Byouterieën fxxlcvn DOELEMAN IVORGL Elke tand een Sneeuwwitje TDicfonj NEO CONSERVIET Een nieuwe collectie met o.a. echte kristallen collier's Strass in zilver gezet en vele zeer exclusieve modellen colliers, knoppen en armbanden. berts, een aantal liederen ten gehore brengen. Ds. van der Haar zal voor de laatste maal als pred. van Wad- dinxveen, een dergelijke avond lei den. In het verlengde van deze avond, zal zondag 28 sept. a.s. in de dien sten der plaatselijke Herv. Kerk, in de prediking speciale aandacht wor den geschonken, aan het Jeugd- en Catechisatiewerk, en zal tot deelne ming daaraan worden opgewekt. Ter stimulering van dit werk zal deze zondag een bijzondere collecte, spe ciaal voor dit werk worden gehouden. De plaatselijk Herv. Jeugdraad zal voorts op vrijdag 10 oktober een avond organiseren, voor de aangeslo ten verenigingen, en verdere belang stellenden, om afscheid te kunnen ne men van Ds. en Mevr. van der Haar, welke wegens vertrek naar St. Maar tensdijk, de gemeente gaan verlaten. OLIEBOLLENDAG VAN CONCORDIA. Gezien het grote succes van de eer. ste maal organiseren de damesleden van ons fanfarecorps Concordia zater dag 27 september weer een oliebollen dag ten bate van het instrumenten fonds. Vrijdagsavonds kan men reeds olie bollen aan de gebakkraam kopen. Za terdag worden ze de gehele dag aan de deur en op straat verkocht. Wat betreft de kwaliteit, deze is weer prima even als de eerste keer, daar staat de bakker voor in. Wij twijfelen er dan ook niet aan of heel Waddinxveen eet zaterdag 27 sep tember oliebollen met een tweedelig doel, voor een lekkere hap en voor de kas van Concordia. Ook in de omliggende polders ko men de dames hun gebak aan de man brengen. Mochten er dames zijn die deze dag willen helpen, zij kunnen zich opgeven bij mevr. Bezoen, Burgem. Trooststraat. De gebakkraam staat weer op de bekende plaats tegenover de Oranje laan. 27 september is dus alles oliebollen wat de klok slaat, opdat het Concor dia goed gaat. UITSLAG PUZZELRIT 13 SEPTEMBER. Auto's niet leden 1. A. van Gameren, Boskoop; 2. B. van Teylingen, Boskoop. Leden 1. C. Hoogendoorn, Bodegraven. 2. A. van Nielen, Waddinxveen. Motoren niet leden 1. H. Versluis, Bodegraven; 2. J. van der Willik, Boskoop; 3. E .Loedeman, Alphen a.d. Rijn. Leden 1. F. Vermulm, Gouda; 2. P. Versloot, Waddinxveen; 3. E. Boerman Den Haag. Brommers niet leden 1. P. J. Kooy, Boskoop; 2. C. Harkus, Hazerswoude; 3. L. Zuidam, Alphen a.d. Rijn. 4. J. Scholten, Boskoop; 5. J. Angenent, Boskoop; 6. K ,G. Angenent, Waddinxveen. Leden 1. E. J. Oskam; 2. N. de Haan; W. den Hartog, allen uit Waddinxveen. Totaal 89 deelnemers. BENOEMING. Mej. T. Bruitsman, onderwijzeres aan de Chr. Muloschool afd. G.L.O., alhier, is benoemd tot vaste leer kracht aan de Chr. Uloschool uit gaande van de „Stichting voor Chr. Uloscholen te Waddinxveen". Op 1 januari 1959 hoopt zij haar nieuwe functie te beginnen. „NIEUW LEVEN". De Raspluimvee- en Konijnenfok kersvereniging „Nieuw Leven" orga niseert ook dit jaar weer een Jonge- dierenkeuring en wel op zaterdag 20 september in de garage van van Ber gen's Transportbedrijf aan de Juliana- straat. De keuring begint om 14,30 uur en is vrij toegankelijk voor ieder. VERGADERING E.H.B.O. Woensdag 10 september hield de afd. Waddinxveen der E.H.B.O. een