Spray Tan iPatcm. DOELEMAN IVOROL Elke tand een Sneeuwwitje NIEUWS uit waanfdaats* VERBAKEI TDictori) ideaal om bruin te worden zonder te verbranden. Handig in gebruik en beschadigd de kleding niet f 7.50 en f 5.50 per fl. zijde gestaan De voorzitter bracht dank voor het vele dat hij gedurende vele jaren voor de gemeenschap heeft gedaan, in het bijzonder voor het handhaven van de goede sfeer, waar van de heer Berghoef zo'n groot voorstander was. Mevr. van der Torren wees op de slordige toestand bij het voormalige woonwagenkamp, hetgeen geheel de toneerde bij de sportvelden en de Vijverlaan. De wethouder Oudijk ant woordde, dat in deze. toestand wel verbetering zal komen, indien de werkzaamheden voor de nieuwe sport velden geheel gereed zijn. Besloten werd t.z.t. op deze zaak terug te ko men De heer van Egdom greep terug op een ernstig verkeersongeluk op de rijksweg, waarbij een dame in een brandende auto om het leven kwam. Spr. vroeg of het niet gewenst was de brandspuit uit te rusten met een babyspuit en schuimblussers. De voorzitter antwoordde dat de brand weer bij dergelijke ongelukken mach teloos staat, maar hij was bereid een rapport terzake te laten uitbrengen, waarbij zonodig op verzoek van de heer Okkerse, de rijksinspectie van het brandweerwezen zal worden be trokken. Na een korte besloten vergadering werd tenslotte een krediet van 92.00,- uitgetrokken voor vernieu wing van de centrale verwarming van het raadhuis. BEVESTIGING EN INTREDE ijs. a, nauuiuuN Zondag was bet voor ae reuen van Wet en jsvangene wei een zeer uyion- aere uag toen ut>. x^anunan wern oe- vesUgu en zjjn increue need ara pre dikant Dy ue nooagcnieente anner. in een vouiiinauagnxenst in ue öt. Jan te teOUua waren ue amuusuragers toe nun amot Deve»trgu, t.w. ue ne ren a. lYiuiaar en r->. uonssen, lot ouderlingen ue neren n. J. ue Vries en o. j. ae mem, te uen mag, tot diakenen neie Dcveaugmg geov-urea- de aoor Ds. neers te s enavennage, scriDa van net rrov. iS.eiitoes.uur. in ue miuuaguienst nau ue oeveati- ging praats uoor lis. id. J. monuers uit V« as-eiiaar', m cué uerex. rt-erit ainier. liet kerngeoouw was met uitzonue- van ue gaanueryen geneei Dezet. u.m. walen uur gamees ter en we.nouueis en oe gemeente secretaris namens net gemeerileueatuur- aanwemg. Argevaar- urguen uer oer ei. rrem en ue Ivem. gemeente. Bovendien waren een tien tal Devrienue pmuncanten tegenwoor dig en een aantal leuen van ue kerk te Voornout. Ds. üonuers sprak over Lukas 6 46-<t9 en vond net een eigenaardige sutiatie dat een rierv. preuinant De- vestigd moest worden in een Ger-f. kerkgebouw. Hij oeaeurue net nat de piaat-e4jke kerk bun met ue p.aats gegeven nad die sen naar de rr.er.it- orue toenomt. Deze omstanuigneid temperue wei de vreugae van ueze noougemeente welke nu een eigen preuiaant krijgt. Noodvoorziening draagt het gevaar in zicb dat men de noou zal gaan zien ais normaal. fc>pr. hoopt daarom dat nog de mogelijkheid van toenadering zal biyven bestaan. In de tekst worot gesproken over tweëriei -fundament, een op los zand en een op rotsbodem. Dat ue nieuwe predikant zal mogen bouwen op vast lundament Ook Fau- lus sprak van een vast fundament en noemt in dit verband Christus. Het moet bij de bouw van Christus' kerk steeds gaan om het fundamentele, het leven in gemeenschap met Chris tus Ds. Kalkman zal met zijn ambts dragers .en met de leden van zijn ge meenschap moeten zoeken naar die eenheid van allen die op dit funda ment bouwen. Bidden dat hier ter plaatse de