Weekagenda FEUILLETON Hanneke verliest de strijd No. 17 door JOKE DE VALK Predikbeurten deelte daarvan door brand verliest, de werkelijke waarde onmiddellijk vóór de ramp vergoedt krijgt - zoals de vakterm luidt. De eigenaar van de inboedel ziet dus op een onvoorzien tijdstip voor de noodzaak geplaatst, een geheel nieuwe inboedel, kleding daarbij in begrepen, aan te schaffen. Van zijn verzekeringsmaatschappij ontvangt hij echter een schadevergoeding, die al tijd beneden - en soms ver beneden - de aanschaffingswaarde van de goe deren ligt, hetgeen de gevolgen van een ramp- voor de getroffene nog groter maakt. Nu geen financieel risico meer na een brand. In sommige Europese landen kent men voor inboedels reeds vele jaren de dekking op basis van de nieuw- waarde, doch tot dusverre is deze verzekeringsvorm in Nederland niet ingevoerd. Een Goudse verzekeringsmaatschap pij biedt thans in Nederland als eer ste de mogelijkheid, inboedels te ver zekeren op basis van de nieuwwaar- de. Bij deze vorm van verzekering wordt ingeval van schade de vergoe ding derhalve vastgesteld op basis van de nieuwwaarde onmiddellijk vóór de ramp. Dit betekent, dat bij verlies van. de inboedel of een deel daarvan, tengevolge van een evene ment (men kan ook tegen andere ri sico's dan alleen brandverzekering) tot aanschaffing van nieuw kan worden overgegaan, zonder dat uit eigen mid delen behoeft te worden bijbetaald, zodat een geheel nieuwe, gelijkwaar- diige inboedel kan worden verkregen. Het spreekt vanzelf, dat het verze kerd bedrag in overeenstemming moet worden gebracht met de nieuwwaar de van de inboedel, kleding e.d. Voor deze verzekering komen uitsluitend inboedels in aanmerking met een nieuwwaarde van tenminste f 10.000,-. ZONDAGSDIENST wordt op zondag 14 dec. waargenomen door Dr. E. M. L. Hemmiinga. Op 21 dec. door Dr. C. A. de Geus Vrijdag 12 december. Clubavond Wer kende Jeugd St. Nicolaasavond, Ju- lianastraat 10. Vrijdag 12 en zaterdag 13 december Tentoonstelling Vogelvrienden in het Vereen, gebouw, Stationsstraat. Maandag 15 december. St. Nicolaas avond' W.S.E. in R.K. verenigings gebouw. Maandag 15 december, 7,30 uur Voor drachtkunstenaar Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in Lunchroom van de Water Dnisdag 16 december. Sluitingsavond Winkelweek in De Unie. Woensdag 17 december. Filmavond en middag Chr. Bedrijfs Centrale in Vereen, gebouw, Stationsstraat. Vrijdag 19 december Kerstzangavond in de Ned. Herv. Kerk. Maandag 29 december. Bijeenkomst P. v. d. A. in Lunchroom van de Water. 15, 22 en 29 januari 1959. 5e Dam- en Schaaktournooi. GEMEENTERAAD VERG ADERIN G. De gemeenteraad komt op dinsdag 16 december des avonds 8 uur in openbare zitting bijeen. Dit zal de eerste raad zijn onder leiding van de nieuwe burgemeester. INSTALLATIE ACCOUNTANT. Onze plaatsgenoot de heer H. K. v. d. Loo werd dezer dagen te Utrecht geïnstalleerd tot lid van de Algeme ne Vereniging van Accountants. WINKELS GEOPEND. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de winkels tot 9 uur geopend mogen blijven op 22, 23 en 24 dec. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur Eerw. Heer W. J. de Bruin. Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus Nam. 6,30 uur Eerw. Heer W. J. de Bruin. Kring Wet en Evangelie. Verenigingsgebouw, Stationsstraat lo. V.m. 9,3 Ouur Ds. Kalkman. