COLLECTE KANKERBESTRIJDING Coty Safari DOELEMAN TDictortj het KALASIRIS corset VANVPEREN Coöp. Boerenleenbank reikte premie uit OP ZATERDAG 30 AUGUSTUS A.S. Pig en Peg op stap een heerlijke parfum in vele geuren. Per fles f 4,90 - f 6,90 Het was dan ook met gevoelens van dankbaarheid en trots dat pastoor van Dijk jl. zaterdagavond in tegenwoor digheid van veel belangstellenden de zaal kon openen. Met een zinvolle ceremonie werd Gods zegen over het gebouw en allen die er in zullen vertoeven, uitgespro ken. Het was pastoor van Dijk „een pak van het hart", dat alles gereed was gekomen en hij dankte zowel de ge bouwencommissie, als allen die aan de vernieuwing hadden medegewerkt, hartelijk voor hun arbeid en toewij ding. Hij sprak de hoop uit dat het gebouw in de toekomst veel vrucht mocht afwerpen en het druk gebruikt zal mogen worden. Verder sprak hij woorden van wel kom aan de nieuwe concierge, de heer Warmerdam. De heer Gerts was de tolk van de parochianen en meende dat deze zaal de vergelijking met andere plaatselij ke gebouwen kon doorstaan. Ook de heer H. M. Doeleman sprak nog namens „de Hanze" een woord dat er nu geen reden meer bestond het gebouw te passeren. Hij achtte het gebouw een steun voor een bloeiend parochie-leven. Pastoor van Dijk sprak in zijn slot woord de hoop uit dat de jeugd ge bruik zal maken van de geboden kansen. Het is een juweeltje van een jeugdgebouw. J. C. VAN SOEST VEERTIG JAAR BIJ DE PTT. In onze gemeente zullen er niet veel inwoners zijn die de besteller van de PTT, de heer J. C. van Soest niet kennen en anderzijds zullen er weinig zijn, die de straten, huisnum mers en bewoners zo goed kennen als de heer van Soest. Deze was n.l. maandag gedurende veertig jaren on afgebroken bij de PTT in onze ge meente in dienst geweest. Dit jubi leum was aanleiding voor een harte lijke huldiging. Gedurende de mor genuren ontving de jubilaris in zijn woning bezoek van de heer van Lier te den Haag als vertegenwoordiger van de Centrale Directie der PTT en van het postdistrict, die in gezelschap was van de waarnemend-directeur van het Waddinxveense postkantoor, de heer van Uum. De heer van Lier ging zijn felicitatietoesprak na hoe de heer van Soest reeds als 16-jarige jongen in dienst kwam ,bij de PTT, als telegrambesteller alhier, waarna in 1922 zijn aanstelling als hulpbesteller volgde. Sedert 1948 is de heer van Soest hulpbesteller le klas. Spr. overhandigde namens de di recteur een oorkonde met insigne en een enveloppe met inhoud. Door zijn collega's werd als blijk van waardering en vriendschap een prachtige verrekijker in foudraal aan geboden. Er was voorts een druk bezochte receptie. Vele „klanten", familieleden en nadere belangstellenden kwamen de jubilaris gelukwensen. Ook de beide wethouders waren onder de aanwezigen. Vele bloemen en ge schenken w.o. van verschillende par ticulieren werden aangeboden. Uit alles bleek wel, dat Jan van Soest in onze gemeente een populair persoon is. de beste Herenkleding alleen in uw woonplaats verkrijgbaar bij BROUWER HEROPENING BIBLIOTHEEK. De Chr. leesbibliotheek in de Nes se wordt zaterdag 29 augustus a.s. weer voor het afhalen van boeken opengesteld. GEREF. KERKKOOR. Het Geref. Kerkkoor kan nog ver schillende dames en heren opnemen. Gaarne wekken wij de liefhebbers van zingen op zich als lid van het Geref. Kerkkoor aan te melden. De repetities van het koor, alsmede van het kinderkoor beginnen