m 3 x DE ROOÏ's u \0KT08BR - WIJNMAAND REMINGTON Tïufrfrie-'Utten dae het &et( J P 6'erdtl wftedm, Zou ik u mogen uitnodigen voor een trip over de Veluwe Hanneke bleef aarzelend staan. Kijk dat had je er nu van als je een beet je intiem met iemand werd. En ze wilde het liefst in haar eentje van hagr vakantie genieten. Aan de ande re kant leek het haar wel. om eens kris-kras over de Veiuwe te gaan. Hoe wilt u dat doen V vroeg ze. Op de fiets? Of met de bus? Je kunt dag kaarten krijgen. Op de bus bedoel ik. Hij schuaae lachend zijn hoofd. Ik ben hier met een auto. Hebt u een wagen Dat wist ik niet eens. o Dus dat geeft de doorslag Klonk er een teleurstelling in zijn stem Het leek haar van wel. O, dat maakt voor mü geen ver schil. Maar hoe laat denkt u dan te gaan Dat laat ik aan u over. Ik zou graag eerst willen zwemmen, ziet u Zoals u wilt natuurlijk. We zouden ook ergens anders kunnen gaan zwem men. Er zijn zwembaden genoeg. Nog bleef ze aarzelen. Ik denk, dat ik uw gedachtengang kan raden, juf frouw Schoneveld. U denkt natuurlijk een wildvreemde man. Wat weet ik van hem. En dan samen over de Ve luwe. Zie ik er erg onbetrouwbaar uit Ze schoot in een lach. Nee, dat be doel ik niet. Goed ik neem uw uitno diging vandaag aan. Maar alleen van daag. Als u me een half uurtje ex cuseert, dan wil ik andere kleren aantrekken. Zo u wilt. Over een half uur staat mijn wagen klaar. Om half acht reed Grobbe Lunte- ren uit- &ent u de Veluwe Praktisch niet. antwoordde ze, ter wijl ze zich behaaglijk in haar hoekje nesteldde. In mijn kinderjaren ben ik eens in Lunteren geweest. En giste- was ik ni Barneveld. Maar dat is on geveer alles. Dan gaan we eerst eens naar Apel doorn. Ik weet hier goed de weg. In mijn jeugd heb ik dikwijls bij familie in Ede gelogeerde Vandaar, dat ik Lun teren als vakantieverblijf heb geko zen. Via Meulunteren, Wekerom en Hars kamp kwamen ze op de grote weg naar Apeldoorn. Grobbe reed kalm, zodat ze alle gelegenheid had om van het natuurschoon te genieten. Verteld eens wat van uzelf, juf frouw Schoneveld. Ze haalde haar schouders op. Mijn levensboek is niet interessant, meneer Grobbe. Ik heb al jaren geen ouders meer. heb aanvakelijk huishoudelijk werk gedaan en in mijn vrije tijd ge studeerd voor het werk, dat ik nu doe. Rechten Ze proestte het uit. Stel je voor. Ik zit elke dag in die droge kost. Nee, steno, typen en zo. En ik spreek ta melijk goed Engels. U bent dus steno-typiste. En sekretaresse. Eigenlijk een ma nusje van alles. Meneer heeft hele maal alleen zijn kantoor en ik ben het enige personeelslid. Zo, en nu is het uw beurt. Mijn leven is niet rooskleurig ge weest, juffrouw Schoneveld. Ik. ben weduwnaar. Ze knikte. Dat vermoedde ik al. Mijn vrouw was een schat. We z«n heel jong getrouwd. Omdat mijn va der ziekelijk was, moest ik al spoedig de leiding van onze grossierdern op me nemen. Ik was twintig en Joke mijn vrouw, negentien. We kenden el kaar al van school af. Ze is. nu twee jaar geleden, overleden. We zijn 10 jaar gelukkig getrouwd geweest. Dan ben je nu drie ea. dertig, re kende Hanneke in stilte uit. Hebt u kinderen? Hij schudde zijn hoofd. Ook dat ge luk scheen niet voor ons weggelegd te zijn. Hij zuchtte. Nu ben ik weer helemaal alleen. Mijn vader is kort nadat we getrouwd zijn overleden. Ue lukkig heb ik een drukke