ZIUHEUt"™"" H. MURK r NEO CONSERVIET fïYfteEsmsB Hoe frebtedett tme tPiqe tqd Volg het voorbeeld van duizenden!! intekenen bespaart II vier gulden BON ter waarde van vier gulden „VELDWIJK* Erwtenlezer§ Bi} de, kafijieA, factoren een rol, dat wij ons hieraan niet wagen. Het 2e elftal ontvangt Lekkerkerk 3 en wij houden het hier maar op een gelijk spel, dit geldt tevens voor Wad dinxveen 3 dat op bezoek gaat bij Woerden 4. BELANGRIJK. Denken de leden en donateurs er aan, dat er vanavond weer kaarten is bij van de Water. Tevens is hier hei inleveren van de voetbaltoto. Ons lid A. van den Berg was afge lopen week de gelukkige een prijs uit de toto te winnen. Wat het bedrag is weten wij nog niet maar wij ne men aan dat het een aanzienlijk be drag is. Proficiat. Wedstrq dprogramma Be Fair I—Waddinxveen Z I, 4,30 uur. Waddinxveen 2—Lekkerktrk 3, 12 uur. Woerden 4—Waddinxveen 3, 12 uur. Waddinxveen A—Spirit A, 4 uur. Waddinxveen C—Gouda C, 2,45 uur. Moerkapelle B—Waddinxveen B, 4 uur. Postduivenvereniging De Sperwer Wedvlucht vanaf Mons 184 km. Los 7 50 uur. Aankomst le duif 9 40 17; 39e duif 9 56 52. Uitslag: N. van der Zijden 1 2 30; L. Verhoef 3 6 19 25; H. Metselaar 4 9 18 22 38; P. Vink 5; H. v. d. Willik 7 10 13; Ringelstem Sr 8; N. van Vliet 11 23 26; W. van der Jagt 12 14 15 17; G. Harskanm 16 20 36; H. van den Berg 21 24 33 34 39- W. Ringelstein 27; H. van Dijk 29 37; A. Groenedijk 28 32; A. de Brum 31 35. SCHAAKVERENIGING W.S.V. Uitslagen 2e ronde Wintercompeti tie: le tiental. W. Verstoep—J- Tol 0-1 Th. Verbree—A. van Dijken 0-1 J. van Oort—P. Broer 0-1 2e tiental: W. Peters—A. Doornhein 1-0 Th. Nieuwets—P. Perdijk 0-1 A. Brouwer—P. van de Hoek 1-0 A. LittooijL. Schoenmaker 0-1 W. A. van Os—W. van Oort 0-1 A. Versluis—J. Kleyweg l'i W.Z.C. DE GOUWE. ZWEMMEN IN GOUDA Wij maken iedere belangstellende er nogmaals op attent, dat het zwern men in Gouda in het Spaardersbad weer is begonnen! De bus vertrekt om 5.50 uur van Dorp en om 6 uur van de brug. W.S.E. NIEUWS. WSE I leed een onverwachte 6-4 nederlaag tegen Boskoop Hl een ne derlaag die niet nodig was geweest, wanneer er maar van het begin sa- mengewerkt was en niet denken we redden het toch makkelijk. Laat het een goede les zijn dat we van het be gin af samen moeten werken om re sultaat te bereiken en er niet te ge makkelijk overdenken, Gerts was hier de man van de doelpunten, hij nam er drie voor zijn rekening. WSE II speelde zich naar haar der de overwinning met 4-2 sneuvelde Esto H in de Puttepolder. Hier waren het van Stein en van der Starre die voor de doelpunten zorgden. Maar de achterhoede met Jaspers aan het hoofd had ook haar aandeel in de overwinning, want zij liet zich maar tweemaal passeren. WSE B I verloor met het kleinst mogelijk verschil 3-2 en WSE I moest in Waddinxveen C I met 3-7 haar meerdere erkennen. Voortaan 's woensdagsavonds trai nen in de gymnastiekzaal. Programma: WSE ISchoonhoven Hl, 2,30 u- Donk 5—WSE H. 12 uur. WSE B I—Ona B I, 2,45 uur. Be Fair C I—WSE C I, 2 uur. BE FAIR NIEUWS. Men kon deze week in een bekend dagblad o.m. lezen, dat men aan de competitie-plannen van Be Fair niet meer behoeft te twijfelen. „Een on weerstaanbare ploeg", zo voegt men er aan toe. En inderdaad als men zo de ranglijst bekijkt, zou men die ge dachte kunnen krijgen. Doch men doet er goed aan, met dergelijke uit drukkingen heel voorzichtig te zijn. „Het is nog geen avond" zo zeide de kraaienvanger - is ook hier van toe passing. De overwinning die men