Bijna duizend gulden boete Geleefd tussen twee werelden STARTSLINGER Winkelmeisje Bijna duizend gulden boete heeft de Goudse kantonrechter woensdagmor gen opgelegd aan 6 landbouwers in de Zuidplaspolder Zij stonden terecht, omdat zij door middel van een elek trische bemalingsinstallatie de water- Stand hadden gebracht of gehouden op een peil, dat afweek van het peil dat toen in de Zuidplaspolder werd gehandhaafd Achtergrond van de zaak is de grote wateroverlast, die september van het vorig jaar de veehouders en landbou wers heeft getroffen. Zo groot was de regenval en zo hoog steeg het water peil dat de landerijen onder water stonden en het gemaal niet voor een afdoende bemaling kon zorgen. Aan de ingelanden werd een verbod op gelegd elektrische bemalings-instal- laties te gebruiken voor het afvoeren van water van hun grond. Zes had den zich daaraan niet gehouden, landbouwers uit Waddinxveen, Ze venhuizen en Nieuwerkerk aan den IJssel, vijf landbouwers en een bouw- vrouw zoals de dagvaardiging het noemde Houding was zeer egoïstisch De rechter was allerminst over de handelwijze van deze landbouwers te spreken. Als getuige trad op de heer J W. Schuddebeurs, technisch ambte naar van de Zuidplaspolder. Hij had geconstateerd dat op het land van de betrokkenen de elektrische bemaling in werking was. Hij bevestigde dat het water werd afgevoerd naar het land van andere ingelanden Een landbouwer uit Waddinxveen merkte op, dat hij had gehoord, dat het gemaal enige tijd op halve kracht heeft gedraaid, omdat er vuil voor de roosters was gekomen. Als ze dan mij hadden gewaarschuwd had ik met enkele knechts het vuil kunnen weg halen, zeide hij. De heer Schuddebeurs verklaarde, dat de roosters inderdaad vuil waren geworden, maar dat er voldoende per soneel was geweest om ze schoon te houden. Hierdoor is er geen minuut verloren gegaan. Waar blijven de waterschapsbelan- gen, aldus de officier van justitie mr. W A. de Saint Aulaire, in zijn re quisitoir, als het egoisme hoogtij gaat vieren. Overtredingen als deze ko men gelukkig niet vaak voor omdat de waterstand niet vaak zo abnormaal hoog is. Maar waar blijven we, wan neer er zo met de waterschapsbelan- gen wordt omgesprongen, die juist zijn gemaakt om gezamenlijk het wa ter te keren? Om maatregelen te ne geren om zelf maar droge voeten te houden en niet te denken aan ande ren is een slechte mentaliteit. Hoewel het opleggen van een hechtenis voor een overtreding als deze mogelijk is, wil ik deze nog niet eisen ook niet voorwaardelijk aldus de officier, om dat dit de eerste maal is. Hoewel niet van te goeder trouw kan worden ge sproken is het misschien wel zo dat de maatregelen verkeerd zijn geïnter preteerd. Maar al is de boer dan sterk een individualist hij moet 'begrijpen dat maatregelen er zijn om ze op te volgen Bij de bepaling van de straf maat hield de officier rekening met de grootte van de bedrijven van de verdachten. Tegen twee landbouwers eiste hij een boete van 150, tegen drie een van 100 en tegen één een boete van 75. Op deze eis had geen van de ver dachten iets te zeggen. De rechter sloot zich aan bij het requisitoir van het openbaar ministe rie, behalve wat betreft de strafmaat. De verdachten hebben zeer wel de draagwijdte van him overtreding be grepen en gezien. Dat ze er toch mee zijn doorgegaan is op zichzelf mis schien wel een misdadige houding Zij behoren er een eer in te stellen inge land te zijn en daarom is hun hou ding in hoge mate betreurenswaardig. De rechter legde twee boetes van 200, drie van 150 en een van 100 op totaal 950. Ik hoop, zo voegde hij er aan toe, dat de betrok kenen er meer uit hebben geleerd dan de boetes aan geldswaarde ver tegenwoordigen. Goudse Crt. ons schoolfrans verstaanbaar te ma