DONDERDAG 18 DECEMBER ONTSTOREN {MlGsssm» "SDictorij Kaarsen Figuurkaarsen L DEK HEIDEN BROUWER PAacPilityZ boAteutity CHR. SPORTVERENIGING BE FAIR afd. Voetbal. Het eerste elftal heeft zich na de geleden nederlaag van de vorige week keurig hersteld. Geëscorteerd door 'n groot aantal supporters, trok men za terdag naar Zwammerdam en we ge loven niet dat één dezer getrouwe teleurgesteld huiswaarts is gekeerd. Niet alleen omdat weer 2 punten aan de lijst zijn toegevoegd en we voor lopig weer onze positie behouden, maar ook vanwege het feit dat men weer heeft kunnen genieten van een goede partij voetbal. Enkele omzet tingen in het elftal hadden tot gevolg dat spel en tempo belangrijk beter waren dan dat we de laatste weken gewoon waren. Het zat er echter niet bepaald di rect in dat Zwammerdam, welke toch als een der belangrijkste rivalen moest worden beschouwd, zich zonder meer gewonnen zou geven. Onder hoog tempo werd er gevoetbald, wat Zwam merdam direct al niet naar het zin Voor het tere Baby-huidje BABYDERM-POEDER was, want men moest zich al gauw tot verdiedigen beperken, aanval op aanval golfde op het Zwammerdam- doel af, maar de afwerking liet in die periode nogal wat te. wensen over. Met blanco stand ging men rusten. Na de hervatting namen de gastheren uit een doelworsteling de leiding 1-0. Be Fair liet zich echter niet ontmoedi gen en de actieve Hilgers bracht met een meesterlijk doelpunt de stand op 1-1. J. de Hertog zorgde dat kort daarna nummer 2 in de touwen ver dween 1-2. In deze stand kwam geen verande ring meer, en o.i. mogen de Damme- naren blij zijn met deze kleine over winning van de wit-hemden. Het tweede elftal kon ook dit maal niet tot winst komen en verloor geflatteerd met 4-0 van Zwammerdam II. Ie klas afd. Gouda. Be Fair 10 9 0 1 18 37-11 W'veen 10 6 3 1 15 31-13 Zwammerd. 10 5 1 4 11 33-15 Spirit 2 10 4 3 3 11 26-14 Jod. Boys 2 7 3 1 3 7 14-17 Zwervers 9 3 1 5 7 25-31 Sportlust 2 11 2 3 6 7 24-34 WDS 7 2 0 5 4 21-37 Boskoop 8 0 2 6 2 14-48 Programma voor a.s. zaterdag. Jod. Boy's IIBe Fair I, 2,30 uur Be Fair II—Jod. Boys III, 2,30 u. afd. Volleybal. Na enkele voorwedstrijden om als team op elkaar in te spelen is dan eindelijk de lang verwachte compe titie begonnen. Donderdag 4 dec. jl. speelden da mes I tegen DOS I uit Gouda, set standen 1-15; 15-1; 15-14; 16-14, waarmee onze dames dankzij hun stootkracht met 3-1 wonnen. Diezelf de avond speelde heren I ook tegen DOS I, setstanden 11-15; 15-7; 15-10 en 13-15, een gelijkspel (2-2) dus als resultaat, bij een iets betere verdedi ging was een overwinning zeker mo gelijk geweest. Dinsdag 9 dec. jl. speelde heren I haar eerste uitwed strijd tegen MVC I uit Moordrecht in de nieuwe BIL.O. zaal te Gouda, welke door laatstgenoemden met 3-0 werd gewonnen door een zeer sterke aanval en de wat zwakke verdediging van de tegenpartij, maar tevens door een ongunstige beslissing van de scheidsrechter, waardoor wij een kostbare set verloren. SPORT-SCHAKEL BERICHT. Er wordt momenteel gewerkt aan een extra Kerst- en Nieuwjaarsnum mer. Zijn er leden of supporters die hiervoor een bijdrage willen leveren, dan wordt men verzocht de copie ui terlijk maandagavond op het redac tie-adres in te leveren. de beste Herenkleding alleen in uw woonplaats verkrijgbaar bfj NIC. BOYS 2—W.S.E. 2-2. Dat Nic. Boys er op gebrand was om WSE een nederlaag toe te bren gen was geheel normaal, maar dat zoiets moest gaan met hard en on sportief spel was jammer, WSE dat beter speelde, zeker drie kwart van de wedstrijd, slaagde er niet in om de beide punten mee te nemen. De aanvallen waren goed van opzet en Jaspers had geen geluk toen zijn schot buiten bereik van de keeper juist over de lat scheerde. Een vol gende aanval was het van Rhijn die ongelooflijk hard inschoot, maar in een snelle reactie stompte de keeper de bal prachtig uit zijn doel. Nic. Boys nam na twintig minuten de lei ding toen de linkshalf van WSE de bal langs zich af zag schampen. Het was Lenting, die de bal voor zijn schoen kreeg en dat betekende doel punt. Na tien minuten maakte van Rhijn onhoudbaar gelijk. Na de rust was het Blonk die keeper van Nic. Boys te passeren. De laatste aanval was voor Nic. Boys en toen Berkestein de bal uit zijn handen liet vallen was het Wijf je die de bal in het net werkte. WSE geloofde het de laatste minuten wel want spelers en publiek bleken zeer onsportief te zijn waar de scheids rechter onvoldoende tegen optrad. WSE 2 won wederom, nu was het Bodegraven 3 da1: met een 3-2 ne derlaag naar Bodegraven terug moest want tevens betekende dat het aan de kop bleef van de ranglijst. Adri Kleiweg met twee en Harrie Luiten met