School-etui's dUdon DOELEMAN "TDictonj Dépilan roos §ËBBIX Demonstratie van Will's artikelen A. v. Heiden Twee werelden het KALASIRIS corset VAN VPEREN Envelop met Ziekenfondspapieren ontharingscreme, zonder die onaangename geur en onschadelijk voor de huid. Per tube f 2.95 TOESPRAAK H.K.H. PRINSES WILHELMINA ter gelegenheid van de herdenking honderdste geboortedag Koningin Pig en Peg op stap Maandag 11 augustus om 8 uur heeft Prinses Wilhelmina over beide zenders Hilversum I en II de volgen de toespraak gehouden. „Bijzonder erkentelijk voor de har telijke wijze, waarop de 100ste ge boortedag van mijn geliefde moeder herdacht is. wens ik mijn vreugde daarover langs deze weg tot uitdruk king te brengen. De bloemenhulde haar gebracht, de korte plechtigheid in de Nieuwe kerk te Delft, waren een schone uiting van de gevoelens, die bij zovelen voortle ven. Treffend zijn de artikelen door de grote meerderheid der pers, aan haar gewijd, evenals de persoonlijke brie ven, die ik mocht ontvangen. Zij alle getuigen van zoveel fijn gevoel en zoveel begrip en waardering voor haar persoonlijkheid, voor haar streven, voor het doel' dat zij zich in haar leven gesteld had, bovenal, van haar liefde voor haar volk. Wat zij voor mijn man en mij en voor ons kind geweest is, is niet on der woorden te brengen. Haar voor beeld leve nog lang in ons aller her innering voort". Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6,30 uur Ds. J. van der Haar. Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18. V.m. 9,30 uur Ds. E. H. Kalkman. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6,30 uur Ds. W. J- de Ruiter, Idskenhuizen. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst. vrijdag 22 augustus nam. 7 uur Ds. E. du Marchie van Voorthuysen, Leersum. Rem. GerefGemeente. Geen dienst. ZONDAGSDIENST wordt waargeno men door Dr. E. M. L. Hemminga. NIEUW met de nieuwe crème wassing geneest hoofdroos. Met sbampoon wassen helpt als regel niet, ja het maakt de hoofdroos veelal erger, omdat sham poon ook de huidvetten meeneemt. SE B BIX neemt de hoofdroos vol ledig weg, maar laat de huidvetten intact. -SEBBIX is veilig, ook voor baby's. A. van der Heiden Zuidkade 1 - Telefoon 335 de beste Herenkleding alleen in uw woonplaats verkrijgbaar bij BROUWER 61. Pig stoorde zich echter nergens aan en viel hijgend de laatste coupe binnen. Deze was bezet door een heer met een hoge hoed. Wat moet jij hier jongeman? Dit is eerste klas en bo vendien.. Zijn ogen werden groot van verbazing. 62. Vastberaden liep Pig naar deur en maakt die open. Zeg eens jongeman je wilt jezelf toch niet van kant maken! riep de heer met de hoge hoed en greep hem stevig bij de schouders. Weest u niet bang meneer en help me liever antwoordde Pig- Sport in 't kort V. V. WADDINXVEEN. Afgelopen weekend werden er eni ge wedstrijden gespeeld, welke golden als oefening voor de a.s, competitie. Daar het hier oefenwedstrijden be treft geloven wij niet, dat wij hierop commentaar moeten leveren, hoewel er gezegd kan worden, dat zowel het zaterdag-elftal als het 2e elftal wel uit een ander vaatje moeten gaan tappen. Voor het a.s. weekend hebben wij weer enkele oefenwedstrijden op het programma staan nl. Waddinxvèen 2Haastrecht, 2,30 uur; V.W.S. I—Waddinxveen Z I. V.W.S. 2—Waddinxveen Z 2. K.N.V.B.