QjemanbUatLe MARGRET ASTOR tfaCon DOELEMAN TDictom VER8AKEL NIEUWS uil Prachtige reis met tvzc woonplaat* ouden van dagen kleur voor uw eigen interieur Pig en 49. Peg keek in de aangewezen rich- ting en zag, dat de lange gelijk had. Neem die koffer over, Peg! zei Pig vaderlijk. Zeg eens ik ben je hondje niet riep de dikkerd en lichtte hem een beentje. Met een smak kwam de arme jongen op de grond terecht. op stap 50. Peg nam wijselijk de benen en zocht een plekje waar hij veilig was voor de woede van zijn gevallen vriend. Op eens ging hem een licht op en stevende naar de oude dame met de zware koffer. Achter zich hoorde hij snelle voetstappen. a.s. woensdag, donderdag en vrijdag is er weer demon stratie van de Duur van een behandeling 10 a 15 minuten. Komt u afspreken voor een gratis behandeling, of een advies, u zult er zeker geen spijt van hebben. Pluimveehoekje Voorkomen en bestrijden van ziekten onder de pluimveestapel Een allereerste voorwaarde om da hoenderteelt renderend te maken is het tokken met krachtige, gezonde dieren, die een voorspoedige jeugd gehad hebben en regelmatig zijn op gegroeid. Achterblijvers, hoe goed hun afstamming ook overigens moge zijn, worden derhalve uit de groep verwijderd, althans niet voor de fok kerij aangehouden. Dat aan het man nelijk dier bijzonder hoge eisen wor den gesteld, wat de fokwaarde betreft behoeft niet nader te woraen betoogd. In het algemeen kan wel als regel gel den. dat een zekere waarborg aanwe zig is omtrent te bereiken resultaten, wanneer berekend is, dat zowel haan als hen in een vroegere broedperiode bewezen hebben om met voldoende zekerheid te kunnen zeggen, mijn foktomen bestaan uit kerngezonde dieren. We weten maar al te goed, dat ogenschijnlijk gezonde hanen en hennen smetstofdragers kunnen zijn, tengevolge waarvan zovele dezer heel jonge dieren als slachtoffer komen te vallen. Middels bloedonderzoek (raad pleeg een dierenarts) is het mogelijk de smetstofdragers onder de hanen en hennen op te sporen en ze van de fok kerij uit te sluiten. Zonderlinge rui De» heer WA.v-d.V., een van uw W.W. hennen legde op 2 juni 1.1 nog haar ei en was een paar dagen later zo goed als kaal, alleen boven op de kop en de vleugels en gedeeltelijk in de staart heeft ze nog een paar veren, maar is totaal kaal op de overige de len. fris en gezond en legde op 14 ju ni weer. De itaie plekken zijn inmid dels weer met stoppels bezet. Nu vraagt u mij, wat ik van die rui denk en oi deze ben waard is een volgend seizoen ais fokhen te gebruiken, om dat ze een van uw besie legsters is? Uw dieren lopen bij goed weer vrij op het erf rond. Mijn vermoeden is; het gehele geval komt mij niet voor als rui, omdat het onmogelijk is, dat de veren zo vlug vallen en ook weer zo vlug terug zijn. En dan de hen legt weer, dat zijn alle tegenstrijdige din gen De oorzaak zoek ik ergens anders en wel, zonder iemand in uw omge ving in verdenking te brengen, zoek ik de kwestie in moedwillig levend plukken door de een of ander kwaad willige of misschien onnozele. Zou misschien een speelse hond het zaak je voor elkaar gebracht hebben? Op uw vraag of deze nu na vernieuwing toch weer in de nazomer zal gaan ruien, kan ik ook geen beslist ant woord geven, in elk geval zullen de nu gespaarde veren dan toch ver nieuwd worden. Mijn mening is, dat deze hen, on danks wat er gebeurd is, toch wel in de foktoom kan blijven. Broeden van minstens tweejarigen De heer B. de G. vraagt: waarom heeft het broeden uit een tweejarig foktoom de voorkeur? Hoewel broed- eisren van kuikens (dat zijn hennen van de eerste leg) soms wel goede re sultaten geven, hebben die van de tweede of derde leg de voorrang om de volgende redenen; le, ze leggen grotere eieren, waaruit dus grotere en sterkere kuikens ta verwachten zijn. 2e, door de regel leggen ze in herfst en winter niet zoveel eieren als de dieren van de eerste leg en zijn daar om minder uitgeput