faat U i/echuize** Chr. SOCIAALFONDS D.E.L. iPxdon DOELEMAN Fa G. v. d. AKERBOOM TDictonj NE0 C0NSERVIET Dictorij Hanneke verliest de strijd I UtacAt niet tot uw huid in de winter schraal en droog is. Besteedt nu meer zorg dan anders a?n uw huid. Wij adviseren gaarne wat u nodig heeft. CONGRES JEHOVA'S GETUIGEN. Het afgelopen weekeinde is door Jehova's getuigen een groot congres gehouden in de Ahoy-hal te Rotter dam. Waren er op zaterdag 10452 be zoekers, de zondag spande de kroon met 15.785 aanwezigen. Waddinxveen was op dit congres met 53 afgevaar digden vertegenwoordigd. BENOEMING. Tot lerares aan de huishoudschool te Slootdorp is benoemd mej. C. J- van Berkel, alhier. W.S.E. 10 JAREN. Op 16 september a.s. herdenkt de Waddinxveense sportvereniging „Ex celsior", kortweg genoemd W.S.E. haar 10-jarig bestaan. Er wordt die avond een feestavond georganiseerd, waaraan medewerking wordt ver leend door K.T.W. een jodel-zangeres en het duo Vergeer. ZILVEREN JUBILEUM. Donderdag 11 september, was het 25 jaar geleden, dat de heer de Wild bij de N.V. Kempkes' Meubelfabrie ken in dienst trad. Dat was de reden, waarom de heer de Wild met zijn dochter in de direk- tiekamer werd ontvangen. Helaas was zijn echtgenote door ziekte ver hinderd. Onder het genot van een kopje koffie, liet men het verleden nog weer eens de revue passeren. Ontelbaar zijn de delen hout, die door de heer de Wild zijn gevlakt. Hij heeft nl. al die 25 jaar aan de vlakbank gestaan. Als bijzonderheid dient opgemerkt te worden, dat de jubilaris in al die ja ren geen enkele keer te laat is ge komen; voorwaar een unicum. Nadat de jubilaris een enveloppe met inhoud en zijn dochter een bou- ket bloemen was aangeboden, ging het gezelschap uiteen, heer de Wild een pendule overhan- Namens het personeel is aan de digd. Burmerliike Stand Aangliften van 4 tot 10 sept. Geboren: Anna, d. v. D. Grooten- dorst en A. G. van Leeuwen, Kleika- de 57; Tjeerd, z.v. G. H. Jansen en A. J. de Haas, Bodegraverstraatweg 115; Cornelis Adrianus Maria, z.v. J. C. C- Boekhorst en M. P. den Hollander, 2e Bloksweg 2; Nora, d.v. J. Verwey en A. Verhoef, Ieplaan 102; Mija, d.v. J. de Pater, en W. van de Braak, Onderweg 85; Marjolein, d.v. J. Both en L. Blans- jaar, Lijsterbesstraat 33. Jan, z.v. J. Verboom en M. Schoon- derwoerd, Noordeinde 112; Ondertrouwd: J. van der Knijff en J. Hofman; L. Monster en C. Hoogen- doorn; A. J. Brouwer en P. Noorlan- der. Gehuwd: B. van der Ven en C- Sehreuder; GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: sleutel met ketting; vis net met simmen; vulpen, groene re genmantel; bril; broodmls; baco- sleutel. Verloren: 1 paar witte dameshand schoenen; blauw kruikje; blauwe rok- gele regenjas; hoofddoekje; duim stok; doublé oorbel. Wendt U zich dan tot ons om uw inboedel vakkundig te laten vervoeren door geheel Nederland. Noordkade 21 Telef. 216 Waddinxveen Sport in 't kort BE FAIR NIEUWS. „Hij is gespeeld", de eerste ronde van de nieuwe competitie en heeft hij onze vereniging in het bijzonder gebracht? We zouden op deze vraag „gematigd succes" willen antwoorden. Want als we onze ogen op de uit slagen laten vallen, dan zien we dat we er niet zonder kleerscheuren zijn afgekomen. Hoe komt dit? Zenuwen - of was alles nog een beetje onwen nig? Het eerste kwam weliswaar met beide punten naar huis, maar slechts op het kantje af.'Toch is dit niet een onbelangrijke overwinning, omdat de uitwedstrijd tegen Zwervers als een zware opgaaf moet worden gezien. Het tweede bezorgde ons een teleur stelling, door te verliezen van buur man R.C.V. II. We zullen dit maar toeschrijven aan het „gehavends" elf tal. De junioren deden het prima. De C-'s wonnen maar liefst met 5-0. Prachtig jongens. D evenwel