I MEISJES Hanneke verliest de strijd r HORLOGES JAC. SAT0N Haardkachel (f\enda L GEZ. DE ROOY DAMESJAS 1 LOUIS DOBBELMANN ïlajacni. Demi of Winterjas Fa. J. H Mulder Zoon ÜHiSi W1 Chr. Sportvereniging »Be Fair» Winteravondspeleii Veldwijk heeft het W i ii ter platen Prisma's 1.25 Vliegerwedstrijd 1958 Wij blijven dit opschrift voeren, al moet het zijn tot 31 dec. 1958. Als de 180 ingeschrevenen er ook zo over denken dan zal er wellicht dit jaar nog een vliegerwedstrijd worden ge houden in Waddinxveen. Het comité rekent er op, dat ze met echte Hollandse meisjes en jon gens te doen heeft, die natuurlijk ook deze week weer met hun vlieger ko men. De plaats en tijd zijn dezelfde ge bleven. Zaterdagmiddag 2 uur precies. Juryleden U bent er natuurlijk ook weer! Er wachten zaterdag minstens 180 jongelui op Uw beoordeling. Het comité. Damvereniging „EXCELSIOR" Excelsior wint de eerste wedstrijd van het Goudse damdistriet. De uit slag is als volgt Excelsior I Bergambacht I C. H. Kramp J. Bieleveld 2-0 T. H. Twigt A. Post 0-2 A. Blonk - A. Nobel 2-0 F. M. P. Jacobi C. Deelen 2-0 D. H. Zwanenburg - W. Ravensberg 2-0 A. N. Littooij - J. Speksnijder 1-1 T. den Ouden Jr. - A. de Joode 2-0 D. la Grand P. Vermaak 0-2 C. Blonk K. Mak 2-0 A. A. Rietveld - C. Stuurman 2-0 Totaal 15-5 Excelsior II Excelsior Hl J. Doornhein - D. M. de Gelder 2-0 W. v. d. Heijden - B. v. Eijk 1-1 G. Heeren - A. v. d. Flier 1-1 J. de Bel - C. F. A. Hulsman 2-0 A. Zwanenburg - P. C. Treffers 2-0 J. de Heer - M. Smith 1-1 Totaal 9-3 Excelsior IV Bergambacht n A. Compeer - W. de Leeuw 0-2 P. de Joode - W. Schouten 2-0 T. Baan - C. Teeuwen 2-0 A. Spek L. Honkoop 1-1 J. Slappendel M. Kuik 2-0 M. Smith - B. Casteleijn 2-0 Totaal 9-3 FEUILLETON No. 6 door JOKE DE VALK Op het bureau, meneer. Juist, dat bedoel ik. U houdt van bloemen, niet? Jawel, meneer. Krijgt u die van iemand Ik heb ze gekocht, meneer. Gekocht? In een winkel? Aan een bloejmenstalletja, meneer, op het Marconiplein. O, staat daar zo'n ding Ik kom er nooit, Marconieplein.Marconieplein, o ja, dat is hier net om de hoek. Ik ga altijd de andere kant uit. Nou ja, als iemand daar geld voor uit wil ge ven, is dat mijn zaak niet. Laat die rommel maar staan, 't Kan me eigen lijk niets schelen. Ik wil het anders best mee naar huis nemen. Welnee, het is er nu eenmaal. Mis schien wel nuttig., voor de cliënten, die er komen. Niet zo'n algehele amb telijke sfeer. Ja, een bloemetje fleurt wel wat op. Nou, laat maar. Doch breng het nooit hier, want dan krijg ik een neiging om het van m'n bure au af te zwaaien. Ik moet altijd zo min mogelijk spullen om me heen hebben .Anders kan ik me niet con centreren. Dat weet ik, meneer. He Ja, natuurlijk, dat weet U. Dus da bloemen blijven. Apropos, wat waren het eigenlijk Tulpen, meneer. Het was m'n slechtste vak, vroeger op school. Kennis der natuur. Eén soort ken ik rozen. Dat zijn van die rode bloemen, waaraan je je ze ge meen kunt prikken, niet? Hanneke hield met moeite een lach in. Dat zijn de doornen, meneer. Ove rigens zijn er verschillende kleuren rozen. Ja? Nou, ik moet er niet van heb ben. Ik geloof, dat ik er een keer bloedvergiftiging van gehad heb. Dus tulpen prikken niet Geen sprake van meneer. Mooi, en als ze ook niet stinken, vind ik het best. Anders nog iets? Verder niets bijzonders, meneer. Nou, goedenavond dan, juffrouw Schoneveld. Goedenavond, meneer. Een minuut later werd het vaasje tulpen weer van de kastvloer opge diept en prijkte het opnieuw op Han- neke's bureau. Bij de gratie van mees ter Dubois, advocaat