ifia£on DOELEMAN iLL«L NEO CONSERVIETl! Pig en Peg op stap Toiletzeep Zwavelzeep voor gevoelige huid Citroenzeep voor vette huid Toiletpoeder en Badzout U, zonder u, doch dat dit thans is geworden voor u en met u- In verband zei hij dat het nodig is dat de landarbeider beseft een onderdeel van het bedrijf te zijn, waarom de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie van groot belang is. Hij wekte de le den op geen koude en iauwe houdmg aan te hemen maar steeds paraat te heer I. Vermaas uit Haarlem bracht in herinnering hoe bijhet ont staan van de christelijke vakbeweging ook bij de christelijke landarbeiders- organisatie, ook in eigen kring veel tegenstand en wan-begnp werd on dervonden. Ook bij de gelijk-gezinden werd de christelijke vakbeweging nog al eens als revolutionair aangemerkt Spr. wees vervolgens op de noodzaak van samenbinding van gehjkgezmdem Het Evangelie dat voorheen grondslag was voor het christelijk vakverem- eingswerk, is dat nu nog- De heer Vermaas wekte de aanwe- zigen op om hen, die krachtens hun beginsel bij de christelijke landarbei- dersbond thuis horen, te Zwegen zich aan te sluiten. De derde spreker was Ds. C. van den Bosch uit Bode graven, die vooral de betekenis van het christen zijn in de samenleving naar voren bracht. Dat moeten wij allen doen en dat iedere dag, aldus spr., zoals eens Amos profeet was op zijn landbouwbedrijf en tuinderij- Voor deze bijeenkomst waarbij de chr. landarbeiders uit dewijde om trek genodigd waren, bestond grote belangstelling. Het Geref. kerkkoor verleende op voortreffelijke wijze medewerking aan deze toog-avond. OPENING SHOWROOM. 81 Onze vriend Pig slaakte een zucht van verlichting toen de deur achter de dikke meneer dichtviel. Daarna barstten ze alle drie in lachen uit en de andere reizigers lachtten ook mee. Niet dat ze er iets van snap ten, maar omdat Pig er zo mooi op 8^n<Zonder noemenswaardige gebeur tenissen bereikten ze Baarsbrugge. Na van de vriendelijke oude dame harte lijk afscheid genomen te hebben stap ten ze uit. Daar stonden ze dan ein delijk in Baarsbrugge Waddinxveen, pastoor te Life- Tijdens zijn pastoraat beijvertle Mj zich vooral voor de nmerhjkever fraaiing en verbetering van het kerk gebouw. Wij memoreren maar even het kostbaar herstel van dak en to ren, en de nieuwe verwarmingsin S Ook6de kerkelijke feesten wist hij tot hoogtepunt van het kerkelijk le ven te maken, en de kerkdiensten des zondags werden, dank zij ajn helder inzicht belangrijk uitgebreid Het Kath. onderwijs had ook rijn volle aandacht, de lagere, en kleuter school ondergingen een belangrijke zijn volle meewerking St Het ^verenigingsgebouw werd kort geleden geheel gemoderniseerd, waar van de gunstige resultaten niet u bleven. Dit alles moest meestenst«ds gedaan worden uit een bescheiden beVelen zullen nog wel eens terug denken aan een bezoek aan depasto rie, waar men altijd welwillend werd ontvangen en men menige g°ederaad en daad mocht ondervinden, "an de komende afscheidsavond zal dan ook druk gebruik gemaakt worden. Pastoor van Dijk Gods rijke zegen in Uw nieuwe parochie klinkend succes worden. Op hun middagen werd er niet ai- leen naar ontspanning gezocht, er werd ook ijverig gewerkt Al de resultaten van deze» activiteit zagen wij dinsdagmiddag, toen wij met 'n groot aantal genodigden de be. jaardensociëteitsbazar in het Vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat be Z°Achter grote tafels waarop tal van artikelen van de meest uiteenlopende soort waren verzameld hadden de be jaarden plaats genomen Om twee uur brak dan het grote moment aan. Na een korte begroeting door de presidente van de Federatie Mevr. v. d. Torren-Veendorp, nam mevr. Warnaar-Veerman het woord. Zij sprak er haar grote vreugde over uit, dat zij in de gelegenheid ge steld werd haar eerste (en zoals zij Reeds aanstonds was de verkoop in volle gang. Er waren diverse aar dige attracties zoals de pnjzenboom, de grabbelrok, het kmkkerbord, de