A. Brouwer J. ASSCMil Jlestatot-pMyzen Hanneke verliest de strijd Linoleum Overgordijn stoffen Cocoslopers en Tapijten, Zaterdag, no-g 10 fiQt Uitlag! Karpetten, Bedden Dekens Restanten, eodïa go-edkaap, VERLAAGDE PRIJZEN BAKKERIJ HOLLANDER beeld het geval geweest bij de aarde werkindustrie. De heer van Wijnen gaf een schets van de ontwikkelingsgang van een aantal bedrijven in deze contreien, die een zeer sterke groei hebben ver toond. Voor een verdere ontwikkeling van de industrie in dit gebied noem de hij een herziening van de ge meentelijke loonclassificatie, oprich ting van een school voor uitgebreid lager technisch onderwijs, alsmede de vestiging van een douanekantoor voor het spoorwegvrachtvervoer nood zakelijk. Een belangrijke eis is verder, al dus de voorzitter van de Kamer van Koophandel, dat het beleid tar ver dere industrialisatie niet willekeurig doch verantwoord wordt gevoerd. Een regionale aanpak is zeer gewenst Of schoon de Kamer bereid is hierbij n intermediaire rol te spelen, meent zy, dat, wanneer de verdere industriali satie van dit district op krachtiger wijze moet worden bevorderd, een blijvende samenwerking tussen de betrokken overheden bijvoorbeeld in de vorm van een industrieschap een betere oplossing kan bieden, aldus de heer van Wijnen. De Kamer is bereid aan de oprichting hiervan haar medewerking te verlenen. Daana besprak de heer van Wijnen de gevolgen van het effectief worden van de bepalingen van de Europese Economische Gemeenschap voor het bedrijfleven in dit district. Voor een verdere industriële en commerciële expansie is o.a. vergroting van de produktie-eenheden nodig, waarvoor fusie of samenwerking, gezien de korte termijn waarin de groei moet zijn voltooid als aangewezen middal moet worden beschouwd, zeide hij. Voor wat Waddinxveen betr.eft re leveerde de heer van Wijnen de sa menwerking van een carrosseriefa- briek met een motorenfabriek, waar door deze de naam automobielfabriek kan voeren. Verder dat de nederland- se verfindustrie een zeer goede naam heelt in het buitenland en dat de export steeds toeneemt. Een der oudere en grote verffabrie- ken bereikte in 1958 de dubbele pro ductie van 1954. Deze fabriek werd in 1958 met 1700 m2 vergroot. Ook de meubelfabrieken groeiden gestadig en de industrie hier ter plaatse onderging een verdubbeling van werkgelegenheid. Zij slaagden er meestal in zonder ontslagen en zonder een kortere werktijd het jaar door te komen, hojwel de voorraad werk aanzienlijk kleiner was dan in de voorgaande jaren. Er was een tendenz naar ver betering, maar doordat de detailver koop in de laatste maanden van het jaar terugliep was de orderportefeuil le in verschillende bedrijven aan het einde van het jaar klein. De winst marges kwamen lager te liggen, voor al ook door de buitenlandse concur rentie. De heren C. E. G. Okkerse en J. Verheul werden herkozen als leden van genoemde Kamer. 30 WONINGEN. Maandagmiddag werd in de Oran- j 3wijk de eerste paal geslagen voor de bouw van 30 premie-woningen, te bouwen door het bouwkundigbureau P. D. Stuurman en Zn, alhier en wel op de hoek Willem de Zwijgerlaan en Beatrixlaan. Reeds werden 22 van deze woningen verkocht. In voorbe reiding zijn nog plannen voor de buow van 41 van dezelfde woningen. JAARVERGADERING C.B.T.B. De plaatselijke afdeling van de C. B.T.B. kwam maandagavond in ver gadering bijeen, teneinde inzicht te krijgen ten aanzien van het sociale vraagstuk. Dit onderwerp werd inge leid door de secr. der afd. Holland Brabant, de heer J. Aantjes. Deze wist zijn gehoor te boeien met het bespreken van alle facetten aan dit zo belangrijke vraagstuk verbonden. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de hjer C. van der Sar her kozen, terwijl de heer P. Alblas ge kozen werd in de plaats van de heer K. de Wit. Burgemeester C. A. van der Hooft welke met wethouder Oudijk de ver gadering bijwoonde, sprak aan het eind der vergadering de aanwezigen toe, terwijl door een der leden een gedicht werd voorgedragen. FEUILLETON No. 23 door JOKE DE VALK We gaan eerst brood eten, meisje. En dan babbelen we nog wat met ei kaar en zullen we eens zien, of er een oplossing te vinden is voor jouw probleem. Hanneke had met aandacht geluis terd en toen Josien zweeg, dacht ze nog lange tijd na. Daarna keek ze de vrouw tegenover haar aan en vroeg: Wat denk jij ervan, Josien? Zouden Dubois en ik gelukkig met elkaar kunnen zijn? Hanneke dat is een vraag, die ik niet kan beantwoorden. We kennen onze baas, als ik het zo mag zeggen, en hij is een type. Natuurlijk heo ik nooit op imtieme voet met him ge staan. Ik kende Kees al, vóór ik bij hem in betrekking kwam. Bovendien hij had alleen maar aandacht voor zijn werk, zijn cliënten. Daarom ver wondert het me des te meer, dat hij neem wei aan, dat hij behoorlijk ver andert is, en dat komt natuurlijk door oD jou verliefd is geworden. Maar ik jou. Apropos, heb je hem soms op de een of andere manier aangemoedigd? Ik? Hoe kom je er bij? Nu ja, dat zou toch kunnen? Al was het maar onbewust. Nje, maar volgens zijn zeggen, zijn z'n ogen opengegaan, toen ik naar Lunteren was vertrokken. Hij Hij miste je dus. En dat is al een symptoon. Vandaar, dat hij ook naar Lunteren ging en je daar zag met die meneer Grobbe. Jaloezie is soms de basis van de liefde. Hoewel jaloezie een ondeugd is. Ik zou wel willen dat je die Grobbe ontmoette. Dat zal wel onmogelijk zijn. Zeg - Hanneke ging ineens recht op zitten - als jij nu eens een paar dagen met me mee ging naar Lunteren? Er is misschien nog wel een hokje vrij in het pension. Dan ben jij er ook eens een paar dagen uit, je hebt aanspraak en jij kunt te vens wat genieten van de mooie om geving. Hoe kan dat nu? Het is hoogsei zoen. Dat pension van jou zit na.uur- lijk tjokvol We kunnen het in ieder geval pro beren. Vooruit: ik doe het. Is hier in de buurt ergens telefoon? Rechts om de hoek is een cel. Maar wat ben je van plan? Bellen naar Lunteren. Ik krijg dat wel voor o.kaar. Even kijken, of ik wat klein geld heb voor de automaat. Josien begon er oren naar te krij gen. Goeie, zeg ik geloof werkelijk dat het me zou lijken. Vooruit, jij gaat telefoneren en onderhand zet ik een kopje thee. Het kwam voer elkaar. Hanneke zou alleen van kamer moeten verwis selen voor een tweepersoons slaapka mer, maar dat was geen bezwaar. De pensionhoudster zou intussen de spul len van Hannjke overbrengen en er voor zorgen, dat alles in orde zou zijn, als ze met haar vriendin kwam. Een uur later waren de beide vrou wen op weg naar Lunteren. Die middag hielp Hanneke met het afwassen, en daarna zaten ze tegen over elkaar te roken. Gezellig heb je het hier, Josien. Ze keek de kamer eens rond. Ja, K-'es en ik hebben hier geluk kige maanden doorgebracht. En nu kom ik op hetgeen je gezegd hebt, dat je bang bent voor het huwelijk. Ik