op Sportlust behaalde, kan men het bes te als een belangrijke ruggesteun be schouwen. want de tegenstanders die men tot nu toe gehad heeft, moet men als de „mindere broeders" betitelen. A.s. zaterdag zal blijken of we in derdaad „hoge ogen gaan gooien". Plaatsgenoot .Waddinxveen zal zeker proberen roet in het eten te gooien. Tot in hoever zij dit zal gelukken la ten we aan de withemden over, suc ces heren! Ons reserve-elftal laat zich nu ook niet meer van de wijs brengen, royaal werd en zaterdag gedoelpunt. Zeven treffers bezegelde het lot van Sport lust Hl. De junioren hebben op B na, alle maal „klappen" gehad. A verloor van Waddinxveen, maar B daarentegen snoepte beide punten van hun plaats genoten af. De C's kregen een gevoe lige nederlaag te incasseren van te genstander Donk. Ook de benjamins moesten beide punten bij Olympia achterlaten. Maar jongelui niet versa gen - volgende keer weer beter. Ook de korfballers waren de min dere van hun tegenstander. Weder om werd met grote cijfers verloren. Uitslagen. Sportlust II—Be Fair I 1-6. Be Fair II—Sportlust Hl 7-0- Be Fair AWaddinxveen A 2-4. Waddinxveen BBe Fair B 1-2. Donk DBe Fair C 7-0. Olympia C 4Be Fair C 2 6-4. Stand le klas afdeling Gouda: Be Fair 3 3 0 0 6 16-4 Zwammerdam 3 2 0 1 4 12-6 Waddinxveen 2 1 1 0 3 3-1 Spirit 2 2 1 1 0 3 3-1 Jod. Boys 2 1 1 0 0 2 5-2 Zwervers 3 1 0 2 2 12-11 WDS 3 1 0 2 2 10-17 Boskoop 2 0 0 2 0 7-15 Sportlust 2 3 0 0 3 0 3-15 Programma voor a.s. zaterdag; Be Fair I—Waddinxveen I, 4,30 uur. Zwammerdam IIIBe Fair Hl. 4 uur. Stolwijk A—Be Fair A, 4 uur. Be Fair BGroeneweg B, 3,15 uur Be Fair C—W.S.E. C, 2 uur. Gouda IBe Fair D, 3,15 uur. SPORT-SCHAKEL BERICHT. Einde volgende week zal ons club blad weer verschijnen. Eventuele co- pie daarvoor, dient men uiterlijk maandagavond in te leveren. Geen spruiten aan Uw winteraardappelen met 1. n. Jt bP -OHOOtSTtM-ASSOClAm- A. van der Heiden Zuidkade 1 - Telefoon 335 De huisarts was gelukkig thuis en kon de voet meteen bekriten, tlij stel de vast dat de enkel verstuikt was en deed er een stevige zwacütsel om. Ietwat beteuterd vroeg de moeder of er dan helemaal geen toto gemaakt moest worden om te zien wat er de hand was. De dokter schudde zijn hootd en legde uit, dat lang niet alles op een Röntgenfoto te zien is. Op zo n enkel-toto bijvoorbeeld, zien we al leen de bottenhet scheenbeen en het kuitbeen, die rusten op een der botstukken van de voetwortel, het zogenaamde sprongbeen. Niets of vrij wei niets is te zien van de weke deien zoals de spieren en het vetweefsel. En ook niet datgene wat bij dit patientje Medische rubriek. EEN VERSTUIKTE ENKEL De schoolkinderen waren op de speelplaats aan het bokspringen. Een van de jongens nam een grote aanloop maakte een fraaie sprong, maar kwam verkeerd terecht en viel opzij, waar na hij kreunend liggen bleef. Zijn vriendjes haalden geschrokken de on derwijzer. die niet veel bijzonders zag aan de enkel, die volgens de gevallen springer zo erg pijnlijk was. Op aan dringen van de meester werd gepro beerd of de enkel hield, met pijn en moeite en omringd door zijn belang stellende klasgenootjes kon het jochie terug naar het lokaal strompelen. Toen hij eenmaal rustig zat, werd de pijn spoedig minder, zodat hij, toen de bel van twaalf uur luidde, aankondigde best naar huis te kunnen lopen. Daar hij vlak bij school woon de en de enkel er normaal uitzag, liet de onderwijzer hem begaan. Toch viel dit lopen niet mee en bij moeder moest hij even huilen. Tijdens