Hoekblad voor Waddinxveen SPAAR BIJ De Stated van de week TDicforij Boerenleenbank )3£icuv^ïijA foiicAt mcwdi WxtdcUtwcuLeeri N UTSSPAARB AN K Schele deugen Kou Gevut? Tliets t» goed a£s DAM PO 75 1958 MAAKT LASTEN SPAREN NUTSSPAARBANK nr 692 vrijdag 26 september 1958 14e jaargang Adres redaktie en administratie Verschijnt elke vrijdag Bijdragen, verslagen, etc. Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. De vakanties liggen weer achter ons en met frisse moed en misschien vol nieuwe ideen gaan wjj weer aan het werk. Na de opening van de Staten Generaal door onze Koningin zijn ook de beide kamers weer met haar zit tingen begonnen. Dr. Kortenhorst, door Hare Majes teit tot voorzitter van de Tweede Kamer benoemd, begon het nieuwe zittingsjtar met het opruimen van oude moties en wetsvoorstellen, die doordat zij al enige jaren liggen te wachten, hun aktualiteit reeds heb ben verloren. Nu de oude problemen en voorstel len zijn opgeruimd zullen de nieuwe met meer spoed, krachtig kunnen wor den aangepakt. Het N.V.V. is maar slecht te spre ken over het door de regering aan gekondigde beleid, Voorzitter C. W. van Wingerden verklaarde voor de radio, „dat de regering voor de door haar noodzakelijk geachte maatrege len zoals omschreven in de advies- aanvage aan de S.E.R. - op onze me- 'TDicforij Dit ene fveet U kleedt U dewerking niet behoeft te rekenen. Als de regering er toe zou besluiten tot huurverhoging over te gaan, en de subsidie op melk af te schaffen, zou dat betekenen, dat de werknemers in Nederland nu reeds gedurende een paar jaren geen enkele vermeerdering van hun welvaart hebben gezien, zij integendeel hebben moeten prijsge ven als gevolg van de bestedingsbe perking. Daarom wilde de N.V.V.- voorzitter „de regering op een mo ment, waarop wellicht nog een andere koers mogelijk is, waarschuwen voor de gevolgen. De heer Van Wingerden wil blijk baar, dat, terwijl iedereen weet, dat de welvaart in Nederland over de hele linie is afgenomen, gedurende de laatste jaren, de werknemers toch een toeneming van hun welvaart hadden gezien. Is dat niet te mooi om waar te zijn Ook het C.N.V. heeft zijn wensen. De verbondsraad meent, dat het vraag stuk van de consumentensubsidies op melk en het huurprobleem niet be handeld kunnen worden zonder daar bij ook het loonpeil te betrekken. De verbondsraad behoudt zich daarom het recht voor om bij het komende overleg over de voorgestelde regerings maatregelen de gehele sociaal-econo mische politiek der regering, waaron der in het bijzonder het beleid inzake het loonpeil, aan de orde te stellen. De hoogste prioriteit dient gegeven te worden aan het behoud van de werkgelegenheid. Verder is de raad termijn dienen te worden ingevoerd. Och ja. als het kan is het allemaal erg mooi.. Maar de rijksbegroting 1959 vertoont een tekort van ander half miljard De stand van de werkloosheid on dergaat de nadelige invloed van de sinds 1956 jaarlijks verminderde ge neigdheid tot emigreren. De voor naamste oorzaken zijn de afgenomen dragen gedurende dertig jaar 67, per maand pl. ongeveer 14,- aan bij komende lasten. De woningen worden met premieregeling gebouwd en vol gens de regelementen van de Stich ting Bevordering Eigen Woningbezit te Amsterdam. Om de uitwerking van de plannen zo goed mogelijk te doen slagen is men eveneens met andere organisaties waarin militaire en bur- VOOR JONGE MENSEN van 15-16-17-18-19 en 20 jaar (na militaire dienst t/m 23 jaar) ligt een JEUGD-SPAAROVER EENKOMST gereed met een WETTELIJKE TOESLAG van 1 0 op het gespaarde bedrag PLUS DE RENTE! VOOR AUE SPAARPERS een hoge rente gemakkelijk opvraagbaar tegoed I TE WADDINXVEEN van mening, dat de weduwen, en we zenpensioenverzekering alsmede de invaliditeitsverzekering op zeer korte In verband met de steeds toenemende belang stelling, zal met ingang van 1 oktober a s. de TE WADDINXVEEN Kanaalstraat 9 Telefoon 668 voor het publiek zijn geopend, t.w.: maandag t.e.m. vrijdag van 9 tot 1 uur en van 2,30 tot 4 uur zaterdag van 9 tot 1 uur. Er is nog een verbetering: Inlagen per postcheque- en girodienst moeten van 1 oktober a.s. af uitsluitend rechtstreeks geschieden op gironummer. 