SIMOCITRON 1. Ml DER HEIDE,V Nieuwjaarsrede van de voorzitter van de Kamer van Koophandel „DE JONGE KERK". In het verenigingsgebouw aan de Julianastraat werd maandagavond een bijeenkomst gehouden van de Jonge Kerk. Ds. E. H. Kalkman hield een lezing over het onderwerp. „Her nieuwde aandacht voor de biecht". Onder grote aandacht werd deze cau serie gevolgd. Op voortreffelijke wij ze zette spreker uiteen, wat de biecht betekent. In onze tegenwoordige tijd wordt ook buiten de Rooms-Katholieke kerk een zeker verlangen naar de biecht waargenomen. Spreker zag als aan leiding hiertoe het drukke jachtige leven van onze tijd en het ondergaan van de enkeling in de massa. Spreker wees op de liturgie van Luther en van Calvijn. Deze kenden beiden in hun eredienst de schuld- be'ijdeniq en genadsverkondiging. De laatste jaren heeft men ook in de tegenwoordige Protestantse kerken deze vorm weer ingevoerd, door in de liturgie een plaats in te ruimen aan de schuldbelijdenis en genade- verkondiging. Op deze inleiding volgde een zeer uitvoerige bespreking. Bij deze be spreking- belichtte spreker nog ver schillende facitten van de Roomse biecht nader. INSTUIF WERKENDE JEUGD. De eerste instuifavond hebben we gehad op 17 januari; en voor zover wij het kunnen beoordelen was het goed. Wij hebben tot nu toe nog geen ontevreden gasten gesproken, en da* zegt iets - natuurlijk niet alles. Ieder te bevredigen op zulke avon den, is een heel moeilijke opgaaf - toch blijven wij er ons best voor doen en zullen steeds weer zoeken naar nieuwe middelen en methoden om de jeugd van Waddinxveen wir- kelijk goede gezellige avonden te be zorgen. Helaas moeten wij ook nu weer een beroeD doen op de ouders, wordt donateur van Werkende Jeugd dan kunnen wij uw kinderen geven wat ze graag wil'en, als jeugd onder elkaar. De mening heeft post gevat dat de instuif van een bepaalde kerkelijke groepering uitgaat, toch is dit niet zo! Werkende Jeugd is een onder-af deling van één onzer vakbonden, en geen kerkelijke vereniging. Al is ze blij met de steun die ze er van ont vangt, toch zou ze graag van vele an- dire organisaties ook steun ontvan gen Het blijft een zelfstandige jeugd organisatie. Weet u geen adres om te helpen, vraag het maar aan jonge mensen in Waddinxveen en anders op Ieplaan 22. Wij hopen dan zaterdag 31 januari al vast aan de jongens en meisjes op de iinstuif te kunnen vertellen dat velen ons willen helpen. NA DE BRAND HERREZEN. Toen vorig jaar het Rijwielbedrqf van de heer van den Bor aan de Zuidkade door brand geheel werd vernield, bleef deze niet stilzitten, maar heeft met ijver de herbouw aangepakt, zodat heden de zaak weer in gebruik genomen kon worden. N.K.J.B.-AVOND. Woensdagavond trad de jonge To neelgroep van de N.K.J.B. voor het voetlicht met het vrolijke toneelspel: ..Straalkacheljagers". De spelers, waarvan de meesten voor het eerst op de planken stonden, verto kten hoe er gejaagd werd op da juwelen van tante, doch uiteinde lijk mis grepen door het huwelijk van tante met de notaris. Dat dit stuk in de smaak viel be wees wel het gelach in de zaal waar door het spel meerdere malen onder broken werd. Zoals onder het nieuws vermeld, zal deze groep dit stuk voor het be jaardencomité belangeloos opvoeren. man werd aangezocht om de zaak der huurders te verdedigen. Tot drie of viermaal toe moesten de bewoners in hun beurzen tasten om hun erezaak te verdedigen. Dit deden zij met succes, want uiteinde lijk werd de strijd gewonnen door de vasthoudende Burgem. Troostsraatbe- woners, en bl eef er voor de andere partij niets over dan de sloten van oude fietsen, bussen, stenen enz. te zuiveren. Het zegevierende actiecomité