}eug>dsp&amtiie' l)&&t vntt Ci-OH DE NUTSSPAARBANK tflwdec de Vrouw CALLO VALCRGMA fxdcm, DOLLEMAN NIEUWS awze, wMtoplaaJU TE WADDINXVEEN Gemeenteraadsvergadering van vrijdag 26 september NEO C0NSERVIET MOEDER ZELF IS HET BELANGRIJKST Heerlijk toch, dat jullie zulke zelf standige kinderen hebben, wordt er vaak tegen een kennis van ons ge zegd. En of dat heerlijk is, want va der en moeder hebben allebei een baan buitenshuis en wat is dan be langrijker dlat <la|t de kinderen een behoorlijke mate van zelfstandigheid bezitten Er zijn nooit moeilijkheden, Mieke van 14 zorgt tussen de middag voor de boterham van de twee jongere broertjes. Verder gaat ieder rustig zijn eigen weg. Als Mieke om vier uur uit school komt, begint ze vast aan de voorbereiding voor het middagmaal. helpt bij haaruitval f 6,50 ideale crème tegen puistjes e.d. per tube f 1,35 En wanneer moeder en vader om halt zes ttiuis Komen staat de tafel gedekt. Mieke Krijgt dikwijls een pluimpje. Deze ouaers waarderen hun sprui ten. Jullie zijn flinke kinderen. Jullie maken het vader en moeder mogelijk, om samen geld te verdienen. Daar profiteren jullie ook van. We hebben er allemaal een prettiger en gemak kelijker leven door. Nu pas de tele visie weer. Dat vinden jullie toch ook fijn, he We kunnen 's zomers met ons allen eens fijn met vakantie. Dat kan allemaal, omdat jullie zulke flin ke. zelfstandige kinderen van vader en moeder zijn. Over al deze dingen wordt heel openhartig gesproken in dit gezin, De sfeer wordt er wel wat erg materia listisch door, omdat er zoveel nadruk gelegd wordt op geld verdienen en op alles, wat je voor geld kunt kopen. Maar dat schijnt niemand te hinderen. De kinderen zijn kinderen van hun tijd. Ze zijn net zo tevreden met hun ouders, als die met hen. Ze vinden, dat ze keien van ouders hebben. Vooral hun moeder. Want dat een va der geld verdient, dat is normaal, maar een moeder De moeders van andere kinderen staan achter wasmachines of stoppen kousen. Hun moeder verdient geld, waar ze allemaal fijne dingen voor kunnen doen. Ze scheppen erover op tegen hun vriendjesMijn moeder zeg., die verdient pas veel geld.. Mijn moeder leest 's avonds voor, zei een van de vriendjes eens schuch ter. Daar moesten ze eerst om lachen. Later werd het iets, om toch eens over na te denken. Vooral toen de twee jongens door toevallige omstan digheden een paar dagen bij dat be wuste vriendje gingen logeren en met eigen ogen zagen, hoe het daar 's a- vonds toeging. Vader en moeder met de kinderen om de tafel. Spelletjes doen of voorlezen. Samen lachen. El kaar grappige verhalen vertellen. Dat kon je van hun moeder natuurlijk niet verlangen. Die verdiende overdag geld Dan was ze 's avonds moe. Op een dag werd de jongste jongen ziek. Mammie, lees me wat voor, smeekte hij. Maar jongetje, mammie heetf de hele dag gewerkt. En toen kwam het opeens los, wat onbewust was blijven hangen Ik wou, dat je niet meer werkte. Ik wou dat je tussen de middag thuis was en 's avonds spelletjes met ons deed. We hebben alles al; je hoeft geen geld meer te verdienen.. Ik weet niet, wat er van gekomen is. Misschien hebben vader en moeder er samen over gesproken en zijn ze tot de slotsom gekomen, dat kinderen ook nog andere dingen nodig hebben dan wat voor geld te koop is. Ik hoop het maar, want zelfs voor de flinkste zelfstandigste kinderen is een moeder ,die helemaal moeder kan zijn zo heel belangrijk. Marcelle GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer G. Gerts slaagde te Amsterdam en te Bilthoven voor het examen tuinarchitect (tuin aanleg en onderhoud). FILMVOORSTELLING. Op 16 oktober a.s. houdt de N.C.V. B. een vergadering waaraan mede werking wordt verleend door de firma van Houten. Er zal een tweetal films worden vertoond nl. „Bruin goud" en „Dwars door de Sahara". Leest aandachtig de uitgebreide folder, die deze week huis aan huis wordt bezorgd. Vraagt nu reeds inlichtingen. De contracten liggen ter tekening voor de jongelui gereed. KANAALSTRAAT 9 TELFFOON 668 Geld muziek waier autobushalte Vrijdagavond