HfeekhEad 11 eekhiad voor Waddinxveen (Ml?™® ABLUTOA KIJIiMi JAC. SATON Re SlcuA 2 v-o-o-b de de>vde cLehteAeemw-tyeride maat kampiaeti Geleefd tussen twee werelden no 679 vrijdag 27 juni 1958 14e jaargang Adres redaktle en administratie Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Sport in 't kort VERVOLG 3,30 uur Nat. 3 km zwemwedstrijd: deelnemers o.a.; A. Sanderson. Rob ben; Heinsen, Robben; Vriend (Y). Maandag. Polotournooi'. Aanvang 7,30 uur. deelnemers Fusen, Amstel veen; A.V.Z., Den Haag en Gouwe. Tussenwedstrijden GouweG.Z.C. adspr. en Gouwe II. Dinsdag: Schoolzwemwedstrijden. Naar een vierde ploeg voor maan dagavond wordt nog gezocht. Men raadplege hiervoor de raambiljetten! Ook wordt nog rondgezien naar een tegenstander van het tweede zevental. Postduivenvereniging De Zwaluw Wedvlucht van St. Denis, 384 km. Los 10 uur Aankomst le duif 15 26 26, 24e duif 18 04 53. Uitslag: C. de Lang 1 4 5 10 13; M. Hofman 6. A. Poot 7 11 12 16; W. Ta- merus 9 20 21; C. Smit 14 15 19; S. Versloot 18 23. Postduivenvereniging De Sperwer Wedvlucht van Chateauroux, 618 km. Los 8 uur. Aankomst le duif 17 17 52; 39e duif 19 28 14. Uitslag. L de Bruin 1 5 10 32; P. Vink 2; A. de Bruin 3 9 14 24 26; C. Versluis 4; W. van der Jagt 6 11 36; N. van Vliet 7; Abr. van der Graaf 8 15; Ringelstein Sr. 12 13; Jac. de Beer 13 27 37; P. van Gelooven 16; N. Rupke 17 28; H. van den Berg 18 39. L. Verhoef 19 21 38; A H. Fase 20 25; C. Boere 22; D. la Grand 23; P. Metselaar 29; H. van Dijk 30; T. de Kooter 33; N. van der Zijden 34. D. Slootjes 35. U kunt toveren met Reinigt en ontvlekt uw tapij ten, meubel- en autobekleding alle soorten textiel- Natuurlijk alleen bjj A. VAN DER HEI DIN Zuidkade 1, telefoon 335 BE FAIR NIEUWS. Het derde elftal, van welke we de uitslagen altijd met veel belangstelling tegemoet zien blijft het nog steeds goed doen en handhaaft zodoende haar plaats in de bovenste regionen. Zaterdag moest Sportlust onverichter zake naar Woerden terug keren. Wel iswaar was de overwinning van onze jongens krap aan 1-0; maar wel ver diend en dat is tenslotte net genoeg om beide puntjes thuis te houden. Het B-elftal heeft met Moerkapel- le A in haar laatste competitiewed strijd de winst broederlijk gedeeld. De uitslag was 4-4. Programma voor a.s. zaterdag: Be Fair HIZwammerdam TV. 4 uur. BELANGRIJKE WEDSTRIJD. Het zal allen wel bekend zijn, dat a.s. woensdagavond nam. 7 uur op ons terrein een zeer belangrijke ont moeting zal plaats vinden. Dit keer zal niet een Be Fair-elftal tussen de lijnen komen, maar Quick Boys I uit Katwijk, landskampioen van het za terdagvoetbal en Gouda I uit Gouda le klas KNVB. Daze wedstrijd zal plaats vinden in het kader van de Sportweek, maar moet ook gezien worden als een ju bileumwedstrijd, dit in verband met het 5-jarig bestaan van onze vereni- ging. Een opwekking om deze wedstrijd bij te wonen lijkt ons geheel overbo dig. Het belooft een zeer goede en interessante wedstrijd te worden, waar een ieder ongetwijfeld met spanning naar uitziet. Vermelden we nog, dat de muziekvereniging „Con cordia" muzikale medewerking zal verlenen. Ook. het Korfbal-team neemt deel aan de Sportweek en speelt donder dagavond op ons terrein een wedstrijd tegen Succes I uit Gouda. Wij wensen hun veel succes toe en wij zouden de voetballende leden willen opwek ken om ook dan eens van hun be langstelling blijk te geven. TR AININ GSBERICHT. Ook al verband met de Sport week, maken we onze leden er