11. HEEiVlSKERK HORLOGE JAC. SATON IVOROL Elke tand een Sneeuwwits® Geleefd tussen twee werelden Ueêe ybate atUactied, V.V. A.V. WADDINXVEEN In de moeilijke wedstrijd tegen Groeneweg is het Waddinxveen I niet gelukt de gehele winst mee naar huis te brengen Het moest genoegen nemen met een gelijk spel 2-2 wat de verhouding in het veld ook wel weergaf. Groeneweg trok fel ten aanval en het gelukte hen dan ook na een kwar tier spelen doelman van Vuuren kans loos te passeren 1-0. Waddinxveen had hier direct re pliek tegenover, want binnen 5 mi nuten gaf Monster de Groeneweg doel man door een kopbal het nakijken 1-1. Groeneweg gaf zich nog lang niet gewonnen, wat dan ook al gauw bleek door een zeer snelle aanval, waaruit haar linksbuiten doelpuntte 2-1. Hierna ging de wedstrijd gelijk op met gelijke kansen maar de verdedi gingen hielden het hoofd boven water, alleen toen van Gelooven alleen voor de Groeneweg doelman kwam te staan ging zijn feilloze schuiver on houdbaar langs hem heen 2-2. Hierna zakte de wedstrijd als een kaartenhuis in elkaar met het gevolg dat er niet meer gedoelpunt werd en de stand 2-2 bleef. Het 2e elftal gelukte het de onderste plaats te verlaten door Zwervers 2 met klinkende cijfers 9-3 te verslaan. Matohwinnaar was hier zeker de pro ductieve middenvoor Kees Schouten die zes doelpunten scoorden De B-junioren gaan rechtsstreeks od het kampioenschap af, daar zij nu Bodegraven c, met niet minder dan 9-1 klop gaven. Wedstrijdprogramma a.s. weekend. Waddinxveen Z IBoskoop Z I. Zwervers Z 2Boskoop Z 2. Waddinxveen INic. Boys I. Waddinxveen 2GSV 4 VLEKVRU DOOR EN DOOR Dorpsstraat 33 Telefoon 418 GEMEENTERAADSVERGADERING De gemeenteraad komt op dinsdag 22 april des avonds 8 uur in openbare vergadering bijeen. WERKLOOSHEID GEDAALD. In Waddinxveen en omgeving toont het werklozencijfer gelukkig een klei ne daling. Vooral bij de bouwvakar beiders terwijl de N.V. Verheul voor 70 man het ontslag heeft ingetrokken. Bij de aanleg van de Waddinxveensa sportvelden zijn 21 werklozen te werk gesteld. Waddinxveen tót momenteel 34 werklozen. GEEN HEER IN 't VERKEER. Voor de kantonrechter te Gouda had zich G. v. d. S. te verantwoorden, omreden hij op 12 februari jl. op de Henegouwerweg een aanrijding ver oorzaakte met een bromfiets, waarop een tweetal meisjes gezeten was. Door deze aanrijding werd de brom fiets beschadigd en de nylonkousen der beide meisjes vernield. Boete 40,of 16 dagen hechtenis v d. S. was niet verschenen. SYMPHONLE ORKEST GAF EEN CONCERT. Donderdagavond was voor hen die muziek waarderen kunnen, een avond van buitengewoon muzikaal genot. Een avond welke stond in het teken von het concert, gegeven door het West- Nederlands Symphonie orkest, onder leiding van de dirigent de heer Sam Swaap, in de Geref. Kerk alhier. Dit concert, in vervolg op een concert vorig jaar, is mogelijk gemaakt door de medewerking van het gemeentebe stuur. Dit streven dient aller waarde ring te hebben want muziek van een dergelijk gehalte, is niet dagelijks te beluisteren. Gelukkig was de belang stelling groter als bij het concert van het vorig jaar alhoewel deze nu ook meerder geweest kon zijn Zij echter die aanwezig waren, hebben ruim schoots kunnen genieten van het ge- bodene. De heer Sam Swaap, die met een enkel woord de aanwezigen ver welkomde gaf een korte uiteenzetting van de samenstelling van het orkest, waarbij hij even stilstond bij de com