Dames Zl LOl II. IIEBkffi MAX FACTOR ifxitan. DOELEMAN NIEUWS uit o-infzt waanfrtaats >5 Seeft tijsd Papieren luiers i muii iiëiuev YlLeuiv-jsa&Wux&nócü LIPSTIKS ROUGE CREME PUFF is voldoende voor plm. 20 glazen. Garnalen-cocktail (4 glazen) 100 gr garnalen, 1 kropje sla, l£ dl cocktailsaus, 1 citroen, peterselie. De sla wassen, drogen en verdelen over wijde glazen of glazen schaal tjes. D j garnalen wassen en ver delen over de schaaltjes. De cock tailsaus over de garnalen gieten. De cocktail garneren met uitgetande hal ve partjes citroen en peterselie. Inplaats van garnalen kan men tonijn uit blik gebruiken (1 blik a 200 gr). Hiervoor is 1 dl cocktailsaus nodig- Kalfsvlees-cocktail (4 glazen) 350 gr kalfsvlees, hard gekookt ei 1 krop sla, dl cocktailsaus, 1 citroen, peterselie. De sla wassen, drogen en verdelen over wijde glazen of glazen schaal tjes. Het kalfsvlees gaar bakken of bra den, laten afkoelen en in blokjes snijden. Het ei klein snijden en met de vleesblokjes vermengen. Het meng sel op de sla leggen en overgieten met cocktailsaus. Het gerecht garneren met uitgetande halve partjes citroen en peterselie. ljiding van de dirigent, de heer K. J. de Beun van Gouda. DENKT U OM DE KERSTBOOMVERBRANDING. Ook dit jaar zal de traditionele kerstboomverbranding door de Sport vereniging „Be Fair" weer plaats vinden. En wel zaterdagavond a.s. om 7 uur Zorgt dus dat uw kerstboom zater dag op het terrein aan de Sniepweg aanwezig is, dan zal dit jaarlijks te rugkerend evenement weer een suc ces worden. 300STE BABY INGESCHREVEN BIJ GROENE KRUIS. Op een van de vele activiteiten, die de afdeling van het Groene Kruis ter hand genomen heeft, is vorige week eens extra de aandacht ge vestigd. Dit gebeurde naar aanleiding van het feit, dat voor de eerste maal sedert de instelling van het consulta tiebureau voor zuigelingen het aantal ingeschreven baby's het aantal van 300 bereikte. Deze 300ste was de drie maanden oud; zuigeling van de fa milie De Bruin aan de Zuidkade. Bij deze inschrijving was burge meester C. A. van der Hooft aanwe- Het gehele programma werd op vlotte en fijne wijze uitgevoerd. De samenwerkende koren waren goed op elkaar afgestemd en de uitgevoerde werken stonden op een zejr hoog niveau. Ook het gevormde mannenkoor voerde het Stille Nacht prachtig uit, de tenorsolo had iets beter gekimd. Het kinderkoor deed het behoorlijk zakte wel iets, maar de eminent; or ganist ving ze steeds weer soepel op. Voor de 3 jonge solistjes ons aller waardering. Aanvullend hierop trad het gevormde dameskoor naar voren, en bracht op zeer gevoelvolle wijze het „Die Engelen" van Fr. Abt ten gehore, wat uitstekend werd vertolkt. Onder doodse stilt; werd' het mooie Agnus Dei van H. Altink gezongen, waarin zo fijn naar voren kwam dat koor en dirigent één zijn. Bezieling belichaamde dat gehele stuk. Als laatste werd ook in massale slotaccoorden het „Ere zij God" van Piet Kiel uitgevoerd door koor met Foto Sjaak Noteboom zig. Deze hield een korte toespraak, waarbij hij wees op het grote nut van dit werk voor de volksgezondheid en tevens in het belang van onze ge- meent;. Verder sprak de burgemees ter woorden van waardering aan het adres van de leider der consultatie bureau dr. Schipper en de wijkver pleegsters, zrs De Boer en Florijn. Onbewust van dit gebeuren kreeg de baby uit handen van burgemeester Van der Hooft namens het Groene Kruis een. grote teddybeer aangebo den. Burgemeester Van der Hooft, die het Groene Kruisgebouw voor de eerste maal bezocht, maakte daarna met de voorzitter, notaris D. B. van