I Bakkers WEET U NIET o. Keuzdafyw Zwijgers aiyi; ..„de TT-Assen 1. O.68 O.59 0.58 O.45 l.45 2.85 0.85 1. 2. 1." Afwezig Met 8URGER TAX bediende Let op dinsdag Koopjesdag MAMKIJS Sporenelementen, Rundveekoeken DE HOOP" H. TROOST C. JAMIN JEUGDDIENST Vanillesprits Net Dagmeisje Prima Kosthuis KAPPER POL 6 BAKWORSTJES van 120 voor 88 ct Geleefd tussen twee werelden Het grote medeleven, welke w$ mochten ondervinden bij het zo plotseling overladen van onze geliefde Vrouw en Moeder, Mevrouw MARIA THEODORA STORRE-JANSSEN maakt het ons onmogelijk allen persoonlijk te danken. Langs deze weg danken wij U hartelijk voor uw welge meend medeleven. Namens de familie, H.STORRE Zuidkade 190 Sj. ALKEMA, tandarts van 21 juni tot en met 6 juli Spoedgevallen; Tandarts van den Arend, Zuidkade. vraagt inlichtingen TELEFOON 368 K. VAN TILBURG Dorpsstraat 49 Telefoon 402 BAKKERIJ DE GR A A FF Zuidkade 2 150 gr, Ham 67 ct 150 gr. Rookvlees 83 ct 200 gr. Haagse Leverworst 39 ct 250 gr. Tivoli koekjes van 69 voor 49 ct 150 gr. Schuimpitten 39 ct met een zomerknots gratis 500 gr. Rundvet 59 ct Selecte pudding v. 11. 17 ct 2 pakjes voor 29 ct 2 rol Beschuit 39 ct 6 pak Vanille-suiker 25 ct 1 kg. Volvette Kaas v. 195 ct Natuurlijk weer bij de Kroonkruidenier HM. I/echaudus-, Ook in de weide Samenstelling Koper - Kobalt Mangaan en Jodinm Mineralen en Vitamine D3 Gebruik Volwassen Rand 2 koekjes per dag Pink1 koekje per dag Verkrijgbaar bfl PLUIM VEEVOEDERFABRIEK n Zuidkade 28-30 Telefoon 403 O, Proeft nu onze koek eens, het is zo gemakkelijk voor later. Vrijdag en Zaterdag: 250 gram CARREE's 63 cent Heerlijke Vruchtengebakjes .1. DE lai t tl l Telefoon 313 WaactHn nog langer getobt met uw oude Naaimachine Pfaff Naaimachinehuis Kerkweg 179 Telefoon 364 levert U reeds een Pfaff Handnaai machine voor f 264. Vraagt vrijblijvend inlichtingen of de monstratie. TE KOOP: MOTORRIJWIEL CZ I1ERIM Hl 21 Bevragen: Acaciastraat 56 Uw extraatje bij besteding van 1 gulden 200 gr. fantasie samen Caramels voor 2 rollen Zuurtjes 45 CT Zuidkade 5 uitgaande van de Ned- Herv Kerk kring 'Wet en Evangelie' op ZONDAG as. om 7 uur in het Geref. Vereen, gebouw Voorganger: Ds H. W. HEMMES van Schiedam Onderwerp „Echte blijdschap" Vooraf een kwartier gemeentezang WEEKEND RECLAME HEERLIJKE van 85 voor 65 ct per 250 gr. H. G. HUIZER Zuidkade 11 Telefoon 554 GEVRAAGD zaterdagsmiddags en zondags vrij. Adres te bevr. bur. v. d. blad AANGEBODEN 1 of 2 vrienden. Adres te bevr. bur. v. d. blad A.8. week werken wij nog, maar vanaf 30 JUNI tot en met 5 JULI zijn wij wegens vacantie GESLOTEN wat U met zulk warm weer een maandag op het brood van Uw man mee moet geven? Laten wij U dan eens een tip geven die reeds tientallen moeders in de praktijk brengen. Haal zaterdag een bal gehakt en braadt deze door en door gaar. U mag het onder 't vet laten staan, maar het hoeft niet. Snij dit maandagmorgen aan plakken en ook Uw man zal zeg gen: 's maandags heb ik de smakelijkste boterhammen. Onze speciale dagreclame's: Vrijdag en zaterdag 20 en 21 juni. - g g Botermalse doorr. Runderlappen vanaf 1 per 500 gram 25 Soepreclame Middeldik Rookspek stukjes v. p slechts Bakbloedworst ook gesneden van 1,voor 0 4 0 55 A 89 Procureur van 1,13 voor U« 48 van 1,13 voor Maandag 23 juni: Doorregen Speklappen ook aan 't stuk van 85 ct voor Pariser Boterhamworst van 57 cent voor Dinsdag 24 juni. Heerlijke Saucijzen puur varkensvl. v. 1,80 v. en per kilo slechts Pekelvlees van cent voor Woensdag 25 juni: Gehakt halfom met zakje zout en kruiden en per kilo nog voordeliger per 500 per 500 gram per 250 gram per 150 gram per 150 gram per 500 gram per 150 gram per 500 gram per 150 gram per 500 gram Heerlijke Gekookte Worst 0-" 500 g™m Donderdag 26 juni: Magere Speklappen van 1,28 voor Gekookte Kinnebaksham van 57 ct