schaatsenslijpen Ylag, één maai BAKKERIT HOLLANDER weer plaats Metaal-draaier W0NINGRUIL Banketbakkers- bediende &fiejdaie, aanbieding, HOLLANDIA J2EGERWOL P. van Erk, iepiaan Autospuiter Philips Radio's Weet IJ H. VAN DEN BOR Kolen Fornuis WERKSTER Crêpe Mousse Nylons P. van Erk, Ieplaan Hanneke verliest de strijd 8 TOMPOEZEN voor f 1.— bij aankoop van 250 gram Koekjes. Roomboter Kransjes, deze week van 90 cent voor 80 cent per 250 gram. Eens geprobeerd, altijd begeerd. Die heerlijke Siroopwafelen met Roomb. vulliDg 10 stuks 80 cent. Verpakte Chocolaadjes 100 gram 58 ct Winkelgalerij „Sniep" Telefoon 935 GEVRAAGD WERKSTER voor donderdag en vrijdag. OVERVLIET, Kerkweg 4 IS FEBRUARI is er Huize «CONFIDENTIAm tehuis voor chronische zieken en invalide ouden van dagen. St. Ansfridusstraat 9. Tel. 7834 AMERSFOORT. GEVRAAGD Machinefabriek J BOERE Noo dkade 267 Aangeboden: ruime flatwoning omgeving station Alphen a.d. Rtjn. Gevraagd: vrijstaand woon huis in Waddlnxveen. Br. onder no. 710l-1 bur v. d. bi. TE KOOP SCHAATSEN met Schoenen maat 43 (nieuw) N. DE JONG, Noordeinde 150 Voor direkt gevraagd een nette een prachtige gelegen heid om het vak te leren BANKETBAKKERIJ LELIVELD Bootstraat 1 - Boskoop Telefoon 2789 GEVRAAGD WERKSTER voor maandagmorgen en donderdag. P. VAN OFFEREN, Kleikade 14 GEVRAAGD WERKSTER Mevr- Kool Julianastraat 5 f 1.25 per knot GEVRAAGD halfwas of leerling KOOL, Julianastraat 5 GEVRAAGD: NET MEISJE voor 2 ochtenden per week, Mevr. Wolse Vijverlaan 18 Haast U nog enige goede te koop, vanaf f 3S. Moorings, Pr. Hendrikstr. 79 GOUDA, Telefoon 2051 dat wij alle soorten met de modernste machine - Tevens uw adres voor nieuwe schaatsen en monturen ,,'T BROMFIETSHUIS' WONINGRUIL Lethmaetstraat 24 Gouda, voot nette woDing in Waddiuxveer. -<r. onder no. 711-1 bur. v. d.bh TE KOOP nikkelen Schroefschaatsen en br. Schaatsschoenen maat 42. J. D. kade 55 (O). TE KOOP een goed onderhouden (wit emaille). Ieplaan l1 Biedt zich aan TE KOOP: Vloerkleed en overgordijnen, 2 arm->tOrlen -4 stoelen, schuifta el - bijzettaf I, radiotafel - eiken haardbankje Burgem. Trooststraat 56 Adres te bevr. bureau v.d. blad extra goedkoop - nu slechts- 2.95 per paar Donderdag jl. speelde Dames I te gen Vires I, en Heren I tegen MVC I thuis, uitslagen waren bij het ter perse gaan nog niet bekend. Donderdag 13 febr. a.s. speelt Da mes I te Gouda tegen MVC I en He ren I thuis tegen Vires I, toeschou wers zijn hierbij altijd van harte wel kom! De rangschikking in de competitie is op het ogenblik als volgt: Heren I: 1 MVC I 11 punten; 2 Vires I 9 punten; 3 DOS I 7 punten; 4 Be Fair I 6 punten; 5 MVC II 3 punten; 6 VSTS 0 punten. Dames I: 1 Vires I 11 punten; 2 Be Fair I 9 punten; 3 DOS I 5 punten; 4 MVC 4 punten; 5 VOAC 4 punten; 6 Volleybal 1 punt. Dames II. 1 Servit 6 punten; 2 en 3 Vires II en Be Fair II beide 4 pun ten. BE FAIR SPORTSCHAKEL NIEUWS. Woensdagavond kan het laatste nummer van deze jaargang van ons clubblad worden afgehaald aan het redactieadres. Damvereniging „EXCELSIOR" Uitslag 20ste ronde van de onder linge competitie. JC N. Littooy - P. C. Treffers 2-0 T. den Ouden J. - D. H. Zwanenburg 0-2 D. la Grand C Blonk 1-1 J. de Bil J. Slappendel 2-0 J. de Heer - A. Compeer 2-0 D. M. de Gelder - J. L. de Rijke 1-1 B. v. Eijk - C. v. d. Wolf 2-0 H. Troost G. Heeren 1-1 W. v. d. Heijden A. v. d. Flier 2-0 A. Blom - A. Blonk 0-2 J. Doornhein - A. Spek 2-0 A. A. Rietveld - T. H. Twigt 0-2 H. Hofman J. Doornhein 0-2 H. Troost A. N. Littooy 0-2 A. v. d." Flier T. den Ouden Jr. 0-2 SCHAAKVERENIGING W.S.V. Voor