en procureur. Een ander probleem ontstond het tweede jaar, in de maand juli. Han neke was in april begonnen en had dat eerste jaar niet over vakantie durven spreken. Maar nu was ze al een jaar en drie maanden bij Bubois in betrekking en ze had nauwelijks een snipperdag gehad. Alleen in^ de weken tussen Kerstmis en Nieuwjaar had hij haar drie dagen vrij gegeven, omdat er toch geen zittingen waren. Maar over vakantie had hij in het ge heel niet gesproken. Derhalve sneed Hanneke, toen de maand juli al half verstreken was, dit vraagstuk aan. Ze had de befaamde tas met stukken op zijn bureau ge legd en wachtte eventuele orders af. Verder nog iets bijzonders, juffrouw Schoneveld Zakelijk niet, meneer. Alleen een persoonlijke aangelegenheid. Hij ging achterover zitten in zijn stoel en kruiste zijn vingertoppen. Aha, een persoonlijke aangelegenheid? Hij fronste zijn wenkbrauwen. Als u me soms gaat vertellen, dat u trouw plannen hebt, juffrouw Schoneveld, dan gooi ik u het raam uit. 21e glimlachte even. Nee, dat is het niet, meneer. Zo Nou, ga dan maar eens even zitten en vertel me rustig, wat er aan de hand is. Zeg toch zeker geen blin. dedarm-ontstïking Hanneke, die net wilde gaan zitten, schrok zo, dat ze met een plof op de stoel terecht kwam. Ze sperde een ogenblik haar mond wijd open van verbazing en wist er toen met moeite uit te brengen Wat zegt U He O, dat schiet me zo in de ge dachten. Confrère Zuidam is gisteren in een ziekenhuis opgenomen wegens acute blindedarm-ontsteking, en de officier vanmorgen. Ook in ijltempo. Ik dacht, dat het een epidemie was geworden. Ze klemde haar lippen op elkaar om niet in lachen uit te barsten. Met die baas van haar kon je alles mee maken. Nadat ze zich enigszins had hersteld, zei ze Ik zou graag willen weten, wanneer ik met vakantie kan gaan, meneer. Nu was het de beurt aan de ander om verbaasd te kijken. Vakantie herhaalde de man. Jawel, meneer. Ik ben hier nu vijf tien maanden. Bk zou graag weten, of ik in augustus een week vrij kan krij gen. Hij keek nog steeds verwonderd aan Vakantie herhaalde hij opnieuw. Toen schudde hij energiek zijn hoofd. Vakantie neem ik nooit, dus u krijgt het ook niet. Maar meneer Een ogenblik. Wat moet u met va kantie doen? Hebt u soms verkering der gezegd Ja, dat zal wel. Maar wat moet u dan in 's hemelsnaam met vakantie doen? Een mens gaat toch niet alleen met vakantie Meneer, er zijn in augustus maar enkele zittingen van de vakantieka mer. Is het nu niet mogelijk, dat ook u een hele week uw kantoor sluit en zelf ook eens wat ontspanning zoekt? Wat moet ik zoeken Ontspanning. U zoudt naar zee kun nen gaan bijvoorbeeld. Of naar de friese meren. Wat moet ik daar doen? Wel zeilen, en zwemmen en zo. Al die dingen heb ik niet geleerd- Daarvoor ben ik geen meester in de rechten geworden. Ja, maar meneer, een mens mag toch wel eens vakantie hebben Dus u wilt een week vrij Als het mogelijk is. heel graag. Voor zover ik me kan herinneren, is juffrouw Derks nooit met vakantie geweest. Of wacht eensja, een jaar geledeno nee, toen was u er al dus twee jaar geleden. Is ze met die verloofde van haar veertien dagen naar zee geweest. Maar toen kwam ze iedere middag even op het kantoor Nee, meneer, ik heb u dat al eer- Maar dat is toch geen vakantie. Nee Ik weet dat zo niet. Ik heb nooit vakantie genomen. Maar uw confrères dan, meneer. Gaan die nooit met vakantie Die O, dat weet ik niet. Of wacht eens.. Dingemans. ja, die gaat een maand naar Italië. Dat heeft hij me gisteren verteld. Wat-ie daar moet zoeken, is me een raadsel. Ik