Weekblad voor Waddinxveen ranoL ]AC. SATON llif§!f|i|,erdwiMdoor Laclede Geleefd tussen twee werelden 3. 677 vrijdag 13 juni 1958 14e jaargang Adres redaktie en administratie Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal I 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m 9,30 uur De heer Kattenberg, Lage Vuurse Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus Hervormd Wjjkgehouw. V.m. 9,30 uur Ds J. R. Cuperus Nam. 6,30 uur Ds. J. van der Haar Gereformeerde Kerk. Vm.. 10 en nam 6,30 uur Cand. van Uden, Den Haag. Herv. Kring „Wet en Evangelie". V.m. 9,30 uur Geen dienst V.m! 10,30 uur Dienst in St. Janskerk te Gouda, nam. 3 uur Bevestiging Ds. E. H. Kalkman in de Geref. Kerk door Dr. H. J. Honders Intrede Ds. E. H. Kalkman. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst. Donderdag 19 juni nam. 7 uur Ds. E du Marchie van Voorthuysen van Leersum. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Geen dienst. ZONDAGSDIENST wordt waarge nomen door Dr. E. M. L. Hemminga. Burgerlijke Stand Aangiften van 5 tot 11 juni Geboren: Johannes, z.v. J. van den Hoek en A. Gorissen. Kleikade 36; Elisabeth Maria, d.v. N. Versluis en E M. Loef, Eikenlaan 92; Neeltje Johanna, d.v. A. Bonefaas en H. Haasjes, St. Victorstraat 16; Anne, z.v. J van der Veen en T. Ris pens, Noordeinde 47b; Aart Huig, z.v. A. Tol en G. van Dijk Acaciastraat 48; Ondertrouwd. J- A J. Kleiweg en C. W. Luiten; D. Verboom en C. Smith. L. J. C. Kloosterman en E M. Lind- hout; C. G. van den Berg en W. van der Loo; 1 Gehuwd: J. de Graaf en M. Zekveld; Overleden: Janssen ev. Storre, Maria Theodora, oud 79 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: ketting; regenpijp; groene plastic tas. aktetas- inh. schildersge reedschap; blauwe zwembroek en badhanddoek; blauwe sjaal; porte- monnaie met inh.; schroevendraaier; 13 spaarzegels. Verloren: bruine portemonnaie met inh.; rode portemonnaie met inh.. si garettenaansteker; bruine portemon naie met inh.; grijs vestje; oorbel. Sport in 't kort V.V. A.V. WADDINXVEEN Onze vereniging begroette afgelopen weekend haar derde kampioen in de ze competitie. De A-junioren gelukte het na een spannende wedstrijd tegen ONA d een 3-1 overwinning te boeken en hier mede het kampioenschap van haar af deling te behalen. Het 1ste elftal kwam afgelopen weekend uit in het DSO tournooi te Zoetermeer en wist met groot elan de le prijs te behalen. Het 2e zat. elftal behoudt nog steeds haar kampioenskansen door ZW 4 met niet minder dan 13-2 te verslaan A.s. weekend gaat dit elftal bij Be Pair 3 op bezoek, en wanneer er ge voetbald wordt kan er gewonnen worden, hoewel Be Fair 3 de laatste weken behoorlijk op dreef is. Uitkij ken is dus de boodschap. Het 2e elftal komt deze week voor de laatste keer van deze competitie j in het veld tegen Lekkerkerk 3. Wij houden het maar op een gelijk spel. Wedstrijdprogramma a.s. weekend. Waddinxveen 2Lekkerkerk 3 Be Fair 3Waddinxveen Z 2 JAARVERGADERING WSE. Toen de voorzitter de vergadering opende, waren er verschillende leden niet aanwezig, waar natuurlijk de avondvierdaagse niet vreemd aan was daar verschillende leden aan dit wan delfestijn mee wandelden. Door ver schillende omstandigheden was het I niet mogelijk om deze vergadering naar een latere datum te vgrschui- I ven. Allereerst memoreerde de voorzit ter dat het 9 juni 1958 juist 10 jaar geleden was dat WSE was opgericht, namelijk 9 juni 1948. Enkele flitsen uit het 10-jarig bestaan werden naar voren gebracht, maar ook dat juist het 10e jaar niet een