de maaltijd deed de enkel steeds meer pijn en na het eten kon de patient, want zo voelde hij zich nu echt, haast niet lopen. Eerst werd het woordje schoolziek nog even genoemcf, maar toen moeder de voet nog eens goed bekeek schrok ze toch. Aan de bui tenkant van de voet was de enkel nu namelijk flink gezwollen en ook blauw Zij besloot dan ook het zekere voor het onzekere te nemen en even naar de huisdokter te fietsen met haar zoon, om te vragen of er een foto ge maakt kon worden. Die botstukken van het onderbeen blijven namelijk niet zo maar netjes op hun plaats tegen het sprongbeen aan: zij worden door banden van zeer taai weefsel on hun plaats gehouden. Deze banden lopen van het schoen en kuitbeen naar het sprongbeen zo wel aan de binnen- als aan de buiten zijde van de enkel. Als nu bij een on gelukkige val de voet opzij knikt, het zij naar binnen of naar buiten, wor den de banden aan een kant van de enkel plotseling overmatig sterk ge spannen en extra gerekt, soms zelfs min of meer gescheurd, en dan heb ben we een verstuikte of verzwikte enkel. De verschijnselen hiervan zijn anders dan bij een breuk in een der botten en aangezien een Röntgenfoto ons niets verteilen kan over een over matige rek of zelfs een scheur in de zer banden heeft een fotc^ hier geen enkele zin. De moeder had aandachtig naar dit betoog geluisterd, maar wilde nu nog graag weten hoe het kwam dat de enkel er zo griezelig uitzag. En weer klom de dokter op zijn praatstoel en vertelde dait bij de overmatige rek der banden wat bloedvaatjes waren gescheurd- Hieruit lekt bloed, zodat de enkel in het verloop van uren steedg dikker wordt De pijn onmid dellijk na de val, die veroorzaakt werd door de rekking der banden, zakt al spoedig wat af, maar dan begint de pijn die een gevolg is van de spanning in de weefsels door de toenemende hoeveelheid bloed. Daarom ging het lopen vrij kort na de val beter, dan een paar uur later! De zwachtsel die nu om de enkel zit. geeft een tegen druk, waardoor die inwendige bloe ding, die eigenlijk een groot soort blauwe plek is, tot stilstand komt en zorgt tevens, dat de enkel wat steun heeft. Uw zoontje moet een paar da- niet op de voet lopen en het been zo veel mogelijk horizontaal houden. Hij mag de voet wel bewegen, dat is zelfs goed, maar de enkel moet niet belast worden .Het is zaak om te zorgen dat de voet niet opnieuw zwikt, en de kans daarop is groot nu de banden tijdelijk wat slap zijn. Over een dag of vier kom ik even kijken, waar schijnlijk zal de strenge rust dan niet meer nodig zijn en zal ons patientje weer mogen lopen; maar nog enige tijd met een stevige zwachtel! Aldus ingelicht, droeg een opge luchte moeder haar gelukkig niet al te zware zoon naar de fiets. Ze wa ren allebei tevreden, de een met de zekerheid dat er niets ernstigs aan de hand was, de ander met het vooruit zicht een paar dagen lekker ziek te mogen zijn. Arts. De avonden gaan weer lengen Het probleem der vrije tijdsbeste ding is met het verkorten der arbeids tijd in de loop der jaren een vooraan staande plaats gaan innemen onder de vele sociale vragen, die zo dagelijks op ons afstormen. Dat probleem om vat ook de avonduren speciaal de lange winteravonden, wanneer regen of sneeuw het beeld in de natuur be heersen en wij gedwongen zijn thuis te blijven. De duisternis van herfst- en win teravond beperkt ons terrein van ac tiviteit tot de woonruimte, tenzij men er speciaal op uittrekt naar school of vergaderlokaal of andere verlichte