Utat een PiayeMuL me^o-a-'i^aken kan Geleefd tussen twee werelden Sport in 't kort BE FAIR NIEUWS. BE FAIR n—BOSKOOP II 3-1. Het tweede elftal laat in haar ze getocht zich door niets en niemand van de wijs brengen. Algelopen zaterdag was Boskoop hat slachtoffer dat zich aan de tromkar moest laten binden. Doordat naaste concurrent WDS verloor, staande de wit-zwarten onbe dreigd aan kop. Voor een uitvoerig verslag raadplege men de „Sportscha- kels" van deze maand. BUITENGEWONE LEDENVERGADERING. In de gehouden bestuursvergadering van dinsdag 18 februari a.s. zijn en kele zeer belangrijke zaken aan de or de geweest, welke voor de gehele ver eniging van zeer groot belang zijn. In verband hiermede h_seft het be stuur een buitengewone algemene le denvergadering uitgeschreven en wel op donderdagavond 27 februari a.s. te 8 uur in het Geref. Verenigingsge bouw aan de Stationsstraat (zaal C Het is een dringende eis dat alle stemgerechtigde leden aanwezig zijn, gezien er een aantal zeer belangrijke besluiten genomen moeten worden. Het bestuür heeft daaromtrent niet alleen de goedkeuring, maar ook de medewerking van de leden nodig. Het rekent derhalve op U allen. Massale opkomst zeer dringend ge wenst Programma voor a.s. zaterdag: Zwervers I—Be Fair I, aanvang 4,15 uur. Be Fair HSportlust m, aanvang 4 uur. WSE NIEUWS. WSE verloor van RVC met 4-3 na dat ze met de rust met 3-1 voor stond. De nederlaag was aan eigen foutieve tactiek te danken. Toen de wedstrijd een aanvang nam speelde WSE met de harde wind in de rug. Na vijf minuten was het links binnen Sluis, die hard in de hoek schoot en keeper Dinat deed de rest door de bal door zijn handen te laten glippen 0-1. Na tien minuten was het Blonk die met een goed schot voor 0-2 zorgde. Ook RVC begon zich te weren en Straver maakte met een hard schot 1-2. De vreugde was van korte duur, want Gerts gaf Lindt geen schijn van kans 1-3. Na rust kreeg RVC de wind in de zeilen en het was de fout van WSE om te veel op te dringen wat fataal bleek te worden. Lindt trapte van uit zijn doel de bal in het doelgebied van Berke- stein en het was Blom die er als de kippen bij was om er 3-2 van te ma ken. Drie minuten daarna was hat weer Blom die dte stand gelijk maak te 3-3. DAMVERENIGING EXCELSIOR. Uitslag 23e ronde van de onderlinge competitie. G Heeren-D. H. Zwanenburg 0-2 C. H. Kramp-A. van der Flier 2-0 A. Zwanenburg-A. A. Rietveld 1-1 T den Ouden Jr-W. v. d. Heijden 2-0 F. M. P. Jacobi-D. M. de Gelder 2-0 A. N. Littooij-J. de Bel 2-0 A. Blom-J. Doornhein 2-0 A. Blonk-L. dte Graaf 2-0 T. Twïgt-B van Eijk 2-0 P. C. Treffers-M. Smit 0-2 J. dte Bel-F. M. P. Jacobi 1-1 D. M. de Gelder-A. N. Littooij 0-2 V.V. A.V. WADDINXVEEN. Afgelopen weekend kon er helaas maar 1 wedstrijd doorgaan en wel de wedstrijd Nic. Boys 2Waddinxveen 2. Onze jongens hebben deze moeilij ke wedstrijd met 3-1 gewonnen en daar koploper NSV ook verloor gaat ons 2e elftal ook nog behoren tot de kanshebbers voor het kampioenschap. De gespeelde wedstrijd stond op hoog technisch peil en het was vooral speler C. van Hofwegen die als de beste man van het veld gold. De doelpunten werden gemaakt door Verhorik en Scheurwater. Vooral veteraan H. Dekker willen wij nog noemen als een moeilijk te passeren back. Voor het komende weekend staan er allen thuiswedstrijden op het pro gramma. Het le