School-agenda's Scliool-etai's iakautïe NIEUWS uit onzë Verheul zet auto-industrie van Kromhout voort HUISHOUDSTER Afwezig M. LOEF J. DE GRAAFF JONGSTE BEDIENDE (vrl.) HM. £<md&auuwib, Melasse Grillosil „DE HOOP" „T O I*" pAo-ducten ÜApAio^nij, K. VAN TILBURG Vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs FA. J. H. mULDER ZOOI! jAacteeti Bakkerij HOLLANDER Veldwijk he&Qt Wanneer wij deze regels schrijven hebben de meeste van onze lezers him vakantie er al weer op zitten. Up een enkeling na zijn we weer in de tredmolen van het leven van alle dag teruggekeerd en nemen wij weer deel aan net produktie- en distributiepro ces. Langzamerhand neemt het leven weer zijn normale loop. En dat is goed. Het is natuurlijk te kunnen doen waar je zelf zin in heerlijk eens een week of wat langer hebt; te kunnen luieren in een ge makkelijke stoel in je tuin of ergens zo maar aan de kant van de weg of op de hei. Het is heerlijk eens een dag of wat in een andere omgeving te zijn, andere indrukken op te doen. andere mensen te spreken. Of dat nu ver weg is, ergens in Italië, Oostenrijk, Duitsland of wat dichter bij huis, maakt weinig ver schil. Natuurlijk: als je voor het ;eerst de bergen van Zwitserland ziet, dan imponeert je dat en je kimt er later dankbaar voor zijn dat je de gelegen heid had ze eens te zien, er in een fraaie touringcar overheen te kron kelen. Maar het is echt niet een voorwaarde vtfbr een geslaagde va kantie. Er op uit trekken met een auto al evenmin. Zeker, dat laatste is ge makkelijk; je kunt een heleboel ba gage meenemen zonder dat je er last van hebt; je kunt heerlijk doorrijden als een plensbui voor korter of lan ger duur je overvalt en je je regen kleding thuis of in het pension hebt gelaten omdat bij je vertrek de zon zo prachtig scheen en er geen wolkje aan de lucht te vinden was. Dat voor deel heb je dan, maar daar staat te genover. dat je met een auto lang niet overal komen kunt. Ook dit keer hebben wij ze gezien, de prach tige rijwielpaden, dwars door dicht begroeide bossen, waar je af en toe met je neus oD je stuur moet liggen om onder de laaghangende takken door te kunnen rijden. Je kimt over ger rijden zonder een sterveling tegen deze paden soms een uur en nog lan- te komen. Ja toch; daar sprong een konijntje over het fietspad of klom een eekhoorntje de boom in; beiden opgeschrikt door het gerucht van die fietser, die u bent. Al die dingen zijn taboe voor de vakantieganger die het gemak van zijn auto prefereert boven het ongemak van de fiets. Al die dingen zijn maar betrekke lijk. Het op w.elke wijze doet er niet toe; de vraag is alleen maar of u ge noten hebt van uw vakantie. Of die periode van onderbreking van de da gelijkse sleur u weer de moed en de kracht gegeven heeft om weer aan 't werk te gaan en het weer, wanneer u de gezondheid en het leven mag behouden, een jaar vol te houden. Het gaat er zelfs niet om of u min der mooi weer hebt gehad dan uw buurman of uw kollega die een week eerder of later er tussenuit trok. Na tuurlijk is het weer wel een faktor die meespreekt in het al of niet sla gen van de vakantie en van harte hopen wij dat het weer nogal wat mee viel, of, voorzover u de vakantie nog ta genieten hebt, jdat het ook wat het weer betreft een prettige en aangename vakantie zal zijn. Bodegr. Crt. Pluimveehoekje de heer J. F. van H., Uit de in Uw bezit zijnde tekening zult U zien, dat de bedoeling is een dubbelhok, ver deeld door een wand van vlechtdraad. Daar ook in deze wand een deur, eveneiens van vlechtdraad is aange bracht, kan men volstaan met één buitendeur. Ieder vak geeft ruimte niet alleen gemakkelijk voor iemand die twee rassen naast elkaar wil hou den, maar ook voor hen, die éénja rige en overjarige apart wil huisves ten. Daar is veel voor, inzonderheid des winters, want als jonge en oude