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds J. Snoey. Chr. Alfgesch Gemeente V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst. Dinsdag 16 dec. nam. 7 uur Ds. A. Bijkerk, Sliedrecht. Wat Hebben jullie dat soms sa men afgesproken Gobbe trapte de rempendaal in en stuurde naar de kant van de weg, waar hij de wagen stilzette. Hanneke keek hem aan en schrok van de ver anderde uitdrukking on zijn gezicht. De goedige, vriendelijke trek op zijn gelaat was verdwenen en het meisje zag de diepe rimpels in zijn voorhootd En dat denk je van mij Sorry, meneer Grobbe, maar ik ben buiten mezelf. Ik. ik ben er nog steeds niet overheen. Hij keek haar nadenkend aan en de rimpels op zijn voorhoofd verdwenen geleidelijk aan. Hoe lang werk je al bij die meneer Dubois Ruim een jaar. Heb ik dat niet al eens gezegd? En je bent natuurlijk elke dag met hem samen? Allicht. Dat is te zeggen: meneer is natuurlijk vaak naar de rechtbank. Maar verder is er geen personeel. Ik doe al het schriftelijke werk, de ad ministratie, de nota's uitschrijven en zo. Grobbe stak een sigaret op en draai de zich verder naar het meisje. Zijn trekken verzachten zich nu geheel en hij begon te lachen. Je vroeg zoeven: Wat mankeert hem? Zal ik je dat eens zeggen, Hanneke? Die baas van jou is verliefd op je en bovendien behoorlijk jalours. Hanneke's mond viel wijd open van verbazing. Toen schoot ze in een fful- le lach. Stel je voormeneer Dubois verliefd op me! Dat is de mooiste mop die ik ooit gehoord heb. Nee, meneer Grobbe ,dat is het niet. Weet u, waar om hij als een idioot om me heen draait Omdat hij bang is me te ver liezen. Op kantoor is hij totaal hul peloos. Hij is ontzettend verstrooid en ik ben zijn tweede geheugen. Hij is eed uiterst bekwaam jurist en u zegt zelf ,dat u wel eens van hem hebt gelezen. Wel, zijn pleidooien begin nen beroemd te worden. Meneer Du bois is nog jong, i,,aar eens zal hij een beroemd advokaat zijn, daarvan ben ik overtuigd. Doch voor de rest is hij net een klein kind en hij kan niet zonder hulp. MÜn voorganster I ging trouwen en hij zat in zak en as. Op de dag dat ik solliciteerde was ik de laatste van een stuk of tien. En mijn aanstelling heb ik te danken aan het feit, dat ik de enige was, die een kort stenootje feilloos kon uitwerken en typen. Nu ben ik helemaal inge werkt en is hij weer even zorgeloos als vroeger, bij mijn voorgangster, ziet u? En hij leeft voortdurend in aïTüTÏT ^TTTTscn heeft een verschrikkelijke hekel aan verandering van personeel. Grobbe knikte. Ik neem onmiddel lijk alles aan, wat je vertelt, Hanneke maar laat ik je eens een goede raad geven: Let op zijn ogen. Als je een feeling hebt, dan zul je in zijn ogen kunnen lezen, dat die man je begeert. Als vrouw. Dat in ieder geval in de eerste plaats U bent stapel. o sorry. Hij lachte. Verontschuldig je maar niet.' Je bent impulsief en dat mag ik graag in een vrouw. Enfin, laten we er geen doekjes omwinden, Han neke Schoneveld, je hebt twee aan bidders. je baas, de weldra beroemde advokaat Dubois, en ondergetekende, je dienstwillige dienaar Evert Grobbe, weduwnaar en grossier. En tussen die twee zul je moeten kiezen. Hanneke keek hem half veront waardigd, half verbaasd aan. Grobbe bleef echter glimlachen en ten leste zei ze op besliste toon: Ik heb al ge kozen, meneer Grobbe. Zo? En wie wordt de gelukkige Die gelukkige word ik, want ik kies geen van beiden. Ik ben helemaal niet van pls\n te trouwen, noch met mijn baas, noch met u. En als we de rest van de vakantie goede vrienden wil len