Mfeekblad voor Waddinxveen Coöp. Boerenleenbank fetote&ijs-clwifi/Utg. p-an de week PRinses m&RQRiet veRj&ARt TDicfonj - Wintel NiEUWS uit an&e wö&Hp-laats fft&cdcc cjg Vrouw Verkoudheid 707 vrijdag 16 januari 1959 -14e jaargang Adre» redaktle en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.- bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. De Britse ambassadeur in Den Haag hieft in een persoonlijke boodschap vm zijn premier MacMillan aan mi nister Luns meegedeeld, dat de K.L.M. haar vluchten op Singapore met ingang van 1 februari van twee op één keer zal moeten brengen. Zowel de K.L.M. als de minister hebben hun diepe teleurstel-ing over dit besluit uit gesproken. De K.L.M. vliegt al sinds 1935 op Singapore en sinds 1937 zelf drie maal per week. De laatste tijd moest dit op last van En geland twee maal worden en nu zal het teruggebracht moeten worden tot één keer per week. Minister Luns heeft de Nederlandse ambassadeur in Londen opgedragen, bij het Britse mi nisterie van buitenlandse zaken stap_ pen te ondernemen, om alsnog wijzi ging et krijgen in het besluit van de Britse regering. Mochten wij ditmaal geen witte Kerst beleven, januari heeft er toch voor gezorgd, dat een behoorlijk dik- l~ sneeuwvacht de Nederlandse bo- i bedekte. Bracht dit voor het verkeer uiteraard weer de nodige moeilijkheden mee. de Nederlafldse jeugd genoot volop van sneeuwballen gooiei. sneeuwpoppen maken en slee- glijden. Het kopje bij Bloemendaal de heuvels van de Posbank bij Arnhem waren weer geliefde centra hiervoor. Intussen gebeurden alieen od de eerste plaats op één dag al 40 ongelukken of ongelukjes. Niet min der dan 15 slachtoffers moesten met gebroken ledematen, hersenschudding of andere ernstige kwetsuren naar het ziekenhuis worden gebracht. De (overigens nog niet strenge) kou saat gepaard met harder stoken. Maar kolen zijn er genoeg. De kolenproduk in de maak. Zij noemt zich Neder landse Volksbeweging en wordt op gericht door negen groepen ontevre denen van allerlei aard, waaronder mogelijk ook communisten. Reeds heeft de partij in oprichting zich te legrafisch tot de minister-president gewend met het verzoek, alsnog in de gelegenheid te worden gesteld tot naamregistratie voor deelneming aan de verkiezingen op 12 maart a.s. En terwijl de Hoge Raad bezig was te beslissen over de raag, of de voet balpool juridisch in ons land is toe gestaan, heeft de minister van jus'i- tie a.i. meegedeeld, dat het huidige kabinet - gezien zijn beperkte doel stellingen - niet zal overgaan tot het indienen van een ontwerD tot wijzi ging van de loterij wet. De meelfabrieken in Nederland voe ren momenteel een felle oorlog. Het zal niet zo zijn, dat de stukken er af vliegen ,maar toch wel behoorlijk stuiven, dunkt ons. In elk geval zit ar voor ons alleen een kansje in, dat het brood goedkoper wordt. Wist u overigens, dat er in het af gelopen jaar bijna 5000 bromfietsen gestolen zijn? Dat is duizend meer dan het jaar daarvoor en ongeveer 1500 van deze brave beestjes konden niet meer worden achterhaald. De gedupeerde eigenaars zullen vermoe delijk nog harder gebromd hebben dan hun fietsen het al deden. De direktie van de Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs heeft het halve Expo-carillon gekocht. 