Weekblad voor Waddinxveen Met speren kom je verder Dictori) Mi&edec de Vrouw De. StUe#d van de week )3x>uumijueA(ïeid RRinS B€Rllh&RÖ V€RJ&&Rt SPAARBUSJES NUTSSPAARBANK no 679 vrijdag 27 juni 1958 14e jaargang Adres redaktie en administratie Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Er is het laatste jaar al heel wat geschreven en gepraat over winkel sluiting en koopavonden Het is heel begrijpelijk, dat de middenstand niet naar de oude tijd, die zeker voor de ze mensen niet de goede oude tijd mag heten, terugverlangt. Aan de andere kant staat de kon- sument die het wel gezellig vindt, wanneer er 's avonds gewinkeld kan worden. In afwachting van het ak koord in de Senaat is door de Kamer een wijziging in de winkelsluitingswet aanvaard. Hierbij werden de stations winkels wel het meest soepel behan deld. Deze mogen namelijk onbeperkt open zijn. Lezingen in boekwinkels zijn nu ook na sluitingstijd toegestaan evenals het houden van modeshows. Er zal dan echter niet verkocht mogen worden. De winkeliers die hetzij om godsdienstige redenen of anderszins za. terdag sluiten, mogen nu zondags van 10 uur in de morgen tot 6 uur 's a- vonds geopend zijn Bezorgd mag er na sluitingstijd nog worden. In de zo mermaanden juni-juli en aug. mag fruit, dat aan spoedig bederf onder hevig is, door de straathandelaren tot 9 uur s avonds worden verkocht. Het regeringsvoorstel in de december maand op de extra koopavonden om 10 uur in plaats van 9 uur te sluiten, werd verworpen. Indien de gemeente raad het voor een bepaalde plaats de beste Herenkleding alleen in uw woonplaats verkrijgbaar bij BROUWER wenselijk acht, zal op deze regel een uitzondering kruinen worden gemaakt en de winkels zullen dan tot 10 uur geopend blijven. Heeft de Tweede Kamer het druk gehad met de voorstellen omtrent de winkelsluitingswet, zij heeft even eens haar aandacht moeten wijden aan de voorstellen van minister Cals betreffende het onderwijs. Zijne ex cellentie wil o.m het verkeersonder- wijs als verplicht leervak op de lage re scholen instellen. Het zangonder wijs zou tot een muzikale vorming uitgebreid moeten worden. Terwijl hij het Spaans op de ULO-scholen facul- tief onderwezen zou willen zien. Met grote instemming zullen vele moeders het voorstel van de minister begroet hebben, de schoolvakanties te bekor ten. Op sommige scholen omvatten de vakanties 2J a 3 maanden. De 45-jarige oud-S.S.-er behoeft zich. de eerst komende jaren geen zorgen over vakantie te maken. Na dat hij tien jaar geleden bij verstek tot een gevangenisstraf van 20 jaar was veroordeeld, kon hij zich al die tijd schuilhouden en zich aan zijn straf onttrekken. De Amsterdamse recherche kwam hem echter op het spoor en een dezer dagen werd de man gearresteerd. Hij zal nu zijn straf moeten uitzitten. Dat zal ook wel het geval zijn met de kerkmeester, die wegens verduistering van bijna hon derdzeventigduizend gulden terecht stond. Het is een raadsel waar al dat geld is gebleven. De kerkmeester be weerde dat hij het geld in een school- kas stortte. Volgens de pastoor van de parochie Bertels is dit eehtter nooit gebeurd Wat heel binnenkort gaat gebeuren is het grote NATO-vliegfeest, dat op zaterdag 5 juli te Soesterberg zal worden gehouden, 's Middags bren gen helicopters de koninklijke familie van Soestdijk naar Soesterberg. Het 45-jarig bestaan van de lucht macht is de aanleiding tot dit feest. Men zal toestellen kunnen zien, waar in de eerste wereldoorlog mee werd gevlogen. Voorts zullen de nieuwste gevechtsvliegtuigen demon streren. Liefhebbers van veel geronk en la waai zullen deze dag hier ten volle van kunnen genieten. Genieten kunnen nu ook de meest gedupeerden van de Euro-Camping. Zij krijgen van de N.R.V., in combi- HET GAAT OM DE JUISTE METHODE Ik rammel het er wel uit, als hij me dat nog eens levert, heeft vader gezegd. En moeder is het hartgron dig met hem eens. Al was het in enig zins andere woorden, ze heeft het zelfde tegen Frans gezegd, toen ze hem op de hoek van de straat be trapte, waar hij met een vriendje lus tig een sigaret stond te roken. Diep verontwaardigd was ze Waar het vriendje bij stond, viel ze uit: Zo, dat zijn dus de fraaie dingen die jij doet als je denkt dat je niet gezien wordt. Je verstand verroken! Gooi weg dat ding! En denk erom, als ik je nog eens met zo iets snap, dan krijg je een flink pak slaag. Het vriendje gniffelt. Frans krijgt een bloedrode kleur. De ogen, waar mee hij zijn moeder aankijkt zijn don ker en