Margret Mor (SXteiP BUTTERFLY tfaCon DOELEMAN De ideale oplossing VER8AKEL ma, PLASTIC WERKHANDSCHOENEN 2 BÜS DROGISTEN SILICONENWAS Verzeker lw ogen NAGELLAK: creme-poeder ideaal voor dagelijks gebruik. per doos f 3.75 Na de pauze, waarin de aanwezige leden een consumptie werd aangebo den, volgde het verslag van de kas- commissie. Daarna kwam de bestuurs verkiezing aftredend waren de voor zitter, de heer Marchant en de pen ningmeester, de heer Bouman, deze werden beiden bij acclamatie herko zen, terwijl voor onze scheidende se cretaris de heer van Willigen, de heer Tiele met meerderheid van stemmen werd gekozen. Als volgende punt was de jongdierenkeuring en de tentoon stelling aan de beurt. Er werd vast gesteld om de jongdierenkeuring op zaterdagmiddag 27 september en de tentoonstelling op 13, 14 en 15 novem ber te houden. In de rondvraag wer den de vragen naar aller genoegen door de voorzitter beantwoord. BESCHERMING BEVOLKING. De organisatie Bescherming Bevol king in deze gemeente gaat weer eni ge grote oefeningen ondernemen, die zullen worden gehouden in de maan den april, mei en juni. De eerste oefening, ter opvoering van de paraatheid zal worden gehou den op maandagavond 14 april a.s. te 7,30 uur. Deze oefening zal worden gevolgd door een oefening in groter .verband op maandag 28 april a.s. SIMAVI COLLECTE. Met heel hartelijk dank aan gevers, geefsters en niet in de laatste plaats aan alle collectanten deelt het comi té mede, dat de Simavi-colleete dit jaar heeft opgebracht de prachtige som van 756,25. BEJAARDENMIDDAG. Deze middag zal gehouden wor den op a.s dinsdag 15 april in het Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan, UITSLAG PUZZELRIT. De uitslag van de op 2 april ge houden puzzelrit, georganiseerd door de M.A.B.C. „Gouwerijders" is. auto's: le prijs C. van Kooten; bromfietsen: le prijs H C. Streng; 2e prijs: N. de Haan Jr. Pig en Peg op stap De man verlangt dat zijn over- hemd èn zijn boord onberispe lijk zijn. Dat kan ookKerko „Espresso" shirts van sneeuw wit no-iron poplin, die u wér kelijk niet oj nauwelijks be hoeft te strijken. En een oro- nized boord, die 16 uur per dag onberispelijk zit l Slechts f 13,50, dank zij zeer grote produktie. 27. Pig en Peg begonnen zich een beetje op hun gemak te voelen. Ja mijnteer de adjudant, ik was nieuws gierig. Knoop viel nog al mee en leg de het nieuwsgierige ventje de wer king uit Hij zat met een heel begrij pend gezicht te knikken. De adjudant noemde allerlei vreemde namen die Peg onmogelijk kon onthouden doch hij knikte maar door. 28. Intussen verve dde Pig zich stier lijk want hij had helemaal geen be langstelling voor geweren. Onze vriend liet zijn ogen eens dwalen op dat schilderij. Dat was vast en zeker geen gemakkelijk heerschap geweest. Zijn ogen gingen verder en bleven toen rusten op de plek waar het geweer had gezeten. Zijn ogen gingen ineens tweemaal zo ver open Een paar gratis bij aankoop van Natuurlijk bij A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 Telefoon 533 de produktiviteit. Voor het goed functioneren van het organisme hebben al deze stoffen hun eigen betekenis; zij danken hun werk zaamheid ook aan hun onderlinge ver band. Daardoor heeft een tekort van de ene stof vaak tot gevolg, dat ook de andere stoffen, die-wel in voldoen de hoeveelheid aanwezig zijn onwerk zaam worden. Opmerkelijk is het likken van vele dieren aan muren, hout, kleren en aan andere dieren, alsook het bij voor keur eten van kantgras, bladeren en onkruiden. Zij pogen hiermede instinc tief het tekort aan zout en sporenele menten aan te vullen. Ookd e rode of vale verkleuring van dia beharing is vaak een aanwijzing voor een tekort Het artikel van Dr. Grashuis de Direkteur van het Insti tuut