der Most een rondgang door het ge bouw en de woningen van de wijk verpleegsters. KLOK OMVERGEREDEN. De gemeenteklok aan de Dorps straat is maandagavond door efcn vrachtauto omvergereden en vrijwel geheel verni;ld. Toen een auto van het garagebedrijf B. met een defecte auto op het sleep'ouw vanuit de Dorpsstraat de Kerkweg inreed wei gerde plotseling de remmen van de gesleepte auto. Deze reed tegen een mast aan, waaraan de gemeenteklok bevestigd is De klok sloeg tegen de straat en werd vrijwel geh .el ver- nield- GESLAAGD. Voor het S.D.P.-diploma eerste deel voor bedrijfsadministratie slaagden onze plaategenoten de heren Joh. Burger en J. Dekker. WERKENDE JEUGD. W. J. heeft gemeend de jeugd van Waddinxveen, die vorig jaar hun in- stuifavonden hadden, niet los te laten nu dit door omstandigheden deze winter niet verder kon gaan. Na en kele besprekingen lis besloten te trachten d; gang er weer in te krij gen, en wij verwachten veel enthou siasme. Zonder jullie enthousiasme bereiken wij weinig, maar ons ver trouwen in de jeugd is groot. De plaats van de instuif zal in de Sta tionsstraat zijn. Begin avond en an dere dingen, die er allemaal bij horen worden besproken. In de pauze van de kerstavond op 2 januari in Julia- nastraat 10. Die avond vangt aan om half acht uur Komen jullie KERSTUITVOERING. In de Geref. Kerk alhier werd 2e Kerstdag voor een voll; kerk een prachtige kerstzangdienst gehouden door het Geref. Kerkkoor met mede werking van het Geref. Kerkkoor te Koudekerk en het Kinderkoor van Waddinvxeen. Het geheel stond onder kinderkoor. Alle lof voor dit mooie en zware stuk. H;t geheel werd afgewisseld door declamatie van Mevr. Zijlstra en Herman Horsman, terwijl Ds Snoey opening, sluiting en een meditatie verzorgde. Zo 't geheel overziende kan het Geref. Kerkkoor dit jaar terugzien op een zeer geslaagd; kerstzangdienst. Ook voor de dirigent K. J de Beun moet het een grote voldoening zijn, dat hij de koren tot zo'n hoog peil heeft weten op te voeren. Fra-Va-Ko's 3e WINKEL. Jl. za'erdag opende Fra-Va-Ko zijn 3e winkel aan de Ieplaan. Door een toog in zijn 2e winkel aan de Eiken laan kreeg hij een praktische verbin ding met deze nieuwe winkel, welke geheel tot een showroom is ingericht en waar de meer luxe artikelen zijn tentoongesteld. Hiermede is een eind gekomen aan dit veel omstreden doodse gedeelte. Wij wensen de nieuwe eigenaar veel succes in deze aanwinst. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. 31 december Nam. 7,30 uur Ds. J. R. Cuperus 1 januari V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus 4 januari V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus Nam. 6,30 uur Ds G. Alers, R'dam Hervormd Wijkgebouw. 4 januari V.m. 9,30 uur Ds. G Alers, R'dam Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18. 31 december Nam. 7,30 uur Ds Kalkman 1 januari V.m. 10,30 uur Ds. Kalkman 4 januari V.m. 9,30 uur Prof. Dr. W. C. van Unnik van Utrecht Gereformeerde Kerk. 31 december Nam. 7,30 uur Ds. J. Snoey 1 januari V.m 10 uur Ds. J. Snoey 4 januari V.m. 10 en nam. 5 uur Ds J. Snoey. Rem. Geref. Gemeente. 31 december Nam. 7 uur Da. A. Visscher. 4 januari V.m. 10 uur Da. A. Visscher Chr. Afgesch. Gemeente. 