veronderstel rust, meneer. Rust Wat heb je daar aan Het is hier toch ook altijd rustig Ze glimlachte. Ik zou toch wel heel graag een week verlof willen hebben, meneer. Ja Nou, ik moet er eens over denken. Ja, de moderne tijd vraagt dat, als ik me niet vergis. Ik heb wat gelezen van vakantie-spreiding en zo. Van al die bijzonderheden heb ik wei nig verstand. Meneer, ik ben hier nu vijftien maanden. Mag ik u eens een goede raad geven Vooruit, laat horen. Je maakt me nieuwsgierig. Kijkt u eens na op uw lijstje, welke zittingen u op het ogenblik genoteerd hebt in augustus. Laat het zo en no teer er geen nieuwe bij. En zoekt u dan een periode uit tussen twee za ken, waarin u zelf ook eens enkele dagen met vakantie kunt gaan. Hij dacht na. Er zit wal wat in, juf frouw Schoneveld. Help me er mor gen maar aan herinneren. Het is nu te laat. Anders nog iets Verder niets, meneer. Mooi, dan een goede avond. Eh. in staal doublé goud getest gegarandeerd 100 o/0 service De zaak met de buitenklok zijn de stukken voor morgen klaar Alles zoals gewoonlijk, in de map. Hier is uw tas, meneer. Natuurlijk, dat had ik kunnen we ten. Wel, dan nogmaals goede avond Goede avond, meneer. Hanneke Schoneveld won het pleit. Ze kreeg vakantie, en niet een week, maar tien dagen. De volgende^ mor gen bekeken ze samen het lijstje van de komende zittingen, waarop meester Dubois moest pleiten. En zo kwam de periode 4 tot 14 augustus er uit. waar in wel zittingen waren, maar geen van alle met cliënten van de advo- Weekagenda Vrijdag 10 oktober. Herv. Jeugdraad avond nam. 7,30 uur in het Wijkge- bouw. Afscheid Ds. en Mevr. .v d. Haar. Donderdag 16 oktober. Zangavond Vox Jubilans en De Zangvogels m. m.w. van Feike Asma in de Herv. Kerk, aanvang 7,30 uur. Woensdag 22 oktober Jubileum verga dering 25 jaar Herv. Mannenvereni- ging op G.G. i„ Onderzoekt de Schriften" in Herv. Wijkgebouw. Woensdag 29 oktober District-toog- avond N.CL.B. in Herv. Wijkge bouw. Spr. Ds. A. C. van den Bosch te Bodegraven. Donderdag 16 oktober Filmavond N. C.V.B. in vereen, gebouw, Stations straat. caat. En na ampele bespreking vond hij het nog zo gek niet, om geduren de die periode het kantoor te sluiten en er op uit te trekken. Op Hannekes advies liet hij in enkele dagbladen een advertentie opnemen, waarin medede ling werd gedaan van de sluitingspe riode van het kantoor van mr. Dubois advocaat en procureur. De avond voor de sluiting vroeg Hanneke, of haar werkgever al plan nen had. Hoegenaamd niet. Waar gaat u ei genlijk heen, juffrouw Schoneveld Ik heb een pension in Lunteren be sproken, meneer. Lunteren? Hij fronste zijn wenk brauwen. Waar ken ik Lunteren van? Wacht eens, ik heb er een cliënt ge had. Een politieke zaak. Was meen ik een n.s.b.-er. Dat is geweest, meneer. Lunteren heeft prachtig natuurschoon. Heb ik niets aan. M'n slechtste cij fer op school had ik voor kennis der natuur. wordt vervolgd. Bel Bij Brand No. 300 Zo de Heere wil, hopen onze geliefde ouders V Joh W. Versluis |j en H. Versluis-Hogendoorn op 20 okt. 1958 de dag te gedenken, waarop zij A voor 25 jaar in het hu- welijk traden. Hun dankbare kinderen, behuwd, en kleinkird, v Wout en Janny Ben Mini A Henny Sjonny kleinkind Ansje V Waddinxveen. 