zaak, zodat ik doorgaans niet aan dat alles kan denken. Er was enige tijd stilzwijgen. Wat moet je daarop nu zeggen vroeg Hanneke zich af. Maar Grobbe ver brak zelf het stilzwijgen. Sorry, juf frouw Schoneveld. Ik ben geen erg prettig gezelschap. U hoeft zich niet te verontschuldi gen. Ik weet zelf ook wel wat leed is. Ik. ik kan daar niet zo vrij over praten als u dat deed. Er zijn van die dingen in het leven, die je zelf moet verwerken. Die je ver in je hart weg sluit om ze nooit meer te voorschijn te halen. U hebt uw leed gehad, ik het mijns. Maar het is voorbij en ik wil er niet meer aan denken. Ik ben goed gezond heb goed betaald werk en nu vakantie. Daarom wil ik in deze tien dagen genieten. Hij lachte. U hebt volkomen gelijk. In Apeldoorn dronken ze koffie. Grobbe liet gebakjes komen en Han neke vond het wel prettig verwend te worden. Na een half uur gingen ze via Het Loo naar het Uddelermeer. Hanneke verklaarde een poosje te wil len zwemmen en Grobbe voelde er ook wel wat voor. Dus doken ze beiden in het koele water en genoten naar hartelust. Van tevoren had Grobbe in het res taurant een diner besteld en t oen men verfrist terug kwam, werd met een de soep op gedaan. Hanneke was verbaasd. Hebt u dat bekokstoofd vroeg ze- Hij knikte lachend. Vandaag zullen we het er maar eens van nemen, zei hij op hartelijke toon. Ik hoop, dat u het allemaal alle eer aan zult doen. Ik heb honger als een paard, be kende ze. Maar toch. Wat is er? Ze keek hem ernstig aan. Ik ben misschien een beetje ouderwets, maar ik gevoel me niet prettig, om zoveel in u aan te nemen. Ik stel voor. dat Hij schudde het hoofd. Ik moet u nogmaals vragen, zie ik er onbetrouw baar uit ik het diner betaal. Dat is het niet. Was dat het geval geweest, dan zou ik natuurlijk niet meegegaan zijn. U bent erg vriende lijk voor me, en dat waardeer ik bij zonder. Ik., ik heb niet zo heel veel vriendschap in mijn leven ondervon den. Maar waarom moet u alles beta len Ik wil ook mijn aandeel bijdra- gen. Juffrouw Schoneveld, u verschaft mij een aangename dag. Is het erg, dat ik daarvoor in ruil de kosten draag Ze zuchtte. Weet u, ik., och. laat ik het eerlijk zeggen; ik wil niet graag verplichtingen hebben. Maar dat hebt u toch helemaal niet Ik heb in twee jaar niet zo'n prettige dag gehad. Voorui tdan maar. Doch het blijft hierbij. 's -Middags reden ze naar Harder wijk en Lelystad, waar ze belangstel lend keken naar de nieuwe nederzet ting. In Hardewijk dronken ze thee en via Barneveld keerde men huis waarts, waar men precies op tijd was voor de avondboterham. wordt vervolgd houders. Uitgaande van de waarheid, dat Iwas. hadden medegewerkt en na het zingen van het lied ter ere van O.L.V. W.SB. NIEUWS. WSE I gaat naar Lekkerkerk 3 welke met een punt minder de derde plaats bezet. Laten alle spelers er van overtuigd zijn dat hier van het begin tot het einde hard gewerkt zal moe ten worden, dus laten allen de be langrijkheid in zien van deze wed strijd. Hetzelfde geldt ook voor het twee de elftal, ook daar moet de bovenste plaats verdedigd worden, en laat nie mand afschrijven. Prettig voor je me despelers en niet minder voor de elf talcommissie. Het programma luidt als volgt; Lekkerkerk 3WSE. 12 uur; WSE 2—Donk 5, 12 uur; Gouda B—WSE B; WSE C—Gouda C 2; Wij hopen ook eens op een over winning van onze