1 Kl KQÜ A.s. woensdag of donderdag Colliers en Armbanden Jxdcw, DOELEMAN IVOROL Nieuwe Parochieherder ingehaald komen onze laatste zeer exclusieve aan. In prflzen tot plm. t 40. - per collier. meester in gebruik stelde. Bij de gehouden toespraken onder streepte wethouder Oudijk het grote be'.ang van deze installatie voor de gemeente, maar ook voor het polder water. De vertegenwoordiger van de N.V. Panagro wenste het gemeentebe stuur geluk met deze aanwinst. Voor zover er nog iets mis mocht gaan met de luchtjes in Waddinxveen, bood hij de burgemeester eau de cologne en zeen aan. Ten voorbeeld De heer van der Torren namens het hoogheemraadschap Rijnland sprekend noemde Waddinxveen een beschamend voorbeeld voor gemeenten van gro tere omvang in het gebied van dit hoogheemraadschap waar niet die maatregelen zijn getroffen als in Wad dinxveen met betrekking tot de riool waterzuivering en lozing op de boe zemwateren. Hij hoopt, dat in dit op- zich van Waddinxveen de victorie zal beginnen. Dit werd onderstreept door de heer Hijkoop namens de Zuidplaspolder en niet minder door de vertegenwoordi ger van het Rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater. Deze wees op de grote betekenis van gezuiverd afvalwater in dit district. De drink watervoorziening baart in dit district vaak grote zorg. Zij is aangewezen op het gebruik van oppervlaktewater. Daarom is deze installatie van grote betekenis. Het gaat om de stand van onze' veeteelt.- Zonder water is nu eenmaal niet te leven. Daarom is niet alleen deze installatie van groot be lang voor de opheffing van „geuren" maar vooral voor de biologische zui vering. Hij roemde daarom des te meer de grote doortastendheid van het gemeentebestuur als voorbeeld voor andere gemeenten in dit rayon. Nog verschillende sprekers voerden het woord. Vrijwel allen feliciteerden burge meester Warnaar persoonlijk met het feit dat hij deze gebeurtenis nog juist voor het afsluiten van zijn zeer ac tieve ambtsperiode heeft mogen mes maken. Bij de opzet van deze instalatie is er van uitgegaan, dat hierop een riole ring zou worden aangesloten van 6000 inwoners en op de aansluiting is ge rekend van enige kleine industrieën waarvan het afvalwater is geraamd van 1000 inwoners. In de naaste toe komst kan deze installatie worden uit gebreid voor de verwerking van af valwater voor 14.000 inwoners. De thans aangenomen hoeveelheid afvalwater is geschat op 100 liter per dag per inwoner, dus 600 m3 per dag, terwijl als maximale uurhoeveelheid 1/10 gedeelte hiervan, dus 60 m3 per uur is aangenomen. De hoeveelheid af valwater der industrieën bedraagt 100 m3 per dag met een maximale af voer van 10 m3 per uur. De totale hoeveelheid afvalwater bedraagt dus, bij droog weer 70 m3 per uur. Behalve deze hoeveelheid zal de in stallatie, teneinde de frequentie van het werken der nooduitlaten in de riolering te beperken nog een hoe- vee.heid regenwater moeten verwer ken, welke in dit geval is gesteld op 230 m3 per uur. In totaal zal dus bij regen behandeld moeten worden 300 m3 per uur. Het effluent van de installatie zal via een vijver worden geloosd op het polderwater, dientengevolge is hier in droge tijden geen kans op sterke ver dunning van het effluent door het ont vangende water, zodat al het rioolwa ter langs oxydatief-biologische weg gezuiverd moet worden. Deze installatie bestaat uit een pompgebouw, een voorreiniging, een biologische reiniging, een nareiniging, een slijkgisting en een slijkdroging. Het rioolwater passeert, alvorens bij de zuigleidingen te komen een snij- rooster voor het fijnmaken van de gro ve bestanddelen in het rioolwater, welke mogelijk gevaar kunnen ople veren voor het verstopt geraken van de pompen. Het rioolwater