ponisten, welker werken deze avond zouden worden uitgevoerd. Zo eerst een levensbericht over Mozart, de componist wiens werk ver eeuwigd is geworden, die reeds op 11 jarige leeftijd viool-concerten gaf, een geniaal muzikaal wonderkind. Met zijn meest populaire schepping ,,Eine Klei ne Nachtmusik" werd het concert aangevangen. Een stuk in 4 delen, voor strijkorkest, cello en bas. Ver volgens een symphonie in B dur van Joh. Chr. Bach, zoon van de beroem de J S. Bach, een tijdgenoot van Mozart. In onderscheiding van zijn vader, die vrijwel enkel ernstige mu ziek schreef maakte de zoon meer ele gante luchtige muziek. Dit nummer werd door hoornblazers en hobo prachtig gekleurd. Hoewel Bach Jr 'n gevierd componist was, is hij in ver getelheid geraakt. Verder bevatte het programma een stuk uit 5 delen van een groot franse componist Rameau en een nummer van Grieg, de bekende Noorse toondichter. Basloten werd met de symphonie no 73 van Haydn, een groot genie, wiens orkest-techniek nog steeds in gebruik is. Deze compo nist gaf 120 symphoniën, waarvan no 73 de meest bekende was. Na het concert maakte de burgemees ter zich de tolk van de aanwezigen door aan dirigent en orkestleden dank te brengen voor de schone muziek, de ze avond geboden. Hij hoopte dat elk jaar zulk een concert in Waddinxveen mocht gege ven worden. Een wens waarbij wij ons van harte aansluiten. Altijd gaaf huidje POEDER -ZALF-OLIE'ZEEP BE FAIR - BAZAR OPENDE HAAR POORTEN. ,.Echt ouderwets gezellig" zo hoorde men enkele bezoekers tot elkaar zeg gen op de bazar die de Chr. Sportver eniging Be Fair in de Muloschool ge organiseerd heeft. En inderdaad is dit niet te veel gfezegd, want voor wat betreft de sfeer, evenementen en prij zen is deze drie-daagse bazar er een, die zijn weerga in het naaste verleden zowel binnen als buiten onze gemeen te nog niet heeft gevonden Vooral de prijzen die aan deze bazar verbonden bijn maken een bezoek aan deze bazar werkelijk de moeite waard. Gisteravond vond de opening plaats door de voorzitter van Be Fair, de heer G. Graafland. Deze schetste in zijn openingswoord dat de medewer king wat betreft voor de tot standko- ming van deze bazar voor de organi satoren verbluffend was geweest. Spr. vertelde dat er plm. 2000 prijzen bin nen gekomen waren waaronder zeer waardevolle (o.m boekenkast, haard- fauteuil e.d.) zodat in theorie deze bazar zeer geslaagd was. De practijk zal echter geheel aan het bezoek af hangen, zo zeide de heer Graafland. Een Waterproof Shockproof 15 steens Anker met datumaanwijz ng voor f 48,koopt U bij De vanouds bekende zaak m. d. buitenklok Inkoop van oud goud Taxatie oud zilver en gouden munten Voor wat het de eersl treft overtrof dit bezoel wachting. Nauwelijks na zag men de vele bel reeds een gooi naar de prijzen doen. Menigeen is er dan ook in geslaagd en allen waren zeer enthousiast. De mogelijkheden zijn vele men is er in geslaagd deze bazar zó te orga niseren, dat men ditmaal voor weinig geld nu niet eens waardeloze rommel kan winnen, maar werkelijk goede en mooie prijzen. Alleen ddar- om is een kijkje de moeite waard. We mogen daarom een ieder wel opwek ken vandaag of morgen op deze bazar Uw slag te gaan slaan? N. B. JAARVERGADERING EHBO. De afd. Waddinxveen hield in hat Herv. Wijkgebouw haar jaarvergade ring waar 28 leden aanwezig waren. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk woord vanwelkom. Uit het verslag van de secr. bleek dat er 'n kleine teruggang had plaats ge vonden in het ledental Na het ver slag der penningmeester, werd over gegaan tot behandeling der agenda punten, waaronder het 40 jarig be staan. Er werd overgegaan tot het in stellen van een spaarregeling om het vieren hiervan mogelijk te maken. Te vens werd een commissie benoemd om al de zaken betreffende dit jubileum te behartigen. Na de pauze verrastte de heer de Rooij ons met het vertonen van een kleurenfilm. Prach tige natuuropnamen welke onze be wondering afdwongen gaven ons de overtuiging dat de amateur in deze moeilijke materie veel kan bereiken. De amateur, zowel als de vakman nog maals onze hartelijk dank. Wij hebben genoten. Hierna sloot de voorzitter na de leden opgewekt te hebben de oe fenavonden trouw te bezoeken, deze zeer geanimeerde vergadering. FEUILLETON No. U door TOM LODEWIJK O zeker, zei hij stellig, natuurlijk word je dat. Waarom zou ik weifelde ze. Omdat je het verdient, zei hij en sloeg met een beschermend gebaar zijn arm om de schouder van de zus ter die hem altijd beschermd had En Rob van Liempden voelde, dat hij op weg was een Man te worden. HOOFDSTUK V. Op viste. Zeg, waarom ga jij niet op avond school? vroeg Koster de chef van de werkplaats, plotseling. Ze hadden allebei gebukt gestaan over een motor met kuren. Rob had aandachtig de handige bewegingen van Koster gevolgd en al gauw gesnapt waar het om ging Ze waren lekker opgeschoten zo samen, en aan Kosters tevreden gebrom was te horen dat het werk naar zijn zin ging. Nu stond hij even recht, en keek zijn helper aan, helper aan. Je bent handig genoeg en je hebt er wel kijk op ook, ging de oudere man verder op die goedmoedige mop- pertoon die hij altijd tegenover Rob aansloeg. Maar wil je een beetje ver der komen jongeman, dan zul je toch ook in theorie wat moeten weten Je kunt hier toch niet eeuwig garage knecht blijven Als ik tenminste §en jongekerel was, rustte ik niet voor ik voor mezelf beginnen kon. Rob stond met zijn mond vol tanden Hoe kon hij aan deze man vertellen dat een avondvakschool voor hem d'e deur gesloten hield, aangezien hij zelfs het toelatingsexamen waarschijnlijk niet zou halen En als dat het geval was, dan zou hij moeilijk mee kunnen met al dat gecijfer. Hij zag er tegen op als een berg. Weer een ongeduldi ge leraar, weer grinnikende jongens. Op de H.B.S. was het nog te dragen geweest. Daar zat hij tussen zijn soort genoten. Daarenboven was hij een pri ma voetballer en een goeie kameraad. De jongens namen het van hem, dat hij stom was. Maar hier in de garage merkte hij, dat ze het verschil voelden, al droeg hij evenals zij een overall met vet vlekken en waren zijn handen zwart als roet. Uw spraak maakt u openbaar had Vera eens geglimlacht Zijn ma nieren waren ook anders dan die van de jongens, ze gebruikten woorden die hij niet kendJe, waar hij de betekenis niet van snapte. Hun vermaken waren anders. Hij voelde zich tamelijk alleen en zocht en vond zijn troost in het werk. Dat bevredigde hem. De baas liet hem geen prutskarweitjes doen. En omdat hij handig en netjes werkte, zijn rommel niet liet slingeren en geen tijd verbeuzelde met kletspraatjes, kon hij bij Koster een potje breken Dat was natuurlijk helemaal niet naar de zin van de Lange en zijn rooie maat, maar Gijs, da reus, nam hem duide lijk in bescherming en Tinus had hem laatst kameraadschappelijk een sjekkie laten rollen. Koster keek de jongen opmerkzaam aan Er was wat. Luister jongen, zei hij ruw-hartójjk, je hoeft me alles niet aan de neus te hangen, maar als je ergens miae zit en ik kan je helpen. wat doe je zo 's avonds Ik lees wat en schrijf wat en ga al tijd vroeg naar bed, antwoordde Rob verlegen. Het klonk zo braaf. Dus je hebt niks te doen Weet je wat Loop vanavond eens bij me thuis aan. Dan drink je een bakkie koffie en dan praten we eens wat. Goed? Lange molenstraat 17bis, de naam op de deur Rob aarzelde even. 