junioren, maar de opgaaf lijkt wel wat zwaar of mis schien een puntje een verblinde bestuurder stekeblind is, vestigde het Verbond voor Veilig Verkeer in de komende najaarsactie de aandacht op de verlichting van voertuigen. Voor de automobilisten is een dimtester op eenvoudige wijze de stand van de koplampen kan contro leren. Op deze dimtester is tevens een ogentest aangebracht, zodat men ook de eigen koplampen kan controleren. Het principe van de dimtester is heel eenvoudig. Hij bestaat uit twee stroken papier, die men aan elkaar geplakt tegen een muur moet bevesti gen. Als men de grote lichten inscha kelt van de auto die zo dicht moge lijk tegen de muur moet worden ge reden, moet het licht van de koplam pen precies op de* bovenste zwarte lijn van de dimtester schijnen. Op die manier controleert men eerst of het papier op de juiste hoogte is aange bracht. Daarna rijdt men de auto vijf me ter achteruit en schakelt over op dim licht. Zijn de koplampen juist afge steld dan moet de grens van licht en donker zich precies onder de laagste zwarte lijn aftekenen. Ziet men daar in een afwijking, dan moeten de lam pen worden afgesteld. Ta hoog ge richte lampen, verblinden. Te laag ge richte lampen zijn een gevaar voor de bestuurder zelf. De Bovag werkt mee aan deze ver lichtingsactie van Veilig Verkeer. Op de dimtester is een Bovag-coupon be vestigd waarop men tagen een zeer gereduceerd bedrag de gehele verlich ting van de auto in een Bovag-garage kan laten controleren. Ook de opticiens verlenen hun me dewerking aan deze actie die in Eu ropees verband wordt gevoerd. Op de dimtester is een praktische test voor de ogen aangebracht, welke nauwkeu riger werkt dan de test die over het algemeen bij het rij-examen wordt toegepast. De verklaring op de ogen- test is heel eenvoudig. De verlichtingsactie is niet beperkt tot het autoverkeer. Ook de fiatsen bromfietsen en motoren zijn erin be trokken. zingen van het lied ter van Waddinxveen, trokken allen vol daan huiswaarts. B.B. OEFENING. De afdeling Zelfbescherming van de plaatselijke B-B. organisatie gaat a.s. maandag 27 oktober haar eerste oefe ning van het nieuwe seizoen houden. De noodwachters komen maandag avond om half acht in het gymna stieklokaal van school B bijeen. Van daar zal worden uitgerukt naar de Noordkade, waar in de onbewoonbaar verklaarde woningen aan de z g. Lan ge Werf, in het donker geoefend zal worden. OPBRENGST COLLECTE. De collecte van Herwonnen Levens, kracht en Santos voor het werk van de t.b.c.-bestrijding bracht in onze gemeente een bedrag van 214,44 op. COMITé WINKELWEEK. Het comité voor de a.s. winkelweek is als volgt samengesteld: H. van der Loo, voorzitter; H. M. Doeleman, secretaris; C. van der Linde, penningmeester Leden. N. Mulder; H. van Mourik; C. van Mourik; J. H. van Pinxteren. Dimtester toont afwijkingen op de milimeter aan De afdeling Waddinxveen van het Verbond voor Veilig Verkeer, stelt deze dimtester gratis beschikbaar. Te verkrijgen bij de plaatselijke garage- deze avond, welke zeer goed bezocht KATH. VROUWENVERENIGING. Dinsdagavond werd door de K.A.V. een bijeenkomst gehouden, welke in het teken van Moeder stond. Na het openingswoord door de pre sidente, mevr. Kingma-de Vreeze, bracht de zanggroep onder leiding van de heer Oosten enige Marialiederen ten gehore en bracht mevr. Kingma- de Vreeze een declamatie. De pastoor sprak hierna over het natuurlijke Moedersohan van Maria. Na de pauze bracht de toneelgroep het toneelstuk „Huurkoop" ten beste. De presidente dankte allen, die aan Weekagenda Dinsdag 28 oktober Contactavond ge- repatrieerden in vereen, gebouw, Stationsstraat. 