Dictori) NIEUWS uit w&anfdaaU Over het voorstel om algemene be schouwingen te houden staakten de stemmen 6 tegen 6. De heer Okkerse was verhinderd de vergadering bij te wonen. Om uit de thans ontstane impasse te geraken, stelde de voorzitter voor nu wel algemene beschouwingen te houden en voor volgende malen een beslissing te nemen of dit inderdaad verder voortgang zou hebben. Nadat hiertoe was besloten verkreeg de heer Ververs het woord. Deze behandelde eerst de wethou ders- en commissieverkiezingen uit de september-vergadering. Vervol gens bracht hij verschillende wensen naar voren als schooltandverzorging, vervanging van gasveriehting door elektrische straatverlichting, waar dat tot dusver niet is gebeurd, toewijzing van woningen, Tokening houdende met het inkomen van de huurder, in stelling van een sportraad, stichting van een verenigingsgebouw, dat voor een ieder te gebruiken is, spoedige stichting van een bejaardenhuis, het stimuleren van concerten en andere culturele gebeurtenissen en instelling van een opvangcentrum voor de nieu we inwoners. De voorzitter 'antwoordde, dat de schooltandverzorging reeds geruime tijd in behandeling is bij de school- artsendienst, doch dat door gebrek aan tandartsen hieraan nog geen uit voering kon worden gegeven. B. en W. zullen deze zaak bij de dienst nog eens aansnijden. De vervanging van het restant gaslantaarns is door ged. staten afgewezen in verband met de bestedingsbeperking. Tegen inmen ging door de woonruimtecommissie in het inkomen van een huurder had spr. bezwaren. De mensen moeten persoonlijk overwegen en daarvoor verantwoordelijkheid dragen of zij een bepaalde woning wensen te ac cepteren. Ten aanzien van de overige wensen kunnen B. en W. hun gedach ten eens laten gaan. Geen der andere raadsleden maakte gebruik van de gelegenheid tot het houden van algemene beschouwingen. Bij de artikelsgewijze behandeling van de begroting werd op voorstel van de financiële commissie besloten aan de leden van door de raad inge stelde gemeentelijke commissies een presentiegeld toe te kennen van 4, per lid per vergadering. De financiële commissie had even eens voorgesteld het subsidie aan de E.H.B.Ó. te verhogen van 50,op f 150,— terwijl B. en W. niet verder wensen te gaan dan 100,De heer Venema wees er op, dat de E.H.B.O. belangrijke uitgaven heeft te doen voor het instandhouden van de ver- bandtrommels door de gehele ge meente, terwijl hem voorts was ge bleken dat de vereniging niet over draagbaren beschikt. Ook de heer aanschaffingen, die gedaan moesten worden. De voorzitter antwoordde dat B. en W. een verhoging van subsidie van 50,— op 100,— voldoende ach ten, maar dat indien de vereniging extra uitgaven heeft, daarvoor om extra-subsidie kan worden gevraagd. De raad "kan dan daarvan zelf üe noodzaak bepalen. Het voorstel van B. en W. werd toen aangenomen. De heer Kooijman vroeg of er al maatregelen waren getroffen voor de stichting van een nieuwe begraaf plaats, waarop de voorzitter mede deelde, dat in het uitbreidingsplan Puttepolder-west hiermede rekening zal worden gehouden. De heer Ververs wees op de toe stand van de Bodegraverstraatweg. De voorzitter antwoorddei, dat Waddinxveen niet eens 100.000,; in die weg kan investeren, als de ge meenten, die straks de weg op