3 okt. 1958 Acaciastraat 6 Receptie 20 okt. van 7-8 uur in het Verenigings- gebouw Stationstraat |g\ DANKBETUIGING Mede namens wederzijds ouders betuigen wij onze har telijke dank voor de vele blij ken van belangstelling bfl on' huwelijk ondervonden. A. J. BROUWER M. BROUWER-Noorlander Waddinxveen, okt. 1958 TE KOOP lage p ijs Henergouwerweg 70 erse Kanaalstraat 3 groen, lang model Prunusstraat 34 De slag om Arnhem een prachtboek voor f 9.90 Boekhandel Veldwijk van 16 jaar en ouder, die een prettige baan zoeken, kurnen bij ons terecht. Het hindert niet als je nog nooit in een fabriek gewerkt hebt, het went gauw genoeg. En wat heel belangrijk is, de omstandig heden waaronder gewerkt moet worden, zijn bij ons zo gunstig. Keurige, frisse lokalen, muziek onder het werk, koffie- en theepauze, niet te ver geten gratis rokertjes en nog veel andere dingen meer, dit alles zal je beslist wel aanstaan. Gaarne lichten we je volledig in. Loop eens even langs. nu is het de tijd, dat U overgaat tot het aanschaffen van een IHet best slaagt 11 bij de zaak met meer dan g 100 jaar ervaripg. Vraagt vrijblijvend onze enorme uit- J gebreide kollectie. Kerkweg 145 Telefoon 327 Ook in Overhemden brengen wij de grootst mogelijke sortering magazijnen 3P O punten in Waddinxveen zijn DE zaken voor Speelgoederen Luxe- en Huishoudelijke kado's Onze lage prijzen nopen tot kopen Vraagt onze waardepunten ze hebben hoge waarde BOULEVARD Noordkade 32 Waddinxveen afdeling Volleybal. fatiyetiL en Er is nog plaats open in onze 6-tallen, Beoefent deze sport, het. is gezond, het maakt u sterk Wij verwachten u a.s. DONDERDAG 9 OKTOBER, voor dames van 7 45-»-8 45 uur voor heren van 8.459.45 uur Er lopen in onze gemeente heren rond, die net iets te d;k zijn. Gaat Volleyballen. U heeft er baat bij Velen gaven reeds een goed voorbeeld. Wij verwachten U van 10.tot 11.uur, ook op donderdagavond. in grote verscheidenheid, BE FAIR NIEUWS. Zo hebben we dan jl. zater dag de altijd weer met span- tegemoet geziene derby Be Fair-Waddinxveen kunnen aanschouwen. Hadden de vele toeschouwers gedacht dat zij een goede en interessante wed strijd te* zien zouden krijgen, dan zijn ze daarmee wel heel bedrogen uitgekomen. Integendeel, van de zeven ontmoetingen die we tot nu meegemaakt hebben, moeten we zeker deze als de minst enerverende aantippen. We doen er daarom goed aan deze wed strijd maar gauw in de verge telheid te laten gaan. De beide verdedigingen wa ren nog het best te spreken, dit keer waren onze jongens de gelukkige die met de hulp van de Waddinxveense achterhoede de doelpunten wisten te maken. Het derde elftal kon de juis te koers nog steeds niet vin den, ook Zwammerdam waren de meerdere van onze jongens. De junioren hebben in twee van de drie gevallen zich deze week kunnen herstellen. A moest ook nu weer de eer aan de tegenstander laten. B ech ter blijft het nog steeds goed doen, Groeneweg B zag zich heide punten ontnemen. Ook de C's zagen deze week weer niet op een doelpuntje meer of minder. De eerste terreinafkeuring heeft zich ook laten noteren. D werd hiervan het slachtoffer. Voetbal-agenda's Veldwijk heeft het Uitslagen: Be Fair—Waddinxveen Z 2-0. Zwammerdam 3Be Fair 3 3-0 Stolwijk A IBe Fair A I 6-2 Be Fair B IGroeneweg B I, 3-2 Be Fair C I—WSE C I 7-0. Programma voor a.s. zaterdag. Be Fair ANieuwerkerk 4 uur Moordrecht BBe Fair 4 uur Waddinxveen CBe Fair C 2 uur. Be Fai rC 2Gouda C 5, 2,45 tl Ie klas afdeling Gouda: Be Fair 4 4 0 0 8 18-4 ZW 4 3 0 1 6 16-9 Spirit 2 3 2 I 0 5 10-1 W'veen 3 I I I 3 4-3 J. Boys 2 2. I 0 I 2 5-9 Zwervers 3 1 0 2 2 I2-U WDS 4 I 0 2 2 13-21 Boskoop 3 0 I 2 I 9-tf Sportlust 2 4 0 I 3 I 5-H SPORTSCHAKEL NIEUWS. Onze bezorgers worden ver zocht dinsdagavond te kornet afhalen. Maar let wel, dit keef niet op redactie-adres, maar hi de heer van Hoven, Onderweg

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 6