werd ontbonden, terwijl er nog een batig saldo van 100,in kas was. De hoofden werden voor het laatst bij elkaar gestoken, om tevens te be palen, voor welke strqd men deze laatste 100,zou kunnen gebrui ken. Men koos een veel grotere strijd. Een strijd op laven en dood. Een strijd tegen de „Kanker". Met grote dankbaarheid mocht het be-tuur van het Kon. Wilhelminafonds afd. Waddinxveen dit bedrag in ont vangst nemen van de heer C. J. van Berkesteijn, die dit deed in naam van de bewoners van de Burgem. Troost- straat. Tot die bewoners zeggen wy': „On ze hartelijke dank". En tot iedere proces-winnaar. enfin, U weet de bedoaling. Het Kon. Wilhelminafonds Afd. Waddinxveen. Predikbeurten Mederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus Nam. 6,30 uur Ds. H. G. Abma, Monster. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18. V.m. 9,30 uur Ds. Kalkman. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey r!hr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst Dinsdag 3 februari, nam. 7 uur Ds. A. P. Verloop, Alblasserdam. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Da. A. Visscher ZONDAGSDIENST wordt waargeno men door Dr. J. W. H. Helleman. 9<atd nieium4, u-o-oA h,akeA>.l Eindelijk kunt U rokenzonder dat Uw tanden bruin worden. Dank zij Tee lak. Teelak tandgelei is niet zo maar een tandpasta, maar een spe ciale behandeling die tandsteen en nicotine oplost en de tanden een beschermend laagje geeft. Snel, doelmatig en veilig. Gebruik Teelak °P een droge tandborstel. Na enkele dag.en is de aanslag weg. Uw knden zijn als nieuw: gezond en glanzend wit. 1,95 per tube. Alleen verkrijgbaar by DE drogist van Wad dinxveen A. VAN DER HEIDEN, (hij de Brug.) (Adv.) Ingezonden stukken Byna iedere inwoner van Waddinx veen zal zich herinneren hoe zjch en kele jaren geleden een strijd ontspon lussen de bewoners van de Burgem. Trooststraat enerzijds en de huiseige naren en gemeentelijke overheid an- derzyds. Het ontwerp van deze kwestie was; «Wie houdt de achter de Burgem. trooststraat gelegen sloten schoon". Huiseigenaren en gemeente waren 'an- oordeel dat de huurders hiervoor ^nsprakelijk gesteld moesten worden. De huurders beweerden het tegen- "w gestelde. Discussies in raadsvergaderingen °gden, eisen werden gesteld, en Processen verbaal opgemaakt. Ook 'n uurders-actiecomite werd in het le- geroepen. Zoals altijd kosten ac- echter veel geld. Dit hadden de hew «chter oners van voornoemde straat er graag voor over, dus «en raads Burgerlijke Stand Aangiften van 22 tot 28 jan. Geboren: Aria, d.v. F. C. Schouten en N. Peters, Emmastraat 4; Ondertrouwd; T. Plomr, en J. H. van Noort; H. A. W. Schildt en G. T. Reijm. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: babysokje; zilver arm bandje; ketting; regenbroek; bruine kinderportemonnaie; bruine jongens broek; etui inh. nylons; rode pantof fel; bruine lederen jas; rode wanten; beige glacé herenhandschoen; tas inh. fies en trommel; grijze wollen heren handschoen; gryze jongenswant; rood jasje; donkerblauwe herenwant; Verloren: kinderbril; bruine fiets tas met inh.; blauwe step; rode da- mesportemonnaie met inh.; wit tasje; rode handschoen; rood wantje; Ron- son-aansteker; bruine linnen tas met inh.; armbandhorloge; aktetas met inh.; kousenetui met inh.; zakhorloge; sjaal; bal; want. Sport in 't kort W.S.E. NIEUWS. Wanneer het weer het toe laat kan de voetbal weer rollen en ziet het programma voor WSE er als volgt uit. WSE I moet naar het verre Nieuw koop 2 om daar te proberen de punt jes te bemachtigen. De thuiswedstryd werd met 6-2 gewonnen. Deze keer zal het niet zo gemakkelyk gaan. Mede door dat Nieuwkoop I rust heeft kunnen