r Kleine en Grote Geschenken B DE ROOFi J. VERHEUL tfaCon DOELEMAN Voor het borrel uurtje Van Ringelenstein WjM, iti de makantie? £aap aoJfc emi op WluittfeA! FRANS KNAAPEN ÏÏloedeAdag, Grote sortering Nchoi'tjcs Blouse* Sjaals Handschoenen Zakdoekjes 7 tot en met 15 MEI UaoA, fflaedebdag, Fotografie elk wat wils VAN SSUWGN PARFUMS ZEEP MAKE UP LADY SHAVE s LOTION en een prachtige collectie BYOUTERIëN Pluimveehoekje In een der voorgaande artikelen schreef ik over de Kalkoenenteelt en eindigde met: maar daarover een volgende keer. Nu bereiken men eni ge brieven met de vraag of „die keer nog niet aan de beurt is". Hier is dan het vervolg kippen- en kalkoe- nenvrienden. Drie dingen hebben de kleine kal koenen-stammen bij de grote voor. Ten eerste leggen ze beter. Ten 2e zijn ze veel gauwer volwassen en kosten dus ook minder (maar bren gen dan later ook minder op). Ten derde zijn ze beter te gebruiken als broedsters voor eenden en kippeneie ren, waarvoor hele grote hennen te zwaar en te lomp zijn. En ten slotte zijn de meeste kleine stammen veel geharder dan de grote, mits ze niet o.a. Cornuco's Gebakken kaas Triangele Thins Bar-B-Q Potato Chips Nibb-it, alle soorten Doesburg Zoutjes, alle soorten, keuze uit 20 soorten. door inteelt of ziekten zo klein ge worden zijn. Het is nog maar de vraag of de fok van de kleinere kal koenen zo absoluut afgekeurd moet worden Men moet toch ook beden ken, dat voor een minder talrijk of minder bemiddeld huisgezin alleen de kleine kalkoen in aanmerking kan komen. En zulke afnemers zijn talrij ker dan men meestal denkt. Pig en Peg op stap 35. De adjudant begon nu oo'.: aan stalten te maken om mee te helpen, nog nahikkend pakte hij de leeuw bij de manen en na veel gesteun, ge schreeuw en gewrik begon er einde lijk wat beweging te komen in het ge val. Pig hield zich met twee handen aan de deur vast en Knoop en Peg trokken uit alle macht 36. Ze waren zo druk bezig dat ze niet Lemerkte dat er aan de andere kant een deur was opengegaan. Een leuk meisjeshoofd verscheen om het hoekje en met Stijgende verbazing aanschouwde ze het toneel. Toen verscheen er een ondeugende glim lach op haar gezicht en eventjes ver dween ze weer. Ook is het goed bij het samenstel len van de kalkoenen-foktoom de leg niet geheel uit het oog te verliezen. Meestal wordt de produktie van de kalkoenhen per jaar op 40 a 60 eie ren geschat. Er zijn natuurlijk uit zonderingen Er zijn cijfers bekend van 100 tot 160 eieren. Men kan in een kalkoenen-foktoom bij vrije uitloop wel 8 a 10 hennen bij één haan zetten. Men vergete nooit voor vers bloed te zorgen. Dat is zeker één van de hoofdzaken en is voor iemand die er maar één of twee tomen op na houdt ook niet zo moei lijk te bereiken Heeft men echter een grotere fokkerij, zo kan men door onderlinge kruising van de verschil lende stammen lang genoeg voor vol doende ver genoeg verwant bloed zorgen, om er mee door te kunnen fokken. Onze eiermachines In het eerste kwartaal van dit jaar zijn 595,6 miljoen verse kipeieren voor uitvoer goedgekeurd. Daarvan waren ruim 513 miljoen stuks bestemd voor Duitsland. Met inbegrip van andere eieren wejden voor uitvoer in het eerste kwartaal van 1958 in totaal goedgekeurd 612,54 miljoen eieren. Enige tips Zorg steeds voor een droge loop plaats, dus geheel overdekte rennen blijven aanbevolen. Krielen behoren evenmin als duiven of fazanten thuis tussen hoenders van groot ras. Kippenvriend. Is er wel één onderwerp denkbaar, waarover meer wordt gesproken dan het weer? Bij de kapper, in de trein, altijd is het weer een dankbaar object voor mensen die niet direct iets an ders weten te zeggen. Maar niet alleen als bron voor conversatie is het weer belangrijk. Helemaal belangrijk wordt het als u met vakantie gaat. Augus tus is dé regenmaand, zegt de een, blijf dan maar thuis. Welnee, zegt een ander, regenen