YAXA II tfaCob DOELEMAN VER8AKEL !z cL e. z&fl cjyt, maae 0 O-pticim VxikantLe u-h,aaq,biu$cktn ïlutlanea, Geleefd tussen twee werelden KIJKER JAC. SATON I! deodorant Pig en Peg op stap IN 4 GEUREN per flacon f 2.95 doen een van de bovenste plaatsen te gaan bezetten. Afgelopen zaterdag werd voor de tweede maal WDS II met een 6-3 overwinning gekraakt. Jammer was, dat met 9 man gespeeld moest wor- De drie junioren-elftallen hebben het geen van drieen tot winst weten te brengen, maar dat hindert niet. we kijken weer met dezelfde enthousias me naar de volgende uitslagen uit. Programma voor a.s. zaterdag. Niet minder dan zes elftallen ko men er tussen de lijnen. Voor sommi gen betekent dit de laatste restante opnamen van de competitie. Voor het tweede elftal staat er echter een be langrijke middag te wachten Wordt de volledige winst behaald, dan is het kampioenschap een feit. Boskoop IBe Fair I, 3 uur. Zwammerdam IIBe Fair II, 4 uur (kampioenwedstrijd). Jodan Boys V-Be Fair III, 4 uur. Spirit A—Be Fair A, 3 uur. Groeneweg ABe Fair A, 4 uur. Maandagavond 7,15 uur: Ona NBh Fair C. KORFBAL BERICHT. Wij maken onze korfballeden attent op de training die 's maandagsavonds gehouden wordt Het bezoek laat nog al wat te wensen over. We zouden graag nog wat meer nieuwe gezichten willen zien. W.S.E. NIEUWS. WSE I speelde tegen Groeneweg I en moest ook in Groeneweg haar meerdere erkennen en degradeert nu naar de 2e klas, dus zal in de vol gende competitie moeten proberen het verloren terrein te herwinnen. De wedstrijd WSERVC die voor deze week was vastgesteld is op ver zoek van RVC opgeschoven naar 22 juni in verband met een te spelen wedstrijd van RVC a.s. zaterdagavond tegen een Duitse ploeg. WSE II speelt om 12 uur tegen G SV 4. Vanavond (Vrijdagavond) is het trainen. Dinsdagavond om 8 uur jaarverga dering. WSE B speelt zaterdag. MOUWEN NAAR MAAT Heeft uw man normale, lange of bijzonder lange armen In elk geval is er voor hem een Kerko 'Espresso' shirt, waarvan ook de mouwen precies goed zijn. Keus uit 3 mouwlengten. Kerko 'Espresso' shirts, van sneeuwwitte no- iron poplin, kosten slechts f 13,50, dank zij de zeer rati onele productiemethoden. 43. Adjudlant Knoop haaldei zijn beurs weer voor de dag en Zei. Hier, Pig en Peg. Ieder krijgen jullie vijf zilveren guldens van me. Ten eerste voor jullie eerlijkheid en ten tweede omdat jullie me een onvergetelijke middag bezorgd hebben! Pig en Peg zetten grote ogen op toen ze dat hoorden. 44. Dankbaar namen ze de schat aan Pig zeiFijn. nu kunnen we tenmins te naar mijn oom kapitein in Baars- brugge! Volgende week dinsdag ben ik jarig jongens, zei de adjudant. Ik nodig jullie ook uit om te komen dan maken we er een gezellige dag van. wees voorzichtig met de keuze ven Uw ZONNEBRIL Als U een Zonnebril koopt, neem dan een goede: eer» echte Zonnebril van Uw OPTICIEN Brildragers hebben veel gemak met glazen in de sterkte v. van een n hun zonnebril gewone bril. Ook ZONNEVOORHANGERS verkrijgbaar De zaak met de buitenklok van onze armoede. Zelfs kondigen reis-maatschappijen een tocht in een autobus aan van ongeveer tien dagen door zeven landen van Europa, tegen bescheiden onkosten. Wij zouden het u niet aanraden, tenzij ge tegen