23 klokken zul len exposanten en bezoekers voortaan lokken naar het beursterrein. En de conclusie van een speciale commissie, ingesteld door het bestuur vr-n het hoofdbedrijfschap detailhan del, met het oog op het z.g. cadeau stelsel, luidt; Er is geen reden maat regelen te nemen op het gebied van het z.g. cadeaustelsel. De relatieve om zetvermindering, voortvloeiende uit het cadeaustelsel, is vrij gering. Ook deze week eiste het verkeer weer veel slachtoffers. Mist en glad de wegen waren oorzaak dat er ver scheidene ongelukken plaats hadden. Zo te Waddinxveen waar een auto te water raakte en de bestuurder ver dronk en in Z.-Vlaanderen, waar een auto met vier inzittenden tegen een vrachtwagen opreed, met gevolg dat drie inzittenden de dood vonden Bijdragen, verslagen, etc uiterlijk s woensdagsavonds inzenden 'TDicforij Dit ene weet U kleedt U tie van de Limburgse mijnen bedroeg in het afgelopen jaar bijna 12 mil joen ton, zelfs 4 °/o meer dan in 1957. Van met name industriekolen en co- is momenteel meer dan een mil- ton in voorraad; de mijnen kun. de kolen bijna nint meer kwijt. Oorspronkelijk werkten er 1900 Ita lianen in onze mijnen, thans nog 1200, tear als hun (tweejarige) contracten aflopen, zijn zij niet meer nodig en Meten ook ons land verlaten, omdat tan verblijfsvergunning dan meteen 'erloopt Er wordt echter al het mo- Selijke gedaan, deze mensen in ande- "e landen aan soortgelijk werk te «-lpen. Wist u, dat er in Nederland maan- «ijxs zo n slordige honderd miljoen lalden aan inkomstenbelasting wordt 'Pgelegd het is wel eens wat meer wel eens wat minder, maar het "gelopen jaar is het toch voor het tast gebeurd, dat nog vóór de jaar wisseling de voorlopige aanslagrege- het kapitale bedrag van een mil- tal gulden heeft bereikt. Verder heeft de minister van finan >en a.i. meegedeeld, voornemens te V gaan tot de uitgifte van 41/i«/« lening, groot 4 miljoen gul st, tegen een koers van 99<t/0. Aflos- "tg zal plaats hebben in 30 jaar. "e reeds bestaande z.g. Boerenpar- 3, voortgekomen uit de Bond voor Wnjfsvnjheid in de landbouw, die jaar voor het eerst zal deelnamen M de verkiezingen voor de Tweede r»ter der Staten-Generaal, heeft "Wat ook niet-agrariers de wens te jwnen hadden gegeven lid te worden f» naam veranderd in Boeren- en "ïgerpartij. is °°k weer een nieuwe party 1 Maandag 19 januari hoopt h-k-h. prinses Mar- griet haar zestiende ver- jaardag te vieren. Voor i de huidige generatie zal j de naam van onze oP een fna jongste prinses voor aLtijd verbonden blijven laan de herinnering van 5 de bange oorlogsjaren, j Welk een kostelijk goed is het dan, dat juist deze prinses, tezamen ;met heel de koninklijke familie, thans in vrijheid ,haar geboortedag mag Kherdenken. Onze foto kan Ülf bijna als symbool dienen Ivan deze herwonnen vrjj- Iheid. Het is een goede gewoonte van h.m. de koningin en de prins om in de huiselijke kring koffie en chocolademelk te drinken en zowel onze koningin als de prinses- sen hanteren de schenk- kan. Wij zien hier prinses Margriet op deze goed- vaderlandse en huiselijke wijze in actie. Moge dit vreedzame gebruik bin nen ons koninklijk gezin nog vele jaren in ere il mI blijven. zijn. Er bestaat maar één middel voor Maar dat is ook afdoende. Om te beginnen is het absurd, dat ouders zich door een kind, dat allang groot genoeg is om netjes zelf te eten laten