Ï3<ttariq,tiij,kbte, q&he,uA,teriLkberi Lti eieren uxo~o-np,taató herdacht h ;t 60-jarig bestaan, terwijl de heer Pille wordt gehuldigt in ver band met zijn 25-jarig lidmaatschap van de gemeenteraad. De gemeente begroting voor 1959 vertoont een te kort van 132 150,47. De maand werd afgesloten met een hartelijk afscheid van burgemeester Warnaar. Zijn verdiensten voor de ge meente worden o.m. tot uitdrukking gebracht door het plantsoen aan- de Kanaaldijk te noemen „burgemeester W arnaar-plantsoen". december. Burgemeester C. A. van der Hooft wordt geinstall :erd. De win kelweek rond St Nicola as, gepaard gaande met grote verlotingen, wordt gevolgd door verlichtings-acties aan de Dorpsstraat en in de omgeving van de brug. Op 77-jarige leeftijd overlijdt de heer B. F. Boonstoppel mede-oprich ter van de grote lak- en vernis- fabriek. In de gemeenteraad wordt uitvoerig gesproken over de instelling van een weekmarkt. Nu wij een blik terugslaan op het bijna afgelopen jaar, dan moeten wij, met enige voldoening overigens, con stateren, dat 1958 voor onze gemeente veel goeds en voorspoed heeft ge bracht. De .activiteiten op allerlei ge bied waren zeer groot, de gevolgen van de bestedings beperking werden tot een minimum beperkt. In geen enkel jaar na de bevrijding werden zoveel woningen gebouwd en afgele verd als in 1958. In het noord dijk deel van de gemeente verrijst een ge_ heel nieuwe wijk, met aantrekkelijke woningen, zodat het daar goed wonen wordt. Uit 1958 halen we nog even maand voor maand naar voren, wat ons bij zonder heeft getroffen. januari Bijna de gehele maand zitten wij met een flinke sneeuwlaag. Bij dit winterse weer herdacht de IJs club „Nooitgedacht" het 25-jarig be staan. De heer Meiderwijk, directeur van het postkantoor, wordt als zoda nig benoemd te Workum. In de raads vergadering van 29 januari besloot de raad een geldlening aan te gaan voor het dempen en rioleren van de Kerk- weg, terwijl tevens wordt besloten tot verkoop van grond aan het bouw kundig ingenieurs bureau Stuurman voor de bouw van goedkope wonin gen in de particuliere ssctor. den aangelegd. Het fanfare korps concordia bestaat 60 jaar, We zijn ook [ter stembus geweest voor de verkie- *>ng van de leden der provinciale Sta ten. De stemmen verhouding verschilt [[naar heel weinig van de vorige ver- bezingen. april. Burgemeester Warnaar houdt Scheveningen een krachtig pleidooi ngfnx„de Goudse annexatie-plannen, het West-Nederlands Symphonie Or- «est gaf een uitvoering in de Geref. Kerk. De woningen van h;t bureau t monument herdacht, waar burgemeester Warnaar een rede bij burgemeester Warnaar een rede hield. Een autobus van de n.v. Citosa geraakte van de Bredeweg in de sloot welk ongeluk goed afloopt. Qp de rijksweg zijn door botsingen en auto- brand slachtoffers te betreuren. Ds. Duinker gaat heen als predikant bij de Rem. Geref. gemeente. De gemeen teraadsverkiezingen geven flinke ver schuivingen te zien. De A.R. partij komt van 2 op 3 en de P v. d. A. van 3 od 4 zetels. Deze beide zetels werden verloren door de Ned. Herv. kiesvereniging. Waddinxveen I en de junioren worden kampioen. juni. De heer Egberts, dirigent o.a. van het Ned Herv. Zangkoor Vox Jubilans herdacht zijn 50 jarig jubi leum als toonkunstenaar. De particu liere woningbouw neemt steeds gro tere afmetingen aan, doordat ook de fa. P. Rehorst Zn. plannen ter hand september. In de gemeenteraad zijn als nieuwe gezichten geïnstal leerd