ledenvergadering in het Herv. Wijk- gebouw. Nadat de voorzitter allen hartelijk had welkom geheten, werd overgegaan tot de behandeling der agenda. Een der hoogtepunten was 't uitreiken der behaalde diploma's door Dr. P. van der Linde. Na er opgewe- zen te hebben hoe belangrijk het is om na het behalen hiervan trouw de cursus te blijven volgen, werden de diploma's, overhandigd aan de dames K. G. Treffers-de Bruijn, M. Droog, A. van Leeuwen en aan de heer A. van Bodegraven. De heer van Bode graven bedankte namens de geslaag den de docent en overhandigde hem als blijk hiervan een boekenbon. Hierna nam de voorzitter het woord en bracht in herinnering dat de af gelopen cursus zich had gekenmerkt als een leerzame en prettige cursus. Als blijk van waardering bood hij na mens de afd. een vloeiroller aan en aan mevr. van der Linde, voor het vele dat zij voor de E.H.B.O. had ge daan, een doos bonbons. Het andere Pig en Peg op stap 69. De dikke meneer had net tevo® ren een dikke sigaar aangestoken, maar het was denkelijk beter geweest als hij dat niet had gedaan, want de lange Pig ging door de knieën en belandde op de schoot van de welge dane heer. 70. Misschien was dat het ergste niet geweest, maar ongelukkig genoeg kwam hij met kracht tegen de dikke sigaar aan. De benauwde blik van de heer te zien, zat hij nu aan de bin nenkant! belangrijke punt was aankoop van een nieuwe zuurstofkoffer. De afd. voelt zich hiertoe verplicht om bij haar reeds in bezit zijnde koffer een nieu we aan te schaffen volgens de nieuw ste uitvoering en de oude te moder niseren. Dis is van het grootste be lang omreden adt de zuurstofkoffers welke in de gemeente zijn, doch die niet van de E.H.B.O. zijn. in de hui dige staat totaal verouderd en waar deloos zijn. Verder werd besloten tot het plaatsen van meer verbandtrom- mels in het uitbreidingsplan. De aan vang der nieuwe cursus werd bepaald op 6 oktober des avonds 8 uur in school B aan de brug. Na het verto nen van een serie kleurendia's werd deze zeer geanimeerde vergadering door de voorzitter gesloten. BRANDWEERWEDSTRIJDEN. De jaarlijkse brandweerwedstrijden tussen de brandweerkorpsen van Bos koop, Capelle aan den IJssel, Gouda, Moerkapelle, Moordrecht, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhuizen wordt a.s. zaterdagmiddag alhier gehouden op een terrein aan de Willem de Zwij gerlaan in de Puttepolder. De aan vang is om half drie uur. De wedstrijd staat onder leiding van heer G. J. Bos, kringcommandant brandweer B.B. Zuid-Holland 4 te Gouda. Na afloop van de wedstrijd defile ren de spuiten in de Stationsstraat voor de genodigden, waarna in het verenigingsgebouw de prijsuitreiking plaats heeft. EERSTE WONING IN ORANJEWIJK BETROKKEN. Voor de ontwikkeling van het nieu we uitbreidingsplan in de Puttepolder en daarmede voor de ontwikkeling van de gehele gemeente, was het vrij dag een belangrijke dag. Toen werd nl. de eerste woning die in dit nieu we uitbreidingsplan gereed kwam, door de bewoners betrokken. Dit is reeds het tweede uitbreidings plan, waar na de laatste oorlog voor een groot deel de groei van Waddinx- de beste Herenkleding alleen in uw woonplaats verkrijgbaar bij BROUWER veen wordt opgevangen. Nadat het eerste plan, de z.g. Bomenwijk, vrij wel geheel was volgebouwd, werd door het gemeentebestuur met