Mfeekblad voor Waddinxveen 1/Hocdtc de Vrouw NUTSSPAARBANK van de week Goede nychtrusf DINSDAG 24 FEBRUARI a,s. ïïlel lood en daad 150 jaaA NIEUWS uit owze. woonplaats- ^icfonj Rentevergoeding: 3 °l |o no. 712 vrijdag 20 februari 1959 14e jaargang Adres redaktle en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal I 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Het goede heertje (Cornelis Robijn van H.) is zaterdag jongstleden in ver band met verduistering van ruim 2 miljoen pulden en hele serie valshe den in geschrifte, tot vijf jaar gevan genisstraf met aftrek veroordeeld. De rechtbank bepaalde tevens dat de n.v. Berger en Co. - de firma waar het goede heertje boekhouder van was - dat het bedrag van 100 gulden, dat bij een kennis van van H. in be slag was genomen, toebehoorde aan de benadeelde firma. Van H. was niet helemaal ontevreden over de uit spraak, Van H. zal weer vrij man zijn over 2 jaar en 8 maanden. Van de straf namelijk gaat eerst een jaar voorar rest af, terwijl van het gedeelte wat dan overblijft, niet meer dan tweeder de behoeft te worden uitgezete*. De voorlezing van het vonnis nam niet meer dan 5 minuten in beslag. door Zenuwrust Mijnhardt's Zenuwtabletten De rijkspolitie heeft eind vorige week een overval op de coöperatieve boerenleenbank te Maasland weten te verijdelen. Twee rovers werden ge pakt toen zij probeerden de huisbe waarder en zijn vrouw te overmees teren om de sleutel van de kluis te pakken te krijgen. Een derde man zat op enige afstand in een auto op de twee te wachten. De politie was ze echter voor. Bij eerdere verkenningen van het drietal waren zij door een omwonende opgemerkt, stelde zich met de rijks politie in verbinding en van af die tijd werd het gebouw bewaakt. De rovers die meenden de kassier en zijn vrouw in bed aan te treffen, kwamen bedrogen uit. Uit veiligheids overwegingen werd dit echtpaar bij de buren ondergebracht. Inplaats van het echtpaar lagen nu de beide poli tiemannen in bed en zij hadden daar toe pyama's over hun uniformen aan getrokken. Een derde politieman had zich zo opgesteld, dat hij de bezoekers in de rug kon aanvallen. Een der ro vers probeerde met een vuistslag een van de twee slapende uit te schake len. De politieman slaakte een kreet en het licht floepte aan. Er was toen geen vluchten meer aan voor de ban dieten. Allen zijn gearresteerd. De Alkmaarse rechtbank heeft na een jarenlange procedure de gemeen te Den Helder aansprakelijk gesteld voor het ongeval, dat een moeder van twee kinderen levenslang invalide maakte. Op 4 december 1954 fietste de heer en mevouw Oldeboom van Den Hel der naar huis. Voor een plotseling op komend noodweer scholen zij bij een boerderij, die aan d)e gemeente toebe hoorde. Een windstoot rukte een schoorsteen van het dak. De mensen kregen de brokstukken over zich heen Beiden werden zwaar gewond. De vrouw herstelde niet, ze bleef gedeel telijk verlamd. De Alkmaarse rechter heeft de ge meente thans veroordeeld tot betaling van de schadevergoeding op te maken bij staat en te vereffenen volgens de wet. De omvang van het bedrag is nog Iniet vastgesteld. Blokker in Noord-Holland staat weer hoge gasten te wachten. Na Benny Goodman heeft Ben (Stunt man) Essing - de burgemeesterszoon - kans gezien de King of Jazz, Louis Armstrong te contracteren. Armstrong moet hier zelfs een tournee door Ita lië voor onderbreken. Alleen de intocht al. De negertrom- petist zal op een Westfriese hooiwa gen. getrokken