u ÜX&p™ M. HEEMSKERK SKIN-UP tfcdon DOELEMAN NIEUWS uil bwzt wo&Hfrlaats- NEO CONSERVIET Zkunes?***huid? Dictonj Kinderkopjes JAC.SATON Nu verkrijgbaar in proefverpakking a f 2,50 HOE DUUR IS HET AUTORIJDEN 1 De meningen over de exploitatiekos ten van de auto zijn nog altijd ver schillend. Geen wonder, dat onze le zers vragen naar de kostprijsbegro ting. Wij geven daarom eens zo'n be rekend overzicht voor een' kleine wa gen en kozen daarvoor de Renault-4. Aanschaffingsprijs 4.995,— moet worden verminderd met nieuwprijs 5 stel binnen- en buitenbanden a 63,50 zodat blijft 4.995,- f 317,50 is f 4.677,50. De vaste kosten per jaar zijn dan gemiddelde rente 5°/o over de halve netto waarde f IJ motorrijtuigen belasting -f 4 verzekering all-riks ca. 365, onvoorzien f 50,- Totale vaste kosten per jaar 579,94 Afschrijving van de wagen zonder banden op basis van 100.00 km, rest waarde te schatten op 1.500, Per km 3.177,50 100.000 vormt 3,17 ct Vaste kosten en afschrijving per km. bij 10.000 km per jaar 8,96 cent bij 20.000 km par jaar 6,06 cent bij 30.000 km per jaar 5,10 cent bij 40.000 km per jaar 4,61 cent bij 50.000 km per jaar 4,32 cent bij 60.000 km per jaar 4,13 cent Variable kosten banden bij levensduur van 50,000 km Pig en Peg op stap 77. Als ik jou was ging ik maar maar weer vlug in het net liggen, Pig! Aan stonds komt hij terug en dan ben je er bij! Eerlijk gezegd had onze Pig daar ook al aan gedacht. Blijf maar rustig zitten jongeheer. Ik zal wel uitkijken, zei de oude dame. 78. Ze begonnen een beetje tot rust te komen en hun reisgenote trakteer de op chocolade en pepermunt. Het zakje pepermunt jets zat onderin haar tasje en daardoor kon ze even niet uitkijken naar de dikke meneer 4 stel a 63,50 per stel 0,50 ct. p. km benzine verbruik 1 liter per 17 km bij literprijs van 45,2 ct. 2,66 ct. p. km onderhoudsbeurten met olieverversen. doorsmeren en bijstellen 0,72 ct. p. km kleine reparaties 1>00 ct. p. km Totale variable kosten 4,88 ct. p. km Totaal vaste en variable kosten per kilometer bij 10.000 km per jaar 13,84 ct. bij 20.000 km per jaar 10,94 ct. bij 30.000 km per jaar 9,98 ct. bij 40.000 km per jaar 9,49 ct bij 50.000 km per jaar 9,20 ct. bij 60.000 km per jaar 9.01 ct. De levensduur van de auto is afhan kelijk van merk en prijsklasse, maar ligt voor kleine wagens zo tussen de 50.000 en 90.0000 km, dan komt men aan revisie e.d. VERGADERING GEMEENTERAAD. De gemeenteraad is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen woensdag 29 oktober a.s. des nam. 8 uur ten raadhuize. Onderwerpen ter behandeling 1. Verslagen van de vergaderingen van 23 juli en 2 september 1958. 2. Mededelingen, ingekomen stukken enz. om daarop zonodig te beslui ten. 3. Aanbieding van de gemeente-reke ning- 1957. 4. Aanbieding van de gemeentebegro- ting en de bedrijfsbegrotingen voor 1959. 5. Voorstel tot regeling van het re kening-courant-krediet. 6. Voorstel tot verhuur van de wo ning Kerkweg 155. 7. Voorstel inzake de toekenning van reisgeld. 8. Voorstel tot verhoging van de bij drage per inwoner voor de kring bescherming bevolking. 9. Voorstel tot toekenning van een studie-toelage. 10. Voorstel tot benoeming van een onderwijzer aan de openbare lage re school B. 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaf fing van leermiddekn voor de openbare lagere school B. 12. Voorstel tot vaststelling van een betere omschrijving van de be bouwde kom. x 13. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor verdere afwerking van de sportvelden. 14. Voorstel tot wijziging van een uit breidingsplan. 