op 28 augustus a.s. VERBREDING VAN ZUIDKADE. Binnenkort kan men beginnen met de verbreding van de Zuidkade tus sen de houthandel Alblas en de Wad dinxveense hefbrug. Dit restant van de verbredingswerkzaamheden aan deze belangrijke weg kan worden af gewerkt nu de provinciale waterstaat begint met de vernieuwing van de oevervoorzieningen langs de westzij de van de Gouwe onder Waddinxveen en Boskoop, een gedeelte waaraan vele bedrijven zijn gevestigd. Bij de door Gedeputeerde Staten 63. Hij wees naar buiten en de ogen van de deftige heer werden wel twee maal zo groot als normaal. Wat is dat, stamelde hij maar toen vermande hij zich en terwijl de heer de deur open hield begon Pig aan de paraplu te trekken. 64. En zo gebeurde het dat er even later een erg bleke en trillende Peg naast hen in de eerste klas coupe stond. Toen de arme jongen weer in staat was om te spreken zei hij Dat was op het nippertje hoor. Het had niet langer moeten duren 12768 - 14102 - 14898. De prijzen kunnen worden afge haald bij P. J. A. de Korte. Pierson- weg 3, Gouda. Uitsluitend tussen 6 en 7,30 uur. Prijzen blijven gedurende een half jaar ter beschikking van de prijs winnaars. HUIS-AAN-HUIS-KOLLECTE. Het afd. bestuur van het Koningin Wilheilminafonds hier ter plaatse, doet evenals vorige jaren een harte lijk beroep op de Waddinxveense be volking, met gulle hand te geven, wanneer op zaterdag 30 aug. de huis- aan-huis-kollecte wordt gehouden. Laat Waddinxveen op deze datum de kollecte-moeheid doen verdringen door het motto: „Bestrijdt het leed, dat Kanker heet". Het afd. bestuur heeft tevens grote behoefte aan volwassen kollectanten, om dit werk zo succesrijk mogelijk te volbrengen. Geeft U op bij: Mevr. van Nielen, Plasweg 11 L. Rehorst, Emmastraat 24 Mevr. Pol, Kerkweg - A. vari Ringelensteijn, Zuidkade Mej. C. Blonk, Bloemendaalseweg 5 JEUGDLANDDAG VAN DE SHELL Hiep, hiep, hoera 't Is 9 augustus, we gaan, We gaan. Waar naar toe Naar Rotterdam natuurlijk. Vijf voor acht, ik ga weg, naar dorp. naar Van Nielen. Kwart over acht. We gaan allemaal weg. Eindelijk het stand beeld met het hartje er uit betekend: Het hartje van Rotterdam is plat ge schoten Toen waren we er. We moesten even wachten, een kwartiertje maar. Dat is niet te lang, we mochten naar binnen. Maar het ging niet vlug ge noeg naar ons zin. Eindelijk waren we toch binnen. Eerst lopen. Toen moes ten we even wachten. We konden ver der, gelukkig maar, want van dat staan wordt je het zat. We gingen eerst kij ken bü een man op een grote balk. Hij ging er op lopen. Iedere keer net op het kantje. Toen op het allerlaatst haalde hij er een jongen en een meis je bij, die moesten het ook een keer doen als ze het goed deden kregen ze een speltje. Ze deden het alle twee goed. Dus ze kregen alletwee een speltje .Die boffen erbij. Ik heb met balgooien meegedaan, en met ring gooien. Toen bij matras springen ge keken. Ze sprongen temet helemaal bovenaan. Bij Adrie van Oorschot ben ik ook geweest. Daar heb ik ook gelachen. Hij gaf 3 tikjes op zijn hand hij greep naar voren en had een zilveren gulden op zijn hand. Hij deed het een paar keer achter elkaar. En iedere keer had hij er een. Toen riep hij een jongen naar voren die moest het ook een keer doen hij gaf 3 tikjes op z'n hand, hij greep ook naar voren en had ook een zilveren gulden. Toen zei meneer van Oorschot heb je geen een gulden Toen zei die jon gen nee, meneer. Hij greep