vloeit ver volgens in een verzamelbassin, de go- tenkelder, waarin de zuigleidingen der pompen uitmonden. Door een kunstig samenstel van diverse slinger- goten wordt de kelder automatisch schoongehouden. In deze pompenkel- der staan vier pompen opgesteld elk met een capaciteit van 100 m3 per uur Later kunnen nog twee pompen wor den bijgeplaatst. Het pompsysteem geschiedt volautomatisch. Het pompgebouw bezit tevens een laboratorium, een werkbergplaats, douche- en toiletruimte. Het opgepompte water komt vervol gens in de zandvanger. Hierin wordt zand uit het water verwijderd. Dit zand wordt eenmaal per dag uitge schoven en gezuiverd en gaat daarna naar de slijkdroogbedden. Het water komt daarna in een voorbezinkbak te recht. De bodem hiervan is hellend met een slijkzak onderin. Nadat de bezinkbare stoffen uit het water zijn verdwenen, verdwijnt dit water naar het oxydatiebed. Hierin vindt de bio logische reiniging plaats. Hier vindt de mineralisering van het afvalwater plaats, door een filtreringsproces. De humus weke uit dit oxydatiebed wordt meegevoerd wordt van het wa- In september 1957 kwa men mijn vrouw en ik voor het eerst op be zoek bij burgemeester Warnaar te Waddinx veen. De burgemeester heeft toen zijn mooie gemeen te laten zien en op de hem eigen, waardige en enthousiaste wijze ver telt over de plannen in de toekomst. Toen reeds besloten wij, om, wanneer burgemeester Warnaar gepensionneerd werd, de Koningin te vragen naar Waddinxveen te mogen gaan. Lang niet altijd gaat een hartewens in vervulling, maar onze wens is toch vervuld. Ik- behoef u niet te vertellen, hoe'blij wij er mee zijn. Wij komen erg graag naar Waddinxveen en zullen er ons, daar twijfel ik niet aan, spoedig thuis gevoelen. Ik heb grote bewondering voor hetgeen het gemeen tebestuur met haar ambtenaren in korte tijd heeft gepres teerd. Dat hebben wij zaterdag in Waddinxveen weer ge zien, toen wij kennis maakten met de wethouders, de se- kretaris en de ambtenaren. Dat maakt ons komen naar uw mooie, vooruitstreven de dorp er niet gemakkelijker op I Opnieuw zijn wij met burgemeester Warnaar door Waddinxveen getrokken l Wat is er veel gebouwd en wat wordt er ontzaggelijk veel werk verzet 1 Wij hopen met u allen te samen een goede tijd tege moet te gaan, u moogt op ons rekenen I C. A. VAN DER HOOFT ter gescheiden door bezinking. Uit eindelijk komt het volkomen gerei nigde water in de vijver terecht. Het slijk, dat in hygiënische opzicht gevaarlijk is, ondergaat een gistings proces, en een drogingsproces. Uit eindelijk verlaat deze reststof de in stallatie als een steekvast slijk, dat een goede aftrek vindt als een prima meststof voor de bodemverbetering. 9 95-70 et I 11 als briljanten NIEUWE BEDRIJFSRUIMTE VAN fa. W. DE WIT EN ZN. Vrijdagmiddag heeft de firma W. de Wit en Zn. de nieuwe bedrijfsruimte aan de Zuidkade officieel in gebruik genomen. Niet alleen voor deze firma was dit feit van grote betekenis, maar ook voor het aanzien van dit deel van de Zuidkade betekent het nieuwe be drijf een grote vooruitgang. De nieu we zaak kwam nL in de plaats van vijf onbewoonbaar verklaarde wonin- gen. Ter gelegenheid van de officiële o- pening toonden o.a. burgemeester A. Warnaar Jz., wethouder A. Oudijk en de gemeente-cecretaris, de heer H. Jenné, hun belangstelling. Vele ge lukwensen waren vergezeld van b.oe- men. „FEMA" 25 JAAR In het Ned. Herv. Wijkgebouw aan de Esdoornlaan recipieerden vrij dagmiddag de beide firmanten van de meubelfabriek „Fema". Deze receptie vormde de officiële herdenking van het 25-jarig bestaan van dit bedrijf, dat op 13 november 1933 werd opge richt. Het was in de krisistijd van de jaren dertig lang geen eenvoudige taak om een bedrijf op te zetten. Maar