ontspanningsruimte. Maar de onguns tige weersomstandigheden trekken ve len niet aan en zo blijft men in meer derheid thuis.; Vanzelfsprekend gaan de jongeren er nog meer op uit dan de ouderen en hier ligt dan ook dik wijls een onderscheid in de wijze waar op men de lange donkere avonden van september tot april doorbrengt. Andeten zoeken verpozing in heit kaartspel of billart of gaan op bezoek bij vrienden of kennissen om daar met praten de tijd te doden. In deze lange praaturen ontstaan dan de rod delpraatjes over anderen, de oorzaken van vele kleine ruzietjes en andere misverstanden, die een rijke variatie van nieuwe onderwerpen ter tafel brengen, waarop men dan verder kan borduren, de hele lange winter door. Slechts een kleine categorie weet de winteravonden nuttig te besteden. Nuttig; besteden wil zeggen, dat men die vele uren aanwendt ter verrijk- king van eigen leven of dat van ande ren. Die levensverrijking, waar men zich meer mens voelt, een actief han delend en waardevol wezen in de ge meenschap, waarbinnen men leeft; men vindt ze op velerlei terrein. De kerk waar ge lid van zijt, de vereniging van welke aard ook, de nationale reserve, de politieke partij, zij allen vragen uw tijd, uw belang stelling en uw steun tot opbouw ener hoogstaande cultuur en homogene maatschappij. Wij bedoelen nu niet die groeperingen, waar louter ont- ontspanning en plezier in het midden punt staan. Zij hebben stellig een functie, maar leiden niet tot verhef fing, wanneer men zich daar alleen aan geeft. Het gaat allereerst om verbetering van onze lichamelijke positie en het scherpen van onze geest, die een hulp kunnen vormen bij het verrichten van onze dagtaak. Daartoe behoort bovenal de vak studie. Wij spreken niet over die on zinnige race om diploma's maar over het toetsen van de praktijk van ons dagelijks werk aan de theorie in vak bladen en cursussen of in andere lite ratuur. De snelle ontwikkeling van tech niek en wetenschap maakt het nood zakelijk dat wij die voortgang volgen. De meest eenvoudige werkzaamheden vragen vandaag kennis, geen diploma's Wij kunnen die op doen door het vak of beroep, waarin wij werken, Prac- tisch, maar ook theoretisch. We be hoeven geen boeken in ons hoofd te stampen al is zelfs dat wel eens no dig om een up to date vakman in ons werk te zijn. Maar wij worden geres pecteerd om ons inzicht en goed ad vies, wanneer wij uit woord en daad laten zien, dat wij leven in ons werk en de ontwikkeling ervan van dag tot dag in het oog houden. Dat is geen zware studie, maar een vorm van ac tief zijn en persoonlijkheidsvorming in de sfeer, waarin men gesteld is. Daar mee komt een groot deel van de zo dikwijls verloren gegane arbeidsvreug de en vooral produktiviteit terug, die we zo broodnodig moeten verhogen. De wintermaanden zijn lang. Een ongelooflijk aarïtal uren wordt dik wijls in die tijd verbeuzeld; bewust door een gebrek aan verantwoorde lijkheidsgevoel en onbewust door een gevoel van maatschappelijke vermoeid heid. Voor de jeugd geldt het vorenstaan de in versterkte mate. Het energie- overschot na de dagtaak is bij hen door leeftijdsverschil groter. Het aan. passingsvermogen aan moderne the- oriën en nieuwe produktiemethoden treedt in versterkte mate op. Het moet diep worden betreurd, dat een groot deel van onze jongeren de winteravonden op de straat of thuis in ledigheid doorbrengt. De grootste In de Ster-Reeks ver schijnen de vier mooiste romans voor oudere meisjes De moeders lezen deze pittige