sjoelbakken, het tafelbiljart, bonen raden, het raden an de naam van een fraaie pop enz. Dat deze middag tot een succes werd, bleek wel bij het eind van de bazar prijzen op, en niet minder dan 733,ontvangen. Bravo. De pop droeg de naam Dineke en werd eigendom van Tineke Lips, de hoofdprijs voor het sjoelen een fraaie taart werd gewonnen door de burge meester, die met zijn wethouders, ge meentesecretaris en hun dames de ba zar bezochten. hi de grote verloting vielen diverse fraaie prijzen. Zij vielen On na- volgende nummers: le prijs «7, ze prijs 589; 3e prijs 269; 4e prijs 890; 5e prijs 827; 6e prijs 728; 7e prijs 528; 8e prijs 854; 9e prijs 99; 10e prijs 735, 11e prijs 209; 12e prijs 893; 13e prijs 247; 14 e prijs 812; 15e prijs 875; 16e prijs 96; 17e prijs 162; 18e pnjs 739, 19e prijs 98 en 2e prijs 248. De prijzen kunnen worden afge haald bij mevr. A. Noteboom, Oran jelaan 26. Vermeldens waard is nog, dat door de beide kleuterscholen Oranjelaan en Prinses Marijke een aardige atten tie werd gemaakt door de kleuters voor de bejaarden. Deze attentie zal op de eerstvolgende bejaardenmiddag worden uitgereikt. Een aardig idee was om opa W. Kersbergen, die juist dinsdag 94 jaar werd een attentie te zenden. De bur gemeester en mevr. Warnaar brachten deze attentie van de bejaardensoos persoonlijk naar de jarige. Het stemt tot grote blijdschap dat in onze gemeente zoveel belangstel ling bestaat voor het werk dat op de bejaardensociëteit wordt verricht. Door de grote vlucht, dat het be drijf in de laatste jaren beeft geno men, heeft de firma W. de Wit en Zonen zich genoodzaakt gezien haar bedrijf een belangrijke uitbreiding te doen ondergaan. 1Q-S „pn Daarom werd in maart 1958 een begin gemaakt met de bouw van een geheel nieuw bedrijf en showroom, dat voorzien werd van alles wat m een modern elektro-technisch- en loodgietersbedrijf behoort aanwezig te ZljHet werk is thans gereed gekomen en de opening zal plaats hebben op vrijdag 14 november a.s., des nam. om 3 wf wensen de ondernemers veel succes in hun gemoderniseerd bedrijf. fema IN 'T zilver. De meubelfabriek ,,Fema'' bestaat 25 jaren. Naar aanleiding vandit tert zal de directie recipieren op vrijdag U november a.s. van 3-5i ui» m het verenigingsgebouw aan de Esdoorn Taan Des avonds zal dit Jubileum met het personeel worden herdacht. EXCURSIE SUIKERFABRIEK PUTTERSHOEK. 46 dames, leden van de Ned- B°nd van Plattelandsvrouwen afd. Wa - dinxveen, maakten een excursie naar de Coop. Suikerfabriek en Raffinade rij Puttershoek. Circa twee uur werd het gezel schap verwelkomd door de neer Jansen. Daarna volgde in uur duurde werd gezamenlijk koffie gedronken. De dames waren zeer enthousiast over hetgeen zij gezien hadden. nieuw leven show een groot SUCCES. Gezien het grote aantal lnz«J dingen dat ingeschreven is voor de Pluimvee-tentoonstelling belooft er voor Waddinxveen veel te aen zijn. Een aantrekkelijke afdeling sier- duiven zullen ..de kooienvuhemOok de konijnen zijn bijna in alle rassen aanwezig. De hoenders zun sterk ver tegenwoordigd, vooral in de .dwerg rassen. Kortom vele soorten zijn aan wezig die velen van ons nog nooit Tezien hebben in Waddinxveen. De bekende Cavia's (marmotten) vede ren de ingang van het tentoonstel lingsgebouw. Ook die dieren in de sport niet vergeten. Het bestuur heeft kosten noch moeite gespaard om deze show te doen slagen. Daardoor is het aantal dieren aanmerkelijk h - ger dan het vorige jaar. Wy verwacb- Ln daarom veel bezoek. Ook de at tracties zijn heel aantrekkelijk voor de bezoekers. Raadpleeg verder de advertentie in dit blad. PASTOOR G. J. W. VAN DIJK GAAT ONZE WOONPLAATS VERLATEN. Maandagmorgen werden wij verrast door het bericht dat de Bisschop pastoor van Dijk benoemd had tot v pastoor te Lisse. Nog vers ligt in het geheugen, dat kapelaan A. Simonis benoemd werd tot kapelaan te Rotterdam, thans zul len velen onze beminde zielenherder pastoor van Dijk node zien vertrek- k6Iii mei 1950 komende van De Coks- dorp (Texel), thans na 8i jaar te kapelaan h. van drunen benoemd tot pastoor te WADDINXVEEN. In aansluiting op het vorige werd door de Bisschop, tot pastoor m deze gemeente benoemd kapelaan H. van Drunen uit Hillegersberg. De nieuwe benoemde kapelaan H. van Drunen werd geboren te s-Gra- vpnhaee 7 november 1905 en heeft onder meer van 1936 tot 1940 te Bos koop, nadien te Leiden en Rotterdam gestaan. Vrijdag 14 november as- hoopt zijn Eerw. zijn ambt als pastoor hier te aanvaarden. Foto Sjaak Noteboom anders de familieleden bij de graven hadden gestaan, legde uit hun naam de adoptant bloemen. Honderden, la ter duizenden brieven bereikten het Nederlands Oorlogsgraven Comité. En hoe verschillend van inhoud en hand schrift deze ook waren, in éen ding kwamen ze op hetzelfde neer: de dankbaarheid voor wat Nederland deed ende wens om hier eens zelf te kunnen komen om het graf van man, vader, zoon of broeder te be zoeken. Maar hoe zou dit ooit kunnen, vroe gen die mensen zich af. De dure reis naar en het verblijf in ons land zou den zij nooit kunnen bekostigen. En toch zijn zij geweest en werd hun hartewens vervuld. Sedert de bevrij ding hebben ver over de vijftiendui zend nabestaanden een bezoek kun- nen brengen aan één der oorlogskerk hoven in Nederland, hoewel zij dit zelf nooit hadden kunnen betalen. Zij waren hier als gast van het Ne derlandse volk, dat dit door de klap rooscollecte mogelijk maakte. Hartroerende tonelen hebben zich afgespeeld voor die grafwerken en kruisen. En toen zij weer vertrokkejjj waren het andere mensen. Niet dat het leed om het gemis minder was. Dat blijft. Maar het was te dragen omdat zij hadden mogen staan op dat plekje, dat de laatste herinnering is aan hem die ging om niet terug te keren. Een stroom van brieven wordt jaar lijks naar het Nederlands Oorlogsgra ven Comité gestuurd. Deze gaven een schrijnender beeld van de oorlogsel lende dan de meest realistische ro man. Maar ook vormen zij het schoon ste monument der dankbaarheid dat het Nederlandse volk zich kan wen sen. Straks weer Straks, omstreeks 11 november - de internationale gedenkdag der oorlogs doden - wordt in ons land weer de Klaprooscollecte gehouden. Want ve le duizenden nabestaanden in de lan den waaruit dertien jaar geleden onze bevrijders kwamen, zien vol verlan gen uit naar het moment, waarop ook zij de reis naar Nederland kunnen maken. Wanneer dit het geval zal zijn en of dit zal kunnen, hangt af van ons. Van onze gift aan de klaprooscollec te, van de paar vrije uren die wij ge ven om te collecteren voor de nabe staanden van hen, die alles voor ons gaven. The British Legion (de grote orga nisatie van oud-strijders en nabe staanden in Engeland, waarmede het Nederlands Oorlogsgraven Comité nauw samenwerkt) wil ook dit jaar weer de dank van het Britse volk vertolken door aan twee en twintig collectanten, die aan deze collecte medewerken, zij worden door loting aangewezen, een gratis reis naar en verblijf in Engeland aan te bieden. Fr. v. d. M. Geen spruiten aan Uwï winteraardappelen met A. van der Heiden Zuidkade - Telefoon 335 SPAARBANK. Bij de stichting Spaarbank van de Coop. Boerenleenbank werd geduren de de afgelopen maand voor |erJm onaanzienlijk bedrag Jn de maand oktober werd iü. gelegd in totaal 185.490,93 en terugbetaald 227.308,60 wat een nadelig verschil Levert van 41.800,— De bank gaf fn de afgelopen maand 42 nieuwe spaarbankboekjes af. SCHEEPVAARTVERKEER. Gedurende de maand oktober 1958 passeerden in totaal 3639 vaartmgen de provinciale hefbrug over de Gou we .Slechts 194 schepen konden de brug passeren zonder dat deze ge- I opend behoefde te worden. noodgemeente I „WET EN EVANGELIE De ledenvergadering van de vereni ging „Wet en Evangelie waarm j minderheidsgroep van de Ned. Herv. kerk is verenigd en van wie de P/33}" selijke noodgemeente uitgaat heeft St bestuur Uitgebreid en ^gevuli In verband met het openvallen van bestuuxsplaatsen zijn twee nieuwe bestuursleden gekozen en