'TDictorij tPxitan DOELEMAN Kraamverzorgster brouwer het KALASIRIS corset van 10 tot 16 aug. GESLOTEN wegens vacantie 25 JAAR BIJ CONCORDIA. Maandagavond heeft Concordia een serenade gebracht bij de heer J. Stof fer aan de Eikenlaan, voor het feit dat hij 25 jaar aan dit corps verbon den was. De heer G. L. de Knegt bood hem namens de vereniging zijn gelukwen sen aan, hem dankend voor zijn akti- viteit in het corps, vooral wat be treft de actie voor het instrumenten fonds Ook de heer P. van der Laar- se sprak woorden van waardering. Aan mevr. Stoffer werd een sche merlamp aangeboden. geslaagd. Voor het staatsexamen H.B.S. A. slaagde mej. M. G. Steenland, alhier. Zij ontving haar opleiding op de avondcursus van Vermazen te s-Gra~ venhage. de vierdaagse. Men verzoekt ons te melden dat ook onze plaatsgenoten E. H- Steen- land, A. van Pinxteren en Th(X> *io- genelst, de Vierdaagse te Nijmegen hebben uitgelopen. SPREEKUUR BURGEMEESTER. In verband met de afwezigheid van burgemeester Warnaar zal de loce burgemeester, wethouder A. Oudyk, a.s. dinsdagmorgen te 11 uur het spreekuur van de burgemeester waarnemen. VERKEERSONGELUKKEN. In deze week hadden een tweetal bromfietsongevallen plaats en W op de Henegouwerweg en op de verb dingsweg. Een dame uit Schevenin- aen en een uit den Haag kwamen hierbij zodanig te vallen, dat aj met ernstige verwondmgen naar het zie kenhuis te Gouda vervoerd moesten W<Woensdagavond had op de rijksweg 55 met alleen materiele schade. VERSLAG KAMER VAN KOOPHANDEL. Aan het verslag van de Kamer van Koophandel ontlenen we het volgen- Waddinxveen, dat zich de laatste tijd zeer sterk uitbreidt en de nad^Jt legt op de industrie, heeft oveihet afïelopen jaar niet te klagen. Hoe wel de vooruitzichten dit jaar min der gunstig zijn, dan de voorgaande jaren, zal de gunstige en po sitie van de plaatselijke industrie ook in de komende jaren wel worden ge handhaafd. Een van de ^rwaarden hiervoor is vanzelfsprekend dat de te^Slag van de hudige periode slechts van tijdelijke aard zal blijken en niet het voorteken zal zijn van een algehele depressie. De bedrijven m deze gemeente zijn echter gezond e het zit er wel in dat de orderporte feuilles in de toekomst wel wat dek ker zullen worden dan op het einde van het afgelopen verslagjaar het geval was. Pig en Peg op stap 59. Pig was nog heelhuids binnen gekomen en vroeg zich af, waar zijn vriend Peg gebleven was. Hij stak zijn hoofd buiten het raampje en ja hoor, daar hing de dikkerd aan een paraplue Hij zag het angstige ge zicht en besloot om hem te gaan hel pen. Als een haas rende Pig naar de achterste coupé, onderweg nog een prachtige snoekduik makende over de aktetas van een dik, deftig uitziend heerschap. De heer viel even uit zijn deftige rol en mompelde een lelijk woord. CURSUS KRAAMVERZORGING Het Groene Kruis Kraamcentrum „Gouwe-Lek en IJssel", Regentesseplantsoen 26, Gouda, telefoon K 1820-5151, begint oktober a.s. een cursus voor opleiding tot (Rijksdiploma) Inlichtingen worden gaarne verstrekt, dagelijks van 10-12 uur en van 2-5 uur. Burgerlijke Stand Aangiften van 31 juli tot 6 aug. Geboren: Gerrit Cornelis, z.v. W. A. van Os en T. Marchand. Zuidkade 75; Lydia, d.v. M. Sakko en E. C. Bes jes, Jan Dorrekenskade-Oost 48; Maaike, d.v. A. Voskuilen en D. Groe- nevelt, Nesse 21; Ondertrouwd. H. Dekker en J. H. v. 't Slot; L. A. J. Houdijk en C. A. J. van Vuu- ren; J. T .am en J. E. van der Hoeven; Gehuwd: W. H. de Leeuwerk en M. J. T. de Graaff; L. van Vliet en A. D. Kapteijn. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: tas met gereedschap; ko peren afsluiter; bruine portemonnaie met inh.; motortas met inh.; 1 paar witte handschoenen; witte portemon naie met inh.; beige portemonnaie m. inh.; goud fazant; grijs gabardine jongens regenjasje. Verloren: fietstas met inh.; bruine portemonnaie met inh.; bruine wee kendtas met inh.; witte sjaal. de beste Herenkleding alleen in uw woonplaats verkrijgbaar bij Voor de land- en tuinbouw was het afgelopen jaar gunstig te.noemen, hoewel de regen m het najaar oo hier weer een grote spe breker was. In de tuinbouw is en blijft de kou de grond-teelt de zwakke plek. tiet is daarom verheugend te noemen, dat steeds meer tuinders overgaan tot het bouwen en uitbreiden van warenhuizen. Werd in 1956 ^vooï 37.950,- aan warenhuizen gebouwd in 1957 steeg dit bedrag tot 163 De uitstekende kwaliteit van de gron den in de Bloemendaalse polder is oorzaak, dat de tuinderij zich steeds blijft uitbreiden. Voor de veehouderij was het jaar eveneens gunstig. Door het vroege voorjaar en de lange nazomer was er een lange weiperiode. De landbouw ondervond misschien wel de grootste moeilijkheden van de natte zomer. Toch heeft het mooie na jaar wel iets goedgemaakt. De uitem- delijke resultaten mogen dan ook met zo slecht worden genoemd als in nel begin werd verwacht. De midden stand heeft hier ongetwijfeld proiijt van getrokken. Al was men m de ge-, meerite aanvankelijk wel wat bevreesd voor het slagen van de winkelweek, de resultaten hebben deze vrees be schaamd. Het stemt tot voldoening, dat de winkelgalerij in de Smep kon worden voltooid, voordat de beste dingsbeperking dit volkomen onmo gelijk maakte. De industriële middenstand heelt evenmin reden tot klagen gehad. Werd in 1956 aan bedrijven en par ticuliere voor ruim 680.000 aan bouwvergunningen ffpfeven,d bedrag steeg in 1957 tot De verbouwing van een grote meu belfabriek, in deze gemeente geves tigd, speelde in deze stijging wel een zeer grote rol. Wat de gemeente zelf betreft, kwam de bestedingsbeperking wel zeer hard aan. Kon men in 1956 buiten de wo ningbouw voor een bedrag van ruim 15000,00,— aan openbare werken aanbesteden, in 1957 bleef dit bedrag beneden de 60.000,-. De riolerings plannen waren tijdig gereed om te zorgen, dat deze riolering zou kunnen gaan werken als de rioolwaterzuive ringsinstallatie gereed zou komen, maar zij werden helaas in 1957 niet goedgekeurd. Ook de woningbouw stagneerde jammerlijk door de beste dingsbeperking. Volgens de planning had de gunning van 45 woningen van de rit. woningbouwvereniging St. Jo seph moeten plaatsvinden in het eer ste kwartaal van 1957, en van 51 in de Puttepolder op zijn laatst in okto ber van ditzelfde jaar. De gunning van de 45 woningen langs de Ring vaartsingel kwam pas af in juni en op de gunning van de 51 woningen in de Puttepolder wachtte men op 31 de cember nog tevergeefs. Het is verheugend naast deze som bere klanken, ook nog een ander ge luid te laten horen. Was voorheen de belangstelling voor de particuliere woningbouw in onze gemeente zeer gering, het is een gelukkige omstan digheid dat deze gedurende de laatste tijd belangrijk is toegenomen. Een en ander was de oorzaak, dat in 1957 toch nog 94 woningen gereedkwamen. Een getal, dat alleen maar in 1950 werd overtroffen. Verder waren er op 31 december 1957 nog 83 woningen in aanbouw, d.w.z. nog een meer dan op 31 december 1956. Gelukkig kon men in 1957 iets meer doen aan de opruiming van krotten en noodverblijven. Er konden m to taal 30 van deze gevallen aan de be woning worden onttrokken. De afzet van de gemeentebedrijven was het afgelopen jaar bevredigend te noemen. De verkoop van gas vermin derde enerzijds doordat de grote fir ma Dobbelmann belangrijk minder al- nam. De nieuwbouw nam echter hier tegenover weer belangrijk meer af, zodat over het geheel genomen, de totale omzet weer steeg. Deze nieuwbouw was ook oorzaak, dat de afneming van water in 1957 opnieuw met ongeveer 10 pet steeg. Ook de afneming van elektriciteit vertoonde enige stijging. Een gebruik van 3.863.528 kWh blijft voor een ge meente als Waddinxveen zeer belang rijk. De stijging in 1957 blijkt echter niet