de clubcompetitie van de NR SB speelden beide tientallen wedstrij den tegen resp. PTT, Dordrecht en Het Zwarte Paard, Schiedam. Moest het le tiental een nogal on gelukkige nederlaag incasseren, het 2e tiental zorgde voor een verrassing door de ongeslagen leiders van hun afdeling maar een regelmatige 6-4 ne derlaag te spelen. De volledige uit slagen luiden als volgt: WSV I—PTT I, Dordrecht. J. Tol—A. Schaan 0-1 W. van Vuuren-M. van Aken |-è P. Broer—A. Mast 0-1 W. Verstoep—A. Versluis i-h A. van Dijken—A. Verhagen 0-1 P. v.d. Heijden-G. Besemer 1-0 Th. Verbree—A. Alon 1-0 J. van OortC. Kalshoven 0-1 9 A. v.d. StarreJ. Schellenbach 1-0 10 A. VersluisJ. Bak i-i Totaal 4j-5i WSV II—Het Zwarte Paard H, Schiedam. 1 A. Doornhein—J. Groeneweg 0-1 2 H. SchildtP. v.d. Kraan 1-0 3 P. Perdijk—P. C. Kampen h-i 4 A. Littooij—J. van Mourik 5 L. SchoenmakerC. v. Meeren- [donk i-i 6 J. Peters—K. Wester i.-i 7 W. van OortA. de Wildt 0-1 8 C. H. B. vaji Latensteijn— [P. Paulus 1-0 9 W. A. van Os—S. N. Gouka 1-0 10 W. A. de Boer—A. H. v.d. Wal [1-0 Totaal 6-4 W.Z.C. DE GOUWE. De derde overwinning in één week: Zaterdagavond werd Sleutelstad met 2-1 verslagen. Ook ditmaal net als in Leiden een overwegend sterkere Gouwe. Dat er na enige tijd spelen een man van Sleutelstad de kant moest opzoeken, was dan ook een na tuurlijk gevolg van de vele overtre dingen waarmee deze ploeg de aan- valskracht van de Gouwe wilde bre ken. Het duurde toen echter nog tot na de rust eer de Gouwe deze nume rieke meerderheid - op het doel aan de ondiepe zijde lukte het steeds maar niet - uitbuit'e en aan een voor sprong kwam 1-0. Even later ging weer een man van Sleutelstad naar het droge. Onmiddellijk scoorde Gou we 2-0. Sleutelstad maakte bij een uitval weliswaar 2-1, maar toch kwam het einde met de Gouwe fel in de aanval. Uitslagen: Gouwe ISleutelstad I 2-1. Gouwe II—LWV II 2-1. Programma. Maandag 8,20 uur: DKR I—Gouwe I beker 2e ronde Dinsdag 8,15 uur; GZC—Gouwe jongens. 945 uur: ZGC IV—Gouwe II. W.S.E. NIEUWS. Voor de zoveelste maal een pro gramma dat niet doorgaat, dus plaat sen -we de standen maar eens van onze elftallen waar in gespeeld wordt. Vier elftallen die naar de kop drin gen met als Schoonhoven de minste wedstrijden. Waddinxveen 2 13 6 3 4 15 Lekkèrkerk 3 9 5 3 1 13 WSE 10 5 3 2 13 Schoophoven 3 8 5 2 1 12 Stolwijk 3 10 4 2 4 10 Nic. Boys 2 10r 3 3 4 9 GSV 4 8 2 4 2 8 Gouderak 3 11 2 3 6 7 Boskoop 3 8 2 15 5 Nieuwkoop 2 7 1 0 6 2 WSE 2 dat op de tweede plaats staat, zal ook het uiterste moeten ge ven om zich bij de bovenste te hand haven. Haastrecht 3 WSE 2 Donk 5 Bodegraven 3 Olympia 5 Esto 3 RVC 3 GSV 5 11 8 9 5 10 3 7 4 8 3 7 3 9 1 7 1 Nu er niet gevoetbald wordt een gqede gelegenheid om uw poolformu_ her eens extra te bestuderen en pro beren deze zo goed mogelijk in te vullen. Een eerste prijs van ongeveer 200.000 en een tweede prijs die ook niet te versmaden zal zijn. St. Vic- torstraat 31 heeft nog wel een for mulier voor U. FEUILLETON No. 25 door JOKE DE VALK Ze is vanavond verhinderd, maar dat is ni :t erg. Wij kunnen ons met z'n tweeën ook wel vermaken. En voor Hanneke er nog wat tus sen in kon brengen, had Josien Grob- be's arm genomen en was met hem naar buiten gegaan. Voor de zoveelste maal begreep Hanneke niets van Josien, Enfin, ze had toch geen zin. Het liefst zou ze nu met een boek naar de hei gaan en Lzen. Maar ze wilde zich eerst wat verkleden. Op haar kamertje ontdekte ze on middellijk het briefje, dat opvallend met een stukje kleefband op de spie gel was geplakt. Ze haalde het er af en las Juffrouw