vermoeidheid bestand zijt. Men hoeft echter zo ver niet te zoeken Ons overbevolkte vaderland! heeft nog altijd stille, bekoorlijke plekken die een verkwikkend verblijf verzekeren. Maar nu wij dit schrijven kómen wij aan de tweede moeilijk heid. WZC DE GOUWE. Zaterdag speelde de Gouwe I tegen Wilskracht I uit Utrecht. Dit gebeur de op de Polodagen te Utrecht. De Gouwe won tenslotte met 4-2, hoe wel het daar in het begin, ondanks een lichte veldoverwicht, toch niet naar uitzag, want telkens als de Gouwe doelpuntte maakte Wilskracht gelijk, zij het dan ook uit strafworpen zo kon het gebeuren dat nog ver in de tweede helft de stand 2-2 was. Toen echter drukte de Gouwe door en toonde juist iets meer uithoudings vermogen te hebben. Dinsdag ging dan de competitie draaien. We beginnen ditmaal met de adspiranten, zij wonnen met liefst 12-0 van ZB en PC. We hopen dat deze goede lijn zich voortzet, ook a.s. dinsdag tegen B.Z.C. Het eerste zevental sjpeelde tegen HZC en haalde door te winnen met 2-0 de eerste punten binnen. Voor de rust ging het nog wat stroef, maar na de rust lien de zaak toch al beter. Het was wellicht nog wat onwennig zo deze eerste wedstrijd. Dus hopen we maar dat het a.s. vrijdag tegen L.Z.C nog beter gaat. Al moet na drukkelijk worden vastgesteld, dat de Gouwe duidelijk de meerdere was en de overwinning volkomen verdiend. Uitslagen Polodag 3 juni: Gouwe IWilskracht I 4-2 Gouwe IHZC I 2-0 - Gouwe IBoskoop I 2-2 dames Gouwe II—Zijl H 0-5 BZ en PC I—Gouwe IH 5-0 BZ en PC—Gouwe 0-12 adsp. Programma a.s. week. Vrijdag 6 juni; LZC IGouwe I SVH m—Gouwe n Dinsdag 10 juni: Gouwe IBZC aps. Gouwe IIBZC I dames Gouwe IIILWV II heren Gouwe IOZV I heren Aanvang 7 uur. Donderdag 12 juni: Brandenburg I—Gouwe I Vrijdag 13 juni: OZV AGouwe adsp Zaterdag 7 juni: Aanvang 7,30 uur. Gouwe I—ZPB I Barendrecht Gouwe II—AZC II Gouwe IAZC I dames Wij vestigen vooral de aandacht op de wedstrijden van zaterdag en dins- Misschien zit het in het feit. dat het nog niet genoeg bekend was, maar het bad was toch dinsdag nog niet geheel vol. Dat kan voor Waddinx- veen, dat zo'n goede naam heeft in deze toch zeker beter. Tenslotte nog eens de training. Dat was maandag droevig, tenminste bij de heren vooral. Er waren er zegge en schrijve tweq. Misschien wisten de leden nog niet, hoe laat het precies was. Welnu. Dames en adspr 7,30 en heren 8,15 uur. Postduivenvereniging De Sperwer. Wedvlucht Corbeil,. 412 km. Los 6 uur. Aankomst le duif 11 57 54; 64e duif 12 40. In concours 256 duiven. Jac. de Beer 1 31 40. P. Metselaar 2 37 59; W. Ringelenstein Sr 3; H. van 25 60; W. Ringelenstein Jr. 6 9; Abr. Dijk 4 19 54; N. van Vliet 5 7 8 16 de Bruin 10 30 35 48; A Groenedijk 11 42 44 56. L. Verhoef 12 27 34 51 69; W. van der Jagt 13 38 53; W. van de Water 14 22 43; H. van de Willik 15 23 24 41 58; A. H. Fase 17 39; C.. Versluis 20; J. de Kooter 18. N. van der Zijden 21 63; P. Vink 26 33 46 55 62; C. Ringelstein 28; D. Heeren 29 57; H. J. van den Berg 32 36 64; O. O Spruit 47. Abr. van der Graaf 49; L. de Bruin 50; P. van Gelooven 52. WEDSTRIJDPROGRAMMA VAN DE SCHOOLVOETBALCOMPETITIE 1958 uitgaande van het Sportweekcomité. Maandag 9 juni; MuloschoolHerv. brug terr. W'veen. Openb