zo groot te zijn geweest als die in voorgaande jaren. Vooral tegen het einde van het jaar bleek, dat een kleine kentering in deze tak van ge meente-industrie op touw is, door de afneming van de industrie. SPAARCIJFERS. Bij de stichting Spaarbank van de Coop. Boerenleenbank alhier, werd gedurende de afgelopen maand voor bijna 71.000 meer ingelegd dan te rugbetaald. In juli werd nl. ingelegd 305.922,97 en terugbetaald 233.953,20. De bank gaf in juli 53 nieuwe spaarbankboekjes uit. Bij de Rijkspostspaarbank werd in diezelfde maand ingelegd 37.000 en opgenomen 13.000. OPBRENGST COLLECTE. De collecte ten bate van het Cen traal Genootschap voor kinderher stellingsoorden en vakantiekolonies heeft f 301.64 opgebracht. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur De heer D. D. Konings, Putten. Nam. 6,30 uur Ds. Kooien, Reeuwijk. Hervormd Wjjkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6,30 uur De heer D. D- Konings. Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18. V.m. 9,30 uur Ds. J. Peters, den Haag Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6,30 uur Ds. H. Th. van Munster, Gorinchem. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 10 en nam. 5 uur Leesdienst. dinsdag 12 augustus nam. 7 uur Ds. A. Bijkerk van Sliedrecht. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Da. Visscher, Leiden. ZONDAGSDIENST zal worden waar- genomen worden door Dr. E. M. L. Hemminga. CONCIERGE BENOEMD. Tot concierge van het R.K. Vereni- gingsgebouw is benoemd de heer Warmerdam uit Gouda. met zijn steungevende constructie, is de oplossing bij al Uw moeilijkheden met Uw figuur. Onontbeerlijk bij corpulentie, verslapte spieren, rug-» pijn, na operaties etc. Komt vrijblijvend passen! ALLEEN-VERKOOP MARKT GOUDA DE VIJF MILLIOKN VOL. Enkele malen kwam op de voor pagina van ons Weekblad de oproep voor, uitgaande van de spaarbank van de Coop. Boerenleenbank, alhier, om door middel van storting op de spaar bank, de vijf millioen aan spaargeld vol te maken. Wij vernamen dat het resultaat verrassend geweest is, en een groo aantal inleggers aan de wedloop heb ben meegedaan, teneinde de m uit zicht gestelde verrassing machtig te worden. Maar zoals het steeds het geval is, één kan maar winnaar zijn, ditmaal de heer P. de Pater Jr. die het vijf de millioen door zijn inlage volmaak- Hem zal binnenkort het beloofde bedrag op enigszins officiële wijze door het bestuur ter hand gesteld worden. JEUGDLAND ROTTERDAM. Wij willen aan de jongelui, die za terdag deelnemen aan de Shell- Jeugdlanddag te Rotterdam, voorstel len, hiervan een opstel te maken. In dien het keurig gedaan wordt, zullen we een of meerdere in ons blad van volgende week opnemen. Voor het mooiste opstel stellen we een aardige prijs beschikbaar. Ingezonden stukken (buiten verantwoorde!, der redactie) V.V. „WADDINXVEEN" Waarde Sportvrienden, Zoals u wellicht bekend zal zijn, komt zeer binnenkort de Heer Brunt voor de Hoge Raad in verband met de voetbaltoto. Daar deze voetbaltoto een levens kwestie is geworden voor onze ver eniging en het wel of niet zijn van honderden verenigingen en dus te vens voor de duizenden jeudige voet ballers in den lande, menen wij als bestuur van de v.v. Waddinxveen, dat het meer dan tijd wordt dat geheel sportminnend Nederland haar stem laat horen over het al of niet voort- duren van deze voetbaltoto. Want de overheid heeft tot op he den voor de sport in het algemeen nog weinig of niets gedaan, en nu dan de KN.VB. de bron heeft aangeboord waardoor de meest populaire sport waar honderd-duizenden enkele uren per week van genieten en waardoor tienduizenden jongeren van de straat worden gehouden, en waarbij niet bij de overheid behoeft te worden aange klopt om een bijdrage, nu wordt ge tracht deze pool, welke toch nog altijd een vrij onschuldig karakter draagt, verboden te