K.V.P. m ÏTTPS Wic\ovx\ Huidgenezing nezingl Propaganda-Vergadering Ook Spierpijn 5aed nieaw-l u-ac^i hjokeM, ïïlet fiaad m daad TANDPASTA IVOROL Hanneke verliest de strijd 9a a£JU gode UztenMtxüruyzxifaM Heren costuums 129,00 135,00 149,00 155,00 A. BROUWER Officiële mededeling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat hij de a.s. week spreekuur zal houden _op dinsdag 3 maart a.s. van half tien tot half elf uur v.m. Waddinxveen, 26 februari 1959. De burgemeester voornoemd, C. A. van der Hooft. KAPELAAN JANSEN SPREEKT. Op verzoek delen wij hierbij mede, dat de spreekbeurt van kapelaan Jan sen, over „Vragen rond jonge men sen" niet od donderdag 12 maart, maar op dinsdag 17 maart gehouden zal worden. Bedoelde lezing is toegankelijk voor alle parochianen. JEUGDRAADAVOND. Voor de derde maal in dit seizoen zal door de Herv. Jeugdraad alhier, een jeugdavond worden belegd In het Herv. Wijkgebouw alhier. Woensdag avond zal als spreker optreden Ds J. J. Timmer, Em. pred. te Woerden. Het onderwerp waarover hij zal spre ken is. „Het gedenken van Uw sehep- per". Aan deze avond wordt medewer king verleend door zowel het Herv. Meisjes- als het Knapenkoor, die het geheel omlijsten met enkele aardige liederen. Deze avond welke vrij toe gankelijk is, vangt aan om 7,30 uur. BEJAARDENMIDDAG. De eerstvolgende bijeenkomst voor de bejaarden wordt gehouden op dinsdag 3 maart a.s. om 2,30 uur in het r.k. verenigingsgebouw. HuidzuWerheid Hu Pig en Peg op stap Burgerlijke Stand het wel moeite gekost. De Gouwe startte goed. Met enkele snelle aanvallen werd de Zijl-kooi op gezocht, vrijwel direct al in het be gin wist van der Linde met een om haal te scoren 1-0. Het scheen nog beter te worden voor de Gouwe. Een lid van de Zijl moest de kant opzoe ken. Maar toen de Gouwe deze nume rieke meerderheid niet wist uit te buiten en even later ook een van de Gouwe moest verdwijnen, was het voordeel verdwenen. Met vijf tegen vijf werd de strijd zo mogelijk nog I en M H uitee, Oranjelaan 13; harder. Dat resulteerde dan ook vlak Aangiften van 19 tot 25 februari Geboren. Johanna Maria, d.v. A. Th. Wijsman en J. Vink, 2e Bloksweg 4; Cornelia, d.v. W. la Grand en A. Met selaar, Lijsterbesstraat 63; Koen, z.v. P. van Offeren en A. C. M. Weck, Kleikade 14; Ferdinand Nicolaas, z.v. L. Honkoop en H. Zwanenburg, Kromme Esse 11; Marinus Nicolaas, z.v. H. A. van Dijk 111. Onze Pig had lange benen en bedacht zich geen ogenblik. Met de moed der wanhoop nam hij een grote sprong.... en zat even later tot zijn hals in het eende kroos! De dikke Peg had het helemaal niet gemakke lijk met zijn korte beentjes. 112. Als de stier hem niet achterna had gezeten had Peg er geen ogen blik aan gedacht om over die brede sloot te springen. Maar nu deed hij zijn ogen stijf dicht en sprong. Als een kanonskogel zweefde de dikkerd door het luchtruim. voor de rust nog in een strafworp voor de Gouwe. Maar helaas werd deze gemist. Zo bleef dus de stand Huldqezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder KONTACTAVOND E.H.B.O. Op woensdag 18 februari jl. beleg de de afd. Waddinxveen een kontact- avond voor haar leden en genodigden in het Herv. Wijkgebouw. De voor zitter opende deze avond met een hartelijk woord van welkom. In het bijzonder verwelkomde hij de Weled. Gestr. Heer B. van Dam en de aan wezige doktoren van der Linde en de Geus. De voorzitter hoopte dat deze avond aan het gestelde doel zou tic- antwoorden nl. het onderling kon tact tussen de leden te verstevigen met een zeer duidelijke