op attent, dat er a.s. dinsdagavond geen baining zal zijn. W.S.E. NIEUWS. Op de valreep heeft WSE nog even tot uiting willen brengen, dat zij toch noa wel doelpunten kan maken. Dat bleek in de wedstrijd tegen RVC, dat weliswaar met invallers speelde, maar waaruit toch weer hoop voor de toe komst kan worden gewekt. RVC begon met enkele goede, aan vallen, maar zij vond een goede ver dediging op haar weg naar het doel. Na 6 minuten opende Blonk voor WS E de score als besluit van een vlotte aanval, waaraan de gehele voorhoe de meedeed en vijf minuten daarna was het Plomp, die met een hard schot de roos wist te treffen, 2-0. Ook RVC kwam daarna heel idcht bij een doelpunt, maar het schot ketste van de paal terug in het veld. Nog voor de rust wist Blonk met een tam schot er 3-0 van te maken. Bij dit doelpunt ging de Reeuwijkse doelman echter niet geheel vrijuit. Na de rust was het al spoedig 4-0 door Gerts, maar het mooiste doel punt kwam van rechtshalf Bresser, die met enkele schijnbewegingen vier RVC-spelers omspeelde en daarna de RVC-keeper met een enorm hard schot kansloos passeerde, 5-0. Plomp zorgde met een mooi doelpunt voor 6-0, waarna Gerts twintig minuten voor het einde het zevende doelpunt op zijn naam bracht. Voor het laatste Waddinxveense doelpunt zorgde Sluys met een hard schot 8-0. Met recht kon WSE toen toch wel even op haar lauweren gaan rusten en kreeg RVC de gelegenheid de schande wat te verzachten. Na een goede aanval Ingezonden stukken (buiten verantwoordel. der redactie) De Christelijke Lagere Technische School voor Gouda en Omstreken hoopt de cursus aan te vangen D.V. 1 september a.s. Leerlingen kunnen nog steeds ge plaatst worden voor de vakken ma- chine-bankwerken en timmeren. Aangifte formulieren verkrijgbaar bij de hoofden der Christelijke scho len. WAAROM IS DEZE CHRISTELIJKE TECHNISCHE SCHOOL OPGERICHT Niemand zal beweren, dat de leef tijdsperiode van 12 tot 16 jaar onbe langrijk is in de opvoeding. Op de Christelijke school wordt door de leraren een positieve beïn vloeding uitgeoefend in protestants Christelijke richting. Hoe wordt dat gedaan? Dat is een vraag met een ingewikkeld antwoord. Om de invloed uit te kunnen oe fenen moet er een band van onder ling vertrouwen zijn tussen de leraar en leerling. Is die band eenmaal aan wezig dan kan de overdracht van kennis en kunde, van beschaving en van levensopvatting beginnen. In die sfeer van vertrouwen moet grote waarde worden gehecht aan. het dagelijks beginnen met gezame- lijk eerbiedig luisteren naar een bijbelgedeelte; het dagelijks beginnen en eindigen met gezamelijk gebed; het gezamelijk spreken van de Bij belse boodschap van zonde en ge nade; het samen onder de indruk komen van Gods majesteit in de schepping Het zijn inderdaad mijn zaken niet stemde Korrenga toe. Ik sprak even met je alsvriend, en niet als je pa troon. Je kimt bij Souterius begin volgende maand komen.. Wat denk je ervan? Er zal niet veel anders opzitten, aarzelde de jongen. kwam van de voet van N. van Leeu wen het eerste doelpunt en ten slotte was het even voor het einde P. Blom die de achterstand tot 8-2 verkleinde WSE II speelt tegen Bodegraven 4 een competitiewedstrijd in Bodegra ven. WSE I speelt maandagavond tegen Waddinxveen-zat.. Vanavond en volgende week vrij dag geen trainen in verband met de sportweek. SCHOOLVOETBAL 1958. Mulo 6 5 1 0 11 31-0 Herv. Dorp 6 4 2 0 10 35-5 R.K. 6 3 2 1 8 14-15 Openb. A 6 3 0 3 6 16-25 Oranjelaan 6 1 2 