eenheid der kerk zich zicht baar zal mogen openbaren. Na het lezen van de formulieren en de bevestiging zong de gemeente hem psalm 134 3 toe. Ds. Kalkman koos tot tekst Joh. 15 17 „dit gebied ik U, dat gij elkan der liefhebt''. Hij sprak over de nood der gemeente een nood die elke ge meente kent. Door de stichting van de noodgemeente is voor Wet en Evangelie een nieuw stadium ingetre den, en is een deur opengegaan naar de bediening van de sacramenten, luisteren we daarom naar hetgeen Christus ons gebiedt, elkander lief te hebben Hij ging voor ons naar het kruis, zichzelf door lijden opofferende om de schuld te dragen en ons met God te verzoenen. Het gebed elkander lief te hebben temidden van een wereld van liefdeloosheid kan soms zwaar vallen. Als broeders en zusters hebben we elkaar te dragen en te vergeven, le vende in een wijde cirkel. Bidden wij om één Hervormde gemeente in Wad- dinxveen, en niet verbitterend en kwetsend te wezen om de bestaande verhouding. Ieder habbe zijn broe der lief, die dichtbij, maar ook die ver af staat. „Dit gebied ik U, dat ge elkander liefhebt". Na afloop was er in het verenigings gebouw gelegenheid om Ds. en mevr. Kalkman de hand ta drukken, waar na men nog enige tijd bij elkaar zou blijven. Door een en ander heeft een van de twee eerste gevallen, waarin door het Prov. Kerkbestuur van Zuid-Holland toepassing werd gegeven aan de over. gangsbepalingen van de Kerkorde, zijn beslag gekregen. Naar wij vernemen zal in de dienst van a.s zondag de aanbieding plaats hebben van een doopvont en een avondmaalsstel. DE ZUIDPLASPOLDER VERGADERDE Op 12 juni werd in hotel de Zalm te Gouda de vergadering gehouden van stemgerechtigde ingelanden van de Zuidplaspolder in Schieland. Aan deze zeer druk bezochte vergadering ging de verkiezing vooraf van twee aftredenden werden met grote meer- van aftreding waren de heren H. van den tieuvei te Wadcinxveien en ft. den Hollander te lVloorurecnt. Beide aftredende werden met grote meer- derneid van stemmen ais zoaanig her kozen. De vergadering die op deze verkie zing aansloot stond onder leiding van de dijkgraaf de heer A. Kroes In deze vergadering werd de heer W. C. Slob benoemd tot secretaris van de Zuidplaspolder in Schieland. De heer Slob was reeds met de tijdelijke waar neming van het secretariaat belast sedert 1 juli 1957. Vervolgens maakten de vaststelling van de jaarstukken over het dienst jaar 1957 en 1958 een belangrijk punt van deze vergadering uit. De reke ning over het dienstjaar 1957 geeft aan inkomsten aan 242.715,82 en in uitgaaf 221.188,70. De rekening werd afgesloten met een batig slot van 21.527,12, waar in begrepen is de batige saldi van vorige dienstjaren ad 17.48,04. De kapitaaldienst werd afgesloten met 72.829,67 in ontvangst en 104.629,67 in uitgaaf, waarin begre pen is een nadelig slot van de kapi- taaldenst van het dienstjaar 1956 ad f 35.850.—. Het onderhoud der wegen zonder de Hoofdmiddelweg no. 24 en de Noor delijke Dwarsweg no. 24 bis vroeg een totale uitgave van 32.272,28 tegen 39.119,25 in 1956. Aan de kaden, de sluishoofden en de ringdijk werd uitgegeven voor on derhoud f 2.225,49 tegen 8.090,21 in 1956 Het krooswerk vroeg dit jaar f 8.766,75 tegen 7.026,28 in 1956. Voor verdieping van tochten en wa terleiding is uitgegeven een bedrag van 13.960,23. De begroting voor het dienstjaar 1958 werd door de vergadering vast gesteld met een totaal aan inkomst en uitgaaf van 263.131,64. Hierin is begrepen de raming van de batige sal di van vorige dienstjaren en een post van 5393,29 aan onvoorziene uitga ven. Besloten werd de omslag voor de polder vast te stellen van 34,op f 33.