uiteenzetting over de achtergebleven gebieden o.a. Pakistan, na de pauze verduidelijkt door prachtige kleurendia's. Het was een avond waaroD wij zagen dat er voor deze gebieden, voor de beschaaf de wereld nog een grote taak is weg gelegd. Na afloop bedankte de voor zitter de heer van Dam voor zijn boeiende lezing, en bracht ook dank aan de heer de Rooy voor de beschik baarstelling van zijn nieuwste mate riaal. Hierna sloot de voorzitter deze prachtige avond. Wij geven U van de grote Afdeling WADDINXVEEN gelegenheid tot het bezoeken Sprekers op DONDERDAG 5 MAART A S. in Concordia Westhaven, Gouda. Zijne Excelentie Minister Cals De heer v. d. Ploeg, lid der Tweede Kamer Bij voldoende deelname wordt voor eigen ver voer (bus) gezorgd. Gaarne opgaven hiervan bij J- A. LUITEN, Zuidkade 185, voor of op 2 MAART A.S. Eindelijk kunt U roken zonder dat Uw tanden bruin worden. Dank zij Teelak. Teelak tandgelei is niet zo maar een tandpasta, maar een spe ciale behandeling die tandsteen en nicotine oplost en de tanden een beschermend laagje geeft. Snel doelmatig en veilig. Gebruik Teelak op een droge tandborstel. Na enkele dagen is de aanslag weg. Uw tanden zijn als nieuw, gezond en glanzend wit. 1.95 per tube. Alleen verkrijgbaar bij DE drogist van Wad dinxveen. A. VAN DER HEIDEN, (bij de brug). Adv. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur Ds J. R. Cuperus Nam. 6,30 uur Ds H. G. Abma, Monster. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds G. Boer, Lunteren. Nam. 6,30 uur Ds J. R. Cuperus. Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18. V.m. 9,30 uur Ds Kalkman. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds J. Snoey. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst. vrijdag 6 maart, nam. 7 uur Ds. B. Toes van Kinderdijk. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds A. Hof-Visscher. ZONDAGSDIENST zal worden waar genomen worden door Dr J. W. H. Helleman. ONZE OMGANG AAN DE MAALTIJD Er is een ongeschreven wet, dat wij bij gezamenlijk gebruik van een maal tijd tegelijk beginnen en ook samen eindigen. Ondanks die logische eti- quette laten vele ouders tegenwoordig hun kinderen (te) vrij in hun tafel manieren, worden zelfs vrienden on- der elkaar nonchalant en bejegent men gasten onbeleefd, door hen al- leen te laten en voor of na tafel naar de keuken te verhuizen. De opvoeding begint op jonge leef tijd. De kleinste kinderen' moeten le ren, od vaste tijden aan tafel te ko- mpn PUeerst de handen te wassen. Zij moeten dan aan tafel blijven tot de ouderen klaar zijn, ook al is. hun boterhammetje al op. Ja zij moeten ook leren niet van tafel af te lopen om een speeltje te halen of omdat ze zo nodig iets an ders moeten doen. Ook grote mensen mogen niet tussentijds van tafel op staan. Kan het een enkele maal be slist niet anders, dan wordt het ge vraagd. Weglopen zonder meer is erg ongepast in gezelschap. Het spreekt vanzelf dat men zijn gasten gelegenheid moet geven voor en na het eten zijn plichten waar te nemen. In groot gezelschap tikt de gastheer tegen zijn glas en vraagt een ogenblikje stilte. In de huishoudelij ke kring behoren de kinderen de stil te in deze ogenblikken niet te versto ren, daarom is het zaak ook de klein tjes tijdig te leren op dat moment vol komen stil te zijn. Als dat dagelijks wordt geeist, voorkomt men storende uitroepen en gichellachjes als er eens belangrijk bezoek is. Niemand neemt het de gastvrouw kwalijk als zij* het uur voor de maal tijd in de keuken is, maar de gastheer heeft de dure