r B J. DE ROOY's Geleefd tussen twee werelden Kült zeep PHILIPS Hadia 1/ai* fyU VAN SSU Wlaak man de eeteie ó,cAaa£day een ftee&t WINTERMODë 1958-1959 Wintermantels Regenmantels Winter- en Avondjaponnen S3 W FEUILLETON No. 30 door TOM LODEWIJK Dokter Arntzenius kwam voorzichtig binnen. Zeg Van Liempden, zei hij nuchter, denk je er om, dat je je visite niet te lang rekt? Deze patiente kan nog niet te veel opwinding hebben. Hoewel, hij bekeek Rie eens nauwkeuriger, er is een soort opwinding, dat geen kwaad doet. U lacht zo, juffrouw Koster. Is alles oké Alles oké dokter, zei ze, ik zal nu wel gauw genezen. Dat denk ik ook. sprak de arts stel lig, de lust om te leven is de beste spoorslag voor herstelNu collega, glimlachte hen tegen Rob, je mag nu niet langer voor wonderdokter spelen hoor, je komt maar weer eens gauw terug! Over vijf minuten moet je weg zfjn, dan komt de hoofdzuster en die is niet mis. De dokter verdween en liet hen weer alleen. Rob stond aarzelend op. Je moet gaan, zei het meisje. En ga maar gerust. Nu kan het me niets meer schelen hier te liggen. O Rob wat zijn we dom geweest. We kunnen het inhalen, antwoordde hij. Ik weet nu zeker, ik twijfel niet meer. Wij samen, Riewij gaan sa men naar Canada. Och jongen, ik wil best hier blijven, met jou. Nee, antwoordde hij beslist, je hebt me op een idee gebracht en dat voeren we uit ook. Wij beginnen een nieuw leven samen. De burgemeester zat stil in zijn stoel toen zijn zoon hem zijn plan had ver teld. Rob keek naar zijn vader. Hij werd oud, zag hij plotseling. En alle genegenheid laaide eensklaps in hem op. Vader, zei hij, dat U me toen hebt laten gaan. naar Lierhoven, dat heb ik zo geweldig gevonden. U hebt me een kans gegeven en ik heb m'n best gedaan om u niet te beschamen. Dat heb je ook niet. jongen zei de burgemeester moeilijk, ik had het an ders gedacht, maar ik ben trots op mijn oudste zoon. Ik zal je erg missen en je moeder ook. Moeder twijfelde hij Wat dacht je Het is voor haar nog veel erger dan voor mij. En je moeder maakt zichzelf de hevigste verwijten, dat ze jou tot deze stap gedwongen heeft. Dat is niet zo. Ik heb alleen ingezien dat ik hier altijd tussen de wal en het schip zal zitten. U hebt me geleerd op eigen benen te staan, Vader, dat zal ik verder ook moeten doen. Ik ben los gebroken uit mijn milieu en Rie ook. En nu passen we hier niet meer, en daar niet meer. We moeten ergens be ginnen waar niemand vraagt wie we zijn maar alleen wat we zijn en wat we presteren. Het is misschien het beste, stemde de burgemeester toe, in ieder geval ga je niet als een mislukkeling weg. Zijn ogen zochten onbewust het por tret van oom Hubert, die als nietsnut naar oost was vertrokken en daar ge sneuveld als kapitein, Militaire Wil lemsorde en Eresabel. Je oom ging heen en ieder was blij dat hij weg was. En hij heeft zich schitterend ge rehabiliteerd. Tenslotte droeg hij onze naam. Jij gaat anders weg, Rob, en je zult geen orden en eresabels halen, denk ik en hoop ik. Maar ik heb het volste vertrouwen in je. En, dat moet ik er bij zeggen, in je aanstaande vrouw. Dat heb ik altijd gehad. Met haar naast je, kun je het daarginds rustig wagen. Als jullie allebei een beetje minder koppig bent. We hebben ons leergeld betaald, zei Rob rustig. Het zal wel niet met een uitslijten, maar zelfs een ezel stoot zich geen tweemaal aan dezelfde steen. Twee maanden later stonden ze in de hut van de „Nieuw Amsterdam" en keken door de patrijspoorten naar het woelige water. Een zware stoomfluit vibreerde door heel het schip. We moeten er af, constateerde de burgemeester en zijn stem, die zelfs in de meest bewogen raadsvergade- niet trilde, was thans onvast. Kinde ren Hij stond naastt vader Koster en Rob glimlachte toen hij de twee man nen daar zo zag, zo verschillend en in zovele opzichten gelijk. Twee men sen, aan wie hij zovi^el te danken