15. Voorstel inzake vaststelling van een vergoeding voor aansluitkos ten voor de gemeeentebedrijven. 16 Voorstel tot aanleg van waterlei ding aan de Tweede Bloksweg. 17. Rondvraag. Nu de burgemeester met ingang van 1 december a.s. zijn ambt zal neerleg gen, stellen B. en W. voor de woning Kerkweg 155 met ingang van die da tum aan de heer Warnaar te verhuren voor 833,— per jaar, zijnde het bedrag dat ook thans als huur wordt betaald. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school B. Door de toeneming van het aantal leerlingen aan de openbare lagere school B is het mogelijk een vijfde leerkracht te benoemen. Daartoe zijn tot tweemaal toe oproe pingen voor sollicitanten geplaatst in de vakbladen, waarop zich vijf solli citanten hebben aangemeld. Geen spruiten aan Uw winteraardappelen met A. van der Heiden Zuidkade - Telefoon 335 Pracht handen en nimmer ruw of schraal DITlEfl A lub. 93 cl. Het is de Hamamelis die het 'm doei Uit verkregen inlichtingen moesten hiervan drie afvallen, die niet geschikt waren en tenslotte is ook na persoon lijke kennismaking een vierde sollici tant afgevallen. In volledige overeenstemming met de inspecteur van het lager onderwijs zijn B. en W. slechts in staat een voordracht aan te bieden, waarop slechts een naam voorkomt, nl. G- Hubertus te Oss. B. en W- stellen daarom voor de heer G. Hubertus met ingang van 1 november a.s. te benoemen tot onder wijzer aan de openbare lagere school B. Aanschaffing van leermiddelen. Door de aanstelling van een vijfde leerkracht en de toeneming van het aantal leerlingen aan de openbare la gere school B is aanvulling van de leermiddelen nodig. Het betreft in hel bijzonder de vakken, lezen, Ned. taal, rekenen, aardrijkskunde, geschiede nis en kennis der natuur. In overleg met de inspecteur van het lager onderwijs is een lijst van de noodzakelijke aanschaffingen opga- maakt. Nodig is voor klasse I 2 4 en 5 6' v .g.l.o. 183,40 194,85 447,40 266,60 110,30 7,84,— Dorpsstraat 33 - Telefoon 418 Regeling van het rekeningcourant- krediet. Op grond van door B. en W. ver strekte gegevens stelt de directeur van de n.v. Bank voor Nederlandsche gemeenten voor het extra-krediet in rekening-courant tot 25 januari 1959 te bepalen op 700.000, B. en W. stellen u voor dit aanbod te accepteren. Voorstel tot verhuur van de woning Kerkweg 155. Bij het voorstel tot aankoop van de woning van de heer Ph. J. C. Djjs voor toekomstige ambtswoning van een nieuwe burgemeester, is indertijd madegedeeld. dat-tót de bedoeling was dat de heer Warnaar in de woning aan de Kerkweg zou blijven wonen. inrichting van het 5e lokaal 2.093,15 B. en W. stellen voor dit krediet beschikbaar te stellen. Hogere kosten bescherming bevolking. Op verzoek van de kringraad Gou da bescherming bevolking stellen B. en W. voor de bijdrage over 1958 te verhogen met 960,50. terwijl de bij drage over 1959 dient te worden be paald op 0,30 per inwoner. Aansluitingskosten bedrijven. Op voorstel van de commissie van bijstand in het beheer der gemeente bedrijven stellen B. en W. de raad voor om een ieder aan te sluiten per ceel aan het gas-, elektriciteit- en waterleidingnet tot een lengte van 8 meter - een bijdrage van 75,— per aansluiting te verhalen op de ei genaar van het aan te sluiten perceel en de eventuele meerdere lengte vol ledig door deze te laten vergoeden. Aanleg van waterleiding aan de Tweede Bloksweg. De commissie van' bijstand in het bchaek- der gemeentabedrijven stelt voor om thans over te gaan tot aan leg van waterleiding aan de Tweede Bloksweg, waarvan de kosten de laatstelijk opgemaakte begrotmg f 36.851,10 bedragen. Hat is B. en