r i B CGBUriDIG) T&Le>visie M. HEEMSKERK "TDictortj mei Ifaxxhti/i hem? Hanneke verliest de strijd €t Ugeai êdm! RHEUMA SCHUIMPLASTIC VOOR UW FEESTJES.' VAN EEU WINTERMODE 1958-1959 Wintermantels Regenmantels Winter- en Avondjaponnen WNDt 3 FEUILLETON No. 5 door JOKE DE VALK Juist, dat is waar ook. Laat ik het even opschrijven. De eerste maand, toen Hanneke nog samenwerkte met Josien, was niet gemakkelijk. De tweede toen ze voor alles alleen stond, nog minder. Maar daarnawas ze er overheen. Haar zelfvertrouwen groeide met de dag en ze besefte na de derde maand, dat ze in feite het tweede stel hersens van haar baas was. In de krant ging ze belang stellen in de rechtbankverslagen. Dikwijls kwam ze de naam van haar werkge ver tegen als de man, die het plei dooi had gehouden voor een of an dere verdachte. En daardoor kwam ze tot de ontdekking, dat meester Jan Dubois een van de bekendste advo caten in de stad was. Beroemd was een te sterk woord. Daarvoor was Dubois nog te kort meester in de rech ten. Maar ze voorvoelde, dat hij eens een beroemd strafpleiter zou zijn. Tweemaal was een maand verstre ken en tweemaal had ze haar hon derd tachtig gulden in ontvangst ge nomen. Aan het eind van de derde maand nam ze opnieuw de enveloppe met geld in ontvangst, doch ditmaal vroeg ze Mag ik u vragen, meneer, of u tevreden bent over m'n werk Hij keek haar op zijn gewone ver baasde manier aan. Waarom vraagt u dat, juffrouw Schoneveld Zijn stem klonk een tikje geërgerd. Omdat ik door u voor een periode van drie maanden on proef ben aan genomen. Deze zijn vandaag precies om. He O ja, dat is waar ook. Dat heb ik toen gezegd. Wat drommel, waar om was dat ook alweer! .Er was met u toch wat aan de hand Ik had geen getuigschriften, me neer. Laat eens kijken. ja, dat was het U had nog nergens als zodanig ge werkt. Ik bedoel: als steno-typiste. Ja. ja, en toen heb ik een proeftijd van drie maanden bedongen. Wel, eh wat drommel, natuurlijk ben ik over u tevreden. Anders had ik u er allang uitgegooid. U hebt iets in u, dat juf frouw Derks ook had. En dat waar deer ik. Ja, dat mag ik wel. Ga even zitten, juffrouw Schoneveld. Ja. daar op die stoel. Ik heb wel een paar mi- nutten. Laten we eens praten. Ons kontakt bepaalt zich doorgaans uit sluitend] tot zakelijke mededelingen. U woont ergens in, niet Hanneke was inmiddels gaan zitten en knikte toestemmend. In de Lijn abanstraat, meneer, bij de familie Verkerk. Ja, zoiets hebt u gezegd, niet Ik had willen informeren naar u, maar zoals gewonljjk, heb ik dat helmaal vergeten. Daar had u me wel eens aan kunnen herinneren, juffrouw. U kunt het alsnog doen, meneer. Dat helpt niet veel meer. U werkt hier drie maanden enwat drommel, juffrouw Schoneveld, ik wil het eer lijk erkennen ik had voor juffrouw Derks geen betere opvolgster kunnen krijgen. U hebt feeling voor uw werk en u bent een verbazend secure ty piste. Ik zou haast zeggen nog beter dan juffrouw Derks. U overdrijft, meneer. Ih heb ontzet tend veel te danken aan juffrouw Derks. Zij kon haar werk wel dromen. U bent een van die weinige jonge vrou- wene die uit het goede hout gesneden zijn. Ik bedoelvoor dit werk. Ik hoop, dat u voorlopig niet gaat trou wen. Ehhebt u al verkering of zo Hanneke glimlachte. Nee. meneer, en het ziet er ook niet naar uit, dat dit in de naaste toekomst zal gebeu ren. Dat is het beroerde altijd met vrou welijk personeel. Op een gegeven ogenblik komen ze vertellen, dat ze verloofd zijn en heb je ze de langste tijd gehad. Misschien trouw ik wel nooit me neer. Houd op Mensen, die dat zeggen, zijn in de regel de vlugsten voor het huwelijk. Nou, we zullen wel zien. Ik mag dus aannemen, dat ik m'n proeftijd goed doorstaan