hoenders onder elkaar moeten ver blijven, worden de overjarige licht te vet. Door ze gescheiden te houden heeft men het meer in zijn macht om dat te voorkomen. Bovendien kan de ene helft mogelijk dienst doen als opfokhuis voor hen-kuikens, die de warmte der kunstmoeder of kloek voortaan kunnen missen. Men neemt er dan tijdelijk de mestzolder, de zit- stokken en legnesten uit. Dat gaat gemakkelijk want alles is los aange bracht. Menigeen zit met de handen in het haar, om de kuikens van 6 weken tot 4 a 5 maanden behoorlijk te huisves ten. Iemand die zo'n dubbelhok ge bouwd heeft, hoeft dat meestal niet. In de zomer toch heeft het kippen hok voornamelijk maar dienst te doen als nachthok, dus dan is er niet zo veel bodemruimte, scharrelruimte no dig. De dieren zijn dan toch bijna de hele lange dag buiten in de frisse lucht. Een practisch kippenhouder weet wel, hoe in deze te handelen. De achterwand van elk kippenhok, groot of klein, kan 1.50 m wezen. De voorwand zoveel keer 30 cm hoger als het hok meters breed is. Bij een breedte van 3 m. wordt de voorwand alzol. 50 m plus 3x 0.30 m. is 2.40 m. Dan helt het dak voldoende af, dan schiet de wind en de regen er wel eens onder door, bij een pannendak. Bij een dak met planken en asphalt kan de afhelling iets minder zijn ech ter niet veel. Als het dak schuin is, gaat de afgewerkte lucht, de z.g. mest., en kippenlucht gemakkelijker naar het hoogste punt om daar te ontsnappen, hier moeten dan ook de ventilatiö-openingen worden aange bracht. Kippenvriend. RECLAME! Sterke HU1SHOUDKAMMEN voor slechts 59 cent A. van der Heiden Zuidkade 1 - Telefoon 335 OPENING SHOWROOM HEEMSKERK. Meer en meer begint ons dorp zich te vernieuwen. Naast de uitbreiding zijn in de laatste tijd tal van win kelhuizen, zowel uit- als inwendig veranderd. Dat dit het aanzien van ons dorp verhoogt, is vanzelfsprekend. Nu weer de Dorpsstraat, waar de beer Heemskerk er aan heeft mede gewerkt door de bouw van een geheel nieuw pand, deze aantrekkelijker en gezelliger te maken. Waar eens de „bouwval" stond, tot ergernis der omwonenden, is nu een pracht van een winkelhuis gebouwd, waar de on dernemer trots op mag wezen. Aan de gevel geven grote neon letters de aard van deze zaak aan en in da winkel is alles een lust voor het oog, gezien de harmoniërende kleuren van het interieur, met de mahonie wandbetimmering. Aan het plafond zijn ongeveer 100 lampen ge hangen ter keuze voor de kopers ter wijl een enorm sortiment televisie en radiotoestellen, benevens stofzuigers en alle mogelijke electr. artikelen daar tentoongesteld zijn. De vloerop pervlakte bedraagt ca. 80 m2 en is be legd met covyniltegels in grijze kleu ren. Kortom een pand, welk de heer Heemskerk en de architect, de heer L. Roggeveen grote voldoening geeft. De bestaande winkel is herschapen in een toonkamer, waar wasmachines, gasfornuizen benevens alle mogelijke sanitair, Op overzichtelijke wijze zijn tentoongesteld. De ondernemer zij succes toege wenst. Als attractie bij deze opening heeft de heer Heemskerk een aantal waar devolle prijzen beschikbaar gesteld, waar van de nummers in de etalages bekend gemaakt worden. ZILVEREN JUBILEUM. Opnieuw ging de vlag in top bij Kempkes' Meubelfabrieken N.V. Dit maal voor de chef van de afdaling machinale houtbewerking, de heer A. Vink. Op 24 juli jl. was het nl. 25 jaar geleden dat de heer Vink in dienst trad. Doordat echter deze da tum in de vacantie viel, werd. de viering van het jubileum uitgesteld tot donderdag 21 augustus. Traditie getrouw werd de beer Vink met z'n naaste familieleden door de directie ontvangen en toegesproken. De beide directeuren de heren Hk- en Ht. Kempkes waren van mening dat zij zich gelukkig prezen een der gelijke man te hebben gevonden, uit eigen personeel, die een zo moeilijke afdeling, op zulk een prettige en