moest beide puntjes aan haar tegenstander laten, maar als onze nieuwelingen straks een beetje ingeburgerd zijn zullen we ongetwijfeld beter nieuws kunnen laten horen. De korfballers zijn prima van start gegaan. Het bezoekende Warmond werd maar liefst met 11-1 naar huis gestuurd. Werkelijk korfbalcijfers niet waar! Uitslagen: Zwervers IBe Fair I 2-3. Be Fair CGouda D 5-0. R.C.V. H—Be Fair II 2-1. Donk D—Be Fair D 0-5. Korfbal: Be Fair I—Warmond H 11-1. Programma voor a.s. zaterdag: Be Fair I—W.D.S., 4,30 uur. Bodegraven IIBe Fair H, 4,30 u. Schoonhoven IBe Fair Hl, 4 u. Ona BBe Fair A, 4 uur. Moerkapelle BBa Fair B, 2,45 u. Be Fair C—Boskoop D, 2 uur. Be Fair D—Bodegraven D. 3,15 u. Korfbal; Top IT—Be Fair I, 4 uur. SCHOOLZWEMMEN. Vrijdagmorgen werd voor de twee de maal in dit seizoen de gelegen heid gegeven tot het behalen van de Voor het diploma A zwemproef had schoolzwemdiploma's. den zich 57 meisjes en 28 jongens op gegeven. Hiervan behaalden het di ploma 44 meisjes en 19 jongens. Voor het diploma B bestond ook goede be langstelling. Hieronder is begrepen gekleed zwemmen. Van de 21 meis jes behaalden er 16 dit diploma en van de 19 jongens slaagden er 14. Voor het diploma C meldden zich 11 meisjes aan waarvan er 3 aan de zware eisen voldeden, van de 5 jon gens behaalden er 1 dit diploma. In 1958 behaalden 86 meisjes het diplo ma A en 51 jongens, 41 meisjes be haalden het diploma B en 37 jongens voor het diploma C slaagden 3 meis jes en 5 jongens. De jury werd gevormd door de he ren A. C. van den Bosch, R. den Haag en H. Jenné. WAARDIG SLOT VAN ZWEMSEIZOEN. Ter afsluiting van het zomerseizoen van de zwem- "en poloclub de Gouwe werden vrijdagavond enkele wedstrij den gespeeld. De hoofdwedstrijd voor deze avond werd gevormd door een polo-ontmoe ting tussen het Nederlands Militair zevental I en G.Z.C. I uit Gouda. In deze wedstrijd bleek wel dat het Mi litair zevental sneller was dan G.Z.C. het laatste zevental speelde ook nog met twee invallers nl. voor v. d. Too- ren en Beiderwellen. de eerste in ver band met de wedstrijden te Boeda pest. Na ongeveer vier minuten spelen opende het Militair zevental de voor sprong doordat de linksvoor het le doelpunt scoorde. G.Z.C. ging zich dapperr weren en een fraaie boogbal van G. Beekman bracht de gelijkmaker. Hiermede kwam tevens de ruststand. Onmiddellijk na de rust hernamen de militairen de leiding. Met een prachtig diagonaal schot vanaf 8 me ter afstand werd het tweede doelpunt geplaatst. De militairen legden een duidelijk overwicht aan de dag. Zij waren namelijk veel sneller dan G.Z. C. en zij wisten zelfs uit te lopen tot 3-1. De G.Z.C. speler H. de Boer wist met een achterwaarts schot de ach terstand te verkleinen tot 3-2. G.Z. C. kon evenwel niet verhinderen, dat het Militair zevental na een 'snelle aanval zijn voorsprong wist te bren gen op 4-2. Hiermede kwam het einde van deze zeer fraaie wedstrijd, waarin het mi litair zevental een welverdiende over winning wist te boeken. Voorts wjerd een vriendschappelij ke wedstrijd gespeeld tussen de Gou we I en G.Z.C. n. De Gouwe heren kwamen in de aanval en het was onze plaatsgenoot H. Brok die voor de Gouwe het eer ste doelpunt wist te scoren. Hiermede kwam ook de ruststand. De Gouwe werd na de rust steeds sterker en P. nog 2 doelpunten op te voeren, doch dc Graaff wist de voorsprong met kort voor het einde van de wedstrijd wist G.Z.C. de achterstand te verklei nen met 1 doelpunt. De Gouwe won deze wedstrijd, die zeer snel en sportief gespeeld werd met 3-1. tU)icfori) Dit ene weet U kleedt U V.V. WADDINXVEEN De eerste competitiedag behoort al weer tot het verleden, en als wij de resulatten zien, behoeven we niet on tevreden ts zijn, en kunnen we met vertrouwen