't Hoef niet hoor. zei Koster en het leek of hij even geraakt was. O nee, haastte zich Rob, nee, dat is 't niet chef. maar ik wist niet of ik op uw tijd beslag behoorde te leggen. Koster krabde zich achter de oren. Er was wat met dat jong. Een gewone jongen gebruikte zo'n argument niet. En toch mocht hij deze knaap. Koster Geopend: hedenavond van 7.30 tot 11 uur Zaterdag van 3 tot 11 uur was zelf langs de harde weg omhoog geklauterd tot deze verantwoordelijke betrekking, hij had zelf tot laat ge bogen gezeten over boeken en teke ningen, hij 'had de neiging van de self made man om anderen vooruit te hel pen. ik kom graag, zei Rob eerlijk en Koster knorue bevredigend Om acht uur is alles aan kant en dan zie ik je wel, zei hij Nou, we zuilen eens zien of die cy- lindermantel nog uitgeslepen moet worden, jong. Ze praatten er niet meer over. Maar toen Rob die avond op weg ging naar de Langemolenstraat aan 't andere eind van de stad, was hij toch wel wat zenuwachtig Veronderstel dat Koster ging zitten vissen naar zijn familie en zo? Hoe kon hij, zonder on beleefd te worden, de man in zijn ei gen huis nul op t rekest geven? Deze avond kon iets goeds geven, maar kon ook de chef tegen hem innemen en dan zou hij het voortaan niet best hebben. Onder die gepeinzen kwam hij in de lange straat met de nieuwe arbeiders woningen. Hij keek door de ruiten naar binnen bij de mensen die nu thuis zaten, in nette salonnetjes met old finish crapeauds een glimmend harmonium hier, een boekenkast daar schilderijen aan de wanden, scans een heidelandschap met veel paars en berkeboompjes, boven een dressoir, de zonnebloemen van Van Gogh, zag je ook overal tegenwoordig. Hij dacht aan thuis, de huiskamer met de prach tige antieke meubels, de oude Engelse jachtprenten langs de wand, de koper beslagen scheepskist, de grote vleugel. 17bis. Met een schok stond hij stil en bekeek het emaille naamplaatje H. Koster Pz.. Hier moest hij zijn Hij drukte zijn vinger op de belknop Het werd licht achter het kleine spionnetje, waarvoor weldra een scha- duwhoofd verscheen. De deur ging o- pen en Rob staarde in de verwonder de ogen van een meisje. Dag juffrouw, zei hij, beleefd, ik ben Rob van Liempden Ik had eh. meneer Koster afgesproken. Kom d'r in, zei het meisje resoluut en hield de deur open. Ze stak een hand uit. Ik ben Rie Koster Sjonge, ze gaf een stevige poot Leek wel een jongen. Een beetje opgewonden volgde hij haar de gang in. Geen jas? vroeg ze, dan zullen we maar meteen naar binnen gaan Ze opende de kamerdeur In een oogopslag had Rob de omge ving opgenomen. Achter de tafel stond Koster in een donkerblauw shirt, nog glimmend van de douche die hiet ga- ragevuil van hem had afgespoeld. Er hing nog een flauwe lucht van warm eten Het lamplicht scheen op de al grfjze haren van een vrouw, die door haar brilleglazen verwachtingsvol naar hem opzag. Het meisje stond achter hem. Ah, die