a o Verpleegstersschort ZILlïlEIR™^ Crème Puff NIEUWS o-Hxt wwv\yilaats> 9 O H «f J. VERHEUL ttdon DOELEMAN NEO C0NSERVIET $,ijn eA uu-eeA VOOR UW AVONDJES! VAN SS U Zo- jutit tweeA o-ntmanym Ucte U det mo-tyeJtijfo WfNDt MAAKT ZATERDAG AANBIEDING SPECULAAS BOTERLETTERSTAVEN 495 in luxe doos 5.95 gesproken dat ik met m'n vxindin eens ga winkelen. Oh, ik heb nog zo veel op mijn programma Toe maar lacht pa, ga jij je twee de jeugd in? Ja, waarom niet? En daar hoort 'n gezellig en vooral praktisch inge richt huis bij. En dat moet je met smaak en verstand doen. Ik zou mij in zo'n hypermodern interieur ook niet op mijn gemak voelen. Maar kijk eens.... hier.... en hier.... en dit. De aanval van ma is goed voorbe reid. Al zes maanden heeft zij alle illustraties van gematigd-modern in gerichte woonkamers uitgeknipt en verzameld. In een tel is het pluche tafelkleed bezaaid met foto's van in terieurs. waar ruimte en licht in zit. Tjonge, laat eens kijken, is ja zijn nieuwsgierigheid gewekt, dat meubel is praktisch Och waarom, die boekenwand vind ik ook aardig. Die stoel dat lijkt mij ook wel wat. Die heeft zo'n lekkere hoge rugleuning. Natuurlijk zie je nou, dat er heus wel vormen zijn, die jij ook kunt waarderen? Wij moeten dat nou niet overhaast doen en ons eerst eens goed op de hoogte stellen wat er voor mogelijkheden zijn Oh, dus de verandering staat al vast,constateert pa, waarbij hij zich herinnert dat het niet de eerste keer is, dat ma haar initiatieven doorzet als het hun huis betreft. Zeg, wat zullen de kinderen hier van zeggen? Die zullen voor de zoveelste maal kunnen constateren dat zij Ouders habben, die in al het goede met hun tijd meegaan en dus nooit echt oud worden. Tja, filosofeert pa. dat is wel een fcterk argument. Waarbij ik moei; constateren dat de kinderen steeds meer invloed gaan krijgen op htm ouders. Vroeger was het wel anders, maarre, ik moet zeggen, dat dit ei genlijk geen kwade gang van zaken is. En.wij zullen ons toch niet zo gauw oud voelen. H.H. AFSCHEID DS. J. VAN DER HAAR. Zondag 12 oktober zal Ds. J. van der Haar afscheid nemen als predi kant van de Ned. Hervormde Ge meente alhier. Ds. J. van der Haar heeft in deze gemeente gestaan van eind mei 1951 tot midden oktober 1958, en werd ba- roepen als 1ste predikant in de 2de predikantsplaats. Gedurende deze jaren werd onder zijn leiding het verjaringsfonds ge sticht, welk fonds werd opgericht om de kosten voor restauratie van het kerkorgel te dekken, tevens werd de halve opbrengst bestemd voor de Herv. kleuterscholen. Dit fonds heeft ruim f 18.000 opgebracht. Tijdens zijn verblijf is het Herv. Wijkgebouw ver rezen. Dit gebouw dat in een grote behoefte voorziet werd eind mei 1953 in gebruik genomen en waarin een in korta tijd onder zijn bezielende lei ding een bijeen gespaard pijporgel is geplaatst, gebouwd door de fa Vlot uit Oud-Alblas. Hij mocht 150 catechisanten tot be lijdenis des geloofs brengen en 530 kinderen werden door hem gedoopt. Ruim 100 huwelijken kerkelijk door hem bevestigd en tal van begrafenis sen werden door hem geleid. Als voorzitter van de Herv. scholen maakte deze scholen een bloeiperiode mee. zodat aan de Eben Haëzerschool een nieuw lokaal moest worden ge bouwd. Ook kwam onder zijn leiding de stichting Chr. Ulo-school tot stand. Hij was tot aan de komst van Ds. Cuperus, voorzitter van de Harv. kleuterscholen, welke scholen zich in goede bloei verheugden. Mede dank zij de verkoop-acties van de Herv. vrouwenvereniging „Maria Martha" o.l. van haar presidente, mevr. A. van der Haar-Sterk en de opbrengsten van het verjaringfonds zijn deze scho len, die bij het begin van zijn aan vaarden als voorzitter, zwaar waren belast, thans aanzienlijk minder be zwaard. In 1952 hield hij enige Bijbellezin gen in de week, deze werden goed bezocht. Tevens werden ten behoeve van zieken en ouden van dagen, door middel van de kerktelefoon op werk dagen de z.g.n. ziekenuurtjes gehou den. Sinds enkele jaren circuleert onder degenen, die geen