boeken met niet minder gretigheid Als U nu intekent, krijgt U het boeiende eerste l deel omgaand thuis ge stuurd en verder iedere drie maanden zo'n pittige, boelende, waarde volle meisjesroman! Zojuist verschenen: Jeanette SchoollandEen jaar gaat gauw voorbij Dec. '58 verschijnt: M. Kapitein: Floortje Maart '59 verschijnt: Jo van Wentveldt: Spikkeltje Juni'59 verschijnt: Nel Verschoor-v. d. Vlis: Springplank Speciale lage intekenprijs Wanneer U onderstaan de bon inzendt, behoeft U slechts f3.90 per deel te betalen. Losse delen f4.90 Vier prachtboeken, die een lust zijn voor het oog, waarin het bruisende le ven en de liefde die daarin zo'n grote rol kan spelen, open en eerlijk worden beschreven Uitgave G. F. Callenbach N.V. De zeer velen die zich reeds op de Ster-Reeks abonneerden, behoeven zich vanzelfsprekend niet opnieuw op te geven Hiermede abonneer ik mij tegen de speciale abonne mentsprijs op de Ster-Reeks 'JCAPlt S.v.p. in open enveloppe met frankeerd opzenden aan: 4 cents postzegel ge- Boekhandel bijdrage aan hun culturele vorming wordt dikwijls geleverd door derde rangs romans en in negative vorm door straatslenterij. Wanneer men spreekt over ontwik keling denkt iedereen direkt aan stu deren. Maar de meest praktische ont wikkeling ligt in de nadere uitwer king van ons dagelijks werk. voor an deren in het verenigingswerk, voor derden in lezen van goede lectuur. Voor de verwezenlijking van deze Dorpsstraat 33 - Telefoon 418 doeleinden bij de jeugd is de hulp van ouderen onmisbaar. Niet hun gebod tot activiteit zal de meeste uitwerking hebben maar vooral hun voorbeeld hun leiding en inspiratie. Veel uitvindingen en nieuwe ont dekkingen op allerlei gebied, zoals ver betering van produktiemethoden, zijn in de avonduren geboren. Zij waren een produkt van ijverige zoekers, van mensen met liefde voor hun werk en kennis van hun vak, grotendeels op gedaan in vrije avonduren. Onze economische toestand is on gunstig. Onze overheid vraagt alle zeilen bij te zetten. Leveren wij ons aandeel door ons zelf te inspireren tot aktiviteit op lange winteravonden tot heil van onze persoonlijke en arbeids vreugde. GEVRAAGD: 10 cent per kilo F IK MA G BAKKFK, Zuidkade 35 Telefoon 893 slechts de lusteloosheid en verlamt de Laten wij als redelijke wezens geen produktiviteit. Een weldoener der dames is de kapper Een toevlucht in geval van noad. Betreedt zijn heiligdom maar dapper Hij gilmlacht en je houdt je groot Je hoofdtooi keurt hij met toewijding Die onwil leer ik wel fatsoen. Wat zal het zijn. Waar moet de scheiding Dan knikt hij: 'k Zal het zo maar doen Hij kneedt in overdaad van shampoo vakkundig en 't eerbiedwaardig hoofd Dan wordt je schedel, want dat hoort zo, ondragelijk door een Föhn gestoofd Na dit misbruik der elementen volgt weer 'n acte van 't bedrijf: De opkomst van de assistenten. Wat 'n polenaise aan het lijf- Zij klinken je, zonder te schromen aan 't helse aparaat. Wat nu Er is geen kans meer te ontkomen. Simson. de Filistijnen over u. Maar in die smeltkroes der verdrukkW komt 'n kroeskop vol pracht uit de strijd Ja, Figaro brengt ook verrukking. Zo'n kapsel streelt je ijdelheid. En nu volgt de laatste hokus pokus van de kapper en zijn staf. Een watergolfje maakt de haardos 'j met een natuurlijk vleugje af. Een spiegel tovert voor je ogen de krullen van verdacht allooi. Straks jubelt manlief opgetogen O, wat ben je nu weer mooi. M. J. Sliedrecht v. d. L08l

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 6