— NIEUWE CHR. ULOSCHOOL. Met grote vreugde werd door de besturen der Prot. Chr. Scholen al hier het bericht ontvangen, dat de bouwvergunning voor een nieuwe Chr. Uloschool binnenkort kan afko men. Onmiddellijk werd er door de „Stichting voor Chr Uloscholen te Waddinxveen" een vergadering belegd en overleg gepleegd met de architect, de heer B. Treffers, en er werd beslo ten te trachten, de aanbesteding van het bouwwerk zo spoedig mogelijk te doen plaats vinden. De vergadering die onder leiding stond van de voorzitter der Stichting, de heer G. van Tilburg, werd ook bijgewoond door het hoofd der Chr. Muloschool, de heer R. J. Zuidema, die er zijn grote voldoening over uit sprak, dat er nu een afzonderlijke Uloschool kan gebouwd worden, waardoor het U.L.O. onderwijs in ons dorp ongetwijfeld beter tot zijn recht zal kunnen komen. Indien de bouwvergunning spoedig afkomt zou de nieuwe school reads in het a.s. voorjaar in gebruik genomen kunnen worden. „ACHTEROF EN DE PUTTE" De ingelanden van de polders Ach- terof en de Putte, gelegen in Wad dinxveen en Boskoop, hielden dins dagavond hun algemene vergadering in hotal De Unie. Deze avond was er tevens een verkiezing voor twee heemraden van deze polders. De heer M P. van Tol werd als zodanig her kozen. In de plaats van de heer R. Oudijk te Boskoop, die niet meer her kiesbaar was, werd gekozen de heer Ph. Kroas te Waddinxveen. De inge landenvergadering behandelde o.a. de polderrekeningen over 1957. De rekening van de polder Achter- of werd vastgesteld met een batig slot van 11.178,23, die van de pol der de Putte met een batig slot van f 3.769,03 en de gemeenschappelijke polderrekening van de gezamenlijke polders vertoonde een batig saldo van 12.624,30. De bemaling heeft in 1957 de polders veel gekost. Het aantal uren dat geloosd kon worden door openstelling van de duiker in de Voorofse polder was in 1957 653, een getal wat in de laatste tien jaren al leen in 1951 en in 1956 resp. 645 en Pig en Peg op stap 47. Ds juffrouw keek vreemd op toen ze de kaartjes betaalden Ook de con troleur zette grote ogen op maar de beide vrienden lachten geheimzinnig en trokken zich nergens iets van aan. Kom mee Peg, op naar Baarsbrugge, zei Pig. Daar komt onze trein! Rennen Pig! Ze renden naar de trein maar op eens greep onze lange vriend zijn dik ke kamisraad bij de kraag en hield hem tegen. Kijk, jongeman, zie je die oude vrouw daar met die grote koffer sjouwen 695 uren overtroffen werd. Het aan tal maaluren berekend naar opbrengst van 120 m3 par minuut, laat in 1957 zelfs een maximum zien, nl. 1250, Het stroomverbruik in kWh was in 1957 eveneens groter dan in de afge lopen tien jaren het gevel was, nl. 173790 kWh. Na enige toelichting werden deze jaarstukken door de in gelanden goedgekeurd. Hierna kwamen in behandeling de polderbegrotingen voor 1958. De pol derbegroting voor de polder Achterof werd vastgesteld op een totaal van 15.060,76. De opbrengst van de om slag werd onveranderd geraamd op f 5,per H.A. De begroting voor 1958 van de Putte Polder werd vastgesteld op een totaal van 5.751,34 met een ongewijzigde om slag van 5,— per H.A. De gemeen schappelijke begroting voor de beide polders heeft een eindcijfer van f 32.219,94. De gemeenschappelijke omslag bleef eveneens ongewijzigd vastgesteld op 17 per H.A. VOOR DE VROUW Piekfijn ziet Uw man er uit met zo'n prachtig