ÜXBS™ 't Bromfietsliuis id.75 44.- 19." Pleegzuster Bluedwiju urns aanbieding 1-vlams Petroleumstellen Emaille Broodtrommels Emaille Gaspannen Emaille Kolenkitten m CONFECTIE JAPONNEN WINTERMANTELS REGENMANTELS echte SUÈOE JASJES £09.- TWEKA en DELANA VAN ME! „Veldwijk" Ueeftt li tio-y yeen Brandstoffen in huis Wanten Handschoenen Handkappen Oorwarmers Zaklantaarns Wa machines Succes Agenda's Zakagenda's 1959 Saskia en Jeroen Snabbeitje VERBETERING PREDIKBEURTEN. Ltu. AlfcebciJ. Gemeen te- V.m. 9,30 en. nam. 5 uur Leesdienst. Woensdag 19 november nam. 7 uur Ds. A. P. Verloop, Aiblasserdam. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Da. A. Visscher. Zeer verplicht, maar zoiets hoor ik toch liever niet. En wat dat cynisme betref c: ikik heb me eens cutge- siootd voor een man, iemand die heel wat ouder was dan ik. Bovendien was ik te onervaren, te jong misschien. Het had niets met lietde of iets der gelijks te maken. Laten we het een. een zakelijke overeenkomst noemen. Wel, het ging verkeerd en hij het me voor de konsekwenties opdraaien. Ik kan hierover niet in bijzonderheden treden. Ik was Barbertje, die hangen moest en ik heb inderdaad alle kas tanjes uit het vuur loeten halen. Tot de allerlaatste toe. Alle mannen zijn niet zo, juffrouw Schoneveld. Gelukkig niet. Maar dat neemt niet niet weg, dat ik me sindsdien gepant serd heb en. En dat u zodoende een onineem- bare vesting bent geworden, viel de ander haar in de rede. U raadt het precies. Ik heb op het ogenblik maling aan iedereen, des noods mijn baas ook. Ik kan steno, zeer behoorlijk typen; ik ken wel meer dingen, als het noodzakelijk mocht zijn. Bijvoorbeeld handelscor respondentie. Ik beschik over de vereiste diploma's en mocht het ge beuren, dat ik bij m'n huidige werk gever wegga, dan kan ik aanspraak maken op een prima getuigschrift, daarvan ben ik overtuigd. Mijn han den staan beslist niet verkeerd, dus ik kan overal terecht, waar men mijn capaciteiten kan gebruiken. Daarom leef ik m'n eigen leventje en ben vast van olan daarin geen verandering aan te brengen. Zo, meneer Grobbe, nu Hanneke Schoneveld is. In uw ogen ogen misschien niet veel fraais, maar weet u ongeveer, wat voor iemand ik heb u al gezegd, dat zulks mij hoe genaamd niet interesseert. Hij knikte. Ongeveer als u uzelf hebt afgeschilderd, had ik me een beeltenis van u gemaakt. U bent niet gemakkelijk te benaderen, een mo derne jongevrouw, onafhankelijk van iedereen, met een variatie op een be kend gezegde een self made wife. Ze dronk haar glas leeg en zette het nadenkend op de tafel. U begrijpt het, maar zult het waarschijnlijk niet waarderen. Nee en ja. Aan de ene kant mag ik dat wel, dat een vrouw zich zelfstan. dig door het leven slaat. Ik heb na tuurlijk ook personeel: onder meer twee dames voor de administratie. Een ervan is nu tegen de veertig en is even ongenaakbaar als u. Misschien nog meer. Maar ik denk wel eens juffrouw Kalkman, wat hebt u veel in uw leven gemist. Het zal de vraag zijn, of ze inder daad veel mist, pareerde Hanneke. Wat is dan volgens u de roeping van de man en van de vrouw vroeg Grobbe een sigaret presenterend. Hanneke wuifde met de sigaret. Ouderwetse begrippen, meneer Grob be. Ik had gedacht, dat u wijzer was. Natuurlijk moeten er mannen en vrouwen in het leven zyn, die trou wen en kinderen krijgen. Anders was de wereld binnen honderd jaar uit