Weekblad voor Waddinxveen j wiCTor NUTSSPAARBANK van de week NIEUWS uii Muze- woonplaats PUROL in huis! Rentevergoeding: 3 °l Moet er een nieuwe fiets zijn? Heren costuums 129,00 135,00 149,00 155,80 A. BROUWER no. 71$ vrijdag 13 maart 1959 14e jaargang Adres redaktle en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal I 1- bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden* Amsterdam werd weer eens opge schrikt door een laffe moord op een 67-jarige vrouw in haar levensmid delenbedrijfje aan de Bankastraat. De bejaarde vrouw is gestorven door schrik, toen indringers haar om streeks half drie des nachts in een korte vechtpartij overmeesterden. De recherche van het bureau Linna- eusstraat werd zondagmorgen vroeg opgebeld door een bovenbuurvrouw. Er is iets verdachts aan de hand met tante Lien- De buurvrouw had des nachts al geluiden waargenomen en had bovendien gemerkt dat de serre deuren van de woning en de deur van de winkel geopend waren. Er klonken geluiden van het verplaatsen van meu beien en een hese schreeuw. Mijn zusje - Inmiddels ook wakker ge worden - en ik durfden niet naar be neden en wij besloten derhalve des ochtends vroeg maar eens te gaan kij ken. Later bleek dat de bejaarde vrouw het slachtoffer was geworden van een brute roofmoord. De recher che houdt er terdege rekening mee te doen te hebben met imannen, die ter plaatse zeer goed op de hoogte moesten zijn, getuige het feit dat zij twee vaasjes met spaargeld hebben ge ledigd. De sectie werd verricht door dr. J. Zeldenrust en wees een hart verlamming uit, waarschijnlijk ver oorzaakt door schrik. Inmiddels zijn de daders door de politie aangehouden en ingesloten. Angstige uren beleefden ongeveer 15 passagiers en zeven leden van de bemanning van een KLM-toestel, op weg van Amsterdam naar Parijs, toen de piloot door een indicatiefout niet kon controleren of het wiel goed was uitgetrokken. De piloot nam evenwel geen enkel risico en stelde de landing derhalve uit. Hij bleef ruim twee uur boven het vliegveld cirkelen tot hij geen brandstof meer had. Daarna maakte hij een volkomen geslaagde landing. Later bleek dat het wiel goed uitgetrokken was. De passagiers kwa men met de schrik vrij. raad een verzoek ingediend, de sol daat als het enigszins mogelijk was vrij te spreken. De houding van de soldaat had na het ongeluk diepe in druk op de mensen gemaakt. Vrijdag is de negenjarige Ambonese jongen Willem Tetelepta in een kolen- kist teruggevonden. Vier dagen en nachten is naar de jongen gezocht door bewoners van het woonoord Vaasen en de rijkspolitie aldaar. Met speurhonden werden bossen door kruist. Een signalement werd doorge stuurd, maar steeds zonder resultaat Toen de moeder de jongen terugvond bleek deze totaal uitgeput van hon ger. Hij was in de kist gekropen uit angst voor straf. Een soortgelijk geval deed zich voor in Krimpen a. d. IJssel, waar drie kinderen een angstige nacht, zo ook hun ouders, hebben doorgebracht, toen zij door inklimming in een pas ge bouwd huis er niet meer uit konden komen. Te Vlissingen, zijn twee kinderen door verstikking om het leven geko men, doordat een matras in brand geraakte. De moeder had beide kin deren alleen thuis gelaten. Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven, Ruwe handen, Schrale huid. De interdepartementale commissie van voorbereiding heeft een advies ingediend betreffende de direkte be talingen van 'bekeuringen opgelopen bij verkeersfouten. Als de minister van justitie dit advies volgt, zal per 1 mei bij wijze van proef in een aantal ste den de direkte inkassering van boete bij lichte verkeersovertredingen van kracht worden. Rotterdam, Breda, Leeuwarden, Zwolle, Zevenbergen, Kampen en Sneek moeten dan vast zorgen goed voorbereid te zijn. Voet gangers zullen dein bij overtredingen 2,50 evenals de fietsers en de brom fietsers, de soooter- en motorrijders vijf gulden en automobilisten zullen dan zeven gulden en vijftig cents ver schuldigd zijn. De 20-jarige dienstplichtige soldaat V. uit Den Bosch is door de krijgs raad te