GORDIIN-f^M DORPSSTRAAT 9 dames- of meisjes Vest m H. M. de Wilde VAN HEEZIK 200 Rode hennen ze ZIJN en NOG v. Bergen-Verbree Kleiaardappelen Overhemden reparatie Gemeenteraadsvergadering van donderdag 26 februari SCHOONMAAKFEEST KASTPAPIER [UeA&ie#irig<4 Eeub Boekenweek het geschenk 1Ö59 Boekhandel „Veldwijk4 Wij openen het voorjaarsseizoen 1959 met een groots gordijn-festival een feest van nieuwe stoffen in een veelheid van kleuren en verrassend nieuwe dessins. Nog nooit was een collectie zo grootnog nooit boden wij U zo'n enorme verscheidenheid. Dit is de kans om de gordijnstof-naar-Uw-hart te bemachtigen. De lage prijzen zijn bovendien een welkome verrassing eens een kijkje komen nemen. U moet bepaald De nieuwste nieuwtjes op het gebied van vitrage glasgordijnen, stores en volants, vervaardigd van de opzien barende wonderweefsels Xerlenka, Terylene en Trevira, de arbeid-be- sparende gordijnstoffen. Spannen en strijken is niet meer nodig,de gor dijnen kunnen niet meer krimpen en ze zijn practisch onverslijtbaar. Onze TREVIRA marquisette, zowel effen als met fantasie-dessin, 90 cm breed, per meter vanaf 3»70 In diverse breedten (tot 3 meter) ver krijgbaar. Keuze uit meerdere soorten EFFEN TERYLENE, 90 cm breed, per meter 3|70 In meerdere breedten verkrijgbaar. TERYLENE RUCHE met Terylene entre-deux, per meter 5,90 Zie de etalages M ANUF ACTÜIfEN CONFECTIE-MODES MATRASSEN meubelen «bedden* Onze nieuwe voorjaarscollectie omvat de mooiste dobbystoffen, kleurrijke prints en bijzonder fijne wollen stof fen. Verrukkelijke mooie gordijnstof fen alle zon-, was- en lichtecht, 120 cm breed, per meter 4,95 5,95 6,95 7,45 Heel aparte import ZIJDEN DAMAS TEN, zowel in klassieke als moderne dessins, 120 cm breed, per meter 8,95 DRUKSTOFFEN in een fantastische variatie van exclusieve moderne des sins. Prachtige kwaliteit stoffen, zon- was- en lichtecht, 120 cm breed, per meter 2,98 4,25 5.50 Exclusieve DAMASTEN in fraisie, goud en crème en petrol, 120 cm breed, per meter 5,90 IN VITRAGE EN OVERGORDIJNEN BIEDEN WIJ U DIT VOORJAAR EEN KEUZE UIT HONDERDEN DESSINS. Juist nu, tegen 't voorjaar ls een wol of arlon m oi cuiuin w Ad D I N X V E EN - vanaf vanaf een ideaal en onmisbaar kledingstuk. In damesmateni, in diverse kleuren en maten 13.35 In kindermaten eveneens in prachtige nieuwe kleuren 7.50 Als extra reclame op de sterke, mooie en zuiver wollen KINDERVESTJES van de bekende „Azet" fabrieken, deze week een extra KORTING VAN 10 de kous die U aantrekt I Zeer elegant, ragfijn, maar ijzersterk door de speciale Resin Anti - ophaalfinish Gaarne zullen wij U de nieuwste Vasana- tinten tonen. MANUFACTUREN Dorpsstraat 37 Telefoon 437 Het extra koopje voor deze week is een moderne ijzersterke gestreepte g* HEREN SPIJKERBROEK Q met elastische band ÏS voor slechts13.30 f0 TE KOOP rood gekruist met hems van prima afstamming 9 weken oud. Te bezichtigen alle werkdagen. C. Hoogendoorn Reeuwijk Platteweg 44 Tel. K 1820-5061 12 pond Stoofperen f 1.— 10 p. Goudreinetten f 1. 10 pond Handappels f 1.— Kerkweg 215 TE KOOP j P"ma f 4,— per 25 kilo. G. BOS Noordeinde 40 Telefoon 242 WONINGRU1L Wie ruilt mijn BOVENHUIS Eikenlaan met 2 slaapkamers voor ander huis. Br. onder no. 713-2 bur. v. d. bl. Winterjack voor fiets en brommer water dicht en gevoerd, voor de prijs van f 22,50 van maat 46 tot en met 54. Vijverlaan 2, telef. 976 Voor elk figuur en voor Iedere beurs een KOSTUUM uit de dan en Herenkleermakerfl G.LEEFLANG IJs'ellaan 84 Gouda, Tel, 401S Ruime sortering stof fen en stalen voorradig Kunststoppape-lnrlcMlni?