krijgen. Waarde sportvrienden, het is dan ook met het oog hierop, dat wij me nen, dat wij door middel van een Pe- titionement, welke of bij de Hoge Raad of bij de volksvertegenwoordi- ging moet worden ingediend, opdat ook deze Heren weten dat heel sport minnend Nederland achter de K.N.V. B. staat, omdat wij een eventueel ver bieden hiervan, het lot van honder den verenigingen en hiermede het lot van tienduizenden jongeren is beze geld. Wij hebben dan ook voor onze le den en donateurs een petitionnement aangelegd, welke a. .svrijdagavond en zaterdagmiddag ter tekening in de bar op het voetbalterrein, Noordeinde ligt Wij vertrouwen erop, dat velen ter tekening zullen opkomen. Het bestuur v.v. „Waddinxveen" Th. Lammertse, secretaris. Sport in 't kort PROMOTIEWEDSTRIJDEN DE GOUWE. Voor de derde maal is de deur van de eerste klasse van K.N.Z.B. in het slot gevallen, lk tweede promotiewedstrijd is voor de Gouwe een nederlaag gewor den. De sterkste ploeg heeft gewon nen. De Gouwe-ploeg speelde ook deze wedstrijd met een invaller voor Brok, zodat zij het in deze wedstrijd zonder het verrassende schot van de ze speler, moesten doen. Nereus starte direct met enige vlugge aanvallen waaruit twee twij felachtige doelpunten ontstonden. Toch gaven deze doelpunten de krachtsverhouding juist weer. Op dit moment van de strijd kreeg van der Linde een strafworp te ne men, welke hij met een achterwaarts schot benutte 1-2, de spanning zat er volop in. Maar even daarna werd aan Stam van Nereus een strafworp toe gekend, deze jeugd-internationaler benutte deze feilloos en bracht de stand op 1-3, dat was de ruststand. Na het draaien was het van der Linde die er 2-3 van maakte. Toen kwam de inzinking, Nereus maakte er 2-5 van. Toch was dit de Gouwe spelers te veel. Zij kwamen terug aanval op aanval volgde. Nereus dat steeds de toon aangaf kon het tempo niet meer volgen. Op dit moment kreeg van der Linde nogmaals, een strafworp 3-5. Nereus maakte er 3-6 van. Daarna kwamen de Gouwe-spe- lers terug, maar misten voor open doel tweemaal. Nereus was geenszins gerust met hun voorsprong, pro beerde tijd te trekken, wat hun met lukte. Sol kreeg in het middenveld de bal en in een zeer snelle sprint bracht hij de stand op 4-6. Dit werd tevens de eindstand. Het zeer talrijke publiek heeft ge noten van deze snelle sportieve pro motiewedstrijd. Gouwe-spelers volgend jaar over doen. ZWEMCLUB DE GOUWE. Programma a.s. week: Nu de competitie, incluis de pro motie is afgelopen wil dat nog met zeggen, dat er ook in het geheel geen wedstrijden meer zouden zijn. Zater dag a.s reeds is er een adspiranten- toumooi. Dit omdat onze jongens kampioen van hun afdeling zijn ge- Deelnemers zijn: 1. DONK, de an dere afdelingskampioen in de kring Gouwe-Rijnstreek. 2. Pinguïns afde- lingskampioen in de kring midden- Nederland. 3. A.Z.C., finalist m het kringpolotournooi. 4. Gouwe zeli. Gouwe I speelt dan een tussenwed- strijd tegen Wilskracht I uit Utrecht. Wilskracht werd in haar afdeling ze, dus ongetwijfeld belooft het een span nende strijd. Aanvang 7,30 uur. Tenslotte maandagavond training 7,30 uur Dames en adspiranten; 8,15 uur Heren. V.V. WADDINXVEEN. De vacanties zijn weer achter de rug en de nieuwe competitie staat voor de deur. Wij weten nog niet wat deze voor onze vereniging gaat brengen, maar wij hopen er het beste van. Ter voorbereiding voor de competi tie staan er enkele oefenwedstrijden op het programma en zo starten wij a.s. weekend met de volgende wed strijden: Waddinxveen ZIHaz. Boys I, aanvang 4 uur; Waddinxveen I—Nieuwerkerk I, aanvang 6 uur; Waddinxveen 2—Nieuwerkerk 2, aanvang 2,30 uur. Tevens wijzen we erop dat de trai ning a.s. vrijdagavond weer ot> de ge wone tijd begint en hopen, dat veel leden hiervan gebruik zullen maken. BE FAIR NIEUWS. Op misschien enkele uitzonderingen na, zullen waarschijnlijk