had. Mevrouw Agnes was doodsbleek. Moeder Koster had haar gewone fris se buitenkleur, maar achter haar bril schitterden haar ogen vochtig. Rie omhelsde haar moeder, sloeg de ar men om haar heen, fluisterde haar lieve dingen in 't oor. Toen keek ze naar Rob's moeder, die daar stond als een stenen beeld. Op eens stapte ze naar haar toe. De twee vrouwen zagen elkaar een ogenblik aan. Toen brak de weerstand van de burgemeest jrsvrouw. Kind, kind. snikte ze, zorg goed voor m'n jongen.en wees niet boos op me ik hou zoveel van hem Ik ook, lachte Rie door haar tranen heen. Ik wou je zeggen, haperde mevrouw Agnes, ik wou je zeggen dat het me zo spijt, dat ik m'n.. dochter nu al weer verliezen moet. En toen zag Rob z'n jonge vrouw en zijn moeder, voor het eerst, in el- kaars armen. Opnieuw dreunde de fluit. Haastig omhelsden ze elkaar, 'n steward stak zijn hoofd om de hoek Bezoek van boord! riep hij. Over de verschansing leunden Rob en Rie, en ze zagen maar vaag de zee van mensen daar op de kade, die langzaam terugweek. Die scherpe wind, mopperde Rob en veegde zijn ogen af. En daar zag hij ze, een beetje apart De burgemeester stram en recht, va der Koster, een beetje gebogen, de beide vrouwen, naast elkaar, het grij ze arbeidersvrouwtje en de trotse burgemeestersvrouw krampachtig wui vend met zakdoeken die telkens naar de ogen gingen en Vera en Frits, droe vig en toch blij om het geluk van de twee die daar gingen. Toen zwaaide de boot. De kade was niet meer te zien. Nu zijn we. alléén, zei Rob en keek Rie aan. Samen bedoel je, antwoordde het meisje. Rob daar in Nederland zou je al tijd gespannen hebben geleefd. Ge leefd tussen twee werelden. In geen van beiden voelde elk van ons zich thuis. En in geen van beiden waren we werkelijk samen. Nu gaan we samen opnieuw beginnen! En we zullen slagen EINDE. Sport in 't kort W.Z.C. DE GOUWE. Het tournooi van de Gouwe is uit stekend geslaagd. Er was goed spel te zien, vooral de laatste wedstrijd S.V.H.-Gouwe was er één van klas se, verder was de publieke belang stelling groot. De uitslagen waren: Gouwe—V.Z.C. C. 1-0. S.V.H.—Sleutelstad 5-0. Sleutelstad—V.Z.C. 2-1. GouweS.V.H. 5-2. Eindstand I. Gouwe 2, S.V.H. 3, Sleutelstad 4, V.Z.C. De dames speelden nog een tussen wedstrijd die met 6-0 werd verloren. Achterstallige uitslagen. GouweDonk adsp. 9-1. GouwePinguins adsp. 4-0. Pinguins-Donk adsp. 4-0. Dit tournooi dat op 9 aug. werd gehouden werd dus met het grootste gemak door de Gouwe gewonnen. De adsp. ploeg heeft dit jaar weer goede successen geboekt en we hopen dat het laaiend enthousiasme dat een der factoren van dit succes was, nog ja renlang onze jongens zal bezielen. Zaterdag a.s. zal de jaarlijkse twee kamp tegen Pinguins uit Woerden plaats vinden. Deze bestaat uit een tiental baannummlers en drie polo wedstrijden. Driemaal reeds is er om de schit terende globewisselprijs gestreden. In 1955 won Pinguins; in 1956 Gouwe; in 1957 Pinguins. Dat de Gouwe hard, heel hard zal vechten om hem terug te winnen spreekt vanzelf. Maar als u alles precies wilt weten, kimt u het best zelf komen kijken naar deze altijd spannende, vaak ook goede kamp., want dat ze spannend zal zijn staat reeds bij voorbaat vast. V.V. WADDINXVEEN. Het le elftal presteerde het om door een overwinning op Quick Steps door de 1ste bekerronde van de KNVB te komen. De wedstrijd stond op een hoog pijl, vooral daar onze ploeg zich aan paste aan het technische betere spel van Quick Steps. In de eerste helft was Quick Steps wel het meest in de aanval en zeker sterker, hoewel onze verdediging zich kranig weerde en zich maar 1 maal liet verschalken door een pracht doel punt van een van de voorwaartsen van Quick Steps 1-0. Na de rust kreeg Waddinxveen meer vat op het spel en dit resulteer de in drie doelpunten van Geloven, zodat de eindstand 3-1 werd. A.s. weekend wordt de 2e ronde ge speeld en thans moet het le elftal naar Delfia te Delft en gezien het spel van verleden (weekend geloven wij dat hierin ook weer de winstpun ten mee naar 'huis kunnen worden genomen. Het 2e elftal speelde vriendschap pelijk tegen Haastrecht 2 welke wed strijd eindigde in een gelijkspel 3-3. Ook de beide zat.