B.Herv. dorp; WSE. Openb. A—R.K. school; Be Fair. Woensdag lf juni. MuloschoolR.K. school; Be Fair. Herv brugOranjelaan; W'veen. Vrijdag 13. juni: R.K. schoolHerv. dorp; WSE. MuloschoolHerv. dorp; Be Fair OranjelaanOpenb. A.. W'veen. Maandag 16 juni: MuloschoolOpenb. B; Verheul. Herv. dorpOpenb. A; Wveen. Woensdag 18 juni: MuloschoolOranjelaan; WSE. Openb. B—Openb. A.; Waddinxveen. Herv. brugHerv. dorp; Be Fair Vrijdag 20 juni: Openb. BR.K. school. WSE. OranjelaanHerv. dorp; Be Fair Maandag 23 juni. Openb. AMuloschool; Be Fair. R.K. schoolOranjelaan; WSE. Herv. brug—Openb. B; W'veen Woensdag 25 juni; Openb. AHerv. brug; Verheul. Herv. dorpR.K. school; WSE Alle wedstrijden beginnen om 7 uur. Wij zijn er niet van overtuigd, dat iemand er aan dood zou gaan, wan neer hij eens een jaar zijn vakantie oversloeg. Maar dit ontneemt aan de vakantie haar rechtvaardiging geens zins. Vakantie is nodig voor het mense lijk lichaam. De grote moordenaar van de levenslust is het gareel. Altijd dezelfde omgeving om zich heen we ten, altijd bezig zijn met dezelfde handgrepen, die ieder beroep in zich houdt, het doodt de energie, het ver slapt de aandacht, de nauwgezetheid, die voor elke ambtsverrichting wordt vereist. Zonder dat wij ons ook met iets anders bemoeien dan met de dag taak, verliezen wij het vermogen de inspanning te presteren, die de dag taak vordert Juist door de afleiding wordt de dagtaak telkens weer nieuw, krijgen wij die frisse zin, dat spon taan aangrijpen van hetgeen de be roepsplicht ons voorschrijft, dat no dig is om hem goed te vervullen. tcanspicatiz Nieuw Arrid, Deodorant, Rol-top en diverse andere deo dorant-artikelen. A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1, telefoon 335 GENEEST transpirerende voeten. A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1, telefoon 335 Er heerst op-propping. Een opprop ping van Rotterdammers op de Ve- luwe, een oppropping van Geldersen aan de westelijke stranden. Wie wil er in zijn vakantie door landgenoten op de- tenen worden getrapt? Wie wil het mensengewemel om zich heen hebben, waarvoor hij nu juist de stad is ontvlucht? En er is nog iets anders Uw rechtmatig luieren parasiteert op het overwerkt worden van grote groe pen uwer medemensen. Wat hotel- en pensionhouders, wat spoorweg- en buspersoneel te verstouwen hebben, doordat alle Nederlanders ongeveer tegelijk op reis gaan, is niet te be schrijven. Deze ondulbare toestand riep de beweging der vakantiespreiding op. Vakantiespreiding is een eis, zowel van gezond egoisme als van naasten liefde. Van gezond egoisme, omdat wij, wanneer wij allen tegelijk reizen ons genoegen, waarnaar wij een jaar lang hebben uitgezien, vergallen en het doel der vakantie, nu eens een zaam en vrfj te zijn, moedwillig ver storen, van naastenliefde, omdat wij de goede en hulpvaardige mensen martelen, door wier diensten onze vakantie mogelijk wordt Het is dringend noodzakelijk, dat er meer coördinatie komt in de vakantie gang. Wij doen een beroep op de be drijven en diensten om bij de vakan tieregelingen op de vakantie-sprei ding te letten. Als de kantoren leeg lopen, dan drukt het hele werk op de enkelen die overblijven. Wij doen een beroep op ieder individueel om te overwegen of