ken, wordt dit zonder meer een mis lukking De Brusselaar spreekt een Brussels dialect, dat met de taal van Marianne dikwjjlsl nog maar weinig meer dan de naam gemeen heeft. Hoewel vele Brusselaren het Waalse standpunt innemen en er dus de voor keur aan geven het Frans te gebrui ken kunnen zij het Vlaams over het algemeen vrij goed spreken en zeer zeker verstaan, want eigenlijk ligt Brussel in het Vlaams-sprekende deel. Men verloochent als Nederlander zijn eigen taal en cultuur wanneer men tracht in Brussel te pronken met zijn kennis van het Frans. Niemand zal het op prijs stellen wanneer wij in het internationale mi lieu van de wereldtentoonstelling ons uitsloven een taal te spreken die daar eigenlijk niet thuishoort. Bedwingt u eens uw voorliefde en spreekt u dit maal in België eens uw moedertaal. De Belgen zullen dan ervaren dat er meer mensen in de wereld de Neder landse cultuur uitdragen dan zij ooit hebben vermoed Tot onze reclame zullen zij mis schien bij herhaling uitroepen: Het krioelt hier van de Nederlanders. En zij zullen het dankbaar roepen! V. V. WADDINXVEEN. Het le elftal kwam deze week goed voor de dag door het lang niet zwak ke Esto met 5-0 te verslaan. Voor de rust was het een gelijkop- gaande strijd met Waddinxveen wel iets meer in de aanval. Na een half uur spelen was er een goed opgezette aanval waardoor van Muyen doorbrak en op punt stond te gaan doelpuntte toen de linksback van Esto het beter leek van Muyen te haken, wat hem een strafschop kostte, welke van Muyen beheerst inschoot 1-0 Na de rust was het alles Waddinx veen wat de klok sloeg en na 5 mi nuten spelen maakte van Gelooven 2-0. Vier minuten later was het reeds 3-0 door een prachtige solo van Kortlever, die dit met een prachtig doelpunt afronde. Na nog geen 3 minuten werd Ge looven in het strafschop weer door de linksback van Esto gehaakt, wat deze speler weer op een strafschop kwam te staan welke van Gelooven beheerst inschoot 4-0. Na dit doelpunt verslapte Waddinx veen enigszins waardoor Esto meer in de aanval kwam, maar toch niet pro ductief kon worden, ondanks de prachtige voorbereidde aanvallen van de beste speler van het veld van Gaaien. Waddinxveen stelde hier nog wel enige aanvallen tegenover wat resul teerde in van Gelooven'g derde tref fer waarmede tevens de eindstand kwam 5-0. Het 2e elftal speelde de moeilijke uitwedstrijd tegen Lekkerkerk 3 ge lijk met 2-2 De doelpunten in deze wedstrijd werden van Waddinxveen-zijde ge maakt door van Dijk en Monster. De junioren ging het ook weer voor de wind want zowel de A jun. als B jun. wisten met klinkende cijfers te winnen. Wedstrijdprogramma a.s weekend. Waddinxveen 2Lekkerkerk 3. Waddinxveen 3Moerkapelle 2. Waddinxveen AGSV B. Waddinxveen BDONK F. FEUILLETON No. 14 door TOM LODEWIJK OUDERAVOND CHR NAT. SCHOOL ORANJELAAN. Donderdagavond hield genoemde school de jaarlijkse ouderavond. Van 6-8 uur was er gelegenheid voor de ouders om met het onderwij zend personeel te spreken over de vorderingen van hun kinderen en hun werk te bekijken. In de hal was een lentetentoonstel ling, die onze stoutste verwachtingen overtrof. We zagen hier allerlei bloe men en planten die wij op ons plat teland vinden In het gras stonden koeien en ook de huizen ontbraken niet. Dit alles werd op de juiste ma nier belicht, zodat het geheel een aardig effect kreeg. In een ander lokaal was een veilig verkeerstentoonstelling, waarbij het moderne verkeersmateriaal zoals een magnetisch verkeersbord, een ver- keersrnaquette en zelfvervaardigde flanelborden te zien waren, zodat de ouders konden zien over welk lesma teriaal de school beschikt. Ook waren wij nog te gast bij mej. Vis, die ook dit jaar weer de prestaties van de meisjes (in de vorm van handwerken) had