- gegaan. Apropos, waar heb jij de he le avond gezeten Hanneke ging op de rand van het bed zitten en keek naar haar vrien din. Je hebt je doel bereikt, juffertje, met je telegram en je briefje aan de spiegel. Nee, ontken nu maar niet, want daar, op je nachtkastje ligt het rolletje kleefband. Nou, wens me maar geluk: ik ben verloofd met ma baas. Josien kwam gapend overemd. lie, he, dat is niet voor de tijd. Ze greep Hanneke's hand en schudde die alsof het een pompzwengel was. Van harte, kind, en ik ben er van overtuigd, dat jullie een iedeaal paar zullen vormen. Zo, zo, de kogel is dus door de kerk. En je bent natuurlijk dol verliefd. Wat ik ben, of niet ben, zei Hanne ke, opstaande en naar de spiegel lo pend, zal te zijner tijd wel duidelijk worden. Zo, zo en wanneer zal de gelukki ge dag zijn O, dat weten we nog net. Voorlo pig zeker niet. En ik blijf gewoon bij hem werken. Vertel eens, Hanneke, vroeg Josien lachend, wist-ie hoe hij een zoen moest geven Het volgende ogenblik plofte er een poederdoos op de dekens, vlak voor Josien's neus. Als je je mond niet houdt, zal ik jou eens zoenen met m'n haarborstel. Sorry, Hanneke. Josien gooide de dekens van zich af en sprong uit bed. Ze liep naar haar vriendin en pakte haar bij de schouders. Ik weet zeker, dat je vandaag de beste beslissing in je leven hebt genomen. Wees dank baar dat ik als koppelaarster heb ge fungeerd. En jij houdt van hem. Al leen, je wilt het niet weten, niet eens voor jezelf. Einde eerste deel UITBREIDING VERENIGINGSGEBOUW. Door de kerkeraad van de Gerefor meerde kerk alhier, is een commissie ingesteld, welke de mogelijkheid zal moeten onderzoeken op welke wijze het verenigingsgebouw aan de Sta tionsstraat vergroot zal kunnen wor den. Dit is dan de tweede maal dat het gebouw uitgebreid wordt. Ook besloot dezelfde kerkeraad bü wijze van proef enkele maanden, te beginnen april, dubbele morgendien sten te doen houden, zulks in verband met het grote tekort aan zitplaatsen. CHR. NIJVERHEIDSONDERWIJS. De vereen, van Chr. Nijverheids onderwijs voor Gouda en Omstreken hield 24 februari haar algemene le denvergadering, onder voorzitterschap van de heer A. Mulder, alhier. Alhoewel het gemeentebestuur van Gouda in begin 1958 grond had toege wezen voor een nieuw te bouwen school, werd dit aanbod eind 1958 weer ingetrokken. Mpmenteel is er weer kans grond te kunnen krijgen. Tot zolang zal de school onderge bracht blijven in Paradijs no. 7. Tot bestuursleden werden o.a. ge kozen de heren C. Rehorst, A. Kooij- man en J. L. Voorbach, allen uit Waddinxveen. van 400,—, echter zonder voorwaar- waarde, dat de aankoop der boeken zal geschieden &o advies van het nieuw te benoemen hoofd der school. Ook werd medewerking verleend aan het bestuur der r-k. school voor de uitbreiding der school met. twee lo kalen. Het in een vorige vergadering uitgetrokken bedrag werd voor de aanschaffing van schoolbanken voor de openbare lagere school B werd verhoogd met 800,— teneinde in plaats van banken setg te kopen, waarvoor de Minister toestemming had gegeven. Voor de bestrating van de Zuidkade in verband met de Gou- wewerken werd 43.500,— uitgetrok ken. De gemeenteraad kwam donderdag avond in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester C. A. van der Hooft. De heer Okkerse was verhinderd aanwezig te zijn. Naar aanleiding van het verslag van de vergadering van 16 december 1958 maakte de heer Noorlander be zwaar tegen de vermelding van een interruptie van de heer Lips, aange zien deze niet het woord aan de voor zitter had gevraagd. De voorzitter merkte op, dat het geen in de raad gezegd wordt in de notulen wordt opgenomen. Aangezien de heer Lips inderdaad de gewraakte opmerking had geplaatst is derhalve het verslag overeenkomstig de wer kelijkheid. De voorzitter zeide voorts, dat het niet aanging om bezwaren te maken tegen het verslag, indien de weergave juist is. Het verslag werd daarna vastgesteld. Bij de ingekomen stukken werd een voorstel van B en W aangenomen om de presentiegelden voor de leden van de stembureau te verhogen tot 20,. terwijl voorts nog werd besloten aan de heer P. D. Stuurman grond te verkopen in de Puttepolder voor de bouw van 7 winkels voor de prijs van 45.000,De ingekomen stukken bevatten