blijven, laat het woord huwelijk of het woord liefde dan met meer tussen ons gesproken worden. Zullen we het daarop houden Ik zal je wil moeten eerbiedigen. Ik wil je alleen nog één ding zeggen Je bent om te aanbidden, als je woedend bent, Hanneke Schoneveld. Zoals een half uur geleden, toen die baas van je bij ons kwam zitten Meid wat drommel nog aan toe, ik had le wel kunnen zoenen. Dat mankeerde er nog maar net a£>Hij zuchtte en schakelde de motor opnieuw in. Helaas ja, het is precies zoals je zegt; Dat mankeert er nu nog maar net aan. Hanneek hief in wanhoop haar ar men omhoog. O, jullie mannen, jullie zijn allemaal precies gelijk.. 12 De volgende morgen was Hanneke op de gewone tijd beneden. Grobbe zat al rustig te ontbijten en stond even op, toen zijn tafeldame de eet zaal betrad. Goedemorgen, begroette hij haar, de stoel toeschuivend, nadat ze plaats genomen had. En? Goed ge slapen na alle ergenis van gisteren Ze lachte. Het was desondanks een prettige dag. Jammer, dat de vakan tie alweer zowat voorbij is. Wanneer vertrekt u O, volgende woensdag pas. Maar vandaag is het al zaterdag. Een week is er dus om. De dagen vliegen ge woonweg- wagen wilt beschikken, dan hebt u het maar voor het zeggen. Ik ben al tijd tot uw dienst. Ze lachte. Reuze-vriendelijk, maar vandaag blijf ik dicht in de buuit. Misschien een eindje fietsen, dat weet ik nog niet. Ik heb in ieder geval geen vast omlijnd plan. Na het ontbijt maakte ze een wan deling en toog daarna naar het zwem bad, waar ze zich een half uurtje in het water vermaakte. Terwijl ze zwom keek ze naar de mensen rond in het bad, maar Dubois zag ze niet. Mis schien heeft hij eieren voor zijn geld gekozen ,zei ze tot zichzelf. Na het bad kleedde ze zich aan en ging terug naar haar pension. Ze nam een paar boeken mee en trok naar de heide. Terwijl ze op de weg naar de Goudsberg wandelde, hoorde ze een auto achterop komen. Werktuige lijk ging ze naar de kant van de wea. Maar op het ogenblik, dat de wagen naast haar was, hoorde ze de beken de stem van haar baas. Juffrouw Schoneveld, kan ik u een ogenblikje spreken Hanneke bleef met een ruk staan en keek geërgerd naar de rustver stoorder. Dubois zat achter het stuur van een auto en hing half uit het raam Ze zuchtte en antwoordde: Kunnen jullie me nu geen enkele dag met 'rust laten? Als het de een niet is, is hei de ander. Het spijt me, maar ik, wil graag een ogenblikje met u praten. Het behoeft niet lang te zijn. Hanneke kruiste haar armen over elkaar en antwoordde: Vooiruit dan maar. Steekt u maar van wal. Hij keek een beetje bedremmeld. Ja moet dat zo? Kunt U niet instappen, dat we rustig verder rijden? Waarom? Is het zo belangrijk, wat u te vertellen hebt Hij knikte en op dit ogenblik her innerde Hanneke zich de woorden van Grobbe Als je een beetje feeling hebt, zul je in zijn ogen kunnen lezen dat die man je begeert. Als vrouw. En inderdaad zag ze nu in Dubois ogen iets schitteren, dat ze er nooit in gezien had. Hetzelfde vuur, dat ze gisteren in Elten ook in Grobbe's o- gen zag. Dubois opende het portier en keek haar uitnodigend aan. Maar Hanneke maakte vooralsnog geen aanstalten om in te stappen. Kan het niet op een andere keer? vroeg ze. Nee, antwoordde hij koppig. Ik heb al moeite genoeg gehad om u eens alleen te spreken te krijgen. De laat ste dagen bent u steeds in gezelschap geweest van die.die man. wordt vervolgd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 8