uitgestald. Om 8 uur kwamen wij bijeen in de grote zaal De voorzitter van C.N S de heer F. M. van Tol ging voor bi gebed en heette hierna een ieder har telijk welkom. Voor de pauze werd het program ma geheel door de kinderen verzorgd, zoals altijd de gewoonte is. Er werd gedeclameerd, gezongen en voordrach ten gedaan. Vooral het kabouterspel door de aller kleinsten o.l.v. mej Ro mein was alleraardigst. Ook lieten enkele leerlingen hun prestaties op verschillende mu ziekinstrumenten horen. De heren Visse en v. d. Lagemaat lieten ons iets van de nieuwste aanwinsten van kieurenprojectie zien o.a. Het vrouw tje van Stavoren", mettoelichting van een Oostenrijks meisje, Gladijs Schneider Na de koffiepauze nam de heer Lodder, qie wegens ziekte van de heer Ming tot waarnemend hoofd benoemd is ons mee naar een oude school van 300 jaar geleden. We maak ten kennist met het hoofd der school, die tevens koster schoenmaker, bar- best CnZ WaS' De hygiëne was niet De verlichting bestond uit vetkaar sen, er was geen ventilatie en wie on deugend was kreeg met de plak zo dat de kinderen meestal met bloeden de handen naar huis gingen. De schooltijden waren van 7 uur 's mor gens tot 's avonds 5 uur In de 18e eeuw kwam hierin gelukkig verande ring. Er kwam wat moderner lesma teriaal en de hygiëne werd ook beter. Hierna gaf de voorzitter nog gele genheid tot vragen stellen. Toen een ieder bevredigd was, vroeg hij de heer Lodder met dankgebed te willen ein digen. Deze avond werd bezocht door vele ouders. Bestuur en personeel kan op een geslaagde en op een zeer druk- bezochte avond terugzien VOX JUBILANS IN BODEGRAVEN. In een druk bezocht concert trad donderdagavond onze plaatselijke Herv. Zangvereniging Vox Jubilans in ie Herv. Kerk te Bodegraven op, in samenwerking met de bekende orga nist Feike Asma. Looft den Heer, looft den Heer, las ds. A C. Kersten uit psalm 150 voor het concert aanving en in het teken van deze lofprijzing stonden koorzang orgelspel en samenzang. Feike Asma begeleidde alle koornummers. Het waren er veertien. Zijn forse pedaal- partij, getuigend van routine heeft hij consequent bij al zijn begeleidingen gehandhaafd. Vox Jubilans zong met weloverwo gen expressie en een prachtige duide lijke uitspraak Na het oud-Neder landse lied „Ik wil mij gaan ver troosten", wist" het koor zowel de sterke melodievoering van Maistre Pierres geestelijk lied en psalm 108 als de enigszins romantische aanvang van de paashymne (f abt) uitstekend tot uitdrukking te brengen. Wat een prachtig em.de had deze hymne die zich allengs verdicht in een jubelende paaszang! Van Christus' overwinning op dood en graf zong men ook in Bachs paas- melodie (Jezus is ons licht) en het oud-Nederlandse „Gloria in excelsis". Wat toonde Egberts zijn meesterschap bij Hullenbroeks Compositie, waar hij alle koorregisters weloverwogen opentrok. Asma's begeleiding van de Bach-melodie werd dik geregistreerd en niet in Bachstijl gespeeld Meer waardering verdient zijn omspeling van Egberts compositie De dag des Heeren, een cantate voor koor bari ton, orgel en trompetten. Hoewel de trompettisten C de Wild en A. van Ringelenstein in dit werk slechts een kleine rol toebedeeld was, bliezen ze hun partij voortreffelijk. Bij de sa menzang ging hun geluid wat verlo ren. De bariton riep associaties op met een tenor. Enkele leden van het jeugdkoor zongen een couplet van „Komt laat ons haastig voortgaan". Hun kleine tekortkomingen zijn hen gaarne ver geven. Na Feike Asma's hymne en het met samenzang afgewisselde Zendingslied besloot Vox Jujbilans met ©en ver- zoeknummer. Het verwonderde nie mand dat dit het prachtige slotkoor was van Mar. Egberts oratorium: Een Lofzang Davids, verleden jaar volle dig uitgevoerd in Bodegraven. Ds. C. van