verder een schrijven van de PTT dat het niet mogelijk is telefoon cellen te plaatsen in de Sniepweg en in de Puttepolder wegens gebrek aan materialen. Naar aanleiding van een brief van B en W had de directie van de Ned. Spoorwegen bericht, dat het niet mogelijk was betere aansluitin gen voor de trein in Gouda te ma ken, omdat het reizigersvervoer in de richting Alphen aan den Rijn drukker was dan naar Gouda. Aan de. heren van Amerongen en Posma werd op hun verzoek eervol otttalae verleend als hoofden der Voor het a.s. bestaat er vanzelf weer grote be hoefte aan Wij hebben dit papier aan rollen en vellen, wit, gekleurd en fantasiepa- trt nen, in een groot aantal dessins. Veldwiik heeft ze BE FAIR NIEUWS. Afd. Voetbl. Programma voor a.s. zaterdag: Boskooo I—Be Fair I; 4 uur. Be Fair H—RCV II; 4 uur. Waddinxveen A—Be Fair A; 2,30 uur. W.S.E. NIEUWS. WSE 1 speelt om half drie in Stol wijk en zal moeten winnen om mee te blijven tellen voor de bovenste plaats. WSE heeft 13 punten en Stol wijk 3 heeft 10 punten uit een gelijk aantal wedstrijden. In de thuiswed strijd werd het verlies dus een dub bele reden om er een extra goede wedstrijd van te maken. Het tweede elftal is vrij een goede gelegenheid voor hun om mee te gaan met het eerste elftal, ook voor de junioren een mooi fietstochtje, en te vens om hun eerste elftal eens. extra aan te moedigen, want de punten zijn nodig. Ook kan men per bus van af Gouda. Weekagenda. februari. Uitvoering n r.k. verenigingsge- openbare lagere scholen. Bij de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten werd een vaste geldlening aangegaan van 76.205,tegen 4g°/o voor de financiering van de verbou wing van de ambtswoning van de burgemeester en voor de aanleg van waterleiding in de Tweede Bloksweg en voor het gereedmaken van een sportveld in de Puttepolder. Een cre diet van 1600,— werd verleend voor de voorbereidende werkzaamheden voor de aanleg van drie sportvelden in het uitbreidingsplan Puttepolder. De straatnamen, Beatrixlaan, Irene- straat, Margrietstraat en Marijkestraat zullen mede op verzoek van enkele bewoners aldaar worden aangevuld met „Prinses". De speeltuinvereniging de Padde stoel vroeg medewerking voor het aanschaffen van een draaischijf en kinderdraaimolen in de speeltuin aan de Ieplaan. In de kosten van 800, zal de vereniging zelf 400,bijdra gen. Het crediet van 400,— werd verleend. Het voorstel tot ontrekking aan het openbaar verkeer van de spoorweg overgang in de Puttepolder .ontmoette bezwaren bij de heer Ververs, die het opnam voor een landbouwer, die als gevolg daarvan gedupeerd zou wor den bij het vervoeren van hooi. De voorzitter deelde mede, dat bezwaren naar voren gebracht hadden kunnen worden in de ingelandenvergadering van de polder de Putte. Aldaar is het voorstel zonder hoofdelijke stem ming aangenomen en ook de spoor wegen hebben tot opheffing van de overweg besloten. Het voorstel werd aangenomen met de stem van de heer Ververs tegen- Voor de aanschaffing van een bibliotheek aan de openbare lagere school A word een crediet gegeven Na een uitvoerige toelichting door de voorzitter werd tot hoofd der open bare lagere school A benoemd de heer P. Mier, leraar aan een lagere tech nische school te Surhuisterveen en tot hoofd der openbare lagere school B de heer C. M. Visser,onderwijzer aan de Emmaschool te Gouda. Voorafgaande aan de rondvraag had de voorzitter enkele verrassingen. In de laatste maanden was nl. het waterverlies aanmerkelijk gestegen en wel van 12 tot 40 pCt. langdurige on derzoekingen hebben thans uitgewe zen, dat de zinker in de Gouwe, in middels 40 jaren oud, verteerd is, zo dat een nieuwe moet worden gelegd. Daarnaast is het nodig ook een nieu we gaszinker te leggen. De kosten worden geschat op 50.000, Hoe wel deze zaak in een over 14 dagen te houden vergadering aan de orde zal worden gesteld,, verkregen B en W machtiging reeds nu de nodige