door zes spierwitte penny's in een stoet die wordt voor afgegaan door een twintigtal ruiters, een intocht maken. Ben Essing heeft er kennelijk vael plezier in getuige het feit, dat hij van verdere studie in de rechten afziet. De Sociaal Economische Raad is de mening toegedaan, dat een nader ad vies over de wijze en het tijdstip, waarop moet worden begonnen met verkorting van de arbeidtijd, overbo dig is. De metro in Rotterdam kan in een zevental jaren gereed zijn. De kosten van de bouw worden ge raamd op ongeveer 130 miljoen gul den. Een en ander staat te lezen in een rapport. In Rotterdam is men er \zeker van dat de metro er zal komen, getuige de omvangrijke plannen. Er Wordt naar ruime wachtgelegenheden °P de punten waar de sneldienst en de normale diensten elkaar raken ge_ streefd. Men wil hogere frequentie op de sneldienst. Het wordt zelfs mogelijk geacht dat treinen ongeveer 2Vz mi nuut na elkaar rijden. Plannen voor rijwielstallingen en parkeergelegenheden bij zeven stati ons van de snelbaan zijn eveneens gemaakt. Als een dolle reed woensdagavond op de rijksweg naar den Haag een dronken automobilist. Ondanks de mist reed hij met een vaart van 100 km op de verkeerde rijbaan. Talrijke botsingen waren het gevolg met ge wonden en vernielde auto's. De man moest tenslotte na een botsing zijn dolle rit met de dood betalen. En nu nog iets voor de liefhebbers van vissen. In de Nieuwkoopse plas sen werd dezer dagen een snoek ge vangen van 24 pond. Het verhaal ver meldt niet hoelang de visser nodig had 't monster op de kant te krijgen. IN ONZE Vele huisvrouwen staan voor de vraag, hoe kcxmt toch steeds dat vele stof op mijn meubelen? Tja, als er regelmatig afgestofd wordt, zal de reden van het steeds terugkerende stof vrijwel zeker ge zocht moeten worden in de aanwezig heid van luis. Nee, schrikt u niet, wij bedoelen de crinluis. Huisvrouwen, die beschikken over een heel sterk vergrootglas, doen er goed aan de zo ongewenste stofjes eens met dat vergrootglas te bekij ken. Houdt het glas zo ver mogelijk verwijderd van de deeltjes en u zult dan bespeuren, dat u heel kleine beest jes riet, miet ogenschijnlijke pootjes en lange haren aan het achterlichaam Deze diertjes zijn heel klein, er gaan er ongeveer 1500 van op een vierkan te centimeter, dus is het niet eens ze ker, dat u ze met een vergrootglas zult kunnen zien. Een crinluis is geen fraai insect, maar wel geheel schadelijk. Liefhebber van vullingen. De cringluis, welke u het leven on aangenaam maakt, heeft als voedings bodem vooral de blonde erin, een soort vulling van stoelzittingen enz. Het dier leeft niet alleen van erin, maar in allerlei materialen, zoals in hooi, bijenkorven, op gedroogde vruch ten om kort te gaan op allerlei plant aardige en dierlijke produkten, en vooral op het vulmateriaal dat de stoffeerders gebruiken. .1, oabyderm-zeep Overdragen van de crinluis kan ge makkelijk plaats hebben door ons zelf door onze huisdieren enz. Het beestje leeft van een zeer kleine schimmel plant, welke zich in 'n vochtige om geving op de vullingen ontwikkelt. De crinluis komt niet voor op zwart geyarfde erin, aangezien deze door de hitte van het verfbad is ge droogd. Wel komt de kiem van deze luis voor in het blonde cringewas. Vocht is de oorzaak van het in leven hou den van de kiem. Ontwikkeling ii droge kamers heeft niet plaats. We tenschappelijk is komen vast te staan dat een crinluis geen organen heeft en dus geen hout of stoffen kan