W. bekend, dat er een neiging was aan de Zuidelijke Dwars weg voorrang te verlenen, maar aan dit project zit tevens verbonden de voorziening van drinkwater van een gebied in de gemeente Moordrecht. Het kan geruime tijd duren, voordat hierover met Moordrecht overeenstem, ming bestaat en daarom zijn B. en W. met de commissie van oordeel, dat de Tweede Bloksweg onder deze om standigheden voorrang moeten heb ben. B. en W. stellen daarom voor tot aanleg van waterleiding aan de Twee de Bloksweg te besluiten, waarbij er nadrukkelijk de aandacht op geves- gtid wordt, dat uitvoering alleen dan mogelijk is, indien het rijk bereid is via de n.v: Bank voor Nederlandsche gemeenten, vaste financieringsmidde len te verstrekken. OPBRENGST COLLECTE. De 'collecte ten bate van het prote stants interkerkelijk thuisfront (P.I.T.) heeft in deze gemeente f 346,80 op gebracht. LEZING. Op 12 november a.s. hoopt de be kende Afrika-reiziger Dr. Paul Ju- hen een lezing te houden in het ver enigingsgebouw. Stationsstraat voor de Geref. Jeugdverenigingen. Dr. Julien zal spreken over „De Pygmeeëën." GEMODERNISEERD BEDRIJF. Ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan is de winkel van Mevr. de Wed. van 't Slot aan de Nesse ge heel gemoderniseerd. De heropening zal a.s. zaterdag plaats vinden. Wij verwijzen U naar de advertentie in dit nummer. INTREDE PREDIKANTE. Na een korte vacature-tijd door het vertrek van Ds. Duinker krijgt de Rem. Geref. gemeente alhier, een nieuwe predikante. Op zondag a.s. zal Mej. Da. A. Visscher haar intrede doen, na bevestigd te zijn door Mevr. Da. Mr. M. B. Kolff-Vos iut Bussum. De kerkdienst vangt aan om half vier uur in het kerkgebouw aan de Zuid kade. BAZAR Het Waddinxveens Dames, en Man nenkoor „Onvermoeid Vooruit" is van plan om de volgende week een bazar te houden. Elders in dit blad kunt u hierover meer lezen. Gezien de leef" tijden van beide koren, kunnen wij gerust zeggen dat zij een belangrijke plaats in onze Waddinxveense gemeen- schap innemen- Het bestuur hoopt dan ook dat de bevolking het hiermee eens is en dit de volgende week laat blij ken door een bezoek te brengen aan de bazar. Ook kunt u zich natuurlijk tevens in laten schrijven als lid of donateur. nieuw eethuis. De heer T. de Vo= heeft zijn win kel aan de Kerkweg omgebouwd tot een modern eethuis. De officiële ope ning zal plaats vinden a.s. zaterdag middag om 2,30 uur. Voor bijzonder heden verwijzen wij U naar de adver tentie in dit blad. UITSLAG HULDIGINGSRIT OP 21 OKTOBER VAN DE M.A.B. CLUB „GOUWE RIJDERS" ALHIER. Auto's: 1. C. van Kooten; 2. A. van Nielen en C. Kool; 3. A. Jongejan; 4. C. Hoogendoorn, Bodegraven. Motoren: 1. H. Versluis, Bodegraven; 2. F. Vermulm, Gouda; 3. J. van der Willik, Boskoop. Brommers; 1. J. Verschoor. Moerka- pelle; 2. J. van Kooten; 3 G. Oskam; 4. J. Kranenburg, Zwammerdam. Zoals vorige maal vermeld moest deze rit de beslissing brengen voor de café Sport-beker, waarbij de heren J van den Berg te Moerkapelle en G Oskam, alhier beiden met een gelijk aantal punten geëindigd waren, daze is nu gewonnen door de heer G. Os kam, alhier. TOOGAVOND NEDERLANDSE CHR LANDARBEIDERSBOND. Uitgaande van de Chr. Landarbei- dersbond, zal a.s. woensdagavond om 7,30 uur in het Herv. Wijkgebouw een grote toogavond voor het District midden-Zuid-Holland worden gehou- den. Het programma vermeldt o.m. een tweetal referaten door de heren I Vermaas te Haarlem en R. van Wen sen te Moerdijk; terwijl het plaatse lijke Geraf. kerkkoor zijn medewer king zal verlenen. Het sluitingswoord zal door de be kende Herv. Pred. Ds. C. A. van den Bosch uit Bodegraven