B »E ISOOY's Hanneke verliest de strijd VAN SE U tUeei mo-cUei, tmeei frele'i WINTERMODE 1958-1959 Wintermantels Regenmantels Winter- en Avondjaponnen Wj^ei U Kleinbeeld Camera TASSEN KOLLECTIE '58-'59 0. met 9-0 van RVC III, de doelpunten werden gemaakt 6 maal van der Star re; van den Berg 1 en van Stein 2 maal. Programma: Boskoop 3—W.SB. I. W.S.E. II—Es to m. Haastrecht B I—W.S.E. B I. W.S.E. C I—Waddinxveen, C I. V.V. WADDINXVEEN Het le elftal wist zijn entree in de KNVB met een lang niet onverdien stelijk gelijk spel te beginnen. Gezien de kansen welke er om zeep gebracht werden in de uitwedstrijd tegen Nieu werkerk, geloven wij wel, dat dit elf tal een goed figuur zal slaan in de verdere competitie. Waddinxveen 1 was vooral voor de rust zeer agressief, maar kon niet tot doelpunten komen. Dit gelukte ech ter wel Nieuwerkerk, zodat de rust aanbrak met een 1-0 achterstand. Na de rust wist van Gelooven echter de stand op gelijke voet te brengen, waarmede ook het einde kwam. Het 2e elftal schijnt er dit jaar zin in fe hebben, want nu werd Schoon hoven 3 met niet minder dan 6-1 verslagen, door doelpunten van De- KPhardt, Scheurwater en van Dijk. Vooral doelman Beumer weerde zich in deze wedstrijd bijzonder door en kele uit zijn doel te ranselen. De mooiste wedstrijd van het afge lopen weekend was zeker die van het le zat. elftal tegen Sportlust 2. In de ze wedstrijd werd er zeer goed voet bal gespeeld en gezien de sterkte na de rust was zeker een overwinning verdiend. Het mocht echter niet zo zgn en zo moesten zij met een gelijke stand 0-0 genoegen nemen. Het 2e zat. elftal verloor haar uit wedstrijd tegen Jodan Boys 4 met 3-2. Voor het a.s. weekend speelt het le elftal thuis tegen VEP I en gaat het 2e elftal bij Schoonhoven 3 op be zoek. Wij verwachten van beide elf tallen overwinningen. Hét le zat. elftal gaat op bezoek bij Jodan Boys en hier durven wij geen uitslag te voorspellen. Dit geldt ook voor het 3e elftal dat thuis GDS 2 entvangt. Wedstrijdprogramma Waddinxveen I—VEP I, 2,30 uur. Waddinxveen 3GDS 2, 12 uur. Schoonhoven 2Waddinxveen 2, 2,30 uur. Jodan Boys 2Waddinxveen Z I, 4 uur. Juniorenwedstrijden Be Fair AWaddinxveen A, 2,30 uur. Waddinxveen BBe Fair B, 2,45 uur. WSE CWaddinxveen C. 2,45 u. LUSTRUMVIERING W.S.E. Deze week vierde de r.k. sportver eniging W.S.E. haar tweede lustrum, welke viering grote belangstelling trok van leden van diverse sportver enigingen, binnen en buiten onze woonplaats. De kerkelijke viering had zondag jl. plaats gehad met een H. Mis, waarna een gezamenlijk ontbijt werd gehouden. De voorzitter van W.S.E.. de heer Compeer verwelkomde alle gasten, welke aanwezig waren ter viering van het 10 jarig bestaan. In het bijzonder de heer Th. Zoethoutmaar, die 10 jaar bestuurslid was, tevens lid van de elftallencommissie. Ook de heer Bunnik kon gehuldigd worden en aan beide heren werd een geschenk aan geboden. Namens de voetbalver eniging „Waddinxveen" sprak de heer J. Schouten, goede wensen en bood de vereniging een geschenk onder couvert aan. De heer Rip complimen teerde de heer Compeer, als voorzit ter en roemde de goede verstandhou ding. Hij bood hem en mevr. Com peer een fraai geschenk