Rüeekblad voor Waddinxveen ZEINUWRUST RlatnjjieUen - ïPxxw-txAA NIEUWS uit o-wzz nf/aan^iaats tweede bri! JAC. SATON Hanneke verliest de strijd no. 714 vrijdag 6 maart 1959 14e jaargang Adres redaktle en administratie Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Officiële mededeling WIJZIGING STRAATNAMEN. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat de gemeenteraad heeft besloten de straatnamen Baatrixlaan, Irenestraat, Margrietstraat, Marijkestraat en Bern- hardlaan te wijzigen in. Prinses Beatrixlaan, Prinses Irene straat, Prinses Margrietstraat, Prinses Marijkestraat en Prins Bernhardlaan. Waddinxveen, 27 februari 1959. Burgemeester en wethouders voorn., C. A. VAN DER HOOFT. De secretaris, H. JENNé. SCHOUW. Op 23 maart as. en volgende dagen zal schouw worden gedreven over de sloten, gelegen in de bebouwde kom der gemeente. Iedere eigenaar van de aan de sloten grenzende eigendommen, dient er voor te zorgen, dat deze schoon zijn, van, ruigte of kroos gezuiverd, de kanten behoorlijk opgewerkt of geschoeid zijn en dat de diepte ten minste één meter bedraagt. Waddinxveen, 27 februari 1959. Burgemeester en wethouders voorn., C. A. VAN DER HOOFT. De secretaris, H. JENNé. Ingezonden stukken OLIEBOLLENDAG CONCORDIA Zaterdag 14 maart organiseert het fanfarecorps Concordia weer een olie bollendag ter versterking van zijn fi nanciële middelen. Als U dit leest weten wij wat U wil zeggen: Alweer! Concordia heeft pas nieuwe instrumenten gehad en 1.000 uit het Anjerfonds en dan de donateurs. Wij zullen U even uit <je droom helpen. Nieuwe instrumenten konden we niet langer buiten en als U op een van de laatste uitvoeringen bent ge weest heeft U kunnen horen dat dit een grote vooruitgang was. De 1.000 van het Anjerfonds kwamen we te kort op het bedrag van de nieuwe instrumenten. Het geld van de donateurs is hard nodig voor de wekelijkse uitgaven, salaris directeur, zaalhuur muziek e.d. De actie van 14 maart is weer hard nodig voor verdere uitbreiding jeugd- eorps, drumband en verdere benodigd heden. Iedere inwoner van Waddinxveen die er prijs op stelt dat Concordia zich uitbreidt en alles in het werk stelt om zo goed mogelijk voor de dag te komen, helpt mee deze actie te doen slagen, door het kopen van een of meer zakjes oliebollen. Vrijdag 13 maart staat de bekende gebakkraam weer tegenover de Oran_ jelaan waar U die dag al oliebollen kunt kopen. Voor kwaliteit staan wij in. Vrijdagmiddag komen wij in al de polders rondom Waddinxveen. Vrijdag 13 en zaterdag 14 maart staat Waddinxveen dus in het teken van de oliebollen. Iedere inwoner doet dus zijn best. Concordia zorgt voor de rest. Het bestuur van „Concordia" Land- en Tuinbouw VOORKOMEN, BETER DAN GENEZEN Doordat steeds meer giftige stoffen in de land- en tuinbouw worden ge bruikt, nemen de gevaren voor mens en dier voordurend toe. Het risico wordt niet alleen groter voor hen die met deze middelen moeten werken, maar ook voor de consumenten. Ook moet men er rekening mee houden, dat grote gevaren kunnen op treden voor het vee, of voor gewas sen wanneer de bestrijdingsmiddelen verkeerd worden gebruikt, of wan neer er slordig mee wordt omgegaan. Het bewaren van deze vaak zeer giftige bestrijdingsmiddelen laat op vele bedrijven zeer veel te wensen over en vooral is men dikwijls buiten gewoon onachtzaam met lege flessen of andere gebruikte emballage. Her haaldelijk zijn hierdoor ernstige on gelukken voorgekomen. Bij onderzoek bleek dan, dat de be trokkenen onvoldoende op de hoogte waren met de giftige stoffen waarmee zij werkten. Hoewel lang niet