elftal ontvangt Nic. Boys 1 en het 2e elftal GSV 4, welke beide wedstrijden gewonnen kunnen worden hoewel Nic. Boys de laatste weken uiterst zijn best doet de laatste plaats op de ranglijst te willen verlaten. Het le zat. elftal ontvangt Boskoop Z I en willen wij nog meedoen voor het kampioenschap dan dient deze wedstrijd gewonnen te worden. Wij wijzen onze leden en donateurs er nog op dat vrijdag 28 februari a.s. de maandelijkse kaartavond weer bij van de Water gehouden wordt. Wij rekenen op allen aanwezigheid. Wedstrijdprogramma a.s. weekend. Waddinxveen 1Nic. Boys I. Waddinxveen 2GSV 4. Waddinxveen Z IBoskoop Z I. DAM. EN SCHAAKTOERNOOL Het vierde Waddinxveense Dam- en Schaaktoernooi is beëindigd. Dit toer nooi werd gedurende drie avonden gespeeld in het Geref. Verenigingsge bouw aan de Stationsstraat en trok zijn deelnemers niet alleen uit de ei gen gemeente, maar ook uit de om geving. Het Dam- en Schaaktournooi stond ook dit jaar weer onder aus piciën van het Waddinxveense sport- weekbestuur en werd georganiseerd door de Damvereniging Excelsior en T.O.G. en de Schaakvereniging W.S.V. De uitslagen van de in de derde ronde gespeelde wedstrijden luiden als volgt DAMTOERNOOI le klas: C. Blonk-A, N. Littooij 0-2, D. van Spengen-A. Blonk 0-2; T. Twigt-P. Versloot 1-1; E. J. Hoger- brug-T. den Ouden Jr 1-1; H. J. van der Wouden-H. Troost 2-0, H. ten Wolde-D. Lagrouw 0-2; W. van der Heijden-A. Brinkers 0-2; A. Blok-G. Heeren 1-1. 2e klas: W. A. van Otterloo-J. van der Eist 0-2; A. Compeer-J. de Heer 1-1; J. Doornhein-C. Marck 0-2; C. A. Metselaar-A. A. Rietveld afgebr.; A. Zwanenburg-J. Oudijk 1-1. M. Vuijk- W. van den Heuvel 0-2; T. Baan-L. Kramp 2-0; N. T. Hilgers-D, W. van der Zeeuw 1-1; T. Berghoef-Anth. Trimp 2-0; Jac. de Beer-A. Spek 1-1. 3e klas: D. van der Zijden-P. de Joo- de 1-1; L. Biesheuvel-B. van Eijk 2-0; T. den Ouden sr.W. van den Berg 0-2 J. Koenekoop-H. Meiderwijk 0-2; D. de' Gelder-C. Stolker 2-0; G. van der Zijden-J. de Rooij 2-0; A, van der Zijden-J. Grundmann 2-0; A. Sanner -T. Gerritsen 2-0; P. Vink-W. Goor 2-0; P. Treffers-A. Koetsier 1-1. SCHAAKTOERNOOI le klas: W. van Vuuren-A. Bonefaas %-V2; P. Broer-W. E. de Jong 1-0 A. Scharloo-A. van Dijken 1-0; J. Tol -A. van der Starre 1-0. 2e klas: W. Verstoep-P. van der Heij den 1-0; B. A. de Jong-Th. Verbree 1-0; A. Hilgers-A. Versluis 0-1; A. Littooij-J. van Oort 0-1. H. van Os- A. Doomhein 0-1; W. van Oort-A. Brouwer 0-1; 3e klas: L. Schoenimaker-J. Kraije- steijn 0-1; W. A. van Os-T. Hilgers 0-1; J. A. van Gils-T. Brouwer 0-1; P. Perdijk-H. Schoenmaker 0-1; Prijswinnaars De wedstrijden in dit toernooi wer den gespeeld in groepen van vier, on derverdeeld in drie verschillende klas sen. De volgende prijzen werden toe gekend Bij de dammers wonnen een eerste prijs A. Blonk, T. Twigt (na loting). H. J. van der Wouden, A. Brinkers, J. van Eist. J. Doornhein, A. Zwanen burg, T. Baan, Jac. de Beer, L. Bies heuvel en W. van den B.rg (na lo ting); A. Sanner, C. van der Zijden en P Vink en een tweede prijs A. N. Littooij; P. Versloot (na loting); H. Troost, W. van der Heijden, W. A. v. Otterloo, C. A. Metselaar (na loting), W. van den Heuvel, N. T. Hilgers. A. Spek, D. van der Zijden, H. Meider wijk (na loting), A. van der Zijden en A. Koetsier. Bij de schakers gingen de eerste prijzen naar P. Broer, J. Tol, W. Ver