de meeste van u de vacantie achter de rug hebben. Dit betekent dat we niet alleen aan het begin van een nieuw werkjaar, maar ook aan het begin van een nieuwe competitie staan. Dit eist de gelijke voorbereiding wil men ten minste een rol van betekenis gaan spelen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de vacantie „in de benen is gaan zitten", een eerste vereiste is daarom dat al le spelende leden van nu af aan de trainingsavonden gaan bezoeken. We hopen dat deze goede raad nu niet eens in de wind zal worden ge slagen, maar dat allen nu eens door drongen zullen zijn van het feit dat- „alle elftallen een trapje hoger moe ten". Lid van een vereniging zijn be tekent toch immers dat'men mede moet helpen de prestaties zo groot mogelijk te maken? Ter voorbereiding van de competi tie zijn voor a.s. zaterdag voor het eerste en tweede elftal enkele wed strijden vastgesteld. Waaruit we mis schien die conclusie kunnen gaan trekken, of Be Fair werkelijk noch iets in de melk zal hébben te brok kelen. We hopen daarom op enkele goede wedstrijden. Programma voor a.s. zaterdag: Be Fair IMoerkapelle I, 6,30 uur; Be Fair IIMoerkapelle II, 4,30 uur. W.S.E. NIEUWS. Het voetbalseizoen komt weer in 't zicht, dus gaan we weer volop trai nen en oefenwedstrijden spelen. De training is op donderdagavond voor de junioren en vrijdagavond voor de senioren. Er wordt gerekend op een gorte opkomst gezien de belangrijk heid van de a.s. competitie. Op 17 augustus spelen WSE I en 2 wedstrijden tegen DONK-combinatie s en 24 aug. spelen er twee senioren elftallen en 1 of 2 junioren entailer, tegen Waddinxveen-elftallen. 31 aug. is er waarschijnlijk rust en 7 sept. begint de competitie. Postduivenvereniging De Sperwer Wedvlucht vanaf St. Chislain Hor- nu 187 km. Los 7 50 uur. Aankomst le duif 10 25 02; 99e duif 10 43 51. Uitslag J. C. de Riet 1 16 19; D. Hee- re 2 3 12 85; P. Metselaar 4 10 11 26 43 45 58 83 97; C. Boere 5 54; A. Groenedijk 6 47 49 55 88; H. v d. Willik 7 35 77 89; L. de Bruin 17 18; J. Snelleman 9; Ringelstem 13 40 68 72; N. van der Zijden 14 23 64 73 74 99; Abr. de Bruin 15 25 62 66; W» van de Water 20 70 71 76; Fr. Rip 21; D Slootjes 22 36 78; P. van Geloo- vên 24 48 82; S. de Way 27; L. Hoo- gerdijk 28; N. van Vliet 29 50 52 80 96; W. van der Jagt 30 38 46 92; L. Verhoef 31 41 42 63 69 81 86; M. v. d. Berg 32 51; C. Ringelstem 33 39 79; P. Vink 34 61 65; N. Rupke 37 94; P Bonefaas 44; J.- van der Zij den 53 90 93; J. Degenkamp 59 91; A H. Fase 56' 57 60; J. de Beer 67 87; D. la Grand 95; A. P. van der Graaf 98; C. Versluis 84. Postduivenvereniging De Zwaluw Wedvlucht vanaf Mons 180 km. Los 12 30 uur. Aankomst le duif 14 42 25- 41e duif 15 02 52. Uitslag!: H. Russcher 1 11 14 16 18 20 21 23 31; A. Poot 2 28 41; C. Smit 3 19 30 34 39 40; W. Tamerus 4 9 17 24 35; C. de Lang 5 37 38; D. Boere 6 7 8 10 12 13 15 22 26; L. W. Versluis 25 29 36; P. C. 't Hart 27; M. Hofman 32 33. Ingezonden stukken (buiten verantwoorde! der redactie.) IN DE PUT UIT DE PUT. Van de Puttepolder zo'n anderhalf jaar zondeir speelterrein, dus in de put, weer uit de put, naar voor in de Puttepolder, nu straks weer ach ter in de Puttepolder, maar met in de put. Dit is in het kort de geschie denis van de laatste twee jaar en het komende jaar van WSE. Door de snelle bouw en de snelle verkoop van de gronden, en wegenaanleg wordt WSE als het ware heen en weer ge schud. Het nieuwe terrein viel tegen door het te laat dempen van het ach terste gedeelte van de sloot, daardoor was het nogal gauw onbespeelbaar daar het door het zakken enigszins hol kwam te liggen. Het nieuwe veld wordt nu met grote voortvarendheid klaar gestoomd. Met de ondervinding van het huidige veld mogen wij ver onderstellen dat er met diverse din gen rekening zal worden gehouden en

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2