plicht^ dan zijn gasten bezig te houden. In een eetgelegenheid ziet men nog wel eens dat de heren met de hoed op binnenkomen. Deze gaat af bij de deur heren! En u laat niet uw dame voorgaan, maar stapt zelf vooroo om een tafeltje te zoeken en helpt daar ter plaatse uw dame uit 'haar man tel, als er geen garderobe was in de gang. Bij een draaideur loopt trou wens altijd de heer voorop, om deur in beweging te brengen. En dames als uw begeleider een mooi tafeltje heeft uitgezocht, zegt u dan niet. hè nee, laten we daar gaan zitten. U aanvaardt beleefd zijn keu ze. Die verzitterij van het ene tafeltje naar het andere brengt vaak een zaal in beroering en u brengt dan uw gast heer in verlegenheid. Voorts dienen de meisjes te beseffen, dat haren kammen, wangen poederen enz. enz. op de toiletten behoren te gebeuren. De manipulaties met mes en vork zijn voor oningewijden ook wel eens moeilijk. We werken echter met het gerei van buiten naar binnen, dus eerst de verstliggende en dan bij elke volgende gang naar het bord toewer ken. Staakt u tijdens het eten tijde lijk, dan legt u mes en vork gekruist op bordranden. Bent u gereed, dan komen mes en vork evenwijdig naast elkaar zover mogelijk op het bord te liggen en weet het bedienend perso neel, dat kan worden afgenomen. Dat er geen elleboog op tafel en geen arm in de schoot, maar beide polsen op de tafelrand behoren, weet hopelijk ieder welopgevoed mens! Nieukoop 2—Waddinxveen 2, 2,30 uur; Waddinxveen ABe Fair A, 2,30 uur; BELANGRIJK. De leden en donateurs worden erop attent gemaakt, dat vanavond de maandelijkse kaartavond bij van de Water weer gehóuden wordt. WZC DE GOUWE. De Gouwe heeft de Zijl er met 1-0 onder weten te houden. Toch heeft 1-0 met de rust. Na de rust moest al spoedig een tweede speler van de Zijl naar het droge. Maar ook deze keer kwam het er niet uit en toen om onbegrijpelijke redenen ook nog een tweede Gouwe-speler naar de kant moest, begon er een gevecht op I leven en dood, waarbij het meer om de man dan om de bal ging. De Gou we was hierin beslist de mindere en het was soms net kunst en vliegwerk dat doelpunten van de Zijl werden voorkomen. Maar dat dit gebeurde was mede te danken aan het goede keepen van den Oudsten. Zo werd dus ook de eindstand van dit harde gevecht 1-0. Dient omtrent de scheidsrechter nog opgemerkt dat objectiviteit een nog steeds zeer moeilijke zaak is en dat het niet allemaal slagers zijn die lan ge messen dragen. Uitslagen Gouwe IZijl I 1-0. Programma a.s. dinsdag. Sleutelstad II—Gouwe Hl. DAMVERENIGING EXCELSIOR. Uitslag 22ste ronde van Me onderlinge competitie. D. H. Zwanenburg—D. M. de Gelder A. Blom—G. Heeren 2-0 A. A. RietveldM. Smith 1-1 T. H. Twigt—H. Hofman 2-0 T. den Ouden Jr—P. C. Treffers 2-0 J. L. de Rijke—J. Slappendel 1-1 A. CompeerB. van Eijk 2-0 J. de HeerJ. Doornhein 0-2 A. ZwanenburgA. N. Littooij 2-0 C. BlonkJ. de Bel 2-0 C. H. Kramp—A. Zwanenburg 1-1 Maria Hermina, d.v. C. G. van Noort en J. van der Wel, Noordeinde 47; Cornelia Johanna Maria, d.v. A. J. van Rijn en T. W. Looman, Brugweg 33; Ondertrouwd: G. van der Velden en P. Burghoorn; Overleden. Monster, Leendert, oud 77 jaren; van Gelooven e.v. Rupke, Adriana Johanna, oud 71 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: grijze wanten; blauw wantje; geel wantje; etui inh. kam en spiegeltje; rode kinderhandschoen; beige handschoen; muntbiljet. Verloren, pakje koffie en pakje thee; damesrijwiel; spaarbankboekje van rijkspostspaarbank; rode dames pantoffel; bruin etui inh. vulpen en