de natuur ook niet schoon is en het weer misschien be ter, buiten de spitsmaanden juli en augustus. Vakantiespreiding moet een onderdeel worden van een goede va kantieverzorging. Dr. Ritter. Deze overwegingen zijn er oorzaak van geweest, dat de meeste mensen een vakantie-element brengen in ie dere dag. Spelen en liefhebberijen, sport, lectuur, bioscoop, zij vallen on der datgene wat wij de kleine vakan ties zouden willen noemep. En Sóm mige bedrijven zien-zozeer het nut in van deze Vdlpozingen voor het gehal te der werk-prestaties, dat zij hun personeel hulp en aanmoediging ver lenen bij het besteden van de vrije tijd. Wij denken aan de .tentoonstel lingen, die de Nederlandse Spoorwe gen hebben georganiseerd van kunst zinnige en kunstnijvere schilderijen FEUILLETON No. 20 door TOM LODEWIJK soneel in zijn vrije uren had totstand gebracht. Wij herinneren ons een ontroerd schone Madonna, geschilderd door een eenvoudige wegwerker, die een kunstenaar bleek. Zulke dingen zijn de vruchten van de kleine vakanties, van de afleidin gen die telken dage of gedurende week-einden worden gezocht en die alleen maar ten goede komen aan het gehalte van het hoofdwerk, waarvoor men zijn leven heeft ingesteld. Maar eenmaal in het jaar, wanneer de natuur tot rust en tot ontspanning noopt, is er dan die Grote Vakantie. Die geeft de totale wisseling van om geving, welke voor de psychische ge zondheid onontbeerlijk is Die geeft echter nog iets anders: het besef ei gen baas te zijn. Men is in ieder be roep verantwoording schuldig aan an deren, men moet zich voegen naar de organisatie, waarin men als werker is opgenomen. In de vakantie is men geheel vrij in zijn doen en laten. De invloed van deze vrijheid op de mens is merkwaardig. Men ziet brave huisvaders, wie het zweet over het voorhoofd tippelt met zware koffers sjouwenr dat het een lieve lust is. Te gen het torsen van zulke lasten zou den zij opzien, wanneer hun werd op gedragen, het in hun beroep te ver richten. Men ziet kampeerders tim meren en graven en -met een gelaten gemoed alle ontberingen verdragen, welke een primitieve kampbewoning hun oplegt. En de huismoeders verke ren in een stralend humeur, omdat zij een of twee weken lang het eten niet hoeven te bedenken en niet hoe ven te koken. Het leven even te kunnen leiden zonder controle van anderen, schenkt zulk een vreugde, dat men er dikwijls de zwaarste beproevingen voor over heeft Vakantie is onmisbaar voor een behoorlijk functionnerend sociaal be stel en wij moeten er vojjr waken, dat deze gezegende - vakantiegewoonte niet uit oris leven verdwijnt. Maar er zijn moeilijkheden en bezwaren. De eerste moeilijkheden levert de minister van financiën. Kan men nog met vakantie gaan, nu de fiscus met loerende ogen achter zijn loket zit? Is er geld voor vakantie? Geachte lezers, er is een beetje op gerekend. Vakantiegenoegens zijn niet meer zo duur als vroeger. Een regen van goedkope tarieven valt Ja. In 't eerst was het niet gemak kelijk, tussen al die jongens. Maar nu gaat het best Als je je maar niet te veel met ze encanailleert. Je werkt met ze gelijk op, maar je bent niet hun gelijke. Dat moet je niet vergeten, Rob. Je volgt een ongewone weg, een moeilijke weg en ik