dwingen het te voeren. Wan neer men aan tafel gaat, wordt hit bordje van het kind klaar gemaakt. Niet te veel, juist de porti, die het aan kan. Dan wordt afgesproken, dat men gelijk begint en dus ook gelijk klaar moet zijn. Vader en moeder kunnen zo nodig hun tempo naar de kleine regelen, zolang ze zien, dat dize behoorlijk door eet. Van de re gel wordt echter niet afgeweken. Als de grote mensen klaar zij, wor den de borden weggeruimd. Ook dat van het kind: klaar of niet. Laat u dan niet vermurwen door tranen of beloften van nu heus vlug door te zullen eten. Het is niet erg als het kind honger krijgt door zijn eigen schuld. Als u deze methode een paar dagen konsik went toepast, zal het resultaat verrassend zijn. Het kind heeft dan voor eens en altijd geleerd eieren voor zijn geld te kiezen. Marcelle Depressies uit het westen, Het regent dat het giet; Dan fokken ze bij IJsland Een hogedrukgebied; De noordenwind valt op je lijf Met nachtvorst tot een graad of vijf. O, nu komt er een storing Vanuit de Duitse Bocht, Die heeft met oostenwinden Het westen opgezocht; Tot ongerief van mus en spreeuw Valt hier een bui of zestien sneeuw. De barometers stijgen Van Praag tot aan Berlijn, Nu gaat 't pas goed tochten Door 't ijzeren gordijn; De auto boikt een klein verlies, Slikt gauw twee tientjes antivries. De vorst is streng of matig, Het schaatserslied weerklinkt; Bevroren waterleiding Die net des nachts weer springt; En als de dooi zich niet vergist, Dan krijg je veertien dagen mist. Zo gaat hit heel de winter, Zo is het altijd wat; Een vloed van weerberichten Golft over dorD en stad; De radio is druk er mee, Nu ook de kaart op de t.v. Daar zie je een stuk hsertje Met lipstick in de hand, Die tikent storingsbanen Van Ier- tot Zwitserland; Soms zie je ook een stukje kop, Dan ruimt de man depressies op. Ook vroeger ondergingen De mensen 't winterweer, Maar nu is toch anders, Nu weten wij wat meer; Al haalt, met bloemen op je ruit, Die wetenschap je weinig uit.'...! Jaap Mijderwijk EEN KIND KIEST EIEREN VOOR ZJIN GELD Drama's kun je beleven bfj die van Pietersen. Ze hebben maar één kind. Een peuter van vier jaar, maar die compleet het hele huis ngeert. Voor al als er gegeten moet worden, is het eind ervan weg. De ouders zijn erop gesteld, dat Wiesje met hen «aan taf jl eet. Dat vinden ze gezellig en ze zeggen, dat het goed is voor een kind, om in het gezinsverband mee te doen. Dat zou ook goed zijn, als ze Wiesje eerst maar geleerd hadden, wat gezinsverband wil zeggen en hoe dat van ieder lid van het gezin een zekere mate van aanpassing vraagt. Van aanpassing heeft Wiesje^ geen flauwe notie. Ze kent maar één wet; de hare. Er mag Het bestuur der TE WADDINXVEEN maakt bekend, dat de °P de spaarboekjes zal plaats hebben in het tijdvak ,v*n maandag 19 jan. t.e.m. zaterdag 31 jan. a.s. maar met een wil rekening gehouden worden .de hare.. Zij moet het mid delpunt zijn. Alle aandacht moet voor haar wezen. Die Wiesje is toch zo'n slechte eet- stsr, klaagt moeder. Maar kinderen, die overigens gezond zijn en toch last met eten geven, zijn een slachtoffer van een verkeerde opvoeding. Natuurlijk heeft het ene kind meer behoefte aan voedsel dan het andere. Er zijn kinderen met grote en met kleine magen en daarom kan ook niet verlangd worden, dat ze allemaal even