stoep, A. Versluis, A. Brouwer, T. Hilgers en H. Schoenmaker en de 2e prijzen naar A. Bonefaas. A. Schar- loo, P. van der Heijden, J. van Oort, A. Doornhein. J. Kraijestein en P. Perdijk. Namens het Waddinxveense sport- weekbestuur werd op de slotavond van het toernooi gesproken door de heer A. C. van den Bosch. De belangstelling voor het vierde toernooi was over 't algemeen bevredigend en de heer van den Bosch hoopte een volgend jaar op nog meer deelnemers. Een tweetal or ganisatoren van dit toernooi, nl. de heren Kramp en Kleiweg kregen als blijk van waardering voor hun werk een aandenken aangeboden. DAMVERENINGING „EXCELSIOR" Uitslag 23e ronde van de onderlin ge competitie. G. Heeren - D. H. Zwanenburg 0-2 C. H. Kramp - A. v. d. Flier 2-0 A. Zwanenburg - A. A. Rietveld 1-1 T. den Ouden Jr. - W. v. d Heijden 2-0 F. M. P. Jacobi D. M. de Gelder 2-0 A. N. Littooij - J. de Bel 2-0 A. Blom - J. Doomhein 2-0 A. Blonk L. de Graaf 2-0 T Twigt - B. v. Eijk 2-0 p! C. Treffers - M. Smit 0-2 J. de Bel - F. M. P. Jacobi 1-1 D. M. de Gelder - A. N. Littooij 0-2 EEN HAGELBUI KAN VERSCHRIK. KELIJKE VERWOESTINGEN AANRICHTEN. Vooral in het voorjaar kan men, zo bij het afscheid nemen van de winter in ons land wel eens een flinke hagel bui verwachten. Gelukkig zijn die hagelbuien die wij in ons land te incasseren krijgen, niet gevaarlijk. Inderdaad kan er door een flinke hagelbui schatte ontstaan, maar over het algemeen valt het wel mee, vergeleken bij de rampen die de enorme natuurverschijnselen in het buitenland wel eens aanrichten. Wie wel eens het twijfelachtige voor recht gehad heeft onbeschermd mid den in een normale Nederlandse ha gelbui te lopen, weet hoe deze kleine hagelsteentjes behoorlijk pijn kunnen doen, wanneer ze met grote snelheid op handen of gezicht tertecht komen. Bij de meesten is het zo, dat zij dit effect niet verwacht hadden en een heilig respect krijgen voor de hagel. Dit is volkomen terecht want hagel kan een wrede verwoester zijn. Tot nog toe vielen er in ons land geen groter hagelstenen dan bij uitzondering van enkele kubieke centimeters. Der gelijke hagelstenen hebben in ons land dan ook belangrijke schade aan gericht en kunnen zelfs slachtoffers maken. Erger komt hier niet voor. An ders ligt het in andere landen waar het voorkomt, dat bij een flinke ha gelbui stenen vallen ter grote van duiven- of kippeneieren. Een ieder kan zich indenken wat dit te beteke nen heeft gezien de enorme snelheid waarmee de stenen naar beneden ko men. Een dergelijke bui maakt veel slachtoffers onder de mensen en die ren, om nog niet te spreken van de verwoestingen die er het gevolg van van zijn. Gewassen totaal vernield, bomen kaal gebombardeerd maar ook de huizen houden een dergelijk bom bardement niet uit. want de hagel stenen zijn keihard. West-Europa komt er altijd goed af, want de weersgesteldheid is hier van dien aard dat grote hagelstenen niet gevormd kunnen worden. Iedereen weet dat hagel bevroren vochtdruppels zijn. Maar hoe ontstaan dan die grote hagelstenen? Dergelijke grote hagelstenen kun nen zich slechts vormen in streken met grote vastelanden en een warm klimaat, want alleen daar komen de naar boven gaan de winden voor, die naar de toppen van geweldige donder wolken trekken en verantwoordelijk zijn voor de vorming van grote ste nen. Stenen van buitengewoon