31 december Nam. 7 uur Leesdienst 1 januari Nam. 7 uur Ds G. v. d. Breevaart 4 januari V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst 6 januari Nam. 7 uur Ds. A. Bijkerk. ZONDAGSDIENST DOKTOREN 31 dec. en 1 jan. Dr. C. A. de Geus. 4 januari Dr. J. W. H. Helleman. De weemoed, die zich telkens bij het naderen van een jaareinde van ons meester maakt, vindt in het be grip tijd zijn oorzaak. Men zou kun nen zeggen dat deze weemoed collec tief gevoeld Wordt in tegenstelling met die, welke ons bij het naderen van de eigen verjaardag bekruipt en meer individueel van aard is. Die weemojd is niet anders dan een soort ingetogen treuren om de tijd, die ver vlogen is. Nu is het merkwaardige van de moderne oudejaarsavond, dat hij meer wordt herdacht dan weleer. Hij zegt ons meer naarmate de tijd ons eigen lijk minder zegt. Het gehele jaar door draven wij achter belangrijke en min der belangrijke vragen en problemen aan, maar zelden bekommeren wij ons om de vragen rond de tijd. Laten we eerlijk zijn. We lubben geen tijd meer voor het tijdsprobleem MOEDERS nu geen luierwas meer, gebruikt onze per pak f 1,35 Vraagt inlichtingen bij I Li LJ* "O -MOGISTEN-ASSOCMTIf- desgewenst thuisbezorgd Zuidkade 1 - Telefoon 335 Ongemerkt jagen wij er achter aan als windhonden achter een schijnhaas, die zij nooit t; pakken krijgen. Wij hebben de tijd niet meer, in generlei opzicht, maar de tijd heeft ons te pakken. Dat geldt voor de zakenman, die al jaren een plan heeft om een nieuw artikel te brengen. Hij doet nu zaken in allerlei andere goederen en hij kan aan het ni;uwe niet- beginnen. Dat ondervindt de arts met zijn overmaat aan patiënten. Hij heeft een merk waardige ziekte ontmoet in zijn prak tijk en zich voorgenomen nu zelf eens e onderzoeken met welk verschijnsel hij te doen h ;eft. Maar de patiënten met griep en buikkwaaltjes leggen zozeer beslag op zijn tijd, dat hij aan experimenteren niet toe komt. Hij h;eft er geen tjjd voor. Gaan we met de predikant praten, dan kunnen we deze zieleherder aller l;i lastige vragen stellen. Komt u wel eens bii die man en hoe zou u er o- ver denken als u eens alle nieuwe ge meenteleden ging opzoeken! De pas toor werkt vol toewijding in zijn ge meente Hij zou dit en dat zo graag willen doen, maar hij kan er geen vrij avondje voor vinden. Een arbei der kan zichzelf een bekwaam man vinden maar hij voelt in bepaalde on derdelen van zijn vak een onvoldoen de geschoolheid. Als hij tijd heeft, zal hij ;ens. Slaven zijn wij Wij allen zijn niet alleen kinderen van onze tijd, we zijn er ook nog sla ven van geworden. Wij willen tijdig onze belastingaanslagen voldoen, tij dig gediplomeerd zijn of tijdig onze zaken op orde stellen. En we slagen er zelden of nooit in. Bij het lezen van voorgaande zullen weinigen nog hebben opgem ;rkt dat dit alles nog maar betrekking had op de mens in zijn zakelijke of beroeps bezigheden. Hier jaagt ieder achter de tijd aan terwille van zijn broodje, om het geld of om de eer. Ook wel om de angst, dat hij zijn voorsprong zal verliezen op anderen of een ach terstand zal boeken. De term tijd is geld wordt bij velen als een lijfspreuk gegraveerd in het levensstempel Het begrip tijd is door het geld tot een afgod gepromov ;erd, waarvoor wij allen onze knieën buigen. Hoe is het met de tijd in ons privé leven? Er zullen er velen zijn die daarvoor praktisch geen tijd beschik baar hebben. Die gedachte gaat ons nas benauwen op de oudejaarsavond "an ons leven. Zo lang we die nog niet ber;ikt hebben, tobben we met de vraag of ons privé-leven in dienst moet s*aan van onze maatschappelij ke opdracht of omgekeerd. Waar is ons evenwiicht? De tragiek, die zich op de jaarlijk se oudejaarsavond van ons rr|r estier maakt heeft betrekking op het gemis te evenwicht. Het evenwicht van de djd-verdeling tussen privé- en zaken- of beroepsleven. Die tragiek maakt zich meester van mannen en vrouwen, van gezinshoof den