in die jon gen z'n zak en toen had hij alweer een gulden. We hadden ook nog een prachtig draaiorgel. Dat was ook erg leuk. Als we elkaar kwijt waren dan moesten we maar naar het draaiorgel komen. Zo vonden we elkaar steeds weer. Ook waren er clowns en dat zijn ook een paar grapjassen hoor. Je kan er van alles doen. Bijvoor beeld metselen, tekenen, kleuren. Ja. toen moesten we naar huis want hgt is vijf uur. Maar toen was er weer een jongen weg. Toen gingen we naar de auto. En daar stond hij op ons te wachten. We stapten in. Het was wel erg heet maar het ging toch. We heb ben nog een gezellige reis gehad. En welthuis. Lang leve de „Shell junior-club". Wim Barendrecht P.9. Je ihebt een prijsje verdiend, Wim! Burgerlijke Stand Aangiften van 14 tot 20 augustus Geboren. Marion, d. v. P. van der Starre en L. Kerseboom, Noordkade 221; Hendrik Fokke Gerard, z.v. W. van der Vaart en F. G. Timmer, Hene- gouwerweg 48; Gerardus Anthonius Johannes Maria, z.v. F. J. J. Steenland en P. M. C. Rijnbeek. Middelburgseweg 3; Johannes, z.v. G. Hoogendoorn en A. J. Voorwinden, Noordeinde 57; Jan Gerard, z.v. E. Dijkshoorn en M. P. Valk, Ieplaan 29. Ondertrouwd- J. P. Jaspers en M. J. J. van Rhijn; C. H. de Vries en J. G. Verhoog; J. Bonefaas en B. M. Monster. Gehuwd: J. N. Teijken en M. Trouwborst; H. Dekker en J. H. van 't Slot. Overleden: Mol ev. Wesseling, Cor nelia Margaretha Hendrina, oud 64 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: militaire regenjas en re genpijpen; muntbiljet van f 1,— en muntstuk van f 1,—; plastic regen jas; grijs sokje. Verloren, doublé dameshorloge; bl. badtas met inh.; grijze regenjas; rode step; damestas inh. portemonnaie en handschoenen; witte overall; ballpoint. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6,30 uur Ds. J. van der Haar. Hervormd Wükgebouw. V.m. 9,30 uur de Heer Kattenberg, Lage Vuurse. Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18. V.m. 9,30 uur Cand. J. Visser, R'dam. Nam. 7 uur Ds. E. H. Kalkman. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 uur Ds. J. H. Jonker, Voorburg. Nam. 6,30 uur Ds. G. N. Lammens, Rotterdam. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst. Donderdag 28 augustus nam. 7 uur Ds G. v. d. Breevaart van H.I. Ambacht. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. F. Rhosing, Sommelsdijk. ZONDAGSDIENST wcrdt waargeno men door Dr. P. van der Linde. Last van Zenuwen? Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. Ingezonden stukken VOOR LANGDURIGE ZIEKEN MEER „ZONNEHUIZEN" Van 4 tot 10 september wordt een kollecte gehouden ten bate van de Vereniging „Het Zonnehuis", de Ver eniging die Christelijke verpleging be oogt van langdurige zieken van alle gezindten in „Zonnehuizen". Deze „Zonnehuizen" zijn speciale zieken huizen voor chronische patiënten. Thans zijn er drie. „Het Zonnehuis" te Beekbergen is het oudste en het grootste. Hjet verricht zijn zegenrijk werk reeds bijna 30 jaar en telt 120 bedden. In 1950 werd te Schiedam een huis geopend, vooral bedoeld voor patiënten uit Zuid-Holland, onze dichtst bevolkte provincie. Met ruim 50 bedden is dit huis veel te klein om in de behoefte te voorzien. Hier zijn dan ook plannen voor een grote uit breiding. De opbrengst der kollecten worden aangewend voor de verwezenlijking van al deze plannen. De behoefte aan gespecialiceerde verpleging van lang durig zieken in ons land is zeer groot. Het grootste deel dezer