doet het altijd en over al. Vorig jaar ben ik 14 dagen in juli weggeweest Wij hadden toen 2 regen buien, één van 9 dagen en één van 5. Wij hebben geen stap buiten de deur kunnen zetten, het was geld in armoe verteren. Ja. de regen kan ons in ons landje behoorlijk parten spelen. Vooral de laatste jaren was dat treurig. Eige naars van pensions en strandtentjes, organisatoren van personeelsuitstap- jesl, voorstellingen in openluchtthea ters, landdagen, muziek- en zangcon coursen zouden u daar alles over kun nen vertellen. Zoals tegen elk ander risico, heeft de mens echter ook ge zocht om zich tegen regen te kunnen verzekeren en met de zomer in zicht is het misschien interessant om u daarover iets te vertellen t Begon in het smalste huis van Amsterdam Evenals zovele andere vormen van verzekering, stond de wieg van de re genverzekering in Engeland Als eer ste land vani het contingent volgde Frankrijk en in 1921 was het moge lijk zich ook in Nederland te verzeke ren. Merkwaardig was het, dat de re genverzekering, in eerste instantie als een „reclameverzekering'' was be doeld. Heel spoedig bleek echter, dat de werkelijke behoefte aan deze ver- zekeringsvorm zeer groot was. In ons land werd de regenverzekering geïn troduceerd door Lugt Sobbe Co., welke firma gevestigd is in het smal ste huis van Amsterdam. Wanneer u in Amterdam bent, moet u zelf eens gaan kijken op de Herengracht No. 554. Natuurlijk was de regenverzekering niet direct tot in de perfectie georga niseerd. Allerlei kinderziekten moes ten worden overwonnen. In 1928, toen in Amsterdam de Olympische Spelen werden gehouden, was de produktie echter al aardig op gang. In dat jaar werd reeds meer dan 100.000,— premie gemaakt Dit was 'het gevolg van een enorme publiciteit. Vele ar tikelen werden aan deze nieuwe ver zekering gewijd. De ouderen onder onze lezers zullen zich dit waar schijnlijk iiog wel herinneren. Dat deze publiciteit de populariteit van de Tegenverzekering sterk ten goede goede kwam is begrijpelijk. Het scha de percentage mocht er echter ook zijn Vele kleine, maar ook vele gro te claims werden uitbetaald. Ook de laatste jaren zijn grote sommen uitbetaald. Dat de regenver zekering in Nederland gehandhaafd kan blijven, is dan ook alleen te dan ken aan de brede basis, waarop zij rust. Het uitermate natte klimaat in Nederland levert over het algemeen een niet te best resultaat op. Dat de regenverzekering desondanks hier toch blijft bestaan, komt alleen om dat de maatschappij, waar deze ver zekering wordt ongebracht, niet alleen in Nederland werkt, doch vrijwel over de gehele wereld Andere lan den met een beter klimaat maken het dus mogelijk, dat de maatschappij haar regenpolis in Nederland kan handhaven. Op Koninginnedag komt de stroom Het aantal objecten, dat jaarlijks tegen regen wordt verzekerd, neemt steeds toe. Elke gebeurtenis immers, die in de openlucht plaats vindt en waarvan het succes afhankelijk is van de weersgesteldheid, vormt een dank baar object voor de regenverzekering. In april komt de grote stroom van aan vragen reeds los. Een voorbeeld is Koninginnedag. Op deze dag worden veel festiviteiten georganiseerd en het zijn vooral de Oranjeverenigingen, die er hoe langer hoe meer toe overgaan de door hen georganiseerde feesten tegen regen te verzekeren Vanzelf sprekend is het ook mogelijk zich ge durende langere termijn tegen regen te verzekeren. Vooral specifieke sei- zoenbedrijven zoals hotels en pensions, restaurantbedrijven, dierenparken, zweminrichtingen, botenverhuurbe- drijven e.d. maken veel van deze mo gelijkheid gebruik. Het aantal moge lijkheden op regenverzekeringsgebied is legio Naast de reeds vermelde po lissen kent men de „VVV-Arnhem- polis" en de „Vrije-dag-Pluvius-po- lis". Dit zijn de polissen, waarbij ge durende een aantal uren per dag dek king wordt verleend tegen een unifor