potloden; gele wantjes. Voor het tere Baby-huidje "babyderm-poeder DE BÉSTE en niet duur. Tube 95-70-45 ct FEUILLETON No. 26 door JOKE DE VALK de Sport in 't kort V.V. WADDINXVEEN. Zoals de weersgesteldheid er thans uitziet, geloven wij dat er a.s. week end weer gevoetbald kan worden. Door de lange rustperiode welke onze spelers achter de rug hebben, durven wij ons niet aan voorspellin- gen te wagen maar hopen toch dat er belangrijke successen kunnen wor den behaald. Wedstrijdprogramma a.s. weekend: Waddinxveen I—Woerden I, 2.30 uur; Waddinxveen 3Woerden 4, 12 uur; Waddinxveen Zl-Zwammerdam 1, 4 uur; Meneer Dubois, wees verstandig. Uw confreres zullen u mijden, omdat u met uw typiste gehuwd bent. Op de balie zal men u meewarig aan zien, omdat u zich hebt laten inpal men door een mooi snoetje. Sssst. ik weet wel, dat dit niet zo is, want ik heb u niet ingepalmd en ik heb nog minder een knappe toet. Maar de man in the street zou dit als een vol- dongen feit vaststellen. Zo zijn, mensen immers? Hanneke, ik trek me van üe men sen totaal niets aan. En wat mijn po sitie betreft.... ik kan trouwen met wie ik wil. Een advokaat staat in dit opzicht wat meer vrij dan een ander. En zelfs al was dit niet het geval, dan zou ik toch uitsluitend de stem van mijn hart volgen. En wee degene, die mijn vrouw er op neer zou zien. O, meneer Dubois, u maakt het zo moeilijk voor me. Ik doe al die tijd mijn best om u te weerhouden van een domme daad. Ik probeer u aan het verstand te brengen, dat ik niet de geschikte vrouw voor u ben. Iemand, van wie u niets anders weet, dan dat ze een tamelijk bekwame kantoorjuf frouw is. Die helemaal ongeschikt is als echtgenote van een straks beroem de advokaat. Begrijpt u dan niet, dat ik niet in uw millieu pas O nee Wel, laten we aannemen, dat u gelijk hebt, dan passen we het millieu aan, aan u. Niet het millieu is belangrijk, maar u. Hanneke zuchtte. Ik geef het op. Met u is niet te praten. Het beroerde van alles is, dat ik niet bij u terug kan komen, als ik nee zeg. Want dan is de vormelijke sfeer tussen ons ver dorven. Ik ben ervarj overtuigd, dat u minstens eens per week me opnieuw ten huwelijk vraagt. En wat nog veel beroerder is, als ik ja zeg, ben ik er van overtuigd, dat u vandaag of mor gen spijt zult krijgen van uw daad. Ik bedoel: dat u mij als vrouw wilde hebben. Hij stond eensklaps stil en greep Hanneke bij de armen beet. Ze schrok ervan en keek in zijn grimmige ge zicht. Hanneke, een man, die oprecht van zijn vrouw houdt, zal nooit spijt hebben van af het ogenblik, dat hij haar als vrouw van het altaar weg voert. Hanneke, geloof me, ik wil je gelukkig maken. Ik ben gefortuneerd en ik kan je geven, wat je wilt. Nu weet ik wel, dat dit niet het criteri um is om iemand gelukkig te maken. Maar je zult een zorgeloos bestaan hebben en ik zal je liefhebben en ver troetelen, zoveel ik kan. Toe Hanne ke.... dat telegram en dat briefje - ik zou wel eens willen weten, wie dat gedaan heeft - is niet bij toeval aan ons gezonden. Het heeft zo moeten zijn, dat we elkaar opnieuw zouden ontmoeten. Voel je dan helemaal niets voor me Ze zuchtte opnieuw. Een paar oa- gen geleden was ik nog in tweestrijd. Toen wist ik niet, of ik hield van me neer Gobbe of van u. Of dat ik voor geen van beide wat voelde. Maar er is sedert dien iets gebeurd, waardoor meneer Grobbe als huwelijkscandi- daat afgevallen is. Dat wil nog niet zeggen, dat ik van u houdt. Ik mag u graag en als patroon acht ik u zeer hoog. Maar de overgang van patroon naar echtgenoot