heb Ja, prima. U blijft natuurlijk. Stel ej^ voor. Ik zal misschien wel eens uit m'n slof schieten, maar u moet me maar nemen, zoals ik ben. Ik heb al tijd veel aan m'n hoofd, soms te veel. Laat eens kijken., wat had u ook weer voor aanvangssalaris? Honderdtachtig, meneer. He, hoe komt het, dat u zo weinig kreeg Hanneke haalde haar schouders op. Dat hebt u zelf gezegd, meneer, drie maanden geleden. En u voegde er aan toe Ik moet eerst weten, wat ik voor vlees in de kuip heb. Zo Ja, dat zal wel. Zoiets ligt in mijn lijn. Nou, laat eens kijken, hon derdtachtig is te weinig. U hebt recht op meer. Volgende maand maken we er twee honderd en vijftig van. TweehoZe zette grote ogen Hartelijk dank, meneer. Geen dank. Eh. was er nog wat? Laat eens kijken. o ja, zijn de stuk ken voor morgen klaar Hier, in uw tas, meneer. Alles ligt in de juiste volgorde in de map. Natuurlijk. Ik had niet anders ver wacht. Dan wens ik u goeden avond, juffrouw Schoneveld. Goeden avond, meneer. Die avond maakte Hanneke Scho neveld haar laatste tikwerk gereed En schreef meteen een briefje aan de opdrachtgever, dat ze tot haar grote spijt niet meer in de gelegenheid was om meer werk voor hem te verrich ten. Alleen bij hoge uitzondering wil de ze hem nog wel helpen Zomer en winter wisselden elkan der af. Ook op het kantoor van mees ter Dubois, advocaat en procureur. De winter kenmerkte zich door het feit dat de centrale verwarming aan was en dat in de kleerkast een dikke win termantel hing, al dan niet op de vloer aangevuld met overschoenen. Terwijl de zomer zich manifesteerde middels open ramen en een kort jasje in de kast .Een vaasje bloemen kompleteer de dan het mooie seizoen. Die bloemen hadden de eerste wan klank veroorzaakt. Sedert het voor jaar had Hanneke wekelijks een bos je bloemen gekocht en in een vaasje op haar bureau gezet. Haar werkge ver kwam slechts zelden in haar werkvertrek, maar toen hij er een de beste Herenkleding alleen in uw woonplaats verkrijgbaar bij B R O UWE R keer kwam. een grote map met papie ren in de hand, keek hij met gefrons te wenkbrauwen naar het vaasje met tulpen en snauwde Wat moet dat struikgewas daar? Struikgewas herhaalde Hanneke, niet-begrijpend. Ja, natuurlijk, dat daar. Hij wees naar de gele en rode tulpen. Dat.dat is voor de gezelligheid. Ik houd van bloemen. O ja Nou, neem dan maar eens op een zondag een dagabonnement op de Noord-Zuid, dan kun je de hele dag kris-kras de bollenstreek door. Maar hier op de bureaus geen Lisse en ook geen Hillegom. Zo u wilt, meneer, antwoordde Han neke met ingehouden woede. Hier, de stukken van de civiele pro cedure Waanders. Volgende week woensdag dupliek in re-conventie. Al les in viervoud. 't Komt in orde, meneer. Zonder nog een woord te zeggen, draaide hij zich om en keerde terug naar zijn privékantoor. Ze voelde een neiging in zich op komen. om de map met papieren een eind heen te smijten, maar ze be dwong zich en opende een la, waarin ze alles borg. Het vaasje bloemen nam ze op en bracht het naar de kleerkast waar ze het oo de vloer zette. Me neer Dubois zal zijn zin hebben hier op de bureaus geen Hillegom en ook geen Lisse. Alleen maar Politierech ter, Rechtbank en Hof. De Hoge Raad mankeert er alleen nog aan. Die avond bracht Hanneke als ge woonlijk de tas met stukken binnen en legde die op het bureau van baar werkgever. Verder nog iets bijzonders, juffrouw Schoneveld Alleen uw afspraak met uw confrè re, meneer Vallentgoed, betreffend de zaak Bogaard. U verwacht hem mor genmiddag om half vier. Dat is waar ook. Help me er mor gen, na de rechtbank nog aan herin neren. Verder niets, meneer. Mooi. Had ik nog wat? Laat eens kijkener was toch nog iets O ja, die