haar grondgebied krijgen, niet bereid zijn het dan nog niet afgeschreven ge deelte voor haar rekening te nemen. Reeuwijk was tot deze afspraak be reid, maar Gouda heeft dit voorstel afgewezen. Daarom zal Waddinxveen zich alleen tot gewoon onderhoud be perken. De heer Lips vroeg aandacht voor lichtere verf en betere verlichting in de openbare scholen. Geantwoord werd dat B. en W. regelmatig met de verfwerkzaamheden zullen voortgaan, zodat ook die wensen ingewilligd kunnen worden. De heer Ververs bepleitte de instel ling van een ouderraad voor de voor de openbare scholen. Er zijn wel eens onderlinge moeilijkheden die wellicht dan voorkomen kunnen wor den. Mevr. van der Torren drong aan od spoedige bouw van de Chr. land- bouwhuishoudschool en zij vroeg om vast met een semi-permanent gebouw te beginnen. De voorzitter antwoordde, dat het stichten van hulpgebouwen het ge vaar in zich houdt, dat de toestem ming voor de bouw van het perma nente gebouw wordt vertraagd. Bo vendien mogen de kosten van een noodgebouw niet versneld worden af geschreven, zodat dit voor de betrok ken vereniging een strop zou beteke nen. Spr. meende te weten, dat er een goede kans is, dat in 1959 met de bouw van de school.kan worden begonnen. De heer Ververs stelde voor de post voor ereprijzen voor tentoon stellingen e.d. te verhogen, maar hij kreeg van zijn medeleden geen steun; zodat dit voorstel niet in behandeling kon worden genomen. De heer Lips vroeg de gezinsver zorging meer te activeren en hij zag hierin een taak voor de maatschappe lijk werkster. Mevr. van der Torren zeide van mening te zijn, dat voor de gezins. zorg een afzonderlijk comité van da mes zou komen. Het blijkt evenwel dat dit werk wordt beheerd door het Pig en Peg op stap 87. Hij was voorzien van een gewel dige hoom waarvan het eind steeds in zijn oor stak. Beleefd tikten de ka meraden aan hun petje. Weet u ook waar oom Abel woont De oude knik te en ze imet krakende stemJa, ik denk toch dat we regen krijgen 88. De vrienden keken elkaar eens aan Hij is doof, zei Peg. Pig pro beerde het nog eens. Hij vroeg het nu een beetje harder. Mijn Oom Abel, waar woont die bestuur van het Groene Kruis, waar in alleen mannen zitten. Genoemde vereniging schijnt bang te zijn om vrouwen in het bestuur op te nemen, terwijl de gezinszorg een specifieke taak voor de vrouwen is. De aanvra gen om gezinshulp worden nu ter secretarie behandeld en dat is beslist onnodig. De voorzitter antwoordde dat de aanvragen niet ter secretarie worden behandeld, maar dat in het bestuur toevallig leden zitten, die ter secre tarie werkzaam zijn, hetgeen geheel iets anders is. Overigens behoort de ze zaak thuis bij het Groene Kruis, zodat men aldaar met klachten zal moeten komen. Bij de post begrafenisrechten vroeg de heer Ververs om afschaffing van het klassestelsel op de begraafplaat sen. De voorzitter antwobrdde, dat aan dit vraagstuk zeejr veel problemen kleven, die o.m. verband houden met de dekking van de onderhoudskosten e.d. Spr. beval deze zaak in de aan dacht van B. en W. aan, zodra een nieuwe begraafplaats zal worden ge sticht. De heer Ververs vroeg voorts of het niet mogelijk was het klokluiden bij begrafenissen te beperken. School B ondervindt hier zeer veel hinder. Spr. wil deze gewoonte niet afschaf