iir VOOR DE SINT flinke Jongeman Arbeiders Toneelveren. „MOIMiEMD" Fa C. van der Linde Zoon Ill henlz Na een geduldig gedragen lijden is in haar Heiland ontslapen onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder en Tante, Mevr. Neeltje van der Loo-Kranenburg in de leeftijd van 65 jaar. Ps. 89 vers 1 (berijmd) J. J. van der Loo H. K. van der Loo J. van der LooKool G. S. Dekkervan der Loo J. A. Dekker S. G. van der Veenvan der Loo J. van der Veen K. H. van der Loo C. G. van der LooZwijgers C. van der Loo F. van der LooZwijgers en Kleinkinderen Waddinxveen, 15 november 1958. Noordkade 161 De teraardebestelling heeft plaats gehad op woensdag 19 november 1958. Waddinxveen Waddinxveen 's Gravénhage Klundert Waddinxveen Apeldoorn Heden behaagde het de Heere, nog geheel'onverwachts, in het Diaconessenhuis „De Wijk" te Gouda, van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Vader, Behuwd, en Grootvader, Broeder, Zwager en Oom, de Heer Gijsbert Visser in de gezegende ouderdom van bijna 76 jaar. M. K. RadderVisser Th. R. Radder T. Visser- D. Visservan Eijk G. StigterVisser A. M. Stigter en Kleinkinderen Waddinxveen, Nesse 30 19 november 1958. Verzoeke geen bloemen. Gelegenheid tot condoleantie des avonds tussen 8 en 9 uur, Nesse 30. De teraardebestelling zal plaats vinden op maandag 24 november a.s., cï^s namiddags tussen 1 en 2 uur op de Algemene Begraafplaats te Waddinxveen. Heden is van ons heengegaan, ten huize van de familie Zwanenburg, na een langdurig ziekbed, onze lieve Broe der, Zwager en Oom, de Heer Schilleman Dronkert in de ouderdom van ruim 73 jaar. Goudswaard H. KonijnendijkDronkert Rotterdam L. M. Dronkert Adr. Dronkert Dordrecht N. DronkertCruij Zuidland A. van BuurenDronkert Familie Zwanenburg Waddinxveen, 20 november 1958. Kerkweg 150 De teraardebestelling zal plaats hebben op maandag 24 november a.s., des namiddags tussen 2 en 3 uur op de Algemene Begraafplaats te Waddinxveen. ADVETREREN DOET VERKOPEN Leuke Moderne Klokjes electrisch en mechanisch. v.a. f 25,— IJzersterke jongenshorloge Junghansv.a. f 36,50 Dameshorlogesv.a. f 25, Wekkers v.a. f 7,50 Pendules met slagwerk v.a. f 49,50 Koekoekklokken v a. f 18, Metalen horlogebanden v.a. f 4,50 Alle uurwerken met 1 jaar schriftelijke garantie. HORLOGERIE A. A. DE MOL Hoogstraat 8 (3e huis vanaf de marktj De oudste speciaalzaak van Gouda VLOT EN STERK BIJ SPORT EN WERK Voor kantoor houthandel gevraagd: plm, 17 jaar Brieven onder no. 700-8 bureau van dit blad. Jubileum Uitvoering op ZATERDAG 22 NOVEMBER a.s., in het R.K. Verenigingsgebouw. Aanvang 8 uur. Opgevoerd wordt „De man in het Bruin" een mooi toneelspel in 3 bedrijven door Henri van Hooi. Regie: H. J. Sikkema Ka rten verkrijgbaar bij J. van Egdom, Acaciastraat 36a, K. Verwoerd, Onderweg 25, S. van der Laan, Zuidkade 195 en s'avonds aan de khp 1 Evenals P.K. - vakkleding het beste dat in Nederland gemaakt wordt. Dorpsstraat 38 - Telef» on 673 Soldaten romans Luitenant in Algerije, De brug over de kwal, Gezworen Kameraden, 0.815 trilogie. Job Sytzen trilogie. Romans o.a. Het Noorderlicht (Cronin), Willy Corsarl Omni bus; Cronin Omnibus, Tijd noch uur (Howard Spring) Desiree, De Stenen Bruid, Luipaard op Schoot, enz. Oudere meisjes romans Jongensboeken, Kinderboeken, Pockets Prisma's Zwarte Beertjes, Mimosareeks, Meu- lenhof-pocket. Salamanderreeks, Acoladeserie. Sprookjesboeken, Kleur- en Prentboeken Kinderspelen o.a. o.a. Electro, Rapidlc, Pim Pam Pet, Monopoly, Plastic-figuren, Advertentlespel. Legpuzzels voor groot en klein van 150 stukjes tot 1200 stukje». Dozen post eventueel bedrukt. Fotoalbums Veridozen, Ecoline, Kleurpotloden. VELDWIJK HEEFT ZE ORANJELAAN 30 TELEFOON 438 aan een zjvencL cj.e*sc Is er maar een goede oplossing. Wit op fotogebied uw hartewens is. Dit adres Wij