van de succes rijkste was. Maar zo zeide hij, laten zowel bestuur als leden de schouders er onder blijven zetten om het verlo ren terrein te herwinnen. De secreta ris,, de heer Bunnik gaf een keurig jaarverslag waarin hij verschillende belangrijke punten de revue liet pas seren. Het jaarverslag van de penning meester gaf een optimistisch geluid, want er bleek na alle grote onkosten van nieuw terrein, kleedgelegenheid, enz nog een batig saldo te zijn. In de plaats van de heren J. Luiten Th. Bunnik en C. Kleiweg werden ge kozen de heren J. L. van Rijn, C. Droog en H. Luiten Elftalcommissie's werden benoemd voor senioren zowel al sjunioren. Ook kwam ter sprake het 10-jarig bestaan en N.K.S.-tournooi in Oude water. Het was geen druk bezochte maar wel een geanimeerde vergade ring. BE FAIR NIEUWS BE FAIR H KAMPIOEN. Zo hebben we dan ook dit jaar weer een kampioenselftal mogen feli citeren, en weer het tweede elftal, dat ook nu weer de beste ploeg in de 2e klas bleek te zijn. Op dit prachtige succes hopen we in onze volgende Sport-schakels nader terug te komen. Alvast heel hartelijk gefeliciteerd he ren! De kampioenstitel werd behaald met een 3-2 overwinning op Zwam- merdam H. Het eerste elftal heeft in de finale van de competitie op Boskoop I een alleszins verdiende overwinning be haald. Met maar liefst zes treffers werd de competitie afgesloten. Het derde elftal blijft het ook nog steeds menen, ditmaal was Jod. Boys IX het slachtoffer dat aan de over winningsroes van de wit-zwarten geen weerstand kon bieden De uitslag was 6-4. De junioren bleken ook nu weer de mindere van hun tegenstanders, bei de wedstrijden werden verloren. Voor alle drie de junioren-elftallen staat er nu nog één wedstrijd voor de boeg. Jongens, doe je best om deze nog te winnen, en komt trouw op de trai ning, want er staat deze zomer nog heel wat voor jullie op het program ma. Programma voor a.s. zaterdag. Ja, dan staat er zaterdag de wed strijd Be Fair HlWaddinxveen II weer te 'spelen. Naar del Uitslag is moeilijk te raden dan ooit, want bei de elftallen zijn er bijzonder goed in de laatste tijd. Jongens voetbalt voor wat je waard bent en probeert beide punten thuis te halen. Dit is noodza kelijk wil men tenminste in de bo venste regionen blijven spelen. In ie der geval een prettige en sportieve wedstrijd toegewenst. Denken jullie om het veranderde aanvangsuur 4,30 uur! Be Fair HlWaddinxveen II, 4,30 uur. Be FairAMoordrecht A, 3 uur. Groeneweg BBe Fair^C, 4 uur. MuloschoolOpenb. A; Verheul Herv. dorpOpenb. A; W'veen. Woensdag 18 juni: Vrijdag 20 juni: Openb. BR.K. school; WSE. VADERDAG F Briletui Theelepel Dasspeld Asbakje Manchetknopen Stalen Horl. band Doublé Aansteker Wekker Wekkertje Reiswekker Ronsonaansteker f 1.60 - 1 75 - 1 90 - 3 25 - 2.95 - 3 75 - 6 50 - 4 50 - 850 - 12.50 17 50 - 1450 Tafelaansteker - 23. Verrekijker - 30. De zaak met de buitenklok Geef Vader nu eensn iets leuks, b.v. een Old Spice voor na bet scheren, of een heerlijke After Shaye Stick Wij hebben nog veel meer geschenken. Natuurljjk^bij A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1, telefoon 335 Medische rubriek MAZELEN Mazelen behoort tot de typische kinderziekten. Dit wil echter niet zeg gen dat volwassenen deze ziekte niet kunnen krijgen. Maar deze aandoe ning is, althans in onze streken, zo algemeen, dat vrijwel niemand in zijn prille jeugd de besmetting ontloopt. Daar de mensen die eenmaal mazelen gehad hebben bijna allemaal levens lang immuun voor de ziekte zijn, is het dus een aandoening