fen, maar het wil hem voorkomen dat het luiden gedurende een half uur voldoende is. Op verzoek van de voorzitter, zeg de de heer Kooijman toe, deze kwes tie in kerkeraad en kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk ter sprake te zullen brengen. Hiema werd de begroting met al gemene stemmen goedgekeurd, voor de gewone dienst in ontvang en uit gaaf op 3.198.000,19 en voor de ka- pitaaldienst in ontvang op f 13.328.503,56 en in uitgaaf op 16.128.590,67, een nadelig saldo van 2.800.087,11. De gewone dienst ver toonde een nadelig saldo van 132.150,47, in verband waarmede de raad besloot een verhoogde uitkering uit het gemeentefonds te vragen. De heer Kooijman als oudste raads lid dankte het college van B. en W. en de ambtenaren voor het verrichtte werk aan deze begroting. De voorzitter dankte wederkerig voor de vlotte afwerking, waarbij hij zijn verontschuldiging aanbood voor de krappe tijd van voorbereiding, hetgeen uiteraard verband hield met zijn naderend afscheid. Hierna sluiting. 40 JAAR MORGENROOD Ter ere van het 40-jarig bestaan hield vorige week vrijdag de Toneel vereniging „Morgenrood" een recep tie in 't Centrum. Voor deze gelegen heid was de zaal gezellig versierd en boden vele vrienden van de jubile rende vereniging hun beste wensen aan. Ook burgemeester Warnaar en de gemeente secretaris, de heer Jenné kwamen het bestuur feliciteren. Wet houder Pille voerde het woord na mens het gemeentebestuur en meen de dat een vereniging als deze ook wel in aanmerking mocht komen voor gemeentelijke subsidie, gelijk als an dere culturele instellingen. Verder bood hij namens de Wad- dinxveense Bestuurdersbond even eens gelukwensen aan. Verschillende afgevaardigden van diverse verwante organisaties deden hun felicitatie vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. De heer A. van Vuuren deed het verleden nog eens herleven door en kele feiten op te halen uit de ver vlogen 40 jaar. Hij was dan ook al die tijd lid geweest van Morgenrood en trad geruime tijd als regiseur op. Hem werd het erelidmaatschap en een boekwerk aangeboden, terwijl mevr. van Vuuren bloemen gepresen teerd werden. Een "der oprichters, de heer A. Bo nefaas, getuigde van de moeilijke ja ren voor de toneelclub, toen 't in be gin zo anders ging dan tegenwoordig. Het was toen een rode zakdoek om de nek en een pint vol bier, bij de uitvoering, welke als regel met grote leut eindigde, waarna verschillende spelers met een wagen moesten wor den thuisgebracht. Ondanks dit moei lijke begin onder doortastende leiding van de heer Barbier, is Morgenrood uitgegroeid tot een vereniging, welke DE WINKELWEEK. Na een glorieuze intocht van Sint Nicolaas jl. zaterdagmiddag was de winkelweek 1958 officieel geopend. Het was een drukte van belang langs onze straten, vooral door de jeugd, die zich de pepernoten niet liet ont glippen, welke door de zwarte Pieten met kwistige hand gestrooid werden. Vanzelfsprekend is nog geen oor deel te geven over het al of niet sla gen vans deze winkelweek. 