i O H peS U O De schoonmaaktijd Batavus Bilonct iiifsiggaerdwiintdo°r -o U5 =i m o M O O PS o Pi 0) o 0 A O O f?,dkeAi&} 5,lo.mten&e.cfoij$ SEKJERIS Goedenmiddag mevrouw, kunnen we een kopje thee bij u drinken? Plastiek waterverven Plastiek lakverven Behangselpapier N. L OVER Voor de Schoonmaak Koopjesdag MAKETS si 6 Bedrijfsruimte PUROL Geleefd tussen twee werelden er> 50 «so ?H iH 1/2 <4-* >4 «5^ Heden behaagde het de Heere, na een geduldig gedragen lijden, van onze zijde weg te nemen, onze geliefde en zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mevrouw MACH1ELA DIRKJE CLAZINA DE KEIJZER Wed. van K. Terlouw in de ouderdom van ruim 62 jaar. Gouda N. DE BRUIJN—Terlouw J. de BRUIJN C. J, NEVEN—Terlouw T. NEVEN H. TERLOUW H, S. TERLOUW—Hukema en Kleinkinderen Waddinxveen, 14 maart 1958. Kerkweg 153 De begrafenis heeft plaats gehad op dinsdag 18 maart de Algemene Begraafplaats te Waddinxveen. Biedt U deze week. 1 kilo extra mooie Bananen voor slechts 1.2S Sinaasappels alleen de betere kwaliteit van 12 tot 4 voor f 1. Jaffa's, honingzoet, zonder pit, 4, 6 en 6 voor t 1: Dagelijks vers Sla, Spinazie, Andijvie en Bloemkool Als extra aanbieding: 1 grote pot APPELMOES voor 93 cent 1 literblik ERWTEN met WORTELEN voor 59 ct Kerkweg 203.205 Telefoon 482 is aangebroken. Wij leveren u alle zoals ALPHA en MLROX in 8 verschillende kleuren. Voorts prima alle kleuren, rood en groen voor buitenwerk, beslist kleurecht en lichte kleuren. Alles per kilobus f 4 50. Halve bus f 2.50 Kleine verpakking f 0.85 Voorts grote kerze vanaf 79 cent per rol WATERVERFKWASTEN vanaf f 2.50 DROGISTERIJ 'HET BLAUWE KRUIS' Kerkweg 4 Telefoon 526 DANKBETUIGING Hiermede danken wij het „Be Fair" bestuur voor het beschik baar stellen van het terrein en de heer C. K. van Hoven voor het vele voor deze wedstrijd verricht. U.L.O. Chr. Lyceum, Gouda ZEMEN SPONSEN DWEILEN BORSTELWERK WATERVERF KASTPAPIER. (afwasbaar) WAS, fwrjjfwas) Alles le kwaliteit Natuurlijk bjj A. VAN DER HEIDEN Znidkade 1 Telefoon 533 Let op! DINSDAG alleen afgehaald aan de winkel 150 gram Ham 67 ct 150 gr. Cervelaatworst 63 ct 200 gr. Boterhamworst 57 ct 250 gr. v. Melle Biskwie 34 ct 500 gr. v. Melle Biskwie 62 ct 500 gram Griesmeel 18 ct 200 gram Kindersnoep 37 ct Bjj 250 gr. Koffi», soort naar keuze, 1 pak Sprits van 50 voor 35 ct En bovendien Kroontjes Telefoon 369 te huur oppervlakte plm. 150 vierkante meter. Adres bureau van dit blad. GUNNING. Het gemeentebestuur heeft het verrichten van de riolerings werken aan de Kerkweg gegund aan de fa van Deurzen te Dordrecht voor de som van 163.900,Het werk betreft het dempen van de Kerkwegvaart en het tot standbrengen van een verbinding Bomenwijk-rioolgemaal. VEILIG VERKEER. Het practisch gedeelte jeugdverkeersexamen. wordt afgeno men op woensdag 16 april a.s. Mevr. H. J. de Wilde won prachtig theeservies. Wat zoudt U zeggen, waarde lezers, als er bij U omstreeks thee-tijd voor Uw woning een auto parkeerde en daaruit enkele heren stapten bij U aanbelden en een instemmig zwart geklede heer de volgende idwat vreemde vraag deed: „Goedenmiddag Mevrouw, zouden wij even een kopje thee bij U mogen drinken." We stellen ons voor dat uit deze vreemde vraag, oer-komische situaties zouden voortkomen. Zegt U het maar eerlijk, als goede Waddinxveense bur geres zoudt U maar niet zonder slag of stoot zeggen: „Ja zeker heren, komt u maar verder". Tenzij U natuurlijk zeer gastvrij bent, wat u natuurlijk alleen maar tot eer zou strekken. Toch hebben drie Waddinxveense huisvrouwen maandagmiddag dit tafe reel meegemaakt en deze „vreemde snuiter" aan de deur gehad en na veel argwanende blikken en vragen ook nog op de thee. We moeten hier direkt bij vermelden dat zij ongetwij feld er blij mee zijn geweest dat die auto juist voor hun deur stopte. Wat was nu het geval. Denkt