bloemen, had u die niet naast uw schrijfmachine staan wordt vervolgd. meststof als slakkenmeel kan door de verschillende bewerkingen goed door die bouwvoor worden verdeeld. Hoe inniger het contact van deze meststof met de gronddeeltjes is, des te beter is de werking. Bovendien liggen de prijzen van de meststoffen nu lager dan in het voorjaar. U kunt dus dubbel profite ren. Wie verstandig is laat zich raden. Weekagenda Dinsdag 30 september, 7,45 uur Jaar vergadering Nederl. Bond van Plat telandsvrouwen. Dinsdag 30 september Toneelavond R.k.Blindenbond in rk. verenigings gebouw. Woensdag 1 oktober Bejaardenmiddag nam. 2,30 uur in het verenigingsge bouw in de Stationsstraat. Vrijdag 10 oktober. Herv. Jeugdraad avond nam. 7,30 uur in het Wijkge- bouw. Afscheid Ds. en Mevr. .v d. Haar. Donderdag 16 oktober. Zangavond Vox Jubilans en De Zangvogels m. m.w. van Feike Asma in de Herv. Kerk, aanvang 7,30 uur. Woensdag 22 oktober Jubileum verga dering 25 jaar Herv. Mannenvereni- ging op G.G. „Onderzoekt de Schriften" in Herv. Wijkgebouw. Land- en Tuinbouw WIE VERSTANDIG IS Met koortsachtige haast is de oogst dit jaar weer binnengehaald). Op nieuw is menige landbouwer bezig de noodzakelijke stoppelbewer kingen ploegen, eggen, cultivateren. Zeer zeker zijn dit goede en onont beerlijke maatregelen. Maar wordt hierbij ook voldoende aandacht aan de voedingstoestand van de grond ge- cshonken? In vele gevallen niet. Aan bemesten denkt men dikwijls pas als de winter voorbij ri- Dit is een absoluut foutieve ge- dachtengang waartegen met klem moet worden gewaarschuwd. Een wel overwogen oordeelkundige bemesting is de basis voor een goed financieel eindresultaat. Reeds nu moet - voor zover het nog niet is geschied - de aanwezige stalmest uitgereden en on- derploegd worden. Stalmest bevordert in sterke mate het noodzakelijke bacterieleven in de grond. Vervolgens vraagt een Thomasmetl- bemesting thans reeds sterk de aan dacht fosforzuur - kalk en in veel gevallen een bemesting met kalizou- ten. Juist een geleidelijk aan werkende I Dorpsstraat 33 - Telefoon 418 TtaA op wmu ai dat mo-eAt Nu de herfst weer gekomen is met regen en kou, wordt er weer een aanslag gepleegd op Uw gezondheid. De allerbeste manier om deze aanslag te weerstaan is het droog en warm houden van Uw voeten. Kom eens naar Het ROBINSON en SWIFT adres, daar vindt U de beste schoenen voor herfst en winter. A. JONGE JAN Kerkweg 9 Telefoon 584 Medisch gediplomeerd voetkundige Bescherm U tegen Leg daarom op uw bedmatras een vel Door fl.H. Doktoren aanbevolen, groot vel 200 x 100 cm, 1 cm. dik, slechts f8.95 Natuurlijk bij FRANS KNAAPEN Kerkweg 209-211-213, a.d. Hefbrug, tel. 259 liter l/2 liter Jonge Genever, vanaf Z.40 3.85 Onde Genever, vanaf 7.95 4.20 Citroen Genever, v.a. 6.75 3.55 Bessengenever 6.80 3.60 Frambozen Brandewijn 7.05 3.75 Keizerbiter 7.40 3.80 WEEKREKLAME Zuidkade 3 Telefoon 305 100 gram Paarden Rookvlees 6 0 J samen 100 gram Gekookte Worst 3 8 90 cent 100 gram Fijne Ham 80 100 gram Rosbief 80 100 gram Gebr. Gehakt 40 100 gram Hoofdkaas 35 100 gram Zure Zult 25 130 500 gram fijne Rosbief 280 500 gram fijne Lendenlappen .260 500 gram Riblappen 240 500 gram Doorr. Runderlappen 190 500 gram Gehakt halfom 190 BIJ W. S. Zuidkade 21 Telefoon 234 ALTIJD KEUS BIJ DE Kom elke week de nieuwe modellen bewonderen van Vrije toegang op onze toonkamer. U SLAAGTI R O U W E K eter MAAKT Radio, en RandAecoAxleAó, let op het waarborgmerk én op het toestel én op de garantiekaart Off. dealer RADIO VAN EYK Kerkweg 171, telefoon 501 Zoo met orobeei dan eens 1-1 Jns broocf. dat heerlijk is er. «e«*r voordeelio uitsnijdt W ui Ui ca ll 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 7