van de kin derjaren. Anders is dit in streken, waar de mensen meer geisoleerd le ven. De besmetting ontstaat alleen door direct contact van het gezonde individu met het zieke. Daar waar dus bijv. de kinderen van enkele ge zinnen samen les krijgen en weinig of geen contact met de buitenwereld be staat. worden de kinderen niet be smet. Komen ze dan op latere leeftijd in nauwer contact met de wereld, dan zullen ze alsnog mazelen krijgen. Daar de ziekte als regel bij volwas senen ernstiger verloopt dan bij kin deren hoeft men helemaal niet te wensen dat de kinderen een besmet- lang er nieuwe vlekjes ontstaan, blijft de temperatuur hoog, maar na enke le dagen kan de verbetering zeer plotseling intreden. Toch moet het kind dan nog enige dagen het bed houden en moet men vooral bedenken dat het nog een verhoogde vatbaar heid heeft: dus niet naar buiten en ook vooral geen bezoek van verkou den mensen! We zagen dat mazelen voor de ge zonde kleuter geen ernstige aandoe ning is Voor de zuigeling ouder dan vijf maanden en de zwakke of zieke kïeutei, moet men na een mogelijke besmetting overwegen of men het kind zal inspuiten met een stof, ge wonnen uit het bloed van herstellen de mazelen-patienten. Hierdoor zal men nl. de ziekte kunnen voorkomen of althans het verloop veel minder ernstig doen zijn. Dit laatste is vaak gunstig, daar dan toch de levenslange immuniteit zal- ontstaan. De tijdige inspuiting van genoemde stof zal ech ter het uitbreken van de mazelen voorkomen en gedurende omstreeks vijf weken het kind tegen infectie beschermen. Het is dus geen middel, dat de mazelen kan uitroeien, maar ë!Jiiiiiii»niiiiiiiiiiimiiiiiiiiinii»niiiiiiniirmiiiiiiiiiiiii»niiniiuiiii»nmiiiHiin»tiiiiiiiiiiiim:iiiiiiiiiirwniiiiiiiHin»niiiiiiiniii»niiii:uiiiii»niiiii^ WZC DE GOUWE. De Gouwe heeft de moeilijke uit wedstrijd tegen LZC met 3-1 weten te winnen. Dit goede resultaat geeft weer hoop. dat de Gouwe ook dit jaar een woordje zal meespreken. Met het tweede zevental gaat het echter minder goed. Van SVH werd met 9-0 en van Merwede met 2-1 verloren. Misschien zou training hier tot betere resultaten kunnen leiden! De adspiranten gingen op de goede weg voort door met 3-2 van BZC te winnen. De dames en heren IH speelden gelijk, wat niet onverdienstelijk ge noemd kan worden Uitslagen, LZC I—Gouwe I 1-3. SVH III—Gouwe II 9-0. Gouwe I—OZV I 5-3. Gouwe III—LWV II 0-0. Gouwe IBZC I 1-1 (dames). Gouwe—BZC 3-2 (adspr.) Merwede IHGouwe II 2-1, Programma a.s week: Vrijdag 13 juni: OZ VIGouwe I dames. OZVGouwe adspr. zaterdag 14 juni: Gouwe ISVH jeugd. Gouwe n—AZC I. Gouwe aAZC adspr. Maandag 16 juni: LGB nGouwe I dames. LGB IGouwe III heren. Dinsdag 17 juni. Gouwe IWZC. Gouwe ILGB H dames. Gouwe IIIBoskoop I. Aanvang 7,30 uur Dus deze week allerwaarschijnlijkst weer twee wedstrijdavonden. Ten minste voor dinsdagavond wordt nog ijverig naar een tegenstander gezocht. De raambiljetten zullen het wel aangeven! Vooral de wedstrijd tegen de snelle jeugdploeg SVH belooft een goede wedstrijd te worden, opgebouwd op de basis van modern waterpolo: zwem men en nog eens zwemmen. We rekenen dus op veel belang stelling Tenslotte het gebruikelijk slot. Trainen. Dames en adsp. 7,308,15 u. Heren 8,15—9 uur, beide maandag avond. Willen de volgende mensen zo spoedig mogelijk hun bekers terug brengen: N. van Dijken; A. van der Eijk; A. Troost; E. Overdam Deze bekers moeien bezorgd worden bij J. A. H. Brok. Zuidkade 57. SCHOOL VOETBALCOMPETITIE. De schoolvoetbalcompetitie, waar aan alle bijzondere en openbare