worden uitge sproken. We mogen de belangstellenden voor het organisatieleven van de Chr. Land arbeiders, wel uitnodigen om deze be langrijke avond bij te wonen ZEVEN GEWONDEN BIJ VIER VERKEERSONGEVALLEN. Zondagmiddag geraakte ter hoogte van de boerderij van de heer D. Uit- beijerse een sportauto aan het slin geren met gevolg dat deze over de kop sloeg en in de Gouwe terecht kwam. Twee inzittenden konden tij dig uit de auto springen, maar de bestuurder en zijn vriend verdwenen met de auto in de diepte. Men wist hen bijtijds uit het water te redden, hoewel zij zwaar gewond waren en naar het ziekenhuis vervoerd moesten worden. Zaterdagavond raakte een auto be stuurder nabij de rijksbrug de macht over zijn stuur kwijt, met gevolg dat deze over de kop sloeg en in de berm van de weg terecht kwam. Een in zittende dame liep een hersenschud ding op. Diezelfde avond reed een brom fietser o-p de Zuidkade meit volle snelheid tegen een markeerpaal op. Hjj liep enkele verwondingen op. Zo ook de 17-jarige L. B., die met een bromfiets in botsing kwam met een wielrijder. Ook deze liep een hersen schudding op. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur Ds. E. F. Vergunst, Rijssen. Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Hervormd Wijkgebouw. Vm. 9,30 uur Ds J. R. Cuperus. Nam. 6,30 uur Da heer D. G. van Hoeven, Benthuizen. Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18. V.m. 9,30 uur Ds. G. de Ru, R'dam. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds Kersten, Bodegraven. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst. Chr. Afgesch. Gemeente. Maandag 27 oktober nam. 7 uur Ds. M. A. Mieras, Krimpen a.d. IJssel. Rem. Geref. Gemeente. Nam. 3,30 uur Mej. Da. A. Visscher (intrede). Mevr. Da. Mr. M. B. Kolff-Vos, (bevestiging). ZONDAGSDIENST wordt waargeno men door Dr. P. van der Linde. Babyderm-zeep Pluimveehoekje MELK ALS VOEDINGSMIDDEL VOOR PLUIMVEE. (vervolg) Het houden en fokken van pluim vee, speciaal hoenders, kan veel voor deel afwerpen, maardan dient noodzakelijkerwijs te worden voldaan aan de voorwaarde, dat de voedering niet te duur is. Hier ook draait dus alles om de economische kwestie Hieraan zal het dan ook wel moe ten worden toegeschreven, dat ver schillende melkproducten in de ban- del worden gebracht tegen billijke prijs. Dit is vooral het geval in Ame rika, waar zij op grata schaal gefa briceerd worden en waar het pluim veeteelt-bedrijf zoveel hoger staat dan in ons land, zodat het aan velen een behoorlijk bestaan oplevert. Bedoelde produkten zijn in hoofd zaak ontroomde en vervolgens gecon denseerde melk, gecondenseerde kar nemelk en deze beida in poedervorm. De eerste bevat naar bekend alle be standdelen van de volle melk, behal ve het botervet. Door toevoeging van bepaalde chemische stoffen blijft dit melkproduct, dat vooral veel eiwit bevat Jang houdbaar. Uit de aard der zaak is de voedingswaarde, ten gevolge van de bereidingswijze waarbij van hoge temperatuur en chemische stoffen wordt gebruik ge maakt wel verminderd, maar daar aan kan men makkelijk „tegemoet ko men door toevofgtag. van vitaminen in de vorm van veil groenvoer. Op de boerderijen waar de kippen gehele dag loslopen vanzelf wel in de de beste Herenkleding alleen in uw woonplaats verkrijgbaar bij BROUWER vinden ze dat boomgaarden of Babyderm Haarwater (Haar- groei-tonic) legt reeds in de |eugd de basis voor een gezonde haargroei. Flacon f 1.90. Voor lange tijd toereikend. CONCERT FANFARECORPS VOOR DE JEUGD. Zoals wij enkele weken geleden al berichten, ligt het in de bedoeling van Concordia dit seizoen een concert te