aan. Diverse plaatselijke sportverenigingen boden hun gelukwensen aan en deden dit vergezeld gaan van een geschenk. De Z. Eerw. Heer van Dijk wenste W.S.E. geluk met dit lustrum. Hij roemde de sfeer en de band die in de vereniging aanwezig is. Hij wekte al le leden op eensgezind en eerlijk te zijn bij het spel. De heer Compeer dankte alle spre kers voor hun goede woorden en hun geschenken. Daarna kwam het feestprogramma met als hoofdschotel de opvoering van „Het Kikkertje" door K.T.W. Door Ada de Joode werden zeer verdien stelijk enkele solonummertjes ge zongen. Met een gezellig samenzijn werd de feestavond besloten. FEUILLETON No. 4 door JOKE DE VALK Toen een maand verstreken was, nam Josien Derks afscheid van haar patroon. Waarbij bleek, dat meester Jan Dubois, die zonder blikken of blozen de zwaarste misdadiger in de gevangenis opzocht en met ze sprak, nu toch een beetje aangedaan was. Hij glimlachte, toen de kleine hand van zijn scheidende sekretaresse vasthield en zijn stem klonk een tikkie onvast toen hij zei Juffrouw Derks, ik weet wel, dat ik niet altijd gentlemenlike in u ben geweest. Desondanks hebt u me nu ongeveer vijf jaar lang trouw geholpen en m'n nukken ver dragen. U was somstij ds meer dame dan ik heer. En dit is geen kompli- mentje. maar de waarheid. Die mon teur krijgt een pracht vrouw. Aan de éne kant ben ik jalours op hem, maar aan de andere kant ben ik blij voor u. Ik hoop, ondanks alles, dat u een prettige herinnering aan mijn kantoor zult houden. En als bewijs, hoe ik uw werkzaamheden hier in de jaren heb gewaardeerd, zal ik het op prijs stel len, als u deze cheque als huwelijks geschenk van mij wilt aannemen. Enkele minuten later kwam Josien weer terug in de achterkamer, dat als kantoor was ingericht en zwaaide met de ontvangen cheque boven het hoofd van Hanneke, die even ruste van haar typewerk. Kijk eens, een cheque van twee honderd en vijftig gulden als huwe lijksgeschenk van meneer. Meid, wat een geweldig geschenk, zegriep Hanneke verbaasd uit. Nou, alles wat ik verwacht had, maar dat nooit. Dat geloof ik. Tja, en nu ga ik er vandoor. Je zult nu zelf je tanden erin moeten zetten. Sterkte, Hanneke, en als er proble men zijn, wip dan 's avonds maar bjj me aan, hoor. Ik wil je altijd helpen, als het moet. Hier ze krabbelde wat op een vel papier, dat op het tafeltje lag. dat is mijn adres Thorbeckestr. 91. Het is een benedenhuis. En als er niets te bespreken is, moet je toch maar komen, hoor? Ik ben natuurlijk razend nieuwsgierig, hoe je het maakt Dat beloof ik. Als de wittebroods weken voorbij zijn Klets. Donderdag trouwen we. daar na gaan we een week naar de Veluwe En dan nog een paar dagen rustig thuis. Vandaag over veertien dagen ben ik at home. Ik wip wel eens aan. En bedankt voor alles, he Oké. Je redt het wel, alleen. Dat heb ik allang bekeken. En nu mag je ook wel weten, wat meneer vorige week zei: Juffrouw Derks, ik krijg hoe langer hoe meer de indruk, dat ik met juffrouw Schoneveld op het goe de paard gewed heb. Zei meneer dat vroeg Hanneke verrast. Ze knikte. Ja, en dat zegt heel wat hoor. Hij is nooit zo scheutig met zijn lof. Of hij moet een heel goeie bui hebben. Nou, je vermaakt