3 4 10-18 Herv. Brug 6 1 0 5 2 4-22 Openb. B 6 0 l 5 1 1-25 De Muloschool is kampioen. SCHOOLVOETBAL. As.. Maandagavond 6,15 uur speelt de Chr. Mulo (schoolvoetbalkampioen 1958) tegen de Openb. school uit Bo degraven (eveneens schoolvoetbal kampioen 1958.) Terrein Be Fair. De winnaar van bovengenoemde wedstrijd ontvangt een lauwertak. Na afloop van deze wedstrijd zullen de prijzen worden uitgereikt aan de aanvoerders van de diverse elftallen. en onderhouding van het heelal; het samen trachten te leven naar de eisen van Gods liefdewet. Nu leven wij met onze kinderen in een tijd, waarin woorden als vervlak king, verschraling van het geestelijk leven e.a. niet van de lucht zijn. Tegen deze invloed van verwereld lijking moeten we een dam opwer pen. Laten we dat doen. wat onze hand vindt om te doen. In dit geval steun geven aan de nieuwe Christe lijke Technische School. GEEFT DE IN AANMERKING KOMENDE JONGENS OP ALS LEERLING. Moet dit met zoveel klem gezegd worden? Ja! Lang niet allen, die we hadden kunnen verwachten, hebben zich opgegeven, door onbekendheid wellicht? Hoe dan ook, wij vragen allen, die voorstander zijn van Christelijk on derwijs om daadwerkelijke steun. Het gebouw Paradijs 7 te Gouda is ajs zodanig weinig aantrekkelijk. Daarin komen de nieuwste leermid delen. Onder de enthousiaste leiding van leraren, die het Christelijk onderwijs van harta dienen, zal getracht wor den de jongens een stevige band voor hun vakbekwaamheid te geven. Voor de ouders, die over deze din gen eens willen spreken, hoop ik woensdag 2 juli a.s. des avonds van 8 tot 9,30 uur spreekuur te houden in een der kamers van het Hervormd Centrum, Oosthaven 31 te Gouda. Ook telefonische inlichtingen kimt U verkrijgen (0 1800-171415). Namens het bestuur, M. JDIJKSHOORN, directeur. Integendeel, je bent gek als je het niet doet. En wat dat andere betreft nu kun je zien of het is. uit het oog, uit hiat hart! Een goeie vuurproef, mijn zoon. Nou, saluut, morgen hoor ik van je! Hij zag de jongen in nadenken ver zonken, naar de werkplaats lopen. Eigenlijk ben ik een mispunt van een vent. dacnt hij, om op verzoek van papa cue jongen gedaan te geven en hem verder weg te sturen. Maar aha.in ahe opzicnten is hei voor zijn bestwil. En ais hij is die hij lijnt, wordt Rietje Koster toch nog me vrouw Van hiepden van Heerwaaiden IViet een ghmiach onder zijn snor boog hij zich waer over zijn papieren. Dat moet je aLujd doen, zei Kie be slist, en wat geett het, jong, al zit je in Rotterdam. Je kunt me vaak ge noeg zien. En andersga ik zelf in Rotterdam werken! Als dat zou hunnen! zei Rob ver heugd. Dat zou ik nog maar niet zo met een doen, kwam vader Koster er be dachtzaam tussen in. Rob zal daar z'n tijd hard nodig hebben Laat jul lie het naar even zo. Intussen, Rob, een baan bij Souterius, zegt men in de autowereld, is een baan voor 't leven! We zullen zien, zei de jongen filo sofisch. Het was de enige moeilijkheid niet. De volgende was van gans andere aard. Moet je luisteren Rob, zei Rie, toen ze op een avond van een concert in de Stadsgehoorzaal hun gewone route door het Park volgden naar huis,, nou is mijn broer Jaap binnenkort de ko peren bruidegom Dat wordt feest daar in Amsterdam. En daar moet ik naar toe. Dan gaan we samen, besliste Rob. Ik dacht wel dat je dat zeggen zou We z\jn tenslotte., verloofd, niet? Ze keek naar haar ring. Want Rob had er op gestaan ,dat ze een ring zou aanvaarden. Het was voor hem het symbool van