toen de gebroeders F. en M. Alblas in die tijd werkloos geraakten, en nog over een zeer bescheiden kapitaaltje konden beschikken besloten zij af te zien van de werklozensteun en een fabriekje te beginnen voor het ver- vervaardiging van meubels en toen als schi.derijlijstjes e.d. Al spoedig ging het bedrijf zich toeleggen op de verva.rdiging van meubels en toen aan de Zuidkade een geschikt pand beschikbaar kwam namen zij het fi nanciële risico om hun zaak weer ver der vooruit te brengen. Dank zij goe de zakelijke inzicht is dit bedrijf in de loop der jaren verder uitgegroeid. Tijdens de receptie kwamen vrij dagmiddag vele zakenrelaties, fabri kanten en middenstanders de onder nemende firmanten hun gelukwensen aanbieden .Onder de aanwezigen be vonden zich o.a. ook burgemeester A. Warnaar Jz, wethouder A. Oudijk en de gemeente-secretaris H. Jenné. FELLE UITSLAANDE BRAND Dinsdagmiddag omstreeks 12,45 uur ontstond brand in de werkplaats van de heer H. van der Bor aan de Zuid kade. De familie Van der Bor bevond zich aan tafel toen de brand uitbrak. Het vuur greep in de houten werk plaats van deze fietsenmaker zeer snel om zich heen en gaf een enorme rookontwikkeling. De brandweer die zeer spoedig na het ontdekken van de brand ter plaatse was, bestreed het vuur uit al le macht, doch kon niet verhinderen, dat de werkplaats met inventaris ge heel een prooi der vlammen werd. Het aangrenzende woonhuis van de familie v. d.' Bor had aan de achter zijde ook reeds vlam gevat, doch dit kon behouden worden. In de werk plaats die tot de grond toe afbrandde, bevond zich een groot aantal fietsen die in reparatie waren, benevens bromfieteen en een splinter nieuwe motor. De verzekering dekt de schade. Deze beloopt naar schatting in de tienduizende guldens. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. OUDERAVOND OJb. SCHOOL A Dinsdagavond hield de school A haar jaarlijkse ouderavond. Van 7 tot 8 uur was er gelegenheid het werk van de leerlingen te bekijken en met de leerkrachten de vorderingen te be spreken. Hiervan werd een druk gebruik ge maakt. Om 8 uur verzame.de men zich in een van de lokalen, waar de voorz. de heer F. Lenzen de aanwezi gen een hartelijk welkom toeriep. Nadat de heer W. Anker zijn notu len en jaarverslag had voorgelezen, welke onveranderd werden goedge keurd, kon de penningmeesteresse mevr. van Dijken een batig saldo noemen. Bij de bestuursverkieing werden de heer W. Anker en mevr. van Dij ken bij acclamatie herkozen. In zijn jaarverslag memoreerde het hoofd der school, de heer R. Posma, nog eens de schoolreisjes, de wandel tochten, het floraliafeest. Bovendien vertelde hij, dat er in de loon van het jaar verschillende contactavonden zou den worden ingelast. Na de koffiepauze werden enkele geluidsfilm vertoond, welke zeer bij het talrijke publiek in de smaak vie len. Al met al een geslaagde ouder avond- LEZING Op de dinsdag 18 november gehou den bij eenkomst van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling sprak Ds. P. H. van Lent in het kader van de serie lezingen „Ontmoetingen der Le vensbeschouwing" over het Protestan tisme. Spr. zei dat het geen eenvou dige zaak is te spreken over de Pro testantse levensbeschouwing omdat in tegenstel ing tot het Katholieke geloof het Protestantse vele vormen kent, waarvan de ui'ersten zeer veel van elkaar verschillen. Spr behandelde daarom de Protestantse levensvisie van uit zijn eigen geloofsovertuiging. Na afloop van dit betoog was er een levendige discussie. Dinsdag a.s. spreekt de heer M. G. Warffemius eveneens in hotel „De Unie" over het Humanisme. RECEPTIE De Arbeiders toneelvereniging Mor genrood houdt ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan een receptie