voort varendheid de ontsluiting van het nieuwe plan ter hand genomen. De eerste woning, welke in de Oranje- wijk gereed kwam werd gebouwd in opdracht van de plaatselijke Chr. woningbouwvereniging Ons Begin en futu öj&ak WuteDouu, behoort tot een complex van 26 een gezinswoningen. In februari van dit'jaar werd door de aannemers, de fa P. Rehorst en Zn., onder architectuur van de archi tect B. Treffers met de bouw van dit complex een aanvang gemaakt. Nu dezer dagen de eerste zes wo ningen van dit complex gereed kwa men was de omstandigheid dat hier mede tevens de eerste van de nieuwe woningen in deze Oranjewijk werd betrokken, aanleiding om daaraan meer dan gewone aandacht te schen ken. In één van de nog in aanbouw zijn de woningen, welke daarvoor speciaal was ingericht, kwam vrijdagmorgen het bestuur van de Chr. woningbouw vereniging Ons Begin met de archi tect B. Treffers en de aannemers van de firma Rehorst bijeen met burge meester At Warnaar Jz., de gemeen tesecretaris H. Jenné en de gemeen te-architect A. C. Kraneveld. Namens het bestuur van de chr. woningbouwvereniging verwelkomde de heer H. de Goeij daar het gezel schap en bracht dank aan het ge meentebestuur, inzonderheid aan de burgemeester, voor de medewerking, welke bij de uitvoering van de bouw plannen werd ondervonden. Verder betuigde spr. zijn erkentelijkheid aan architect en aannemers, voor de wij ze waarop de plannen van de vereni ging werden verwezenlijkt. Hierna sprak burgemeester Warnaar zijn vreugde er over uit, dat de eer ste woning in het uitbreidingsplan Puttepolder betrokken kon worden. Dat dit nog tijdens zijn ambtsperiode gebeurde was voor spr. een reden tot vreugde temeer. Aanvankelijk was het de bedoeling dat deze woningen eer der gereed zouden komen, maar door het uitblijven van de toestemming tot gunning moest later met de bouw worden begonnen, dan oorspronkelijk de opzet was. Vervolgens gaf burge meester Warnaar een uiteenzetting over de tot standkoming van dit nieu we uitbreidingsplan en over de ver schillende werkzaamheden, welke in verband daarmede verricht moesten worden. Het gezelschap begaf zich vervol gens naar de woning Amalia van Solmsstraat no. 13 waar de vrouw des huizes, mevr. S. Oskam-de Jong, uit handen van de burgemeester de sleu tels voor haar nieuwe woning ont ving. Daarna werd de nieuwe bezich tigd, waarbij mevr. Oskam vol lof was over de indeling. Voor haar gezin, dat uit zeven personen bestaat, betekent deze nieuwe huisvesting dan ook een grote verbetering. BEROEP AANGENOMEN. Mej..A. Visser, proponente te Lei den, heeft het beroep naar de Rem. Geref. Gemeente te Boskoop, Wad dinxveen en Alphen a.d. Rijn aange nomen. DRIE AUTO'S TE WATER. Zaterdagmiddag wilde de heer J. A. toen hij met zijn auto over de Sniep- weg reed, een sigaret opsteken. Daar bij verloor hij de macht over het stuur en kantelde met auto en al in de diepe tochtsloot langs de Sniepweg. De heer P. Tamerus, die het ongeval zag gebeuren schoot te hulp en wist de heer A uit zijn benarde positie te bevrijden. De auto die nog al scha de opliep, moest met een kraanwagen op het droge worden gebracht. De aantrekkingskracht van het wa ter speciaal op automobilisten was dit weekend wel bijzonder groot. Maandagmiddag reed dokter Hem- minga door nog niet opgehelderde oorzaak met zijn