alle ge vallen van vergiftiging bekend zijn, komt men toch sterke gevallen van grove onachtzaamheid tegen. Ondanks de noodzaak, zal het toch niet voldoende blijken om nog meer voorlichting over dit onderwerp te geven, zolang er met zulke zware vergiften wordt gewerkt kunnen on gelukken niet uitblijven. Gelukkig, dat de wetenschap en in dustrie steeds meer zoeken naar die middelen, welke doeltreffend zijn te gen ziekten en insekten, maar veel minder, of helemaal niet giftig zijn. enEen van deze niet giftige bestrij dingsmiddelen is Pirox, waarvan de rseultatan ter bestrijding van insek- Pig en Peg op stap 113. Zijn klompen bereikten veilig en wel de overkant maar ons Pegje zelf niet. Hij kwam uitgerekend op de rug van vriend Pig terecht, die juist pro beerde uit de sloot te krabbelen. 114. Daar zat hij dan. Boven op de schouders van de lange Pig, die door het gewicht steeds dieper in de weke modder wegzakte. Eerst stond het wa ter tot zijn hals maar nu kwam het he mal aan de lippen. ten en schimmels bijzonder gunstig genoemd kunnen worden. Vooral voor de particuliere tuinbezitter is dit een uitkomst, dat hij thans dergelijke mid delen verkrijgen kan, zodat hij niet bang behoeft te zijn om da gewassen hiermede te behandelen. Fouten kun nen hiermede niet gemaakt worden, wat ook een groot voordeel is. Regelmatige toepassing van dit on gevaarlijke middel maakt gebruik van enig ander bestrijdingsmiddel overbo dig. SUIKERPRIJS OOGST 1959. De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening a.i. heeft de voor de oogst 1959 ten behoeve van de suikerbietenverbouwers gegaran deerde suikerprijs vastgesteld op 61,per 100 kg witsuiker, onver- accijnsd en exclusief omzetbelasting, af fabriek. Deze garantieprijs, die zoals reeds op 13 oktober 1958 werd aangekondigd is gebaseerd op een prijs voor suiker bieten met een suikergehalte van 16 pCt van 53,40 per ton, zal gelden voor de hoeveelheid suiker die voor binnenlandse consumptie kan worden afgezet. Voor het oogstjaar - 1959 is deze hoeveelheid gesteld op ten min_ ste 465.000 ton witsuiker. De verbouwers van suikerbieten kunnen derhalve voor een suikerbie- tenproduktie, die 465.000 ton witsui ker oplevert verzekerd zijn van een suikergarantieprijs oD basis waarvan gemiddeld uitbetaling van de genoem de basisprijs mag worden verwacht. Indien meer suikerbieten, resp. sui ker worden geproduceerd, dan geldt voor de meerdere produktie - voor zover deze niet boven de 465.000 ton voor binnenlandse consumptie kan worden afgezet - geen garantie. Het ministerie van landbouw, vis serij en voedselvoorziening wijst erop, dat de voor de oogst 1959 vastgestelde garantieprijs voor suiker bijna 2 cent per kg lager is dan de garantieprijs voor suiker van oogst 1958. Zulks be tekent, dat indien niet uit andere hoofde een wijziging noodzakelijk is de consumentenprijs voor suiker dit najaar met 2 cent per kg kan worden verlaagd. Een dergelijke verlaging zal evenwel zeker niet vóór 1 oktober 1959 worden toegepast. De thans bereikte verlaging van de garantieprijs is een gevolg van de reeds in oktober 1958 aangekondigde geringe verlaging van de basisprijs voor suikerbeten, terwijl ook de ver werking.'kc.en van bieten tot suiker thans zijn verlaagd. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDUS ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig, Nu in het RAI-gebouw te Amster dam een tentoonstelling gehouden is van bromfietsen en scooters is het wel interessant enkele cijfers van de aantallen van deze vervoermiddelen te publiceren. We behoeven er de ogen niet voor te sluiten, dat het motorrijwiel als gevolg van tal van oorzaken de laat ste jaren ook in ons land veel aan populariteit heeft ingeboet. De ver koopcijfers liepen ook in het afgelo pen jaar terug. In de eerste negen maanden van 1957 werden 20.129 ken tekenbewijzen afgegeven voor motor rijwielen en scooters en in hetzelfde tijdsbestek van 1958 bedroeg dit aan tal nog slechts 11.508, d.i. dus rond 43 pCt minder. Doch ondanks dit sombere geluid, kan toch worden vastgesteld, dat er per 1 augustus 1958 nog ongeveer 125.000 motorrijwielen en 50.000 scoo- etrs onze wegen bevolkten en deze cijfers tonen toch wel duidelijk aan, dat er nog heel wat enthousiasten voor het motorrijwiel in ons land aanwezig zijn. Neemt het aantal motorrijwielen echter langzaam af, bij de scooters valt nog steeds een stijging waar te nemen, al vindt deze evolutie in een minder snel tempo plaats dan enkele jaren geleden. Per 1 augustus 1956 stonden er in ons land 28.618 scooters geregistreerd: een jaar later was dit aantal gegroeid tot 40.627 en weer een jaar daarna - dug per 1 januari 1958 telden we er ongeveer 50.000. Het ziet er naar uit dat ook het ko mende seizoen weer een toeneming zal brengen. Op de RAI-tentoonstel- ling waren verschillende nieuwtjes ge bracht, al -bleven werkelijk revolu tionaire inzendingen achterwege. De gestadige voortgang die de afgelopen jaren in de scooterbouw heeft plaats eghad, resulteert thans in een wel haast volmaakt product, dat de bezit ter in staat stelt tegen geringe kosten een maximale hoeveelheid ontspan ning en levensvreugde te genieten. En meer mogen en kunnen we niet verlangen. Hoewel ruim 42 pCt van de gedu rende de eerste negen maanden van 1958 in ons land verkochte bromfie- sen in de prijsklasse boven de f 650,- viel en er dus een zeer grote vraag is naar de meer luxe bromfiets, kan men toch ook zeer goed slagen in de lagere prijsklassen. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. ,930 uur Ds. Langhout. Nam. 6,30 uur Ds J. R. Cuperus Hervormd Wjjkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds J. R. Cuperus Nam. 6,30 uur Ds P. P. J- Monster Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18 V.m. 9,30 uur Ds Kalkman Nam. 7 uur Ds Hemmes, Schiedam Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds J. Snoey Dhr. Afgesch. Gemeente. V.m. ,930 en nam. 5 uur Leesdienst Rem. Geref. Gemeente. Geen dienét ZONDAGSDIENST zal worden waar genomen door Dr E. M. L. Hemminga Burgerlijke Stand Aangiften van 26 febr. tot 4 maart. Geboren: Jan, z.v. T. Broer en P. Zoeteman, Dorpsstraat 46; Arnoldus Hendrikus, z.v. T. J. Jan maat en M. T. Janmaat, Ringvaart singel 26; Neeltje Elizabeth, d.v. G. Kool en S. Overdam, Sniepweg 6; Freddy, z.v. J. J. Kling en I. Zalm, Kleikade 52; Jacobus Leonardus, z.v. N. J. Boer en O. M. Kool, Bloemendaalseweg 63; Edith Stefani, d.v. H. Dekker en J. H. van 't Slot, Nesse 10; Cornelis Wilhelmus Jozef, z.v. C. Droog en M. M. Stigter, Lijsterbes straat 47; Gerdina Nelly, d.v. G. van dar Krans en A. D. van Peursen, Stationsstraat 31; Reinautje Adriana, d.v. H. B. van der Oest en H. J. Overvliet, Kerkweg 6; Anthonie, z.v. G. Visser en W. Bree- dijk, Noordkade 95. Ondertrouwd. S. M. Tange en M. 'Vergouw; Gehuwd: R. Binken en J. N. Tol; M. G. Kraan en W. Flier. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden, witte kindersjaal; ge breide rode sjaal; 1 zwarte laars; Verloren: beige damesglace; 1 por- temonnaie inh. f 3,(rood); bruine de portemonnaie; blauw wantje met heren glace's; rode wollen sjaal; ro- rood en wit; grijs-blauwe sjaal; 1 filmrol; 1 paar regenpijpen; 1 mos groene sjaal; rode kinderautoped; zil veren kinderarmbandje met 2 bedel tjes. INBRAAK IN MEUBELFABRIEK. In de nacht van maandag op dins- adg is ingebroken in de kantoren vein de N.V. Eerste Waddinxveense Stoom- meubelfabriek vh. van Schaik en Berghuis. De daders wisten zich toe gang tot de fabrieksterreinen te ver schaffen door het vernielen van een ruit in een schuifdeur aan de achter zijde der fabriek.. Hierdoor konden in het kantoor aan de voorzijde te zij de deur openen en slaagden zij. er bereiken. In het kantoor van de di rectie werd een en ander overhoop gehaald. Eeerst gistermorgen werd de inbraak ontdekt. Uit het onderzoek bleek, dat er niets wordt vermist. De rijkspolitie stelde met behulp van de in de gemeente gestationeerde speur hond een onderzoek in, dat echter zonder resultaat was. fN Neem ook eens een Alle dames hebben meer dere japonnen. Waarom Om er eens anders (be ter?) uit te zien. Maar de bril W(j hebben een keur van monturen, alle waard om een te passen. V rijbl|j ven kunt U dit dit b(J ons doen. OPTICIEN De zaak met de buitenklok. K.A.V. 25 februari jl. hield de K.A.V. af deling Waddinxveen een bijeenkomst waarvoor de oud-kapelaan Simonis was uitgenodigd een inleiding te hou den. Na een kort openingswoord door de voorzitster, mevr. L. Kingma-da Vreeze verkreeg kapelaan Simonis 't woord. Deze sprak over: „Levend Christendom". Allereerst merkte spr. op dat wanneer men de tegenwoordi ge visie op het christendom gaat ver gelijken met vroegere jaren er een groot verschil is te constateren. Vroe ger was de algemene gedachte dat wanneer men de zondagswet en de vastenwet maar onderhield, alles goed was. Tegenwoordig wordt meer de nadruk gelegd op de beoefening van de liefde. Wij moeten ons geloof niet uitsluitend in de kerk beleven, maar onze godsdienst uitdragen aldus spr. Kapelaan Simonis had met deze in leiding een aandachtig gehoor. Na de koffiepauze vertoonde de heer Gerts enkele kleurendia's over tuin- en kamerplanten waarbij hij op interessante wijze voorlichting gaf over tuinaanplanting. De heer van Dorp nam- de kamerplanten voor zijn rekening waarvoor bij de dames een bijzonder aantrekkelijk vraaggesprek uitlokte. Ook de geestelijk adviseur, de Zeer- eerw. Heer Pastoor van Drunen was de gehele avond aanwezig. De op komst was zeer bevredigend. JEUGDDIENST. Door de Herv. Ver. „Wet en Evan gelie" wordt a.s. zondag een jeugd dienst gehouden om 7 uur in het jeugdgebouw aan de Stationsstraat. Voorganger in daze dienst is Ds. Hemmes uit Schiedam, over het on derwerp: „Wie kiezen wij". Men wordt verzocht om 6.45 uur aanwezig te zijn met het oog op een kwartier samenzang. DOLLE KOE BRACHT OPSCHUDDING. Een koe, aangekocht door de vee houder De Groot aan de Bloemendaal seweg, heeft dezer dagen aan de Bloe mendaalseweg grote consternatie ver oorzaakt en o.a. een motorrijder en een bromfietser omver gelopen en een auto beschadigd. De koe werd donderdagavond om streeks half acht afgeleverd door de expediteur. Toen deze het dier uit de veeauto wilde halen, rukte het zich los en rende de Bloemendaalseweg op. Het eerste slechtoffer was de mo torrijder Visser. Deze werd met scoo ter en al in de brede vaart naast de weg geworpen. Toen de motorrijder bij een brug weer op het droge wilde klimmen, stond de koe hem op te wachten met de bedoeling hem nog maals aan te vallen. Verder wierp hij een bromfietser in de wegberm en liot» zich daarna vast in een rastering. Twee veehouders wisten de koe vast te grijpen. Het beest rukte zodanig, dat de neusring brak, waarna