voor Moderne Veevoedingb te Hoogland over verschijnselen bij sto ringen in de mineralenstofwisseling (gebreksziekten)z ou dodr iedere vee houder moeten worden gelezen. Het ene dier heeft meer behoefte aan zout en sporenelementen dan het andere. Daarom zijn die likstenen K. N.Z., die samengesteld zijn uit zout en de hierbovengenoemde sporenelemen ten, overeenkomstig de aanwijzing van Dr. Grashuis een uitkomst. Elk dier kan er van nemen wat het nodig 'heeft Het komt de gezondheid en de pro duktie van het vee ten goede en de kosten ervan zijn onbetekenend. Het is daarom alleszins verantwoord op deze wijze de veevoeding te ver beteren. loge, rood wantje, blauw wantje. Verloren: bruine padvindersportemon- naie met inh., bloadkoralenketting met gouden slotje 10,—, gouden sleu teltje. CHR. MULOSCHOOL. Men deelt ons mede, dat de Chr, Muloschool niet op maandag, maar op dinsdag 15 april weer beginnen zal. GROTE DEELNAME AAN INENTING POLIO. De eerste ronde van de inentingen tegen kinderverlamming is thans ach ter de rug. Het blijkt dat de opkomst voor deze inentingen vrij groot is ge weest. Van de 1076 kinderen die behoren tot de jaarklassen 1952, 1953 1954, 1956 en 1957, die voor deze inenting in aanmerking konden komen, hadden de ouders van 205 kinderen om prin cipiële of medische redenen bezwaar tegen de inenting. De overige 871 kin deren of wel 81 pCt van het totaal aantal kinderen behorende tot deze leeftijdsgroepen ontvingen de eerste injectie. De tweede injectie wordt in de loop van deze maand gegeven en wel op 10, 15 en 29 april a.s De kinderen behorende tot de jaar klasse 1955 zullen in juni a.s. de op roep ontvangen voor de derde injec tie die een half jaar na de tweede wordt gegeven. KIEVITSEIEREN VOOR BURGEMEESTER. De heer W. Schippers, wonende aan de Kerkweg alhier, vond dezer dagen het eerste kievitsei. Evenals vorig jaar toen deze persoon ook de gelukkige vinder was, stelde hij dit ei ter hand aan burgemeester A War- naar. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk, V.m. 9,30 uur Ds. L. Vroegindeweij, Gameren. Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Hervormd Wijkgebouw Vm 9 30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6,30 uur Ds. L. Vroegindeweij. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam 6,30 uur Ds. J. Snoey Ned. Herv. Ver. Wet en Evangelie. V.m. 9,30 uur Ds. H. M. Cnossen Amsterdam Nam. 7 uur Ds. E. Kalkman, Voorhout Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst Dinsdag 15 april nam. 7 uur Ds A. Bijkerk Sliedrecht. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Da. Vijlbrief, Leiden De ZONDAGSDIENST zal waargeno men worden door Dr. J. W H. Helle- Burgerlijke Stand Aangiften van 3 tot 9 april 1958. Geboren: Cornells, z.v. A. van Dijk en D Immerzeel, Onderweg 57. Overleden: van Heusden e.v. van Rin- gelenstein, Willemina oud 94 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 paar rode wantjes, groe ne want, autosleuteltje, wit kinder schoentje rozenkrans, herenpolshor Spuitwater Wat zal het deze zijn: In een van de grote dagbladen la zen wfj het volgende. JEUGD(?) ROOFDE VERKEERSBORDEN. Als souvenir, oud ijzer of uit pure baldadigheid? Het Rode Kruis weet het niet maar het aanwij zingsbord, dat er een Rode Kruis- hulppost in de buurt is en dat aan de Gouwe stond, is met Pa sen verdwenen. Met paal en al. Ook het ANWB-bord, dat de aan wezigheid van een telefoon aan geeft en aan dezelfde paal vast zat? is nu dus weg. Bij het ben- zine-tankstation, dat vlak in de buurt is en waarop de borden be trekking hebben heeft men niets van de diefstal bemerkt. Het is niet de eerste maal, dat deze borden verdwijnen. Daarom acht het Rode Kruis buitenlandse souvenir jagers onschuldig en ver moedt men