den Bosch wees er in zijn slotwoord op, dat wanneer er nu een meisje opstond en met tranen in de ogen zei: het id prachtig geweest, had zij geen beter woord kunnen ge bruiken en daar wilde hij het dan ook bij laten. (Rijn en Gouwe) Spreekt uw moederstaai Tijdens de wereldtentoonstelling in Brussel, die in het komende halfjaar naar schatting ongeveer 4000 Neder landers per dag zal trekken, zullen we echter een bijdrage aan die strijd kunnen leveren door Nederlands te spreken bij ons bezoek aan België en de Expo '58. Wij reizen op weg naar Brussel uitsluitend door het Vlaams sprekende deel van België en we be hoeven er beslist niet te vragen of men er Nederlands spreekt. Men bab belt er het gezellige Vlaams, dat een variant is van onze taal en men zal met het Nederlands overal terecht kunnen zelfs in Brussel. In de Belgische hoofdstad pleegt men veel Frans te spreken, maar wanneer wij trachten ons daar met Een schok voer door hem heen, toen hij, achter het drietal aanlopend het meisje nauwkeuriger opnam. Die rech te rug, die kordate stapmaar dat was. Rie Koster! De dochter van zijn chef! Zou zijHij kreeg er een rare smaak van in de mond. Dat flin ke, beschaafde meisje zou die zich af geven met zulke misbaksels als zijn beide collega's een en andermaal ge toond hadden te zijn? Doodgewone lef goosers? Hij keek scherp toe en begon toen ook wat sneller te lopen. Want het jge- sprek tussen de beide nagemaakte he ren en het meisje scheen niet zo bijs ter vriendschappelijk. Hij zag hoe het meisje sneller ging lopen en de beide anderen haar probeerden bij te blijven Hij zag hoe de lange haar aan haar mouw trok en het meisje met een drif tige beweging zijn hand afschudde. Hij begreep: de heren waren aan het „sjanzen" zoals ze dat zelf noemden en probeerden met dit „grietje'' aan te pappen Rob's lange (benen ver kleinden nu snel de afstand tussen hem en het drietal en weldra was hij vlak achter ze. Het meisje keek, als om hulp zoekend, om, toen ze die vast beraden stap hoorde, en opeens zag ze hem in 't gezicht. Haar grijze ogen lichtten op. Rob! zei ze verrast en stond 'meteen stil, haar hand uitgestoken. Wel wel lijsde de lange, daar heb ben we-de Jonkheer. Komt zich met onze zaken bemoeien. Ook al achter de meiden an. Wie had dat gedacht van moederszoontje? Met zn schijnheilige sm. vulde de Rooie fel aan Waar moet je naar toe? vroeg Rob, die deed als hoorde hij zijn beide col lega's niet. Naar huis, antwoordde Rie Koster, breng je me zo ver? Ze kleurde maar wierp een verontrustende blik in de richting van het nobele tweetal, dat de sigaretten bungelend van de lippen, grijnzend stond te kijken. Kom lange, wij zijn de dame te min zei de rooie en voegde er toen een uitdrukking aan toe, die Rob het bloed naar 't hoofd deed stijgen. Liefst had hij ze beiden op hun gezicht geslagen, maar de tegenwoordigheid van het meisje weerhield hem, en knokpartij en op straat. dat was te banaal, voor al met zulke mannekes. We spreken elkaar wel dreigde de Lange en toen gingen ze op zoek naar andere buit. Uit de drukte van de Lange Zijl kwamen ze opeens in een stillere straat. Neem me niet kwalijk, zei Rie Kos ter, ik vroeg maar of je me thuis wou brengen, om van him gezelschap af te zijn. Die twee ploertjes Als je de ge- menigheden gehoord had. Ik ken ze, zei Rob rustig, het zijn twee ehcollega's van me. Werken ze bij vader in de zaak? viel het meisje in. Dan zal ik hem eens. Alsjeblieft niet raadde Rob af. Je zoudt me moeilijkheden bezorgen. Als je vader er over begon, zouden ze denken dat ik geklikt had. Nee, laat maar. Je bent nou van ze af Dan zal ik maar. hij stak zijn hand uit. Opeens speet het hem, dat ze ge zegd had: Ik vroeg maar om van hun gezelschap af te zijn". Dat ze niet echt