6 decem ber is nog te ver af om de verkoop balans te kunnen opmaken. Het oor deel der winkeliers is niet gelijk lui dend, want de een zal roemen en de ander zal klagen. Letten we echter op het aantal afgegeven winkelweek bonnen, kan het niet anders of er moet reeds voor grote bedragen om gezet zijn. Er resten nog heel wat verkoopdagen, aleer het resultaat kan vastgesteld worden. Men lette er wel op, dat de win kels vanaf zaterdag a.s. t.m. 4 decem ber 's avonds tot 9 uur geopend mo gen blijven. Heel veel prijzen hebben hun weg reeds gevonden. Enkele gezinnen waren zo gelukkig een hoofdprijs te winnen, zoals bijstaande foto te zien geeft waar de prijs „per muziek" wordt thuisbezorgd. De jeugd-actie gaat er goed in. Vrijwel bij iedere winkel ziet men de jongelui naarstig speuren naar de gedeelde step, in de hoop ook nog een prijsje te bemachtigen. Hieronder volgt een lijst van prij zen in de vorm van waardebonnen, welke ten deel vielen aan; AFSCHEID EN INSTALLATIE BURGEMEESTER. In een op a.s. zaterdag om 2 uur te houden raadsvergadering zal bur gemeester Warnaar afscheid nemen. Van 4-6 uur is er voor de ingezete nen gelegenheid) persoonlijk afscheid te nemen van de burgemeester in het NedL Herv .Wijkgebouw aan de Es doornlaan. Tijdens deze receptie zul len de geschenken van de burgerij worden overhandigd. Burgemeester C. A. van der Hooft zal op 3 december a.s. worden geïn stalleerd in een raadsvergadering, welke aanvangt om half drie uur. Voor de ingezetenen is er gelegen heid met de nieuwe burgemeester en zijn echtgenote kennis te maken op een receptie, welke gehouden wordt van 4-5 uur ten raadhuize. Voor vers gesneden SOBpgfOeilte 25 cent per zakje Sekeris ELSE STRINGER, DE BLONDE „JUF" VAN DE WISSELMEREN (NIEUW GUINEA), SPREEKT IN WADDINXVEEN. Else Stringer is onderwijzeres, maar ze staat niet in een grote la gere school in Nederland. In plaats daarvan is ze naar Nieuw-Guinea ge gaan, om zich als enige blankte te be graven in een dorpje aan de Wissel meren. Daar heeft ze reeds 4 jaar aan zwarte Kapaukoe-kinderen les gege ven onder moeilijke en gevaarlijke omstandigheden. In november 1956 is haar schooltje tijdens een opstand van de Kapau- koes met de grond gelijk gemaakt, de goeroe met zijn vrouw en twee kin deren vermoord en zij zelf ternau wernood aan de dood ontsnapt. Juffrouw Stringer is nu met va- cantie in Nederland, maar begin vol gend jaar gaat ze opnieuw naar dat gevaarlijke oord. Vindt U dit meisje van midden twintig niet buitengewoon dapper en flink? Zij zal donderdag 11 december haar belevenissen vertellen in woord en beeld. Wilt u haar zien en horen? Voorziet u dan tijdig van kaarten, want we hebben helaas slechts een kleine zaal voor 100 personen ter be schikking. Zie voor nadere bijzonder heden de advertentie in dit blad! Foto Sjaak Noteboom in de rij der culturele verenigingen een waardige plaats inneemt.. De vrees, als zou radio en televisie het toneel verdringen achtte hij on gegrond. Tot slot dankte de voorzitter, de heer K. Verwoerd, voor de vele blij ken van belangstelling, welke Mor genrood ten deel gevallen waren. Zaterdagavond gaf de jubilerende vereniging een openbare uitvoering in helt R.K. Verenigingsgebouw waar werd opgevoerd het stuk „De man in het bruin". Ook hier was het gemeen tebestuur vertegenwoordigd. De wens op de receptie geuit, dat de zaal vol mocht zijn, is ten volle in vervulling gegaan, daar er geen plaats meer on bezet was. JEHOVA'S GETUIGEN. Jehova's Getuigen uit de Kring ZH II belegden van 21-23 november in gebouw Odeon