kwam de gemeenteraad in een openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Warnaar. Met de N.V. Bank voor Ne- deralndse Gemeenten werd aange gaan een extra-krediet in rekening courant tot 25 oktober a.s. tot een bedrag van 575.000,Met dezelfde bank werd een geldlening gesloten van 70.000,voor consolidering van schuld. De rente bedraagt 4f°/o en de looptijd 12 jaren. Van de Zuidplaspol- der in Schieland werd om niet over genomen het onderhoud van de Pias- weg tussen Onderweg en de brug bij de Sniepweg. De gemeente heeft de bermen van deze weg nodig voor wegverbreding en voor verbreding van de ingang naar de Sniepweg. Ten aanzien van het voorstel van B. en W. om een subsidie van maxi mum 400,te verlenen voor een concert door het West-Nederlands mfonie-orkest, deel heer Van Egdom mede, dat de financiële com missie, ondanks de teleurstellende re sultaten van het bezoek op de beide voorgaande concerten, met het voor stel kon meegaan, maar dat de com missie er op aandrong een intensieve re propaganda te voeren. De voorzit ter kon zich hiermede verenigen en dacht aan een uitbreiding van de com missie. De heer Ververs vroeg of dit ocncert niet kan samenvallen met de sportweek en of het niet mogelijk is de kaarten huis aan huis aan te bie den. De voorzitter antwoordde, dat de sportweek niet geschikt is voor een dergelijk concert en dat dit bovendien te laat in de tijd zou zijn. De heer Kooijman was als voorgaan de keren tegen dit subsidie. Hij is van mening, dat hier geen taak voor de overheid is weggelegd, hetgeen de heer Lips bestreed. De voorzitter drukte er zijn spijt over uit, dat de heer Kooijman, ondanks zijn muzikale zoon, nog steeds niet van mening is veranderd. Het voorstel werd daarna aangenomen met de stem van de heer Kooijman tegen. De heer Kooijman maakte aanvan kelijk bezwaar tegen het voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de heer Reijm aan de Ieplaan voor 15— per m2. Hij was van oordeel, dat deze grond evenveel moet opbren gen als die in de Puttepolder n.l. 25 per m2. De voorzitter zeide, dat de grond in de Puttepolder wordt ver kocht als eenheid per woning en dat op deze wijze berekend de grond aan de Ieplaan zelfs duurder is dan in de Puttepolder. Het voorstel werd toen zonder stemming aangenomen. Bij de rondvraag deelde de heer Ververs mede, dat hij vragen aan B. en W. had gesteld en beantwoord ge kregen inzake de aanleg van waterlei ding aan de Onderweg en de Zesde Tochtweg. Speker vroeg waarom de buizen langer dan drie maanden moes. ten wegblijven en hij vond de mede deling, dat indien de buizen er ge weest waren, de aansluiting van de huizen' aan de Vijverlaan enin de Puttepolder toch voorrang zou heb ben gehad, niet juist. Het water langs de Onderweg is zeer slecht. Veron dersteld wordt, dat door het drinken daarvan enkele varkens zijn gestor ven. Wethouder Oudijk antwoordde, dat voor de levering van buizen een lan ge termijn wordt gesteld. De verwach ting is, dat de aflevering en dus de aanleg over veertien dagen kan aan vangen. De varkens kunnen aan een andere ziekte zijn gestorven. De ge meente heeft al zeer veel geld uitge geven om de gebieden in de uithoe ken van water te voorzien en iedere landbouwer heeft de gelegenheid wa ter van de waterwagen af te nemen. De voorzitter merkte op, dat de lange levertijd van buizen niemand behoeft te verwonderen. De aanslui. ting van huizen is belangrijker dan de aflevering van water in de polder, zo lang de mensen zich op andere wijze kunnen behelpen. In verschillende grote gemeenten heeft de burgemees ter huizen onbewoond gezien, omdat gas, water en elektriciteit nog niet waren aangelegd. Dat is in Waddinx- veen gelukkig nog nooit voorgekomen. Als men daarbij rekent dat de bedrij ven een beperkte capaciteit hebben, mag men in deze gemeente beslist niet mopperen. De heer Ververs vroeg verder of B. en W. willen proberen of de om legging van de route van de Citosa- bussen naar en van Rotterdam ook na het gereedkomen van de Kerkweg be stendigd kan blijven. Alle bewoners van de „Sniep" zijn met deze omleg ging ten zeerste gebaat. De voorzitter antwoordde, dat hij er bezwaar tegen JUBILARIS BIJ CONCORDIA. Onder de vrolijke tonen van een mars trokken de leden van het fan farekorps Concordia maandagavond naar het huis van de heer Bezoen in de Burgemeester Trooststraat, daar het die dag 25 jaar geleden was dat de heer Bezoen lid werd van Concor dia. Voor de woning van de jubilaris werd eerst een tweetal marsen uitge voerd. waarna het korps werd uitge nodigd binnen te komen. Toen allen gezeten waren sprak de voorzitter de jubilaris toe. Deze memoreerde de grote verdiensten van de heer Bezoen als bestuurslid en penningmeester van Concordia en bracht hem dank vooral hetgeen hij in het belang van Con cordia had gedaan. Hij bood hem na mens Concordia een Delfts blauw wandbord aan. Ook mevr. Bezoen werd in de hulde betrokken, haar werden bloemen aangeboden. Toen ook de erevoorzitter, de heer van der Laarse enkele woorden van waardering sprak en de heer Bezoen alle leden had bedankt voor hetgeen hem was aangeboden, bleef men nog een gezellige tijd bijeen onder het genot van een consumptie en een ro kertje. WERKENDE JEUGD In aansluiting op ons bericht van vorige week dat onvolledig was, kun nen wij nu mededelen dat „Werken de Jeugd" vanavond 3 oktober haar werk voortzet in het Centrum. En kele leden hebben in Rotterdam cur susavonden bezocht, waarvan ze ons zullen vertellen. Verder brengt deze avond jullie gezonde ontspanning en tevens wat inspanning. In welke vorm Komt en zie Komen jullie Tot half acht dan. had dit initiatief van het gemeente bestuur te doen uitgaan, omdat daar door verscheidene mensen in de ove rige delen der gemeente zich gedu peerd zullen gevoelen. De heer Ver vers meende, dat alleen de halte bij de spijsfabriek zou komen te verval len. Aan de Kanaaldijk kunnen ook de bewoners uit de burgemeester Trooststraat worden opgenomen en bij rijden over de gehele Esdoornlaan is er aansluiting met Kerkweg en Dorpsstraat. De voorzitter bleef van mening, dat een verzoek moet uitgaan van het particulier initiatief. Het vervallen van de halte bij de spijsfabriek zou b.v. betekenen, dat alle huizen in de Puttepolder te ver bij een halte van daan komen. UITSLAG LAATSTE COMPETITIE-RIT Auto's niet leden; 1 A. van Gemeren, Auto's leden: 1 A. Jongejan; 2 D. de Waardt beide te Waddinxveen. Motoren niet leden: 1 P. Koetsier, Boskoop; 2 C. van Leeuwen, Zoeter- meer; Motoren leden: 1 P. Versloot; 2 G. van Hofwegen beide te Waddinxveen. Brommers niet leden; 1 P. Harkus, Hazerswoude; 2 W. Ramp, Boskoop; 3 P. de Jong, Waddinxveen; 4 G. Plomp Brommers leden: 1 G. Oskam, Wad dinxveen; 2 J. v. d. Berg, Moerkapel- le; 3 P. Verschoor, Moerkapelle en N. de Haan, Waddinxveen. Kampioen in de autoklasse: D. de Waardt. Waddinxveen. Motoren. P. Versloot, Waddinxveen. Brommers: J. v. d. Berg, Moerkapelle. De café Sport-bekers zijn gewonnen door: Auto's A. Jongejan, Waddinx veen; Motoren: P. Versloot, Waddinx veen. Bij de brommers zijn er 2 gelijk ge ëindigd, dit zijn de heren J. v. d. Berg Moerkapelle en G. Oskam, Waddinx veen. Beiden hebben besloten om er in de eerstvolgende rit om te kam pen. PRIJZEN BEHAALD. Op de te Gouda gehouden kring wedstrijd van de E.H.B.O. wist de ploeg van de afd. Waddinxveen be slag te leggen op de 3e prijs, tevens de 1ste prijs voor de beste leiding. De ploeg bestond uit mevr. C. Metselaar (leidster) en de heren A. Vink en F. J. van Leeuwen. SPAARBANK. Bij de Coöperatieve Boerenleenbank werd gedurende de maand september ingelegd f 232.129,69 en terugbetaald 207Jj56,42. Het laatstuitgegeven boekje draagt het nummer 8781. HERDENKINGSCONCERT IN DE WILHELMINAKERK Voor herdenkingconcert, dat ter ge legenheid van het zestig-jarig bestaan van de Wilheiminakerk in Rotterdam Zuid is gegeven, was zaterdagavond een geweldige belangstelling. Door de uitstekende organisatie werd de rust en de aandacht, die in zo'n stampvolle kerk opvallend was, niet verstoord. Met grote aandacht heeft men naar ds. G .Samsom geluisterd en het was dan ook wel door