scho len ter plaatse met een elftal deelne men, is maandagavond gestart. Op het terrein van Waddinxveen, ontmoet ten de elftallen van de Chr. Mulo- school en de Ned. Herv Eben-Haëzer school elkaar. Nadat de Mulo-school bij de rust reeds een 1-0 voorsprong had, werd in de tweede helft nog een doelpunt gemaakt, waardoor de eind stand 2-0 werd. Op het terrein van WSE verloor de o.l. school B met 7-0 van de Ned. Herv. Rehobothschool en de R.K. school won op het Be Fair- tërrein met 3-2 van de Openb. school. Programma a.s. week. Vrijdag 13 juni: R.K. schoolHerv. dorp; WSE Muloschool—Herv. dorp; Be Fair. Herv. brugOranjelaan. Be Fair, 6,30 uur. Maandag 16 iuni. MuloschoolOranjelaan; WSE. Openb. B.—Openb. A; Waddinxveen. Herv. brugHerv. dorp; Be Fair. weiLant GESCHENK vaat: vindt U bij.: ^\Cadé piiiiiuiBiiiniiiiiUÉUiiiiiiiiiiii»uiiiiiiiiiiu«uiiiiiiiiim«jiiiii;;iim*uiiiiiiiiiiuiinniiilHiuÉtiiiiiniiiiimiiiiiHiiiiuéiHiiiiiiiiiuéuiiiiiiiiim«Biiii:iis P.V. DE SPERWER Wedvlucht van Orleans 500 km, Los 5,45. Aankomst le duif 11,38, Aan komst 55e duif 12,09. Groenedijk 1-12. Ringelstein Jr. 2. P. Metselaar 3-28-43; W. v. d. Jagt 4- 15-44; Abr. v .d Graaf 5-34; H. v. Dijk 6-29-51-55; W. v. d. Water 7-25- 32-37; H. v. d. Willik 8-13-17-27-31; P. Vink 9-16-30-36-49. A. de Bruin 10-38-40-46-52; N. v. Vliet 11-19-22- 24; C. Versluis 14; J. de Kooter 18; J. de Beer 20-21-50; N. Rupke 26-54; L. de Bruin 33-35; G Boere 39; H. v. d. Berg 41-47; O. Spruit 42-53; N. v. d. Zyden 48; L. Verhoef 45. P V. DE ZWALUW Wedvlucht vanaf Royon, 299 km. Los 11 uur. Aankomst le duif 13-52-13 Aankomst 36e duif 52-14-00 M. Hofman 1-2-7-8-9-10-18; D. Boere 3-12; C. de Lang 4-5-6-27-31; C. Smit 11-19-30; P. 't Hart 13-28-33-35; L. W. Versluis 14-17; T. Baan 15; H. Russcher 20; W. Tamerus 22-24-32-36; S. Versloot 16-21-23-26-29-34; A. Poot 25. ting zullen ontlopen. Dat wil zeggen, als het gaat om normale, gezonde kinderen. Tot de leeftijd van vijf, zes maanden, is een zuigeling immuun, door de stoffen die het van de moe der, als die tenminste mazelen gehad heeft meekrijgt. Daarna is het kind vatbaar voor deze infectieziekte. Voor jonge kinderen is de aandoening wat minder onschuldig dan voor kleuters, zodat men dan wat gauwer tot im- munisatie zal overgaan. Daarover aanstonds meer. De verwekker van mazelen is een virus. Een kort verblijf in de nabij heid van een patient met mazelen is als regel voldoende om een kind ziek te maken. Dit blijkt echter pas na 'n dag of tien als het kind verkouden wordt en gaat hoesten Tevoren was het dan soms al wat hangerig. Als hierna de slijmvliezen der ogen ont stoken raken, gaan de gedachten vaak al naar mazelen uit, al duurt het nog een paar dagen voor de typische rode vlekjes ontstaan. Deze vindt men meestal het eerste op het hoofd en de rug, waarna ze zich naar beneden toe uitbreiden. Het uitbreken van de ze uhslag gaat gepaard met een flin ke stijging van de temperatuur, waar bij het kind zich in de regel behoor lijk ziek voelt. Het wil niet eten, het verdraagt het licht slecht (door de ontstoken ogen) en heeft vaak last van een hardnekkige hoest. De tem peratuurstijging kan gepaard gaan met' braken of met het ontreden van stuipies. Kee'pijn en een lichte darm- catarrh maakt vaak de toestand voor het kind nog wat onaangenamer. Zo wel geeft het ons de mogelijkheid, het kind in een periode van geringe li chamelijke weerstand tijdelijk tegen de ziekte te beschermen. De behandeling van het patientje met mazelen moet bestaan uit bed- rust. Men meent wel, dat het