u Oo&t fnee a Skin-up DE NUTSSPAARBANK nmEfl MUoii DOELEMAN Maedec de Vrouw TE WADDINXVEEN NIEUWS awze waahjUaate Pracht handen f 12,50 per set vernieuwd geheel uw huid fontein op de Vismarkt zou het feest niet comlpeet maken en zal dus ook deze keer weer te bewonderen zijn. In de morgenuren is de Lakenhal ge opend, zodat men hier nader kennis kan gaan maken met de geschiedenis van het Leidse ontzet, terwijl er om 10,30 uur een plechtige herdenking zal plaats vinden in de Pieterskerk, voor ganger Ds. J. de Wit. De periode van 1-4 uur vormt als steeds op 3 oktober het hoogte punt van de feestelijkheden, want dan trekt een lange kleurrijke stpet door Lei- dens straten. Stond die optocht vorig jaar in het teken van „het sprookie" dit jaar is het een muzikale maskera de onder het motto „EEN EN AL MUZIEK". Dat belooft wat. EEN LIJN Het was ergens bij een bevriende familie van ons, dat we meemaakten, hoe vader en moeder het over de op voeding van hun zoon oneens waren. Nu zal dat wel veel meer voorkomen, dat vader en moeder niet dezelfde mening zijn toegedaan ten opzichte van de opvoeding. Vaak is de vader veel strenger dan de moeder, of om gekeerd. of weet moeder toch altijd nog alles te vergoelijken, wat eigen lijk gestraft zou moeien worden enz. Of wjj onze kinderen juist opvoe den of niet, dat kunnen wijzelf vaak moeilijk beoordelen en er is geen ou der, die niet dagelijks tot zichzelf zegt heb ik dat nou wel goed aangepakt of had ik hier niet anders op moeten reageren Kinderen opvoeden is niet eenvou dig en het moet daarom voor ouders toch een grote voldoening geven, wan neer zij het weer hebben klaargespeeld om hun kind zo voor te bereiden voor het leven, dat het daarin zijn plaats kan veroveren. Nu zal uit de aard der zaak de ene ouder het hiermede gemakkelijker hebben dan de ander, omdat het ene kind makkelijker op te voeden is, be ter leert, minder aanstoot gevende eigenschappen heeft en bereid te ge hoorzamen waar dit gevraagd wordt. Onze intuitie en onze liefde voor de kinderen wijzen ons in vele gevallen wel de juiste weg naar het doel om van onze kinderen gelukkige mensen te maken maar bij dit streven is er een ding het allerbelangrijkste en dat is dat het kind voelt dat vader en moeder het ten opzichte van zijn op voeding volkomen eens zijn. Het meest funeste in een gezin is, wanneer vader hel kind iets verbiedt en moeder zegt: doe het maar wel. Dit is nu een beetje grof uitgedrukt, maar hierop komt het in de praktijk neer. Hoe gelukkig is een kind niet, wan neer het in en gezin leeft, waar het de ouders als een onverbrekelijk ge heel tegenover zich vindt. En al is dit nu in wezen niet altijd het geval, al hebben de ouders over verschillende dingen andere opvattingen, dan is het toch zo, dat zij dit de kinderen nooit behoeven te laten merken. Ouders hebben gelegenheid genoeg om samen als de kinderen er niet bij zijn, over deze problemen te praten en samen de oplossing te vinden. Sa men moet u uw standpunt bepalen en tegenover de kinderen moet het altijd zijn, alsof u het roerend met elkaar eens bént. Wanneer u vindt, dat uw levens partner oo een bepaald mo ment verkeerd handelt, laat het dan even zo en valt hem of haar niet aan, waar de kinderen bij zijn, maar wacht tot er zich een gelegenheid voordoet om er over te praten. Kinderen zijn zeer gevoelig en heb ben het dadelijk in de gaten, wanneer er niet een lijn getrokken wordt tus sen de ouders. Hierdoor ontstaan in een gezin vaak de meest nare situa ties en gaat het respect voor een van beide ouders of vaak voor alle twee verloren. De kinderen worden balorig en brutaal, omdat ze de zekerheid kwijt zijn waar ze zich eigenlijk aan te houden hebben. Het kind iets mee te geven voor zijn latere leven, kan alleen maar uit onszelf voortkomen. Laat het in ieder geval altijd weten, dat vader en moe der het steeds eens waren, dat ze al tijd een lijn trokken en dat het daar door in een goede harmonieuze om geving is opgegroeid. PAULA DE HAAS. Pig