auto in de sloot langs de Sniepweg. De auto reed eerst tegen een boom aan en kwam toen in de diepe poldersloot terecht. De dokter kwam er met een paar natte voeten af. De kraanwagen moest er ook voor deze wagen aan te pas komen. Woensdagnacht vergat een taxi chauffeur bij café het Sluisje zijn wagen op de rem te zetten. Nadat de chauffeur naar het café was gegaan om deelnemers aan de biertapwed strijd op te halen is de wagen gaan rijden en in de wetering terecht ge komen. De kraanwagen had enkele uren nodig om de wagen op de vaste wal te krijgen. GESLAAGDE OPENINGSDAG GEREFORMoERDE JEUGDWEEK. Zaterdagmiddag en -avond werd de Gereformeerde Jeugdweek geopend. Deze openingsdag werd des middags aangevangen met een grote speur tocht. Begunstigd door het fraaie weer werd dit een bijzonder aardige tocht lang sde Reeuwijkse plassen, waarbij onderweg diverse opdrachten moesten worden uitgevoerd, o.a. het mede brengen van een souvenir. Omstreeks 6,15 uur werd een gezamenlijke brood maaltijd gehouden. Tegen het einde van de maaltijd moesten alle deelnemers om beurten verslag uitbrengen en werden de ge maakte verzen gezongen. Na de maal tijd werd het avondprogramma uitge voerd. In het centrum van deze stond het onderwerp „Vacantie met God. nu werken met God". Hierbij werden diverse vragen behandeld. Voorts werd de avond gevuld met declama tie en zang. De dagsluiting werd ver zorgd door Ds. J. Snoey. COMMISSARIS DER KONINGIN OP BEZOEK. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Hol land. Mr. J. Klaasesz om op dinsdag 30 september a.s. een werkbezoek aan onze gemeente te brengen. Ge durende de morgenuren zal o.a. een bijeenkomst plaats hebben met de raadsleden en de dag zal worden be sloten met een samenspreking met vertegenwoordigers van de verschil lende groepen der bevolking. Het'of ficiële programma van dit bezoek zal nog nader bekend gemaakt worden. AANBESTEDING. Voor de openbare aanbesteding die dinsdagmorgen in het raadhuis werd gehouden, bestond veel belangstelling. Het betrof hier de aanbesteding van een stratenplan in het nieuwe uitbrei dingsplan. Door de aanleg van de parallelstraten van een deel van de Beatrixlaan en de Willem de Zwijger, laan, alsmede de aanleg van gedeelten van de Irenestraat, de Margrietstraat en de Juliana van Stolberglaan en de aanleg van de Marijkestraat zullen in deze Oranjewfjk weer nieuwe bouw terreinen beschikbaar komen. In to taal werden voor deze aanbesteding 24 inschrijvingsbiljetten ingeleverd. De twee hoogste inschrijvers waren K. van Barneveld te Huis ter Heide voor 164.200 en J. de Jong te Delf- gauw voor 147.848. De beide laagste inschrijvers waren fa Gebr. de Man te Ammerstol voor f 98.000 en fa Gebr. de Kwaadsteniet te Gouderak voor 99.000. De raming bedroeg 138.000. De gunning werd aange houden. AFSCHEID DS. J. VAN DER HAAR. Ds. J. van der Haar, Hervormd pre dikant alhier, die het beroep naar St. Maartensdijk op Tholen heeft aange nomen. zal op zondag 12 oktober af scheid nemen, om een week later in trede te doen in zijn nieuwe gemeen te, na bevestigd te zijn door ds. P. de Jong te Kootwijkerbroek. INBRAAK. In de nacht van woensdag op don derdag is ingebroken in de fabriek van de firma Both aan de Noordkade. Er wordt niets vermist. Van de da- der(s) ontbreekt tot dusver ieder ONGEVALLEN. De