vervullen hem altijd Camera's Projectors Piojectielampen Film camera's Belichtings- meters Statieven Flitsers Filters Zonnekappen Dia raampjes- en Dozen Dia kijkers Foto-albums ■■f Fotolijsten Fotolectuur Fototassen In prijzen voor elke beurs Fotohandel en Fotografisch atelier. met me terug gaat naar de stad. Ik snap niet, wat u er aan vindt, hier in dit gat. Hanneke's mond viel van pure ver bazing wijd open. Wat zegt u? Mee terug naar de stad? U bent niet lek ker. Ik kan niet aarden op het platteland, ik hoor in de stad. Ik moet drukte om me heen hebben. Nou, het is hier anders druk ge noeg. Kan wel zijn, maar ik wil dat u met mij mee gaat. Terug naar de stad. Hanneke schoot in een lach. En als ik weiger? Dan word ik zeker op staande voet ontslagen, niet Ik ontsla u helemaal niet. Dat is het 'm juist: ik wil u houden. Waar vind ik zo gauw weer een andere kracht? Vakantie is niets waard. U en ik ho ren in de stad. Dat kan wel zijn, meneer Dubois, maar ik heb m'n gehele pensiongeld vooruit betaald en ik wil tot de laat ste dag hier blijven. Ik geniet hier volop. O, wat dat geld betreft, dat kunt u wel van mij terugkrijgen. Als het dat is. Nee, dat is het niet. Begrijpt u dan niet, dat ik wel uw ondergeschikte ben tijdens het werk, maar dat u in mijn vakantie geen zeggenschap over me hebt? Ik ben hier en ik blijf hier. En als het u hier niet bevalt, wel, nie mand zal u tegenhouden, als u weer terug wilt gaan. Dat kan niet, weerlegde hij koppig. Ik ::ioet een oogje op u houaon. Zeer vereerd, zei ze spotlachend, Ik kan anders best op mezelf passen. Dat blijkt anders niet. U bent steeds in gezelschap van die kerel. Hanneke werd vuurood. En nu is het genoeg, meneer Dubois. Ik kies het gezelschap uit, dat ik zelf wens en ik ben u hiervoor geen verantwoor ding schuldig. En doet u me een ple zier. Laat u me alsjeblieft de rest van de vakantie met rust. Zonder verher kommentaar af te wachten, ging ze met opgeheven hoofd langs hem heen en vertrok naar het dorp. In een ruk liep ze door naar haar pension om haar badgoed op te hangen. Toen dit geschied was, ging ze nog even naar haar kamer om een boek te halen. Op de trap kwam ze natuurlijk Grobbe weer tegen. Vers.apen vroeg hij lachend. Het is niet zo mooi vandaag, he? Wat ging het hem aan, dat ze al gezwommen had? Nee, loog ze, ik had zin om eens wat langer te blijven lig gen. Hij bleef op de traptrede staan en keek haar aan. Jammer, dat er geen zon is. De temperatuur is veel kouder Ze knikte. Langzamerhand zakte haar boze bui. Wat had ze maling aan haar baas. Maling toch zeker aan ie dereen! Wacht, Dubois zou wel weer teruggekeerd zijn in het dorp en als naar gewoonte heen en weer slente ren in de hoofdstraat, in de hoop haar te zien. Als ze nu eens met Grobbe in zijn wagen langs hem heen reed Ze keek hem opeens met glinsteren de ogen aan. Ja, de heide is me te koud. Ik geloof, dat ik vandaag maar eens naar Elten ga. Dat is een van de weinige plaatsen, die on mijn program ma staan. En vandaag lijkt me er een geschikte dag voor. Hij knikte. Inderdaad. Ik zou na tuurlijk mijn gezelschap kunnen aan bieden, plus mijn wagen, maar dat aan bod zal wel niet in goede aarde vallen. Inwendig lachte ze. Alle mannen wa ren toch eigenlijk net eender. Ze trap pen in elk valletje, dat je voor hen uit zet. Ze draalde en keek in zijn van ver wachting gespannen gezicht. En op dit moment ontdekte de vrouw in Han- np.k» Schoneveld, dat die man hope loos verliefd was. Zijn gezicht sprak als een open boek. Nu moet ik eigenlijk weigeren, zei de verstandige Hanneke, want als ik zijn invitatie aanneem, mcedig ik hem aan. Maar de onverschillige Hanneke antwoordde na enig nadenken; Goed, we gaan samen naar Elten, maar de uitgaven worden beperkt. We vragen mevrouw Overbeke een lunchpakket en eten desnoods