een onherroepelijk be sluit. Hij wilde er zijn familie en haar mee tonen, dat het maar geen gril was dat hij en Rie Koster het eens waren, voor het leven. Hij was nog jong, maar had de koppigheid van zijn moeder geërfd Rie had er ook aan gedacht. Ze hoorde ze vragen. Jij een ring? Ben je verloofd? Mat wie? En waar is-ie? Ze kon natuurlijk zeggen: hij kon niet hij werkt in Rotterdam. Uitvluchten genoeg. Maar ze wilde eerst Rob zelf vragen. Kijk es, ging ze voort, je moet goed begrijpen, Rob, Jaap is een beetje., eh, anders dan ik. Hij is scheepsbou wer. een beste vent met een hart van goud, maar eeai beetje grof in de mond. Hij zit in de visclub, hij houdt duiven, enfin, een echte Amsterdam- Verhoogt het genot van uw vakantie met een goede Reeds in prijzen v.a. f 30, Komt U eens kijken door onze KIJKKKS, het verplicht U tot niets Opticien De zaak met de buitenkiok mer. Ik ben altijd blij als ik ze weer zie, hem en Lena, maar ik ben ook altijd weer blij als ik weer weg kan. Ze zijn anders dan ik, en heel anders dan jij. Ik ben het gewend, hjj is mijn oudste broer, ik houd van hem. Maar voor jou zal het heel vreemd zijn, en misschien zul je je niet tnuis voelen. Begrijp je? In haar hart was de grote vrees, dat Rob in dit milieu te beter zou beseffen de kloof die er was tus sen hen, dat het misschien verwijde ring zou brengen, vooral als hij straks in Rotterdam.en ze kon, ze wilde hem niet missen. Rie Koster gaf zich niet gemakkelijk, maar aan deze jon gen had ze zich met heel haar ziel gehecht in de korte tijd, dat ze hem kende. Ze voelde dat hij haar, on danks allerlei tekortkomingen, kon opheffen, dat ze met hem kon worden wat ze altijd had gewild. Dat ze hele maal kon loskomen uit het milieu, waarop ze geenszins neerzag, maar waarin ze zich niet langer meer thuis voelde. Ze schaamde zich er voor, en toch kon ze niet anders Haar geest- wilde hogerop. Onzin, meende Rob. Je zou je ring af moeten doen, en dat wil ik niet. En ook niet, dat je smoesjes verkoopt om mij. Je broer Jaap wordt straks mijn eigen zwager en daar neem ik de consequenties van. We hoeven er toch niet elke dag op visite? De kogel moet maar eenmaal door de kerk. Ze praatten nog wat en in 't eind besloten ze samen te gaan. Ze zouden niet tot 't eind blijven, d< :zelfde avond weer terug. Rob moest w eer naar zijn werk en Rie ook. Maa r Rie's hart was toch zwaar, toen ze samen in de trein stapten naar Amster dam, en Rob haar mee trok in een ;tweede klas coupé, waar ze samen ko nden zijn. Tweede klas, 't kan er .-af bij jou- We gingen altijd tweede.., wilde hij zeggen, maar bedacht zich. Voor een keer eens samen! lachte hij. ""Ze hadden elkaar veel te zeggen en soms zeiden ze helemaal niets. De conducteur knipte de kaartjes met een vaderlijke glimlach en zei Vergeet IJ niet in Utrecht over te stappen? Te snel doemden de huizen, de druk ke straten, van de hoofdstad op. Ze keken naar de boten in het IJ. naar de rookpluimen van de sleepboten en de ponten, en toen stonden ze op het drukke Stationsplein. Weldra bracht een stampvolle, slingerende tram hen door de krioelend-drukke Haarlem merstraat en even later liepen ze door de naargeestige straten van het Haar lemmerpoortkwartier, waar ze bij een klein feestzaaltje aankwamen, waar de bruiloft zou gehouden worden. Vader en moeder Koster waren er al de hele dag te gast. Vader Koster zag er wat moe en rood uit, zo'n hele dag was hem 'n corvee. Er waren heel wat gasten in het kleine