ze zo sterk mogeÜjk opkomen. WSE-ers zet je dus schrap. WSE 2 krijgt het niet minder moei lijk dat namelijk een bezoek moet brengen aap Bodegraven 3. Al staan jullie dan aan de kop, ook zijn een van de kanshebbers, plus dat ze na tuurlijk gebrand zyn op revanche, voor de enkele weken geladen 3-2 nederlaag by WSE. Kiezen od elkaar, samenspel en schieten, drie belangrij ke punten voor beide elftallen. Alle leden en donateurs hebben a.s. maandag 2 februari vry gehouden voor de te houden kaartavond die om acht uur aanvangt in het r.k. vereni gingsgebouw. Gebak, worst en sigaretten enz. zijn toch niet ta versmaden prijzen. Alle liefhebbers van kruisjassen en pandoeren verwachten we dus maan dag a.s. Ook belangstellenden hebben van zelf toegang. Ook u mynheer die pas hier is ko men wonen in Waddinxveen, of u mijnheer die al lang hier woont kan zich opgeven als lid of donateur, wij hebben u erg graag bij. U kan zich op die avond opgeven waar ook onze secretaris aanwezig is die u dan even noteert. Zijn huisadres is Th. Bunnik, Ringvaartsingel 38. V.V. WADDINXVEEN. Wedstrijdprogramma a.s. weekend. Gouderak IWaddinxveen, 2,30 uur; Groeneweg 3Waddinxveen 3, 12 u; Waddinxveen 2Nic. Boys 2, 2,30 u; Waddinxveen ZI—Be Fair I, 3 uur; Schoonhoven. ZIWaddinxveen Z2, 8 uur. W.Z.C. DE GOUWE. Uitslagen: Gouwe III—LZC B. comb. 2-5; Gouwe I—SZ en PC I dames 0-5. Programma: zaterdag 31 januari: Gouwe ILZC I beker; dinsdag 3 februari: 8 uur GouweAZC jongens; 8,30 uur Gouwe I—Donk I dame~; 9,15 uur Gouwe I—OZV I kring; Over de wedstrijd tegen LZC spra- ken we vorige keer al en moesten toen tot de conclusie komen, dat er hard gewekrt zal dienen te worden. De Gouwe I heeft het druk van de week, want dinsdag gaan ze weer te water, voor de strijd tegen OZV I. Tegen deze pas gepromoveerde 2e klasser is het nooit gemakkelijk ge weest te winnen, dus opletten is zaak. Maar de kansen zijn er toch wel. Wat de adspiranten betreft, de ouderen in deze ploeg, zullen de jon geren moeten leren, dan zal het mis schien tegen AZC wel gaan. Het der de zal het zwaar hebben. Maar een overwinning zou de mooie posi ie kunnen consolideren. De dames heb ben de taak zo min mogelijk te ver liezen. SCHAAKVERENIGING W.S.V. Uitslagen wintercompetitie 12e ronde. Groep I. A. van DijkenW. Verstoep P. BroerP. v.d. Heiden A. VersluisTh. Verbree A. v.d. StarreJ. van Oort Groep II. A. BrouwerC. H. B. van Latenstein [1-0 A. DoornheinJ. KI rijweg 1-0 J. Kraaijensteijn—K. Peters 0-1 H. Schildt—A. Littooij 0-1 W. A. de Boer—P. Perdijk 1-0 L. Schoenmaker—W. van Oort afgebr Maandag 2 febr. a.s. competitiewed strijd WSV I—PTT I, Dordrecht. Damvereniging „EXCELSIOR" Uitslag 18de ronde van de onderlin ge competitie. D. M. de Gelder - A. Compeer P. de Joode - B. van Eijk J. Doornhein - M. Smith G. Hoeren C. Blonk A. Blonk - J. de Bel J. L. de Rijke - P. C. Treffers T. den Ouden Jr. - A. Spek A. Blom - A. N. Littooy H. Hofman - C. v. d. Wolf W. v. d. Heijden - D. la Grand C. H. Kramp - J. de Heer A. N. Littooij J. Doornhein 1-0 1-0 afgebr. afgebr. DE handcreme op bassis van citroen en zuivere lanoline 1,95 per royale tube Alleen verkoop voor Waddinx veen en omgeving. Zuidkade 1 - Telefoon 335 Medische rubriek NETVLIESLOSLATING. Het netvlies is de „gevoelige plaat" van het oog. De oogbol is aan de achterzqde bekleed met het netvlies, dat alie lichtstralen die de pupil pas seren opvangt. De lichtprikkels, die het netvlies aan de oogzenuw door geeft voor transport naar de herse nen, geven ons het visuele contact met de buitenwereld. Wanneer er iets niet in orde is met dit vlies zal op de plaats van het defect deze prikkel overdracht niet plaats hebben en kan