voorts werd het bestuur nog met twee leden uitgebreid. Het bestuur van deze ver eniging is thans samengesteld als volgt- Ds. E. H. Kalkman, voorz., N. Krabbendam, 2e voorzD. Gonssen, A. Mulder, R. J- de Vries E. J. v® Beek, J. de Brum, D. Echter en r. A van Oosten, leden. In verband met de instituting van de noodgemeente werd voorts nog het huishoudelijk reglement van de ver eniging gewijzigd. VAN HET BEJAARDENFRONT 1 Zo was dan de lang verwachte dag eindelijk aangebroken. Een jaar lang hadden de leden van de bejaarden soos zich op deze dag voorbereid. Het ging toch om de versteviging van hun sooskas. De verkoopactie, die de le den van de bejaardensocieteit, daarbij geholpen door de dames van de f e deratie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, moest ditmaal wel een opmerkte ook haar laatste) officiële daad te verrichten nl. de openmg van deze bazar. Zij memoreerde dat ril zelf verscheidene jaren onder de De- jaarden had mogen -werken. Het moet tot dankbaarheid stem men, aldus mevr. Warnaar, dat de tijd voorbij is, dat de bejaarden met een boekje in een hoekje moesten zitten. Minder prettig noemde zij het woord „bejaardenprobleem Dat de bejaar den hier geen probleem vormen is haar wel gebleken uit de werkzaam heden die er plaats vinden m deze bejaardensocëteit. Dit werk kost van zelf geld, en daarom wilde zij gaarne deze bazar openen en zij sprak de hoon uit, dat allen die deze bazar be zoeken met een volle beurs zouden komen en me een lege beurs zouden h6DaarL luidde zij met een feeste lijk versierde bel de bazar in. Ingezonden stukken (buiten verantwoordel. der redactie) Teleurgesteld bij de aanvang van de nieuwe cursus moet ik even mijn hart luchten. Niet dat ik teleurgesteld ben in de E.H.B.O., haar docent, be stuur of leden, in geen geval. w^t nergens vindt men meer teamgeest als daar. Maar wel, dat ondanks de toenemende gevaren, vooral jet d® gevaren op de weg. Alleen het ver keer op de weg, schrik niet ^er eist dagelijks ruim 1400 slachtoffers. Telt men hier nog bij de in de verschillende bedrijven, hetri) kantoor, fabriek enz., dan komt men tot een ontstellend hoog cijfer endan nog niet te vergeten de ongelukken in huiselijke kring. Dan verbaast het mij ten zeerste dat niet meer mensen van beiderlei kunne lid zijn van de E.H.B.O. Het verbaast mij nog meer, dat in een gemeente als de onze, me haar vele sportverenigingen, welke te zamen circa 1000 leden omvat, hier van in totaal slechts 1 persoon lid is van onze afd. Heren bestuurders en leden van el ke sportclub, overweeg dat ook bij uw club een paar goede E.H.B.U. ers nodig zijn. Dan telt onze f^Jft scholen, straks zijn er dit 8. Het treft mij pijnlijk dat niemand van het on derwijzend personeel, voor zover ik weet, in het bezit is van een geldig E.HB.O.-diploma. Vooral deze groep van onze bevolking zou ik in ver band met haar grote verantwoorde lijkheid jegens de aan haar toever trouwde jeugd willen aanraden, voeg bij uw vele diplomas nog het diplo ma der E.H.B.O. Dan is er nog een groep der bevolking welke door haar voortdurende: aanwezigheid langs de weg in staat is het eerste hulp te bie den, maar welke wij ook op onze avonden missen, nml. de groeti ge meentewerklieden. Kom heren, wordt lid in het algemeen belang. Dan ver wonder ik mij over de bedrijven in deze gemeente en het gros van de middenstand. Ik had van deze wel meer belangstelling voor de E.H.B.O. verwacht. Laten wij hopen dat dit m de toekomst beter wordt. Allen die dit lezen wil ik opwekken, wordt lid van uw plaatselijke E.H.B.O. of steunt de afd. op andere wijze. Iedere maan dagavond oefenen wij m school aan de brug. Komt, u zult er geen spijt van hebben. Hopende dat ik ui het bovengeschrevene niemand hebt se' kwetst verblijf ik in afwachting van uw komst op onze oefenavonden. Een E.H.B.O.