velde te Arnhem zes weken hechtenis opgelegd, wegens dood door schuld. De soldaat werd ervan verdacht zijn pistool op 18 november j.L een door onvoorzichtige behandeling van achtjarig meisje te hebben gedood en een 21-jarige dienstplichtige van Veg- hel ernstig te hebben gewond. Gedurende de oefening Carillon stonden verdachte en van Veghel op wacht te Emmen en werden nogal las tig gevallen door enkele kinderen. Soldaat V. haalde het pistool uit zijn tas en raakte de trekker. Het pi stool ging af en de kogel trof het meis je in de borst en zijn collega in de buik. Verdachte wist niet dat het wa pen geladen was. Korte tijd tevoren had hij het pistool uitgeleend aan een sergeant, die op wacht moest. Toen verdachte het wapen terugkreeg was het met patronen geladen. De sergeant had hem er evenwel niets van ver teld. De ouders van het omgekomen meis je hadden schriftelijk bij de krijgs- A. VAN SPRANG Te Boskoop is overleden de heer A. van Sprang, vroeger gemeente-op zichter hier ter plaatse. VOOR BEROEP BEDANKT. Ds. Huizinga te N.-Beijerland heeft voor het beroep naar de Herv. Ge meente alhier, bedankt. OPPAS-CENTRALE. Sedert 1 maart jl. bestaat voor le den van de oppascentrale de moge lijkheid om bij het secretariaat van deze centrale oppashulp aan te vra gen. Eventuele geintresseerden kruinen zich eveneens bij het secretariaat als lid van bovengenoemde centrale la ten inschrijven. Aanvragen voor hulp, alsmede opgave van nieuwe leden, kan geschieden iedere werkdag van 9-12 uur v.m., aanvragen voor oppas hulp dienen minstens twee dagen van tevoren te worden ingediend. Het secretariaat is gevestigd bij mevr. Olievier, Vijverlaan 22, telefoon 977, en mevr. Lathouder, Vijverlaan 24, telefoon 839. Voor administratiekosten enz. wordt een contributie van de leden gevraagd vóin 2.50 per jaar. Volledigheidshalve volgt hieronder nog een opgave van de vergoeding voor oppashulp. van 7 tot 11 uur f 2.50; van 11 tot 12 uur 1. Van 7 uur tot 's morgens 8 uur be staat de mogelijkheid deze aan te vragen, waarvoor dan., een vergoeding van 3.50 verschuldigd is. Alle verdere inlichtingen kunnen door het secretariaat worden ver sterkt. JERUZALEM EN HET HEILIGE LAND. Voor de Gereformeerde Jeugd- centrale hoopt op vrijdag 20 maart des avonds te 8 uur in het Vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat te spreken Bisschop D. A. Thompson van Londen. Bisschop Thompson is 'n erkend orientalist, een uitnemend kenner van het Heilige Land en de omliggende landen. Hij is een bijbel- gelovig christen, met een zeer grote schriftkennis. Ter gelegenheid van zijn studiereizen naar het Heilige Land heeft hij "een groot aantal prach tige gekleurde dia's gemaakt. Als Bisschop Thompson zijn prachtige ge kleurde lichtbeelden vertoont, en aan de hand daarvan zijn lezing geeft, gaan de Bijbelse geschiedenissen weer voor zijn hoorders leven! Tegelijkertijd krijgt men een indruk van wat er in dat intressante land gebeurt. De heer Warnaar hoopt voor een vlotte ver taling te zorgen. Iedereen is welkom. De toegang is vrij. Men krijgt slechts zelden de gelegenheid om zoveel van Jeruzalem en dit Heilige Land te zien en te horen als deze avond het ge val zal zijn. E.H.B.O. Op 4 maart jl. nam die plaatselijke afdeling van de Ver. E.H.B.O. deel aan eeni selectiewedstrijd van de kring Gouda, te Zevenhuiaen. Deze ploeg bezette de 4e plaats, maar wist beslag te leggen op de leidersprijs en de leider-beker. De ploeg bestond uit mevr. C. Metselaar, leidster en de he ren C. Metselaar en T. van Helden, helpers. Bedoelde leider-beker word inder tijd beschikbaar gesteld door de fa. L. W. Verbakei N.V., alhier. TE WADDINXVEEN Kanaalstraat 9 - Telef. 