de heren C. van Beek, T. Ver vers, P. Noordam en P. Lips. Tot wet houder wordt gekozen de heer S. Pille In da Puttepolder is er geen wind om de vliegerwedstrijd te organiseren, maar de eerste woning in de Putte polder wordt bewoond. Ook wordt daar de eerste paal voor de bijzon dere ulo-school geslagen. De Chr. bond van houtbewerkers bestaat 40 jaar. De Commissaris der Koningin brengt een officieel bezoek aan de gemeente. oktober. Ds. J. van der Haar, Ned. Herv. Predikant, vertrekt naar St. Maartensdijk. De Rem. Geref gemeen te krijgt een nieuwe predikant n.l. Mej. Ds. A. Visschar. november. Pastoor van Dijk ver. trekt uit deze gemeente naar Lisse en wordt opgevolgd door pastoor H. van Drunen, kapelaan te Hillegersberg Tot burgemeester van deze gemeente wordt benoemd de heer C. A. van der Hooft, burgemeester van Willemstad. De rioolwaterzuiveringsinstallatie Wordt officieel geopend. De bejaarden, die het gehele jaar hun bijeenkomsten hebben, organiseerden een geslaagde verkoop-middag. Dé „Molenbouw" Wij schreven bij de aanvang van ons overzicht, dat 1958 ons veel goeds heeft gebracht. Moge 1959 onze gemeente en haar ingezetenen veel voorspoed brengen. Stuurman vinden zo groot onthaal, dat de raad doet besluiten grond te ver kopen voor de bouw van 26 woningen. De straten in het uitbreidingsplan Puttepolder krijgen namen, ontleend aan leden van ons Oranjehuis. De vie ring van de verjaardag van H.M. de februari. De minderheidsgroep Wet en Evangelie zal noodgemeente wor den .De Werkman herdacht het 75-ja- rig bestaan. Van de zijde d r bevol king bestaat grote belangstelling voor het massaal onderzoek op t.b.c in het Groene Kruis gebouw. Ds. Kalkman nïemt een beroep aan naar de nieu- weodgemeente. maart. Da uitvoering van riole ringswerkzaamheden wordt gegund, terwijl een besluit valt, dat toch sport velden aan de Kanaaldijk zullen wor- Koningin bracht weer duizenden men sen bijeen op het terrein in het Noord einde. De heer Ir B. van Dam wordt benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. mei. De oudste ingezetene, de heer C. van Heezik overlijdt op 94 jarige leeftijd. De gevallenen uit de oorlog neemt. De heer M. Schouten wordt gehuldigd met zijn 25-jarig jubileum als raadslid. De raad besluit tot aan leg van waterlading aan Onderweg en Tweede Bloksweg. Het Sportweek be stuur organiseert voor de 13e maal een sportweek. De ouden van dagen maken een mooie reis Be Fair 2 is voor de 3e achtereenvolgende maal kampioen in haar afdeling. juli. De plannen voor de bouw van een Ned. Herv. rusthuis nemen vaste re vormen aan. De wedstrijden in het kader van de sportweek trekken weer grote belangstelling. De Gouwe I en de adspiranten zijn andermaal kampi oen geworden. In deze maand boekt Waddinxveen haar 10.000ste inwoner. augustus In deze maand ligt de stilte over ons dorp vanwsge de va kanties. De autobotsingen op de rijks weg gaan onverminderd voort. De zaal van het r.k. bondsgebouw wordt grondig gerestaureerd. Op d» spaar bank van de Coöperatieve Boeren leenbank maakt de heer P. de Pater het bedrag van 5 miljoen aan spaar gelden vol. Ds n.v. Carrosseriefabriek Verheul zet de auto-industrie van Kromhout voort. Kapelaan Simonis vertrekt naar Rotterdam en tot di recteur van het postkantoor wordt benoemd de heer H. H. A. Bouwens. De raad neemt afscheid van de heren M. Schouten, J. Berghoef, F. Alblas en H. Huizer.

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 5