te Rotterdam hun halfjaarlijkse kringvergadering. De voorzitter van deze conferen tie, de heer R. J. Engelkamp hield een toespraak, welke aangehoord werd door meer dan 1150 personen. Spr. wees er op, dat het werk van deze getuigen steeds meer groeit. Hij belichtte in een causerie de ontwik keling), die het Wachttorengenoot schap in de afgelopen jaren heeft on dergaan. Van Waddinxveen waren op deze vergadering 45 afgevaardigden aanwezig- Foto Sjaak Noteboom Prijzen van 5, E. C. van Es, Zuidkade 17; J. C. la Grand, Kerkweg 57; W. Anker, Pias- weg 25; E. G. Stoove, Eikenlaan 41; M. A. Boeren, Kerkweg 14; E. van Looyen, Mauritslaan 44; Tineke Sa- ton, Kerkweg 189, 2x; T. W. van Dijkhuizen, Lijsterbesstraat 38; H. P. Gerts, Burg. Trooststraat 13; C. Hoo- gendoorn, Zuidkade 63; M. Assche- man, Sniepweg 21; G. Kool, Sniep- weg 21; L. van Vliet, Plasweg 18; C. Kerver, Dorpsstraat 20; P. Hofstede, Plasweg 13; P. Roos, Julianastraat 8; P. van Gils, Henegouwerweg 77; J. A. Voor echte Fyffes Bananen van 1.2S per kilo naar Sekeris Rip, Bredeweg 34; G. van Es, Lijs terbesstraat 59; G. C. la Grand, Iep laan 47; Mej. G. Blonk, Brugweg 22; J. Möhle, 6e Tochtweg 4; H. W. Bun- nik, Ringvaartsingel 38; J. v. d. Wijn gaard, Sniepweg 28; G. H. M. Groo- tendorst, Emmastraat 10; H. Troost, Kerkweg 179; C. Treffers, Lijsterbes straat 25; D. van Nielen, Plasweg 11; J. van der Houten, Lijsterbesstraat 1; W. van Es, Noordkade 133; G. Kool Jr., Sniepweg 6; T. van den Berg, Prunusstraat 13; G. Los, Noord kade 19; P. Kroes, Noordeinde 122; T. Theussen, Zuidkade 14; A. van der Sloot, Oranjelaan 24; M. S. Geers, Voorkade 64, Boskoop; J. Kleiweg, Kromme Esse 6; D. van Wageningen, Acaciastraat 72; J. v. d. Wijngaard, Sniepweg 28. Prijzen van 10, M. Czerwonie, Noordeinde 13a; A. de Pater, Eikenlaan 24; W. Warnaar, Kerkweg 155; I. Bol, Meidoornstraat 3; J. Scheele, Prunusstraat 35; C. Broer, Kromme Esse; C. Hoogendoorn Zuidkade 63, 3x; C. van Halem, Vij verlaan 12; J. Scheele, Prunusstraat 33 ;J. v. d. Wijngaard, Sniepweg 28; N. A. Hoogeveen, Eikenlaan 126; J. de beste Herenkleding alleen in uw woonplaats verkrijgbaar bij BROUWER Sleeuwenhoek, Burg. Trooststraat 55; M. Verzijden-van Nielen, Kerkweg; P. van der Linde-Romein, Dorpsstraat 22; H. Jenné; Kanaalstraat 3; H. Olie, Brugweg 53; E. van Looyen, Maurits laan 44; G. van Es, Lijsterbesstraat 59; van Latenstein, Stationsstraat 27; P. d» Bruin, Oranjelaan 10; B. van Dorp, Noordkade 91; A. van Erk, Ieplaan 79; W. van Stein, Zuidkade 218; D. Uitbefjerse, Henegouwerweg 120; B. Vermeulen, 3» Bloksweg 15; P. D. Oskam, Mauritslaan 46; Mevr. H. J. M. van Es, Brugweg 26; F. J. Brabers, Noordeinde 75; M. A. Alblas, Kerkweg 83; L. Verhoeff, Dorpsstraat 59; J .van den Berge, Julianastraat 3, Moerkapelle; Z. Minnee, Jan Dorre- kenskade 37-0.; T. de Graaf, Zuid- kade 199; A. Tiele, Wilhelminakade 82; E. J. de Jong, Onderweg 12; H. Snoek, Wilhelminakade 94; J. Kool, Dorpsstraat 39. Prijzen van 25, M. van den Berg, Dorpsstraat 17; P. Bras, Jan Dorrekenskade 21; J. Bron, Acaciastraat 7; C. Hoogendoorn, Zuidkade 63; J. P. H. Venema, He negouwerweg 41; K. Blanken, Nesse 33; J. A. Luiten, Zuidkade 183; U. Bruinsma, Pr. Hendrikstraat 30; M. S. Geers, Voorkade 64, Boskoop; P. van der Laarse, Wilhelminakade 