aan tasten. Deze onzichtbare luis leeft van het vocht diat zich in de erin bevindt. Hoe te bestrijden Zoals u uit het bovenstaande zult hebben begrepen is het beste bestrij dingsmiddel hier het goedkoopste droogte. Het diertje drinkt geen vocht, doch zuigt het op door de huid, dus als u het vocht uit de erin haalt, wordt daardoor de bestaansmogelijkheid van de luis ook weggenomen. Huisvrouwen wier meubelen door crinluis zijn aangetast, geven wij de goede raad de aangetaste meubelen in volle zon te plaatsen, natuurlijk worden ze voor verschieten beschermd met een laken. Laat ze hier een paar dagen staan, zodat ze in-droog zijn geworden en de erin zal verdwenen zijn. Bespuitingsmiddelen kunnen nim mer diep genoeg in de vulling door dringen, zodat deze middelen niet helpen. U zoudt dan de meubelstuk ken met gas moeten behandelen, maar dit laatste middel moeten wij de leek ontraden. Het is een paardemiddel, dat slechts door de vakman gebruikt mag worden. Droogstoken of droog stoven in de zon, zijn dus wel de beste middelen voor de leek. Ingezonden stukken DE VERJAARDAG VAN PRINSES MARIJKE. Waddinxveners. hebt U de vlag uitgestoken jl. woensdag toen onze jongste Prinses jarig was? Jakun nen enkele mensen zeggen. De ove rige moeten het ontkennen. Zij had den wel een vlag, maar het was te veel werk om deze even uit te ste ken voor een dag. Waarom vlaggen wij niet. Wij rijn toch Nederlanders met liefde voor ons Vorstenhuis? Volgens mij wel, maar als U jl. woensdag en op de verjaardag van onze Kroonprinses hebt opgelet in ons uitbreidende dorp, dan zal U hier en daar een enkele vlag hebben zien wapperen. Bekommert U zich niet meer voor ons Oranjehuis? U weet toch wanneer U zelf jarig ben? Dan vergeet U ook niet de verjaar dagen van ons Vorstenhuis. Woensdagmorgen maakte ik een pijnlijk ofdom geval mee. Ik had net de vlag uitgestoken toen mijn melkboer aan het raam tikte en vroeg of ik 12J jaar getrouwd was. Ik heb mijn hoofd maar geschud en het mij ne er van gedacht. Mag ik U langs deze weg vriendelijk verzoeken in de toekomst de vlag uit te steken? O hebt U geen vlag. Nu over ruim 2 maanden is onze geliefde Vorstin ja rig, dus hebt U twee maanden de tijd om een vlag aan te schaffen, want. iedere Nederlander behoort een vlag in huis te hebben. Dus tot 30 april. Dan hoop ik meer vlaggen te zien in Waddinxveen. De redactie dankend voor deze plaatsruimte, verblijf ik J. H. zal de Coöp- Boerenleenbank wegens vergadering GESLOTEN zijn. HET BESTUUR ONZE OMGANG AAN DE TELEFOON Onze beschouwing over de goede omgangsvormen in voorgaande arti kelen heeft zodanig aandacht getrok ken, dat wij menen er goed aan te doen enkele onderwerpen uitvoeriger te behandelen. Vragen bereikten ons namelijk over het telefoneren, de om gang tussen jongelui, de gezamenlijke maaltijden, onachtzaamheid bij de kle ding e.d. Wij willen met de goede manieren per telefoon beginnen, voor al omdat op dit terrein nog nimmer een goede etiquette is vastgelegd. Zelfs de aanwijzingen in de telefoon gidsen zijn niet correct. Zo adviseert de P.T.T. om de hoorn onmiddellijk op te hangen als u een onjuiste verbinding doorkrijgt tenein de gesprekkosten te vermijden. Onbe leefder kan het niet. Wilt u tijd win nen en de gesprekkenteller er buiten laten ,zeg dan snel pardon en hang op. Kunnen die enkele centen u piot zoveel kwaad doen, neemt u dan de moeite u te verontschuldigen. Aan de andere kant van de lijn dient men evenwel te beseffen, dat u