-BEKER. Quick Steps IWaddinxveen I. Juniorenwedstrijden. Waddinxveen AHaz. Boys A. Waddinxveen BHaz. Boys B. Boskoop CWaddinxveen C. Belangstellenden voor de beker wedstrijd Quick Steps-Waddinxveen, welke in den Haag wordt gespeeld; kunnen zich voor de bus tot van avond opgeven bij de heer F. Lensen. TAFELTENNIS VER. N.T.T.C. De Nieuwerkerkse Tafeltennisver- eniging N.T.T.C. organiseert op 29 en 30 augustus een bazar in de zaal van de heer Honkoop aan de 's Graven- Op 12 NOVEMBER geven wij een met lezing over: „Moderne huidverzorging en make-up' Gezien het beperkte aantal plaatsen, kunt U het beste nu reeds plaatsbespreken, anders moe ten wij U misschien teleurstellen. De demonstratie wordt gehouden in het Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18. PlaatsbesprekenDagelijks bij ons aan de zaak. Zuidkade 1 Telefoon 335 weg. Hieraan is verbonden een ama teur-wedstrijd voor zang en muziek. Verder een speciale kindermiddag. W.SJE. NIEUWS. WSE begint deze week haar oefen programma met twee combinaties te gen twee DONK-combinaties. Zo zullen de drie komende weken de elftalcommissie de elftallen samen stellen voor de komende competitie. Om één uur en om drie uur speelt er een elftal. De junioren gaan zaterdagmiddag naar de Haastrecht-junioren. Vanavond geen training, maar vol gende week vrijdagavond. W.Z.C. DE GOUWE. GROOT POLOTOUDNOOI a.s. zaterdagavond zal er in het zwembad een groot waterpolötournooi worden gehouden. Deelnemers zijn: Gouwe; Sleutelstad, Leiden, (oud le klasser); Nereus, Zaandijk, promotie tegenstander van de Gouwe, nu le klasser; S.V.H., Hillegersberg. le klasser en V.Z.O., Vlaardingen 2e klas kampioen. Er wordt gespeeld in 2 afdelingen: A: Nereus, Gouwe, S.V.H. B. Sleutelstad, V.Z.C. Programma: NereusS.V.H.; V.Z.C.—Sleutelstad; GouweS.V.H.; GouweNereus. Tussenwedstrijd Gouwe IS.V.H. II dames. V erliezersronde. Verliezer van afd. BNo. 2 van afd. A. Finale: Winnaar afd. AWin naar afd. B. U ziet een vorstelijk programma, dat veel spanning en goed waterpolo belooft. Dat het voor de moeite en de zorg, die de Gouwe hieraan besteed heeft, een mooie beloning zou zijn als het bad stampvol mensen zat a.s. zater dagavond, hoeft geen betoog. En bovendien: als u niet komt, heeft u alleen u zelf er mee, want u mist een sportevenement van de ^gr- ste rang. Aanvang 7 uur. U ziet dat na het drukken der raambiljetten er nog één ploeg is bij gekomen nl. Nereus. Ieder die de wedstrijd GouweNereus heeft ge zien, zal dit weer willen doen. Postduivenvereniging „DE ZWALUW De postduivenvereniging De Zwaluw nam j.l. zaterdag deel aan een vlucht vanuit Quievrain over een afstand van 19 4km. De duiven werden daar ge lost om 12.15 uur. De eerste duif kwam aan om 15.07.35 uur, de laatste of 42e duif om 15.59.55 uur. De uit slag is als volgt C. Smit 1, 7, 21, 26, 35; D. Boere 2, 5. 12, 14, 15, 22, 24, 28, 29, 33, 34; H. Russcher 3, 4, 10, 13, 16, 27; C. de T.ang 6, 9, 38; M. Hofman 8, 11, 42; P. C. 't Hart 17, 36; W. Tamerus 18, 23, 25 30, 41; A. Poot 19, 20; L. W. Versluis 31, 32; T. Baan 37, 39, 40. BE FAIR NIEUWS. Hebben we in onze vorige be schouwing de vrees geuit, dat de va- cantie genoegens wel eens in de be nen van onze spelers zou kunnen gaan zitten en dit funest zou kunnen zijn voor de wedstrijden die voor jl. zaterdag waren vastgesteld. Nu mogen we zeggen dat deze vrees ongegrond was en terug mogen zien op twee wedstrijden die voor ons eerste en tweede elftal een be langrijke ruggesteun voor de a.s. com petitie zal zijn. Va.ral het eerste kon op een goede pratij voetbal terugzien. We zullen het maar uitdrukken zoals enkele van onze supporters het zei den. „Het belooft wat!" Heren stel deze mensen niet teleur en blijft voet ballen zoals jullie dat zaterdag gedaan hebt. Uitslagen: Be Fair IMoerkapelle I 6-1. Be Fair IIMoerkapelle II 7-4. Programma voor a.s. zaterdag: Be Fair IGroeneweg I, 6 uur- Be Fair HGroeneweg n. 4 uur. JUNIOREN OPGELET. Willen degene die 12 jaar zijn ge worden en nog niet in het bezit van een spelerskaart zijn. er voor zorgen, voor zover zij dit nog niet gedaan hebben, 2 pasfoto's bezorgen bij J. van der Neut, Dorpsstraat. Dit moet dan gebeuren veór a.s. woensdag avond. Bij het niet gehoor