U nu niet, dat dit een grap'e was, zeer ze ker niet. Misschien zal menigeen wel eens vernomen hebben de geruchten omtrent een zekere thee-proever. Welnu, maandagmiddag bracht deze duistere persoon, die hit theebureau in Amsterdam vertegenwoordigt, «en bezoek aan Waddinxveen. Geëscorteerd door uw verslaggever heeft deze thee-proever de „onwille keurige slachtoffers" aan de tand ge voeld omtrent de juiste method» van een „goed bakkie thee zetten". Een examen op het naleven van de vijf Gouden Theeregels zou men het kun nen noemen. Kent U ze? 1. Theepot voorverwarmen door om spoelen met heet water; 2. Per kop minstens één afgestreken maatschepje thie in de pot doen; 3. Vers water gebruiken. Vooral niet meer dan voor Het te ze*ten aan tal koppen nodig is. Als het kookt direkt in één keer opgieten; 4. 5 tot 7 minuten laten trekken; 5. Voor het inschenken omroeren. Suiker voor de geur en melk voor 'n mild 3 smaak toevoegen. (Zeep en andere wasmiddelen zijr> vijanden van thee. Theepot schoor, houden met zuiver water.) Makkelijk niet waar? Als de huis moeder volgens deze methode de theeproever een kopje thee zou voor zetten. zou dat beloond worden met een prachtig theeservies. Als eerste adres werd Meidoorn straat 87 gekozen. Nadat behoedzaam op de bel was gedrukt, werden we te woord gestaan door mevrouw M. J Versluis. „Goedenmiddag Mevrouw Versluis, zouden wij niet een kopje thee bij U mogen drinken" zo begon de thee-proever. Te koop in goede slaat zijnde Kerkweg 119 Mevr. M. J. Versluis serveert haar vreemde bezoekers de thee Maar ja, dat viel heus niet mee, Mevrouw zou wel eens willen weten waar voor wij kwamen. Langs diplo matieke weg werd Mevrouw toen ver teld. het doel van onze komst, en kwamen we toch terecht in de kuis kamer, waar ons een heel gemakkelij ke stoel, werd aangeboden. Mevrouw Versluis kwam aanstonds in het geweer. Wasgoed dat voor de strijk bestemd was, werd naar c'e keuken gedirigeerd en water aan de kook gebracht. Even later stond een kopje dam pende thee voor ons. Aller ogen en wel die het meest van Mevrouw Ver sluis werden toen op de theeproever gericht. Heel spijtig voor Mevrouw bleek deze niet geheel enthousiast over de aangeboden thee. Weliswaar werd een ruime voldoende behaald, maar het was toch te weinig om in aanmerking voor het servies te komen. Want wat was nu het geval. Vol gens de theeregels dient men zoveel water te koken wat nodig is voor het aantal kopjes. Dat was Mevrouw Ver sluis blijkbaar ontgaan, want nadat allen van thee voorzien waren bleek Deze actie is er nu op gericht om het juiste gebruik van de thee onder de Nederlandse huisvrouw te stimuleren. Toch mocht Mevrouw Versluis voor haar gastvrije ontvangst een aanden ken in ontvangst nemen, in de vorm van een verzilverd thjemaatje. Vervolgens werd koers gezet naar Brugweg 64, waar Mevrouw C. Kwaak de scep.er zwaait. Benieuwd als we waren naar de uitslag van de tweede ronde, zaten we al heel vlug in de salon, prins heerlijk in de kussens. Mevrouw Kwaak bleek haar taak nog al heel ernstig op te nemen, getuige de japon die mevrouw in een mini mum van tijd had verwisseld. Niettegenstaande deze voorbereidin gen, kon toch ook de thee van Me vrouw Kwaak de volle goedkeuring van de onverwachte gast niet weg Jammer, en we zaten juist zo ge zellig en makkelijk. De kleine Leo in de wieg liet horen dat hij het met de uitslag hel smaal niet eens was. Maar ja, niettegenstaande dit pro test, bleef de theeproever bij zijn be sluit, en moest mevrouw zich tevreden stellen met het verzilverd theemaatje. Ook. Mevrouw Kwaak bleek te veel water en te weinig thee gebruikt te hebben, wat een strafpunt kost'e. We namen toen maar weer afscheid en togen naar het laatste adres: Mevrouw H. J. de Wilde. Julianastraat. Nadat gebeld was, werden we be groet door c!e moeder van de