men dus met dat deel van het net vlies niet zien! En als de verbinding tussen de achterwand van de oogbol en een deel van het nrivlies verbro ken wordt, is er inderdaad iets niet in orde. De netvliesloslating kan een gevolg zijn van ziekten van het oog, die dan als regel toch al tot functiestoornis sen en dus tot gedeeltelijke of alge hele blindheid hebben geleid. Ook zien we het wel zomaar bij oude mensen of bij patiënten die buitenge woon sterk bijziende waren. Maar vandaag willen wij eens speciaal aan dacht wijden aan de netvliesloslating in het tevoren geheel gezonde oog. Treedt de loslating daarin ook zomaar op? Neen, allerminst! Hier hebben we wel degerijk met een verwonding te maken. Al zal de patiënt zich van het verband soms niet bewust zijn, doordat de verwonding al weer zo lang geleden plaats had. Door een krachtige stoot tegen het oog kan een scheurtje in het nrivlies ontstaan .Nu kan deze stoot direct tegen bet oog gegeven worden, zoals bijvoorbeeld door een sfomp bij het vuistgevecht, een bal by het tennissen of een s'ag met een stok door een spelend kind. Maar ook kan het ge beuren, dat deze stoot indirect plaats heeft: door een val op het hoofd kan het oog zo geschokt worden, dat in het netvlies ergens een scheurtje ont staat en zelfs na een harde val op de stuit is wel eens een netvliesloslating gezien. Maar wij spraken hier van 'n scheurtje hetgeen niet met een los lating verward moet worden. Wan! juist door het verschil tussen deze twee ontstaat de pauze tussen onge luk en oogklachten. Als h®t netvlies door de stoot, hoe deze dan ook plaats had, gescheurd is zal de patient daarvan meestal nog niet meteen iets merken. Het netvlies ligt nameiyk nog rus.ig tegen de oog- boi aan, met scheur en al. Maar na verloop van tyd (en dit kan ctus va riëren van uren tot dagen en zelfs maanden) dringt zich vocht door de- scheur tussen het netvlies en de oog bol. Hierdoor wordt het netvlies van de oogbol weggedrukt en nu is er pas sprake van de eigenlyke netvlieslos lating. Vaak is dit een voor de patient zeer dramatisch gebeuren. Hij krijgt namelijk het gevoel alsof er een gor den voor het oog wordt dichtgescho ven. al naar de grootte van het losge laten gebied zal een groter of kleiner deel van het gezichtsveld verduisterd worden. Is dit deel oorspronkeiyk klein, dan kan de patient met dat oog dus nog behoor.yk zien, maar het ge- vaar dreigt, dat na enige tijd het gor dijn verder dichtschuift, wat dus wil zeggen, dat dan een groter deel van het netvlies wordt losgewerkt. Daar om is het absoluut noodzakelijk, dat men by verdachté verschijnselen de oogarts raadpleegt en daarom ook wordt na een stoot tegen het oog die van betekenis is, nagegaan of het ge zichtsveld normaal is, ook al heeft de patient zelf nog geen klachten. Vroeger kon men niet veel doen, de aptient moest zo stil mogelijk in bed liggen, in de hoop dat het losge laten netvliesdeel zich weer tegen de oogbol zou aanleggen, maar dat ge beurde niet vaak. Tegenwoordig behandelt men vele van deze patiënten operatief. Het pnircipe van de opera tie is, dat men om de scheur heen het netvlies door middel van elektrisch verwarmde naalden weer aan de oogbol vast- schroeit. Vanzelfsprekend moet ook dan de patient zorgen, dat de verkle- ving niet gestoord wordt, en zo rus tig mogeliik in zijn bed blijven liggen, maar de kansen op genezing zijn door deze operatie heel veel gunstiger dan in vroeger jaren. Dit wordt de tyd van politiek In rokerige zaaltjes, De koffie is er soms niet best, De sprekers vaak wat kaaltjes; Hy hutselt zijn partyprogram, Is daarvoor aangenomen, Voorts hoopt hij op het huurbeleid Straks nog terug te