het verdere verloop tege moet' zien. Het le zat. elftal wist met 4-1 van het lang niet zwakke Sport- lust te winnen, al kwamen de doel punten dan ook in het laatste gedeel- ta van de wedstrijd. Middenvoor van Erk nam ze allen voor zijn rekening. Het 2e elftal was bij Boskoop 3 op bezoek en wist met niet minder dan 6-1 te winnen, mede doordat midden voor van Dijk de richting over zijn schoten weer onder controle had en niet minder dan 5 doelpunten maak- ta. Het zesde doelpunt werd door Terlouw gescoord. Het 3e elftal bracht het er minder goed af en moest de punten dan ook aan Groe ne weg laten. Voor a.s. weekend staan er weer belangrijke wedstrijden op het pro gramma. Zo gaat het le elftal bij Nieuwerkerk op bazoek en wij ge loven niet dat deze wedstrijd gewon nen wordt. Anders is dit gesteld bij het 2e elftal dat Schoonhoven 3 ont vangt en het le zat. elftal dat Spirit 2 ontvangt. Beiden wedstrijden kun nen als er gevoetbald wordt, gewon nen worden. Hat 2e zat. elftal gaat op bezoek bij Jodan Boys 4 en wij houden het hier maar op een gelijk spel. Wedstrijdprogramma a.s. weekend: Nieuwerkerk IWaddinxveen I, 2,30 uur. Waddinxveen 2Schoonhoven 3, 2,30 uur; Waddinxveen Z ISpirit 2, 4 u. Jodan Boys 4Waddinxveen Z 2, 2,30 uur. Junioren: Donk AWaddinxveen D, 4 uur. Waddinxveen COlympia C, 2,45 uur. W.S.E. NIEUWS. Volgens de verwachting heeft het eerste elftal gewonnen. De uitslag was 5-2 maar ook het tweede elftal kwam met een mooie 4-2 overwinning uit Haastrecht terug. De volgende wedstrijden staan nu op het pro gramma. WSE I ontvangt Nieuwkoop II en ook daarvan hebben we de beste ver wachtingen. Ook WSE II fungeert als gastheer want om 12 uur ontvangt zij RVC II en wanneer er zo gespeeld wordt als vorige week zien wij de winst in Waddinxveen blijven. WSE A speelt uit en WSE B speelt thuis. Vanavond nog buiten training. Mocht U nog een poolformulier willen hebben, de heer J. Vaneman St. Victorstraat 36, heeft er nog en kele. Geen spruiten aan Uw winteraardappelen met A. van der Heiden Zuidkade 1 - Telefoon 335 1948 W.S.E. 10 JAAR 1958 In het kantoor van de heer J. C. P. Janmaat werd enkele weken voor 9 juni 1948 een kleine bespreking ge houden tussen de heren J. Janmaat, R. Notten en A. Compeer, waarna op 9 juni 1948 de oprichtingsvergadering werd gehouden in het vereningsge- bouw. In het bestuur werden geko zen de heren J. C. P. Janmaat, voor zitter; secretaris R. Notten; penning meester H. Lensen; J. Ultee; Th. Zoethoutmaar; Joh. Luiten en A. Compeer. Er werd besloten om met een le en een 2e elftal en een junio renelftal aan de competitie deel te nemen. Het eerste elftal verloor haar earste wedstrijd tegen N.S.V. met 2-1 maar daarna werd er in dat seizoen geen wedstrijd meer verloren en was het eerste kampioenschap behaald. Viermaal was het gedegradeerd dus in 10 jaar veel ups en donws. Het 2e elftal speelde met wisselend succes, hun werd ook dikwijls de nederlaag niet onthouden. Maar bij de aanvang van het elfde jaar hebben de spelers goede voornemens wat blijkt uit de uitslagen van jl. zondag. Het eerste elftal begon met een 5-2 overwinning en het 2e elftal deed het maar wei nig minder en kwam met een 4-2 overwinning uit de bus. Het huidige bestuur bestaat uit de haren A. Compeer, voorzitter; Th. Bunnik, secretaris; H. Luiten, pen ningmeester; L. Rip. Th. Zoethout- Aan de competitie 1958- 59 wordt met vier elftallen deelgenomen. Vooral 't laatste halfjaar zijn we in de goede maar; M. Gerts en H. van der Laan. richting want veel junioren hebben zich als lid opgegeven en ook enkele senioren hebben zich als lid laten inschrijven. Opgericht met een kleine 40-tal le den en een enkele donateur zijn er nu 80 leden en een ruggesteun van een ruime