sneeuwwit Kerko „Espresso" shirt. Keurig, die orozined hoord, die volle 16 uur per dag glad blijf zitten! En zo prettig: „Espresso" schirts hoeft U werkelijk niet of nauwelijks te strijkenSlechts f 13.50- GESLAAGD. Aan de Chr. Kweekschool te Lei den is voor de onderwijzersakte ge slaagd de heer H. den Boer, alhier. De heer T. Brenkman. wonende te Gouda, commies ter secretaris dezer gemeente, is geslaagd voor het diplo ma gemeente-financien. B. en W hebben de heer Brenkman met ingang van 1 juli a.s. bevorderd tot commies A. DEELNAME AAN AVONDVIER DAAGS DOOR O.L. SCHOOL B. Aan de avondvierdaagse te Gouda is wederom deelgenomen door een groep leerlingen van school B, o.l.v. het hoofd dezer school, de heer J. van Amerongen. De groep wist evenals vorig jaar beslag te leggen op een groepsprijs. Enkele oudere leerlingen namen deel aan deze wandeltocht voor seni oren. GEGUND WERK TE LEIDERDORP. Naar wij vernemen is aan de firma Koster, Aannemingsbedrijf, alhier een rioleringswerk gegund te Leiderdorp voor een bedrag van f 222.800,—. REIS VOOR DE OUDEN VAN DAGEN Volgende week woensdag hopen de ouden van dagen weer hun jaarlijkse reis te maken. Tientallen automobilis ten hebben hun wagens weer spontaan beschikbaar gesteld. Het zal een lan ge stoet zijn, die zich om 10 uur in de Kanaalstraat in beweging gaat zet ten. De rit gaat in de richting Am sterdam. maar bij Leimuiden wordt rechts afgeslagen om via Kudelstaart Aalsmeer te bereiken, waar 'n koffie pauze van een uur. Om 12 uur wordt gereden via de grote weg over Uit hoorn en Vinkeveen naar Hilversum. Het middagmaal wordt aldaar ge bruikt in Anna's Hoeve, waarvoor 2 uur is uitgetrokken. Om half vier wordt de tocht voort gezet naar Baarn en Soestdjjk en ver volgens via de Leusderheid naar hat bekende adres Jansen. Vandaar via Maarn, verkeersplein, de Meern, Montfoort, Oudewater naar huis Aankomst 8 uur. Het belooft dus een mooie rit te worden en wij hopen dat het weer in alle opzichten zijn medewerking zal verlenen. GOUWERIJDERS. Wederom heeft de Puzzelrit, uitge schreven door de Motor-, auto- en bromfietsclub Gouwerijders zich weer in een grote belangstelling mogen ver heugen. Er verschenen 80 deelnemers aan de start. Door de organisatoren was weer een prachtig parcours uitgezet, waar de deelnemers weer enthousiast over waren. De uitslag is als volgt. Auto's senioren: le prijsJ. van der Sluis te Boskoop met 17 strafpunten; 2e prijs J van Rijswijk te Boskoop met 31 strafpun ten. Auto's junioren: le prijs A. Jongejan met 32 straf punten. Motoren senioren: le prijs P- Koetsier te Boskoop met 7 strafpunten. Motoren junioren. le prijs G. van Hofwegen met 13 strafpunten. Brommers senioren: le prijs A van der Stam te Boskoop met 10 strafpunten; 2e prijs D. Lind- hout met 13 strafpunten. 3e prijs J. Pijpers met 18 strafpunten; 4e prijs G. van Tilburg met 57 strafpunten; Brommers junioren; le prijs J. Verschoor te Moerkapel- le met 0 strafpunten; 2e prijs G. Vis met 13 strafpunten; 3e prijs C. Ver- wey te Moerkapelle met 13 strafpun ten; 4e prijs N. de Haan met 26 straf punten REIS VAN DE N.C.V.B. Men schrijft ons. Begunstigd door stralend zomer weer maakte de N.C.V.B. afd. Wad dinxveen haar jaarlijks uitstapje. Het begin van het reisje reeds was heer lijk, toen wij met twee volle bussen reden door het stadspark van Rotter dam. Het was heerlijk in de vroege morgen de Kralingse plassen te be wonderen. Het was een evenement toen wij de brug over de Moerdijk passeerden die hot Hollands