chauffeur van de vrachtwagen van de fa H. had dit weekend zijn auto neergezet bü het benzinestation van de garage van Nielen aan de Kerkweg, om benzine te tanken. Hij had zijn wagen niet op de rem gezet, waardoor de auto aan het rijden ging, juist toen de chauffeur even afwezig I was. De auto reed toen tegen de wo ning van de fam. Snelleman in de Kerkstraat aan. Tengevolge hiervan ward de voorgevel van de woning ontzet. Verder werd er schade toe' gebracht aan het zich in de woning bevindende meubilair. Ook die auto werd vrij aanzienlijk beschadigd. Door nog niet geheel opgehelderde oorzaak reed een tractor met aan hangwagen van de Gebr. van Vliet in de sloot langs de Onderweg. De be stuurder wist zich tijdig in veiligheid te stellen. Met een kraanwagen werd de auto later op het droge geholpen, VLIEGERWEDSTRIJD. Het zit de organisatoren van de vliegerwedstrijd niet mee. Hoewel er in ons landje langs de kust bijna al tijd wind is, moest jl. zaterdagmiddag door gebrek aan wind, worden beslo ten andermaal uit te stellen. Voor de deelnemers en de talrijke belangstel lenden was dit, evenals voor het co mité een grote teleurstelling. De wedstrijd is nu opnieuw vastge steld voor zaterdag 27 september a.s. Geen spruiten aan Uw winteraardappelen met fi. van der Heiden Zuidkade 1 - Telefoon 335 Rtirperlijke Stand Aangiften van 11 tot 17 sept. Geboren: Maarten, z.v. J. van Har- berden en L. C. Faasse, Henegou- werweg 90; Leendert Arie, z.v. J. Rehorst en M. C. Ravestein, Brugweg 59; Arie Hendrik, z.v. P. J. van Es en W. Olie, Eikenlaan 42; Louis Ronald Nicolaas, z.v. D. F. N. Ketting Olivier en A. E. Doppert. Iep laan 105; Arie, z.v. H. de Bode en M. den Bes ten, Eikenlaan 2; Ondertrouwd: C. van der Vlist en K. P. Scheele; Gehuwd: W. Haverkamp en M. J. Wassen. J. van der Knjjff en J. Hof man. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden; bankbiljet; dubbele fiets tas; 2 duiven; 'sleutel; filmrol; groene oliebroek ;zwarte oliebroek. Verloren: zwarte regenjas; spaarkaart; rode bril; bril in bruine doos; bruin jongensjasje. Sport in 't kort WZ..C. DE GOUWE. Zwemmen in Gouda Reeds morgenavond, zaterdag 20 september zal weer de zwembus naar Gouda rijden. We vertrekken om 5,50 uur van het dorp en om 6 uur van de brug. De Gouwe zet hiermede een goede traditie van jarenlang voort. De prijzen zijn gelijk aan vorige ja ren. Nu de competitie van de zomer is afgelopen, worden de voorbereidingen voor de wintercompetitie reeds weer getroffen. Hier volgt de indeling van de Kring Gouwe-Rijnstreek: le klasse; Donk I; Zijl I; Sleutelstad I. O.Z.V .1; G.Z.C. II; Gouwe I. 3e klasse: Gouwe II; G.Z.C. IV; B.Z. P.C. I ;S.Z.P.C. I; L.W.V. H. 4e klasse: Donk II; Gouwe III; Sleu telstad IV. G.Z.C. V; L.Z.C. II; Dames: G.Z.C. II; Donk I; S.Z. P.C. I; Sleutelstad I; Gouwe I; Jongens afd. A; L.Z.C.; Sleutelstad;. A.Z.C.; G.Z.C. A; Gouwe. Alle zeventallen zijn dus behoorlijk sterk ingedeeld en zij kunnen van deze winteroefening goed profijt trek ken voor het volgend jaar. De Gouwe I is bovendien nog inge schreven in de bekercompetitie van de KNZB, maar de indeling hiervan is nog niet bekend. BE FAIR NIEUWS. Waren we de vorige week enigszins bedrukt over de uitslagen, dit keer hebben we de neiging om te juichen. En daar is alle reden voor, want vgn de acht gespeelde