geven aan deze oproep zal men jullie helaas van deelneming aan de competitie moeten uitsluiten. Tenslotte mogen we jullie de ver heugende mededeling doen dat het in het vooruitzicht gestelde jumoren- tournooi voor AB en C-elftallen op zaterdag 30 augustus gehouden zal worden. Nadere bijzonderheden vol gen nog. enigszins ruw op het gevoel, dus dun. Dit ei was dus te groot. Maar bij het openen er van bleek, dat de inhoud bestond uit een passende hoeveelheid goed gekleurd eiwit van gewone dik te. Binnen deze eiwitmassa lag een geheel normaal gevormd ei, van ge wone grootte en 63 gram zwaar. De voor 50 volwassen hoenders, 't Is schaal was normaal lichtbruin en de inhoud bestond uit een gewone dooi er omgeven door normaal eiwit. Hier had ik dus te doen met een ei in een ei, waarvan de dooier ontbrak. De hen van haar vrachtje bevrijd, toonde geen afwijking, en legde twee dagen later weer haar gewoon nor maal ei. bracht. Kippenvriend. Burgerlijke Stand Aangiften van 7 tot 13 aug. 1958. Geboren: Maria Wilhelmina, d-v. M. Hofman en J. C. Immerzeel, Hene- gouwerweg 49; Elsje Pauline, d.v. E. H. Kalkman en I. Nieuwenhuizen, Eniepweg 1; Hendrik Cornells Jan. z.v. C. de Bas en J. M. Erkelens, Jan Dorrekenska- de-Oost 63; 'Johanna Wilhelmina, d.v. A. P. de Graaff en J. van Heteren, Stations straat 21; Ondertrouwd: B. van den Berg en A. M. Zalm; Gehuwd: D. Trouwborst en H. Wie- ser; J. Snaauw en L. A. Flier; Overleden: Pauli, Christiaan, oud 57 jaren. GEOVNDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden, padvindersriem; autoped; geruite badhanddoek met zwembroek 2 gabardine regenjassen; zwarte da- mesportemonnaie met inh.; gestreept sokje. Verloren: smeedijzeren ketting; brui ne portefeuille met hih.; wit zeiltje; envelop met ziekenfondskaarten e-d.; reservewiel; bruine portemonnaie m. inh. 40 45 79; J. vander Zijden 48 62 71; J. Degenkamo 49 69; P. Vink 51 77 83; P. Bonefaas 43; H. van den Berg 56'; D. la Grand 82 86; N. van der Zijden 58. Bel Bij Brand No. 300 Postduivenvereniging De Sperwer Wedvlucht vanaf Channy 294 km. Los 7 25 uur. Aankomst le duif 11 54 24; 90e duif 13 05 26; Uitslag: W. van de Water 1 23 36; Abr. de Bruin 2 55; A. H. Fase 3 6 20 63 64; J. C. de Riet 4 53 60; N. van Vliet 5 44 52 88; H. van de Willik 7 81 89; A. Lam Foto Sjaak Noteboom De vernieuwde zaal van het R.K. Verenigingsgebouw Pluimveehoekje HET RINGEN VAN ONZE DIEREN Bij het ringen van de dieren moet men vooral de juiste wijdte kiezen. Een wijde ring mag dan al voor de jonge hen of| haan nieit aangenaam zijn, een te nauwe ring daarentegen is een ellende voor het dier. Er zijn gevallen dat de ring in het vlees of vel groeide en ten slotte kreupel-lo- pen tengevolge had. Een goed werk is om nu en dan eens te controleren hoe het met de ringen staat. Wijde celluloidringen kunnen vernauwd en eveneens nauwe verwijd worden door ze in heet water te leggen, waarin ze week en zeer buigzaam worden. Door ze om een potlood of zo nodig om een dikker voorwerp te draaien en te laten afkoelen bereikt men het doel. Vaste voetringen b.v. die van Ned. Merkenbureau, willen bij het aanleg gen nog wel eens losraken, om zulks te voorkomen kan men de ring tijde lijk vastbinden met een touwtje of bandje, dat later verwijderd wordt. Een van mijn kippenvrienden schreef mij dezer dagen het volgende Een zeldzaam ei. Een van mijn witte wyandottes le verde mij onlangs een abnormaal ei, een cadeau, waarop ieder liefhebber volstrekt niet gesteld is, maar dat men moet nemen zoals het gegeven wordt. Het ei woog 108 gram, was voorzien van een schaal, die normaal van vorm was, lichter getint dan gewoonlijk en hoewel zeer goed handteerbaar toch 8 ;A. P. van der Graaf 9 84 85; D. Heeren 10 42 59 68; Jac. de Beer 11 16; C. Ringelstein 12 19 25 50 57 74; P. Metselaar 13 14 24 30 61 76 91; A. Groenedijk 15 37 39 90; S. de Way 17 70 87; J. Snelleman 18 92 93; Ringel stein Sr 21 27 35 38 78; L. Verhoef 2? 