diep overbrugt. Wat een prachtig riviergezicht! Ons klei ne land heeft toch ook mooie verge zichten! Ons eerste doel was de schoenfa briek „Tintur" te Waalwijk te be zichtigen. Wij zagen daar hoe goede schoenen gemaakt worden en waar om het van belang is bij het aan schaffen van schoenen niet uitsluitend te letten op de prijs, maar ook op de maakwijze, kwaliteit en pasvorm. In teressant was het de fabricage van de prachtige, schoen gade te slaan. Van eenvoudige* sportschoenen tot keurige geklede schoenen zagen wij de tot standkoming. Daarna gingen wij naar de Efteling een prachtig park met een sprookjes bos. Voor kinderen een ideaal oord en zelfs voor volwassen een heerlijk re creatieoord. Wij hebben daar fijn gewandeld, na onze meegebracht 3 lunch gebruikt te hebben met een lekker kopje koffie. Verder gingen wij over Nijmegen en Arnhem naar de Leeren Doedel. Ook dat was een mooi gedeelte van ons reisje Wat zijn de omstreken van die steden prachtig. Wij hebben daar Gods schone schepping bewonderd en gevoeld hoe klein we zijn, nietige schepsels in het grote heelal. Onze weg voerde nu naar het bad- restaurant Ouwehands Dierenpark. Daar stond een kostelijk diner voor ons klaar. Na de gehele dag in de buitenlucht te zijn geweest smaakte ons de klaar gemaakte spijzen bijzon der goed. Hulde aan onze reiscom missie die zulk een prachtig reisje voor ons heeft uitgestippeld. Het was een prachtige dag die wjj niet zullen vergeten! Een der leden van de N.C.V.B. KERKCONCERT. Zoals wij vorige week reeds kon den berichten, zal evenals vorig jaar, ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, een con cert gegeven worden, en wel op 1 juli a.s. in het Geref. Kerkgebouw. Het programma voor deze avond is zeker afwisselend te noemen. Zo zal de organist Teun Plomp, al hier een vertolking geven van Prelu dium en fuga in en kl. t. van J. S. Bach, voorts een fantasie in tocca- tilena van J. Reiberger, en het Dankt, Cor Kee, terwijl ook de bekende Can- itlena van J. Reiberger, en het Dankt, dankt nu allen God van Feike Asma zullen worden uitgevoerd. Mevr. M den Hartog-Visser, levert een solistische bijdrage, door het zin gen van enkele gaarne gehoorde wer ken van Bach en Cornelius, terwijl de Rotterdamse bariton H. Wagenaar, het mooie Dank sei dir Herr van Handel zal vertolken. Vox Jubilans o.l.v. Mar. Egberts, zal een aantal verzoeknummers ten beste geven Naast enkele nat. ge denkliederen, staan op haar reportoire een werkje van Karl Breidenstein, alsrrt 3de een nieuwe bewerking van haar dir. over het bekende: Komt laat ons haastig voortgaan. Deze avond zal met samenzang worden ge opend en gesloten. Burgerlijke Stand Aangiften van 12 tot 18 juni Geboren: Catharina Bernadetta Maria d.v. J. A. van Vuuren en J C. de Wit, Bloemendaalseweg 43. Gehuwd: P. Groen en H. A. van Vel de; G Knop en A. P. Marchand. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden, bruine portemonnaie met jt inh.; bruine kindnrportemonnaie met» inh.; bos sleutels; muntbiljet. Verloren: zwart zwembroekje; sleu-f tels van motorfiets; bruine portemon- naie met inh.. blauw vest met witte i strepen; blauw windjack; regenbroek.f Dit ene weet 11 'TDicforij kleedt U Land- en Tuinbouw DOELTREFFENDE BESTRIJDING VAN VLIEGEN Na de bevrijding in 1945 deed DDT f zijn intrede in ons land en werd met j dit middel een afdoende bestrijding van vele insekten mogelijk. DDT bleek inderdaad het insekten- bestrijdingsmiddel bij uitnemendheid te zijn. Thans zien wij echter dat ook DDT