hard. Maar hij slaat ze onmid dellijk weer neer, als hij haar blik ontmoet. Snel gooit hij d'e half opge rookte sigaret weg, bang dat zijn moe der hier en op dit ogenblik met de lijflijke afstraffing zal beginnen, als hij niet ogenblikkelijk gehoorzaamt Vernedert Bangerd, fluisterd het vriendje sma lend tussen de tanden. Frans voelt zich tot in zijn ziel vernederd. Hij is 14 jaar. Op die leeftijd is er niet veel voor nodig, om zich van alle glorie ontdaan te voelen. Naar huis. com mandeerde moeder. Als een geslagen hond, maar vervuld van onverzoen lijke wrok en opstandigheid loopt hij voor haar uit. En nu naar boven; huis werk maken en dan naar bed, luidt het bevel Later wordt Frans' wandaad in kleu ren en geuren tegen vader uit de doe ken gedaan. En vader belooft indruk wekkend, dat hij het er wel uit zal ranselen. Het tegenovergestelde Zé bedoelen het ongetwijfeld goed, De gemeenteraad kwam woensdag avond in spoedeisende vergadering bijeen ter behandeling van een voor stel van B en W tot aankoop van de woning Jan Dorrekenskade 52, be woond door het hoofd der openbare lagere school B. voor de prijs van 11000,—. natie met het toeringcarbedrijf VA.- V.O. te Schoonhoven een gratis va kantie van 10 dagen in Zwitserland aangeboden. De gedupeerden, die reeds een be drag van 280,bij d'e Euro-Cam ping hadden gestort, zullen in een N.R.V.-hotel worden ondergebracht en slechts een klein bedrag behoeven te betalen als tegemoetkoming in de kosten voor de voeding. Voorwaar een mooi gebaar. deze ouders. Het is natuurlijk ook niet goed dat een jongen van 14 jaar al met roken begint Maar met de me thode die zij menen te moeten toepas sen, zal er weinig of juist het tegen overgestelde bereikt worden. Een jongen van die leeftijd, die zich nog maar net van zichzelf bewust be gint te worden en wie er alles aan ge legen is, voor vol te kunnen doorgaan laat zich niet ongestraft kleineren en hatelijk de les lezen, waar zijn kame raadjes bij zijn. Zijn wrok en zijn ge krenkt gevoel van eigenwaarde zul len hem zeker in verzet brengen en aansporen, om het verbodene juist te doen. Maar dan voorzichtiger,nog stie kemer, zodat vader en moeder er niet achter komen. Lekker vindt hij het roken waar schijnlijk helemaal niet Maar hij is het nu aan zijn prestige verplicht, er mee door te gaan. Hij zal zijn vriend jes laten zien dat hij niet bang is. Hij zal zijn ouders leren. De paniek En zo gaat het niet alleen met ro ken, maar met nog veel andere din gen, die ouders op een dag tot him ontsteltenis bij hun kinderen ontdek ken en waardoor ze in paniek gera ken, zodat ze totaal verkeerd gaan reageren met Ik ransel het er wel uit Maar er is een oud spreekwoord, dat zegt ,dat je een verkeerde gewoonte er wel in, maar zelden eruit slaat. Als moeder nu eens onverstoorbaar was gebleven, toen ze Frans betrapte Als ze hem zijn gezicht tegenover het vriendje nu eens had laten behouden, door net te doen, of ze het niet merk te. Later onder vier ogen had ze dan rustig met hem kunnen praten en op zijn eigen gezond verstand kunnen werken. Ze had een beroep kunnen doen op zijn verantwoordelijkheidsge voel voor zijn eigen gezondheid Waarschijnlijk was er dan veel meer bereikt. Marcelle. maar een kamer en dan kan men niet eens mensen afzonderlijk ont vangen, die voor zaken het school hoofd willen spreken. Deze woning heeft twee kamers, die door een deur zijn te scheiden. Na ampele overweging zal spr. vóór de aankoop van het huis stemmen. Alsof het zit in de lucht is 't Om het grote karwei heerst spanning: Het gerucht van arbeid voor dagelijks brood. Het bedrijvig rumoer is daar van de hamers, slag op slag. En steeds hetzelfde gebaar, van metselen, één voor één. vele stenen tot een muur. Uit de muren groeit een straat in steigersvan uur tot uur stijgt spanning op het karwei. Als de betonmolen draait, spuwt hij knarsend specie uit. Het bouwterrein is bezaait met brokken materiaal, een fles die hier en daar glimt, proppen boterhampapier. En ook met het bouwwerk klimt de hoop van een jong geslacht, op een nummer uit de rij en een eigen onderdak. Eindelijk de ingang vrij, met zelf de sleutel op zak. .want liefde zonder een lach is. zoals het mooiste werk is, zonder een snipperdag. Wij wachten nu al zolang wij elkaar hebben gekust. Zolang vinden de passer en de driehoek ook geen rust .Maar een sein verbreekt de ban. 