Weekblad voor Waddinxveen PARTIJ VAN DE ARBEID B" 1 1 Vereniging voor Veilig Verkeer Wloedec de Vrouw NIEUWS uit NUTSSPAARBANK Dt Spiegd van de week ROUWER Grote Voorlichtingsavond ïlede'dxmd en. ÖAarije." Openbare Vergadering „Duidelijkheid Gewenst" No van Lijst Moet er een nieuwe fiets zijn? Rentevergoeding 3 °l |o 713 vrijdag 27 februari 1959 14e jaargang Adres redakile en administratie: Verschijnt elke vrijdag Bijdragen, verslagen, etc. Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Drie personen werden met ernsti ge brandwonden naar een ziekenhuis overgebracht, nadat een lasinrichting aan de Barneveldseweg te Nijkerk in brand raakte door de explosie van een cilinder met propaangas. Door de enorme kracht van de ex plosie sloeg van het eierpakhuis dat voor de lasinrichting lag, een muur weg en sneuvelden in de omgeving tientallen ruiten. Het vuur sloeg bo vendien over naar het eierpakhuis, waarin vijftigduizend eieren lagen op geslagen. De brandweren uit Putten en Barne- veld wist in elk geval uitbreiding van de brand te voorkomen. Het pakhuis ging echter totaal verloren. Een twintigjarige machinist is dezer dagen de dupe geworden van een ken nismaking met een achttienjarig meis je. Na de eerste ontmoeting maakte de man een afspraak om samen naar een bioscoop te gaan. Tijdens de ge zamenlijke wandeling vroeg het meis je zijn horloge eens te zien; zij wilde weten van welk merk het was. In goed vertrouwen gaf de man haar het horloge. Later vertelde zij uit een in richting te zijn weggelopen en nog niets te heben gegeten, waarop de man haar 2,50 gaf. Op dat moment graaide zij de portefeuille uit zijn hand, rukte de sjawl van zijn nek en met het polshorloge sprong zij in een auto, die langzaam voorbij reed. De machinist bezat echter de tegenwoor- dgheid van geest het nummer op te nemen, waardoor in ieder geval de bestuurder van de wagen kon worden aangehouden. De rest volgt vanzelf wel. Twee jongens van respectievelijk 15 en 16 jaar, die uit een inrichting te Groningen waren ontsnapt, hebben al daar een auto gestolen. In grote vaart reden zij in de richting Amersfoort. Zij liepen echter in de gaten, toen zij in Amersfoort geen voorrang verleenden 9/i a££e goede UeAenMedutg/raken in Waddinxveen alleen Herencostuums Regenjassen Sportcolberts Pantalons aan een politieauto. De jongens voer den de snelheid op tot om en nabij de 120 km per uur. De agenten in de auto zagen zich toen genoodzaakt en kele waarschuwingsschoten te lossen. Toen pas stopten de jongens. Ze tracht ten nog te vluchten, maar inziende dat er geen ontkomen meer mogelijk was, gaven zij zich over. De president-direkteur van de KLM de heer Aler, is na een bezoek aan de Douglas- en Lockheedfabrieken in Amerika in ons land teruggekeerd. Ter gelegenheid' van het afgelegde bezoek deelde de heer Aler mede, dat de eerste van de acht DC 8 straal verkeersvliegtuigen, die de KLM bij Douglas heeft besteld in januari 1960 wordt afgeleverd. Het toestel zal dan worden ingeschakeld - 1 april 1960 - op de transatlantische route. De eer ste van de twaalf Lockheed Electra- schroefturbinevlie'gtuigen wordt in september van dit jaar geleverd. De heer Aler deelde verder nog mede, dat een DC 8 per jaar gemid deld 3000 uur - of ruim acht uur per dag moet vliegen, wil het rendabel zijn. Het is daarom erg moeilijk een dienstregeling te bedenken, waarbij zowel aan de verlangens van de pas sagiers als aan de rentabiliteit