kerktelefoon bezit ten, de bandrecorder, die in korte tijd dankzij zijn medewerking, schuld-vrij mocht zijn en zeer gewaardeerd werd. Als muziek-minnaar heeft hij veel belangstelling getoond voor Vox Ju- bilans en de Zangvogeltjes en de jaarlijks terugkerende zangavond voor Kerstfeest is een hoogtepunt voor Waddinxveen, welke steeds meer de belangst ailing uit alle lagen van de bevolking wekt. Verder was hij vanaf 1952 tot 1957 voorzitter van het Cen traal-verband. Om een band onder de jonge lid maten te behouden, hield hij elke winter, om de drie weken een lidma- tenkring. De laatste keer werd daar behandeld een gedeelte uit Bunyans „Pelgrimsreize naar de eeuwigheid". Tijdens zijn ere-voorzittarschap van de Herv. mannenvereniging „Onder zoekt de schriften" leidde hij ver scheiden maal deze vergadering. Mevr. A. van der Haar-Sterk richt te de Herv. Vrouwenvereniging „Ma- Dorpsstraat 33 - Telefoon 418 ria-Martha" op, welke zich in een goede bloei mag verheugen. Als era-voorzitter van de J.M.V. „Het Mosterdzaadje" maakte hij mede dat deze vereniging haar 100e lid mocht inschrijven. Ook de Herv. zondagsschool had zijn volle belangstelling, getuige de Kerstfeestvieringen van de kinderen en de bezoeken tijdens de lesuren zowel aan de Rehobothschool als in het verenigingsgebouw achter de "in 1951-1953 gaf hij elke week godsdienst-onderwijs aan de Oii.S. aan de brug. Wegens drukke werkzaamheden bij het vertrek van Ds. J. J. Moll moest deze arbeid worden gestaakt. In 1951 en daarna van 1953 tot he den, berustte het scribaat van de kerkeraad in zijn handen. In 1952 en daarna redigeerde hij de Herv. Kerkbode van Waddinxveen, die onderwijl in omvang is uitge groeid. In 1953 werd het blad maandelijks gratis alom verspreid als evangelisa tie-nummer. Tientallen meditaties en preken werden in die jaren door hem in dat blad verzorgd, evenals diverse vervolgseries ook van verdedigend karakter, (t.o. de midden-orthodoxie en Bartiaanse leerstellingen.) Ook verschenen er enkele preken in druk, in de jaren 1951-1958, zoals Mozes' keuze en de Ware Wijnstok. Een artikelenreeks getiteld: In de leerschool van het lijden, verscheen in brochure-vorm, evenzo het referaat gehouden op de bondsdag 1955 der Herv. Geref. Vrouwenbond (presiden te mevr. A. van der Haar-Slerk on der de titel „De vrouw en de Chr. levenshouding". Ds. J. van der Haar heeft vóór al les getracht, pastor, zieleherder te zijn, in het bezoeken van zieken en ouden van dagen. Het echtpaar van der Haar-Sterk heeft zich in onze gemeente in de jaren 1951 tot en met 1958 zeer veel persoonlijke vrienden verworven en de gemeente ziet hen dan ook met lede ogen vertrekken. Moge Gods zegen hen vergezellen naar hun nieuwe woonplaats. INGELANDENVERGADERING OOSTPOLDER. De ingelanden van de Oostpolder in Schieland kwamen woensdag in jaar lijkse ingelandenvergadering bijeen. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter der polder, de heer J. Rehorst. Aan de goedkeuring van de vergadering werd o.m. onderwor pen de polderrekening over 1957. De inkomsten over dat jaar waren 11.567,62 en de uitgaven 11.053,85 zodat het batig saldo bedraagt 513,77. Aangezien het onder de in komsten begrepen batig slot van vo rige diensten 691,70 bedroeg, bete kent dit resultaat in werkelijkheid 'n achteruitgang van ca. 180,—. Voorts werd behandeld de begroting voor 1958. Het eindcijfer van deze be groting is 38.933,30. Voor onvoor ziene uitgaven is geraamd 419,90. Voorgesteld werd de omslag voor 1958 te handhaven op 28,— par ha. Bo vendien wordt nog een bijzondere om slag ten bate van de gemeente Gouda geraamd van 1037,06. Zowel de re kening 1597 als de begroting 1958 ver kregen de goedkeuring van de inge landen. Tot bestuurslid van de polder werd herkozen de heer M. van Eijk. In de vacature van de heer C. Ver- meij, die geen ingeland meer is, werd gekozen de heer M. Wijnen. Voorts werd de heer Rehorst herkozen als voorzitter. RUIM HONDERD DEELNEMERS AAN VLIEGERWEDSTRIJD. Waddinxveen heeft zijn vliegerwed