zoge naamde naar binnen slaan der maze len tegen te gaan is, door het kind flink te laten transpireren. Dit is on juist Dit naar binnen slaan zien we, als een ernstige bronchitus optreedt. Het kind krijgt het benauwd waar door de huid en dus ook de rode ma- zèlenvlekjes wat blauw van kleur worden. Ze worden daardoor minder duidelijk zichtbaar, terwijl de longaf wijkingen meer op de voorgrond tre den. Het is dus te begrijpen, dat men van naar binnen slaan ging spreken. Men moet trachten de complicaties van de longen te voorkomen door te zorgen, dat het kind geen kouvat. Men mag een mazelenpatientje dan ook gerust wassen en verschonen als dit maar in een warme kamer, met verwarmd water en voorgewarmde kleertjes gebeurt. En alle deuren dicht zolang men hiermee bezig is! Eten wil het kind doorgaans weinig of niet. Men geve het waar het trek in heeft, vooral drinken. De oogjes worden met gekookt water of boorwater gereinigd Medicijnen tegen de mazelen zijn er niet, behalve dan die we zoeven noemden en die voor het uitbreken der ziekte gegeven moeten worden. Alleen als er complicaties dreigen zal het soms nodig zijn deze met medicijnen te bestrijden ARTS. FEUILLETON No. 21 door TOM LODEWIJK Aarzelend, moeilijk, vertelde Rob. Hij beschreef Rie, het gezin Koster, de hulp die haar vader hem gegeven had en waaraan hij zoveel te danken had, de goede kameraadschap eerst, die van intieme vriendschap was overgegaan in echte liefde. U moet niet denken vader, besloot hij zijn verhaal dat ik me niet heb ingedacht, wat. dit betekent. Voor haar is het veel moeilijker dan voor mij. Juist het feit, dat ik uit een andere kring kwam heeft haar er zo lang van weerhouden, ja te zeggen Dan heeft ze getoond meer inzicht te hebben dan jij. viel de moeder in. Inderdaad, gaf Rob met ongewone gevatheid terug, en dat is een van de redenen, waarom ik haar nodig heb. Zij lost allerlei problemen voor me op. Met haar samen durf ik alles, alles. Zelfs je ouders trotseren, klonk het vinnig. Agnes, de burgemeester,- door er varing levenswijs geworden, hief af werend de hand op. je bent onbillijk. Dat doet de jongen niet. Wij hebben hem zijn eigen weg laten gaan En hij doet nu ook consequent. Ik ben zelfsblij kan ik niet zeggen, ik had andere idealen, maar ik ben toch niet ondankbaar, dat hij dat aandurft. Dat hij inderdaad zijn eigen leven leeft. Dat meisje heeft hem natuurlijk in gepalmd, hield mevrouw Agnes kop pig vol. Rob schoot in de lach. U kent haar niet, moeder, anders zoudt U zo niet praten. Nee, we kennen haar niet, gaf de burgemeester toe. Als het je werke lijk ernst is, Rob, vraag haar dan, het volgend weekend met je mee te ko men. Niet het weekend, antwoordde de jongen. Gewoon een avond in de week Het is een half uurtje met de bus, en ik mag trouwens wel een wa gen lenen van meneer Korrenga. Je schijnt bij meneer Korrenga nog al in de pas te staan? Nou. in de pas. Hij is niet zo. Hij knort altijd. Zelfs als hij een compli ment maakt grauwt hij nog. Maar ik mag hem graag. Nu, dan moesten we dit gesprek maar staken. Bel ons op als je komt, ik zal zorgen dat ik thuis ben. Toen Rob die avond de trap op ging naar zijn kamer, haalde -Vera hem in. Ze liep met hem de kamer binnen en ging op de rand van het bed zitten. Heb je geen foto van m'n nieuwe schoonzus? zei ze nieuwsgierig. Is zo zo'n kei, Rob? En is ze lief? Ik vind haar een schat, glimlachte Rob, maar ja. ik ben bevooroordeeld natuurlijk. Ze keek hem opmerkzaam aan. De

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 5