668 - Giro 458622 Geopend ELKE WERKDAG van 9 tot 1 uur en van 2.30 tot 4 uur. des ZATERDAG's van 9 tot 1 uur. 3 |o Geen rentegevend maximum. Verzoek om medewerking voor de stichting van een kleuterschool. Nu binnenkort de aanstelling van een 5e leerkracht aan de openbare lagere school A is te verwachten, zal de in de school gevestigde kleuter school moeten verdwijnen. Na gepleegd overleg met de in- spectrice van het kleuteronderwijs heeft de stichting kleuterscholen volksonderwijs een aanvrage inge diend om medewerking voor de stich ting van een nieuwe kleuterschool aan de Ieplaan. Aangezien aan de wettelijke voor schriften is voldaan, stellen B. en W. voor tot deze medewerking te beslui ten. CHR. BESTURENBOND JAARVERGADERING 20 maart a.s. hoopt de Chr. Bestu renbond, aangesloten bij het C.N.V., haar feestelijke jaarvergadering te houden. Zij heeft daartoe uitgenodigd het gezelschap „de Tawajo's" uit Gouda, bestaande uit een veertig tal jonge leden van het C.N.V. Zij zullen laten horen wat in clubverband be reikt is kunnen worden. Men zie de advertentie in dit num- MATTHttUS-PASSION DOOR TOONKUNST CACBUA. De Mij tot Bevordering der Toon kunst, afd. Gouda en Omstreken, Ge mengd koor Caecilia zal op 24 maart a.s. wederom haar jaarlijkse uitvoe ring van Bach's Matthaus-Passion in de St. Janskerk te Gouda ten gehore brengen. Ditmaal zullen de volgende solisten aan deze uitvoering mede werken, t.w. Elly Ameling sopraan, Roos Boelsma alt, Jan Waayer tenor, Com. Kalkman tenor, Leo Ketelaars bas, Sybert van Keeken bas, Leni van der Lee clavecymbel, George Stam orgel, het Jongenskoor van Frans de Vries, het Rotterdamsch Philarmo- nisch orkest, het Koor der Afdeling, het geheel onder leiding van Clemens Holthaus. Het Bestuur van „Toonkunst Cae cilia" heeft besloten ook dit jaar de voor-uitvoering, welke gehouden zal worden op maandag 23 maart a.s. wederom voor de studerende jeugd tegen zeer gereduceerde prijs open te stellen. De hoofden van alle scholen te Gouda en omgeving zijn hiervan in kennis gesteld en de studerende jeugd kan bij de leraren van hun instelling kaarten voor deze voor-uitvoering bestellen. Deze voor-uitvoering is der halve uitsluitend voor de studerende jeugd opengesteld en het bestuur hoopt op deze wijze mede te helpen de jeugd met dit soort op cultureel hoog peil staande uitvoeringen ver trouwd te maken, hetgeen ongetwij feld in het algemeen belang geacht mag worden. RAADVOORSTELLEN Voorstel tot het verlenen van mede werking voor de aanschaffing van meubilair enz. voor de Ulo-school. Het bestuur der stichting voor Chr. Ulo-onderwijs vraagt medewerking voor de aanschaffing van meubilair enz. voor de nieuwe school aan de Prinses Beatrixlaan. Het bestuur raamt de kosten van deze aanschaf fing op f 13039,62. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen. De aanschaffingen kunnen slechts worden gedaan na verkregen goed keuring door de inspecteur van het lager onderwijs. Opheffing van de bijzondere avond vaktekenschool. Als gevolg van de stichting van een Chr. lagere technische school te Gouda heeft het bestuur van de bij zondere avondvaktekenschool alhier besloten deze school onder te brengen in Gouda en de vestiging alhier met ingang van 1 augustus 1960 op te hef fen. In verband hiermede verzoekt het bestuur een verklaring dat de behoef te aan de Chr. avondvaktekenschool door de oprichting van een Chr. avondnijverheidsschool te Gouda niet langer bestaat. B. en W. stellen voor deze verkla ring af te geven. Geschenk jubileum waterleiding Boskoop. Als gevolg van nader overleg tus sen de gemeentebesturen is besloten een wijziging te brengen in de bijdra gen van de gemeenten, die aan Bos koop een cadeau willen aanbieden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het waterleidingbedrijf. Het voorstel luidt thans om aan Boskoop een envelop met inhoud aan te bieden, als bijdrage voor een na der te bepalen cadeau, tot een totaal bedrag van 5.375,te verdelen als volgt. De drie gemeenten 1.545, Leiderdorp 1.002, Hazeqrswoudte 653, Waddinxveen f 1.303, Zoeterwoude 625, Koudekerk 247,— B. en W. stellen voor tot het be schikbaar stellen van ons aandeel ad f 1.303,— te besluiten. dan eerst even kijken bij K R A IJ E S T E IJ N j JAARVERGADERING. ALG. NED. AGR. BOND. Donderdag 5 maart hield de plaat selijke afdeling van de Alg. Ned. Agrarische Bond haar jaarlijkse pro- paganda-feestavond. Na de opening