vrouw des huizes. Mevrouw Roggeveen. „Ja, dat is nu ook wat, mevrouw heeft een lichte griep, was het eerste antwoord wat we te horen kregen. Brutaal als we waren vroegen we, of Mevrouw even te spreken zou zijn. En ja hoor, even later zaten we aan ons derde kopje thThee van de bovenste plank, bereid volgens de Gou'en Theeregels. Het angstige vermoeden van de theeproever, dat in Waddinxveen geen ene huismoeder te vinden zou zijn, werd in een slag van de baan geveegd1. Niettegenstaande een lichte griep kwam Mevrouw de Wild e uit bed om thee te zetten, wat voldoende was om in aanmerking te komen voor een prachtig servies. Onverwachte vreug de in de Julianastraat. MevrH. J. de Wilde bewondert de hoofdprijs. Toen we zo bij het ui'.pakken van het servies zaten te kijken had dit tafereel iets weg van Sinterklaas avond. Blijde gezichten en een tevre den theeproever. Mevrouw de Wilde verzekerde ons, dat zij er niet meer aan dacht om naar bed te gaan. Het geschenk was blijkbaar een goed geneesmiddel. N.B. Moeder en dochter vol aandacht voor de verworven prijs. er nog steeds thee in de pot te zitten. De theeproever vertelde Mevrouw Versluis dat zij niet c'e enige huis vrouw was die deze fout maakte. De gemiddelde huismoeder heeft haar op leiding in oorlogstijd gehad, de tijd waarin er weinig of geen thee te krij gen was. En zodoende met deze edele drank zeer zuinig omsprong en zodat haar eigenlijke waarde verloren gaat,» Vele vrouwen hebben deze gewoonte' aangehouden, zo zeide de theeproever. FEUILLETON No. 9 door TOM LODEWIJK Maar de omstandigheden waaronder dat werk verricht moest worden, verschilden zo hemelsbreed van die thuiseven kroop het heimwee naar Beerzoyen, naar de schoolkameraden, naar Vera, naar va- der en moeder, omhoog. Toen bedacht hij: can zou ik nier niet lopen over scheikunde en geschiedenis. Het mi nisterie Thorbecke en de Grondwets herziening Hij had gekozen. En hij was tevreden met zijn keus. HOOFDSTUK IV. Twee werelden. Zij drukte zijn vereelde hand, reci teerde Vera van Liempien, waarlijk Rob. je kunt wel voelen dat je werkt jo. Valt me mee dat je nagels zo schoon zijn. j Lijkt je het zo vreemd, dat ik mn handen een beetje verzorg. Er zijn jongens bij ons, die lopen 's zondags nog met rouwnagels. Vjra trok een v.es gezicht. Ach, zei Rob, je moet maar zo den ken het vuil is er haast niet uit te krijgen. En de volgende dag worden ze weer vuil. Dan behoeven ze zich niet te was sen ook, concludeerde Vera, ze wor den immers toch vuil. Rob staarde naar buiten. Ja, daar moest je in zitten, wilde je dat be grijpen. Waarom zorgde hij zo angst vallig dat z'n handen 's avonds schoon waren? Omdat hij voor geen geld m et smerige, onverzorgde handen thuis ge komen zou zijn. Daar zou het opval len. Maar als je opgroeide in een ge zin waar de vader kolentremmer was, zoals Gijs, en de broers op de fabriek en de moeder nog een paar dagen van de week uit werken g'ng, dan werd er zo nauw ni;t gekeken. Dat kon je die jongens niet verwijten. Rob dacht aan Gijs de krachtpatser, die het voor hem opgenomen had. Gijs had perma nent zwar'e nagels. Vera zou mis schien griezelen als ze hem een hand moest geven, hoewelals Vera wist GEMEENTERAADSVERGADERING VAN DONDERDAG 20 MAART. De gemeenteraad kwam donderdag avond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter Warnaar. Mevr. van der Torren was verhinderd deze vergadering bij te wonen. Bij de ingekomen stukken werd be handeld een schrijven van Ged. Staten inzake de heffing van de huisvuilbe lasting. Naar aanleiding hiervan werd besloten woningen met winkels voor de heffing der belasting te beschouwen als bedrijfsgebouwen. De voorzitter deelde verder mede. dat de uitvoe ring van rioleringswerken en het dem pen van een gedeelte van de Kerk wegvaart was opgedragen aan de firma van Deursen te