komen. Nieuwsgierig zit er zyn gehoor In Boskoop of Onstwedde; Och, met zulk rustig dorpspubliek Zal hij hit heus wel redden. Hij spreekt van de belastingdruk, Opricht en zonder schromen, Doch op het weduwenpensioen Hoopt hij terug te komen. In Loosdrecht en in Emmen, Hij heeft ervaring opgedaan Roert daarom de problemen aan Die dagelijks nog klemmen; De brede-basis-politiek En meer van die symptomen, Maar op de kinderbijslag hoopt Hij nog terug ta komen. De pauze komt en gaat voorbij, Dan komen er wat vragen, Als hij die vlot beantwoord heeft Stapt hij weer in zij wagen; Denkt dan aan bijslag, huur, pensioen En ligt nog 's nachts te dromen Van al die zaken waarop hij niet is terug gekomen,...! Jaap Mijderwijk ïïlet /Laad m daad BRUILOFTSKLEDING EN BRUILOFTSKOSTEN Omdat er veel misverstanden heer sen en er helaas by vele huwelijken gezondigd wordt tegen da bestaande regels, willen wy ditmaal eens plaats inruimen voor de etiquette bij de huweiyksplechtigheid. Regel is, dat ondertrouwkaarten worden verzonden op de dag van de ondertrouw, desgewenst aangevuld met een advèrtentie. Een nauwkeuri ge adreslijst moat bruid en bruide gom verzekeren, dat niemand kan zijn overgeslagen. Wie een kaart ontvangt dient hierop te reageren, hetzij door een visitekaartje met gelukwensen, hetzij door een hartehjke persoonlijke brief, een bloemetja op de bruidsdag of komst ter receptie. Wie ook een geschenk geeft, laat dit in de bruids tijd bezorgen en hoe groter het cade au ,des te eerder wordt het gegeven. Attent is het de bruid om haar ver- langlqstje te verzoeken, zodat dou blures worden vermeden. Wie niet reageert op een onder- trouwbericht, geeft feitelyk te ken nen met dit paar geen reiaties te wil len onderhouden. Tijdens de receptie worden hoogstens bloemen of kleine geschenken overhandigd, maar beleef der is het deze afzonderlijk te doen bezorgen teneinde het bruidspaar de handen vrij te laten. Voor de kleding is het belangrijk of de bruid in 't wit gaat of niet. Kiest zq de lange bruidjapon, dan moeten de bruidegom en naaste familieleden in jaquet gaan en dragen de bruids meisjes ook lang toilet. Het jacqet wordt aangevuld met gestreepte pan_ talon, grijze das, grijze handschoenen grijze sokken en zwarte schoenen. Voorwaarde is echter, dat de heren gelijk handelen. Verschijnt de brui degom met hoge zwarte hoed, dan zijn de anderen verplicht dit voor beeld te volgen. In elk geval de ge tuigen zijn precies zo gekleed als de rbuidegom. Zij kunnen met de brui degom grijze hoge hoeden dragen als de aqdera heren zwart dragen, maar fraaier is het als het hele gezelschap gelijk handelt. De dames dragen lan ge toiletten, by lange mouwen met korte witte» handschoenen en korte mouwen met lange handschoenen. De bruidsmeisjes behoeven niet in bat wit te gaan, maar kleden zich wel ge- lqk en in 't lang. Kiest de bruid een ander toilet, dan regelen zowel de bruidegom als de an dere dames en heren zich hiernaar. Een korte bruidsjapon verplicht tot korta rokken, indien- de bruid niet in het wit gaat, mag de heer in zwart col bert of donkerblauw (wandel) cos tuum verschijnen. De getuigen kleden zich weer als de bruidegom. Er kun nen nu geen bruidsmeisjes zyn, om dat er geen sleep is. By zwart colbert past wel, by gekleurd costuum geen hoge hoed. Petten kunnen alleen wor den gedragen als de plaatselijke ge bruiken dit toelaten en de bruidegom zelf een pet kiest. Bij bruiloften in klederdracht verschynen ook getuigen ke klederdracht, dan is elk costuum een wanklank. Wit is de kleur van de maagdeiyke onschuld, toch blijkt het nodig te zeggen, dat het wit dus ta boe is voor dames, die hertrouwen of reeds kinderen hebben. Wie