en Pgg op stap 71. Pig vond het maar verstandiger om een goed heenkomen te zoeken en maakte dat hij wegkwam. De onge lukkige meneer slaagde er in de si gaar uit zijn mond te krijgen en keek met een woedende blik om zich heen. 72. Intussen was de oorzaak van 's mans ellende heelhuids bij de anderen aangekomen. Hij vertelde wat hem overkomen was en alle drie lachten ze smakelijk. Hun coupé was bijna vol maar onzel twee vrienden zaten op een zitplaats. met 116J pt., op de voet gevolgd door Boskoop met 116 pt. Derde werd Reeuwijk met 109 pt. en vierde Gouda met 105| pt. Moerkapelle behaalde de vijfde plaats met 97 en Waddinxveen werd zesde met 93 pt. De zevende en achtste plaat werden gedeeld door Ze venhuizen en Moordrecht, elk met - Koningin Wilhelminaweg - Willem de Zwijgerlaan naar de rioolwaterzui veringsinstallatie. 11,40 uur Bezichtiging van de riool waterzuiveringsinstallatie. 12,10 uur Rondrit door de gemeente. Route. Willem de Zwijgerlaan - Noord kade Oranjelaan - Kerkweg - Put- Leest aandachtig de uitgebreide folder, die op 1 oktober huis aan huis wordt bezorgd. Vraagt nu reeds inlichtingen. De contracten liggen op 1 oktober ter tekening voor de jongelui gereed. Kanaalstraat 9 Telefoon 668 BRANDWEERWEDSTRIJDEN. Zaterdagmiddag vond in deze ge meente de zevende jaarlijkse brand weerwedstrijd plaats, waaraan door acht korpsen uit de omgeving werd deelgenomen. Het prachtige weer trok velen naar het wedstrijdterrein en gaf de aardige brandweerkamp een fees telijk aanschijn. Het terrein zelf bood een bijzonder dramatische aanblik: het was voor die gelegenheid herschapen in een rampgebied vol lichte, zware en uit slaande branden, al moet daarbij wor den vermeld dat het gelukkig alleen maar fictieve fikjes waren. Met de zuidwester gehelmde mannen liepen af en aan met denkbeeldige gewonden en verwijderden ijlings het licht ont vlambare materiaal uit de percelen. Lange brandweerslangen rolden zich als geweldige hagedissentongen door het gras en de commandanten ijlden van man tot man om bevelen uit te delen. De acht deelnemende korpsen kregen acht verschillende opgaven te verwerken. Op het terrein bevonden zich twaalf hekken, die evenzovele gebouwen aangaven en in al die hui zen woedden beurtelings vuurzeeen. De jury keek nauwlettend toe, of de stralen wel op de juiste plaats wer den ingezet. Bij een lichte brand moest één, bij een zware twee en bij een uitslaande brand drie emmers worden volgespoten. Een en ander vereiste een geweldige spuitbehendig- heid. Na de gewone wedstrijden volgde de gebruikelijke en voor het publiek wel de meest aantrekkelijke rauzen- maar-jongens-snelh ridswedstrij d, waar bij de hoogste hindernissen werden genomen met het gemak van volleer de athleten of van hogere diersoorten die in tropische gebloemte plegen voor te komen. Na deze klap op de vuurpijl. Na het défilé kwamen autoriteiten en brandweerkorpsen in het Vereni gingsgebouw bijeen. Hier vond de grijsuitreiking plaats. Burgemeester Boer van Zevenhuizen (organisator van de wedstrijd) dankte zijn Wad- dinxveense ambtsgenoot vo<r de gast vrijheid. Hij wees er op, dat deze ze vende districtswedstrijd in Waddinx veen gehouden was, omdat burgemees tre Warnaar deze nog voor hij zijn ambt neerlegt in zijn gemeente zou kunnen meemaken. Burgemeester Boer betuigde er zijn spijt over dat de korpsen van Bode graven en Nieuwerkerk a. d. IJssel verstek hadden moeten laten gaan en hij hoopte dat zij het volgend jaar het tiental weer vol zouden maken. De vertegenwoordiger van de Com missaris der Koningin zei dat deze strijd om de Burgemeester Boer-be- ker zich had gekenmerkt door een goede sportiviteit en kameraadschap. Bij deze wedstrijden gaat het om de verhoging van de paraatheid en de goede samenwerking tussen de brand weren van de streek, een doel dat het provinciaal bestuur op hoge prijs stelt Aan het slot van de bijeenkomst dank te burgemeester Warnaar voor de aL tentie van de organisatoren de wed strijd dit jaar in