en huismoeders. Want ook de modern; huisvrouw draaft achter de tijd aan .Zij tracht tijd te winnen voor haar gezin als ze tot de groep van de "ehuwde werkende vrouwen behoort. Zij probeert tijd te vinden om zich met de kinderen te bemoeien als zij by d'aenvangh van 't Jaer onses Heeren MCMLIX Haest yeder Burgher van ons goede Neederlant heeft 't afgheloopen Jaar gescholden op de Grant wanneer er nyet in stondt, wat hy soo naerstich socht, wanneer er wel in stondt, wat er nyet in staen mogt. De Crant, waerin men alle naerigheyt kon leesen met Russen, Arabyren, Franssen en Sjineezen, waerin verteldt wierd waer men Spoetnick kon sien gaen, verhaelt werdt van misluckte reijsen naer de Maen, van schepen-onder-see, die voeren onder 't IJs, dat Baorentssz teegenhieldt op syn beroemde Reys, waerin men leesen kon hoe 't met 's Landts Schatkist gaet dat zwaare cyns ons noch seer langh te wachten staet en hoe men dievery heel handigh kan masqueeren door wat men hebben wil te nationaliseeren soo als Soekarnoo doet. Men wordt er aeckligh van. Maar 't is m;rckwaerdigh, dat men er niet buyten kan. Men soeckt een sondenbock en segt dan maer. de Crant, die brengt van oudtsher reeds, de leugens in het Landt. Maer hoort gy dit gheraes, dan moet g'U nyet vergissen; die soo verguysde Crant wil men tog gans ny;t missen. Is sy en Keer te laet, kryght men haer niet op Tydt, aan is nog 't laetste Woordt daerover nyet gheseyt. Wat moet men sonder Crant, waerin verslaeghen staen van de Verga ;ring waer men nyet is heen ghegaen? De Burgherlycke Standt! De vryerfe en de Maeghden. En sij, die scheydden uyt dit Aertse Traenendal. Hoe comt men 't aen de weet? De Crant, die meldt het Al De veylinghen van ro;rent en onroerent goedt, het is de Crant, die er ons steeds verslagh van doet. Wat in de Vroeatschap wierd vertelt door wyse Lieden in uurenlangh ghepraet, dat kan de Crant u bieden. De Buurvrouw van de hoeck, die van haar ry-wiel stortte, de penningmeester wien het aan Contanten schortte en sich verghreep aan de hem toevertrouwde Gelden, wie wist het, als niet de Colommen het vermeldden? Het Feest van de Pastoor en van de Dominee, wy leeven 't in de Crant, in onse leunstoel mee en hoe de Sanghers, tot een Choir vereenigt, kweelen, hoe 't Jonge Volck in de Komedie wist te speelen. Al waeren we welligt ook selven op dat Feest, de Crant moet segghen, dat 'et prachtich is gheweest. Ons jubilee, 't sy een quart eeuw of vyftich Jaeren, we cnippen 't stuck jen uyt om 't troulyck te bewaeren. Als men 't de mensen vraegt, dan seggen se verstrouyt: De Crant? daer staet toch noyt yets in, die lees ick noyt. En 't is 'merckwaerdich, dat, ondancks die kwaede Schyn, S; van al 't Cranten-nieuws trouw op de hoochte syn! Ghy, Leeser, 'k Wensch U in dit Jaer, dat comen gaet, een Overvloet van goedt, en niet het minste Kwaedt. En kanckert dan gherust en vrylyck op de Crant, liet start u vrij in ons, Godt Lof! noch vrije Landt Gy zult haer yedere keer weer op uw Tafel vinden, want ondankx alles syn wy immer goede Vrinden. Ghij, mans en vrouwen, ouden, jongen, met elckaer, Ick wensch Godtg Zeegen U in 't nieuw begonnen Jaer. L. van Schooten. een drukke huishouding heeft Allen zijn wij in een voortaurende wedloop met de tijd gewikkeld. Z;lfs onze kin deren, die een goede tijdsverdeling moe ten maken tussen de inspanning van van schoolwerk of andere studie en ontspanning. Het tijdsprobleem is een gevolg van het verenigingsleven en d; televisie, die ons in een beeldenreeks meevoert naar de problematiek van anderen en ons doet vergeted