me premie. Het nieuwste op dit ge bied is wel de „vakantie-regenverze kering", welke in juni 1957 werd ont worpen. Deze vakantie regenverzeke ring biedt gedurende 7 dagen (dag en nacht) een dekking tegen regenscha- de, tegen een premie van slechts 10%, waarbij de verzekerde zelf kan vast stellen of hij voor uitkering in aan merking komt of niet. Ga de vakantie beschermd tegemoet Voor een „Vakantie-Regenpolis" wordt afgesloten dient eerst nog een keuze gemaakt te worden uit een van de tien Hoofdstations van het K.N.M.I. Deze Hoofdstations zijn: 1) Den Helder; 2) Ypenburg; 3) Vlis. singen; 4) Leeuwarden; 5) lViegveld Eelde; 6) Schiphol; 7) De Büt; 8) Vliegveld Twente; 9) Eindhoven; 10) Vliegveld Zuid-Limburg. Wanneer de nieuwslezer van de A.N.P.-Nieuwsdienst dus op een mor gen in de maand juni zegt; „Vliegveld Eelde - neerslag 5,6 mMdan kan dit voor u een uitkering van de door u verzekerde dagsom betekenen, wan neer u de „Vakantie-Regenpolis" ten minste hebt afgesloten met vermelding van het regenstation Vliegveld Eelde. Het kan voorkomen, dat in nachte lijke uren een fikse bui precies vol doende millimeters regen brengt om uw uitkering veilig te stellen, zodat u dan toch nog de volgende morgen onder een stralende zon uw vakantie- genot kunt beleven. In dat geval hebt u geluk gehad. Het kan ook voorko men. dat uw vakantie geheel in stro men regenwater ondergaat. De uitke ring van de „Vakantie-Regenpolis" verzacht dan aan het eind van uw vakantie toch nog iets van uw teleur stelling. En het is bij dit alles toch een waarlijk sportief genoegen om iedere morgen door uw radio even te horen, hoe uw regen-uitkering er voor staat Daarbij is het prettig te weten, dat een objectief instituut als het K.N.M. I. te De Bilt uw „regen-belangen" behartigt Maar u moet natuurlijk niet boos worden, wanneer u hoort, dat het op het door u gekozen regensta tion droog was, terwijl het elders re gende. Want die kans zit er natuurlijk ook in. WEEKREK LAME gram Ontbijtspek 45 J samen gram Gekookte Worst 38 70 cent 100 gram Gebraden Rosbief 80 100 gram Gebr. Fricandeau 80 100 gram Metworst 45 100 gram Hoofdkaas 35 Soep reklame 130 500 gram Sausijzen 210 500 gram Gehakt halfom 190 500 gram Doorr. Runderlappen 190 500 gram Rook spek 110 Slavinken 3 voor 100 Zuidkade 21 BIJ W. S. Telefoon 234 Kom ze eens passen deze heerlijke luchtige zomerschoenen. Als met warm weer Uw voeten wat opzetten heeft u geen last meer van pijnlijke voeten. Het ROBINSON en SWIFT adres heeft ze voor U met platte en hoge hak, in wit en crème, De prijzen vallen U mee, f 8.90, f 9.90, en f 10.90 A. JONGEJAN Kerkweg 9 Telefoon 584 Medisch gediplomeerd voetkundige Voor voor MOEDERDAG Kerkweg 209-211-213, a.d. Hefbrug, tel. 259 Electrische kwaliteits artikelen voor MOEDERDAG Philips Koffiemolens vanaf f 29.50 Rowenta e.a. Strijkijzers vanaf f 10.50 Theelichten en Broodroosters Melk- en Waterkokers Kookplaten en Voetstoven vanaf f 9.80 Straalkachels 2 staafs vanaf f 19.— Wasmach. en Sneldrogers v.a. f 166. Merkstofzuigers reeds vanaf f 115. Naaimachines, met motor en voetregelaar van f 295.tot 695. Platenspelers en Wisselaars Radiotoestellen vm f 93.en hoger Televisie voor het gehele gezin f Z95. RADIO VAN EYK Kerkweg 171, telefoon 501 ALTIJD KEUS BIJ DE Doosjes U SLAAGT R O U W E R eter week van de 1 pak Nobo Sprits van 50 voor 40 ct bij aankoop van 250 gram Koffie naar keuze Haal bij ons het boekje ,Elk jaar heeft 12 fotomaanden' Telefoon 302 FOTOBEDRIJF Nesse 2 Spercibonen nu 2 blikken voor 1.50 Verse Roomboter 250 gram 87 Appelmoes grote pot 90 Jonge Kaas 500 gram 1.10 Belegen Boerenkaas 500 gram 1.50 Oude Boerenkaas 500 gram 1.60 Saks. Smeerleverworst 150 gram 49 Kinnebakspek 200 gram 50 Schouderham 150 gram 69 hebben wij voor en voor iedere beurs BAKKERIJ DORPSSTRAAT 68

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2