ben er blij om en heb er respect voor, dat je je er zo kranig doorslaat, maar eenmaal hoop ik toch, dat je daardoor weer een positie krijgt, die de naam waardig is die je draagt. Je ziet hoe een man als Bikkers er ge komen is zoals ik zeg, ook al door de juiste vrouw te kiezen. Nu kon de bedoeling van zijn moe ders opmerkingen Rob niet meer ont- hebben moeder? Ik ben amper twin tig Nu, je bent nog jong genoeg. Maar ik houd niet van die late huwelijken. Als mensen jong beginnen, komen ze samen lachend over de moeilijkheden heen,, die later bergen hoog voor ze oprijzen. Ik trouwde je vader toen ik een en twintig was en hij is, zoals je weet, twee jaar ouder dan ik. Dus ga maar na Tja., peinsde Rob. Opeens was alle geluk en vrede heen. Iets zei hem, dat deze avond een beslissing bren gen zou. En nu zijn moeder zo begon zou ze iets vermoeden, iets gehoord hebben? Ik was net zo oud als Isabeau toen vader me vroeg, zette mevrouw Ag nes haar herinneringen voort. Mooi voorwerpen, die het spoorwegper- vertroostend neer op de dorre grond Verhoogt het genot van uw vakantie met een goede Reeds in prijzen v.a. f 30.— Komt U eens kijken door onze KIJKERS, het verplicht U tot niets. Opticien de zaak met de buitenklok meisje. Isabeau, vind je niet? En ze weet wat ze wil. Net als haar moeder De man die haar trouwt, heeft een steun aan haar. Ik heb wel eens ge dacht, eindigde ze stoutmoedig, zou den jullie niets voor elkaar zijn? Isebeau! Hij lachte zonder vrolijk heid. Ik ben niets voor Isabeau, moe der! Die trouwt nog eens met een mi nister. Die moet in Den Haag wonen in een groot huis en bals en recepties geven Nu, zo hoog vliegt Isa niet ant woordde de moeder, en ze mag jou graag, al laat ze dat niet zo merken. Ik had het er laatst met mevrouw Bikkers over. Luister eens, Rob. Me neer Bikkers wil jou graag helpen. Als je nu een een eigen bedrijf zoudt beginnen, met een flinke bedrijfslei der die 'het klappen van de zweep kent en dan met een vrouw als Isa, dan kwam je toch weer op je eigen plaats terecht. Wat hindert het dan, dat je geen diploma hebt! Ze zag hem doordringend aan. U hebt al ver vooruit gedacht, glimlachte hij. Een moeder moet vooruit zien. Isa .zou met mij niet gelukkig zijn en ik dan ook niet met haar Isa is een meisje jnet een gezond stel hersens en behoorlijk nuchter. Ze zou jou aan je werk laten, je overal introduceren, en voor je het wist zou je mét onze steun en die van de fa milie Bikkers, een onafhankelijke en welgesteld zakenman zijn. Vader had je ook liever burgemeester gezien, maar zo bekrompen zijn we nu ook weer niet! Op dat ogenblik kwam de burge meester weer binnen. Ook Vera had opgehouden met het spelen en de bur gemeestersvrouw ging naar de koffie tafel. Rob keek met een ojigelukkig gezicht voor zich uit. Dat waren de plannen. Met hun geld, Isabeau als fagade, en dan weer in eigen kring, een zoon waar je after all trots op kon zijn omdat. omdat hen wat? Om dat hij iets bereikt had dank zjj eigen doorzettingsvermogen? Nee, doordat hij een mooie rijke vrouw getrouwd had en met haar geld en dat van zijn papa een bedrijf kon beginnen. Of hij het leiden kon, dat hinderde niet. dan nam je maar een bedrijfleider Zo'n man als Koster, hij glimlachte