dat wijzelf tijd te kort komen. H;t is hetzelfde tijdmo- tief, dat het vakantie-verschijnsel populair heeft gemaakt. Advertenties van reisbureaus boeien ons het meest als ze ons terugvoeren naar een land, waar we tijd voor onszelf hebben. Geen tijd voor geloof Ook het vraagstuk van de ontkers tening der wereld is grotendeels te rug te voeren naar het tijdsprobleem. Elk geloof brengt ons in kontact met de relati; tussen tjjd en eeuwigheid. Voor zover we ons een voorstelling kunnen maken van het eeuwigbegrip voelen we ons onmiddellijk aan dat dit het tijdsprobleem opheft. In de bijbel staat het bekende Woord dat bij God duizend jaren zijn als één dag en één dag als duizend jaren De w;dloop met de tijd is bij het betreden van de eeuwigheid op gelost. Nu we de televisie als een re aliteit voor ons zien en het overbrug gen van de afstand tussen de aarde en de maan alle dagen een feit kan worden, kunnen we misschien weer aan wonderen geloven. Maar we kun nen ons eenvoudig geen voorstelling meer maken van een werkelijkheid waarin geen tijd m;er zal zijn. Weer houdt ons dit misschien meer dan voorhqen van het beleven van een geloof? Geen tijd, is het hoofdmoti;f van het jaar 1958 geweest. Bij het einde van dit jaar zijn we daarom mis schien iets weemoediger dan anders. We werden voortgedr ;ven, 365 dagen lang en we kunnen ons niet voorstel len dat we nu al weer èen vol jaar verwijderd zijn van de vorige appel bollen en warme punch. Een mene tekel H;t onderkennen van een probleem geeft ons tegelijk de opdracht er een oplossing voor te vinden. Als we wee moedig terugzien naar de vervlogen twaalf maanden, dan vinden we in onszelf een aantal tekortkomingen. Dan is de middernachtklok van 31 december zoiets als een waarschu wingsbord op d; verkeersweg van ons leven. We hebben gefaald op enkele of vele punten anders zouden we niet nog eens een deel willen overdoen. De een heeft zijn huwelijk verwaar loosd in de hartstocht voor zijn werk. De ander is praktisch ni;t in zijn ge zin geweest, omdat zijn zaak hem UflMCA^ handen ruw of schraal HAMFA-f^FLgl|T"beP5 c,| heeft opgeslokt of zijn beroep zo,veel eisend was. Een derde schonk geen aandacht meer aan kinderen qf vrier. den. Misschien ook was ons geloofsle ven tezeer een bijwagen van ons men selijk bestaan. Een goede oudejaars avond zal h;t ons allemaal inpeperen. We weten nu dat de tijd zich van ons meester heeft gemaakt. Vanzelfsprekend gaan we ook in 1959 voort, gedreven op vleugelen van het leven. En in 1959? Hoe zal 1959 zijn? Staat onze agen da al weer vol met opdrachten voor januari en februari? Hebben we orize tijd alweer laten afn men voordat wij onze eigen levensprogramma kondei opstellen? Dan zullen we slaaf blij ven van de omstandigheden, ons be roep of onze idealen Wij zullen in 1959 moeten ingaar met het besef dat w; de voortgolven- de dagencyclus moeten veroveren dooi een in Godskracht programma, dal wel geeft aan het leven, maar ooa neemt. H;.t leven nemen wil zeggen dat er Op bepaalde punten van de jaarweg duidelijke borden staan met opschrift parkeren of stoppen of recht: af slaan, waar het leven ons linksom zou willen drijven. Tijd n ;men voor zichzelf- of voor de vraagstukken, waarmee we in om persoonlijke leven worstelen, dat za] ons karakter staalhard vormen, da maakt ons werkelijk tot persoonlijk heden, tot heil voor de volkskracht Met die opdracht kunnen wij 1959 tot een succisvol jaar maken, voor ons zelf en anderen. drs. A. G. Hilbrink Dorpsstraat 33 - Telefoon 418

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 10