het met de beide veehouders er van doorging. De auto van een inmiddels gewaar schuwde veearts moest het hierna ont gelden en een van de veehouders werd onder de auto gesmakt en liep verschillende blessures op. Toen het uiteindelijk nogmaals gelukte deze dolle koe bij de horens te vatten bracht een injectie van de veearts de gewenste kalmering, waarna het dier tenslotte ni een stal tot rust kwam. FEUILLETON No. 28 door JOKE DE VALK 18 Een auto remde piepend langs het trottoir en een portierraampje werd geopend. He, als dat juffrouw Derks niet is De jonge vrouw, die rustig op de stoep wandelde, bleef verrast staan, toen ze haar naam hoorde en keek lachend in het gezicht van de auto mobilist, die het portierraampje ver der opendraaide en naar buiten leun de. He, meneer Grobbe, is het niet? On ze pensiongast uit Lunteren. Maar hoe komt u hier helemaal verzeild U woont toch in Delft? Hij knikte. Ik was vanmiddag voor zaken hier en ben juist gereed geko men. Nu zoek ik ergens een plaatsje om m'n wagen neer te zetten en dan wilde ik een stukje gaan eten. Hoe maakt u het, sinds Lunteren O, uitstekend. Druk, maar dat is niet erg. Was u aan de wandel Ik Ik kom net van mijn werk, en ben op weg naar huis. Ik hoop, dat u me wilt excuseren, want ik rammel. Ik heb anders nog niets gehoord. Ze keek verwonderd. Niets gehoord Wat bedoelt u Van dat rammelen. Ze schoot in een lach. U bent nog dezelfde. Meneer Grobbe, het beste. Ho, wacht eens. Mag ik u vanavond niet uitnodigen voor een diner Ik ben net als uuitgehongerd. We zoe ken dan een gezellige gelegenheid op en eten, wat we lekker vinden. Josien bleef dralen. Het leek haar wel. Thuis zou ze alles eerst moeten klaarmaken en daar ging minstens drie kwartier mee heen. Vooruit, ze accepteerde de uitnodiging, hoewel De lust bekruipt me om ja te zeg gen, meneer Grobbe, maar ik ben ge woon in werkkleren. Ik ook, antwoordde Grobbe, reso luut het portier openend. Stap maar in, juffrouw Derks. Ik zal met uw verschijning in ieder restaurant eer in kunnen leggen, ondanks met wat u w arkkleren noemt. Vooruit dan maar, op voorwaarde echter, dat u het niet te bont maakt. U moogt zelf uitzoeken, wat u wilt eten. Afgesproken Fijn, ik verheug me er al op. En ik xdet minder. Een kwartier later zaten ze aan een tafeltje te wachten op de bestelling die ze hadden doorgegeven. Grobbe presenteerde een sigaret en stak er zelf ook een op. Vertel eens, juffrouw Derks, hoe gaat het tegenwoordig met uw vriendin, juffrouw Schoneveld Ohebben ze u geen bericht ge zonden Hanneke is al drie maanden mevrouw Dubois. Hij keek haar verbaasd aan. Zo, zo, dus is ze toch met haar baas getrouwd Ik vond haar een aardige jongedame. Hanneke is een schat, maar vrese lijk serieus. Als u me belooft, dat u het nooit aan iemand vertelt, zal ik u een paar bijzonderheden laten ho ren. Herinnert u zich nog, dat ik op die zaterdagavond als een Deus ex machina in het pension kwam Hij knikte. Ja, u hebt toen aan ons tafeltje gegeten. Juist, dat was op Hanneke's verzoek Ze kwam die morgen bij me en ver telde me van haar moeilijkheden. U hebt haar ook ten huwelijk gevraagd, niet Grobbe kreeg een kleur. Jazo ongeveer. Ik mocht haar heel graag. Ik ben weduwnaar, ziet u En erg alleen. Vandaar - ze heeft in die da gen een geweldige indruk op me ge maakt. Dat heeft ze me verteld. Maar ze had ook een aanzoek van haar baas meneer Dubois. En zodoende raakte ze n een dilemma. Ze vroeg mijn raad en we besloten, dat ik mee zou gaan naar Lunteren om eens met u kennis te

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 5