geven voor de schooljeugd. De be doeling is dit door te laten gaan op vrijdag .31 oktober a.s. in het Geret. verenigingsgebouw aan de Stations straat. Aanvang half acht uur. De bedoeling van dit concert heeft een tweeledig doel, ten eerste wan neer er genoeg belangstelling is gaat men over tot het oprichten van een jeugdcorps. Ten tweede is het Con cordia te doen om meer belangstelling te krijgen voor de muziek in het al gemeen. Dit concert staat onder leiding van de dirigent van Qoncordia, de heer P- van Uffelen uit - ïlk instrument zal 'uitleggen. ZENDINGSBAZAR. Dinsdagavond a.s. wordt in het lo kaal achter de Herv. Kerk een zen- dingsbazar van de Ned. Herv. M.V. „Mostardzaadje" gehouden, welke tot woensdagavond geopend blijft. De baten van deze bazar komen ten goe de aan het zendingswerk van de Ge ref. Zendingsbond. Er worden prach tige artikelen ten verkoop aangebo den, terwijl voor diverse attracties gezorgd zal worden. Men leze de avertentie. BOSKOPER STAL BROMFIETS EN SCOOTER. Een achttienjarige is zondag door de politie gearresteerd en ingesloten Hjj had pech met zijn bromfiets en had toch geen zin te voet verder te gaan. Daarom nam hij een langs de weg staande scooter mee. Het rijden op dit voertuig lukte niet erg en daar om nam de Boskoper even later een' bromfiets weg. Hij reed ermee in een sloot langs de Onderweg. Hier kreeg de politie hem te pakken. Burgerlijke Stand Aangiften van 16 tot 22 oktober Geboren: Neeltje, d.v. J. Vermeer en A. Slob, Middelburgseweg 12; Aplonia, d.v. A. Verstoep en A. Burg graaf, Ieplaan 16; Ondertrouwd. L. J. Boers en D. de Knecht; A. G. Luiten en V. G. van der Klauw; Gehuwd: M. J. Sikking en B. Sik- kema; A. J. Kok en E. Warnaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. DE TUD kunt U niet missen geen dag en geen uur In tal van exclusieve modellen vindt U bij ons een keur, uit het beste, dat de Zwitserse horloge indus trie voor U presenteert. Alle bekende merken voor radig. De zaak met de buitenklok aangrenzende weüanden. Wanneer oe dieren in rennen worden gehouden, zoals in de steden, is het zaak zomers sla, andijvie en koolbladeren bi] te voeren en is winteirs fijngesneden mangelwortelen of voederbieten, ia pen boerenkool enz. De gecondenseerde karnemelk be vat nog minder vet dan ontroomde melk in gecondenseerde toestand. Het vetgehalte in de voeding is echter gemakkelijk aan te vullen door le vertraan, die vooral voor jong pluim vee vaak zo'n heilzaam middel u door zijn gemakkelijke verteerbaar heid en groot gehalte aan vet en an dere voedende bestanddelen. De melK produkten, die in poedervorm in handel komen, hebben veel minde voedingswaarde omdat de verteer baarheid en de samenstelling meer door de bereidingswijze hebbe. geleden. Waar mogelijk, geve men aan t jonge dieren het verse produkt, da misschien iets duurder is, maar waai van men zeker weet, dat het van tl gewenste samenstelling is. En voort da karnemelk is in prijs niet zo hoo dat men er tegenop behoeft te ziel om een poosje achtereen van dit vo« dingsmiddel aan een groot aan" hoenders iedere dag een zekere hof veelheid toe te dienen. Kippenvneri Gevon^g»: Jpvjt - •Vërloren: groene portefeuille met inh.; zakdoek; groene vulpen; beige rok van mantelpakje; zwarte glacé handschoen; muntbiljet. uand- en Tuinbouw HERFSTBEMESTIN G Er is de laatste jaren een neigij ontstaan orn de meststoffen Z0.VJ mogelijk in het voorjaar op het lal te brengen. Vroeger was dit geheel anders waren vóór de lente de kalimests'j fen en het slakkenmeel meestenW| reeds uitgestrooid.

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2