wrang bij de gedachte, die waren daar goed voor. Langzaam had zich bij Rob een an der ideaal gevestigd. Je raakt dat min derwaardigheidsgevoel nooit kwijt, had Rie gezegd, zolang je niet zelf iets presteert. Wat je bereikt, moet je aan je zelf te danken hebben, niet aan je naam. niet aan andermans geld. Dan blijf je jezelf je hele leven een kruk vinden, en word je nooit gelukkig. En hij voelde diep in zijn hart dat ze ge lijk had. Daarbijhij presteerde iets. Dit werk lag hem. De theorie was hem vaak duister, maar wat hij zag snapte hij Meneer Korrenga had hem laatst op de schouder geklopt, die bevroren Korrenga notabene! Ga zo voort mijn zoon, had hij ge zegd, jij redt het wel. En nu wilde moeder hém weer de graderen. juist door hem te promove ren! Hij dacht aan Isabeau, de schone, ranke bloem. Maar door dat beeld heen mengde zich een ander, dat van een blond meisje met een ferme hou ding, een wilskrachtig gezicht, waak zame, nuchtere ogen, die zo wonder lijk lief en zacht konden zijn opeens. Rie Koster. een schat was ze. Zijn hart werd warm. Opeens zakte zijn onzekerheid weg. Zelfs al was ze er niet. dacht hij dankbaar, gaf de ge dachte aan Rie en haar sterke liefde hem zijn zelfvertrouwen terug Tja, begon hij op een toon, die hij vergeefs probeerde zakelijk te doen klinken. Een vrouw, die kan je tot grote steun zijn. Maar eh, een vrouw als Isabeau is niets voor mij. De burgemeester keek op. Hij had het gesprek niet gevolgd, maar wist, met welke plannen zijn vrouw rond liep. En ze hadden zijn zegen. Als Agnes maar niet te veel beredderde. Je moest de jongelui de tijd laten Je praat of er verstand van hebt, glimlachte hij. Vader, moeder, begon Rob opnieuw moedig, ik wil open kaart met jullie spelen. Ik weet al wie die vrouw is, die mij helpen kan. Ik weet ook, dat ze dat wil. Met andere woorden ik heb een meisje leren kennen, met wie ik wil gaan trouwen. Mevrouw Agnes zou haar kopje heb ben laten vallen, maar bedacht dat het duur Chinees porselein was. De burgemeester legde zijn sigaar neer. Vera opende haar mond. als voor een geluidloze kreet. Haar grote grijze ogen waren als sterren op haar broer gevestigd. Zo, zOi, zei de burgemeester neutraal. Zo, zo. Dat is al vlug. Kennen we haar? Ik denk van niet, glimlachte Rob, ze heet Rie Koster en woont in Lier hoven. Ze is de dchter van mijn chef. Van meneer Korrenga? Nee, van de garagechef. Het was stil. Rob zou nu liefst zijn opgestaan en weggelopen. Het gezicht van zijn va der was hem ondraaglijk. Weer die zelfde diepe, droeve teleurstelling. Naar zijn moeder durfde hij niet zien Maar Vera glimlachte, Vera, zijn zus. Altijd trouw en loyaal. Jongen, zei de burgemeester, en de woorden kwamen er moeizaam uit. Het is voor ons een heel offer geweest je daarheen te laten gaan. Maar we hoopten je, zij het langs een omweg, toch weer terug te brengen tot een eervolle plaats in je eigen kring. Je begrijpt zeker wel, dat je die kans wegschopt, zijn stem klonk opeens fel als je je afgeeft met een doodgewoon volkskind. Ik geef me met niemand af, weer sprak Rob, plots vijandig. We kennen elkaar al heel lang. We waren vrien den Toen mérkte ik. dat ik haar niet

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2