schrikt me af. Ze keek naar hem op en voelde de druk van zijn handen in haar armen. Ik kan niet tegen je op, hoewel ik voel, dat het niet goed is, dat jij en ikO, ik wou maar, dat je het wil de begrijpen, maar het helpt alle maal nietsIk verlies de strijd ik kan het niet volhouden. Goed dan moet je het zelf maar we ten, maar ik voorspel je, dat je er la ter spijt van zult hebben. Hoewel ik stel een compromis voor. We ver loven ons officieel, dus met adverten ties, kaartjes en een receptie. Ik wil eerst zien hoe de reacties zijn onder je kennissen. In die tijd hebben we gelegenheid elkaar nog wat beter te leren kennen. U.. je moet niet ver geten, dat we tot nu toe alleen zake lijk met elkaar te maken hebben ge had. Je weet niet, hoe ik buiten de zakelijke sfeer ben en ik ken je in dit opzicht evenmin. Behoudens dan ons vakantie-intermezzo hier. Nog maalswe binden ons geen van bei den. Een verbroken verloving is in ieder geval minder erg dan een mis lukt huwelijk. U en ik, meneer Du bois, kunnen hierover wel het een en ander vertellen, naar ik meen. Uw specialiteit is immers het huwelijks recht? Goed. We verloven ons dus en ik blijf gewoon op kantoor werken Op kantoor ben en blijf ik juffrouw Schoneveld en u meneer Dubois. Bui ten kantoortijd zijn we Hanneke en Jan. Dus geen intimiteiten in kantooi - tijd. Laten we dit nu goed afspreken. Laten we een termijn van drie maan den als proeftijd vaststellen. Daarna beslissen we opnieuw, of we gaan trouwen, dan wel voorgoed uit elkaar gaan. Tot dat tijdstip zijn we beiden geheel vrij. We spreken niet over trouwplannen, met niemand dus. Ook niet op de receptie. Wanneer men er naair vraagt, zeggen we uitsluitend, dat we nog geen datum vastgesteld hebben. Blijkt het, dat je na drie maanden niet van gevoelens veran derd bent en ben ik zelf eveneens tot de slotsom gekomen, dat ik voldoen de van je houdt om met je te trou wen, dan bepalen we onze trouwda tum en dan moeten we maar zien, wat we er van maken kunnen. Wat denk je ervan Ik zeg, dat het een krankzinnig plan is, maar omdat ik ervan overtuigd ben, dat ik je op geen enkele andere wijze voor mij zal kunnen winnen, moet ik het wel aanvaarden. Meneer Dubois, Jan, ik heb je al tijd aangezien als een gentleman. II mag aannemen, dat je je gedurende die proeftijd als zodanig zult blijven gedragen? Maar dat spreekt toch vanzelf, Han neke, riep hij verheugd uit. En ook zul je mijn vrijheid geheel weergeven, als ik na afloop van proeftermijn niet met je wil trouwen: Zelfs dat. Hier, mijn hand van- eer. Ze voelde de druk van zijn vingers om haar pols, en toen hij haar h wilde loslaten, hield zij die vast. het licht van de ondergaande zon kwam er een zachte trek op haar ge laat, dat zich ontspande in een glim lach en haar stem klonk heel .anders dan tevoren, toen ze zei. Dan kun |e me vanaf dit ogenblik als je verloof de beschouwen, Jan. Wat drommel blijf toch niet staan als een van bomen daar! Zou je me niet eens een zoen geven O, Hanneke Een uur later trad Hanneke haar kamer binnen en draaide het licht op. Zo, boemelaarster, ben je er einde lijk? klonk een slaperige stem uit bed. Verrast draaide Hanneke zich en keek naar Josien, die al onder wol lag. Ben je al lang thuis? O ja. Ik heb een toertje gemaal met Grobbe, maar ik had wat hoofd pijn en ben weer weer gauw hierheen J Kleding toonaangevend (ook in Terlenka) Regenjassen, Sportcolberts en Pantalons in Waddinxveen alleen verkrijgbaar bij Nesse 46 Telefoon 485

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 2