lijders (meer dan 20.000) wordt thans onvoldoende verpleegd of verzorgd op een onver antwoorde wijze. Er zijn in Nederland te weinig goed ingerichte en sociaal ingestelde verpleeggelegenheden voor deze zieken. Vandaar dat 't streven der Vereniging „Het Zonnehuis" aller wegen grote waardering ontmoet en de Zonnehuis-kollecte een bijzondere aanbeveling verdient. uand- en Tuinbouw ELEKTRISCHE KRACHT IN DE LANDBOUW. In de loop der jaren is de elektri citeit ook op vrijwel alle boerderijen, die eertijds er van verstoken moesten blijven door hun afgelegen ligging, bron van licht, warmte en kracht ge worden. In de meest uiteenlopend» toepassingen geniet nu ook de land bouw van haar zegeningen; vooral in del elektrische kracht schuilen voor de bedrijfsarbeid nog vaak onbeken de mogelijkheden,die algemene aan- dahct verdienen. De moderne elektromotor is hiér de krachtbron en kan allerlei vermoeiend en tijdrovend werk verrichten als dorsen, stro- en bietensnjjden, malen, pompen, zagen, enz. De voortschrij dende techniek heeft onvermoeid ge streefd naar perfectionering en ver betering van ed elektromotor. Een voorbeed van wat men bereikte is de Heemaf S.K.A.-motor, een uitvinding, die het gebruik van elektriciteit voor krachtdoeleinden zeer heeft bevor derd. De reden van dit succes schuilt in de eerste plaats in eigenschappen van de motor, die vooral ook voor land, en tuinbouw als eisen worden gesteld. Voorbeelden hiervan, de eenvoud van uitvoering en bediening, zodat, waar een krachtwerktuig nodig is, praktisch gebruik direct mogelijk is; de druipwaterdichte uitvoering zorgt er voor, dat geen neervallend water in de motor kan dringen; de lager- schilden hebben nl. slechts aan de onderzijde een opening voor de lucht- circulatie. Een bijzonderheid is ook de rotorconstructie. die doordat hij op een speciale manier werd uitgevoerd, de rotor vrijwel onverwoestbaar maakt. De elektromotor verdient een ruime toepassing in land- en tuinbouw. Hij heeft die reeds gevonden, maar bij de voortgang van de motorisatie in het moderne landbouwbedrijf kan aan de elektrische krachtbron nog een gro tere plaats worden ingeruimd. Hierdoor verkrijgt de ondernemer immers de beschikking over een on gekend aantal paardekraehten, dat naast bedrijfszeker en voordelig ook vlug en veilig is. Bel Bij Brand No. 300 met zijn steungevende constructie, is de oplossing bij al Uw moeilijkheden met Uw figuur. Onontbeerlijk bij corpulentie, verslapte spieren, rug-, pijn, na operaties etc. Komt vrijblijvend passen! ALLEEN-VERKOOP MARKT GOUDA gehouden aanbesteding waren er drie en twintig inschrijvers. Laagste in- schrijfster was de firma Gebr. Visser en Van Hees, eveneens te Utrecht, voor 301.000 en hoogste de firma C. A. Langeveld te Alphen aan den Rijn voor f 363.000. De gunning zal later geschieden, EERSTE LUSTRUM. Ter gelegenheid van het 5-jarig be staan van het filiaal „Fravako" aan de Eikenlaan begint de heer F. van Kooten a.s. zaterdag een grote recla me-campagne. Aan de kop ars worden waarde-punten verstrekt, waarop mooie geschenken verkrijgbaar zijn. Men zie de advertentie in dit num- BENOEMING. Benoemd tot kapelaan te Rotterdam de Weleerw. heer A. J. Simonis, ka pelaan alhier. In zijn plaats werd hier benoemd de Weleerw. heer A. P. G. Krempel, ORANJEVERENIGING OP 30 AUGUSTUS. Het ligt in het voornemen van de Oranjevereniging om op 30 augustus a.s., ter ere van de verjaardag vein Prinses