en bijgevolg in betere conditie om in de vroege lente krachtige eieren ta leggen; 3e, van de twee- en drie jarige hennen weten we veel meer af, daar wij gelegenheid hadden ze te controleren en in al hun eigenaardigheden, goede en kwade te kennen. Kippenvriend Uictorij Dit ene weet U kleedt U voorstelling, een kleuren cinemascope in de openlucht, enig in Nederland. Maandag gaan wij naar de kam pioenen van het schoolvoetbal kijken. WSE I speelt dan tegen Waddinx- veen zat. en RCV Verheul zal de strijd aanbinden tegen Moordrecht I. Het polo-tournooi zal voor de Gou we een zeer zware opgaaf worden ge zien de kracht van de uitgenodigde ploegen. Al met al een ieder kan genieten van die sport waartoe hij zich het meest aangetrokken gevoelt, wedstrijden. Dan zullen de leerlingen wedsrtijden. Dan zullen de leerlingen van alle scholen kampen om de Week blad-beker, vele malen reeds door de Ulo gewonnen. Meisjes en jongens van andere scholen laat het eens een andere win naar worden doe je best. Ook gaan wij puzzelen met auto's, motoren en bromfietsen. Woensdagavond is een zeer belang rijke avond, dan zullen de ploegen van Quick Boys en Gouda op de gras mat aantreden. Quick Boys komt pit Katwijk aan Zee en is meerdere ma len kampioen van Nederland van de zaterdagmiddagpioegen. Gouda I zal spelen met de opstel ling zoals zij in de a.s. competitie zal aantraden. In deze ploeg zal ook Fre- derika meespelen. Ook in de wedstrijd Waddinxveen IBoskoop I zal het niet aan span ning ontbreken. GESLAAGD AAN R.H.B.S. Aan de R.H.B.S. te Gouda zijn voor einddiploma B geslaagd onze plaats genoten Annemieke Kraneveld, J. Hemminga en A. Kempkes. BEJAARDENMIDDAG. De eerstvolgende bijéénkomst vöor de bejaarden wordt gehouden op dinsdag 1 juli a.s. in het Ned. Herv. Wijkgebouw aan de Esdoomlaan. KERKCONCERT. Ter gelegenheid van de verjaardag van z.k.h. Prins Bernhard wordt op dinsdag 1 juli a.s. een concert gege ven in de Geref. Kerk met medewer king van Teun Plomp, orgel en de Ned. Herv. gemengde zangvereniging ,„Vox Jubilans". Als solisten treden op M. den Hartog-Visser, sopraan en H. Wagenaar, bariton. DE HEER DIJS ERELID VAN HET GROENE KRUIS. In de Unie werd deze week de jaarvergadering gehouden van de af deling Waddinxveen van Het Groene Kruis, onder leiding van de tweede voorzitter, de heer H. M. de Wilde wegens ziekte van de voorzitter no taris D. B. van der Most. Dk' uitgaven over 1957 waren 38.308 en de inkomsten 33.920, zo dat er een nadelig saldo was van f 4.388. Aangezien evenwel onder de uitgaven begrepen waren de nadelige saldi over de jaren 1954 tot 1956, in totaal 6.010, was er in feite over 1957 een batig saldo van 1.622. Het nog resterende deel van h'et destijds SELF SERVICE SHIRTS Tegenwoordig kunt U naar Uw herenmodeleverancier gaan, zon- der wachten het shirt van Uw keus uit een rek nemen en binnen de korste tijd weer de zaak ver latenKerko lanceert met zijn nieuwe „Espresso'little or no- iron poplin schirts ook de self service daarvan, Eén kleur sneeuwitéén prijsslechts f 13.50. Als U de juiste maat niet weet - een folder met duidelijke aanwijzingen én een centimeter- maat vindt U bij de tijd en moeite besparende „Espresso" Selector, de keurige standaard met de prachtige „Espresso" overhemden. gevormde fonds voor het wijkgebouw waarvoor geen andere bestemming was, werd aangewend tot dekking van het bestaande tekort dat daardoor te ruggebracht werd tot 4.072. Nog beter bleek de activiteit van de afdeling uit het verslag van de beide wijkverpleegsters. Dit consta teerde dat bij 110 zieken in het afge lopen jaar in totaal 4531 bezoeken werden afgelegd. Bij de 216 inge schrevenen van vorig jaar werden 210 nieuwe zuigelingen gevoegd, zodat er 429 zuigelingen onder controle ston den. Hiervan bezochten 292 zuigelin gen of 68 pCt regelmatig het consul tatiebureau, waarvoor 51 zittingen werden gehouden. Ook het kleuterbureau blijkt in toenemende mate in een behoefte te voorzien. Hier liep het aantal nieuwe inschrijvingen op van 151 tot 163. Aan het einde van het verslagjaar waren 672 kleuters onder regelmatige controle. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat bij het gemeentebestuur 'n verzoek is ingediend om een extra subsidie ten einde daarmede het te kort van vorige jaren weg te wer ken. Het Wijkgebouw van het Groene Kruis blfjkt nog steeds in de belang stelling te staan, want meermalen komen personen een kijkje nemen in dit zöer modern ingerichte centrum van het Groene Kruis. De begroting voor het lopende jaar sluit in in komsten en in uitgaven met 28.300. De aftredende bestuursleden, de heren dr. W. van den Berg. W. Ver bakei en H. M. de Wilde werden her kozen. Met algemene instemming werd besloten de heer Ph. J. C. Dijs te benoemen tot ere-lid van de ver eniging. De heer Dijs, die onlangs de gemeente verliet en in verband daar mede zfjn ontslag nam als bestuurs lid, heeft 36' jaren de belangen van de vereniging behartigd, o.m. als pen- nnigmeester. GESLAAGD. Voor het examen onderwijzeres aan de Chr. Kweekschool te Leiden slaag de mej. H. G. Ming, alhier. Voor het toelatingsexamen van. net Chr. Lyceum te Gouda zijn geslaagd onze plaatsgenoten: - Kees Modder kolk, Peter Boonstoppel, Hans Rou- bos, Rinus Baan, Adrie Pefcirs, Jan van Leeuwen, Gerrit Oudijk, Koos Koopman. Tineke Verwey. OVERGEGAAN. Aan de Chr. Lagere Landbouw school te Gouda werden bevorderd van de le naar de 2e klas: J. A. Vis ser en M. van Zanten; van de 3e naar de 4e klas J. Anker, allen alhier. KIPPENSCHUUR AFGEBRAND. Dinsdagavond omstreeks 10 uur moest de brandweer gealarmeerd wor den bij een brand uitgebroken in een kippenschuur van de heer G. v. d. W. aan de Dorpsstraat. De brand was spoedig geblust, maar van de schuur bleef niets meer over en een 100-tal kippen lieten het leven er bij. TOELATINGSEXAMEN R.H.B.S. Voor het toelatingsexamen R.H.B.S. te Gouda slaagden onze plaatsgenoten R. Kraneveld; H. Glasbeek; Peter van der Linde. Leen Verzijden; Henriet Helleman en Charles Cowan. TOELATINGSEXAMEN. Voor het toelatingsexamen van het Sint Antonius college te Gouda, slaag den Lia Moons; Peter de Heer en Henk Doeleman. DOOPSBEDIENING. Ons werd medegedeeld, dat in de Kring „Wét en Evangelie" voor de kerkdienst van zondag a.s. voor de eerste maal de H. Doop bediend zal worden. Dit is mogelijk nu genoemde kring als noodgemeente kerkelijk is geworden. Burgerlijke Stand Aangiften van 19 tot 25 juni 1958 Geboren: Anthonius Gijsbertus Cor nells, z.v. G. de Vos en J. M. Ver- kleij, Bloemendaalseweg 64; Arie, z.v. N. Vermeulen en C. A. van Ringelenstein, Lijsterbesstraat 54; Ondertrouwd. W. Plomp en C. P. van Straaten; A. Oosterom en W. M. Ra- vestein; J. de Jong en T. Vermeulen. Gehuwd: D. Verboom en C. Smith. L. J. C. Kloosterman en E. M. Lindhout; F. Steenbergen en C. L. J. van Vliet; ver, Francina, oud 82 jaren; Oskam, Overleden: Vermeer wed. van Ker- Huibertus, oud 78 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden. 2 contactsleutels; leefnet; blauwe zwembroek; zwarte hoes van paraplue; bril in rood etui. herders hond; bruin jasje. Verloren: donkerblauwe zwembroek; speelgoedhondje; wit zakmesje; f 10, bruine portemonnaie met inh.; beige portemonnaie met inh.; damesfiets, grijze regenjas; bruine aktetas met inh. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur De heer Kattenberg, Lage Vuurse. Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus. tlervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6,30. uur de heer Kruithof, Monster. Kring Wet en Evangelie, gebouw. Stationsstraat 18. Van. 9,30 uur Ds. E. H. Kalkman. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6,30 uur Dr. C. N. Impeta, Wolfheze. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst. Dinsdag 1 juli nam. 7 uur Ds. A. Bijkerk, Sliedrecht. (tem. Geref. Gemeente. Geen dienst. ZONDAGSDIENST wordt waargeno men door Dr. E. M. L. Hemminga. ANJERDAG 1958 Nu het Anjerfonds Zuid-Holland reeds 10 jaar in dit gewest (buiten 's-Gravenhage en Rotterdam) zijn be langrijke arbeid op cultureel gebied verricht, is het meer dan ooit zaak te zorgen dat de jaarlijkse Anjercol lecte een succes wordt. Juist in die afgelopen 10 jaar is im mers gebleken, dat talrijke muziek-, zlang-, toneel- en jeugdverenigingen door het Anjerfonds in staat zijn ge steld hun werk ten behoeve van de gemeenschap in dit gewest voort te zetten of uit te breiden. Het Anjer fonds kan die steun echter slechts ge ven indien het publiek bereid is de Anjercollecte - de voornaamste bron van inkomsten van het fonds - naar vermogen steunen. Evenals vorige jaren zal ook nu weer op of omstreeks de verjaardag van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard deze collecte worden ge houden. Laten wij bij deze tiende Anjercol- lecte dan inderdaad tonen, dat het een jubileumcollecte is en dat de geeste lijke waarden in dit gewest ons waar lijk ter harte gaan. De commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland. Sport in 't kort W.Z.C. DE GOUWE. Pinguins, de ploeg die evenals de Gouwe uit drie wedstrijden zes pun ten had behaald, heeft nog zes pun ten. De Gouwe echter heeft inmid dels acht punten gekregen en wel door een 8-1 overwinning op hetzelf de Pinguins. Voorlopig is dus de nel aan nekrace ten gunste van de( C we beslist in een wedstrijd, waa.in de Gouwe V steeds iets sterker was en van meet af aan het tempo dicteerde aan een Pinguins, dat niet over de middellijn kwam en elke bal aan de midvoor afgaf, een midvoor die geen doelpunten maakte De Gouwe deed dat wel .Reeds kort na het begin vie len er achter elkaar drie doelpunten 3-0 dus. Dit bleef zo tot kort na de rust, toen Pinguins 3-1 maakte. Toen echter de Gouwe het tempo nog meer aantrok, ging Pinguins door de knieeën en langzaam, maar zeker kwam de grooste overwinning tot stand: 8-1. Vooraf had Gouwe II reeds met 7-0 van Zian IV gewonnen. Dat be tekende voor onze reserves de eerste kostbare punten. Uitslagen: Gouwe I—Z.P.B I 6-1. Gouwe II—DONK comb. 3-3. GouweDONK adsp 6-4. B.Z.C. IGouwe I adsp. 6-4. B.Z.C.Gouwe adsp. 3-5. Gouwe IPinguins I 8-1. Gouwe II—ZIAN IV 7-0. De adspirantenwedstrjjd ging we gens de koude - het water haalde geen 18°, niet door Daze wordt nu maandag a.s. tussen wedstrijd in het polo-tourn gespeeld. Programma. Zaterdag 3 uur: Zwemwedstrjjder in de Gouwe. Met meer dan gewone belangstel ling zullen de radio-weersbe ricnten gedurende de laatste dagen gevolgd zijn door hen die betrokken waren bij de reis Ouden van Dagen. Want hoe perfect zulk een reis is georganiseerd, als het weer tegenwerkt 'is er veel van de glans van die dag verloren. Hoewel de weervoorspelling nu niet zo bijzonder gunstig was is het een pracht dag geworden, niet alleen dat het de gehele dag droog bleef, maar ook dat het programma tot in de punt jes verzorgd was. Er is aan zo n pro gramma heel wat te dokteren en voordat de stoet uit de Stationsstraat kan starten is er achter de schermen heel wat werk verzet. Hulde aan die mannen die jaar op jaar zich daar voor geheel inzetten. Ditmaal was de reisroute zo genomen dat we niet in tijdnood raakten, overal was voldoen de speling, zodat de dag een echt rustig verloop had. Reeds lang voor het vertrekuur was het een af- en aanrijden van automo bilisten, die hun passagiers uit alle delen onzer gemeente bijeenbrachten naar de Stationsstraat Na veel pas sen en meten kon de stoet, uit 85 auto's bestaande, vertrekken, uitge leid door een grote menigte familie leden en kennissen der oudjes. Het eerste doel was Aalsmeer, dat via Boskoop en Leimuiden bereikt werd en waar de koffie stond te wachten. Parkeermoeilijkheden waren oorzaak dat aankomst en vertrek niet al te vlot verliepen, maar dit werd graag op de koop toegenomen. Precies op tijd, half twee arriveerde