-elftallen kwa men in het veld en wel tegen V.W.S. te Leiden. Het le elftal won verdiend met 3-2 en het 2e elftal moest een 3-0 ne derlaag incasseren. Voor het a.s. weekend zijn de vol gende vriendschappelijk vaistgesteld. Haz. Boys IWaddinxveen Z I. Haz. Boys 2—Waddinxveen Z 2. W.S.E. IWaddinxveen 2. W.S.E. 2Waddinxveen 3. W.S.E. aWaddinxveen b. K.N.V.B. bekerwedstrijd: Delfia—Waddinxveen. Juniorenwedstrij den. Waddinxveen aBoskoop a. Waddinxveen bBoskoop b. W.S.E. bWaddinxveen c. Fantastische zeep voor jonge mens n, van alle leeftijden 85 cent per *tuk A. van der Heiden Zuidkade 1 - Telefoon 335 BE FAIR NIEUWS. Ook de oefenwedstrijd die jl. za terdag door ons eerste en tweede elf tal zijn gespeeld, zijn ook nu niet on bevredigend verlopen. Weliswaar moest het eerste met een kleine ne derlaag genoegen nemen, maar de kwaliteit van het vertoonde spel vooral na de rust, schenkt ons veel vertrouwen. Uitslagen: Be Fari IGroeneweg I 2-3 Be Fair HGroeneweg H 2-0. Programma voor a.s. zaterdag; Be Fair IGouderak II, 6 uur. Be Fair HGouderak Hl, 4 uur. JUNIOREN -TOURN OOI. We kunnen mededelen dat de voor bereidingen getroffen zijn en dat de juniorencommissie er in geslaagd is een wel zieer attractief programma samen te stellen. Als het weer mee werkt, belooft het een prachtige sportdag te worden. Volgende week hopen we het volledige programma af te drukken. SPORT-SCHAKEL NIEUWS. Men wordt er op attent gemaakt, dat eventuele copie voor ons clubblad a.s. maandag vóór 7 uur op het re dactie-adres moet zijn ingeleverd. W.S.E. NIEUWS. Het programma is deze keer oefen wedstrijden tegen Waddinxveen-elf- tallen. Het programma begint om 12 uur W.S.E. junioren tegen Waddinx veen junioren; 1,15 uur W.S.E. B te gen Waddinxveen comb, en 3,30 uur speelt W.S.E. A ook tegen een Wad- dinrveen combinatie. U ziet een echt Waddinxveense voetbalmiddag en wij hopen dan ook op een grote belang stelling van de Waddinxveense lief hebbers van sport en mooi weer. De pool begint deze week wel te draaien, maar voor W.S.E. begint de ze pas volgende week. als gevolg van ernstige familieomstandigheden van onze poolhouder. Vanavond denken toch alle spelers om de training. WEEKREKLAME 100 gram Plockworst 55 samen 100 gram Hamworst 45 i 90 cent 100 gram fijne Ham 80 100 gram Gebr. Rosbief 80 100 gram Gebr. Fricandau 80 100 gram Gekruide Ham 55 150 gram Poulet 661 samen 150 gram Gehakt 57 j cent Mergstaaf of benen 500 gram Doorr. Runderlappen 190 500 gram Ribcarbonade 240 500 gram Lende carbonade 250 Ons gehakt is Uw vertrouwen waard BIJ W. S„ Zuidkade 21 Telefoon 234 Off. Erkende Philips Service voor Waddinxveen Kerkweg 171, tel 501 GRATIS 'n zakje Gezouten Pinda's, van 49 ct, bij elke fles zoete rode Spaanse Wijn a 2.95 Zwarte Bessensap, nu per fles 1.05 Verse Roomboter 250 gram 79 Prachtige Schouderham 150 gram 79-69 Kersen, zonder pit, nu van 1.45 voor 98 Mixed Fruit, (kleine stukjes vruchten) per literblik 1.89 Zuidkade 3 Telefoon 305 nt SPECIAALZAAK FRANS KNAAPEN Kerkweg 209-211-213, a.d. Hefbrug, tel. 259 ALTIJD KEUS BIJ DE Laat Uw kinderen naar school gaan op een paar nieuwe, goede schoenen. Kom eens passen bij Het ROBINSON en SWIFT adres daar zijn goede schoolschoenen A. JONGEJAN Kerkweg 9 Telefoon 584 Medisch gediplomeerd voetkundige (Uttofoo Telefoon 302 FOTOBEDRIJF Nesse 2 Kom elke week de nieuwe modellen bewonderen van Vrije toegang op onze toonkamer. U SLAAGT R O U W E R eter Zoo nietprobeei dan eens ous brooa. dat heerlijk is er «e«r voordeelio uitsnijdt

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 6