voorbereidende maatregelen te ne men. Verder deelde de voorzitter me de, dat voor verdere afwerking van de sportvelden aan de Kanaaldijk een nieuw crediet zal worden gevraagd van 30.000,—. Ook dit punt komt in de volgende vergadering nader aan de orde, maar ook in dit geval werd machtiging gegeven voorlopig met de werken door te gaan. Tenslotte deelde de voorzitter me de, dat het gemeentebestuur voorne mens was een nieuwe vraagbaak voor Waddinxveen uit te geven speciaal voor de nieuwe inwoners. De kos'en daarvan zullen door de ontvangsten kunnen worden gedekt, maar het is mogelijk, dat toch nog een bedrag van f 500,— nodig zou zijn. Mevr. van der Torren juichte dit voorstel van harte toe, omdat de overheid tot dusver eigenlijk te kort geschoten was de nieuwe bewoners op te vangen. De heer Ververs sloot zich hierbij aan en gaf tevens in overweging een commis sie uit de bevolking te vormen, waar van een lid de nieuw ingekomenen zou gaan voorlichten. Het voorstel tot de uitgift» van de vraagbaak werd met algemene stemmen aangenomen. Na een korte rondvraag werd hier na de vergadering gesloten De woningnood, ons aller smart, ligt nu wel heel na aan ons hart, want thans doet iedere partij aan forse huizenbouwerij Wenst u in hele korte tijd een prachtige bouwnijverheid in zacht gekleurde rose steen Dan is uw keus lijst nummer 1. Dat wie wil trouwen niet meer wacht het eigen huis hen tegen lacht, het talrijk nageslacht tevrêe Dan aarzelt niet en stemt lijst 2. De huizennood heerst nog alom, het kwade maakt het rechte krom, bouw met ons mee vol energie en breng uw stem uit op lijst 3. t Voor vrijheid, kloek en onbesmet, veel huizenblokken neergezet; maar zonder rood of rose sier, dan valt uw keuze od lüst 4- Wij treden in het oude spoor, geen uur gaat er bij ons teloor, wie mee bouwt in versneld bedrijf stemt zonder twijfel op lijst 5. De brug naar 't ideaalst verschiet is huis en haard en anders niet; wij staan voor beiden op de bres, maak donkerrood lijst nummer 6. Bescherm met ons der vad'ren pand bouw met ons mee op klei en zand; I Zaterdag 28 Voorwaarts bouw. Zaterdag 28 februari Jaarvergadering van de J.V. en M.V.'s in het Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan, aanvang 7,30 uur. Zaterdag 28 februari. Kienavond Werkende Jeugd om half acht .in verenigingsgebouw aan de Stations straat. Dinsdag 3 maart. Voorlichtingsavond Veilig Verkeer m het verenigings gebouw, Stationsstraat. Dinsdag 3 maart, 2.30 uur Bejaarden middag in r.k. Verenigingsgebouw. Woensdag 4 maart Kaartavond K.A.B. in R.K. verenigingsgebouw. Donderdag 5 maart. Feestavond Alg. Ned. Agr. Bedrijfsbond in 't Cen trum. Donderdag 5 maart Algemene Leden vergadering afd. Waddinxveen van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Ge zondheidskolonies, nam. 3 uur ten huize van mej. van Dort Kroon. Vrijdag 6 maart. Vergadering A.R. Kiesvereniging in verenigingsgebouw Esdoornlaan. Zaterdag 7 maart Toneeluitvoering TOG in Het Centrum. Dinsdag 10 maart Spreekavond Mid denstandsvereniging in de Unie. Dinsdag 17 maart. Spreekbeurt van Kapelaan Jansen voor K-A.B.-ers met echtgenote en verloofde in R.K. verenigingsgebouw. Zaterdag 14 maart Toneelvoorstelling Instituut voor Arbeidersontwikke ling in r.k. verenigingsgebouw, 8 uur. Woensdag 18 maart. Ledenvergadering Chr. Nat. School in verenigingsge bouw, Stationsstraat. Voor direct gevraagd: Dienstmeisje D. OUDIJK Noordeinde 111 Telef. 648 wie 7 kiest als zijn partij doet wijs en vaart nog wel er by- Zo gaat het door, het heel dozijn, geen doet er water bij zijn wijn dus wie u kiest, dit tot besluit, maakt voor uw huis geen stuiver u»- Jaap Mijderwijk van 28 februari- 7 maart ontvangt U bij aankoop van minstens f 5.aan boeken Romans Dagboeken Jeugdboeken Mimosareeks Boeket pockets Salamander pockets Zwarte Beertjes Prisma's Oranjelaan 30 Telefoon 438

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 6