veronderstel, dat de meeste jonge vrouwen vóór de eerste huwelijks nacht wel een beetje zullen opzien tegen dat, wat jij het mysterie noemt. Ik had dat ook, ondanks het feit, dat Kees en ik stapel op elkaar waren. Met jou zal dat wel een beetje air ders zijn Je ziet er niet naar uit, dat je verlijfd bent. Maar er is niets waarover je je als normale vrouw be vreesd behoeft te gevoe.en. Het valt allemaal geweldig mee en als je een maal getrouwd bent en je kent het .rammer, dat ik niet eerder getrouwd ben. Het idee dat ik.in één huis.met een vreemde manen dan je hele verdire leven. Kijk eens, Hanneke in het huwelijk moet je je aanpassen. En natuurlijk niet al.een de vrouw, ook de man. Je raakt natuurlijk wat van je oersoon- lijkheid kwijt. Je zult niet altijd meer dat kunnen doen, wat je graag wilt. Je zult rekening moeten houden met je levenspartner: je man. Maar dat valt allemaal weg, als je van elkan der houdt. Ik weet niet of je gods dienstig bent, daarvoor ken ik je niet voldoende, maar je moet de Bijbel eens opslaan en lezen, wat er in Co- rinthe 13 staat. Ik ken het hele hoofd stuk ongeveer uit mijn hoofd. Daarin staat onder meer. Dj liefde is lank moedig, zij is goedertieren, de liefde is niet afgunstig, de liefde handelt niet lichtvaardig, zij is niet opgebla zen, zij handelt niet ongeschiktelijk, zij zoekt zichzelve niet, zij wordt niet verbitterd, zij denkt geen kwaad, zij verb ijdt zich niet in de ongerechtig- h;id, maar zij verblijdt zich in de waarheid. Zij bedekt alle dingen, zij gelooft al'e dingen, zij hoopt alle dingen, zij verdraagt alle dingen. Dat zijn woorden die ik ook overdacht, toen ik trouwde. En ik heb -in mijn kortstondige huwelijk ervaren, dat het allemaal waar is. Als de liefde er is tussen de man en de vrouw, dan valt al het andere weg. Dan is er geen vrees meer, maar alleen liefde, die alles verdraagt en alles geven wil. Ook jezelf. Dan zie je geen ge breken meer, maar ah een het mooie, het goede. Dan is albs rein, ook dat gene, wat je aanvankelijk misschien zag als iets oneerbaars, iets, waar over je je schaamt, waarover ie met niemand,' zelfs niet met je intiemste vriendin zoudt durven spreken. Maar 3r moet liefde zijn. Ga in 's hemels naam niet trouwen, als je niet van de man van je keuze houdt. Dat zal het kardinale punt moeten zijn voor je beslissing. 15 Grobbe keek verwonderd op, toen de pensionhoudster met een veront schuldiging een derde stoel aan de ta- f.jl plaatste en eveneens een derde couvert deponeerde. Een vriendin van juffrouw Schoneveld komt een week eind hier logeren. Juffrouw Schone veld was ervan overtuigd, dat u geen bezwaar zou hebben, als haar vrin- din mede aan djze tafel aanzit. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd, mevrouw, antwoordde Grobbe op hof felijke toon. Een paar minuten later kwamen Hanneke en Josien beneden. Ze had den zich haastig wat opgeknapt en verkleed, nadat ze Hannekes bezit tingen in de nijuwe kamer hadden geordend en Josien haar koffer had uitgepakt. Grobbe stond dadelijk op, toen de dames arriveerden. Hannjke stelde voor: Dit is mijn tafelgenoot uit Delft meneer Grobbe. En dit is mijn vrien din. Josien Derks. Grobbe drukte de hand van Josien en zei, dat hij het heel prettig vond kennis te maken met de vriendin van juffrouw Schoneveld. Wat later zaten ze gezamenlijk te eten en al gauw was het ijs gebroken. Josien bleek ineens opgeruimd