grote hoeveelheden verorberen. Maar ieder gezond kind kan beslist tot een eter opgevoed worden, die niet van iedere maaltijd een drama maakt. Bij de Pietersens kan nooit rustig gegeten worden, omdat en vader en moeder zich doorlopend met Wiesje moiten bemoeien. Er wordt gesmeekt, gesoebat, beloofd, gedreigd. Tenslotte moet het vierjarige kind als een baby gevoerd worden. En dan nog onder tranen en protest. Er vallen harde woorden; vader slaat met de vuist op tafel. Hst kind barst in tranen tot. riet eten van vader en moeder staat koud te worden. De stemming is be dorven. En daarbij maken de ouders zich dodelijk ongerust, dat hun kind op een dag van de graat zal vallen want „die Wiesje is immers toch zo'n slechte eetster Maar intussen hieft Wiesje precies bereikt, wat ze wilde. Ze dwingt va der en moeder, zich met haar te be moeien. Er blijft nergens anders aan dacht voor over dan voor haar per soontje. Als ik me niet vergis zijn er wel meer ouders, die net als die van Pietersen zich af en toe tot wanhoop gedreven voelen door het slechte eten ^a^.l'lun kinderen en de onverkwik kelijke scènes, die daarvan het gevolg JEUGDRAADAVOND Woensdagavond a.s. organiseert de Herv. Jeugdraad alhier, de tweede bij eenkomst in dit srizoen. Als spreker zal optreden Ds. C. v. d. Bosch uit Bodegraven. Hij zal een vervolg on derwerp houden uit de cyclus over het boek Daniel, waarvan de titel luidt. „Een brief uit de Hemel". Aan d»ze avond wordt medewerking ver leend door de Herv. Zangver." „Vox Jubilans" o.l.v. Mar. Egberts, en de organist Teun Plomp. Vo:rts staat op het programma declamatie door Ire ne v. d. Bosch. De inleiding van dit gevarieerd en aantrekkelijk program ma berust bij de voorz. Ds. J. R. Cu perus. D.'ze avond welke in het Herv. Wijkgebouw zal worden gegeven vangt aan om 7,30 uur, en is voor een ieder vrij toegankelijk. POSTDUIVENTENTOONSTELLING VAN „DE ZWALUW" De postduivenvereniging „De Zwa luw", die is aangesloten bij de bond van zaterdagvliegers, heeft de gewoon te om ter onderbreking van de rust pauze van het winterseizoen en ter versteviging van de onderlinge band de dieren van de leden der vereniging ten toon te stellen. Deze jaarlijkse tentoonstelling van De Zwaluw werd ziatehdag gehouden in de zaal van lunchroom Van de Water. Aan de tentoonstelling was grote zorg bestied en onder de 140 vogels bevonden zich vele fraaie exemplaren. De uitslagen van deze tentoonstel ling, waarvan de dieren gek jurd wer den door de keurmeester J. van Mou- rik et Krimpen aan den IJssel, is als volgt Klasse I: Oude doffers, bevlogen boven 500 km: le pr. C. J. Smit; 2e pr. T. Baan; 3e pr. C. de Lang; zier eerv. verm. D. Boere; eerv. verm. T. Baan. Klasse n. (Oude duivinnen, bevlo gen boven 500 km). le pr. W. Tame- rus; 2e pr. C. J. Smit; 3e pr. S. J. Smit; 4e pr. H. Russcher; 5e pr. T. Baan; zeer eerv. verm, en eerv verm. beiden C. J. Smit. Klasse m. (Oude doffers, bevlogen tot 500 km): le pr. A. Poot; 2a pr. L. W. Versluis; 3e pr. C. de Lang; zeer eerv. verm. F. Abbema; eerv. verm. C. J. Smit. Klasse IV (Ooude duivinnen, be vlogen tot 500 km): le pr. C. Hofman Jr.; 2e pr. A. Poot; 3a pr. C. J. Smit; zeer eerv. verm. H. Russcher; eerv. verm. F. Abbema. Klasse V (Oude doffers, bevlogen tot 250 km): le Dr. L. W. Versluis; 2e pr. M. Hofman; 3e pr. P. C. 