dat er baldadige jeugd aan het werk is geweest. Ook de kastjes met reddingsmateria len welke het gemeentebestuur op tal van plaatsen langs de Gouwe heeft laten plaatsen, moesten het de laatste tijd ontgelden. Dit alles is niet zo mooi Maar om daar nu onze jeugd met een vraagteken de schuld van te ge ven, dat is nu ook niet zo mooi. En welke jeugd zou dit dan doen? uit welke plaats? Met zulke roofzuchtige buren naast je zoals de gemeente Waddinxveen heeft kan er van alles geschieden. Wij zullen de wacht moeten houden bij onze borden die de kom Waddinx veen aangeven. Want het kan wel eens op een kwade morgen zo zijn, dat deze borden een heel eind ver plaatst zijn of gewoon verdwenen Weet U dat Gouda ook nog om een zwembad verlegen zit? In ieder geval heeft de heer W Schipper het eerste kievietsei dat ir onze gemeente gevonden is niet naar de burgemeester in Gouda gebracht, maar naar onze eigen burgervader. M.P. en slaap. Mestgevogelte plaatst men daarom in een donkere omgeving Als bijzondere gevolgen kunnen nog wor den vermeld, dat een langdurig ver blijf in een te donkere omgevin het gezicht verzwakt en dat het zonlicht dodend en verzwakkend werkt op schimmels en smetstoffen. Licht en zindelijkheid zijn de beste bestijdings- middelen tegen besmettelijke ziekten. Klein beginnen en Ieren uit de fouten van anderen Het is altijd verkeerd om iets in 't groot te beginnen, als men er nog niet veel versand van heeft. Dat moet op een dlsbacle uitlopen Met kippenhou- den is dat nog meer het geval, dan met andere dingen, omdat de kunst van kippenhouden gelegen is in het behoorijk behartigen van heel veel kleinigheden. Wanneer men wat in 't kippenhok wil presteren, dan raad ik aan, heel in 't klein te beginnen en veel bij anderen te gaan leren. Kortgeleden was k bij een der beste hoenderparkhouders van ons land en toen we zo samen de hokken en ren nen langs liepen, vertelde me de ei genaar „Het meest heb ik nog ge leerd door de fouten van anderen Wie weet, hoe hij het niet moet doen die komt er wel, als' hij de pluimvee literatuur maar bij houdt. Het gaat echter niet in een vloek en een zucht Wie dat meent, zal bedrogen uitko men. Daarom nog eens; klein beginnen, Risiko is dan vanzelf veel geringer en praktische ervaring krijgt men dan ook wel. Sommige kippen hebben last van wat men noemt poederkam? Deze wordt veroorzaakt door een schimmel plant, die natuurlijk het hardst voort- woekerd in tijden, dat er geen zon schijnt. Hokken, die niet voldoende licht binnen krijgen, zijn bij de lange winternachten mede oorzaak van deze ziekte, 't-Lijkt wel, of de kam met poe der bestoven is. Men wasse de aange taste delen 'eens af met een mengsel van 1 deel creoline op 10 delen vasali- ne, of inwrijven met ongezouten vet, dan zal de aanslag spoedig verdwijnen Kippenvriend Pluimveehoekje Licht kan men niet te veel in bet hok hebben. Bij straffe zon evenwel, kan het nodig wezen, tijdelijk te scha- duwen, maar is het een uitkomst, als het licht overal flink kan doordringen. Licht bevordert de stofwisseling, het werkt opwekkend en varsterkend Duisternis veroorzaakt neiging tot rust de premie slechts een JAC. SATON de vanouds bekende zaak met de buitenklok. Leverancier voor alle zieken fondsen. Sport in 't kort BE FAIR NIEUWS. Over de resultaten van de afgelo pen zaterdag gespeelde wedstrijden, mogen we weer niet ontevreden zijn. Het tweede elftal behaalde een krap pe 2-1 overwinning op Spirit Hl en blijft zodoende haar positie nog steeds verbeteren. A heeft een mooi resul taat geboekt om koploper Moordrecht A een 1-1 gelijkspel af te dwingen. Prachtig jongens. B evenwel moest het hoofd buigen voor Nieuwerkerk. A le klas afdeling Gouda: 1 1 1 2 Bodegraven Waddinxveen Be Fair SporÜust 2 Zwervers Spirit 2 13 28-9 13 27-10 12 24-15 8 15-24 6 11-37 6 11-37 2 11-23 Maart was veel te koud Maart is veel te koud geweest. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was ruim drie graden onder narmaaL In 1957 daarentegen was maart meer dan drie graden te warm, zodat het verschil met vorig jaar ruim zes gra den is geweest. Er lag nogal wat sneeuw in maart over de winterge wassen. Een sneeuwdek werkt als een wollen deken Alles wat er onder zit heeft het relatief warm. Hierin ligt de verklaring hoe heit mogelijk is in lan den als Rusland wintergranen te ver bouwen. De koude maartmaand heeft ook in vloed op de voorjaarswerkzaamheden gehad. In het begin van de maand was de grond nog nat en bij de ma tige vorst die we toen hadden, was alles hard bevroren. Op sommige plaatsen kon men omstreeks de 20ste met de allereerste voorjaarswerkzaam heden beginnen. Wel een verschil met bijv. 1953 toen men in Zeeland reeds in de laatste dagen van februari bie ten zaaide. Men kan zich afvragen of de voor jaren vergeleken bij vroeger, kouder zijn geworden Als we echter de weergegevens over de laatste honderd jaren in vier tijdvakken van 25 jaren verdelen, blijkt dat in het eerste tijd vak van 1856 tot 1880, 27 te koude en veel te koude voorjaarsmaanden voor kwamen. In het tweede tijdvak van 1881 tot 1905 waren het 28, in het der de tijdvak van 1906 tot 1930 waren er 16 en van 1931 tot 1955 waren er 20 te kouden voorjaarsmaanden. Wij hadden van deze vier tijdvakken op één na het kleinste aantal te koude en veel te koude voorj aarsmaanden. Deze cijfers spreken voor zichzelf. Bij de zomermaanden zien we het zelfde. In het eerste tijd van 25 jaren van de laatste eeuw hadden we 22 te koude en veel te koude zomermaan den, in het tweede 30 van die maan den, in het derde 29, terwijl wij in de laatste 25 jaren maar 12 te koude en veel te koude zomermaanden hadden. Wij hadden in dit tijdvak bovendien op één na 't grootste aantal te warme en veel te warme zomermaanden. Er is dus geen reden terug te verlangen naar voorjaren of zomers van vroe- Land- en Tuinbouw DE BETEKENIS VAN MINERALEN VOOR HET VEE Zout en sporenelementen zijn van groot belang voor de gezondheidstoestand en de produktiviteit van het vee. De voornaamste sporenelementen, die de dieren geregeld tot zich moeten nemen zijn magnesium, koper, man gaan, cobalt en jodium. Het is daarom noodzakelijk deze stoffen naast keukenzout steeds bin nen het bereik der dieren te brengen. Het is bekend dat wanneer het voed sel een tekort aan zout en sporenele menten bevat ziekteverschijnselen ont- saan, o.a. likzuch, kramptoestanden, kopziekte, maag- en darmstoornissen, vitamineverlies en voortplantingsmoai- lijkheden, een en ander ten koste van Programma voor a.s. zaterdag: Wegens de bazar zijn voor de voet bal-afdeling alle wedstrijden afgelast. Voor de korfbal evenwel staat er de volgende wedstrijd op het programma: Be Fair IWarmond I. W.S.E. NIEUWS. Ook vorige week lukte het WSE niet de punten te behalen want met het kleinst mogelijke verschil namelijk 2-1 nam Moerkapelle de punten mee, toch had WSE zeker wat meer verdiend. Vrouwe Fortuna was niet met WSE. Met nog meer vertrouwen zien we de a.s. wedstrijd tegen Nieuwkoop op eigen veld tegemoet, nu we voor het eerst na weken eens volledig uit kun nen komen. WSE-ers denkt om de laatste kansen en vooral dat de voor hoede er nog een extra schepje op gooit. Het tweede elftal deed het pre cies andersom, en kwam met een 2-1 overwinning uit Gouderak. Jammer dat er spelers verstek lieten gaan, wat vervelend is voor de elftalcommissie en andere spelers. Deze keer heeft het tweede rust, maar laten ze een volgende keer alle maal present zijn. Alleen de B-spelers komen op eigen veld