4 5 8 6 2 2 ten name van DE NUTSSPAARBANK TE WADDINXVEEN dus niet meer op giro 157127 ten name van de Nutsspaarbank te Gouda. Spaart regelmatig kleine bedragen voor uw grote uitgaven bij uw NUTSSPAARBANK TE WADDINXVEEN. economische bedrijvigheid en grotere (winter) werkloosheid in Canada, het wegvallen van de door Amerika gebo den extra emigratiemogelijkheden en de zich in Australië in bepaalde ge bieden voordoende lichte economische spanningen, alsmede het voortduren van het zich aldaar voordoende zeer nijpende huisvestingsvraagstuk. De minister spreekt terecht over nadelige invloed. Maar zou de voor naamste oorzaak van de werkloosheid niet in Nederland zelf en in de hier te lande afgenomen economische be drijvigheid liggen Overigens is het met de werkloos heid in Nederland streeksgewijze ge heel verschilend gesteld. Hele provin cies in Nederlpndl worden leeggezo gen van werkers die naar elders gaan. Zij dreigen tot onderontwikkeld ge bied te worden, zo ze het al niet zijn. Minister Zijlstra heeft de volgede ge bieden tot probleemgebieden ver klaard, waar de werkgelegenhied moet worden bevorderd de provincies Gro ningen, Friesland, Drente, Zeeland, het noordoostelijk deel van Overijssel, West-Friesland en de Wieringermeer in Noord-Holland, het oostelijk deel van Noord-Brabant, met uitzondering van Eindhoven en Helmond, het noorden en midden ten westen van de Maas in Limburg. Het zal ook nog wel even duren eer de plannen van een bouwgroep be staande uit enige aannemingsbedrij ven en een bouwbedrijf verwezenlijkt kunnen worden. Wanneer de plannen van deze groep werkelijkheid worden, zal het mogelijk worden dat flats en eengezinshuizen ongeveer 3.000,— goedkoper zijn, dan de tegenwoordige koopprijs voor soortgelijke huizen. Men zou dan een 4-kamerfIat voor 15.240,kunnen kopen, als eerste aanbetaling is een bedrag van f 1.540, dus ongeveer een tiende van de koop som gesteld. Rente en aflossing be- gerlijke ambtenaren werkzaam bij de ministeries van oorlog en marine ge organiseerd zijn, getreden. Minister Staf heeft zich bereid verklaard finan cieel bij te dragen in de kosten voor huizen van beroepsmilitairen. Een extra vest of jasje aan, de zomer is voorbijgegaan, de herfst is weer gekomen; Een tijd van kille kou en mist, van rijpe appels in de kist en goudkleur aan de bomen. De bonte kleurengalerij maakt dit het mooiste jaargetij voor mensen met twee ogen, Die wandelen door beemd en bos en bij een paddenstoelentros tot schreiens zijn bewogen. Wij schreien in de herfst niet gauw, de druiven van het diepste blauw beletten onze tranen; En Hofstra kweekt weer frisse moed bij heel die opgeruimde stoet van Neêrlands onderdanen. Met zijn begroting op ons bord blijkt er niks hoegenaamd tekort, hij krijgt ons complimentje; Slechts een tot anderhalf miljard, wij juichen, opgelucht van hart da's een sigarencentje De herfst zet door in het struweel en boter is er zelfs teveel, dus waarom zou je treuren De vraag naar melk van Vondeling blijkt uit ons vette volk gering, er kan ons niets gebeuren. Een extra vestje is wel fijn, ^en zakdoek meer aan moeders lijn, want ieder raakt verkouwen; Maar wat geen jaargetij vermag de herfst geeft ons na prinsjesdag een vól jaar van vertrouwen Jaap Mijderwijk HET TRADITIONELE 3 OKTOBER FEEST Iff ZICHT Woensdag 1 oktober om 20 uur zai de Cnr. Zangvereniging „Ex Anime" in de Pieterskerk een zanguitvoering geven waarbij Dr. J. Riemens emeri- tisc hHerv. Predikant, het woord zal voeren. Dit als inleiding der 3 okto berfeesten in Leiden. WP donderoag d.a.v. 1 sept. om 19,30 uur de taptoe wat weer velen, ook van buiten Lei den, op de been zal brengen, terwijl die avond om 20 uur het Lunapark al zijn geopend. Op de grote dag van 3 oktober zwermen duizenden uit alle windstre ken de aloude Sleutelstad binnen om te genieten van datgene wat het wak kere Drie-Oktober bestuur als feest- menu verder gaat voorzetten. Daar is dan om 7 uur in de morgen reveille vanaf het bordes Stadhuisplein en van 7,30-9,30 uur de traditionele uitdeling van haring en wittebrood (wat niets te maken heeft met een bedeling) maar als herinnering aan het Ontzet in 1574. Om 8 uur is er verder koraalmuziek in het Van der Werfpark en van 8-10 uur een militaire mars defile voor het stadhuis om 9,30 uur. Verder is er die morgen van 8,30-10,30 uur een korte- baandraverij op het Levendaal en pop pertkadtvoorslelling op Wet stadhuis plein. Maresingel-hoek Pasteurstraat en 5 Meiplein. Een 3 oktober zonder de springende Spaar GEREGELD kleine bedragen voor uw grote uitgaven bij de TE WADDINXVEEN Kanaalstraat 9 Telefoon 668 De Spaarbank voor groot en klein

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 1