en vrolijk en babbelde honderd-uit. Het gesprek werd al spoedig hoofdzakelijk gevoerd tussen Josien en Grobbe, ter wijl Hanneke zich bepaalde tot luis teren. In stilte verwonderde ze er zich over, dat Josien plotseling zo vrolijk was. Zo kort na de dood van haar man. Doch dat kon natuurlijk ook de reaktie zijn van de eenzaam heid, waarin zij de laatste tijd had verkeerd. En ze was blij, dat ze Jo sien mee naar Lunteren had genomen Na de maaltijd stelde Grobbe een ritje voor. Hanneke wilde al vrien delijk, doch besiist bedanken, maar Josien gaf haar daarvoor niet de ge legenheid. Een reuze-idee, meneer Grobbe, dat doen we graag. Hebt u een mooie wagen? O, hiel gewoon, juffrouw Derks. Ik hoop, dat-ie naar genoegen zijn zal. Ik stel anders hoge eisen, hoor. Josien.. meende Hanneke te moe ten protesteren. Nou, wat geeft dat? Josien was in een uitgelaten stemming. Haalt u die slee van u maar, dan gaan we even naar boven een jasje halen. Boven, op hun gemeenschapp Jlijke kamer, zei Hanneke: Zeg, Josien, niet dat het mij wat kan schelen, maar mijn indruk is, dat je niet be paald terughoudend bent. Josien legde een hand op haar arm en keek Hanneke lachend aan: Laat mij nu vanavond eens begaan, Han neke, en verwonder je nergens over. Als de avond om is, praten we nog wel eens hierover. En vertel alsje blieft niet, dat ik weduwe ben. Laat hem maar juffrouwen, dat vmd ik wel aardig. Hannjke haalde haar schouders op en mompelde zoiets als: Mijnentwege. Toen gingen ze weer naar beneden. wordt vervolgd. dam- en schaaktoernooi Ook de laatste avond had aller be langstelling. Jammer was het dat de zware mist enkele deelnemers van buiten onze woonplaats moesten ko men, verstek lieten gaan. De heer A. Compeer sloot met een zeer tojpas- se ijk woord dit eerste lustrum-toer nooi. Aan alle deelnemers werd een herinnerings-diploma uitgereikt. Schaken, 1ste klas J. Tol - W. E. de Jong 0-1 W. van Vuuren - P. van Veen 1-" 2e groep n B. A. de Jong - A. Scharloo 1-0 W. Verstoep - P. Broer O"1 2e k'as, 1ste groep G. van 't Slot - A. Versluis 1-0 A. van Dijken - A. v. d. Starre 1-0 2e groep A. Doornhein - H. v. Vuuren 0-1 J. G. Valk Sr. - Th. Verbree 0-1 3e groep P. Damstra - W. v. Oort l-« J. Asscheman - P- Perdijk Jr. 0-1 3e Klas, 1ste groep T. Hilgers - A. Littooij 0"J A. v. Oort - M. J. Wijsmuller- Hoogvlet 1-0 2e groep n A. Wijsmuller - W. A. v. Os 0-1 J. G .Valk Jr. P. Perdijk Sr. 1-0 3e groep P. v. d. Hoek J. Kraayenstein 1-0 A. v. Laarhoven - J. A. v. Gils 1-0 De afgebroken partij W. v. Vuuren - J. Tol lste Klasse, groep 1. Ie pr. W. van Vuuren 2e pr. W. E. de Jong lste Klasse, groep 2. Ie prijs P. Broer 2e pr. B. A. de Jong 2e Klasse, groep 1. Ie pr. A. van Dijken 2e pr. A. van der Starre 2e Klasse, groep 2. Ie pr. H. van Vuuren 2j pr. Th. Verbree 2e Klasse, groep 3. lc pr. P- Damstra 2e pr. J. Asscheman 3e klasse groep I. Ie pr. A. Littooij 2e pr. T. Hilgers 3e klasse groep H. Ie pr. W. A. van Os 2e pr. A. Wijsmuller 3e klas groen III. Ie pr. A. van Laarhoven 2e pr. P. van der Hoek DAMUITSLAGEN le klas groep I. T. Twigt - A. Wortman 1-0 3 pnt. Vit pnt. 3 pnt. Vit pnt. 2lh pnt. Vit pnt. pnt. pnt. pnt. pnt. Vit pnt. 2 pnt. Op alle alles moet weg, profiteert nog enkele dagen. 