honderd donateurs. En nu het elfde jaar tegemoet gaan en de elftallen in de komende competitie van plan zijn sportieve en goede pre- taties te leveren geloven wij dat nog meer leden en donateurs zich zullen opgeven. Het tien jarig bestaan kan den zowel zondag en dinsdagavond 16 dus in goede stemming gevierd wor- september in het verenigingsgebouw in de Burgemeester Trooststraat. Toegang voor genodigden, leden met huisgenoten. ZWEMBAD GESLOTEN. Het gemeentelijk zwembassin aan de Kanaaldijk zal in dit seizoen za terdag voor het laatst voor het pu bhek geopend zijn. OPENING CHR. TECHN. SCHOOL TE GOUDA Alhoewel deze opening reeds meer dere dagen geleden plaats gehad heeft, willen we toch nog even hierop terug komen, gezien het aandeel dat Wad dinxveen gehad heeft bij de oprichting van deze school. De school is voorlopig onderge bracht in de oude Ambachtsschool in het Paradijs, met de toezegging door het gemeentebestuur van Gouda, dat grond gereserveerd zal worden in de nabijheid van de Ridder van Catsweg. Voor deze opening bestond grote belangstelling uit dei kiringen van Nijverheidsonderwijs, Kamer van Koop handel, C.N.V. en uit het bedrijfsle ven. De heer A. Mulder, alhier opende de samenkomst als voorzitter van de vereniging voor Chr. Nijverheidson derwijs. Hij memoreerde de moeilijk heden en zorgen welke voorafgingen de stichting van een school als deze. Dankbaar was hij dat de opening nu kan plaats hebben. Op de vraag, hoe kwamen we er toe deze school te stichten, gaf hij het antwoord, dat in 1949 reeds de mogelijkheid onder ogen gezien werd, door de Bond van Meu belfabrikanten te Waddinxveen. Hem werd, als bestuurslid van de Chr. Avonidvaktekenschool, alhier, verzocht verschillende gegevens te verzamelen omtrent bestaansmogelijk heden van zulk een school. Het bleek dat het voadingsgebied toen nog niet voldoende groot was, In 1951 werd het onderzoek weer ter hand genomen en na bespreking met deskundigen en het raadplegen van het rapport van het Technologisch Instituut voor Zuid Holland bleek nogmaals dat Wad dinxveen e.o. niet voldoende leerlin gen kon leveren, daar de gehele Krimpenerwaard afgeschreven moest aan de stichting van 'n school als de ze. Dankbaar was hij dat de opening nu kan plaats hebben. Op de vraag, hoe kwamen we er toe deze school te Chr. Avondvaktekenschool, aldaar worden. Na veel besprekingen werd op 12 februari 1953 een stichting in het le ven geroepen. Deze stichting is later weer omgeaet in een vereniging, waarop 30 nov. 1955 de koninklijke goedkeuring volgde, op de ingezonden statuten. Terwijl op 18 juli 1956 het koninklijk besluit werd gemachtigd een lagere Technische school op te richten en in stand te houden. Aan de gemeente Gouda werd grond te koop gevraagd, met de toezegging dat Gouda, zodra mogelijk hieraan aandacht zal schenken. Voorlopig wordt de oude Ambachtsschool aan het Paradijs toegewezen. In mei 1958 stelde Gouda voör 11000 m2 grond Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. Nam. 6,30 uur Ds. H. Talsma, Den Haag. Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6,30 uur Ds. J. van der Haar. Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18. V.m. 9,30 uur Ds. E. H. Kalkman, {««reformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6,30 uur Ds. J. Snoey Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,3 Oen nam. 5 uur Leesdienst. Dinsdag 16 sept. nam. 7 uur Ds. A. Bijkerk van Sliedrecht. Rem. Geref. Gemeenïe V..m 10 uur Ds. Goudoever, Leiden. ZONDAGSDIENST wordt waargeno men door Dr. J. W. H. Helleman. nabij de Ridder van Catsweg aan de vereniging te verkopen, maar in juli 1958 bericht Gouda dat de mogelijk heid bestaat dat deze toezegging mo gelijk door G.S. niet goedgekeurd zal