ziLtn HEEMSKDRK Fa C. v. d. Linde Zn. H.M. DE WILDE Byouterieën ftlaede-c de Vrouw ifjalan DOELEMAN U fount toch o-o-fh? NIEUWS uit &wze> woo>hfi£aat& Waarom wij aan de voorkeur geven! J'C'C'S'tC'tcf'lc fyC'ltfcC'C'Cl met Pasen FEESTSTEMMING Fa W. DE WIT Zonen Rokkap met Trekpendel Een geheel nieuwe kollectie voor het voorjaar is zo juist aangekomen. Ik ben erg dankbaar, dat de ge meenteraad bereid is geweest ook dit jaar weer een concert van het West Nederlands Symphonie Orkest in Wad dinxveen mogelijk te maken. De commissie, die disze concerten voorbereidt en regelt en ook ik per soonlijk, zouden het zo fijn vinden als wij ieder jaar in Waddinxveen een paar dergelijke concerten zouden kun nen organiseren. Maar het experiment van verleden jaar was niet bemoedi gend. Degenen, die dat concert hebben bijgewoond hebben er zeker geen spijt van gahad Maar er waren er niet genoeg. Als de belangstelling zo ge ring is, wordt het bedrag, dat de ge meente bij moet passen te groot. En dan heeft het eigenlijk het organiseren van zo'n concert ook geen zin. Wij willen zo graag de bevolking van Waddinxveen in staat stellen een paar maal per jaar een goed concert te horen. Ook de minder draagkrach- tigen, die geen 3,of 4,voor een kaart kunnen betalen, met daar boven nog de reiskosten naar Gouda. En dit ideaal kan gemakkelijk ver wezenlijkt worden als wij allemaal 'n beetje mediawerken. Er is ook voor dit jaar weer een aantrekkelijk program ma vastgesteld Niet te zwaar. Een programma, van populaire muziek in de beste zin van hat woord. Dat wil zeggen muziek, die ook de meer ont wikkelde muziekliefhebber nog wel kan waarderen, maar waarvan even- zear genieten kan de eenvoudige man of vrouw die van deze niet zo veel verstand heeft. U zult ons toch niet teleurstellen? U komt toch ook? Het is prettig voor de heer Swaap en zijn musici als de kerk behoorlijk gevuld is. En door uw komst helpt u mogelijk maken, dat wij ons ideaal kunnen verwezenlijken en ieder jaar een paar mooie concerten in Waddinx veen kunnen organiseren. De burgemeester van Waddinxveen, A. WARN AAR Jz. Pig en Peg op stap 25. Toen Pig en Peg bemerkten, dat de adjudant niet boos was viel de pijn nog al mee en kwamen ze vlug weer overeind. Peg had een tamelijk dikke bult op zijn hoofd en probeerde te lachen, maar dat gelukte niet zo ert goed. Het bleef bij een zielige grijnslachje. 26. De adjudant hield eindelijk op met het lachen en gaf de dikke Peg een daverende klap op de schouder.. Dorpsstraat 33 Moet je ook maar niet zo nieuwsgie rig zijn kereltje. Hé hé, wat heb ik gelachen.jullie zijn me een mooi stel met z'n tweeën. Waar was het begonnen, wilden jullie graag een ge weer bekijken? Telefoon 418 VAN HET GOEDE TEVEEL. Wij ouders zullen het er wel met elkaar over eens zijn, dat het een waar genot is, wanneer onze kinde ren van lezen houden. Kinderen, die interesse voor lezen hebben, worden mensen, die zich nooit zullen vervelen. Een kind, dat leest houdt in de beste zin van het woord zichzelf bezig. Niet alleen is lezen leerzaam en verrijkt het de woordenkennis en het begrip voor allerlei zaken en omstan digheden die tot nu toe nog buiten het kleine wereldje van het kind la gen, maar ook schept het kind zich door lezen aen bron van vreugde, Waar het zyn hele verdere leven de vruchten van zal kunnen plukken Natuurlijk mag echter ook hierbij de controle van de ouders niet ontbre ken. Men dient er zich van op de hoogte te stellen, wat het kind leest en zal zo nodig selectie moeten toe passen. Met verkeerde lectuur of lec tuur, waarvoor zijn geest nog niet rijp is, of waardoor het valse en ver wrongen voorstellingen