4; J. Bregman, Ieplaan 45; Mevr. H.i J. Elshoff, Eikenlaan 78; P. Hoogen doorn, Meidoornstraat 20; M. P. van Tol, Noordeinde 18. Hoofdprijzen van 250, F. Rip, Burg. Trooststraat 38; L. Kramp Sr., Prins Hendrikstraat 32. PROF. MR. A. N. MOLENAAR OVERLEDEN. Het liberale Eerste Kamerlid prof. Mr. A. N. Molenaar is zondagavond op zeventigjarige leeftijd in het dia- conessenhuis Bronovo te Den Haag overleden. Gisteren heeft in alle stil te te Wassenaar de begrafenis plaats gehad. Wijlen prof. Molenaar heeft welis waar de meeste bekendheid verwor ven als lid van de volksvertegen woordiging, maar zijn belangrijkste werk lag toch op het terrein van het arbeidsrecht, dat hij zowel op prac- tische als op wetenschappelijke wijze heeft gediend. Zijn grote belangstel ling ging uit naar de verhouding werkgever-werknemer in een vrije maatschappij en zijn streven was er op gericht om de rechtspositie van de werknemer daarin te verbeteren. Van 1928 af heeft hij arbeidsrecht gedoceerd aan de Leidse universiteit, eerst als privaat-docent en sinds 1951 tot voor kort als gewoon hoogleraar. Hij was te beschouwen als een van de beste specialisten in het Neder landse arbeidsrecht getuige zijn stan daardwerk. In de Eerste Kamer, waarvan hij lid was sedert 1946, was hij voor de regering en de andere fracties vaak niet gemakkelijk. Hij leek stug en zijn betoogtrant was wat scherp, maar altijd rechtlijnig en soms met verras sende pointes. De beminnelijke kant van zijn persoonlijkheid ging hierach ter schuil. Na zijn rechtenstudie te Leiden was hij jarenlang secretaris van het Verbond van Nederlandse fabrikan tenverenigingen en sinds 1926 als al gemeen secretaris van het Verbond van Nederlandse werkgevers. Kort voor de oorlog werd hij benoemd tot vice-voorzitter van dit verbond. Hij nam deel aan verscheidene internatio nale confertenties. Op 20 april 1888 werd hij te Wad dinxveen geboren. Na de hjb.s. te Leiden te hebben bezocht, studeerde hij aan de universiteit aldaar, waar hij in 1916 promoveerde. Prof. Molenaar is gisteren in de vergadering van de Eeste Kamer de vlag op het gebouw hing halfstok herdacht. De Kamer heeft in hem een van zijn meest actieve leden ver loren, aldus de voorzitter, mr. Jonk man. De plaats, die hij in wetenschap en politiek innam, heeft hem bij uit stek geschikt gemaakt om deel uit te maken van deze Kamer. De minister-president, dr. Drees zei; Elk probleem dat hij besprak, maakte hij zich eigen. Hij stelde de zaken scherp en liet zich door niets anders leiden dan door het belang van de zaak, zoals hij het zag. Algemeen Dagblad. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Maandag 24 november gaf de Ned- Bond van Plattelandsvrouwen een avond voor haar leden en als gasten de leden van de Hollandse Mij. van Landbouw en echtgenoten. De avond stond onder leiding van Mevr. Ripping-van der Breggen, die alle aanwezigen hartelijk welkom heette. De avond werd verzorgd door de heer J. G. Wittpen Jr., die een cau serie met geluidsfilm hield over het werk der Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Redding Mij. Bedoeling van deze bijeenkomst was het versterken van onderling contact. De film bestond uit twee delen: eer ste deel gaf een beeld van oefenin-

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2