betaalt nu de kosten? Van burgerlijke stand, kerk en vervoer de bruidegom. De fooien laat hij uiter aard voor zijn rekening geven door en ouders, broers en zusters of door een der getuigen. Ook draagt de brui. degom zelf zorg voor bruidsboeket en bijpassende corsages voor de bruilofts gasten. De vader van de bruid be hoort van oudsher de feestelijkheden aan te bieden en de gasten van de aan te bieden en de gasten te ontha len, hij kan een déjeuner of diner la ten arrangeren en voldoet ook de kos ten van de receptie. Tegenwoordig is het echter usance, dat de ouders van de bruidegom aanbieden een deel van de kosten te vergoeden, b.v. de helft. Doen zij dat niri, dan geven zij het bruidspaar een groot geschenk van blijvende waarde. Bruid en brui degom betalen eigen kleding en die van bruidsmeisjes, kunnen zij dat niet dan richten zq alles eenvoudige in. Wie niet in de stoet meerijdt, maar uitsluitend uit belangstelling komt, kleedt zich in st emmig middagtoilet, heren dus donkerblauw, dames man telpak of cocktail-dres. De industriële ontwikkeling in midden en oostriyk Zuid-Holland is expansiever geweest dan de schets, die Ged. Staten in hun nota betref fende de industriële ontwikkeling in deze provincie daarvan gaven. Tot deze conciusie kwam de heer W. van Wijnen, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gou da en omstreken, in zijn nieuwsjaars- rede, 'die hy dinsdagmiddag in de vergadering van de Kamer hi aid. Naar zijn mening hebben de sa menstellers van de nota, wanneer zq tot de conclusie komen, dat het ge bied Gouda en de oostelijke veen- streek (met Boskoop) zijn aandeel in de industriële werkgel :genheid in de laatste 25 jaar, relatief gesproken, regelmatig zag dalen, de zaak wat eenzijdig gezien. Als voornaamste basis van hun beschouwingen diende het aantal werknemers in de indus trie, dat zijn de bedrijven met meer dan tien werknemers. Uit deze cij fers zou zijn af te lriden, dat een deel van de werknemers in de in dustrieën van de middelgrote plaat sen werk heeft gevonden in die van de grote steden. Maar dat is een pro ces dat niet van de laatste tientallen jaren is, aldus de heer van Wijnen. In het verleden kwam er steeds aan vulling uit de kleinere plaatsen in de omgeving, maar deze aanvulling is de laatste jaren door vestiging van bedrijven in die plaatsen, sterk ver minderd, aldus de heer van Wijnen. In de tweede plaats noemde de heer van Wijnen het meer dan nor maal dat het forensenverkeer sterk is toegenomen. De ondernemer in de grote steden verkeert immers in een bevoorrechte positie; hq mag een hoger loon bie den. Het systeem van classificatie houdt echter onvoldoende rekening met de verandering van de instelling van de mens, aldus de heer van Wq- nen, die verder de woningnood als oorzaak van het sterk toegenomen forensenverkeer no2mde. Daarnaast wilde hq er op wijzen, dat het trekken van conclusie op grond van cijfers, afkomstig van uit sluitend industriële bedrijven andere gevaren met zich brengt. Wanneer een nijverheid aanvankelijk een am bachtelijk karakter had, doch door omstandigheden van technische aard zoals mechanisatie, naar de vorming van enkele industriële bedrijven ten deert (zoals in de Schoonhovense zil verindustrie), dan verschijnen er aantallen in de statistieken, die er tevoren niet waren. Wanneer omge keerd naast een aantal fabrieken, mede door de classificatie met loon- beperking de mogelqkheid staat van een zelfstandige vestiging van am- bachtsbedrqven door werknemers uit die industrie, dan komt de groei, die er in feite is op papier als een in krimping tot uiting. Dat is bqvoor-

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 5