je maar We zullen het proberen. De eerste dag na Josien's definitie ve vertrek had Hanneke bij tijden weer last van een zeker minderwaar digheidsgevoel. Maar dat duurde niet lang. Gelukkig was haar baas bijna de gehele dag weg, zodat ze het rijk alleen had. Die avond lagen de stuk ken voor de volgende dag op de juiste volgorde in de tas.. Even voor half zes kwam de advocaat zoals gewoon lijk terug op zijn bureau. Hanneke, gedachtig aan de adviezen van haar voorgangster, wachjtte drie minuten, waarna ze met de tas naar de deur ging en aanklopte. Binnen. De stukken voor morgen, meneer. Ze legde de tas op de door Josien aangegeven plaats, links op het bu reau. Hij keek verbaasd op bij het horen van haar stem. O ja, dat is waar ook. Juffrouw Derks is er niet meer. Hebt u ze uitgezocht Alles ligt in de juiste volgorde in de map, meneer. Hij opende de tas en haalde de map er uit, waarna hij de verschillende stukken doorbladerde. Tevreden knik te hij en sloot ze weer weg. Prima. Zo wil ik het altijd hebben. Dat weet ik, meneer. Is er nog gebeld Hanneke bladerde in het boekje, dat ze in haar hand had en zei Me neer Beekhuis heeft gebeld, meneer Meneer van Dijk verwacht u morgen middag om half drie. Zo, en wat hebt u gezegd Dat ik het genoteerd heb en door zal geven. Juist. Half drie, help me er morgen aan onthouden. Jawel meneer. En dan is er nog 'n zekere meneer Thijssen geweest. Beu kengracht 46. Hij heeft om een onder houd gevraagd. Ik heb genoteerd aan staande vrijdagmorgen, half elf. Dan hebt u geen zitting. Dubois keek opnieuw verbaasd naar de jonge vrouw. Zijn gezicht betrok, toen hij zei Hoe weet u dat Ik heb de rol vergeleken met uw lijstje, meneer. Er komt geen enkele naam op voor. Zo. Ja, dan kan het. Waarover gaat het? Heb ik gevraagd, meneer. Maar dat wilde die meneer Thijssen niet zeg gen. In 't vervolg er op staan, dat men zegt, wat het doel is. Ik zal er aan denken, meneer. Zijn de stukken klaar voor die echtscheidingszaak Alles is in viervoud getypt, meneer Wilt u het nog inzien Komt morgen wel. Nu, dat is alles voor vondaag, juffrouw Schoneveld. Dank u, meneer. Dan ga ik nu maar Goedenavond, meneer. Dag eh. juffrouw Schoneveld. O wanneer trouwt juffrouw Derks? Dat is overmorgen - donderdag - meneer. Om elf uur op het stadhuis en kwart over twaalf in de Grote Kerk. Ja, nu weet ik het weer. Help me morgenavond onthouden. Wat drom mel, ik ben verplicht er bij te zijn. Ik heb een officiële uitnodiging ge kregen. Maar ik kan dat ding nergens meer vinden. Hanneke keek rond op zijn bureau, dat als steeds ordelijk opgeruimd was Nee, u hoeft hier niet te zoeken. Het is thuis ergensmaar de drom- P r edikbeur ten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur De heer J. Verboom, Kollum. Nam. 6,30 uur Ds. J. van der Haar. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6,30 uur De heer J. Verboom. Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18. V.m. 9,30 uur Ds. E. H. Kalkman. Nam. 7 uur Ds. E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6,30 uur Ds. J. Snoey Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst. Donderdag 25 sept. nam. 7 uur Ds. G. v. d- Breevaart, H. I. Ambacht. Rem. Geref. Gemeente. Geen dienst. ZONDAGSDIENST wordt waargeno men door Dr. E. M. L. Hemminga. mei haalt me, als ik het weet. De volgende morgen lag een uitno diging voor het huwelijk van Gerard van de Beek en Josina Derks op het bureau van advocaat Dubois. Hij opende de enveloppe, bekeek de uit nodiging en belde toen. Hanneke tikte aan en trad binnen. Zonder te groeten wees hij naar het drukwerkje op zijn bureau. Hoe komt dat hier U zei gisteravond, dat u het kwjjt was, nietwaar Daarom heb ik voor een ander gezorgd. Hij keek haar stomverwonderd aan. Weet juffrouw Derks dit Ik bedoel, dat ik haar uitnodiging kwijt was Ze schudde haar hoofd. Dit is zeer discreet behandeld, meneer. Hij knikte tevreden en keek haar met bewondering aan. Dank u. juf frouw Schoneveld. Als u altijd een dergelijke accuratesse aan de dag legt, zal ik alle reden hebben om tevreden over u te zijn. Dank u, meneer. En denkt u aan uw afspraak met meneer Van Dijk? Vanmiddag om half drie op zijn kan toor. DS. A. OFFRINGA OVERLEDEN. Te 's-Gravenhage is in de ouder dom van 77 jaar overleden Ds. A. Of- fringa em.predikant van Schevenin- gen. die gedurende vijf jaren voor ganger is geweest van „Wet en Evangelie", alhier. Weekagenda Dinsdag 30 september, 7,45 uur Jaar vergadering Nederl. Bond van Plat telandsvrouwen. Maandag 24 november, 8 uur Lezing met film Nederl. Bond van Plat telandsvrouwen in lunchroom van de Water. EXTXA GELDZEGEL AANBIEDING geldig t.e.m. 25 september Kaas, naar keuze, jong, belegen, oud, elke 500 gram 10 extra Profijt-margarine 250 gram 38 elk pakje 5 extra Bosbessenjam, reklame prijs 68 10 extra Droptoffee's 250 gram 55 10 extra Zuidkade 3 Telefoon 305 WEEKREKLAME 100 gram Plockworst 55 i samen 100 gram Hamworst 45 90 cent 100 gram Fijne Ham 80 100 gram Gebr. Rosbief 80 100 gram Pekelvlees 55 100 gram Gebr. Gehakt 40 100 gram Saks 40 150 gram Poulet 66 j samen 150 gram Gehakt 57 Mergstaaf of benen 251 cent 500 gram Dik Rookspek 110 500 gram Dr. Varkenslappen 150 500 gram Dr. Runderlappen 190 500 gram Gehakt halfom 190 3 Slavinken 100 BIJ W. S. Zuidkade 21 Telefoon 234 Dat kunnen wij gerust zeggen van onze nieuwe Najaaiskollectie Als~U bij ons binnenstapt en de nieuwe schoentjes aangepast hebt, zult ook U zeggenweer mooier, weer beter. Het ROBINSON en SWIFT adres. A, JONGEJAN Kerkweg 9 Telefoon 584 Medisch gediplomeerd voetkundige RADIO VAN EYK Kerkweg 171, telefoon 501 veratrekt U alle inlichtingen over de ERRES JUMBO SNELZUK3ER stofzuiger die ongekend grondig doelmatig voor U werkt ALTIJD KEUS BIJ DE maximaal zuigvermogen 2Vt x grotere stofruimte 3 mondstukken waar U f. 142 alles mee doet Kom elke week de nieuwe modellen bewonderen van Vrije toegang op onze toonkamer. U SLAAGTt R O U W E R eter 9 9 9 dat wij al een hebben voor slechts f 59.50, en U reeds 20 kleurexi-opnamen (dia's) kunt maken voor slechts f 7.50 Telefoon 302 FOTOBEDRIJF Nesse 2 Zo juist ontvangen, in de winterkleuren MORSGROEN, BISAM, SAHARA, BERKEN en in ITALIAANSE RAFFIA Natuurlijk bij FRANS KNAAPEN Kerkweg 209-211-213, a.d. Hefbrug, tel. 259 Zoo niet probeer dan eens sus brooa. dat heerlijk u er: voordeelio mtsni '4*

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 5