Waddinxveen te hou den. Bij alle prijzen en blijken van waar dering (de heer Bos zowel de jury leden ontvingen een attentie) had bur gemeester Warnaar helaas geen enkel geschenk voor zijn collega van Zeven huizen. Onder luide bijval van de aan wezigen bracht hij burgemeester Boer dank voor diens activiteit en bond de brandweermannen op het hart vol gend jaar burgemeester Boer niet te vergeten. De eerste wedstrijd werd gewonnen door het korps uit Capelle a. d. IJssel 90 punten. De prijzen voor de tweede wedstrijd die beschikbaar waren gesteld door kringorganisatie van de B.B. en die door het Kringhoofd werden uitge reikt, werden als volgt behaald1. Moerkapelle met 1 min. 49 sec.; 2 Zevenhuizen in 1 min. 56 sec.; 3 Moordrecht in 2 min. 4,7 esc.; 4 Reeu wijk met 2 min. 5,4 sec.; 5 Boskoop in 2 min. 10 sec.; 6 Capelle a. d. IJs sel in 2 min. 12 sec.; 7 Gouda in 2 min. 14,8 sec; 8 Waddinxveen in 2 min. 18 sec. BEZOEK VAN DE COMMISSARIS DER KONINGIN. Vergezeld van zijn echtgenote zal de Commissaris der Koningin in deze provincie, Mr. Klaasesz, op 30 sep tember a.s. een werkbezoek aan deze gemeente brengen. Voor deze dag is het volgende pro gramma opgemaakt. 9 uur Aankomst ten raadhuize. via rijksweg, Henegouwerweg, vanaf de grens der gemeente zal worden voor gereden door de rijkspolitie. Bij het raadhuis zal het volkslied ten gehore worden gebracht door het fanfarekorps „Concordia". Om 9,10 uur heeft Commissaris der Koningin een vergadering met het college van burgemeester en wethou ders en om 9,30 uur met de gemeen teraad. Mevrouw Klaasesz bezoekt om 9,10 uur de ponnyfokkerij van de heer P. D. Stuurman; en om 9,40 uur het wijkgebouw van het Groene Kruis. Na een korte pauze ten raadhuize houdt het verdere programma in: 10,35 uur Bezoek aan n.v. Kempkes' meubelfabrieken. Route: Zuidkade - Kerkweg - Julianastraat - Jan Dor- rekenskade-Oost. 11,30 uur Vertrek van de fabriek via Jan Dorrekenskade-Oost Juliana straat - Kerkweg - Oranjelaan - Noordkade - Willem de Zwijgerlaan - Mauritslaan Louise de Colignylaan tepolder - Ieplaan - Esdoornlaan - Kerkweg Dorpsstraat - Sniepweg - Eikenlaan - Vijverlaan - Sniepweg - Kanaaldijk - Kanaalstraat - Kerk weg Zuidkade - raadhuis. 12,30 uur Pauze ten raadhuize. 14,00 uur Vertrek van raadhuis via Zuidkade - Kerkweg - Kanaalstraat - Kanaaldijk - tot de rijksweg. 14,05 uur Bezoek aan de speelgoedfa briek der n.v. Okkerse. 14.45 uur Vertrek via Wilhelminakade - Zuidkade - St. Victorstraat - Zuid kade - hefbrug - Henegouwerweg. 15.00 uur Bezoek aan de n.v. Carros- seriefabriek „Verheul". 16.00 uur Vertrek via Henegouwer weg - hefbrug - Kerkweg - Kanaal straat Stationsstraat. 16.15 uur Samenspreking met verte genwoordigers uit de bevolking in het Geref. verenigingsgebouw. De burgemeester verzoekt de inge zetenen deze dag de vlag uit te ste ken. WEER WINKELWEEK. In de woensdagavond gehouden le denvergadering van de middenstands vereniging w£rd besloten deze winter weer een winkelweek te doen hou den. In de commissie hiervoor wer den benoemd de heren C. van der Linde; H. van der Loo; Jac. Saton; H. van Mourik en C. van Mourik. In een volgende vergadering zal het comité met voorstellen komen. BEJAARDENMIDDAG. De eerstvolgende bijeenkomst voor de bejaarden is niet op dinsdag, maar op a.s. woensdagmiddag, 1 oktober, om .2,30 uur in het verenigingsgebouw in de Stationsstraat. UITVOERING VOOR BLINDENBOND. De toneelvereniging K.T.W. alhier, zal op dinsdag 13 september in het r.k. verenigingsgebouw een uitvoering geven ten bate van de R.K. Blinden- bond. Zij die door bezoek hieraan het blindenwerk willen steunen kunnen via de advertentie in dit nummer meerdere gegevens bekomen. HOOIBROEI. Maandagmorgen raakte als gevolg van broei de grote hooiberg bij de boerderij van mevr. van Leeuwen aan de Noordkade in brand. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd, die de brand zoveel mogelijk bluste. Daarna werd een aanvang gemaakt met het leeghalen van de hooiberg, waarmee de brandweer de gehele dag bezig is geweest. Het is de Hamamelis die het 'mdoei DS. CUPERUS REIST NAAR SPANJE EN MAROKKO. De kerkeraad der Hervormde ge meente heeft ds. J. R. Cuperus alhier, verlof gegeven om een reis te kun nen maken naar Spanje en Marokko. Ds. Cuperus zal de Hugenotenge- meente in Montpellier en de Evange lische gemeente in Barcelona bezoe ken, alsmede de in Marokko verblij vende Nederlanders. Ds. Cuperus hoopt 9 oktober weer terug te keren. „WERKENDE JEUGD. Vrijdagavond 19 sept. ia alhier een afdeling opgericht van de Chr. Soc. Jeugdorganisatei „Werkende Jeugd". Deze startavond werd bijgewoond door de heer Kandel uit Utrecht, die het een en ander vertelde over de or ganisatie en het doel van „Werkende Op deze avond heerste een prettige sfeer. Het kienspel viel goed in de smaak, zodat opk op de volgende avonden dit spel gespeeld kan wor den. Besloten werd dat het voorlopig be stuur gehandhaafd zou worden, totdat men genoeg leden heeft die zelf een bestuur kiezen. Deze avonden zijn bedoeld voor jongens en meisjes van 16 jaar en ou der. Iedereen is welkom. De eerstvol gende avond wordt gehouden on een nader te bepalen plaats om half acht. JONGEDIEREN-KEURING Zaterdagmiddag hield de Raspluim vee- en Konijnenfokkersvereniging „Nieuw Leven" te Waddinxveen haai jaarlijkse jongedierenkeuring in de garage van van Bergen's Transport bedrijf, Julianastraat. Er werden in totaal 80 dieren gekeurd. De 15 grote en 26 krielhoenders werden gekeurd door de heer C. de Graar te Den Haag. Er werd bij de grote hoenders 4x het praedicaat ZZG, 5x ZG en 6x G gegeven met een zwarte Holl. Wit- kufi van J. J. Bakhuyzen uit Boskoop als beste dier, Op de voet gevolgd door een donkere Brahma hen van Th. Bouman uit Waddinxveen. De kriel hoenders behaalden 4x ZG, 7x GG, 9x G en 6 dieren werden van bekro ning uitgesloten. Een zwart Orping ton hennetje van J. A. v. Gils uit Waddinxveen werd de beste kriel en een zwart Javahennetje van P. Snel uit Gouda de beste op één na. Er waren 30 jonge konijnen, die gekeurd werden door de heer G. Ge- lein uit Aalsmeer. Zij behaalden 5x ZZG, 14x ZG, 9x GG en 2x een streep In de grote rassen werd een bonte Franse Hangoor van A. J. Versluis uit Waddinxveen het beste dier en een wtite Vlaamse Reus van Mevr. Baas de beste op een na. In de midden ras sen ging een zwarte Papilion van H. v. Lunteren uit Oudewater aan de kop met als beste op 1 na een Alaska van C. Marchant uit Waddinxveen. In de kleine rassen waren de beste en de beste on een na van A. Westdorp uit Hazerswoude met Black and Tan. Er kwamen nog twee oude fokrammen ter tafel waarvan een Black and Tan van A. Westdórp de beste was. Ten slotte werden er nog 7 sierdui- ven gekeurd. Zij behaalden lx ZZG, lx ZG. 2x G en 2x een streeo. Het ZZG dier van H. J. Kalt uit Reeuwijk was de beste, dit was een Antwerpse Smierl. VERGADERING GEMEENTERAAD Heden vrijdagavond 8 uur komt de gemeenteraad in. een openbare verga dering bijeen ter behandeling van de volgende agenda 1. Verslagen van de vergadering van 13 juni en 25 juni 1958; 2. Mededelingen, ingekomen stukken enz. om daarop zonodig te besluiten. 3. Voorstel tot regeling van het re kening-courant-krediet. 4. oVorstel tot aangaan van een geld lening. 5. Voorstel tot het overnemen van een gedeelte weg. 6. Voorstel inzake een concert door het west-nederlandse symphonie. or kest. 7. Voorstel inzake vergoeding van reiskosten. 8. Voorstel tot verkoop van grond. 9. Begrotdgingswijzttging, 10. Rondvraag. Vliegerwedstrijd 1958 Zo zullen we zaterdag voor de der de maal de vliegers klaarmaken en ten strijde trekken in onze goede Putte- polder. Hopelijk is het weer gunstiger dan voorgaande weken, want als er nog meer moet worden uitgesteld is de polder bijna volgebouwd met huizen, voor da tde vliegerwedstrijd gehouden is, en dat gaat niet. Laten we echter hopen, dat driemaal niet alleen scheepsrecht, maar ook vliegerrecht blijkt te zijn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2