rus tige wijze kon leiden, als de beer Vink dit deed. Dit gaf dan ook aan leiding tot de vraag of de directie zichzelf of de jubilaris moest felici teren. Namens directie en commissarissen werden onder dank voor het vele en goede werk de gebruikelijke enve loppe en een zeer fraai uitgevoerd wandbord, herinnerend aan het verle den overhandigd. Ook mevr. Vink werd daarbij niet vergeten. Namens stafpersoneel en afdelings chefs overhandigde de bedrijfsleider, de heer Mooy een fraai gevormde si garettendoos. Hjj memoreerde daarbij dat de nuchtere denkwijze en de eenvoud van het karakter van de heer Vink hun richtlijn was geweest bij de aankoop. Hij hoopte dat deze doos enigszins kon weergeven de dank welke zijn collega's hem wilden brengen voor de prettige wijze van samenwerking. Onder bet genot van iets sterkers dan koffie bleef het gezelschap daar na nog geruime tijd in de directieka mer bijeen. Het gezamenlijke personeel bood de jubilaris een prachtig tinnen theeser vies aan. Hiermede vervulden zij een lang gekoesterde wens van de fam. Vink en werd dan ook buitengewoon op prijs gesteld. Volgens de heer van te geven aan de dank voor de pret- Egdom Sr. diende het om uitdrukking tige wijze waarop de samenwerking verloopt zowel vroeger als thans. AFSCHEID KAPELAAN SIMONIS. Katholiek Waddinxveen nam gis teravond afscheid van haar kape laan, die benoemd was te Rotterdam. Da voorzitter van de Raad van Overleg sprak een kort woord tot de aanwezigen en was verheugd dit voor een volle zaal te mogen doen. De heer Hogenelst wenste hem op de gebrui kelijke verkennersmanier een goed pad toe. De heer Compeer sprak na mens W.S.E. een hartelijk woord ten afscheid, waarbij zich ook de heer van Berkesteijn namens de K.AB. voegde. Tenslotte sprak de pastoor, deze prees hem in het vele werk en toewijding door hem verricht was. Na de pauze werd door de gidsen een afscheidslied van eigen compo sitie toegezongen. De voorzitter bood hem hierna na mens de parochiè een couvert met in houd aan. In zijn toespraak dankte de schei dende kapelaan in een geestige speech voor de hartelijke en oprechte mede werking welke hij in deze korte pe riode hier van pastoor en parochianen ondervonden had, met de verzekering dat hij zijn eerste standplaats zeker niet vergeten zou. Het par. zangkoor, onder leiding van de hser N. van Oosten, gaf enige nummers ten beste en ten afscheid: „Onder Uw bescherming". POSTDIRECTEUR BENOEMD. In de vacature van de heer J. Mij- derwijk, is tot directeur van het post kantoor alhier benoemd, de heer H. H. A. Bouwens te 's-Gravenhage, thans werkzaam bij de centrale direc tie der P.T.T. De datum van indienst treding is nog niet bekend. WONINGEN IN DE PUTTE POLDER. Woensdagmorgen is een begin ge maakt met de bouw van 25 woningen in de Puttepolder. Deze zijn het twee de deel der serie van 51 woningen gebouwd voor rekening van de Chr. Woningbouwvereniging „Ons Begin", waarvan er reeds 26 in aanbouw zijn. Men hoopt volgend jaar april met de ze woningen gereed te zijn. De wet houder Oudijk woonde het slaan van de eerste paal bij. In totaal zijn daar 143 woningen in aanbouw. Besprekingen tussen de directies van de N.V. Carrosseriefabriek Ver heul en de Kromhout Motoren Fa briek D. Goedkoop Jr. N.V. te Am sterdam hebben geleid tot een over eenkomst, op grond waarvan de fa bricage en de verkoop van chassis voor vrachtwagens, trekkers en auto bussen zal geschieden door de N.V. Verheul. Een deel van het gespeciali seerde personeel van Kromhout zal daartoe in dienst overgaan naar de N.V. Verheul. De Kromhout Motoren Fabriek zal de verkoop in de afdeling Auto In dustrie met ingang van 1 oktober 1958 staken. Kromhout blijft zich ver der specialiseren op het gebied van dieselmotoren. Daarnaast blijft zij on veranderd de service verlenen voor de geleverde motoren, de