Schoneveld wordt drin gend verzocht vanavond om acht uur te komen op de hoek van de Meulunterseweg, onder de lantaarn Hanneke fronste haar wenkbrau wen. Wat betekende dit nu weer Wie had dit briefje op de spiegel van de toilettafel geplakt? Dat moest toch een bekend 2 gedaan hebben? Iemand van het personeel? Onzin, die kwamen na de morgen niet meer op de kamers, tenzij op uitdrukkelijk verzoek. En een uur geleden was ze nog boven geweest, samen met Jo sien, en ze wist zeker, dat het brief je er toen nog niet hing. Ze herlas het briefje nog eens. Het handschrift zegde haar niets; het kon net zo goed van een man als van een vrouw zijn. Een beetje verstoord verkreukelde ze het briefje tot een prop en smeet het op de toilettafel. Vanzelfsprekend ging ze niet. Ze zou wel wijzer zijn. Het was natuurlijk een of andere grap. Maar van wie? Hanneke viel op het bed neer en pijnigde haar hersens, maar ze had geen flauw idee, wie dat briefje ge schreven kon hebben. Nou, ze was niet van plan zich er druk over te maken. Ze nam een boek en liep naar beneden. Maar halverwege de tra0 be dacht ze zich en klom weer omhoog. In de kamer terug, pakte ze het prop je papier en stak het in haar mantel- zak. Buiten probeerde ze het gevalletje uit haar hoofd te zetten, maar als ze haar hand in haar jaa stak, voelde za het propje papier. De hoek van de Meulunterseweg, nogal niet naast de deur, zo halverwege Barneveld. Ja, ze zou daar gek zijn Ze liep de Enkweg op en vleide zich neer on een stil stukje hbde, in de onmiddellijke nabijheid van de weg. Tegen een berkeboompje geleund sloeg ze het boek open en begon te lezen. Maar na een kwartiertje be trapte Hanneke zich erop, dat ze nog steeds bladzij één voor zich had. Dat vermaledijde briefje ook I Ze klapte het boek dicht en keek werktuigelijk op haar polshorloge zeven uur. Natuurlijk ging ze niet. Het was beslist een mop van iemand. Misschien wel van een der pension gasten. Ze liet het hele rijtje haar gs- dachtengang passeren, maar toen ze asm het eind was, had ze nog geen flauw idee, wie het geschreven kon hebben. De andere gasten waren meestal gehuwden, met of zonder kin deren. Grobbe dan? Welnee, die was met Josien op sjouw. Die twee zou den zich wel vermaken. Het kon haar niets schelen, want Grobbe betekende in geen geval wat voor haar. Een aardige vent, maar daarmee was ook alles gezegd. Werktuigelijk opende ze weer haar boek en poogde haar gedachten bij het verhaal te houden, maar telkens moest ze weer aan het briefje denken en na enkele minuten klapte ze het boek andermaal dicht, ditmaal met een zucht. Hanneke, meisje, dat verwenste briefje wordt een obsessie voor je, zei ze zacht tegen zichzelf. En op- nieuv/ keek ze op haar horloge, kwart over zeven. Als ze op tijd wil de zijn, moest ze nu toch gaan. Maar ze ging niet! Stel je voor.... Ik wil nietzei haar versland, doch de vrouw in haar was en bleef nieuwsgierig. Wie ter w ?rel d zou het toch kunnen zijn? Natuurlijk zou ze de fiets kunnen nemen en zo tegen acht uur kwasie de Meulunterseweg op kunnen rijden. Ze was er al eens langs gefietst, in de richting van We- kerom. Even voorhij da spoorweg overgang kwam je langs een speel tuin en daar had ze die dag wat ge dronken, onderwijl kijkend naar de zich amuserende kinderen. Vooruit, dat deed ze nog eens. Ze zou er voor zorgen, dat ze ongeveer acht uur langs de hoek fietste en als er dan niets bijzonders te zien was, reed ze door naar de speeltuin en dronk er een flesje limonade. Per slot van rekening had ze vakantie en in de vakantie moet je je amuseren. Ze stond