tege moet wordt gekomen. De winnares van het nationale song festival, Teddy Scholten, is zondag avond tijdens de voorstelling van de revue van René Sleeswijk „Een avondje uit", te Rotterdam, van ver moeidheid ingestort. Tijdens een du- etje dat zij samen met haar man, Henk Scholten, zong werd zij al duizelig. Men heeft haar op een bed in de kleedkamer gelegd, waar zij ten slot te in slaap viel. De politie te Rotterdam heeft een 25-jarige schilder aangehouden, die er van verdacht wordt een negentien jarig meisje aan het ouderlijk gezag te hebben onttrokken. Een groot aan tal suikerzakjes, die bij de ontdekking van het meisje in haar tas werden gevonden, heeft de politie een flink eind op weg geholpen. Nadat bij de politie bekend was, dat het meisje was verdwenen, stelde deze al het mogelijke in het werk om achter de verblijfplaats van het meis je te komen. Er bestond toen een ver moeden, dat de schilder hier meer van zou weten. Hij ontkende echter iets met deze zaak te maken te hebben. Bij een inval die donderdag werd ge daan in een huis te Delft viel hij door de mand. Een zeer tragisch ongeval had deze week nabij Eindhoven plaats, toen een militaire straaljager neerstortte op een bungalow, waarbij een 30- jarige vrouw om het leven kwam en de woning in brahd geraakte. De piloot bleef ongedeerd. De grootste tweewielertentoonstel- ling, die in Nederland ooit is gehou den, is de afgelopen week geopend in het RAI-gebouw in Amsterdam. Hoe veel merken-er wel aanwezig zijn? 30 merken rijwielen, 37 bromfietsen, 27 motorrijwielen, 21 scooters en 3 au toscooters. Op de campingtentoonstel ling zijn bovendien nog 56 typen ca ravans te bewonderen. De heer A. G. M. Boost, directeur wegen en verkeer van de ANWB, j heeft in een causerie meegedeeld, dat de oranje knipperbollen bij de overr steekplaatsen voor voetgangers ver moedelijk weer gaan verdwijnen, be halve ver buiten de bebouwde kom. Op alle officiële oversteekplaatsen, de zg. zebrapaden, zou dit een aan zienlijke verkeersverbetering kunnen betekenen (en dan nog kostenbespa ring bovendien), want vooral overdag bij zonlicht ziin de knipperbollen maar een gevaarlijke instelling. Afdeling WADDINXVEEN DINSDAGAVOND 3 MAART a.s., 8 uur Verenigingsgebou w, Stationsstraat verzorgd door Inspecteur Schotte, van de Verkeersgroep Delft. Aan de hand van politiefoto's, foto's dus welke nimmer in de pers gepubliceerd worden, zal U worden getoond wat de werkelijke gevolgen van verkeersonveiligheid zijn. Zij, die dagelijks weggebruikers zijn. mogen deze avond beslist niet missen. Toegang vrij, gezien echter de realiteit van het getoonde kunnen personen beneden de leeftijd van 16 jaar niet worden toegelaten. Op deze avond zullen tevens de diploma's worden uitgereikt aan de geslaagden van de deze winter gehouden verkeerscursus. ZEEP OF WASMIDDEL Nu er zoveel nieuwe en zoveel uit eenlopende zepen en wasmiddelen zijn dienen de huisvrouwen er iets meer van te weten, om met succes te kun nen werken. Bij de verschillende soorten zeep kunnen we onderscheid maken tus sen huishoudzeep (harde en zachte), toiletzeen en zeepvlokken. Het vetzuurgehalte van toiletzeep en zeepvlokken is hoger dlan dat van huishoudzeep. A.R, KIESVERENIGING op VRIJDAG 6 MAART A.S., 's avonds 7,30 uur in het Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan. Spreker De Weled. Heer P. C. ELFFERICK, wethouder te Delft. Onderwerp: Gelegenheid tot vragen stellen en debat. Ieder