had bedoeld, dat ze wilde dat hij haar thuisbracht. Ze scheen zijn gedachten te raden en nu was ze verlegen. Ik heb me ongelukkig uitgedrukt, verontschuldigde ze zich. Ik bedoelde nietik bedoel, je hebt misschien wat anders te doen. Ik heb niets om handen zei hij en glimlachte Nou ja, ze aarzelde nog, als 't jou hetzelfde is. alleen is maar alleen. Het klonk opzettelijk onverschillig. Rie Koster wist, voor het eerst van haar leven, met haar houding geen raad. Van het begin af mocht ze deze jongen. Hij was anders dan de ande ren, o veel anders. Ze raadde in hem de dingen, die ze half onbewust miste. Ongezocht was ze met hem in contact gekomen, ongezocht hadden ze elkaar ook deze avond weer ontmoet. Maar hij moest niet denken. Erg hartelijk is je uitnodiging niet, constateerde Rob nuchter. Nee, gaf ze toe maar je moet maar niet op de klank afgaan, Rob. Ik vind ze haperde even, ik vind het he'is toch wel prettig, als je me thuis brengt. Heus. Haar zelfverzekerdheid was nu weg en op dat ogenblik vond hij haar heel aardig. We moeten niet zoveel pourparler maken, zei hij en schrok zelf van dat vreemde woord. Hij gaf zich te veel bloot. Maar ze begreep hem blijkbaar. De mensen praten te veel gaf ze toe En daardoor praten ze elkaar voorbij. Dat moeten wij niet doen. Ze stapten naast elkaar voort. Ze had er goed de pas in, vond hij. Wel prettig, ook weer niet. Het duurde zo veel korter Laten we door het Park gaan, stel de hij voor, daar is het nu zo mooi in de avond. Even zag ze argwanend terzijde. Zijn gezicht stelde haar gerust. Goed, zei ze, dan kunnen we eens wat praten. Of wil je dan niet? Hij zweeg. Ze liep naast hem voort, wachtend op zijn antwoord Ik zou wel zoveel willen praten zei hij toen stroef, ik zou wel eens over alles willen praten met iemand, die ik volledig vertrouwen kon. Tja, zuchtte ze, die zijn moeilijk te vinden. Hij greep moed. Ik dacht. jij bent wel te vertrou wen, zei hij toen, en zag hoe snel de blos op steeg naar haar wangen. Wat had ze zo een leuk gezicht, en zo sterk, zo flink. Ja, Rie Koster. die was te vertrouwen Kom zei hij opeens en greep licht haar arm. Hij voerde haar naar het kleine restaurant in het Park. Ze ging verwonderd maar gewillig mee. Ze vonden een tafeltje in een hoekje. Er zaten haast geen mensen, op deze doordeweekse dag. Ik kan niet lopen en praten tegelijk, legde hij later uit. Ober, twee koffie. of wou je liever wat anders? Koffie voor mij stelde ze vast. Haar scherpe blik zag de gewende manier waarop hij zich gedroeg. Opnieuw twijfelde ze Was dit een arbeiders- jongen? Hij roerde automatisch in zijn kof fie en keek haar, zoals ze tegenover hem zat, rechtop, waakzaam geïnte resseerd, maar ook gereserveerd. Ze had die houding, dacht hij van haar moeder, de houding van sommige boerenvrouwen, die ook zo statig rechtop kunnen zitten, koninginnen op de hoeve. En even fris was haar ge zicht Maar ze had de schandere trek ken van haar vader en dezelfde ogen die soms zo koel, maar soms ook zo warmmenselijk konden zijn. En toen begon hij te praten. Zij viel hem niet in de rede. Een enkele keer stelde ze een vraag, gaf met een enkel woord te verstaan, dat ze luisterde en begreep. Dit, wat ik je verteld heb - zei hij ten slotte (waar had hij de woorden gevonden wat had hem zo welspre kend gemaakt?), is iets dat tussen ons moet blijven, Rie. Helemaal tussen ons Niemand, ook niet je vader en je moeder, mogen dit weten. Jij bent de enige in heel Lierhoven die het weet en jij moet de enige blijven. Dat begrijp ik, zei ze zacht, maar waarom moet ik nu juist die enige zijn? Dat weet ik niet, antwoordde hij, alsof hij zich plots zelf die vraag stel de. Ik weet niet waarom. maar ik vertrouw je. En ook wat dat betreft ik weet niet waarom. Er