zaaltje. De bruidegom stond, met een bloem in het knoopsgat, in het midden en aan vaardde hartelijk de felicitaties. Rob nam hij onderzoekend op. Zo, wor jij me nieuwe zwager! zei hij en gaf hem een stevige bootwer kershand. Denk er om dat je goed op me zus past hoor! Rob glimlachte en keek naar Rie, die er weer leuk uitzag. Toen ze even later aan een tafeltje zaten, keek Rob het gezelschap eens rond Is dat allemaal familie? vroeg hij ontsteld. Wel nee, zei Rie kortaf, Jaap heeft er natuurlijk de hele buurt weer bij gehaald. Lui van de hengelclub en van de duivensport en collega's van de werf en buren. Zo is-ie. Een helehoop mensen en een helehoop pret, dat is Jaap z'n aard. Hij is toch een beste vent, vond Rob en hij heeft een heel lieve vrouw. Hij keek naar de bruid, klein en tenger, die met een kleur van opge wondenheid zich onderhield met moe der Koster Rob drukte heel wat han den en hoorde veel namen. Hij maak te ook kennis met Rie's andere "broer de wasbaas uit Den Haag. Wat rusti ger, een beetje zorgerlijker ook dan Jaap. Hij zit stevig onder de plak, fluis terde Rie lachend en dat kon Rob ook wel geloven, toen hij de wederhelft zag. Mevrouw Koster uit Den Haag vond het gezelschap maar zo zo, ze brouwde een beetje en zei telkens aan genaam en men kon goed merken dat zij gewend was in betere (te weten Haagse) kringen te vertoeven. Eén dame werd Rob aangeduid als een echte gangmaakster. Ze was vrij corpulent, gekleed in een jurk met vlammende bloemenpatronen, waaruit zeer volle, rode armen staken. Ze droeg schoenen met heel hoge hak ken en een vuurrode roos op haar weelderige boezem Ze was bijzonder kameraadschappelijk met al de heren, die haar soms met een schertsende Map op haar omvangrijk heupwerk van hun goedkeuring en bewondering deden blijken. Rob keek er naar met grote ogen. Rie beet op haar lip. Ja, dat kon je verwachten, Jaap was niet zo kieskeurig op z'n gezelschap, een veel te goeie lobbes van een vent. Als je maar lol hebt, zei Jaap al tijd. Vader Koster keek eens naar zijn dochter en knipoogde moedgevend. De vrolijke dame, die Lien heette en de vrouw van de voorzitter van de Hengelclub bleek te zijn, stevende op het paar af. Zo meisje, zei ze tegen Rie, wat heb jij een knap knulletje opgeschar reld! 't Is dat ik al vergeven ben, maar anders zetten wij samen van avond de bloemetjes deres buiten, niet jong? Rob zag haar schitterende bruine ogen en haar hoge kleur, en consta teerde dat de levenslustige Lien het feest al eerder begonnen was Ik houd me maar bij mijn eigen af deling, glimlachte hij. Even gloeide er iets in d'e ogen van de andere, toen zei ze Blijf jij maar zoet bij je meissie, hoor, de een traag, de ander graag! Ik heb haar toch niet beledigd? vroeg Rob. Je zoudt mij beledigd hebben als ie anders had gedaan antwoordde Rie Ach jo, je moet maar zo denken, ieder heeft zo zijn eigen manier van feest vieren. Het is jouw manier niet en de mijne ook niet. Maar wanneer nou m'n eigen broer es. Sssst! suste hij haar, jij bent hier en dan is mij alles goed, en hij om klemde haar hand. Kijk ie lekker vrijen! kraaide Lien een eindje verder op. Nou, dat belooft wat voor vanavond, hoor! Aller ogen waren nu op Rob en Rie gericht en hij voelde dat hij kleurde. Hij hoopte niet, dat de vrolijke Lien hem nog veel langer in het middel punt van de aandacht zou plaatsen. wordt vervolgd. FEUILLETON No. 23 door TOM LODEWIJK

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 5