die op donderdag 12 maart a.s. naar het stembureau gereden wenst te worden kan zich opgeven bij onderstaande adressen MEVROUW VENEMA, Henegouwerweg 43 D. DE NOOY, Dorpsstraat 26 P. NOQRDAM, Noordeinde 134 H. POSTMA, Jan Dorrekenskade 58 C. VAN DER BAS, Wilhelminakade 48 Vlokkenzeep moet zodanig gemaakt zijn, dat de vlokken oplosbaar zijn en snel schuimen bij lage temperatuur. Vooral bij aanwezigheid van zacht water is het gebruik van zeep ideaal voor de was. Na het wassen zal het watgoed echter moeten wordien ge bleekt en/of geblauwd, want zeep heeft wel een reinigende, maar geen blekende werking. Wanneer wasmiddel Die huisvrouwen die graag de was koken, doen er goed aan, een zelfwer kend wasmiddel te gebruiken. Bij de ze wasmiddelen wordt de grootste werking pas bereikt bij het kookpunt. Voorts kunnen wij hoemen de syn thetische wasmiddelen. Dit wasmid del heeft met zeep vele eigenschap pen gemeen. In tegenstelling tot de zepen zijn de syntetische wasmidde len kalkbestendig, dat wil dus zeggen, dat er geen wit neerslag kan ontstaan op het wasgoed wanneer er sporen zijn in het sop van metaalzouten. Een groot voordeel van deze was middelen is, dat ze gebruikt kunnen worden zowel bij lage temperatuur als voor de kookwas. Bleken bij 100° Aan dgl. middelen is een bleekmid del toegevoegd, waarvan de blekende werking uitgaat bij een temperatuur van ongeveer 100°. Het gevolg hier van is, dat u in een sop van dit mid del ook gekleurd goed kunt wassen, indien de temperatuur laag gehouden wordt, dus koud of lauw. Bij een lage temperatuur wordt het bleekmiddel nooit zo actief dat het kwaad kan voor gekleurd! goed. Nog een voor deel is, dat door de blekende wer king, vlekken, die niet weggewassen konden worden, verder worden weg- gebleekt. Voor de vaat, wol en zijde Als wij de balans dus eens opma ken komen wij tot de volgende con clusie 1. zeep en zeepvlokken zijn goed voor elke was, temperatuur is zelf te regelen, wit goed moet worden nagebleekt; 2. Zelfwerkende wasmiddelen zijn alleen bestemd voor de kookwas; 3. De synthetische wasmiddelen kun nen worden gebruikt voor alle doel einden. De blekende werking is het hoogst bij kooktemperatuur, zodat ge kleurd goed gewassen moet worden in sop van lage temperatuur. Naast de synthetische wasmiddelen voor de grote was, bestaan er syn thetische wasmiddelen, zowel vloei bare als in poeder-, of in korrelvorm, voor de vaatwas en speciaal geschikt voor wollen en zijden goederen. Aangezien (nog) niet op alle pakjes staat aangegeven dat het wasmiddel synthetisch is, raden wij onze lezeres sen aan ons desgewenst om inlichtin gen te vragen, onder opgave van vol ledige gegevens naam en adres, zo dat wij per brief kunnen antwoordten. KIEN A VOND WERKENDE JEUGD. Wanneer men zo met clubwerk in aanraking komt met jonge mensen, en daardoor ook wel eens met oude ren, dan rijst de vraag: waar is toch de huiselijke gezelligheid gebleven? Is die met de spoetnik mee naar de maan? Thuis vroeger zaten wij uren aan een rond de tafel als gezin en zeer waarschijnlijk u ook wel ja vroeger thuis! Maar toen was alles immers veel anders dan tegenwoordig. Neemt u het ons niet kwalijk, maar wij zijn het daar helemaal niet mee eens. Ge looft u nu echt dat Uw kinderen an ders zijn dan U zelf toen U jong was? U doet het niet, maar wij zouden U aanraden kom eens een kijkje nemen hij ons op de club of op de instuif- avonden. Daar zult U zien dat uw eigen kinderen