is iets tussen ons waardoor ik met jou praten kan als met Vera, m'n zus Ze zweeg en staarde naar buiten, waar het nu geheel donker geworden was. Toen dwaalden haar ogen weer naar hem terug. Haar smalle lange handen lagen op de tafa(l, speelden met haar tasje. Nu je dit alles weet, vroeg Rob ge spannen wat dénk je nu van me? Ze zag hem opmerkzaam aan, als ontdekte ze hem voor het eerst. Haar ogen gleden langs zijn gezicht, als wilde ze zich elke trek daarvan in het geheugen griffen. Een ogenblik wa ren die ogen heel zacht, toen richtte ze zich met een schok op Het doet er niet toe, wat ik van je denk ontweek ze. Alleen ben ik blij dat je me het verteld hebt, en blij, dat je het juist mij verteld hebt. Ja, Rob, je kunt me vertrouwen. Je kunt op me rekenen. En het blijft tussen <xns tweeën. Bij die laatste woorden knipperde ze met de oogleden, als was ze van iets geschrokken. Het is laat, ontdekte hij plots, ont nuchterd nu de s|pönning gebroken was. Ze zullen niet weten waar je blijft. Ze weten dat ik in geen zeven slo ten tegelijk loop, lachte het meisje. Rob rekende snel af. Ik breng je na tuurlijk nog even thuis, zei hij. Nee, weerde ze af Ik kom er wel. Ik zal heus geen last meer hebben. Je eh. collega's hebben allang een ander scharreltje aan de haak gesla gen. 't Hindert bij hen niet, zolang het rokken draagt. Nee Rob ga jij nou gauw naar huis, je moet morgen weer vroeg beginnen. Haar moederlijke stem vermaakte hem, al was hij toch even teleurge steld. Buiten het Park scheidden ze Rob keek nog eenmaal om. Rechtop liep ze, met haar gewone, lange pas een meisje, zeker van haar zaak. Maar Rie Koster was helemaal niet zeker van haar zaak toen ze in zelf gewilde eenzaamheid de stille straten doorliep naar huis. En nog lang lag ze in het donker te staren, met wijdopen ogen, en te peinzen over de gedachten die deze nieuwe vriendschap in haar had wakker geroepen. Verdrietig sliep ze eindelijk in. HOOFDSTUK VII Er vallen klappen De volgende morgen ontdekte Rob al meteen dat zijn collega's de Lange en de Rooie een koude oorlog tegen hem op touw zetten Allerlei genie pigheden en plagerijen had hij te ver duren en hoewel hij probeerde zich tot kalmte te dwingen begon hem het bloed te koken. Moest hij zich door dat stel laten koejeneren? Om half elf werd een korte koffie pauze gehouden. De meesten hadden een thermosfles met koffie of thee bij zich en aten dan een boterham op, want de dag begon al vroeg. Rob stond een beetje afgezonderd van de rest, uit de schroefbeker van de ther mosfles zijn koffie te drinken. wordt vervolgd. uand- en Tuinbouw EMELTEN. Nu de dagen wer gaan lengen en de nachten zachter worden, worden de emelten weer actief en veroorzaken door vreting aan granen, gras, klaver en andere cultuurgewassen in vele gevallen aanzienlijke schade. Tegen deze schade moet vanzelf sprekend wat gedaan worden en ge lukkig heeft men de beschikking over zeer goede bestrijdingsmiddelen zoals b.v. Hexamelt-L, waarmede een aan tasting snel tot het verleden behoort. De middelen worden met zemelen gemengd en daarna bevochtigd' met water Dit bevochtigen met water moet zo geschieden dat een rulle, goed uitstrooibare massa verkregen wordt. Een goede mengverhouding is 15 ltr. water op 25 kg. zemelen. Per ha. wordt meestal 25 kg zemelen ge- bru.ikt. Het is van belang, dat men met het uitstrooien wacht tot een betrekkelijk warme nacht verwacht wordt, daar men dan de kans heeft dat zoveel mogelijk emelten boven de grond komen en van het lokaas kun nen eten. VERLOREN: van Motorfiets vermoedelijk Sniepweg of Ka naaldijk. Gaarne terug te bezorgen Lijsterbes straat 44. GEVRAAGD aankomend Levensmiddelenbedrijf Markus Kerkweg telef- 369

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 5