vanavond een kliek je. Hfj knikte, dolgelukkig, dat ze met hem mee wilde. Goed, dat zal ik in orde maken. Schikt het u, als de wa gen over een kwartier klaar staat? Best. Ik trek even een andere jurk aan. wordt vervolgd. AFSCHEID BURGEMEESTER. De bevolking zal op zaterdag 29 november in de gelegenheid gesteld worden afscheid te nemen van burge meester Warnaar in het Wijkgebouw, Esdoornlaan. Hier zal hem het hulde blijk van de burgerij worden aange boden. De opbrengst van de gehou den collecte hiervoor gaf een prachtig resultaat te zien. DRIE-HOOG HUIZEN. In de deze week gehouden vergade ring van de Woningbouwvereniging Waddinxveen kwam een nieuw bouw plan aan de orde, uit te voeren in de Oranjewijk. Van de daar te bouwen woningen zijn er zestig in drie woonlagen. In dien deze plannen tot uitvoering ko men, zal dat betekenen dat in Wad dinxveen voor het eerst in drie woon lagen zal worden gebouwd. Deze wo ningen hebben een gemeenschappelijk sousterrain, waarin een bergruimte is ondergebracht. Verder hebben deze woningen een woonkomer van 16 55 m2 resp. 18,75 m, drie slaapkamers, keuken, douche-cel en w.c. Het re- Weekagjenda Zaterdag 22 november Uilvoering Morgenrood in Kath. Verenigings gebouw. Woensdag 24 november. Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen. Lezing met film in lunchroom van de Water. Dinsdag 25 november. Instituut voor Arbeiedsontwikkeling. Lezing van de heer Warfemins in Hotel De Unie. Dinsdag 25 november. Feestavond „Fortuna" in Lunchroom van de Water. Zaterdag 29 november. Non-stop Ont- sapnningsavond „Werkende Jeugd" in Wijkgebouw, Esdoornlaan. Vrijdag 28 november. Jaarvergadering A.R. Kiesvereniging in Verenigings gebouw, Stationsstraat. Maandag 1 december Lezing door de Z. eerw. Heer Pastoor J. Gronheid, O.FM. in De Unie. Donderdag 4 december. Demonstratie avond Fa. van der Sluijs in het Vereen, gebouw, Stationsstraat., om 7,30 uur. Maandag 8 december Instituut voor Arbeiaersontwikkeling. Lezingavond In Hotel De Unie. Dinsdag 9 december. Vrouwenbond P. v. d. A. Lezing mevr. van Dam- Schermerhorn in De Unie. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9 30 uur De heer D. G. van Hoe van. Benthuizen. Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. R Cuperus Nam. 6,30 uur De heer D. G. van Hoeven, Benthuizen. Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18. Van. 9,30 uur Ds. J. van Vliet, Domburg Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds. J Snoey dhr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Lees dienst Dinsdag 25 nov. nam. 7 uur Ds. A. Bijkerk van Sliedrecht Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Da. van Holk-Mejjer, Oegstgeest. De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr. P. van der Linde. sterende deel van dit plan bestaat uit zestien etagewoningen, die in twee woonlagen gebouwd zullen worden. Deze woningen hebben een woonka mer van 17,22 m2 en beurte'ings twee en drie slaapkamers. Het bestuur kreeg machtiging dit bouwplan ver der af te wikkelen en de nodige maatregelen te treffen om het te ver wezenlijken. Het dividend werd vastgesteld op 4 pet Van de bestuursleden waren samenwerking. periodiek aftredend de heren C. E. G. Okkerse, M. Schouten en S. Pille. De heren Okkerse en Schouten werden herkozen. In de vacature van de heer Pi ie werd gekozen mevr. Van Dam- Schermerhorn. Burgemeester A. Warnaar Jz. die het gemeentebestuur in de vereniging vertegenwoordigde deelde mede dat hij in verband met zijn pensionnering als burgemeester ook zijn functie bij de woningbouwvereniging zal neerleg gen. De heer Okkerse en de voorzit ter van de bouwcommissie van de woningbouwvereniging, de heer D. B. van der Most, brachten burgemees ter Warnaar dank voor de prettige

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 7