Wilhelmina. enige feestelijk heden te organiseren op het Doip. „Concordia" zal een muzikale mars door de gemeente maken, terwijl ver der een z.g. amateur-avond gehouden wordt. Hieraan kan ieder meewerken, od welke manier ook. Aangiften hier voor en inlichtingen hierover bij de heer D. Kool. Dorpsstraat, tot uiter lijk 28 augustus. Bovendien is het niet uitgesloten dat als attractie een z.g. Boerenkapel wordt uitgenodigd. Volgende week hierover meer. Zaterdagmorgen had in de be stuurskamer van de Coöp. Boeren leenbank een bijeenkomst plaats van zeer bijzondere aard, en wel van het bestuur en de raad van toezicht met de heer P. de Pater Jr. en verloofde. Zoals reeds gepubliceerd was de heer de Pater de gelukkige die door stor ting op de Spaarbank de 5 millioen vol maakte. De voorzitter, de heer K. van der Torren memoreerde in een korte toe spraak, hoe de moeder van de heer de Pater, tijdens zijn vakantie het be drag had gestort voldoende om de 5 millioen vol te maken. Bij zijn terug komst vernam hij dus dat hij de ge lukkige was, die voor de premie van 250,in aanmerking kwam. De voorzitter feliciteerde hem hier har telijk mee en reikte hem het bijge schreven spaarbankboekje over. Verder gaf de heer van der Torren een overzicht van de groei der spaar bank en noemde enige cijfers sinds haar bestaan: per 31 december 1905 was ingelegd f 21.641,68; in 1915 f 133.321,77; in 1925 f 671.549,84; in 1935 f 847.462,83; in 1940 f 998.110,88; in 1951 f 1002.869,73; in 1942 f 1127.348,46; in 1943 f 1571.479,33; in 1944 f 2322.225,31 in 1945 f 3437.230,63 (door de geldsa- nering); in 1946 f 2614.263,09 (hier zien wij de terugslag)in 1950 f 2640.957,96; in 1955 f 3935.218,67; in 1956 f 4379.493,90; in 1957 f 4496.914,15 en per 16 augustus 1958 f 5163.056,79. Van de leerlingen der scholen, die aangesloten zijn bij de schoolspaar- bank, heeft ruim 90 procent een spaarrekening. In september 1949 is de spaarbank gestart met het school- sparen. In dat tijdvak zijn ruim 1 mil- Foto Sjaak Noteboom joen spaarzegels ter waarde van f 0,10 verkocht. Gedurende het tijdvak vrijdag 25 juli jl. (het begin der actie) tot don derdag 7 augustus jl. zijn 43 nieuwe spaarrekeningen geopend, met een totale inleg van 10.216,50. Gedurende genoemd tijdvak is de spaarbank in zijn geheel gegroeid met f 130.164,65. Het saldo per 1 januari 1958 be droeg 4496.914,15, zodat de spaar bank vanaf dat tijdstip is toegenomen met 666.142,64. VERGADERING P. v. d. A. Naar aanleiding van het feit, dat de heer M. Schouten 25 jaar lid van de gemeenteraad is 'geweest en thans als zodanig afscheid heeft genomen, be legt de Partij van de Arbeid a.s. dins dagavond om 8 uur een bijeenkomst in lunchroom van de Water. C.V.N. PROPAGANDA-AVOND Het ligt in de bedoeling dat er a.s. donderdagavond op het Sniep-terrein door het C.N.V. een grote openlucht filmvoorstelling gehouden zal worden. De aanvang is 8,30 uur. TREKKINGSLIJST RAKET-LOTERIJ ten behoeve van het Uniformenfonds van de R.KJ5.V. „Donk-Wandelen" Hoofdprijs nr. 11262; 2eprijs nr. 5964; 3e prijs nr. 19712; 4e tot en met 7e prijs nr. 443 - 1731 - 2987 - 17111. 8e tot èn met 15e prijs nr. 419 - 1593 2708 - 4664 - 5194 5938 - 8822 - 17006; 16e tot en met 39e prijs nr. 25 246 946 - 1613 - 1818 - 3022 - 3127 - 3206 - 3518 - 3538 - 4334 - 5052 - 6341 - 6351 - 6927 - 8058 - 8444 - 9109 - 9437 9737 - 12117 -

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2