formaat komen alleen voor bij donderwolken. De naar boven gerichte luchtstroom draagt dan heel kleine vochtdruppel- tjes en worden bedekt met sneeuw. Tijdens de val naar de aarde wordt de hagelkorrel nog een beetje groter, doordat de vochtdüeltjes, waarmee hij in aanraking komt, er aan vastvrie zen. maar voordat hij op de aarde te recht komt. duwt een opwaartse lucht stroming hem opnieuw naar boven. Dat proces kan zich wel tien of meer keer herhalen en elke maal neemt de hagelkorrel in omvang toe. Tenslotte is de steen zo hard en zo zwaar dat hij bij zijn val op aarde genoeg kracht heeft om slachtoffers te maken of grote schade aan te richten. Wanneer men een grote hagelsteen doorklieft kan men duidelijk zien uit hoeveel lagen hij bestaat en daarmee controleren hoeveel maal hij is gere zen en gedaald. Men heeft wül hagel stenen gevonden die meer dan twintig maal op en neer waren geweest, een en ander is natuurlijk afhankelijk van de kracht van de opwaartse luchtstro- min, want tenslotte wordt de steen te zwaar en valt hij door. Hoe sterker de orkaan die hem weer naar boven jaagt hoe groter tenslotte de steen zal worden, maar hier vloeien nog andtefle konsekwenties uit voort. Bij dergelijke orkaanachtige opstijgen de luchtstromingen komt het ook wel voor, dat kleine zaken vanaf de aar de omhoog gezogen worden. Die spe len dan hetzelfde spel als de water druppel, gaan steeds wam op en neer tot in de koudste regionen, totdat ze dermate ingewreven zijn dat ze naar beneden vallen. Zo is met voorgekomen, dat er gro te schade kunnen veroorzaken weten wij en het is begrijpelijk dat de mens alle pogingen in het werk stelt om te trachten de hagel te bestrijden. Tot nog toe hebben alle pogingen daartoe aangewend echter gefaald. Nog steeds moet de mens de ijs-bombardementen gelaten ondergaan. FEUILLETON No. 6 door TOM LODEWIJK Ze zagen haar niet meer aan, maar staarden naar een ander. Vera wende het hoofd en zag Isabeau staan, slank tenger, koninklijk. Frits Rijkens, zei de jongen en maak te een lichte buiging alvorens hij haar de hand toestak. Mijn dochter Isabeau, stelde me vrouw Bikkeg, haastig voor. Een knap paar die twee. Maar niets gedaan. De vader., tuinbouwinspec- teur of zoietsgeen vooruitzichten. Enfin, Isa wist dat evengoed. Maar Isabeau vond dat het helemaal geen kwaad kon, voor vanavond deze jonge knappe ad,spirant-zeeofficier voor haarzelf te reserveren. Ze leefde op bewondering en had nooit genoeg scalpen aan haar gordel. Nu kunnen we veilig feest vieren - stelde ze vrolijk vast - prikt dat ding echt? vroeg ze met kinderlijke angst wijzend naar de korte ponjaard, die Friip droeg. Frits voelde zich mannelijk gestreeld. Volgende keer zal ik een houwitzer meenemen, beloofde hij, dat helpt be ter. Wat is een houwitzer? wilde Isa weten en kreeg Frits meteen op zijn praatsboel. Vera wendde zich weer naar mevrouw Laarman en Rob luis terde geduldig naar de vertogen van Hans, die nog niet uitgepraat was over de zweefvliegerclub. Maar onder het praten gingen zijn ogen naar de hoek van de salon, waar de donkerblauwe uniform en het goud gele avondjaponnetje maar steeds naast elkaar bleven. Hij zag hoe Vera de kamer uit ging, om eens even te kijken of alles in de keuken op rolle tjes liep, en dacht er het zijne van. Later op de avond werd er gedanst. De heren, behalve de