door de voorzitter, de heer Verboom, memoreerde deze het feit dat de af deling hier ter plaatse 30 jaar bestond. Als spreker voor deze feestavond was genodigd de heer S. van der Ploeg, hoofdbestuurder, die in een boeiend betoog stilstond hij de thans hangende problemen en bij de feiten waarvoor de A.N.A.B. in het verleden op de bres gestaan had. Hij stond stil bij het thans in geding zijnde pro bleem, de rust en de werktijden van de landarbeider. Hij wekte de leden op vooral deel te nemen aan de vak cursussen o.a. die voor tractorbestuur. der en allen tesamen de A.N.A.B. te versterken. Na gebruik van consumptie kwam de Arb. Toneelver. „Morgenrood" voor het voetlicht met een blijspel: „Een echtgenoot gevraagd". Dit hu moristische en met veel verrassingen geschreven stuk werd prachtig ver tolkt en deed de aanwezigen meerma len onbedaarlijk lachen. Met een verloting werd de avond besloten. MIDDENSTANDSPROBLEMEN. Het bestuur van de plaatselijke middenstandsvereniging had gemeend ten nutte van de aangesloten midden standers een avond te beleggen waar enkele middenstandsproblemen be sproken zouden worden. Het had de keus laten vallen op de rijks-midden stands-consulent, de heer de Boer uit den Haag. Een avond waard om druk bezocht te worden. Maar welk een teleurstelling voor bestuur en spre ker, toen tenslotte, met enkele be stuursleden, zeven belangstellenden aanwezig waren. Hebben middenstan ders geen problemen meer? Schijn baar niet. Ondanks deze geringe opkomst werd het een nuttige vergadering. De verschillende facetten van het mid denstandsleven werden belicht op ui terst deskundige wijze. Hij gaf een reeks van goede adviezen en richtlijnen, allen gericht op het welzijn van de middenstander. Bij een brede discussie konden ver schillende Vraagstukken nog eens ex tra belicht worden. Zij die afwezig waren, hebben veel gemist tot hun eigen nadeel. Het bestuur wil trachten nogmaals zulk een „praatavond" te houden en rekent dan op grotere belangstelling. GEMEENTERAADSVERGADERING De gemeenteraad zal op dinsdag 17 maart, in openbare zitting bijeenko men. VERKEERSONGEVAL. Het 3-jarig dochtertje van fam. van D. in de Meidoornstraat werd door een bromfietser aangereden, doordat het plotseling de straat overstak. Het kind liep een behoorlijke hoofdwond op. 10.000 STE LID. Op de jaarvergadering van de Chr. Plattelandsvrouwenbond te Utrecht gehouden, werd geconstateerd dat on. ze plaatsgenote, mej. G. Molenaar, als 10.000ste lid van deze bond was inge schreven. Voor dit feit werd haar een zilveren bekertje met inscriptie aan geboden, een bondsinsigne en een bloemstuk. CENTRAAL GENOOTSCHAP. Op 5 maart wiard op „Beukenhof" de jaarlijkse algemene ledenvergade ring van de afdeling Waddinxveen, van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Gezond heidskolonies gehouden. Uit de jaar verslagen bleek, dat alle kinderen, die op advies van huis- en schoolarts moesten v/orden uitgezonden, gedu rende 6 of 12 weken in een kolonie huis in de bossen zijn verpleegd ge worden. Zij zijn allen in gewicht toe genomen, hun weerstandsvermogen is verbeterd en de klachten van thuis werden daar niet gehoord. Behalve door de bijdrage der ouders werd dit mogelijk gemaakt door diverse over heidssubsidies, donateurs en de jaar lijkse collecte. Op de reiskosten kon veel bespaard worden door de Hobo- ca-reisbonnen, die heel veel ingezete nen voor dit doel hebben afgestaan en door de heer van den Bosch, zie kenfondsbode worden ingezameld; waarvoor beiden hartelijk dank. Deze zomer zal de afdeling 45 jaar bestaan en hoopt het bestuur een ju bileum-collecte te houden om ook dit jaar aan de aanvragen om uitzending te kunnen voldoen. In de plaats van mevr. Boonstoppel- Nieuwland die aan de beurt van af treden was en niet direct herkiesbaar Voor ieder figuur de juiste pasvorm toonaangevend i 5/t a££e yazcU UeA£nMedinqjuihut (ook in Terlenka) Regenjassen, Sportcolberts en Pantalons in Waddinxveen alleen verkrijgbaar bij Neiie 46 Telefoon 486

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 1