die aandachtig ge spannen sfeer dat het: „Wilt heden nu treden voor God den Here", een orgel hymne van Jan Zwart, zo'n indruk maakte. En als men dan weet dat Fei- ke Asma dit speelde, kan men zich de situatie indenken De verrichtingen van de Herv. Gem. Zangvereniging „Vox Jubilans" uit Waddinxveen hebben op dit con cert wel zeer de aandacht getrokken. De frisse zang van deze uit overwe gend jongere leden bestaand vereni ging toont een uitstekened discipline. Door zijn rustige, aan duidelijkheid niets te wensen overlatende directie, weet Mar. Egberts zijn zangers (essen) zijn muzikale intenties op te leggen. Men volgt hem daarin zeer nauwge zet. De keuze van de liederen, en de wijze van componeren, overtuigen dat Mar. Egberts de koorstemmen op de juiste wijze behandelt. Declamatie en muziek vormen een verantwoord ge heel. Zowel de eenvoudige als de meer gecompliceerde koorwerken werden wat uitspraak, nuanceringen en sa menzang betreft, od te loven wijze uitgevoerd. Een achttal liederen werd ten gehore gebracht, waarvan de can tate „De dag des Heren voor ge mengd en dameskoor, baritonsolo, or gel en trompet, van de dirigent, wel hst hoofdnummer vormde. De bari ton H. Wagenaar verzorgde de solo zang. Dit concert werd door velen uit Waddinxveen bijgewoond onder wie wij opmerkten Burgem. en mevr. Warnaar, Weth. en mevr. Oudijk en Ds. en mevr. J. v. d. Haar. Geen spruiten aan Uw winteraardappelen met A. van der Heiden Zuidkade 1 - Telefoon 335 NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Dinsdagavond j.l. kwamen de plat telandsvrouwen, zonverbrand en wel gemoed na de geneugten van de zo mer, voor het eerst in dit seizoen weer bijeen. Mevr. J. Mulder-ter Wal opende voor de laatste maal de ver gadering. daar er een nieuwe presi dente gekozen moest worden. Als dank voor de uitstekende diens ten die zij in haar functie voor de af deling Waddinxveen verricht had, ont ving zij een prachtig boeket chrysan ten. Mevr. van Eeuwen-v. d. Horst liet de avonden van het voorgaande sei zoen nog eens de revue passeren1 en mevr. Kroes-Huisman bracht een nauwkeurig rapport uit over de finan ciële toestand. Me.j Bos vertelde op rijm wat de dames alzo gezien hadden tijdens een dagtocht en liet daarbij duidelijk uit komen wat huisvrouwen zijn als ze uitgaan. Mevr. C. v. d. Maas toonde de ef fectvolle technieken, die er in bor duurwerk uit te voeren zijn, zoals zij geleerd had op een cursus die van de bond uitgaat. Deze en nog meer beslommeringen noodzaakten tot het drinken van een kopje koffie, waarna de heer Geerts voor ontspanning zorgde, door de plattelandsvrouwen via kleurendia's te voeren, van de ene lusthof in de an dere. Hij vertelde met kennis over bloemen en planten en over de moge- lijheden en onmogelijkheden van de tuinarchitectuur. Dia's belichten op verrassende wij ze de kleurschakeringen in de natuur en alles wat bloeien kan is daar dan ook een dankbaar onderwerp van. Je zou ze zo van het doek willen pluk ken, armen vol, zoals Vondel schreef. De rozen blozen om te pluickken. Mevr. Ripping sloot de geanimeerde bijeenkomst. Burgerlijke Stand Aangiften van 25 sept, tot 1 okt. Geboren. Antonia Johanna, d.v. H. A. van den Broek en C. van Koulik, Meidoornstraat 53; Erik Gerardus, z.v. G. Th. Janmaat en A. M. Hinke, St. Victorstraat 20; Arnoldus Theodoras Martinus, z.v. A. P. Steenland en E. M. Borst, Brugweg 68; Pieter Cornelis, z.v. P. C. Bosloper en A. Dortland, Burg. Trooststraat 56; Barendina Wilhelmina, d.v. Th. Lam- mertse en J. E. Hoogendoorn, Ring vaartsingel 32; Robby, z.v. D. de Jong en L. Hoo gendoorn, Eikenlaan 80; Hermanus Hendrik, z.v. H. H. Scsoen- maker en E. Jaspers Wilhelminaka- de 34; Gehuwd: C. van der Vlist en K. P. Scheele; Overleden: Verkleij, Cornelis Adria. nus Maria, oud 3 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: hoofddoek; muntbiljet; licht blauwe sjaalfc padvindiersriem; portemonnaie met inh.; Verlorenzwarte damesportemon- naie met inh.; hekje van veewagen. 1 blauwe parkiet.

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2