voor per 500 gram 39 per 150 gram En als laatste onze nieuwe troef De gehele weak een fantastisch lekker worstje wat uitstekend smaakt bij Middagmaal, Boterham en bij de Borrel Deze Kearkoopjes natuurlijk weer bij DORPSTRAAT 124 WADDINXVEEN TELEFOON 208 I FEUILLETON No. 22 door TOM LODEWIJK Zie je. zei Vera, zijn vader begon in de tuin en is nu Rijkstuinbouwconsu- lent. En hij kon voor zeeofficier stu deren. De vader was geen partij geweest. Dank zij de vader is de zoon dat wel, vinden de oudjes beneden. Ze lachte en Rie's gezicht ontspande. Jij denkt er tenminste nuchter over Maar denk je nu eens in, Vera, als in jouw omstandigheden een handige flinke monteur om je kwamwant dat is Rob tenslotte, meer niet; zou je hem dan namen? Ik zou hem moeten zien, dan zou ik het weten, glimlachte Vera. Overi gens is het voor een meisje veel moei lijker. Mijn eigen moeder was een dochter 1 een onderwijzer, mijn vader I £ram uit een St00*, arm gezin en als l°°Piongen. Wil je geloven net een bijna even grote mesalli- was als.. dit? Natuurlijk Er zijn honderdduizend standen. In Den Haag zelfs nog meer, neb ik gehoord. Daar is de vrouw van de sargeant geen. omgang voor de vrouw van de sergeant-majoor. Maar f keek Rie «Pen aan, ik vind dat Rob zijn handen mag dicht knijpen met jou. Ik ben blij, dat ik jou als schoonzuster krijg Nu .antwoordde Rie en greep opeens ,bele benden, ik ben net zo blij Rob heeft me zoveel over je verteld. Ik was zo nieuwsgierig. Kom je Rob eens opzoeken en., kom je dan ook eens bij ons. Thuis? Dat was ik meteen van plan, zei Vera, moeder zegt dat ik veel te de mocratische bevliegingen heb, die ko men nu dan te pas. Frits, dat is mijn cavalier dia la mer. z'n beste vrind is de zoon van een trawlerschipper, daar zweert-ie bij. O Rie, al die dwaze ver schillen. Ze zijn er, hield Rie vol, en ze zijn soms echt. Dat merk ik nu ook wel. Niet tussen ons, zei Vera warm. Nee, zei Rie zacht, niet tussen ons. Je moet Rob niet in de steek laten, Vera. Daar komt ie net. lachte Vera. Kon je niet eventjes buiten je andere helft jongetje Het verhaal tot hiertoe. Rob, de enige zoon van burgemees ter Van Liempden van Heerwaarden, kan niet leren, en ten einde raad doet zijn vader hem 'bij een groot automo bielbedrijf in Lierhoven. Daar vindt hij werk naar zijn zin, hij volgt een schriftelijke cursus dank zij de hulp van zijn chef, Koster, met wiens doch ter Rie hij in vriendschappelijk con tact komt. De beide jonge mensen gaan van elkaar houden, en dat stuit natuurlijk oD moeilijkheden in huize Van Liempden, vooral waar Robs moeder graag een verloving had ge zien met Isabeau. de mooia dochter van de industrieel Bikkers. Als Rie bij de burgemeestersfamilie komt schikt de vader zich in het onvermij delijke, maar de moeder blijft gere serveerd. Alleen Rob's zuster Vera is op zijn hand Een verloving zullen we er maar ni'at van maken, had Rob somber ge zegd. Dat is ook niet nodig, wij weten wat we aan elkaar hebben, antwoord de Rie monter, maar haar ogen ston den zorgelijk en om haar mond was een harde trek. Haar bezoek aan het burgemeestershuis had haar wel dui delijk gemaakt, dat standsverschil in theorie wel kon worden opgelost, maar in de praktijk tal van hinderpalen schept. De koele houding van haar aan staande schoonmoeder - ze kon aan d'i burgemeestersvrouw niet erg goed denken als zodanig - de vriendelijke welwillendheid, maar zonder hartelijk heid. van de burgemeester, ze hadden haar pijn gedaan. Gelukkig begreep ze hoe ook Rob hieronder leed, en ze maakte hem geen verwijten. Een lichtpunt was de vriendschappelijke houding van Vera. bat schoonzusje had ze meteen in haar hart gesloten. Maar de moeilijkheden waren nog niet aan een eind. Meneer Korrenga had, door zijn vriend Bikkers, van het geval gehoord en op een middag riep