't Is de sirene die gilt! Daarop is immers gewacht. Want de honger moet gestild Nu is het tijd voor de schaft. Anno Domini 1958 M. J. Sliedrecht-v. d. Laan. De voorzitter ging de bezwaren nog eens na, maar kon slechts herhalen wat in eerste instantie was gezegd nl. dat geen goedkopere oplossing moge lijk is. De gemeente zal aan dit huis nooit een strop hebben, ook al moe ten er nog verschillende reparaties worden verricht. Toeslag op de huur voor een nieuwe woning kan en mag de gemeente niet geven, en zo het huis ontruimd zou moeten worden, omdat reeds een andere koper klaar staat, dan zouden B en W niet weten, waar zij het hoofd der school een wo ning zouden moeten aanbieden. Het voorstel in stemming gebracht werd toen aangenomen met 7-4 stemmen. Tegen Mevr. van der Torren en de heren Kooijman, Alblas en Huizer. Vervolgens besloot de raad tot het aangaan van een vaste geldlening bij de N.V Bank voor Nederlandse ge meenten, groot 70.000,a pari te gen een rente van 5°/o voor de eerste 10 jaren en 4 J°/o voor de volgende jaren, aflossing ineens op 1 januari 1971. Deze geldlening is bestemd voor de financiering van de bouw van de nieuwe Chr. Uloschool, waarvoor de aanbesteding volgende week zal plaats hebben. Hierna werd de vergadering, die wegens uitstedigheid door de heren Okkerse en van Oosten niet werd bij gewoond, gesloten. Zondag 29 juni a.s. hoopt zijne koninklijke hoogheid Prins Bern- hard zijn zevenenveertigste verjaardag te vieren, een dag, die ook voor ons een feestdag betekent, want de Prins heeft in de loop der jaren een apart plekje in het hart van het Nederlandse volk veroverd Wat z.k.h. als goodwill ambassadeur allemaal voor ons land gedaan heeft, is in geen waarde uit te drukken. Zijn reizen naar verre lan den, waar hij door zijn verschijning en zijn aangename persoonlijk heid dadelijk in de smaak viel, zijn voor onze export en emigratie van groot belang geweest. Door de Prins werd de aandacht van deze Werre landen gevestigd op het kleine landje aan de zee en op een mogelijke samenwerking. Ook in sportkringen is de Prins buitengewoon gezien. Wij allen weten dat hij de sport in het algemeen een buitengewoon warm hart toedraagt De interessen van Prins Bernhard strekken zich echter over zoveel terreinen uit en zijn zo zoveelomvattend, dat het niet oenljjk ig deze hier alle te memoreren. Maar we kennen ze allen en t is de reden, dat de 29ste juni voor ons allen een feestdag is, waarbij we hopen, dat zk.h. een lang leven beschoren mag zijn en j nog vele jaren in goede gezondheid zijn belangrijk werk moge verrichten. burgemeester Warnaar stelde de raad in kennis van het rapport, uit gebracht door bouw- en woningtoe zicht en waarin de aankoopprijs re delijk werd geacht. Spr. vestigde er de aandacht op, dat de gemeente niet goedkoper een andere oplossing kan vinden. Een nieuwe woning kopen, geeft een veel te hoge huur en in dat geval zullen ged. staten toch eisen, dat de volle huur er uit komt. Een gemeente kan niet handelen als het bestuur van een bijzondere school, door een toeslag op de huurprijs te geven De heer Alblas merkte op, dat hij in het rapport had gemist een opmer king, dat het platte dak lekt. Deze woning is niet geschikt voor ambts woning. er is geen behoorlijke tuin bij en de woning is door verbouwing niet modern te maken. De heer Kooijman handhaafde zijn bezwaren in de vorige vergadering naar voren gebracht. Er zullen t.z.t. belangrijke herstellingen nodig zijn, waardoor het even voordelig is een goede ambtswoning te bouwen. Mevr van der Torren deelde mede de woning persoonlijk te hebben op genomen. Het is bewoonbaar zonder m'aer, maar voor een vrouw is de wo ning niet aantrekkelijk. Er is geen kelder, een kelderkast zit in de woon kamer, terwijl de badkamer de toets der kritiek niet kan doorstaan. Ook de indeling van het huis laat te wen sen over en de lekkages zijn zeer groot. De heer Huizer sloot zich bij de genoemde bezwaren aan en verklaar de tegen de aankoop te zullen stem men. De heer Pille zeide van mening te zijn, dat de gemeente geen goedkope re oplossing kan vinden. Er zijn grote bezwaren tegen de woning, die niet geheel ongegrond zijn, maar de aan koop van een nieuwe woning geeft een veel te hoog huurbedrag. Reke ning houdende met de salarissen, kan men geen huren van meer dan 100,per maand vragen Nieuw te bouwen huizen hebben tegenwoordig gratis in bruikleen voor ieder die een spaarbankboekje beeft of neemt met een tegoed van f3,bij de TE WADDINXVEEN Kanaalstraat 9 Telefoon 668 De Spaarbank voor groot en klein

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 1