gestorven. Wat overigens zo'n ramp niet zou zijn. Maar dat riekt naar politiek en daaraan heb ik een hekel Doch de tjjd is voorbij, definitief voor Dy, dat de vrouw in arren moede maar ging trouwen met wie haar heb ben wii, als ze tegen de dertig liep. omdat ze anders ten laste viel van haar familieleden. Thans zijn er dui zend en een mogelijkheden voor zelf standige vrouwen, die niet wensen te trouwen. Gelukkig. Een andere vraag, juffrouw Scho neveld. Bent u gelovig Ik zag, dat u bad en dankte voor en na de maaitijd Evenals u. Ik ga vrij geregeld naar de kerk." Wel, dan kent u ook de Bijbel wel enigszins., haar ik aanneem. Ergens in die oude Bijbel staatHet is niet goed, dat de mens alleen zij. Dat staat in Genesis, antwoordde ze Maar Pau.us zegt in een van zijn brieven. Trouwen is goed, niet trou wen is beter, of iets in die geest. Pre cies weet ik het ook niet. Doch hoe het zij, dat ahes verandert niets aan het feit, dat de ene man trouwt en de ander niet, en dat de ene vrouw een huwelijk wenst en de ander lie ver zelfstandig blijft. Hy schudde niet-begrjjpend het hoofd. Wilt u nog wat drinken vroeg hij. Dank u. Ze keek op haar polshor loge. Over een klein half uurtje gaat mijn bus. Nog een vraag Als er nu eens een man in uw leven kwam, dielaten we zeggen, u ten huwelijk vraagt en hy heeft een behoorlijke positie in het leven, is vrij goed gesitueerd en zou u alles kunnen geven, wat een vrouw redelijkerwijs kan verlangen. Wat zoudt u dan doen Ik dacht, antwoordde Hanneke rus tig dat een eerste voorwaarde voor het huwelijk liefde is. In de meeste gevallen wel. Weder zijds begrip en genegenheid kan ove rigens een behoorlijke basis zijn. Ja, ja, een soort verstandshuwelijk. Maar ik zou alleen ja zeggen, als ik die man van harte liefhad. En dan zouden alle andere dingen bijkomstig heden zijn, die minder gewenst voor komt. Daarom stel ik voor, dat we er een punt achter zetten. Hij boog. Zoals u wenst. U prefe reert waarschijnlijk vanavond de au tobus boven mijn wagen wordt vervolgd. L,and- en Tuinbouw SCHEUREN VAN GRASLAND EN KUNSTWEIDE-EXPLOITATEE De voaderkosten in de veehouderij vormen het voornaamste deel van de onkostenlast. Dit is bekend. Menig vee bedrijf zou gebaat zijn met wat meer suiker- of voederbieten. Denk ook aan de kop die een best kuilvoer le vert. Maar, dan ook deze bieten ge oogst van eigen grondMoet men aankopen dan gaat weer een deel van de winst in andermans zak. De gedachte bieten teelt op ge scheurd weiland verdient ernstige o- verweging. Gescheurd land ge aft een goede kans op hoge opbrengst. Waar om zou men het niet doen De malk- prijs (en de beperking daarop) staat thans vast Als uw kostprijs voor de melk nu maar lager uitvalt dan wat de Minister als garantie haeft beloofd dan loopt alles best. Zo niet, dan zult u (wederom) voor een minimaal loon uw werk verrichten. Op menig gemengd bedrijf is dit al jaren het geval, Graslandscheuren voor de winter, hst kan nu nog. Scheuren van grasland en bieten telen dus Maar wat dan? Wat daar na Daarna een jaar granen en het PASTOOR VAN DIJK NAM AFSCHEID VAN WADDINXVEEN. Foto Sjaok Noteboom daarop volgend voorjaar op datzelfde perceel kustweide inzaaien. Bij voor keur een klaverrijk mensel, dat drie jaar lang een gezond, klaverrijk be stand houdt. En zo elk jaar een deel. Telkens op het gescheurde deel bie ten of aardappelen, het jaar daarop een