worden. Spr. memoreerde al de gebeurtenis sen en moeilijkheden in de afgelopen jaren aleer tot opening van deze Chr. Techrt-t School kop worden overge gaan. Heden kunnen de eerste leer lingen hun eerste lessen ontvangen in een noodschool met alle gebreken hier. aan verbonden. Toch is het bestuur dankbaar met dit resultaat. Het jaar 1959 zal een topjaar worden voor de aanmeldingen voor het Technisch on derwijs en zowel de bestaande Techn. school en de R.K. Techn. School wa len overtuigd dat uitbreiding van de onderwijs gelegenheid de enigste op lossing was en dat de stichting van een Chr. Techn. School gerechtvaardigd was. Het bestuur rekent er Op dat Gouda spoedig grond zal kunnen aan wijzen voor de bouw van een school. Wij zijn dankbaar maar niet vol daan. aldus spr. Ook wij willen het Nehemia bij de opbouw van Jeruza lem nazeggende God des hemels waarop we ons vertrouwen hebben gesteld, zal het ons doen gelukken. De heer Dijkshoorn, de nieuw be noemde direkteur, sprak eveneens woorden van dank en hoop, en gaf in een duidelijke uiteenzetting het ver schil aan tussen een neutrale en Chr. Tech. school. Spreker zeide: al is de praktijk op onze school heel belangrijk een nog belangrijker zaak staan wij voor nl. het centraal stellen van de christelij ke opvoeding in de gehele school, dat hebben de leerlingen en wij allen ons gehele leven nodig. Dit is de basis van onze school waarop wij verder bouwen. Dit is niet gemakkelijk, maar wii hebben ons vertrouwen op God gesteld, Hij zal het ons doen gelukken. Burgemeester James was van ge dachte, dat de toestemming lang was weggebleven, - hoewel buiten de was, dat de toestemming lang was weggebleven, alhoewel buiten de schuld van Gouda. Het gemeentebe stuur was van goede wille. Nadat verschillende sprekers het woord hadden gevoerd, sloot Ds. E. H. Kalkman, hervormd predikant uit Waddinxveen, met dankgebed en was ds opening een feit geworden. Het aantal leerlingen bedraagt thans 55, verdeeld over twee groepen in 2 lokalen. Met enkele weken hoopt het bestuur nog over een tweetal lokalen te kunnen beschikken. de beste Herenkleding alleen in uw woonplaats verkrijgbaar bfl BROUWER FEUILLETON No. 3 Die maandag zag ze toch nog wel een beetje op tegen de baan, die ze nu ging beginnen. Doch juffrouw Derks bleek een hartelijke kollega te zijn: Hang hier je mantel maar. deze kast is er speciaal voor. En kom dan maar eerst even hier zitten. Dan bab belen we wat en zal ik je een beetje wegwijs maken. Meneer komt in de regel nooit voor half tien en als hij zitting heeft, gaat hij binnen een kwar tier weer weg. Het bleek geweldig mee te vallen. Josien Derks vertelde over het werk en daarbij rookten beiden een cigaret. Maar doe het nooit als meneer er is, want hij heeft een hekel aan moderne vrouwen. Hanneke knikte. Ik vermoedde al zoiets. Ik mag tenminste geen nylon- bloesjes dragen en ik moet kousen aan hebben Kousen Nu ja, ik mag niet met blote benen door JOKE DE VALK hier komen, heeft meneer gezegd. En m'n nagels niet lakken. Dat weet ik. Precies hetzelfde heeft hij gezegd, toen ik hier kwam solici- teren. Met uitzondering van de nylon bloesjes, want die bestonden toen nog niet. Werk je hier al lang? Bijna vijf jaar. Ik was negentien, toen ik hier kwam. Dan ben je net zo oud als ik. Ik ben ook vier en twintig. Maar nu ga ik trouwen. We hebben een huis, in Noord. Geluk gehad. Fijn zeg. Wat doet je aanstaande man Aan de gemeente. Monteur bij de tram. Betaalt goed. Vanzelf. Wat betaalt tegenwoordig niet goed. O ja, wat heb je als beginsalaris gekregen Honderdtachtig gulden, antwoordde Hanneke geringschattend. COLLECTE 11 TOT 19 SEPTEMBER Steunt in alle noden GEEFT MILD

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2