strijd gehad. Nadat dit evenement tot drie voorgaande zaterdagen toe uitge steld moest worden wegens het ont breken van wind, gingen er jl. zater. dagmiddag tientallen vliegers do lucht in. De wedstrijd heeft een spannend verloop gehad. Deze wind heeft danig onder de vliegers huisgehouden. In vele gevallen brak het touw of bra ken de vliegerlatjes, waardoor fraaie producten, waaraan urenlang was ge werkt, troosteloos naar de grond flad derden. Het aantal deelnemers was 130 en negen Waddinxveense bedrijven, die met elkaar wedijverden in da grote formidabele exemplaren van in enke le gevallen bijna tien meter hoog. De leerlingen van de scholen namen deel in schoolverband. Van de bedrjjfs-vliegers had een groot exemplaar van de firma van den Berg, Molenbouw het meeste succes. Bijzonder jammer was het dat een van de vliegers van de firma Houtex na even in de lucht gestaan te heb ben met luid gekraak doormidden brak. De vliegers van Kempkes brach ten het niet zo ver. Een bijzonder grote vlieger kraakte bij het oplaten en eenzelfde lot ondergingen tot twee maal toe de latten van de vlieger van een wat kleiner exemplaar van deze firma. Geen spruiten aan Uw winteraardappelen met R. van der Heiden Zuidkade 1 - Telefoon 335 Van de individuele deelnemers blonken vele vliegers uit door kunst zinnigheid. Hieraan was dikwijls zeer veel zorg besteed. De lauwertak, betschikbaar gesteld door het gemeentebestuur werd ge wonnen door de heer D. Schoenmaker als de meest sportieve en actieve vlieger. De prijs voor de kleinste individu ele vlieger ging naar Jan Olie voor een vliegertje van slechts enkele cen timeters. De grootste individuele vlieger had A. de Bruin, waarvoor ook een prijs beschikbaar was gesteld. De prijs voor de grootste bedrijfs- vlieger ging naar de firma van den Berg, Molenbouw. De wisselbeker voor de scholen werd gewonnen door school B met 1029 punten. De tweede prijs kreeg de Ned. Herv. Eben Haezerschool met 822 punten; de 3e prijs de Chr. Ulo school met 778 punten; de 4e prüa de De goudgele Rookworstjes, met die pikant zachte rooksmaak Om te smullen I 100 gram Blaasham 60 samen 100 gram Rookworst 38 j 85 cent 100 gram Boerenmetworst 45 100 gram mager Ontbijtspek 45 100 gram Hoofdkaas 35 100 gram Haagse Leverworst25 Soepreclame 130 500 gram Rosbief 280 500 gram magere Lende lappen 260 500 gram dr. Runderlappen 190 BIJ W. S. Zuidkade 21 Telefoon 284 Bessengenever, Coebergh per liter 6.80, halve liter 3.60 Cognac, Sevenstern per fles 7.50, halve fles 3.85 Eeizerbitter, per liter 7.40, halve liter 3.80 Jonge Genever, per liter 7.40, halve liter 3.85 Wijnhandel en slijterij Zuidkade 3 Telefoon 305 Leuke SLA1PK1MEBLAMPEx\ met 45 cm schaal, compl. geleverd, slechts f 0.50 SCHEMEBLAMPKAPJES ln alle maten voorradig, vanaf f 1.35 Pracht KAMERLAMPEA die niet geel worden, reeds voor f 13.95 Natuurlijk weer bij FRANS KNAAPEN Kerkweg 209-211-213, a.d. Hefbrug, tel. 259 Houdt in de herfstdagen Uw gezondheid op peil met de genezende Ultra-fiolette of Infrarode stralen. Wij hebben de meest gangbare apparaten steeds in voorraad. Philips Rode Infraphil du al v.a. f 29 75 Philips Ultraphil in populaire uitvoering f 54— RADIO VAN EYK Kerkweg 171, telefoon 501 ALTIJD KEUS BIJ DE Dat vragen wij ons steeds weer af als de fabrieken met hun nieuwe koilecties komen. Hoe krijgen ze het voor elkaar om elk jaar weer iets nieuws, iets origineels te brengen. Dit 4aar zijn ze wel heel goed geslaagd, want als U onze nieuwe herfst-kollectie ziet, zult ook U zeggen; heel anders, maar nog mooier. Het ROBINSON en SWIFT adres. A. JONGEJAN Kerkweg 9 Telefoon 584 Medisch gediplomeerd voetkundige Prima wit graslinnen dubbel te dragen, in alle maten, f 3.95 K O W E B eter Wij willen iedereen overtuigen dat zo uit de bakkerij, lekkerder en beter zijn dan welke ook. Deze week zeggen en schrijven 45 cent per 250 gram, dun en dik, zo uit de oven. Onze heerlijke zjjn er ook weer. BAKKERIJ DORPSSTRAAT 68

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2