Rob, begroette Koster en schudde hem hartelijk de hand. Man van de klok zoals altijd. Moe der, dit is Rob van Liempden, waar ik je van verteld heb. De vrouw stond nu ook op en gaf Rob een hand. Ze had een blozend fris buitengezicht. DagRob, zei ze en aarzelde even. Haar scherpe intuitie had het al met een gemerkt. Dit was een jongen uit een geheel andere kring Geen arbei dersjongen. Hannes had wel goed ge zien. Neem een zit nodigde Kosster jovi aal. Heb je al kennis gemaakt met me dochter? Bij de deur al, antwoordde die en thans had Rob gelegenheid haar goed op te nemen nu ze naast haar moe der onder de lamp ging zitten. Ze was vrfj lang, had een athletisch fi guur, en in haar gebruind gezicht za gen twee grijsblauwe ogen de bezoe ker vrijmoedig en opmerkzaam aan. Haar haar was hoogblond gevlochten. Rob vond dat ze er zeer verzorgd uit zag, al had ze geen lippenstift of na gellak gebruikt. Haar handen waren mooi smal, lange vingers, goed onder houden Goed type, dacht hij en vond dat Rie Koster helemaal geen gek fi guur zou slaan onder de meisjes die hij kende. Het eerste kwartier ging voorbij met de gewone bezoeksdrukte. Siga retje opsteken, koffie, koek er bij? Een praatje over de garage, over zijn kosthuis. Moeder Koster informeerde bezorgd of hij wel goed te eten kreeg. Rob roemde zijn kostjuffrouw. Langzaam zakte zijn onrust. Want de gevreesde vragen bleven uit. Kos ter en zijn vrouw voelden aan dat wat de jongen kwijt wilde, hij zelf wel zou vertellen, daar z)ag hij er open en eerlijk genoeg voor uit En Verder waren het zijn zaken. Zo kwam Roh op zijn gemak en praatte weldra vrijuit over het werk. Moeder Koster was ijverig bezig met een of ander haakwerkje en Rie was in een lage rookstoel gaan zitten met een boek. Steeds gleden Robs blikken telkens naar het meisje. Ze was prettig om naar te kijken, in haar simpele blau we truitje, de strakke grijze rok een paar slanke stevige benen gestoken in nylon kousen, bruinieren pantoffel- schoenen met platte hakken. Sportief type, concludeerde Rob waarderend. Hoe zou ze in de omgang zijn? Waarschijnlijk net als ze er uit zag, zakelijk flink. Zeg, zei Koster toen opeens midden in het gesprek, als jij voor die avond school niets voelt dan is er toch nog wel een andere manier om er wat bij te leren. Rob kleurde als een pioen en was toch blij dat het hoge woord er uit was. En dankbaar, dat Koster hem niet gevraagd had waarom hij er niet voor voelde. Deze mensen hadden een aangeboren tact constateerde hij, en ze zeilden prompt langs alle moeilijke kwesties heen. Dat hij kleurde was om het meisje dat er bij zat. Moest ze weten dat hij een stommeling was? Hoe bedoelt U? vroeg hij een beetje onnozel. Nou, als je bijv een schriftelijke cursus neemt van een goed instituut. Je kunt er net zo lang over doen als je wilt. Je hebt vrije tijd genoeg. Er zullen dingen zijn die je niet snapt, nou jakijk es ik heb zelf ook op die manier wat meer moet opscharre len. Koster was op zijn beurt een beetje verlegen, de jongen moest niet denken dat hij hem zet aan te halen, misschien kan ik je een beetje hel pen. Ik ben geen licht als leraar hoor maar ik doe het dan maar op zijn janboerenfluitjes. Rob dacht ingespannen na. Een schriftelijke cursus. Geen leraar, geen jongens, geen drang tot opschieten. Rustig werken op zijn kamer. Teke nen opeens greep hem de beko ring van dat toekomstbeeld. Het blankhouten tekenbord, het witte