niet in alle gevallen meer helpt en dat zelfs de gewone huisvlieg en muskie- ten hier en daar niet meer gevoelig zijn voor dit middel. Hoewel DDT nog steeds een zeer goed hulpmiddel is in de strijd tegen tal van insakten, heeft de optredende resistentie wel enige problemen gege ven. Uit dit alles blijkt wel hoe groot het Jf aanpassingsvermogen is van verschil- J| lende insektensoorten, terwijl deze® vroeger afdoende met DDT kon wor-B den bestreden, is dit dus thans in vele 1 gevallen niet meer mogelijk. Verder is in de praktijk gelbleken I dat deze DDT resistentie praktisch al- 1 tijd samengaat met een resistentie voor 3 alle andena zgn. gechoorde koolwater stoffen zoals: lindaan, chloordaan, 1 HCH .dieldrin etc. In verschillende research-laborato- f ria over de gehele wereld is in ver- band hiermede sinds jaren naarstig 1 gezocht naar nieuwe middelen, waar- S mede deze resistent-geworden vliegen g en andere insakten konden worder. a bestreden In de laboratoria van de Zwitserse firma Geigy is men hier volledig in geslaagd, door de uitvinding van het middel „diazinon" dat evenals DDT behalve als vliegenbestrijdingsmidde! tevens een groot toepassingsgebied ge vonden hiaeft, in de land-, tuinbouw f en fruitteelt voor de bestrijding vanj een groot aantel daar schadelijk optre dende insekten. Insecto Spray, het enige in de han- del zijnde middel op basis van DDT» en diazinon heeft tegen de zgn, resis-I tente vliegen een werkingsduur var. 4 ongeveer 6' weken terwijl in een te behandelen ruimte waarin nog geer v.' resistentie is opgetreden de werking i 4-6 maanden bedraagt. Nu DDT ons gedeeltelijk in desteek *j? heeft gelaten, is het gelukkig dat deze nieuwe yinding ons kan helpen in de strijd tegen insekten, hetgeen uit eer* oogpunt van volksgezondheid van zo M groot belang is. Tenslotte dient nog vermeld, dal 1 „diazinno"' behoort tot de groep van I de minder giftige bestrijdingsanidldte- len. Sport in 't kort W.Z.C. DE GOUWE. Het belangrijkste, wat deze week te melden is, is ongetwijfeld de verras- J send grote overwinning van het eer- r sta zevental op Brandenburg I, nog i wel in het hol van de leeuw, in Bilt- X hoven. Gouwe zegevierde nl. met 6-1. 3 De Gouwe staat nu met 6 punter. uit 3 wedstrijden aan de kop van zijn m afdeling De grote concurrent is nu Pinguins uit Woerden. Zaterdag speelde de Gouwe I tegen f S.V.H. (jeugd). In een snelle, aantrek kelijke wedstrijd trok de Gouwe aar. 1| het langste eind: 7-2. In het begin zag het er in het ge- m, heel niet naar uit dat de overwin- ning zo groot zou worden. Maar SVH maakte de grote fout het tempo zo hoog in te zetten, dat ze na de rust er zelf over struikelde Toen sloeg de Gouwe toen en met de regelmaat van de klok, kwamen de doelpunten. Ook von WZC werd gewonnen, en# wel met 4-0. De Gouwe was steeds de meerdere, waardoor ook regelma tig doelpunten vielen. Dat de dames j met 3-1 wonnen van LGB II, thuis 1 dan, en Gouwe III met 7-1 van Bos- j koop geeft de hoop, dat zij zich inj hun afdelingen zullen kunnen hand-J haven. Uilslagen: Brandenburg IGouwe I 1-6 O.Z.V. I—Gouwe I 3-3 dames. O.Z.V.—Gouwe 1-3 adsp. L.G.B IIGouwe I 9-4 dames, L.G.B. I—Gouwe III 4-0. Gouwe UIBoskoop I 7-2 Gouwe IL.GB.. II 3-1 dames. 4' Gouwe I—W.Z.C. I 4-0 Programma a.s. week. Zaterdag 21 juni. Gouwe IZ.P.B I. GouweDONK adsp Gouwe IIDONK comb. Aanvang 7,30 uur. Dinsdag 24 juni: Gouwe IPinguins I. Gouwe II—ZIAN IV. Gouwe—GZC a adsp. Aanvang 7,30 uur

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2