2 blik Spinazie119 ct 250 gram Choc. Vlokken55 ct 1 pak Club Wafels52 ct plr» 1 rol Fruittella's 150 gram Choc. Cognacstaafies 59 ct 250 gr. Korenaren, heerl. brosse koekjes 55 ct 1 fles Goudband Koffiemelk 62 ct (tegen inlevering van bon) 1 blik 500 gram Unox Gehakt 109 ct 3 pakjes allerfijnste Margarine 99 ct 150 gram Haagse Leverworst 42 ct 100 gram Casselerib, 69 ct Darps traat 72 Telefoon 476 Oase weekreklame UW VOORDEEL Grote Chocolade Cake f 1.- Grote Cake 85 ct Kleine Vruchten Cake's 12 ct ftoomboterrondjes 7a ct per 2a0 gr. Echte IJ cola's voor de thee 150 gr. 72 ct Winkelgalerij „SNIEP" Telefo-n 935 Groep 5 2e klas. R. Wortman - J. Doornhein A. Compeer - C. Marck n.o. Groep 6 P. Zwaan - C. v.d. Wolf A. Zwanenburg J. v.d. Eist n.o. 2-0 J1 T!P de Riike - W. v.d. Heijden 0-2 Groep 8. T. Baan - A. Spjk £-0 P. Lips - P. de Joode 0-2 Groep 9. W. Goor - J. de Heer J. Oudijk n.o. A. i 2-0 2-0 Ringelenstein [0-2 pnt. pnt. 2-0 D. v. Spengen n.o. - C. Molenaar 0-2 Groep n. R. Overes - J. Vrolijk Z-0 J. C. Brinkers n o. - T. d. Ouden 0-2 Groep 3. G. Muiswinkel - A. G. v. Zeijst 1-1 A. Brinkers n.o. A. N. Littooij 0-2 Groep 4 C. lBonk A. Blok 1-1 Groep 10 3e klas. G. Wortman G. v.d. Zijden C. Stolker - M. Smith Groep n 3e klas. A. v.d. Zijden - J. de Roou 0-2 P. Treffers - F. van Eijk 0-2 Groep 12. H. v.d. Linde - P. de Wit n.o. 2-0 P. Grootendorst B. van Eijk 0-2 Groep 13. T. Gerritsen - K. van Tilburg 0-2 H. J. Timmerman - J. van Soest 1-1 De prijswinnaars zijn als volgt; le klas groep L 1 T. Twigt 2 C. Molenaar Groep 2. T 1 R. Overes 2 T. den Ouden Jr Groep 3. 1 A. N. Littooij Sr. 2 A. G. v. Zeys0 Groep 4. 1 A. Blok 2 C. Blonk na loting Groep5 2e k'as. 1 R. Wortman 2 A. Compeer Groep 8. 1 P. Zwaan 2 J- v.d. Eist na loting 1 J. de BjI 2 W. v.d. Heijden na loting Groep 8. 1 T. Baan 2 p- de Joode Groep 9. 1 A. van Ringelenstein Groep 10 3e klas. 1 G. v.d. Zijden Weekagenda 2 J. de Heer Groep 11. 1 F. van Eijk Groep 12. 1 B. van Eiik Groep 13. 1 J. van Soest 2 2 G. Wortman 2 J. de Rooij 2 H. r.d. Linde J. Timmerman [na loting Vrijdag 30 januari. Vjrgadering Vet De Weegbrug in lunchroom van Water. Zaterdag 31 januari, 7,30 uur Instu» in Vereen, gebouw, Stationsstraat. Maandag 2 februari. Demonstratie- avond Vlot spreken m t Centrum Maandag 2 februari. Jaarvergaderin! A.N.Agr.-Bedrijfsbond in lunchrooB van de Water. Dinsdag 3 februari. Bejaardenmiddai in R.K. .Verenigingsgebouw. 3 en 5 februari Ruiteravonden Gouw* ruiters in Lunchroom van de na- ter. Woensdag 4 februari. JaarvergadenBj Middenstandsvereniging in De bn» Woensdag 4 en zaterdag 7 februaf Uitvoering Concordia in t Centru» Dinsdag 10 en woensdag 11 februiti Uitvoering T.O.O.S. Dinsdag 10 februari. VergaderiJl A.R. Kiesvereniging in Verenigt"! gebouw, Stationsstraat. Woensdag 11 februari. Filmavo»* Rode Kruis, 8 uur in Vereniguv gebouw, Stationsstraat. Dinsdag 17 februari. Jaarvergaderbj Speeliuinvereen. De Paddestoel, uur in Wijkgebouw, Esdoorn^ Donderdag 12 februari. Propaganda avond Volksonderwijs in Lunch™0 van de Water. Vrijdag 13 februari. Vrouwen-werei» gebedsdag in verenigingsgebou Stationsstraat. 7,45 uur. Woensdag 18 februari Jaarvergaderw N.C.L.B. in lunchroom van de Donderdag 19 februari. Jaarver^ ring N.C.V.B. in verenigingsgeW" Stationsstraat. 7,30 uur. Donderdag 19 februari. Propag avond Volksonderwijs in r.k enigingsgebouw. Donderdag 26 februari Pr0P®g^ ii en filmavond Chr. Besturenbona vereen, gebouw, Stationsstraa Vrijdag 6 maart. Vergadering Kiesvereniging in verenigmgs8e Esdoornlaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 6