een doelpunt zorgden voor het succes. Het laatste kwartier was het wel spannend voor de ach terhoede met Jaspers en Wesseling aan het hoofd, maar twee doelpunten vonden ze vnldoende. Dinsdag 16 dec. St. Nicolaasavond voor leden en donateurs. Ieder lid of donateur kan het eerste elftal samen stellen. Hoe stelt de elftalcommissie het eerste elftal op voor de komende wed strijd van 21 dec. Eerste prijs boterletter; 2e prijs grote speculaaspop. Uw briefje inleveren op de avond van 16 dec. om acht uur in het ver enigingsgebouw, Burg. Trooststraat 4. Wanneer er meerderen zijn die het juiste elftal hebben opgegeven wordt er geloot. W.Z.C. DE GOUWE. De revanche op Donk is er uitge komen, al is het - hoewel het er aan vankelijk wel op leek geen walhover geworden. Immers met de regelmaat van de klok liep de Gouwe voor de rust naar een 3-0 voorsprong. Dat was Donk kennelijk te veel: opgezweept door de bijna hysterische vrouwelij ke Donk-léden speelde ze zich in korte tijd met drie goede doelpunten naast Gouwe: 3-3. Maar de reactie was feller dan Donk verwachtte en wellicht ook ging de vermoeidheid ze zwaar wegen, want binnen de minuut trof Gouwe met wel overwogen aan vallen tweemaal doel; 5-3. Daar had den de gastheren niet van terug, al kwam er dan ook nog een vierde treffer hunnerzijds op de lei, zodat de eindstand 5-4 in het voordeel van de Gouwe werd. Een verdiende over winning o.i. niet alleen omdat de Gouwe over de gehele wedstrijd ge nomen de sterke ploeg was en Donk toch meer dreef op enkele mensen. Uitslagen. AZCGouwe 2-4 (jongens); GZC V—Gouwe III 4-1; Programma: Zaterdag 13 dec. 6,30 uur Gouwe I Zwip I beker KNZB. Wil de Gouwe nog in de volgende ronde komen, dan moet het winnen! Daarom: Aanpakken is noodzaak o.a. Sinaasappel Klomp Blokkaar-en Bierglas Kerstboomkaarsen Lm/» U LJ* -OROGUTEN-ASSOCIATW- Zuidkade 1 - Telefoon 335 PERSCOMMUNIQUé Onder voorzitterschap van de bur gemeester van Gouda is dezer dagen de kringraad van burgemeesters van krink Z.H. 4 der organisatie bescher ming bevolking in vergadering bij een geweest. Herbenoemd werden de op 1 januari 1959 aftredende leden van het dage lijks bestuur, de burgemeester .van Bodegraven, Krimpen aan den IJssel, Oudewater en Schoonhoven. In de vacature A. Warnaar in het dagelijks bestuur zal in de volgende vergadering van de kringraad worden voorzien. Tot wnd. voorzitter van de kring raad en het dagelijks bestuur werd bij acclamatie verkozen de heer H. H. C. Vos, burgemeester van Woerden. Zonder hoofdelijke stemming wer den vastgesteld, resp. voorlopig vast gesteld de begroting 1959 en de re kening 1957. In deze begroting is opgenomen de post „bijdragen van kringgemeenten" tot een bedrag van 48.000,door welke toewijzing de kringraad er zich voor heeft uitgesproken om de ge meentelijke bijdrage uer inwoner voor de B.B. voor 1959 op 0,30 te stellen. Deze verhoging voor 1958 is de bij drage bepaald op f 0,20 is nodig voor de financiering van de bouw van een nieuwe ondergrondse kringcammando- pos tmet daarbovenop een vredeskan- toor, waarvan de kosten, de inventa ris inbegrepen, zijn geraamd op 288.000,—. Het reeds jaren geleden voor dit doel ingestelde reservefonds bevat een niet onaanzienlijk bedrag; de kring komt echter nog tekort 130,000,— Het is niet onmogelijk dat - in elk geval zal worden gevraagd of - het Rijk in dit tekort zal bijdragen door etokenning van een bijzondere uitke ring, maar ook, waneer het Rijk in dit verzoek zal treden, zal de kring voor aanmerkelijk hogere uitgaven staan dan in voorbije jaren. Samenvattend besloot de kringraad op dit punt tot a. het aankopen van de gemeente Gouda van een perceel grond, gele gen tussen de algemene begraaf plaats „Jlsselhof' en de Waaiersluis aan de Coejanverwelledijk te Gouda, groot 1.500 m2, alwaar de post zal worden gebouwd; b. het vragen aan de Minister van Binnenlandse Zaken om toe te pas sen de z.g.n. hardheidclausule ter ver krgijing van de hiervoor bedoelde bij zondere uitkering, subsidair om te bevorderen het verschaffen van een lening aan de kring, ten bedrage van 130.000,—. c. het t.z.t. in het openbaar aan besteden van de kringcommandopost en het vredeskantoor, zodra de grond verworven en de financiering verze kerd is. Tijdens de rndvraag werden nog en kele kwesties besproken, waarvan worden genoemd de verspreiding van de brochure „Individuela zelfbescher ming", en de noodwachtplicht en werd afscheid genomen van de wnd. voor zitter burgemeester Warnaar van Waddinxveen. NIEUWE VORM VAN BRANDVERZEKERING. Een ieder weet, dat de verzekering van inboedels in Nederland steeds op HH

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 7