op en liep terug naar het dorp. In haar pension vroeg ze de fiets te leen, maar mevrouw deelde tot haar spijt mede, dat er geen en kele damesfiets beschikbaar was. Zelfs mijn eigen fiets heb ik uitge leend, juffrouw Schoneveld. Het spijt me ontzettend. Hanneke keek op haar horloge tien minuten over half acht. Als ze er om acht uur wilde zijn, moest ze on middellijk gaan, want het was zeker wel twintig minuten lopen. O, het is niet erg, mevrouw, lachte Hanneke, dan maak ik wel een wan deling. Even later liep ze door de drukke Dorpsstraat, in de richting van de Meulunterseweg. Als het een mop was, liep ze gewoon een eindje door de Barneveldsjweg op en ging met de bus weer terug naar Lunte- ren. Om half negen was de bus altijd in het dorp, dus een minuut of tien eerder zou ze wel in de buurt van de Meulunterseweg kunnen instappen. Buiten het dorp werd het minder druk. Wel was er tamelijk veel rijver- keer, doch daar had Hanneke geen last van. Hoe dichter ze evenwel bij de Meulunterseweg kwam, des te nieuwsgieriger werd ze. Rendez-vous bij de lantaarnpaal, mompelde Han neke in stilte. Het zou een mooie ti tel voor een roman zijn. Toen ze het Wormshoef-hotel voor bij was, kon ze de hoek zien. Maar er was niets bijzonders te bespeuren. Ach, wat verwachtte ze eigenlijk Een of andere stille lunterse aanbid der? Het mankeerde er nog net aan. Alsof ze niet genoeg gekregen had van de mannen in deze vakantieda gen Opeens kreeg ze een schok en stond werktuigelijk stil. Dat.dat kon toch niet Dat was toch onmogelijk? Was dit nu een hallucinatie of droomde ze, ofOf was hij het werkelijk? Langzaam liep ze weer verder. Nee, er was geen twijfel mogelijk.. Hij was het: haar baas, Jan Dubois. Keu rig gekleed als altijd, liep hij, voor over gebogen, wellicht peinzend, wat heen en weer op de hoek van de Meu lunterseweg. En toen Hanneke op nog enkele kilometers van hem ver wijderd was, hief hij zijn hoofd op en zag hij haar. Een glimlach van herkenning kwam over zijn gezicht en op dit ogenblik stelde Hannkee vast, dat hij beslist knap was. Hij nam even zijn hoed af en stak toen een hand uit, haar tegemoet pend. Juffrouw Schoneveld, dat een verrassing. Ik dacht eerst, dat het een grap was, maar ik was zo verba, zend ni euwsgierig Werktuigelijk drukte ze zijn hand, maar haar verwondering steeg op haar gezicht. Wat bedoelt u met een grap Wel, dat telegram, dat ik vanmid dag kreeg. Ik moet u eerlijk vertel len, dat ik er niets van begreep, maar ik wilde er int mijne van weten en daarom hen ik gegaan. Hanneke schudde niet-begrijpend haar hoofd. Als u rne nu eens vertel len wilt ,wat dit allemaal betekent begon ze. Wat dit betekent? Wel, dat wilde ik eigenlijk ook vragen. Ik ontving van middag het telegram van u en wel nu hen ik er. Een telegram van mij U bent niet lekker; ik heb helemaal niet getele grafeerd. Zo? Hij haalde zijn portefeuille te voorschijn en nam er een telegram uit. En dit dan Hanneke nam het telegram aan en las U wordt verzocht hedenavond om acht uur precie9 aanwezig te zijn Weekagenda Vrijdag 13 februari. Vrouwen-wereld gebedsdag in verenigingsgebouw, Stationsstraat. 