-er. Burgerlijke Stand Aangiften van 30 okt. tot 5 nov. '58 Gebaren: Anja Sophia Pieternella, d.v. K. M. van Dijk en A. J. Lok, Jan Dorrekenskade-Oost 54; Adriana Cornelia, d. v. I. van den Berge en L. Sloof, Bredeweg 8; Adriana, d.v. H. van Gelooven en N. Lensen, Ieplaan 119; Cornelia Adriana, d-v. G. S. van Aalst en J. Kaashoek, Noordemde 150a; Ditje Simone, d.v. G. S van Aalst en J. Kaashoek, Noordemde 150a; Jan Hendrik, z.v. A. Rupke en G. van Veen, Kerkweg 15; Ondertrouwd: J. Ravenhorst enD. Huizer; T. van Velde en A. Grund- mann; Gehuwd- J. A. H. Spruut en T. T. M. Moerings; A. G. Luiten en V. C. VaOvtrleto: Zwijgers, Hendrik, oud 64 jaren; Broer, Jozina Maria, oud 82 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Pluimveehoekje Gevonden: gewichtje; timmermans gereedschap; groene step; dop van benzinetank; beige gabardine rgen- ias- bruine portemonnaie met inh, Dl. vulpen; bruine heren handschoen; kniderportemonnaie met inh.; sleute Verloren: wieldop van Renault; duimstok; bruine herenportemonnaie met inh.; geel krukje. Monument van dankbaarheid In 1945, toen nauwelijks de laatste schoten van de tweede wereldoorlog in Europa waren verklonken werd door een bonte groepering landgeno ten het Nederlands Ooriogsgraven Comité opgericht. Zij aan voelden zich geroepen om iets te doen voor de nabestaanden van de manschappen der gealleëerde legers, die kwame" om ons te bevrijden en daarbij de dood vonden, en dat waren er meer dan 30.000. Zij heten hun graven door Neder landers adopteren en schreven aan de nabestaanden in het buitenland. Zij stuurden foto's van hun laatste rust plaats en op gedenkdagen, wanneer Bij de bestaande gehele afdekking van boven komen nu naar gelang van het weer een of meer tochtramen in gebruik. Later in het jaar komen er nog meer bij. Heel goed is het om nu in deze vaak nog zo aangename herfst dagen de nodige herstellingen en ge- woon onderhoud aan de ren enz. te verrichten. Vooral voor glas kan misschien in aanmerking komen met in de handel gebrachte plastic, een surogaat voor glas. Het is onbreekbaar, kan geknipt, gespijkerd en gebogen worden als kar ton. De door mij genomen proeven zijn bevredigend, daar ook de prijs betrekkelijk laag genoemd kan wor- De eierproduktie loopt bij de vol wassen dieren nu al meer en meer achteruit, terwijl het jonge goed reeds aan de gang is; de goed ingerichte en vernieuwde nesten staan immers te wachten Een gehele winter een haan van de hennen af te zonderen gaf soms on gewenste uitkomsten, daar het apart houden zo heel gemakkelijk kan ont aarden in een kleine vetmesterij. Ik spreek hier alleen tot de bednjfs pluimveehouders, die de eieren voor de consumptie verkopen. Dit gaat veel al via de veilingen of goed ingerichte markten. Doch ook zij, die aan parti culieren leveren mogen deze wenken wel ter harte nemen. 1. Men rape minstens eenmaal per da» al de eieren uit de nesten, in de heel drukke legtijd liefst tweemaal per dag. Men krijgt daardoor met al leen minder stukke eieren, maar ook betere. Wie het slechts eenmaal doet, wachte daarmee tot tegen de avond, opdat er geen over blijven liggen. 2. Men plaatse de eieren tot de le verdag ot> een droge koele plaats waar enkel frisse lucht is. In een be dorven of kwalijk riekende plaats be derft de sihaak spoedig. 3. Maakt de legnesten voortdurend schoon. Haalt er dan alle omreme stoffen uit en breng nieuw gehakt stro, fris hooi of machineschaafsei, dat niet sterk ruikt, aan. Zorgt ook, dat er genoeg nesten zijn, anders zu- len ze een nestgelegenheid zoeken waar men zonder acrobatische .toeren niet bij kan komen. Vindt men onver hoopt ergens een verborgen nest met eieren, ruim deze dan op, men doe ze vooral niet bij de consumptie-eieren. 4. De legnesten niet te klein maken, dat geeft ook maar aanleiding tot ver loren leggen. De afmetingen zijn on geveer 30 x 35 cm en van 20 cm hoogte. Het bovengedeelte sluit men af met een schuinaflopende planK. daarop kunnen de dieren met neste len Aan de voorkant een plankje van 5 cm breedte, om te voorkomen, dat de eieren er uit rollen

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2