zaterdagmiddag in het geweer. A heeft rust in ver band met het schoolvoetbal WZC DE GOUWE. De indeling van de zomercompetitie van de KNZB is thans bekend. Deze indeling geeft aan dat de Gouwe- ploegen een zwaar programma tege moet gaan. Heren I: Gouwe I; Brandenburg 54 Zeist; De Pinguins I Woerden; LZC I Leiden; MZC I Hilversum; Heren H: ZIAN 4 Den Haag; Merwede 3 Dordrecht. SVH 3 Hillegersberg; de Zijl 2 Leiden; de Gouwe 2. Wij maken de leden bekend dat er hedenavond ledenvergadering is in de Unie. TURNWEDSTRIJDEN Om het persoonlijk kampioenschap in de turnkring Gouda werden in het gymnastieklokaal bij de openbare school A turnwedstrijden gehouden. Hieraan werd deelgenomen door 19 dames en 9 heren. Bij de heren werd het afdelingskampioenschap behaald door de heer H. P. van Zetten van Pro Patria uit Zoetermeer met 5420 pt. gevolgd door J Dullemeijer met 5335 pt. en F. Dullemeijer met 4925 pt. Bij de dames werd eerste mej R. van Velzen van Hercules uit Bodegra ven met 4860 pt. gevolgd door mavr. A. de Braber-Hoogendam van Pro Patria uit Zoe termeer met 4520 pt. en mevr. A. Dullemeijer-van der Flier met 4240 pt. BEDRÏJFSDAMTOERNOOI BIJ VERHEUL GESTART. In de riante kantine van Verheul is het bedrijfsdamtoemood officieel ge opend. De voorzitter van Damlust, welk dit toernooi organiseert, de heer Molenaar, sprak een welkomstwoord tot het grote aantal dammers en dank te de bedrijven voor de spontane me- CUTEX PEGGY-SAGE A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 Tel. 335 dewerking zoals het beschikbaar stel len van kantines en het schenken van een kopje koffie en voor het uitloven van prijzen. Het toernooi in 1956 schoorvoetend gestart, groeit geleide lijk en in de toekomst hopen we nog meer bedrijven in te schrijven, aldus de voorzitter. Het A-team van Verheul begon het toernooi met goede kansen, immers tot tweemaal toe wist het op de eerste plaats te eindigen Maar zoals het lot nu eenmaal kan zijn, Verheul A leed op deze avond tegelijk de eerste ne derlaag en wel met 6-4 tegen de melkhandel. De andere 'bedrijven die in de loop der tijd in spelpeil voor uitgingen, zijn dus niet bij voorbaat voor de ereplaats uitgesloten. Er kun nen zich best nog meer verrassingen voordoen. In de groepen 2 en 3 vielen al spoedig de eerste slachtoffers doch er waren ook veel partijen waarin werd blijk gegeven van wel doordacht spel. Ten opzichte van het eerst toer nooi is reeds een duidelijke vooruit gang te bemerken. In groep I heeft de melkhandel nu de leiding met 4 pun ten uit 2 wedstrijden, zodat er voor de zuivel een goede kans op de beker bestaat. De uitslagen waren: Groep 1 Melkhandel-Verheul A 6-4 Okkerse A-Kempkes A afgebr. Groep 2 Verheul B-Okkerse B 9-1 Baan-Kempkes B 8-2 Groep 3 Okkerse C-Kempkes C 7-3 van Schaik en Berghuis-Platteland 6-4 In de voorronde voor het bedrijfs- damtoernooi werden gespeeld: Melkhandel-Kempkes A 7-3 Producent A-Okkerse A 6-4 Platteland-Kempkes C 5-5 DAMVERENIGING EXCELSIOR Uitslag 30e ronde van de onderlinge competitie. j. de Bel'H. Troost 2-0 C. H. KrampJ. de Heer 2-0 G Heeren—A. Blonk 0-2 A v. d. Flier—W. v. d Heijden 0-2 A. CompeerA. A. Rietveld afgebr. B. van EijkC. F. A Hulsman 2-0 C. F. A. HulsmanA. Zwanenburg 0-2 A Blom—M. Smith 2-0 Weekagenda Dinsdag 15 april. Bejaardenmiddag in Herv Wijkgebouw. Donderdag 17 april. Filmvoorstelling Metaalbedrijfsbond in Vereen, geb-, Stationsstraat. Vrijdag 18 april Causerie met Foto projectie over Amerika voor Herv. Jeugdraad. Spr. Ds. J. R. Cuperus, m.m.w. van Herv. Jeugdkoren. Zaterdag 26 april. Opvoering „He Vrek" ten bate Geref. Jeugdwerk m Jeugdgebouw, Stationsstraat. Dinsdag 29 april. Propaganda-avond A.F.V. in Herv. Wijkgebouw.

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2