notaris die jicht had en meneer Bikkers, die niet dan sen kon of deed abof, streden om de eer, de schone Isabeau ten dans te mo gen leiden. Frits danste met Vera en lachte en ischertste maar zijn ogen volgden het slanke figuurtje, dat zo gracieus walste. Rob danste plichtma tig met mevrouw Laarman en met me vrouw Bikkers, die tegen hen schert- r>te over de aantrekkingskracht van uniformen of het nu een agent was of een generaal. Mevrouw Bikkers, snap te hij, zag de flirtation maar met lede ogen, en inwendig moest hij lachen, maar dan dacht hij aan Vera, zijn zus. En hij danste niet meer, maar keek in een hoekje toe. Toen zette Hans Bikkers een tango op. Die is voor mij zei Frits en stapte op Isabeau toe. Zijns ondanks bewonderend, keek Bob toe. De anderen staakten het dan sen en schaarden zich rondom de par ketvloer. Want Frits en Isabeau maak ten van dit dansnummer een schouw spel vol gratie en charme. Ingewikkel de figuren makend, leidde de jonge adelborst het meisje met feilloze ze kerheid. Ze schenen een. En toen de laatste klank verstorven was, klapten de anderen spontaan in de handen. Die marine van ons kan wel wat, lachte de notaris goedmoedig. Met zo'n partner. voegde de bur gemeester er met duidelijke bewonde ring aan toe. Het had hem herinnerd' aan de dagen, dat Agnes en hij op de dansvloer triomfen vierden, en zijn ogen zochten zijn statige, nog altijd knappe vrouw. Mn compliment, Frite! lachte Vera en Rob voelde opeens, hoeveel hij van zijn zuster hield. Vera kon tegen haar verlies! Daarna danste Frits met Vera en toen weer met Isabeau. Hij verdeelde zijn attenties nauwgezet tussen de bei de meisjes. Maar toch ging Vera met hoofdpijn naar bed. En Rob lang nog lang wakker. Hij had niet met Isabeau gedanst HOOFDSTUK Hl. In de garage. Het verhaal tot hiertoe: Rob, de zoon van burgemeester van Liempden van Heerwaarden kan met leren niet meekomen en gaat niet over naar de vierde klas van de HBS. Zijn leraar adviseert zijn vader, de jongen eenvoudig een vak te laten leren, omdat hij relfs voor de ambachtsschool niet over genoeg studiehersens be schikt. Rob maakt op een verjaardag ken nis met Isabeau, de dochter van de industrieel Bikkers, aan wie hij terstond zijn hart verliest en win moeder een huwelijk tussen de twee wel zou willen, maar Isa beau flirt liever met de adelborst Frits Rijkens, die al jaren be vriend is met Robs zuiter Vera. Robs knieën beefden toen hij voor de deur van zijn vaders studeerkamer stond. Kom straks even op mijn ka mer, ik heb wat met je te bepraten, had de burgemeester gezegd. En Rob voelde intuittef dat dit gesprek voor hem van grote betekenis zou worden. Hij wist ook wel hoe slecht het er voor stond op school. Zou zijn vader hem weer naar een andere school sturen, een kostschool misschien? Zou hij op nieuw zijn hersenr> moeten afpijnigen met eens studie die hij niet doorzag en waarvan hij niet wist te profiteren? De burgemeester keek naar zijn zoon, toen deze schoorvoetend de ka mer binnenkwam. Zijn hart kroop «ia- men. Daar stond zijn enige zoon, zijn stamhouder, een flinke sterke gezonde kerel. Alle wegen stonden voor hem open. Duizenden jongens met een dub bel stel hersens zouden vinger en duim aflikken naar de kansen die Robbert van Liempden van Heerwaarden wer den geboden. En de jongen greep ze nietkon ze niet grijpen