Dordrecht voor 163.9D0,nadat de laagtse in schrijver op zijn verzoek ontheffing had gekregen van zijn verplichtingen. Tenslotte deelde de voorzit er nog mede, dat het Bouwkundig ingenieurs bureau Stuurman en Zn een aanvang had gemaakt met de bouw vein 39 woningen in de Puttepolder. Aan de schoolbesturen werden voor schotten verleend op de gemeentelij ke vergoedingen en met algemene stemmen werden ook enkele wijzi gingen gebracht in de rechtspositiere gelingen van de ambtenaren. Verder werd besloten rijksvoorschotten aan te vragen voor de bouw van de 26 wo ningen door de Chr. woningbouwver eniging „Ons Begin" in de Puttepol- der. Het voorstel tot onbewoonbaarver klaring van de woning Wilhelminaka- de 35 ontlokte enige discussie. Het hoe 'n bovenste beste vent Gijs was, misschien niet. Zo was Vera. Maar hij zag zijn moeder al ronddwalen tussen de lui van de garage een neusvleugel opgetrokken, argwanend iedereen be kijkend, met onlust de geur opsnui vend van smeer en olie en benzine damp, de geur cie hem nu al ver trouwd was en die voor hem niets af stotends had. Hij dacht aan Koster de werkbaas, met z'n smoezelige overall maar schoon overhemd, en cie toch ook niet al het vuil van z'n handen wist te krijgen. Misschien zou hij zelf la*er er ook niet zoveel om geven. Hij was de eerste zondag thuis. Hij moest vertellen. Va 'er en moeder luis terden aandachtig. Vader stelde vra gen. Naar zijn pension, zijn kosthuis, zijn hospita, de collega's (bijna had hij collegae gezegd), de chef. meneer Kor renga. Maar hij vroeg zoals men vraagt bij het bed van een ziekenhuispatiënt: hoe gaat het er zo mee en zijn de zus- tosr nogal aardig en wat zegt de dok ter.. alsof hij weer weg zou gaan en c'e herinnering aan dat ziekenhuis ver van zich zou werpen, (wordt vervolgd) voorstel daartoe was nl. uitgegaan van de provinciale directie voor de volks huisvesting en er werden enkele mo tieven naar voren gebracht op grond waarvan de onbewoonbaarverklaring nog wel uitgesteld zou kunnen wor den. De voorzitter deelde daarop me de, dat B en W aan het advies van de hoofdingenieur-Directour zijn ge bonden en dat de gemeente in beroep deze zaak eventueel zou verliezen. Daarna werd tot de onbewoonbaarver klaring berioten. Met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten werd een geldlening ge sloten uit de opbrengst van de rente- spaarbrieflening tot een bedrag van 132.000,— tegen 6°/o. De legesveror dening werd aangevuld in dier voege, dat voor de afgifte van toeristenkaar- ten 1,verschuldigd zal zijn. Verder werden enige voorschriften vastgesteld met betrekking tot de ver keersregeling rondom de opritten van de hefbrug. Na een korie rondvraag ging de vergadering over in besloten zitting. Weekagenda Vrijdag 21 maart. Toneeluitvoering School Z in r.k. verenigingsgebouw. Vrijdag 21 maart. Verbekel's Mode show bij N.V. Dobbelmann. Vrijdag 21 maart. Openbare vergade ring A R. Kiesvereniging in het Ver enigingsgebouw, Stationsstraat. Zaterdag 22 maart. Uitvoering Con cordia in het Centrum. Maandag 24 maart. Lezing met film Nederl. Bond van Plattelandsvrou wen in Lunchroom van c'e Water. Dinsdag 25 maart. Openbare vergade ring SGP in Wijkgebouw, Esdoorn laan. Maandag 24 maart. Zitting Ziekenfonds Gouda in het Centrum. Dinsdag 25 maart. Openbare vergade ring CHU in Vereen, gebouw, Sta tionsstraat. Woensdag 26 maart. Jaarvergadering Geref. Jeugdclubs in Verenigingege bouw. Stationsstraat. Zaterdag 29 maart. Brouwer's Mode show in Florida te Boskoop. Vrijdag 28 maart. Ouderavond Open bare school B. Maandag 31 maart. Leerlingenavond Openbare lagere school A in lunch room van de Water. Aanvang 8 uur. Woensdag 2 april. Ouderavond Chr. Uloschool. Donderdag 10 april. Concert West Ned. Symphonieorkest in Geref. Kerk.

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 6