graangewas, en vervolgens weer een klaverrijk grasmensel voor de kunstweide-exploitatie. Dit systeem levert profijt; op enke le proefbedrijven is dit gebleken. De klaverrijke kunstweide verhoogt de vruchtbaarheid van de grond, ten voordele van de akkerbouwproduktie. Het klaverrijke mengsel is gezonder voor het vee (minder ziekterisico). De klaverrijke weide geeft speciaal in de zomer een goed -> en constante produk tie minder droogte-risico). Het wissel bouwsysteem - met zijn intensievere bedrijfsvorm - verhoogt het arbeids inkomen, het arbeidsrendement stijgt aanmerkelijk. Dit werkt gunstig op de kostprijs en dit betekentminder prijs-risico. En daar moeten wij naar toe! Voor het gemengde bedrijf - maar ook voor de veehouderij op de klei, de zavil en het zand - biedt wissel bouw met inpassing van de klaver rijke kunstweide een goede kans aan deze moeilijke tijd het hoofd te bie den. Gebruik alleen de echte Onbetwist het beste A. van der Heiden Zuidkade 1 - Telefoon 335 VEEL BELANGSTELLING VOOR TENTOONSTELLING VAN „NIEUW LEVEN" Wie vandaag of morgen een kijkje in het Verenigingsgebouw aan de Burgem. Trooststraat zou nemen, zou zich in een compleet" hoenderpark kunnen wanen, het enige verschil is, dat hier alle dieren in een getra'ied hokje zitten opgesloten. Dit neemt echter de prachtige verscheidenheid van deze dieren niet weg. Integen deel, juist nu is men in de gelegen heid om deze beesten van. nabij te bestuderen en te aanschouwen. Dan komt men onwillekeurig ohder de in druk van de grote schakeringen van deze hoenders, sierduiven,, cavia's, konynen. Dit alles biedt de tentoonstelling van de plaatselijke Raspluimvee- en Konjjnen-fokkejrsvereniging „Nieuw Leven". Gisteravond vond de officiële ope ning plaats. Na een kort woord van de voorzitter, de heer C. Marchand, welke allen een welkom toeriepen o.m. sprak over het gebrek aan een grotere show-ruimte, wat tot gevolg had, dat een aantal deelnemers moest worden terug gewezen maar dat al les toch op behoorlijke manier kon worden opgezet. - Sprak de heer A. Oudijk namens de burgemeester, die verjaarde - het openingswoord. Spr. memoreerde dat het gemeente bestuur er zijn vreugde over uit sp>-ak over het initiatief van een dergelijke tentoonstelling, welke vooral ook voor de jeugd een mooie vrije tijds beste ding was. Angstvallig sprak de heer Oudijk over de bloei van Nieuw Le ven, want nu deze zaal te klein blijk 'te zijn, waar moeten we dan de vol gende jaren naar toe? De heer J. Snel van de vereniging „Jong Leven" te Gouda sprak ver volgens nog een felicitatiewoord. De volgende prijzen wérden o.m. toegekend: beste grote Hoen, witte Hollandse witkuif van J. H. Bakhui zen te Boskoop; beste Hollandse sa- belpoot-kriel van B. M. van Os, al hier; beste konijn, klein-zilver van Gebr. van der Spek te Monster; en de prijs van de beste Ho'landse tui melaar ging naar D. Geurts te Gou da. Weekagenda 13, 14 en 15 november Tentoonstelling „Nieuw Leven" in R.K. Verenigings gebouw, Burg. Trooststraat. Maandag 17 november Ledenvergade ring P. v. d. A. in De Unie. Dinsdag 18 november Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Lezing van Ds. van Lent in Hotel De Unia. Dinsdag 18 november Bejaardenmid dag, 2,30 uur in Verenigingsgebouw, Stationsstraat. Woensdag 19 november. Fotoclub avond in De Unie. Donderdag 20 november. Praatavond van de Chr. Boeren- en Tuinders- bond. Zaterdag 22 november Uitvoering Morgenrood ih Kath. Verenigings gebouw. Woensdag 24 november. Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen. Lezing met film in lunchroom van de Water. Dinsdag 25 november. Instituut voor Arbeiedsontwikkeling. Lezing van de heer Warfemins in Hotel De Unie. Vrijdag 28 november. Jaarvergadering A.R. Kiesvereniging in Verenigings gebouw, Stationsstraat. Maandag 1 december Lezing door de Z. eerw. Heer Pastoor J. Gronheid, O.F.M. in De Unie. Maandag 8 december Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Lezingavond In Hotel De Unie. Dinsdag 9 d member. Vrouwenbond P. v. d. A. Lezing mevr. van Dam- Schermerhorn in De Unip. Heden is rustig en kalm, ont slapen in haar Here en 'Hei land, onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgroot moeder en Tante, Mevr. ELISABETH VAN ES Weduwe van Pieter van der Heyden in de gezegende ouderdom van 79 jaar. „Zij is verlost, God heeft haar wel gedaan". Waddinxveen P. van der Heijden H. van der Heij den van Leeuwen Bennebroek C. van Es Alphen aan den Rijn C. J. Stuivenberg- van der Heyden J. Stuivenberg Amersfoort J. van der Heijden J. van der Heijden- Hoogenboom Waddinxveen L. N. van der Heyden M. van der Heijden-Rooker Amsterdam G. van der Heijden M. van der Heijden-Kreiger 's Gravenhage A. Barendrecht- van der Heijden C. Barendrecht 's Gravenhage L. M. Karsemeij er van der Heijden J. Karsemeij er Klein- en Achterkleinkinderen Waddinxveen, 13 nov. 1958. Oranjelaan 2 De teraardebestelling zal plaats hebben op maandag 17 nov. a.s., des nam. tussen 1 en 2 uur op de Algemene Begraafplaats te Waddinxveen. van de m. acf&z Lj new voor f 6.95 voor f 9.95 voor f 2.50, 3.25, enz. vanaf f 2«®5 verder gewreldige sortering Speelgoederen, Luxe en Huishoudelijke kado's Onze lage prijzen nopen tot kopen M BOULTZVARD EIKENLAAN U kuDt intekenen op Eenzaam maar niet alleen door H.K.H. PMNSES WILHELMINA Ruim 50 illustraties 450 bladzijden Prfjs f 13.13 BOEKHANDEL „VELDWIJK„ Voor Dames- en Kinder- BROUWER uw aj.es mooie modellen, vanaf zeer modern Eng. katoen Ook voor Uw kinderen alles in confectie Enorme sortering Dames en Kinderkleding Binnenkort verschijnt door de minister-president Dr W. Drees Persoonlijke herinnering aan de be zetting en het verzet tijdens de oorlogsjaren. De schrijver heeft in dit boek op sobere, doch aangrijpende wijze de tijd beschreven van de fel bewogen dagen der bezetting. Prijs f 9.50, in linnen band. U kan intekenen bij dan is nu het tijdstip om uw kolen of olie te bestellen b(j Fa J. VAN LEEUWEN ZOON Onze speciale aanbieding van HOLLANDSE ANTHRACIETIII voor een prys die uw beurs zeker zal schikken. Besteladres W. A. i EN BOER, Stationsstraat 25, tel. 8!5 KANTOOR, Plasweg 16, telefoon 363 Voor enz. Ook nog enkele: (iets beschadigd) vanaf f 13S.met volle ga rantie. Zuidkade 52 Veldwijk heeft ze Ze liggen voor IJ klaar ip grote verscheidenheid in 9 deeltjes •n 3 deeltjes Veldwijk heeft het Voor elk figuur en voor iedere beurs een KOSTUUM uit de dt'Vfs en Herenkleermakery G. LEEFLANG Ilssellaan 84 Gouda. Te!. 4013 Ruime sortering stof fen en stalen voorradig Kunststoppage inriihtirjc- Electro Technisch Bureau D. Polderman Henotjouworweg 2 (t.©. Dobb«lm«nn) Ij repareren vakkundig en ene. motor Tan nw Stofsniger, defecte Autodynaznc's, Motoren e.d.

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 6