de stoet in Anna's Hoeve nabij Hilversum, waar het middagmaal genuttigd zou wor den. De route Aalsmeer-IJilversum was zodanig uitgestippeld dat veel na tuurschoon te bewonderen viel voor al in de omgeving van Hilversum. Anna's Hoeve is een gelegenheid, ingesteld op groot bezoek, zodat het voor niemand moeite gaf een plaats te vinden. Op keurig gedekte tafels werd een heerlijk middagmaal opge diend, vooraf gegaan door een aange boden consumptie. Werkelijk, het co mité heeft zich een royale gastheer getoond, een geste die door de oudjes op hoge prijs gesteld werd. Alle lof voor de vlotte bediening daar ter' plaatse. Al te spoedig was het uur' van vertrek aangebroken om de reis1 voort te zetten, ditmaal naar de uit spanning Bergzicht, nabij de Leusder- heide, beter bekend onder de naam Aart Jansen. Naar we menen is dit' restaurant in elke Ouden van Dagen- reis opgenomen geweest en terecht, want deze pleisterplaats is uitermate geschikt een gezelschap van grote omvang te herbergen, en niet het minst de speeltuin, waar oud en jong zich vermaken kunnen. In prima stemming kon tegen half, zes de terugtocht aanvaard worden, na eerst nog voorzien te zijn van enige mondvoorraad Via Maarn werd de rijksweg naar Utrecht opgezocht om nabij de Meern af te slaan in de richting Oudewater om vandaar via Gouda in onze gemeente terug te keren. Vanzelfsprekend was heel Waddinx veen op de been om de stoet te ver welkomen. B(j de brug was een haag van belangstellenden getuige van de intocht, zo ook aan het Dorp. waar beide muziekcorpsen er lustig op los bliezen. Ondanks de verkeersbelem- meringen op de Kerkweg was het mogelijk deze af te rijden en kon de colonne in de Sniep ontbonden wor den. Dankbaar gestemd werden de reizigers naar hun woningen gebracht. De jaarlijkse tocht behoort weer tot het verleden, maar zal nog lang in de herinnering blijven als een geslaagde reis. Een woord van dank aan de au tobezitters voor het spontaan afstaan van auto en chauffeur, zonder wier medewerking een reis als deze niet mogelijk was. Niet te vergeten het 4-tal ordonnansen, onmisbare helpers in de stoet, die meermalen zelfstan dig of ook in samenwerking met de rijkspolitie het verkeer regelde en met omzichtigheid de 85 auto's door drukke verkeerspunten heeft heen- geloodst. Al met al een dag van dankbare herinnering. CONCERTEN. Op de zaterdagen 7 en 21 juni ging het Geref. Kerkkoor naar het zie kenhuis De Wijk te Gouda en het Academisch ziekenhuis te Leiden. Het is een dankbaar werk als men weet iets voor zieken te doen. Beide avonden zijn goed geslaagd, tot grote tevredenheid en dank van patiënten en personeel SPORTWEEK NIEUWS. Het programmaboekjes is uitgeko men en rondbezorgd. Het boekje ziet er keurig verzorgd uit en het Sportweekcomité dankt allen die ook maar enigszins hebben medegewerkt om .Jiet tot stand te brengen. Een bijzónder woord van dank aan de H.H. adverteerders, wel ke het mogelijk gemaakt hebben het programmaboekje gratis huis aan huis te kunnen bezorgen. Tevens dankt het comité de milde gevers voor hun bijdrage welke het comité in staat stelde de prijzen te kopen. Enkele programmawijzigingen Het bestuur van de Gymnastiek vereniging TOOS maakt bekend dat de opmars vanaf de school aan het Dorp is. De marsroute is: Dorpsstraat, Ieplaan, Eikenlaan, Sniepweg, Kanaal dijk, Burg. Trooststraat, Zuidkade, Kerkweg ,W.S.E. terrein. R.V.C. I speelt tegen Moordrecht I. Heeft U zich al opgegeven voor de wandelmars? Verenigingen allen har telijk welkom. Ook voor de zwemwedstrijden vra gen wij Uw aandacht. Meisjes en jongens geef je op voor de 100 en 600 meter gekleed zwemmen. Bezoekt zaterdagavond de film- Verkrijgbaar bij: A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1—Tl ITel. 335 In samenwerking met Plasticolor bieden wij u een gedegen PRIVE-KLEURADVIES Vraag vrijblijvend volledige inlichtingen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2