precies eender zijn als u zelf geweest bent, komt u maar ge rust - graag zelfs. Vandaar ook dat wij nu een kienavond gaan houden - dat aloude gezinspel - dat veel men sen niet meer kennen. Hebt U nog geen toegangsbewijs voor deze avond ze zijn er nog (Ieplaan *22) en mis schien nog aan de' zaal, want deze avond ipag u zeker niet missen. Om dat het die gezellige sfeer van vroe ger thuis weer «doet herleven - om dat het gaat om de jeugd van Wad dinxveen - omdat wij u graag zien als ruggesteun bij ons werk omdat zo'n rustige ontspanningsavond heil zaam werkt in deze gejaagde over be laden tijd. Kent u het kienspel niet wij le ren het u - daarom a.s. zaterdag 28 februari om half acht naar het ver enigingsgebouw aan de Stationsstraat. „WAAROM ZWEEG JE ZO LANG?" De adfeling Waddinxveen van de Nederl. Chr. Landarbeidersbond heeft haar jaarvergadering gehouden. De heer Chr. de Vries richtte in het bij zonder een woord van welkom tot burgemeester C. A. van der Hooft, wethouder A. Oudijk en vertegenwoor digers van zusterverenigingen. Hij wekte de leden op, om het CNV, dat dit jaar vijftig jaar bestaat als ver eniging een grote aktiviieit aan te biedenDe jongeren van „Wer kende Jeugd" voerden een propagan. dastukje op. Hoofdbestuurder Vermaas besprak het verleden en de toekomst van het CNV en schonk bijzondere aandacht aan het werk van wijlen minister Talma. Burgemeester van der Hooft sprak over de liefde voor de organisatie. Men moet christen zijn in woord en daad, aldus de burgemeester. De to neelvereniging TOG voerde hierna 't spel op. „Waarom zweeg je zo lang", dat goed werd vertolkt. UITVOERING „VOORWAARTS". De arb. Muziekvereniging „Voor waarts" gaf zaterdag jl. haar jaarlijk se uitvoering in het r-k. verenigings gebouw, onder leiding van de diri gent, de heer C. van der Knaap. De voorzitter opende dit concert met een woord van welkom aan alle aanwezigen, in het bijzonder aan onze oud-burgemees lier Warnaar en wet houder Pille. Hij kon verder mededelen dat vijf nieuwe instrumenten aangekocht wa ren. Begonnen met het uitvoeren van de mars Colonel Bogey, welke pittig gesoeeld werd, waarna de overige nummers op bijzonder vlotte wijze ten gehore gebracht werden, waarbij genoten werd van de prachtige dyna miek en volle overgave van de spe lers, en het beheerst en beschaafd voortbrengen dezer muzieknummers. We mochten constateren dat Voor waarts voorwaarts gaat in kwaliteiten kwantiteit. Na de pauze kwam KTW op het toneel met een stuk geschreven door onze plaatsgenoot, de heer M. Boere, getiteld :„Edy, mijn zoon", welk stuk de volle aandacht van de aanwezigen had. Meer willen we over dit stuk niet vermelden daar het a.s. zaterdag nogmaals wordt opgevoerd en er dus gelegenheid bestaat het persoonlijk mee te maken. Dit geldt vanzelf ook voor het muzikale programma. G. dan eerst even kjjken bij KRAIJESTEMN BOUW ULO-SCHOOL. Maandag wapperde de driekleur op de in aanbouw zijnde uloschool in de Puttepoldër ten teken, dat de hoogste dakspant van dit gebouw werd be reikt .Vermoedelijk zal de school, die vier lokalen en een aardrijkskunde - lokaal zal omvatten, in augustus ge reed komen. In september as;, zal dan de school in gebruik genomen kunnen worden. TE WADDINXVEEN Kanaalstraat 9 - Telef. 668 - Giro 458622 Geopend ELKE WERKDAG van 9 tot 1 uur en van 2.30 tot 4 uur. des ZATERDAG's van 9 tot 1 uur. Geen rentegevend maximum.

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 1