wedstrijden, wer den er maar liefst vijf in winst om gezet. Het was met recht: „een goe de zaterdag". Het beste geluid mogen we ons standaard elftal laten horen, want het bezoekende W.D.9. kreeg maar liefst met 7-1 klop. Met dit resultaat heb ben de wit-hemden nu de leiding in de eerste klas genomen, aangezien zjj nu met uitzondering van Jod. Boys - dat nog een wedstrijd minder ge speeld heeft - de enige ploeg zonder verliespunten is. Maar ja, a.s. zater dag gaan we zij Sportlust op visite, en dan zal het moeilijk zijn om deze positie te behouden. Erg fortuinlijk zijn we in Woerden nooit geweest Maar succes heren, er wordt op u gelet! Het tweede heeft zich keurig her steld na de vorige week geleden ne derlaag; met flinke cijfers heeft men zich gerehabiliteerd. Schoonhoven was volgens de verwachting veel te sterk voor Be Fair III. Maar jongens de aanhouder wint en wij hopen daar om op beter resultaat. De junioren deden het weer prima. Weliswaar kreeg A van Ona B klop, maar alle begin is moeilijk, dus za terdag doen we het beter. De B's gin gen goed van start, de volle winst was voor onze jongens. Het C-elftal organiseerde een schuttersfeest - elf keer werd de roos geraakt en keeper Los wist bovendien zijn heiligdom schoon te houden. Ook D ging met de winst aan de haal. Bodegraven D werd met lege handen naar huis ge stuurd. De korfballers hebben na het goe de begin van vorige week. het er deze week lelijk bij laten zitten. Elf weer werd onze mand doorboord. Ter wijl we zelf niet eenmaal aan bod kwamen. Uitslagen: Be Fair I—W.D.S. I 7-1. Bodegraven II—Be Fair II 2-7. Schoonhoven IBe Fair III 11-0 Ona BBe Fair A 6-1. Moerkapelle BBe Fair B 2-4. Be Fair CBoskoop D 5-1. Korfbal. Top n—Be Fair I 11-0. Stand le klas afd. Gouda; Be Fair 2 2 0 0 4 10-3 Waddinxveen 2 1 1 0 3 3-1 Spirit 2 2 1 1 0 3 3-1 Jod. Boys 2 1 1 0 0 2 5-2 Zwervers 2 10 12 10-5 Zwammerdam 2 10 12 6-4 Boskoop 1 0 0 1 0 2-8 Sportlust 2 2 0 0 2 0 2-9 WDS 2 0 0 2 0 3-12 Programma a.s. zaterdag: Sportlust II—Be Fair I, 4 uur; Be Fair HSportlust III, 4,30 u.; Be Fair AWaddinxveen A, 2,30 Waddinxveen B—Be Fair B, 2,45 Donk DBe Fair C, 2 uur; Olympia F—Be Fair D, 2 uur. SCHAAKVERENIGING W.S.V. Voor de eerste ronde van de win tercompetitie werden de volgende partijen gespeeld: le tiental W. VerstoepA. van Dijken 0-1 P. BroerTh. Verbree 1-0 J. van OortJ. Tol afg. 2e tiental H. Schildt—P. Perdijk 1-0 A. Doornhein—A. Littooij 1-0 L. SchoenmakerJ. Kleijweg 0-1 W. van OortK. Peters 0-1 A. BrouwerW. A. van Os 1-0 A. VersluisTh. Nieuwets 1-0 W.S.E. NIEUWS. In een goede wedstrijd, waarin de voorhoede vooral na de rust goed op was, behaalde WSE een 7-4 overwinning. Aanvankelijk ilet het zich niet aanzien want Nieuwkoop achterhoede gaf maar weinig kansen weg. Toch was het Plomp, die met een hard schot de score na tien mi- unten opende 1-0. WSE was steeds sterker, maar de stevige achterhoede hield stand. Het werd gelijk door de Vries 1-1, maar voor de rust was het Sluijs die met een onhoudbaar schot doelpuntte 2-1. Na de rust werd het nog 2-2. Maar door van Rhfjn werd het 3-2 en 4-2 door Rijks; Plomp en van Rhijn. maakten 6-2. Nieuwkoop liep de achterstand in tot 6-4. Ver woerd maakte nog met een uitge kookt doelpunt 7-4. Het tweede won

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2