verkoop verzorgen van de motoronderdelen, alsmede de reparatie-werkzaamheden aan motoren en chassis verrichten. Het programma van de door Ver heul over te nemen afdeling betreft de nieuwbouw van chassis voor vrachtwagens, trekkers, kraanwagens, autobussen enz. Verheul beschikt reeds over een ruime ervaring op het gebied van het maken van complete autobussen. De toevoeging van de nieuwe afdeling aan haar bedrijf zal Verheul in staat stellen om zich te gaan bewegen op het gebied van compleet gecarros- seerda gespecialiseerde bedrijfswa gens. De Euromarkt maakt het noodzake lijk om de verdere ontwikkeling van een complete autobus ter hand te ne men. In de auto producerende landen als Duitsland, Frankrijk en Italië is waar te nemen, dat behalve de auto buscarrosserieën ook de chassis meer en meer dioor carrosseriefabrieken worden verwaardigd. De overneming van de afdeling Au to-Industrie van Kromhout door Ver heul mag gezien worden als een schre de op de weg naar een verdere groei van de Nederlandse autobusindustrie. Welke motoren en componenten daar bij zullen worden toegepast, zal uiter aard in belangrijke mate afhangen van de eisen die aan de te vervaardi gen producten worden gesteld. Eenvoudig man die pensioen geniet, zoekt wegens sterfgeval een op gevorderde leeftijd voor verdere samenleviDg. Brieven aan: JOH. VAN DIJK, Spoelwjjkerlaan 7, Post Reeuwflk ANTIE I Wegens VAKANTIE van 25 tot en met 30 augustus Speciaal Schoenzaak Gedipl. Voetkundige Boskoop Zo'n KWALITEIT en dan voor zo'n LAGE PRIJS. Daarom kijk, keur en oordeel zelf. VRIJDAG en ZATERDAG als reclame: 250 gram Goudse Moppen 63 cent 250 gram Roomboterkoekjes 90 cent 100 gram Gesorteerd Banket 40 cent Zuidkade 2 Telefoon 313 DANKBETUIGING Op deze wijze willen wij de heer A. van der SLUIS, Kroorikruidenier, Dorps straat 104, onze dank betuigen voor de zeer mooie reis op woensdag 20 augustus. DE KROONJEUGD Accountantskantoor J. J. VAN DER LOO ZOON Voor direct gevraagd: een Liefst met Mulo diploma. Aanmelden aan het kantoor NOORDKADE 161. Bij ons verkrijgbaar, een nieuw Inkuilmiddel met Is strooibaar met de hand. Kostprijs f 40,per 25 kg in papieren zak, nodig 3 kg per 1000 kg gewas van gras, klaver, erwtenloof of plm. f 20,— per H.A. voor bietenblad 2 kg per 1000 kg gewas. Vraagt onze brochure, Pluimvee- en Veevoederfabriek Zuidkide 28-30 Boterham worst 100 gram Bamen 8lechts Paarde rookvlees 100 gram 95 cent Pekelvlees 150 gram 75 ct Gekookte worst 250 gram 85 ct Botermalse Riblappen 500 gram 230 ct Doorregen Runderlappen 1 kilo 358 ct WOENSDAG - GEHAKTDAG met kruiden-melange, 500 gr. slechts 168 ct .Contant af Winkel'' Dorpsstraat 49 Telefoon 402 ZATERDAGS WARME CROQUETTEN N.B. Ook Gedroogde Melasse bij ons krijgbaar. Kost f 136,per H.A. te WADDINXVEEN De School met de Bijbel aan de Oranjelaan begint weer op maandag 25 augustus De leerlingen worden om 8.45 uur verwacht. De Chr. Muloschool (afd. G.L.O.) Kerkweg 121, begint op maandag I september, ook om 8.45 uur Aangifte van nieuwe leerlingen is nog wel mogelijk bij de hoofden der scholen. W. J. A. MING R. J. ZUIDEMA Zorg dat U De nieuwste klaar bent voor (J/^ujcuzc eu. 0\t,Lntec kollectie's voor Kostuums en Jassen zijn reeds in on» bezit, met een keus, die zelfs de meest verwende zal kunnen bevredigen. Bestel daarom tijdig Uw KOSTUUM of JAS vraag vrijblijvend stalen of bezoek. Kerkweg 145 - telefoon 327 Uw huisgenoten 'deze week eens volop onze reklame Cake Wij hebben daarvoor onze prijzen drasties verlaagd. kleine care's 12 cent grote care's 85 cent grote chocolade care's 100 cent Bij ons betaalt U slechts 75 cent voor 250 gram gesorteerde ROOMBOTE& KOEK. (deze week) En voor 250 gram FONDANTBORSTPLAAT 55 cent voor MULO H.l in een uitgebreid sortiment 1 VELDWIJK HEEFT ZE

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 5