hij Rob in zijn bureau Ga zitten, zei hij, kortaf zoals ge woonlijk, wij moeten eens praten, jong. |4 Rob ging zitten met een gevoel van naderend onheil. Als ik het wel heb, viel Korrenga met de deur in huis, zijn jij en de dochter van Koster, de chef, het met elkaar eens. Je wilt natuurlijk zeggen wat gaat mij dat aan? Gelijk heb je. Alleen, ik zou je toch raden, naar een andere baan om te zien. Hij zag ho a Rob's gezicht verstrakte Ik heb daar m'n reden voor Je bent toch al een buiten beentie, en wanneer je nu nog in zo'n familiever houding komt te' staan tot je onmid- delijke chef, maakt dat de situatie niet Rob keek hem verwonderd en wat afwerend aan. Korrenga glimlachte, makkelijker. Ik zie dat liever niet. Maar, haastte hij zich, dit wil ik je zeggen: het is niet om je werk. In tegendeel. Integendeell. beklemtoonde hij nog eens, kijk maar ni :t zo sip. Van Liempden, want wat ik je zeg, zeg ik alleen omdat je toch weggaat: ik laat je gaan met een bloedend hart. Je bent me best bevallen. Je doet je werk prima Zoals jij wil ik nog wel een dozijn jongelui in m'n zaak. Ik zeg dat tegen jou, en ik heb het je vader laten weten. Hij zag hoe Rob kleurde. Je bent hiar niet voorgetrokken, je hebt het hier niet gemakkelijk gehad, en je hebt je er doorheen geslagen als een kerel van karakter. Daarom Rob (en opeens werd zijn toon veel vriendelijker en vertrouwelijker) wat ik zoëven gezegd heb, moet je je niet aantrekken. Het is voor je bestwil. Re heb zelfs al een andere baan voor je opgezocht in Rotterdam. Een betere baan Bij een baas die wel een baas naar je hart zal zijn. Ik heb je ron dom aanbevolen en hij had zin in je. Ik wou hier toch liever niet weg, zei Rob verlagen. Om het werk om om1 Om allebei. Luister eens Rob, ging Korrenga verder, we praten nu eens van man tot man. Vind je het wel verstandig wat je gedaan hebt? Ik ken Korter, een beste vent, een man van innerlij ke beschaving, duizendmaal meer waard dan velen die zich meneren wanen. Hij zag Rob instemmend knikken. Ik heb zijn dochter een paar maal terloops gezien, ging Korrenga verder en eerlijk: ik zou je feliciteren met je keus Maar jongen, vergeet niet welke moeilijkheden je wachten. Jul- men met de ANWB dragen zij de kos ten van de transparant, en stellen bovendien in vele gevallen reclame ruimte in hun voertuigen beschikbaar. De transparant, die ontworpen is door de ANWB, bestaat uit een in 3 kleuren uitgevoerde tekening en draagt de tekst: Altijd achterlangs en.... kijk om de hoek vóór U oversteekt!" Het is de bedoeling dat de transpa ranten zoveel mogelijk bij de uitgang der bussen worden aangebracht. lie bent uit zo heel verschillende kring Het is maar niet een kwestie van geld Ik weet het, meneer, antwoordde Rob. en zij weet het ook. Maar wat doe je er aan als je voelt, dat je bij elkaar hoort De strenge trekken van de baas ver zachtten zich. Ik mag dat horen, jong. Het bewijst dat je ook dit serieus neemt Maar luister, Rob. Als jullie van elkaar houdt, is hit geen bezwaar dat je el kaar niet alle dagen ziet. Met de week enden kan je overkomen, en met de trein is het drie kwartier van Rotter dam naar hier. Je gaat daar ginds goed verdienen, veel imeer dan hier. Het is een grote zaak, en meneer Sou- terius wil je opleiden tot vertegen woordiger. Rob leefde op. Ja, dat is niet gek. Jij hebt wat ve len niet hebben, beschaving en goede mameren, van huis meegekregen. Souteriua heeft hele goede mferken Mercedes, Jaguar, Buick, het duurde re genre. Met jouw naam en jouw manieren kom je daar wel in. Ik vind het heel mooi, zei Rob na denkend, maar vind u me niet ondank baar. Ik heb bij u veel geleerd en ik vind het geweldig van u, dat u me nu in Rotterdam er in wilt draaien. Maar wat dat andere betreft

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 5