31 34 54 65 72 73 75; Fr. Rip 26 46; L. de Bruin 28 41 47; N. Rupke 32; G. Boere 29 67; W. van der Jagt 33 GESLAAGD. De heer J. Otter, adjunct-commies ter gemeentesecretarie, alhier, slaag de voor het examen boekhouden en handelsrekenen, als onderdeel van het diploma gemeente-financiën. EERSTE PAAL GESLAGEN. Woensdag is de eerste paal gesla gen voor de bouw van de 27 wonin gen in de Puttepolder. Al deze wo ningen, te bouwen door de N.V. Va- pada te Amsterdam, zijn reeds ver kocht. waaruit wel blijkt dat er groot animo bestaat voor dergelijke hui zen. Behalve de directie van Vapada, werd deze plechtigheid bijgewoond door de loco-burgemeester, de heer A. Oudijk en de heer A. C. Krane- veld. UITREIKING PREMIE Zaterdag a.s. voorm. 11 uur zal ten kantore van de Coöp. Boerenleen bank alhier, door de voorzitter van de Bank, de heer K. van der Torren, de premie uitgereikt worden aan de heer P. de PaterJr., zulks in verband met het feit dat deze door zijn in lage op de spaarbank de 5 millioen heeft volgemaakt. ZILVEREN JUBILEUM. In een bijzondere eigen sfeer werd on donderdagochtend 14 augustus in de Directiekamer van Kempkes' Meu belfabrieken N.V. het feit herdacht dat het 25 jaar geleden was dat de heer R. Jager bij Kempkes in dienst trad. Onder het genot van een kop koffie en een gebakje werden de prettige herinneringen aan dit lange dienst verband naar voren gebracht, waar bij het aangenaamste bleek, dat wat men ook bedacht had er geen on prettige te vinden waren. Zelden vindt men een prettiger en plichts getrouwer medewerker als de heer Jager, aldus de woorden van de heer Starreveld, die gedurende 22 jaren zijn directe chef was. Namens Directie en Commissaris sen werd door de heer Hk. Kempkes een enveloppe met inhoud en een wandbord overhandigd, terwijl mevr. Jager in de bloemetjes werd gezet. Het personeel heeft aan de jubilaris een armband-horloge overhandigd als dank voor de buitengewone prettige samenwerking. in een uitgebreid sortiment VELDWIJK HEEFT ZE Geleefd tussen No. 29 Uitkijken sufferdschreeuwde Rob die zelf geschrokken, zijn manieren een ogenblik vergat. Maar meteen werden zijn ogen groot, zijn mond vertrok. Nee, maar, zei hij, neem me niet kwalijk! Hij lachte breed-uit. Met een hand opende hij het portier. Stap in, noodde hij. dan drinken we samen een kop koffie. Nou, dat scheelde maar een haar glimlachte vader Koster, nog een beetje verwezen. Jongen, wat doe jij hier in Leiden Dat kan ik wel van u zeggen ook! antwoordde Rob, moet u naar 't sta tion? Dan kunnen we bij Zomerzorg nog een praatje maken. Hij schakelde de versnelling in en het de wagen optrekken. 'k Zal je straks wel vertellen, zei Koster, eerst moet ik even bijkomen. Ik was in gedachten en had je abso luut niet in de gaten, man Zwijgend zaten ze naast elkaar, de jongere en de oudere man. Weldra •had de wagen het Stationsplein be reikt. Rob zette het vehikel langs de kant en zij staken, nu behoedzaam, de drukke straat over naar het café. Achter een kop koffie gezeten, ver kenden ze eerst eens eikaars omstan digheden. 't Ging ze allebei goed. Ze zagen er allebei goed uit. Thuis ook met zijn steungevende construetie, is de oplossing bij al Uw moeilijkheden met Uw figuur. Onontbeerlijk bij oorpulentie, verslapte spieren, rug. pijn, na operaties etc. Komt vrijblijvend passen! ALLEEN-VERKOOP MARKT GOUDA VERLOREN: Vinder wordt vriendelijk verzocht hiervan mededeling te doen aan de heer C. SPLINTER, Burg. Brandstraat 6, Moordrecht, of aan het kantoor van het Ziekenfonds, Markt 26 te Gouda.

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2