't Hart; 4e pr. C. Hofman; 5e pr. C. 't Hart zeer eerv. verm. A. Poot; eerv. verm. H. Russcher. Klasse VI (Oude duivinnen, bevlo gen tot 250 km); le pr. A. J. van Rijn; 2e pr. L. W. Versluis; 3e pr. A. Poot; zeer eerv. verm. T. Baan; eerv. verm. P. C. 't Hart. Poot; 6e pr. P. C. *t Hart; 7e'pr. W. Tam crus; zeer eerv. verm. L. W. Ver sluis; eerv. verm. W. Tamerus. Klasse IX Jonge doffers, bevlogen 150 km): le pr. W. Tamerus; 2e en 3e pr. L. W. Versluis; 4e pr. C. de Lang- zeer eerv. verm. L. W. Versluis; eerv' verm. A. Poot. Klasse X (Jonge duivinnen, bevlo gen tot 150 km): le pr. A. Poot; 2a pr. L. W. Versluis; 3e pr. D. Boer- 4e zeer eerv. verm. A. J. van Rijn; eerv. verm. P. C van 't Hart. De prijs voor de mooist a oude dof- 4 ™Va" tentoonstelling ging naar A. Poot, die teven de prijs kreeg van de mooiste vogel van het geheel. De mooiste oude duivin had C. Hofman, j Eoendersloot kreeg de prijs voor da mooiste jonge doffer van de ten toonstelling en H. Russcher de prijs voor de mooiste jonge duivin. van neus. geel of borat, mulft en wrqft u weg met DODELIJK ONGEVAL. Zaterdagmiddag is de heer Vermeu. len uit Leiderdorp om het laven ge komen toen zijn auto, na geslipt te zijn, in de Gouwe reed. De heer Ver meulen kwam uit de richting Gouda, en was juist de hefbrug gepassaerd toen zijn auto in een bocht slipte en van de gladde weg afraakte. De auto bleef nog even op de walkant hangen, doch verdween toen in de Gouwe. Omwonenden en de opvarenden van een pass arend schip hebben vergeefs getracht het slachtoffer uit de auto te bevrijden. Toen het voertuig met een kraanwagen boven water gehaald werd was de heer Vermeulen reeds overleden. Raadsvoorstellen Klasse VII (Jonge doffers, bevlogen boven 150 km), le pr. P. Loendersloot 2a pr.C. de Lang; 3e pr. C. J. Smit; 4e pr. C. J. Smit; 5e pr. D. Boere; 6e pr. M. Hofman; 7e pr. P. C. 't Hart; 8e pr. C. J. Smit; zeer eerv. verm. A. Poot; eerv. verm. L. W. Versluis. Klasse VIH (Jonge duivinnen, be vlogen boven 150 km): le pr. H. Rus scher 2e pr. C. J. Smit; Se pr. C. J. Smit; 4e pr. L. W. Versluis; 5e pr. A. Voorstel inzake de levering van gas. De gaslevering van Boskoop aan Waddinxveen dreigt ta gaan stagne ren, doordat Boskoop niet de voorzie ningen aan de fabriek mag treffen, die nodig en gewenst zouden zijn. De eerste moeilijkheden zijn over wonnen, omdat Gouda bereid is ge vonden voor aanvulling van het gas zorg te dragen. Na verlooo van kortere of langere tijd zal de fabriek in Boskoop de le verantie geheel moeten staken, in welk geval Gouda de levering kan overnemen. Het is noodzakelijk, dat alle maatregelen, die daarvoor nodig zijn, reeds nu getroffen worden. B. en W. doen de raad toekomen een concept-overeenkomst van gasle vering met Gouda, met het voorstel een contract aan te gaan. Wachtverbod aan Kanaaldijk en Sniepweg. In verband met de tijdelijke afslui ting van de Kerkweg en de daarmede gepaard gaande verkeers-omleiding via Kanaalstraat en Sniepweg werd als tijdelijke maatregel door burge meester en wethouders een wacht verbod ingesteld voor de Kanaaldijk (van Kanaalstraat tot Sniepweg) en de Sniepweg (van Kanaaldijk tot 2e Bloksweg). ..De werkzaamheden op de Kerkweg zyn gereed, zodat deze tijdelijke maatregel moet worden opgeheven.

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 1