direct moet weten met wie u spreekt, om nog tijdig af te kunnen bellen. Wie opgebeld wordt, zegge dus gelijk zijn naam of althans de naam van degene die de aansluiting bezit, als hij de hoorn voor een ander opneemt. De volgende vermeldingen zijn cor rect meneer De Vries zelf met De Vries; rijn vrouw met mevrouw De Vries; zijn dochtermet Annie De Vries; het dienstmeisje met het huis van meneer De Vries; zijn boekhou der, compagnon of zaakwaarnemer als het een firma betreft met de firma De Vries, of hoe de firma anders mag heten. Alstublieft geen irriterend goe demorgen, u spreekt hier erbij, want wie geregeld belt heeft daar gauw genoeg van en wie verkeerd belt, ver liest kostbare seconden. Dat goede morgen komt pas, als de aanvrager zijn naam genoemd heeft en de opge- roepene herkent de persoon of een goede klant. Vaste regel is, de telefoongesprek ken zo kort mogelijk te maken. Dus geen omhaal van woorden, maar on middellijk ter zake komen. U kunt bijv. zeggen Meneer De Vries, hoe maakt u het. Ik bel op om te vragen, of.Op dat hoe maakt u het ver wacht niemand antwoord, hoogstens j een even kort uitstekend en u Hebt u een lange mededeling te doen, vraagt u dan, of het schikt. Iemand kan immers in een bespreking zijn, bij de huisvrouw staat mogelijk de melk op of wacht een leverancier aan de deur. Schikt het niet, dan vraagt u wanneer u weer kunt bellen of u stelt voor, dat de opgeroepene terug belt, als hij tijd' heeft en de aanteke ningen bij de hand heeft. Hebt u zelf bezoek, kunt u ander werk niet on derbreken of rit u aan tafel, zeg dan rustig Kan ik straks even terug bel len hierover maar vergeet u dat dan niet, want nu wordt er op uw belofte vertrouwd. Geef iemand de tijd naar het toe stel te komen, leg dus niet ongedul dig de hoorn neer, maar wacht rustig tot er opgenomen wordt en zeg dan niet Hehe, eindelijk gehoor! of waar zat je? De betrokkene kan aan de deur gestaan hebben, op zolder of toilet geweest zijn, of hij moest mis schien een vrachtje uit handen leggen Krijgt u echter na zo'n zeven maal schellen geen gehoor, blijft u het dan niet eindeloos proberen, want mis schien is iemand riek of na vermoei de of slapeloze nacht juist ter ruste. Hebt u wel contact gekregen, maar niet de juise persoon kunnen krijgen, laat dan uw naam of kwaliteit weten, zodat er teruggebeld kan worden. Het is beslist onbeleefd geen naam te wil len zeggen en iemand in het duister te laten. Het kan zelfs leiden tot on gewenste verwikkelingen. En maakt u geen gewoonte van opbellen ten huize van iemand anders, u stoort daar vaker dan u denkt! Is het niet te vermijden, geeft u dan wat extra's verjaardag- of sinterklaascadeautje of iets in de spaarpot van de kinderen) buiten de betaling van de gesprek kosten. kijken Er zijn gerontologen, dat is een moeilijk woord, hebt u er in uw leven al dikwijls van gehoord' Er rijn gerontologen, die zeggen met elkaar: de mens wordt in de toekomst weer honderdvijftig jaar Met negentig of honderd is hij niet aan de top, dan zijn heus rijn organen in doorsnee nog niet op; wanneer hij goed verzorgd wordt, medisch en sociaal, ervaart hij straks dus niet meer de ouderdom als kwaal Dat kan nog heel wat worden 't bejaarden legioen maakt dat de grootste staatspost wordt ouderdomspensioen; de grootste dan op één na, vergeet geen tank of bom, defensie gaat toch altijd nog vóór de ouderdom. Er komen hele wijken voor boven tachtig jaar, daar rijdt een auto dertig vanwege het