7,30 uur. Dinsdag 28 oktober. Bejaardenmiddag 3,30 uur in Vereen, gebouw, Sta tionsstraat. Dinsdag 28 oktober. Jaarvergadering P. v. d- A. in De Unie. Dinsdag 28 en Woensdag 29 oktober Zendingsbazar, achter Ned. Herv. Kerk. Woensdag 29 oktober District-toog- avond N.C.L.B. in Herv. Wijkge- bouw. Spr. Ds. A. C. van den Bosch te Bodegraven. Woensdag 29 Oktober Vergadering Winkelweek in De Unie. Vrijdag 31 oktober Bazar Onvermoedt Vooruit in Het Centrum. Dinsdag 4 november. Verkoopmiddag Be j aardensocieteit. Donderdag 6 november Chr. Metaal- bedrijfsbond in Vereen, gebouw. Stationsstraat. Donderdag 13 november. Praatavond van de Chr. Boeren- en Tuinders- bond. Maandag 17 november Ledenvargade- ring P. v. d. A. in De Unie. Vrijdag 28 november. Jaarvergadering A.R. Kiesvereniging in Verenigings gebouw, Stationsstraat. BOURGETTE ROUGE: Vol als 'n Bourgogne, lieflijk als een Beanjolais, per fles 3.25, 3 flessen voor 9. BOURGETTE BL&NC: Iets zoet als een witte Bordaux, zacht gelijk een Graves Superieur, per fles 3.25, 3 flessen voor 9. Alleenverkoop Wijnhandel en slijterij VAN EEU Kies voor sneller, gladder, comfortabeler scheren de samen 90 cent WEEKREKLAME 100 gram Paarderookvlees 100 gram Gekookte Worst 100 gram Hoofdkaas 35 100 gram Leverworst 25 100 gram Boerenmetworst 45 150 gram Poulet 150 gram Gehakt Mergstaaf of benen samen 130 cent 260 Zuidkade 3 Telefoon 305 rnet het grootste actieve scheeroppervlak ter wereld fat pracht cassette 98.50 RAD SO VAN EYK Kerkweg 171, telefoon 501 500 gram Magere Runderlappen 500 gram Doorregen Runderlappen 190 500 gram Ribcarbonade 250 Volop GELDERSE ROOKWORSTJES Zuidkade 21 BIJ W. S. Telefoon 234 Daar hoort en ziet U tegenwoordig veel van in Waddinxveen en om geving, bij deze ritten is het van het begin tot het eind steeds puzzlen. Maar het kopen van een paar schoenen, bij Het ROBINSON en SWIFT adres, is beslist geen puzzle. De naam van deze firma is Uw waarborg dat U beslist zeker kunt zijn van de kwaliteit en de pasvorm van de schoenen die U daar koopt, A. JONGEJAN Kerkweg 9 Telefoon 584 Medisch gediplomeerd voetkundige altijd keus bij de Telefoon 302 Nesse 2 EXTRA JUBILEUM AANBIEDING! van het beste fabrikaat 700 Dames Zakdoeken B keus, normale prijs 60 c per stuk, nu 30 c per dozijn voor f 3 00 100 Ontbijttafellakens 130x230 cm, normale prijs f 8.25, nu f 4.25 3 stuks voor f 12.50 100 Flanellen Lakens 180 x 230 cm, normale prijs f 10 25, nu f 2.25 3 stuks voor f 21 Bjj KOU W ER Om zelf te overtrekken leveren wij U Scliuiniplastie voor Stoelkussens i 98 ct Kant en klaar kussen met afwasbare bekleding 1.25 Picasso Bad of Slaapkamer Matjes 1.98 dito bekleed, in leuke dessins 2.25 Ook voor het vullen van Uw kussentjes, een zak vol Plasticvlokken, heerlijk zacht en klont niet, per zak 65 ct Natuurlijk weer bfj FRANS KNAAPEN Kerkweg 209-211-213. a.d. Hefbrug, tel. 259 Zoo niet probeer dan 9 brood, dat heerlijk is er ar voordeeliq uitsnijd? FOTOBEBR1JF y SLAAGTO eter

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 6