op vrijdag 21 november a-s. in het Cen- Vrijdagavond te 7 uur werd de zeer eerwaarde heer H. C. A. van Drunen, de nieuwe pastoor der Sint Victor parochie nabij de rijksbrug verwel komd door het kerkbestuur. Op zijn tocht naar de pastorie werd hij nabij de Burg. Trooststraat opge wacht door de R.K. Jeugdbeweging, welke hem verder begeleidde, vooraf gegaan door haar drumband. Velen maakten reeds hun opwach ting ophet kerkplein. Bij aankomst van de nieuwe herder speelde de mu ziekvereniging Voorwaarts „Aan u o Koning der Eeuwen". Vanaf het bordes van de pastorie verwelkomde kapelaan A. F. G. Krem pel de pastoor en wenste hem toe, een goede herder van zijn parochie te zijn Spr. schetste de goede samenwer- Foto Sjaok Noteboom king in de gemeente onder alle ge zindten. Pastoor H. C. A. van Duinen nam hierna het woord en dankte hartelijk de aanwezigen voor hun verwelko ming, vooral de jeugd, welke een gro te plaats in mijn hart inneemt, aldus de pastoor. De muziekvereniging Voorwaarts kreeg nog een apart woord van dank, voor haar sympathieke hulde. De installatie Zondagmorgen begaf de nieuwe pas toor zich begeleid door de hoogeer waarde heer Deken A. J. Raaffels, uit Gouda, vanuit de pastorie door een erehaag van Verkenners, Gidsen en Welpen, naar de kerk. Onder het zingen van het welkomst lied, vooraf gegaan door Acolyten, misdienaars en kapelaan Krempel, tussen een erehaag van witte bruid jes begaf hij zich naar het altaar. Na het voorlezen van de benoe mingsbrief en de ambtseed werden hem de s eutels van het kerkgebouw, enz. overhandigd. De hoogeerwaarde heer Deken hield vervolgens een toespraak tot de aan wezigen, waaronder de burgemeester en de beide wethouders, familie ge nodigden en parochianen. Spr. schetste in zijn toespraak de priester als mens en als geestelijke. Als mens met zijn menselijke tekort komingen en gebreken en hij roept daarom vooral te bidden voor zijn prietser; als geestelijke door hem te zien a's plaatsbekleder van Christus. Hij vroeg de liefde voor zijn priester opdat zijn werk vrucht moge dragen. Hierna werd Zeereerwaarde officieel geinstalleerd overeenkomstig de be noemingsbrief. Tijdens de H.Mis dankte de pastoor alle aanwezigen in deze overvolle kerk. Het zangkoor voerde de meerstem mige mis „Louda Sion" van Hubert Cuipers uit, onder leiding van zijn dL recteur de heer W. van Stijn. trum. 's Avonds van 8 tot 10 uur. Zij geeft op 22 november haar ju bileum uitvoering in het rjc. Vereni gingsgebouw, aanvang 8 uur. Opgevoerd wordt een toneelspel in drie bedrijven „De man in het bruin" door Henri van Stoof. Zie de adver tentie elders in dit blad. WERKENDE JEUGD. Men heeft zich misschien wel afge vraagd of er van de Werkende Jeugd nog iets is overgebleven. Hierop kun nen wij bevestigend antwoorden. Re gelmatig hebben wij onze clubavon den, afwisselend van program, en de meeste keren tijd te kort om alle plamjen voor zo'n avond af te wer ken. En dat het niet alleen vrolijke ontspanning is op onze club b.ijkt uit de gesprekken die wij houden over ons maatschappelijk leven. Graag willen wij aan Waddinxveen iets laten zien van ons werk, en daarom hebben wij gemeend om u al len jong en oud een avond aan te bieden waar U kennis kunt maken wat op deze avond behandeld wordt met ons clubwerk. Het onderwerp is dan de Jeugdspaarwet. Op het fla nelbord zal de heer Kandel, secretaris van W.J. in Nederland U en ons uit eenzetten het hoe en wat van deze wet. Belangrijk ook zeer zeker voor ouders, die belangstellen in het spa ren van hun kinderen. Wat wij verder doen die avond is muziek-zang-zaal- spel, voordracht en enkelé schetsjes, kortom een avond vol afwisseling. Dit al.es bieden wij u zonder toegangs prijs aan op zaterdag 29 nov. a.s. in het Wijkgebouw aan de Esdoornlaan om 8 uur. BEROEP UITGEBRACHT. Door de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, alhier, is een beroep uit gebracht op Ds. G. H. van Kooten uit Genemuiden. Officiële mededeling SCHOUW Op 1 december 1958 en de volgende dagen zal schouw worden gedreven over de sloten in deze gemeente. Een ieder, wien zulks aangaat zorge er voor dat de sloten van vuil en kroos zijn ontdaan en op voldoende diepte zijn gebracht. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, A. Warnaar Jz. De secretaris, H. Jenné Burgerlijke Stand Aangifte van 13 t.e.m 19 nov. 1958 Geboren Anna Wilhelmina Cornelia Maria, d.v. IJ. A. Warmerdam en J. A. van Gerven, Burg. Trooststraat 4a; Jacob, z.v. L. Hoogerdijk en N. van Schie, Dorpsstraat 54; Wouter, z.v. E. J. Roskam en M. Ra demaker, Kerkweg 197; Helena Joanna Cornelia Maria, d.v. C. H. M. Koot en W. C. M. van Leeuwen, Kerkweg 191; Johanna Fredrika Louisa, d.v. F. J. van der Steen en C. de Bruin, Vij verlaan 43; Petrus Herman Karei, z.v. C. H. Oli vier en E. O. in 't Veld, Vijverlaan 36. Ondertrouwd A. Grosselink en W. J. Vergouw. Gehuwd J. Ravenhorst en D. Huizer Overleden Kranenburg e.v. van der Loo, Neeltje, oud 65 jaren; Mijderwijk,- Hendrik, oud 68 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden zwarte tas met inhoud; blauwe pet; zwarte portemonnaie met inh.; zwarte glacé handschoen; geel konijn; fiets; rood wantje; bruin schoentje; geel boodschappennet. Verloren leren tas met inh.; zwar te leren damestas met inh.; rode want bruine portemonnaie met inh.; bruin schoentje; grijs wantje. Sport in 't kort Damvereniging „EXCELSIOR" Uilslag 8ste ronde van de onderlin ge competitie. A. A. Rietveld - J. de Bel 1-1 J. de Heer - D. M. de Gelder 2-0 J. Doornhein - A. Zwanenburg 2-0 A. N. Littooy - M. Smith 2-0 A. B.onk - D. H. Zwanenburg 2-0 T. H. Twigt A. Compeer 2-0 C. H. Kramp - J. Slappendel 2.0 F. M. P. Jacobi - T. den Ouden Jr. 1-1 W. v. d. Heijden - B. v. Eijk 0-2 Schaakvereniging W.S.V. Uitslagen wintercompetitie 7e en 8e ronde. Groep 1 Th. Verbree - J- van Oort 1-0 P. Broer J. Tol afg. A. van de Starre - A. Versluis afg- Groep 2 P. van de Hoek H. Schildt 0-1 W. A. avn Os - Th. Nieuwets 1-0 A. Brouwer - W. van Oort 1-0 A. Littooy - J. Kraayenstein 1-0 H. Peters - J. Kleijweg afg. J. Kraayenstein - P. Perdijk 0-1 V.V. WADDINXVEEN Afgelopen weekend kwamen wij niet in hoera-stemming over de be haalde resultaten van onze elftallen. Het le zaterdag elftal wist haar wedstrijd tegen Sportlust 2 wel met 5-1 te winnen, waardoor zij niet ver der achterop raakte, maar dat was ook de enigste overwinning. Het le e.ftal moest in Woerden met 4-1 zijn meerdere erkennen al kan er niet gezegd worden, dat ons elftal de mindere was. Maar doe punten be slissen nu eenmaal de wedstrijd. Vooral het debuut van' middenvoor Schouten was veel belovend. Het 2e elftal Joon het tegen koplo per W.S.E. niet bolwerken al wis*«n zij een 4-0 achterstand nog tot 4-3 in te lopen. Het 2e zaterdag elftal was bij Moer- capel.e Z1 op bezoek en moest met 3-2 nederlaag genoegen nemen. De B-junioren konden ook niet te gen koploper Befair B aan en kregen met niet minder dan 6-1 klop. Voor het a.s. weekend krijgt het le elftal bezoek van Donk en gezien de ranglijst geloven wij niet dat deze wedstrijd gewonnen wordt. Het 2e elftal gaat bij Lekkerkerk 3 op visite en het derde elftal bij Moordrecht 3 en wij geloven wel dat in beide wed strijden een gelijk spel tot het moge lijke kan behoren. De A-junioren ontvangen Gouda A en gezien het verlies van middenvoor Cees Schouten welke nu in het le elftal uitkomt houden wij het hier maar op een gelijk spel.

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2