gevaar; en hevige impulsen, dat is geen theorie, staan voor de deur inzake de bruiloftsinduistrie. De mensen zijn bij bosjes dan honderd jaar getrouwd; er worden grote zalen voor feesten bijgebouwd; daar zegt betoveropa met opgeruimd gemoed Mijn bruid, kleinachterkleinzoon, die ken ik nog niet goed Jaap Mijderwijk REIS NAAR ENGELAND. Onze plaatsgenote Janny van Brug gen heeft van het Klaproos-comité bericht gekregen, dat zij een vier daagse reis naar Engeland gewonnen heeft, daar zij als collectrice aan de Klaprooscollecte heeft deelgenomen. DE PADDESTOEL. Voor de vergadering van de Wad- dinxveense Speeltuinvereniging „De Paddestoel" welke dinsdagavond jl. in het Herv. Wijkgebouw gehouden werd bestond weinig belangstelling. De vergadering stond ónder leiding van de 2e voorzitter, de heer J. van Eijk die erop wees, dat deze geringe opkomst mede te danken is aan het feit dat de leden denken, het gaat zonder ons ook wel door, maar dit zo zeide spr. is toch niet de gang van zaken. De leden moeten bedenken dat niet alleen het bestuur een taak heeft, maar ook de ouders om hun kinderen bezig te houden. De secretaris, de heer Th. D. Dik- hooff gaf een verslag van het afgelo pen jaar, waaruit bleek o.m. dat het aantal leden iets teruggelopen was aan het eind van het speeltuinjaar, maar dat door een actie aan de Vij verlaan het aantal nog steeds bevre digend is. Was het aantak leden vorig jaar februari 210; nu is dit 226 dus een kleine vooruitgang. Verder deel de de secretaris mede dat dit jaar ook weer een speeltuindag gehouden zal worden en wel op de 3e zaterdag van juni a.s., verder zijn er nog plannen om tot een kindertoneelclub- je te komen, om meer kontact met de ouders te krijgen in de vorm van to neelavondjes. Uit het verslag blijkt ook dat de gemeente weer benaderd is voor medewerking bij de aankoop van een draaischijf en een draaimo len, maar dat tot Op heden nog geen bevestiging is verkregen. Blijkens het verslag van de pen ningmeesteres. mevr. Oudendijk-Pille, leverde het afgelopen jaar een batig saldo op. Door het bedanken van de voorzit ter, de heer C. Treffers als zodanig (om medische redenen) welke eerst een jaar als secretaris en toen als voorzitter de vereniging tot grote bloei heeft gebracht, was de verga dering genoodzaakt een andere voor- 'TDicforij Dit ent weet U kleedt U zitter te kiezen welke op voorstel van het bestuur gevonden wordt in de heer J. H. van Reede. Deze aanvaar de zijn benoeming met woorden van dank aan de scheidende voorzitter voor het vele werk wat hij voor de vereniging heeft gedaan en ook richte hij een woord van dank aan de heer J. van Eijk voor het vele werk wat deze als 2e voorzitter heeft moe ten verrichten, mede doordat de heer van Eijk ook onze vereniging gaat verlaten in verband met drukke werk zaamheden. Alle aftredende bestuursleden wor den zonder stemming herkozen. De benoeming toezichthoudster was geen probleem daar onze vorige toezicht houdster mevr. van Helden zich ook dit jaar weer beschikbaar stelde voor deze taak. Verder zal er nog worden uitgezien naar een plaatsvervangend toezichthoudster. Het dagelijks bestuur is nu als volgt: J. H. van Reede, voorzitter; Th. D. Dikhooff, secretaris; Mevr. Oudendijk-Pille, peimingm. TE WADDINXVEEN Kanaalstraat 9 - Telef. 668 - Giro 458622 Geopend ELKE WERKDAG van 9 tot 1 uur en van 2.30 tot 4 uur. de» ZATERDAG's van 9 tot 1 uur. Geen rentegevend maximum.

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 1