7,45 uur. Zaterdag 14 maart. Toneelvoor stelling Instituut voor Arbeiders ontwikkeling in r.k. verenigingsge bouw. 8 uur. Maandag 16 februari. Jaarvergadering Instituut voor Arbeidersontwikke ling in Hotel De Unie. 8 uur. Dinsdag 17 februari. Jaarvergadering Speeltuinvereen. De Padde:toel, 7,45 uur in Wijkgebouw, Esdoornlaan. Dinsdag 17 februari, 8 uur in Lunch room van de Water. Nederl. Bond van Plattelandsvrouwen. Lezing met film over Diepvrieskluis. Dinsdag 17 februari spreekt voor de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid mej. H. M. de Haas over: „Ben ik mijn broeders hoeder",. Dinsdag 17 februari Jaarvergadering K.A.B. met prijskaarten in r-k. ver enigingsgebouw. Woensdag 18 februari Jaarvergadering N.C.L.B. in lunchroom van de Wa ter. Woensdag 18 februari Jaarvergade ring Chr. Landarb. bond in lunch room van de Water. Donderdag 19 februari. Jaarvergade ring N.C.V.B. in verenigingsgebouw Stationsstraat. 7,30 uur. Donderdag 19 februari. Propaganda- avond Volksonderwijs in r.k. ver enigingsgebouw. Dinsdag 24 februari. Nederl. Bond v. Plattelandsvrouwen. Bezoek Bijen korf in Rotterdam. Woensdag 25 februari Ledenvergade ring De Werkman in De Unie. Woensdag 25 februari Feestavond Zwemclub „De Gouwe" in lunch room van de Water. Donderdag 26 februari Propaganda- en filmavond Chr. Besturenbond in vereen, gebouw, Stationsstraat. Woensdag 4 maart Kaartavond K.A.B. in R.K. verenigingsgebouw. Vrijdag 6 maart. Vergadering A.R. Kiesvereniging in verenigingsgebouw Esdoornlaan. Donderdag 12 maart Spreekbeurt van Kapelaan Jansen voor K.A.B.-ers met echtgenote en verloofde in R.K. verenigingsgebouw. Handen en Lippen ruw?PüRQL Onbetrouwbaar ijs Het bestuur van de IJsclub „Nooit Gedacht" deelt mede, dat het ijs in de Pette absoluut onbetrouwbaar is. De vereiste 10 cm dikte is nog lang niet bereikt. Men stelt zijn leven in gevaar als men toch op het ijs gaat. AANRIJDING. Maandag had in de Plasweg een aanrijding plaats tussen een vracht auto van de fa. W. te Zevenhuizen met een auto van de heer C. S. aan de Dorpsstraat. De vrachtauto stond geparkeerd zonder verlichting, wegens benzine gebrek, met het gevolg dat de auto en tegen op reed. De schadegevolgen bleven tot mate riaal beperkt. op de hoek van de Meulunterseweg te Lunteren, onder de lantaarnpaal. Het is van groot belang. X. Ze keek haar baas aan en begon te lachen. Dat is een mop van de een of ander. Kijk maar, ik heb een nage noeg gelijkluidend 'briefjei gekregen. Ze haalde het propje papier uit haar jaszak en maakte het open, waarna ze het aan Dubois gaf. Deze las het en keek toen verstoord. Ik was er vast van overtuigd, dat u mij dat telegram gezonden had, £?i hij met teleurstelling in zijn stem. Maar nu moet ik aannemen, dat ie mand ons beiden deze poets heeft ge bakken. Laat eens kijken, dat kan volgens een bepaald artikel zelfs strafbaar zijn. Is dat nu twee zeven en zestig, of slaat dat op een weefsel van verdichtselen.. Als ik het Wet boek van Strafrecht nu maar bü me had Dat kunt u morgen op kantoor wei nazien, meneer Dubois. Dus u bent naar aanleiding van dit telegram on middellijk hierheen gereisd? Nu, onmiddellijk., ik was juist be zig met een verhandeling te bestude ren over het huwelijksrecht en ik had nog een paar uur de tijd voor de trein ging.. Wel, laten we dan maar de situatie aanvaarden zoals die is, en een eind je gaan wandelen. U gaat natuurlijk vanavond weer terug naar de stad? Dat is te zeggen., ik kan natuur lijk altijd hier blijven logeren in het hotel. Ik heb namelijk tot woensdag betaald, ziet u? Maar de kwestie van een paar dagen geledenEnfin, dat weet u. Ze liepen samen dè Meulunterse weg op, terwijl Hanneke onderwijl n aantal personen de revue liet passe ren die eventueel dit grapje zouden hebben kunnen uitgehaald. Grobbe^ Best mogelijk, hoewel., nee, hij had toch immers ook een oogje op haar. En hij zou een medeminnaar een tip geven? De absurd om serieus te ne- •wordt vervolgd-

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 6