blijkbaar. Dit uur, wist de burgemeester, zou misschien wel het zwaarste van zijn leven zijn. In dit uur begroef hij alle toekomstdromen die hij gedroomd had over deze zoon. En hij deed dat, om de jongen niet ongelukkiger te maken. Misschien kon hij zich nu ontplooien. Misschien wie weet zelfs zo ver, dat hij mettertijd, zij het langs een min der gebruikelijke weg, toch zichzelf 'n positie writ te scheppen waarin hij de naam die hij droeg eer zou aandoen. Aan die hoop klemde de vader zich vast Hij had er met Bikkers over gepraat. Diens aanbod, de jongen in zijn bedrijf een kans te geven, was door de burge meester, met grote dank natuurlijk, verworpen. Rob moest weg uit Beer- zoyen. De mensen hoefden niet dage lijks te aanschouwen hoe de enige zoon van de burgemeester het werk van een arbeider verrichtte. En het personeel in de fabriek moef>t hem niet beschou wen als een soort lievelingetje van de baas. Hier in eigen omgeving, had hij geen kans. Hij moest ergens anders heen, waar niemand hem kende, waar hij met een schone lei beginnen kon. Bikkers wist er iets op. In Lierho ven, eenmiddelgrote stad. een vijftig kilometer verderop, had hij een vriend die daar een bloeiend garagebedrijf had. Daar zou Rob kunnen werken. De vriend zou 'n oogje in 't zeil kun nen houden. Rob zou daar een kamer zoeken en voor 't weekend kunnen thuiskomen. Niemand kende hem daar en toch was hij onder toezicht. Ook mevrouw Van Liempden kon met deze oplossing, na lange strijd, akkoord gaan. Niemand behoefde te weten dat de jongen die daar in Lierhoven in een garage werkte, de enige zoon van de aristocratische burgemeester van Beerzoyen was. En tegen kennisten kon zij dan altijd zeggen: Rob heeft een knobbel voor techniek, hij krijgt een praktische opleiding in het auto bedrijf. Niemand zou hem daarop aan kijken, men zou het veeleer wijs en Weekagenda vrijdag 21 februari Vrouwen-Wereld- gebedsdag, Verenigingsgebouw Sta tionsstraat. Vrijdag 21 februari. Toneelavond Openbare School B. Vrijdag 21 februari. Praatavond A.R. Kiesvereniging, maandag 24 februari, Algemene Ver gadering Coöp. Boerenleenbank, in Hotel „De Unie". Dinsdag 25 februari. Jaarvergadering Chr. Landarbeidersbond in Vereen. gebouw. Stationstraat. Dinndag 25 februari, Jaarlijkse Alge mene ledenvergadering van de afd. Waddinxveen van hat Centraal Ge- traal Genootschap voor Kinderher- herstellingsoorden en Gezondheids kolonies. Woensdag 26 februari. Ledenvergade ring C.B.T.B. in Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan. Woensdag 26 februari. Propaganda- avond Volksonderwijs in R.K. Ver enigingsgebouw. Donderdag 27 februari. Ledenvergade- Stationsstraat. ring Be Fair in Vereen, gebouw, Stationsstraat. Vrijdag 28 februari. Gezellige avond van Bond van Plattelandsvrouwen en Hol. Mij van Landbouw in R.K. Vereen, gebouw. Vrijdag 28 februari. Propaganda- avond Bijbelkionk Vereniging in de Geref. Kerk. maandag 3 maart, Ledenvergade ring Vereen. Weegbrug in lunch room van de Water, donderdag 6 en zaterdag 8 maart, Uit voering Voorwaarts, dondedag 13 maart, Filmavond Veilig Verkeer, Verenigingsgebouw Stati- Zaterdag 15 en 22 maart. Uitvoering Concordia in het Centrum. breed vinden dat de ouders de jongen de roepstem van zijn hart lieten vol- gen.En de eer waï gered. Het was dit besluit, dat Rob ver nam, toen hij tegenover zijn vader aan diens werktafel gezeten was. Moeder en ik willen je niet langer laten studeren, Rob. We hebben ge merkt dat al je inspanning je niet verder brengt en we zijn bang dat je hier energie vermorst, die je ergens anders nuttig kunt aanwenden. Daar om hebben we besloten je te laten doen, wat je altijd al zo graag deed. We hebben een baan voor je gezocht in het automobielbedrijf. De jongén durfde zijn verraste blijd schap niet te uiten. Te goed begreep hij wat dit voor zijn vader betekende. 