pa pier de haken en driehoeken. zo'n ezel was hij toch niet dat hij dat niet voor elkaar kreeg? Kijk es, ging Koster voort op zo'n school leer je een hoop dat je strikt genomen niet nodig hebt. Rob knikte instemmend en dacht aan Karei de Kale en het ministerie-Thorbecke. Zo'n cursus autotechniek bepaalt zich tot het noodzakelijke. En als je die ondergrond eenmaal hebt dan krijg je misschien de smaak te pakken In ie der geval wat je leert is nooit weg. Rob was al half besloten. En Kos ter zou hem helpen. Hij mocht Kos ter. En hij mcoht deze moederlijke vrouw. En misschien was dit meisje er dan ook wel. maar dat was niet zo prettig. Hij werd warm bij de ge dachte dat ze hem zou zien stuntelen dat die heldere ogen misprijzend of medelijdend naar hem zouden kijken. Koster stond op. Ik heb boven nog een prospectus liggen van de cursus die ik zelf gevolgd heb Die is nu al wat verouderd, natuurlijk, maar dan weet je zo'n beetje waar het om gaat. Ik weet zeker dat de baas het ook zal waarderen als je er wat bijleert. Je moet zien als je boven andere jon gens uitkomt, zoals die lange sladood, die ik liever vandaag dan morgen zie vertrekken en die rooie vrind van hem. Die zie je iedere avond op de Hogedijk met een sigaret, fluiten naar de grieten, of ze zitten in de bios. Jq kimt wel verder Rob, Wie weet mis schien kun je later als vertegenwoor diger de weg op, dan is het goed als je alles van de wagen afweet. Wacht, ik haal de rommel even. Meteen was hij opgestaan. Moeder Koster was in de keuken aan het koffie filteren Op eens was hij met het meisje alleen. De studie ligt jou zeker niet zo bar hé? vroeg ze rondweg. Hij voelde met ergenis dat hij kleurde. Geneer je niet, zei ze glimlachend, niet iedereen heeft een studiekop. Als je een paar goede handen aan je li chaam hebt en je gebruikt je gezond verstand kun je het een eind bren gen. Dat zie je aan mijn vader. Die is als loopjongen begonnen. Rob voelde opeens de overweldigen de begeerte eens tegen iemand te kunnen zeggen hoe het precies zat. Eens vrijuit te praten. Iemand te heb ben tegenover wie hij niet behoefde te zwijgen, schuilevinkje te spelen. Maar hij bleef zwijgen. Je moet het doen, zei ze toen be slist. Probeer het Rob, Je voelt je veel zekerder. en toen bloosde zij. Rob maakte een nerveus gebaar. Hoe had dit meisje zijn onzekerheid gemerkt? En zo rustic-weg geconsta teerd? En op een manier die hem niet vernederde? Ik ga het ook proberen, antwoordde hij opeens maar ik ben helemaal geen genieRie. Moet dat dan? vroeg ze en toen kwam Koster weer birmenstommelen, beladen met schrifturen Het was al half elf toen Rob weei door de stille straten liep. Zijn hoofd gonsde. Die cursus, dat was in orde. Koster had hem een en ander laten zien. Het leek hem niet zo vreselijk moeilijk. Er waren lastige berekeningen bij, maar Koster zei dat je daar doorheen moest kijken en als je snapte waar het om ging, dan deden die cijfers er niets toe. Hij hoefde ook niet beslist dat diploma te halen al zou het wel mooi zijn. Meepikken wat je kon, de rest laten schieten, misschien leerde je dat later vanzelf Koster zou het pros pectus en een proefles voor hem aan vragen. Volgende week zou hij terug komen en dan zouden ze samen eens kijken. Volgende weekdan zou hij. ja zou het meisje, zou Rie er ook weer zijn? wordt vervolgd Bel Bij Brand No. 300 K FJIIR MZffi

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 3