zou krijgen of te cru met de realiteit wordt gecon fronteerd, wordt het kind meer ge schaad dan goed gedaan. Eki dan is er nog iets: de leeslust van het kind mag niet ontaarden in een onverzadigbare leeshonger, waar bij andere, even nuttige bezigheden in het gedrang komen en verwaarloosd worden. Zo kende ik een gezin, waar het enig kind, een 12-jarig dochtertje, zich tot een ware leesmaniak ontwikkeld heeft. Haast-je rep-je wordt het schoolwerk afgeraffeld, om maar gauw weer in een boek te kunnen duiken. Daarna is zij voor de rest van de we reld verloren. Buiten spelen wil ze niet. Wandalen of fietsen met vriendinnetjes is een straf voor haar. Ze leest maar. Ze verslindt 't en a boek na 't andere. Aan tafel ligt het boek naast haar bord, zodat het nauwelijks tot haar door dringt als vadar en moeder tegen haar praten Ze moet om half negen naar bed, maar het boek gaat mee. En meermalen heeft moeder haar in bed aangetroffen met het licht nog aan, in slaap gevallen boven haar boek. 's Morgens aan het ontbijt begint hetzelfde liedje opnieuw. Ieder zal be grijpen, dat dit een abnormale toestand is, waaraan door de ouders, paal en park moet worden gesteld. Lezen is goed en nuttig en dient zeker aange moedigd en gestimuleerd te worden, maar men moet er tevens op toezien, dat het kind buiten de schooltijden voldoende lichaamsbeweging en bui tenlucht krijgt, wil zijn gezondheid geen schade gaan lijden. Het lichaam stelt evengoed zijn eisen als de geest Aan tafel onder de maaltijden lazen moet absoluut verboden worden. De spijsvertering heeft het nodig, dat er aandacht aan het eten wordt geschon ken. En bovendien is het heus niet te veel van het kind gevraagd, dat hst ook zijn aandeel levert in de gezellig heid en de sfeer van vriendelijke be langstelling van het gezin. Ook lezen in bed maat taboe zijn. Als het tijd van slapen is, moet het kind ook wer kelijk slapen en niet zijn geest nog eens overbelasten. Dus ouders, hoe prachtig het ook is, dat uw kind van lezen houdt, zie erop toe, dat men niet teveel van het goede krijgt Marcelle. OPENBARE EINDLES VAN DE CHR AVONDVAKTEKENSCHOOL De Chr. Avondvaktekenschool voor Waddinxveen en omstreken heeft vrij- dagavond haar cursus 1957-1958 offi- ciëel afgesloten. Behalve de leerlingen waren er veel ouders en andere be langstellenden aanwezig om deze laat ste avond mee te maken. De verga dering stond onder leiding van de voorzitter van de Commissie van Be heer, de heer A. Mulder In zijn ope ningswoord uitte hij zijn tevredenheid met het gemaakte werk in de afgelo pen wint». Enkele commissies van deskundigen hebben het tekenwerk grondig bekeken en met de betrokken leerlingen besproken, aldus de heer Mulder, en de algemene conclusie was dat er goed is gewerkt. De waarnemend directeur, de heer R, Klunder, maakte hierna de resul taten bekend van de afgelopen cursus, de namen van de bevorderden en van de prijswinnaars. Na dit officiële gedeelte volgde een gezellig samenzijn, waarin enkele in teressante en leerzame bedrijfsfilms werden gedraaid, o.a over de veilig heid tijdens het werk en over „De wereld zonder staal". Aan het eind van de cursus werden bevorderd: Van de eerste naar de tweede klas: A. Bresser; P. v. d. Broek (Boskoop); J de Bruyn; C. Droog; P. Geuse; A. de Koot»; K. van der Molen (Hazers- woude); D. Schoenmaker; A. van Vel de (Moerkapelle)A. van der Velden; J. Verbakei (Boskoop); F. Visser (Ze venhuizen); B van der Neut. Van de tweede naar de derde klas: C. de Jood'a; P. van Kooten; C. van der Krans; W. Lindfaout; C. van Tol; A Saarberg; N Toor; B. Versluis; M. Vink. Einddiploma 3-jarige cursus ontvin gen: H. Bakker (Moerkapelle); A. Boer (Boskooo); J. Borg; T. van der Flier; J B. Kersbergen; Joh. Kersbergen; C de Korte (Boskoop); A. Lammertse; J. van Leeuwen; G. van Meerveld (Boskoop); L. Naeleman (Zevenhui zen); G. Oomkens; A. van der Starre; D van Vliet (Moerkapelle); C. de Vrij (Benthuizen); C. Zijderhand (Zeven huizen). Bevorderd van de vierde naar de vijfde klas. W. Alblas; Sj. van den Berg; H. van Dijk; J. Gerts; P 't Hart; J. van der Krans; A. Sleeuwen- hoek (Moerkapelle); M. Saarberg; F. Stuifzand (Boskoop); P Tamerus; P. de Waal; W. de Pater (Boskoop); A. Groen; A. Cozijnsen. Einddiploma 5-jarige cursus ontvin gen: W, Broar; L. Galis (Boskoop); P van Gelooven; C. de Graaf (Bleiswijk) W. Grootendorst; M. Koster (Boskoop) F. van Nielen; W Peters; D. Stuif zand (Boskoop); C. Ravenhorst (Bos koop); A. Tiele; C. van Veen (Bos koop); D. van Wichen. Een vervolgdiploma (Werktuig- bouwk Tek) ontvingen de Gebr. J. en N. Tanis. In totaal moesten elf leerlingen voor bevordering of diploma worden afge wezen. De volgende prijzen konden worden toegekend: Ereprijsvoob de beste pre staties was voor G. van Meerveld te Boskoop. Prijzen afd. Bouwkunde: C. de Graaf; le prijs W. Broer; 2e prijs en J. M. Lindhout 3e prijs. Afd Meu beltekenen: T. Vink; C. van Tol en Jan Gerts. Afd Werktuigbouwkunde: F. Stuifzand; A. Groen en Sj. van den Berg. In de eerste klas wisten een prijs te behalen. J. Verbakei; P v. d. Broek en A. de Kooter. Vermeld zij nog, dat de leerlingen him tekenwerk aan de school kunnen afhalen op maandag 14 april om 7 uur. SPAARCIJFERS. Bij de Stichting Spaarbank van de Coöperatieve Boerenleenbank werd in de afgelopen maand ingelegd een be drag van 224.082,38; terugbetaald werd 161.734.82, zodat ruim 62.000 bij deze bank werd gespaard. Aan het postkantoor werd geduren de de maand maart ontvangen ƒ24.492,28; uitbetaald ƒ17.846,63. DIEFSTAL. Deze week is 's nachts een aantal flessen melk ontvreemd, toebehorende aan de melkhandelaar de B. aan de Zuidkade. Jarenlange ervaring heeft, ons geleerd, dat bij een corset de heupmaat van het grootste belang is en bij een beha de cupmaat. Nu is er eindelijk een Nederlands maatsysteem dat met deze eisen rekening houdt Pas-Tunette. Dagelijks merken wij in de prak'tijk: Pas-Tunette verkopen betekent tevreden klanten, want zij zijn van alle onaangenaamheden en moeilijkheden verlost. Zij voelen niet dat zij Pas-Tunette dragen, maar zien het resultaat in de spiegel. Laat u de nieuwe Frans-Amerikaanse Pas-Tunette collectie tonen en let U daarbij vooral eens op de prijzen. Onze corsetière zal u gaarne adviseren. Pas-Tunetle corsetten hebben 3 wetenschappelijk berekende heupwijdten per taillemaat. Pas-. I unette beha s hebben Beha met lange maagband en voor-, zij- of achtersluiting sanfor-katoen f 6.50 sanfor-poplin f 6.50 fraaie glanssatyn f 7.50 rarss&Masmx* Corset met zijsluiting en veter. Soepel gebaleineerd voorpand. Bijzonder mooie uni satin f22.»s 5 wetenschappelijk berekende cupgrootten in elke maat. DORPSSTRAAT 38 TELEFOON 573 Overhemd met vast boord, in diverse kleuren, 14,75 13,65 12,65 10,95 No-Iron Overhemd, wit grijs en beige 19,95 16,95 14,95 Overhemd met 2 losse boorden, wit, grijs en beige, zeer fijne popeline 14,95 Zelfhinders, de nieuwste creaties 4,95 3,95 2,95 Trevira Zelfhinders, onkreukbaar en wasbaar 6,95 Butterflies, de nieuwste tinten 1,95 Grote collectie Sokken, Ankiets, in wol en nylon, vanaf 1,65 Manufacturen W oninginrichting jjri' tuj uwwaninfy door toont U een keurkollectie moderne KAPPEN, KRONEN en WAND VERLICHTING Zojuist ontvangen de nieuwste vierkante

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2