't offer van z'n leven. Maar met iedere seconde realiseerde hij zich beter wat dit voor hem betekende. Niet meer die lessen, dat blokken zonder zin of doel; niet meer die angst voor de te leurstelling, de ontstemming thuis, wanneer de rapporten uitkwamen of de overgang naderde. Niet meer het stiekum wegsluipen naar de garage van Mailman, om daar samen met Joep aan motoren te prutsen. Maar werken met zijn handen, altijd tussen de motoren, zich een man voelen en zich bezig houden met dingen die be grijpelijk waren en zin hadden. Hij zag zijn vader aan en diens ge zicht zei hem alles. Vader. stamelde hij, ik weet wel, wat het voor u ir.. Dat weet je nog ntet half, gaf de burgemeester scherp terug, scherper dan hij wilde. Hij zag de jongen in krimpen als onder een zweepslag. Zijn stem werd milder. Dat begrijp je nog niet half Rob. Maar je bent onjs kind en wat we ook over je gedroomd had den, het was tot je geluk. En als je moeder en ik nu tot de conclusie ko men, een bittere conclusie, dat is waar als wij tot de «slotsom komen dat jij alleen maar gelukkig kunt zijn, als je met je handen kunt werken en 'n vak beoefenen waar je van houdt.dan moet al het andere wijken.. De jongen kreeg een hoogrode kleur Zijn ogen knipperden. Hij was bang voor zijn tranen en snoot onhandig zijn neus. Je draagt een nobbele naam, Rob, ging zijn vader voort. Die naam kan een handicap voor je zijn, maar ook een aansporing. Ik zou je raden, ver geet daarginds, dat je burgemeesters zoon bent, wees Robert van Liempden zonder meer, doe je werk als ieder an der, verlang geen voorrechten, geen consideratie. Daar ginds? vroeg Rob gespannen, waarheen, vader? Naar Lierhaven, antwoordde da bur meester, daar heeft meneer Korrenga een groot automobielbedrijf. Meneer Korrenga is een goeie zakenvriend van meneer Bikkers, die dit eigenlijk voor jou, voor ons in orde heeft gemaakt O., zei Rob vlak. Maar dankbare gedachten gingen naar de grote za kenman die hem begrepen en gehol pen had.de vader van Isabeau. Alleen meneer Korrenga zelf weet wie je bent. Niemand anders komt het aan de weet. Je gaat daar gewoon aan 't werk. Het hangt van je zelf af of je het daar redt of niet. Het is een kans. Rob, en maak er gebruik van. Meneer Korrenga zoekt een kosthuis voor je. spreek onder je eh. collega's niet over pension en gedurende de weekeinden kom je naar huis. Alles was uitgekiend, begreep Rob. Hier gold geen ja of nee, hij had het maar te aanvaarden ofdoorsukke len. Zichzelf een stommeling weten. Bijlessen die niets uithaalden. Altijd weer de angst voor het examen. Neen er was geen andere keus. Hij moest het doen. Blij aanpakken. En zijn va der en moeder dankbaar zijn, omdat ze met terzijdestelling van hun eigen idealen, hem deze kans gaven. Hoe je houding daarginds moet zijn

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 3